Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) MR007RM válasza thomasvold (#68050) üzenetére


MR007RM
addikt

Eldobható, egyszer használatos? :DDD

Kíváncsian várjuk a teszt eredményt! :Y :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68052) molnigee


molnigee
aktív tag

Amm komolyan skacok, 3 colra minek 4s?
Még a 3s is sok rá parkban. Én konkrétan 10% gázon haladok előre, tulzoan nehéz már a stick kezelés... El sem tudom képzelni 4sen mi lenne...
5 colon megérezni a 20-30 g-t? Nemár :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#68053) thomasvold válasza MR007RM (#68051) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem is kérdés, elröppen a kicsike a rét túloldalára. Ez olyan boost-ot tol neki, hogy csak egy füstcsík lesz látható. Közelébe állni csak munkavédelmi öltözetben és saját felelősségre ajánlatos :))
Aztán pedig szólhatok Attisnak, hogy hozza az Inspire-t kivontatni a tankert :DD

(#68054) Peaceliker válasza molnigee (#68052) üzenetére


Peaceliker
őstag

14xx 3600kv ra kell a 4s, de nyilván nem parkba való gép :)

Mivel mindig a kis súlyra mentem így sosem voltak nagy nehéz motorjaim. Lehet ezért, de igen, érezni ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#68055) blu79 válasza thomasvold (#68050) üzenetére


blu79
addikt

Szia, mennyi idő alatt jött meg ? Berendeltem én is egyet :D (ali)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#68056) thomasvold válasza blu79 (#68055) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia!

Itthonról rendeltem black friday keretében, mert csak 2990 ft volt: [link]

Adnak hozzá külön nyomtatott részletes magyar nyelvű beállítást is, bár nem egy nagy dolog az üzembe helyezés.

(#68057) vandor01


vandor01
őstag

2 vagy 2,5 collos kisgépbe akcios motorok 4,5 euro/db [link]

kicsi konnyu 5gramm/db es 3S-en 3collon 220grammot tol!
ilyen motorok voltak a Leader120-asban! multevben en toltam 4S-en is! a motorok azota is futnak most egy Elf88 ban! Jövöre már a 3dik szezon lesz veluk! Sot ennek a 1106C2-es 4500KV verzioja van a fullspeed toothpick pro-ban... es 4S-en hasitanak 1000x-el!
hajra tiz darab volt en behorcsogoltem 5db-ot van meg 5db!

csak nehogy megbanjam... meg kene venni az uccso 5db-ot is? :DD
ha mar nincs? akkor az en voltam.... :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68058) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Napsütésnek köszönhetően levittem a Subvolo-01 -et :)
A szél akkor lepett meg, mikor kiléptem a házból. :(
Már nem fordultam vissza, és gondoltam most kiderül ereje is a gépnek :D
Nem csalódtam a gépben! 240gramm + akku, de ment, ahogy azt elvártam tőle.
Repülés idő is megvan, úgyhogy készíttetem a második variánst, ami ezt az elektronikát fogja megkapni.
Változtatni szerencsére csak néhány furat tekintetében kell, ami kizárólag esztétikai szempontból fontos. Minden méret marad a jelenlegi. Így meg is nyugodtam a motor tekintetében. Szerencsére ezzel a propeller szettel nem is olyan hangos!

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#68059) Peaceliker válasza vandor01 (#68057) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ennyibe jól hangzik. Jól látom, szilikon kábeles?
De szerencsére akkora gépet már nem tervezek amire ilyen moci kéne :)
...bááár :D

"Oh my Goa'uld!"

(#68060) vandor01 válasza Peaceliker (#68059) üzenetére


vandor01
őstag

igen szilikon kabeles es jo a cucc! DE!
a szokasos problema ami a 1103 felett "jellemzo" a 1104/1105/1106/1108 ra! Es 5000KV felett!..... nincs olyan aksi amivel meg lehet ezeket a motorokat etetni! ertsd! az elso 30secben 5+sec puncsinal nem lehet tobbet tolni veluk mert jon a VoltDrop..... :DDD
3collnal mar kicsit jobb a helyzet talan 10sec is birhat? :F
erdekes a combosabb motoroknal 13xx-14xx 3600-4100KVnal ez nem probléma :DD
igyekezz mert lehet az uccso 5db-ot behörcsögölöm :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68061) Csigger válasza Adams15 (#68014) üzenetére


Csigger
őstag

Nem, itthon át fog állni CE módba és ugyanúgy tudod használni, ellenben ha vmi szervizes baja van akkor vissza kell küldeni az amcsi szervizbe ha garanciális a gond

Apple and Android user

(#68062) -Ronnie- válasza vandor01 (#68057) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

Azt nem tudod véletlenül milyen hosszú ezeken a motorokon a kábel? Elég szerencsétlen vázam van, legalább 90 de inkább 95mm kellene hozzá.

(#68063) vandor01 válasza -Ronnie- (#68062) üzenetére


vandor01
őstag

1104C1/6800KV-nek a leiras alapjan 80mm-es a kabele! (Alinal lent az utolso kép)
nalam van belole es tenyleg 80mm-es! sajat képen a piros moci....

Erre azert merget ne vegyel mert EZ kinai... azt az egyik nap lehet 100mm es mig a masik nap be kell hozzni a 20mm-es pazarlast azt csak 60mm lesz :DD

a Leader120-asra gyarilag feltett 1104/7500KV motorkabele 100mm-es! az alkatreszkent forgalmazott motorra mar csak 60mm jutott :DDD fekete moci

nalam annyira birjak hogy 2 ev alatt meg nem kellett cserélnem 1-et se!
nem fustoltek el, nem tortek el, harang nem esett le... etc a szokasos mokak :)
a tarcsiba rendelt 1-1db motorok itt heveresznek....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68064) -Ronnie- válasza vandor01 (#68063) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

Tényleg, köszi, elkerülte a figyelmem a leírásban. :)
80mm is elég lehet, de azokból nem nagyon mertem vállani, az általad említett "szórás" miatt sem. :) 1105-öt terveztem 5-5500kv-ra mert 3S-re szeretném. De még megfontolom, mert ennyiért tényleg szinte ingyen van.

(#68065) vandor01 válasza -Ronnie- (#68064) üzenetére


vandor01
őstag

a 1105 sem rossz biztos kicsit nehezebb ezert tobb a nyomaték benne es valszeg azonos korulmenyek kozt azaz prop es S nel tobbet emelhet? 220 vs 230-260 gramm (3S-3coll) valamint gazdasagosabb lehet? azaz nem eszik tobbet 5500KV miatt mint a 1104 6800-7500KV!
ez az FS motor mar fut kifele tobb minr 2éves termék azaz nem igazan kaphato szoval ha kesobb kell belole tarcsiba??? vagy nem lesz mar vagy basszot draga lesz! itt van pl ez : [link] mikor akcios volt kb 32 ejro akkor vettem belole.... szoval jol gondold meg mert lehet az occobb dragabb vagy szivas lesz! itt van a kovetkezo generacio a 1104C2! meg nem kaphato jelenleg de az is lehet nem is lesz soha elérhető??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68066) -Ronnie- válasza vandor01 (#68065) üzenetére


-Ronnie-
csendes tag

1105 olyan 9-10A eszik 3S-en, ez 12A. 20%, talán 20-30mp plusz jelenthet. Talán elég lehet egy számmal kisebb aksi is. Persze csak találgatok. :) Emelőerőben viszont kb ua, talán kevesebb is (kevesebb kv).

[ Szerkesztve ]

(#68067) vandor01 válasza -Ronnie- (#68066) üzenetére


vandor01
őstag

nem nem a tapasztalat az hogy az emeloerobe beleszol a motor sulya is (meg sok minden mas is pl a tekercseles etc etc ) de ha egymas melle rakom FS1104/7500KV vs Emax 1106/6000KV... azaz 5g VS 7g.... szoval hiaba kevesebb a KV? azonos korulmenyek kozott hasonloan teljesitenek! vagy talan az Emax hiaba a kis KV? meg jobb is! ami talan a sulybol szarmazo tobb nyomatekbol es igy a nagyobb emeloerőből johet.... kb egyforman fogyasztanak ha van is 30sec ide vagy oda? nehezen kimutathato mert eleg hektikussan repul az ember.... Volt Drop miatt inkabb kisebb KV a szerencsesebb..... az Emaxnak 1-2 seccel tovabb lehet puncsolni... persze sovany vigasz mert igy sem tobb mint 5sec :)

szoval h a jo aron van a 1105? (amit ketlek hogy 4,5ejronal jobb?) akkor inkabb 1105!
de ha a 1104 a 4,5 -el feláron van mint a 1105? akkor 1104-et erdemes! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68068) vandor01 válasza -Ronnie- (#68066) üzenetére


vandor01
őstag

ez is jo áron van de ez inkabb fogpiszkaba valo [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68070) tirszin válasza Csigger (#68061) üzenetére


tirszin
senior tag

Biztos, hogy ilyen intelligens, a Dji Mini hogy magától átáll CE módba?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68071) Niczo


Niczo
senior tag

Van egy Eachine VR006-os szemüvegem (egy antennás kivitel), ha kap egy ilyet a sima antenna helyett, érezhetően nő a hatótáv?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68072) MR007RM válasza Niczo (#68071) üzenetére


MR007RM
addikt

Én ilyet egy Xiaomi Fimi A3 antenna mód videóban láttam feltenni a controller -re gyári megoldás helyett, meg ügye 16dBi ami jól hangzik, de az ára nagyon alacsony, így teljesen más fele néztem.

Nagyon kezdő vagyok a témában, lehet te is... Itt van írás a témáról mikor milyen antenna kellhet. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68073) Niczo válasza MR007RM (#68072) üzenetére


Niczo
senior tag

valóban kezdő vagyok, köszi a linket :R

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68074) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Rokonok megkértek, hogy rendeljek nekik drónt karácsonyi ajándéknak Kínából 10 ezer forintért. Megrendeltem ezt 2 hete: [link], raktáron volt a státusza. Mai napig nem adták fel. Megkérdeztem, és nincs raktáron, december 5-én lesz.. Úgy esélytelennek érzem, hogy ideérjen. Van valami alternatíva?

(#68075) KillHates válasza Dinter (#68074) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az auchan-ban vannak egész vállalható drónok. 10 ezerért már van Mavic klón, összecsukható, kamerás

Ugye azzal Te is tisztában vagy, hogy ennek a fele sem igaz:
Main Features:
Amazingly waterproof, it can stand being soaked up to 50m underwater. Ja persze, vízálló, mert megáll benne a víz, főleg 50 méter mélyen! :DD
Headless Mode allows you to ignore the front of drone because it takes your front as its own. Ezt még elhiszem...
● With One Key Return and the built-in positioning system, it is facile for you to recall your drone.No GPS, no RTH!! :K
3D aerobatic flight can be easily realized, so you can fly skillfully like a veteran does.Ezt az ócskányos drónok is tudják
Customization options available for you to install a camera in order to shoot from the aerial angle. Azokon már eleve van kamera
Impressive LED lighting effect at night ensures the visibility so you can pilot the drone in the darkness. Szerintem minden kezdő drón világít mint a karácsonyfa
High / low flying speed changeable swiftly, so you can pick up speed / slow down as you like.

:D :D :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68076) Dinter válasza KillHates (#68075) üzenetére


Dinter
addikt

Ez volt a legnépszerűbb, és mind jó értékeléssel, ebben az árkategóriában nem igazán láttam jobbat.

(#68077) KillHates válasza Dinter (#68076) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor passzolom :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68078) vandor01 válasza KillHates (#68075) üzenetére


vandor01
őstag

a szokasos kinai hazugsagok :)
a JJRC H31-es egyik legjobb kezdogép akkár meg épitesre is nagyon jol birja a kiképzést pl meg eddig nulla lapot egettem le pedig volt vagy 15db a kezem alatt!! es igen is a vizet is jobban viseli mint az épitett dronom :) habar a 3D repulés annyiban merul ki hogy gombnyomasra veti a bukfencet! Viszont nagyon jo alap a továbblépésre az FPV felé sot allitolag valaki meg is hekkelte a lapot es valodi acro modban is lehet vele csapatni! én csak kis 100/120mm-es FPV dronokat épitettem belole megtuningolva a TAV-ot.... 300meter+ re jatszik teljes rálátas mellett!

pár VIDEO a csapatásrol es hatotavrol :) hangot LE!
[link] [link] [link] [link]
pár kép


CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68079) 2Bálint


2Bálint
tag

Sziasztok!

Egy használt Bebop 2 tulaja vagyok, alig repültem még vele. Legutóbb sajnálatos baleset történt. Igazából nem tudom, mi volt az ok. Skycontroller 1, éppen a tesómtól kértem vissza a kontrollert, amikor a zuhanás történt. Igazából nem tudom miért pörgött előtte, ill mitól volt zuhanás. Létezik, hogy van valami kapcsoló, vagy valami ami miatt megállnak a motorok? üdv

Bálint

[link]

[ Szerkesztve ]

(#68080) KillHates válasza 2Bálint (#68079) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

A forgásokat ti csináltátok előtte?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68081) 2Bálint válasza KillHates (#68080) üzenetére


2Bálint
tag

az a baj, hogy nem tudom. Nem az én kezemben volt a kontroller. Lehet, hogy az ujját rátartja a karra, ezért pörög. Nem tudom sajnos. Persze ő tagad: nem csináltam semmit. Hét persze...
Szerencsére az ijedtségen kívül nem törtlnt semmi. Olyan 12-15 métert zuhanhatott, szerencsére puha, felázott focipályára. Csak a sarat kellett letörölni, feldobtam, ment tovább. Masszív ez a Bebop2

(#68082) KillHates válasza vandor01 (#68078) üzenetére


KillHates
nagyúr

azok! Meg úgy befotózzák a gagyi vackokat, hogy garantált a csalódás mikor kibontja az ember :D

Jaj, nagyon irigyellek ezekért a kis dongókért! Néztem a videókat, jól repülöd őket! Hogy kibírta a kapufát! :D Egy kis kajlulás és már repült is tovább mintha semmi sem történt volna. :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68083) KillHates válasza 2Bálint (#68081) üzenetére


KillHates
nagyúr

Feltételezem, hogy ketten összehoztatok egy motor-down-t. :K
Én is nem régen tudtam meg (szerencsére nem így) hogy van erre külön dedikált mozdulatsor a DJI-nál is :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68084) vandor01 válasza 2Bálint (#68081) üzenetére


vandor01
őstag

ilyent még nem is hallottam repulés kozben gepet tavot atadunk? lehet a profiknál ez bevett gyakorlat? de en nem merném megtenni még egy H8 minivel sem nemhogy egy vaddisznoval ráadásul a skykontrolos karokkal.... ??? jo tudom ez azert elég stabil gép magassagtartás meg lebeges de hiaba a sok okos megoldas? okos ora okos telefon okos haz okos..... csak hát a userek :DDD
remélem ez jo lecke volt ez volt az elso es uccsso cserebere :DD
halisten focipalyara esett es nem emberekre vagy ott focizo gyerekekre!
lehet tenyleg kene vmi féle tanfolyam ahol az alapokat elmondják???

kövezzetek meg ha hulyeseget papolok :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68085) KillHates válasza vandor01 (#68084) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen jól mondod :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68086) 2Bálint válasza vandor01 (#68084) üzenetére


2Bálint
tag

Teljesen igazad van, kezdő vagyok még, ezért megyek egy focipályára, ahol nem nagyon szoktak emberek lenni. Néha kutyasétaltatók mászkálnak csak. Többet tuti nem csinálok ilyet, lecke megtanulva. Amúgy a videó a linkben.

(#68087) MR007RM válasza KillHates (#68083) üzenetére


MR007RM
addikt

"Feltételezem, hogy ketten összehoztatok egy motor-down-t."

Igen másra nem is lehetne gondolni, csak hogyan mire, mehetett volna a válasz. Ugye én nem próbáltam, mert sosem merném :) Mint ahogy összehúzom a két kart és beindítom a motorokat, gondolom ezek után ezt lehet talán fordítva is. Lehet mégis csak utána nézek. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68088) MR007RM válasza 2Bálint (#68086) üzenetére


MR007RM
addikt

Mégis mit nem csinálsz? :) Elvileg ha nem nyúltok a vezérlőhöz, átadjátok egymásnak addig ott lebeg a levegőben. Ha lemerül az akku leesik, ennyi. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68089) MR007RM válasza Niczo (#68071) üzenetére


MR007RM
addikt

Még annyit, a paramétereknél nézd pl:
Gain: 12.3dBi, 14dBi (minél nagyobb legyen)
SWR: < 1.3, vagy 1.2....(minél kisebb értéken)
Majd a profik kifejtik miért? :D

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68090) Adams15


Adams15
aktív tag

Annak mi a fene az oka, hogy árukeresőn a mavic pro 8. a 2 zoom pedig 14. helyen van a népszerűségi listán?? Van valami, amit nem tudok, ami miatt nem érdemes a zoom-ot megvenni? :)

(#68091) Peti N95 válasza 2Bálint (#68086) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Szia a Skykontroller-en van egy gomb a jobb oldali irányító alatt, amin talán 3 lefelé mutató nyilacska van és talán piros, ezt nyomtátok meg. Ez egy rotor vész leállító féleség, ha fába mennél, ilyesmi... Először én is azt hittem ezzel lehet leszállni, kb 30m magasról pottyant le.

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#68092) 2Bálint válasza Peti N95 (#68091) üzenetére


2Bálint
tag

Még késő este megnéztem, meg átolvastam a manual-t. Biza, az a gomb lett megnyomva.
És kicsit megvizsgálva a kontrollert, a bal oldali joystick ragad néha egy picit, nem mindig áll vissza középre. Ezért lehetett a forgás..

Szedett már szét valaki ilyen kontrollert, vagy csak egy kis kontakt sprét fújjak bele, vagy mi a tök?

(#68093) tirszin válasza Adams15 (#68090) üzenetére


tirszin
senior tag

A kameráik a különbség oka. A zoom-on a szokásos, kis szenzoros (1/2.3coll) képérzékelő van. Amikor keresgéltem, a zoom-ot ezért én eleve kizártam.
(Tapasztalat, hogy a pro-nak a lencséje azért lehetne jobb.) A szenzor tényleg rendben van.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68094) tirszin válasza Peti N95 (#68091) üzenetére


tirszin
senior tag

A gyártó beépített egy ügyes kis trükköt, hogy ne tartson sokáig a termék. ;)
Mondjuk nem értem, hogy engedik forgalomba hozni 1 gombos leállítóval?!!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68095) KillHates válasza MR007RM (#68087) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugye nem mondod komolyan, hogy nem tudod, hogy hogyan kell a drónodon a vészleállítást csinálni? :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68096) vandor01 válasza KillHates (#68095) üzenetére


vandor01
őstag

megjon a "dragasag"om....
kinek van ideje a olvasgatni? hajra gyerunk reptetni :D
azt a sok gombot meg majd kiprobáljuk menetkozben... ugy izgis :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68097) F.E.K.. válasza KillHates (#68075) üzenetére


F.E.K..
senior tag

No GPS, no RTH!

Pozíció számítás van a kiinduló pontról, de tudjuk mennyire használható... (a TELLO a telefon adataival tud használhatónak mondhatót produkálni, de azt is csak fenntartásokkal érdemes kezelni).

Impressive LED lighting effect at night ensures the visibility so you can pilot the drone in the darkness. Szerintem minden kezdő drón világít mint a karácsonyfa

Eleve nem "illik/szokás" éjjel repülni, pláne ha kezdő az ember :F

Szóval szeretjük a marketing szöveget, az sokat elbír :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68098) MR007RM válasza KillHates (#68095) üzenetére


MR007RM
addikt

De. :D
Tele vagyok önbizalommal. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#68099) KillHates válasza F.E.K.. (#68097) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... nem tudom, hogy a 10 ezres kategóriába (3 akkuval!!) belefér olyan szoftverfejlesztés ami ilyen telemetriát csinál?
Úgy tudtam a TELLO az alatta elterülő képet "nézi" és abból matekolja ki a megtett távolságot és írányt. És szoftveresen csinálja az RTH-t. Ezért is az csak 2m magasságig működik. Persze a GPS alapú RTH-tól fényévekre van, de legalább valahogy az ember közelébe kerül és akkor meg már hallani a szúnyogzümmögést :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68100) zedcon válasza KillHates (#67892) üzenetére


zedcon
tag

10 éves fiamnak vettem egy Tello-t a születésnapjára, de én kezelem még telóról.
Elég sérülékenynek tűnik, de kétszer már leesett a szobában, (mert ha az ágy fölé ért (lehet más légáramlat van ott) akkor kicsit vesztett a stabilitásából és úgymond meglódult és neki a függönynek) de azért még működik mind a 4 rotor. Jó lenne ha többet nem esne le, mert akkor dobhatom ki gondolom, szerviz nem segit. Odakinn letettem a sáros földre egy pokrócot, hogy onnan induljon és szálljon le. Felment 10 m magasra simán, de a kamera képétől nem vagyok hanyattesve. Szürkés, tele tömöritési blokkokkal, oké 720p, de azért lehetne magasabb bitráta valami hackel.

Az alap Tello szoftveren kívül melyiket érdemes használni vagy külön fizetős program kell minidrón programozásához (úgyértem beadni szekvenciálisan a végrehatandó mozdulatokat)?

A másik kérdésem a TelloAltLimitSetter biztonságos lenne növelni a magasságát 30 m-re?

Pontos vagyok mert mérnök, de van mikor eldobom az agyam. Lelkes Újonc vagyok 2003 (!) óta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.