Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) kimista


kimista
aktív tag

kicsit tartok attól, hogy mi lesz, ha lesz egy 100E ft feletti szettem (drón+tartozékok) és egy retardált úgy gondolja hogy ő leveri és pl ledobja egy flakonnal, vagy valahogy összetöri.
Na most mivel jogszabály nincs a reptetésre, így felszállnom szabad. kamerázni? személyiségi jogok? (ez a része most lényegtelen, max engem hurcolnak meg)
utánanéztem picit, ezt találtam:
btk 371 - vagyon ellen elkövetett rongálás. 10E és 200E közötti értékhatár: 1 évig tartó szabadságvesztéssel lehet jutalmazni az illetőt.
200e-2M ft - 1-3év
elég sok videót látok mostanában YT-n man vs drón kategóriában

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10002) tibibi


tibibi
őstag

Az normális ,hogy lerugdossa a propokat vagy miért esett le 3.40-nél?

[ Szerkesztve ]

(#10004) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

10 000 Hsz egy év alatt :C
WTF Minek van CW és CCW is?

Talán ha lesz racerem, akkor valami ilyen lesz:

ZMR250 Frame
Eachine? CC3D
Eachine motor
Eachine esc
Eachine akku

Vagy egy ZMR250-es mocit és szabit.

(#10006) Teréz Atya válasza tibibi (#9980) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Na azom pont nincs, de elvileg mennie kene.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#10007) Minstrel válasza Pikachu24 (#10004) üzenetére


Minstrel
senior tag

A menet cw és ccw, így nem csavarodik le az anyacsavar.

(#10008) Pikachu24 válasza Minstrel (#10007) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

És csak a menet? Akkor gondolom elég csak egyféle is, de jobb ha kettő van :)

Valójában még kell 120 hsz

(#10009) tibibi válasza muranyig (#9997) üzenetére


tibibi
őstag

Annyi a kodak z3 és simán vitte bár valóban nincs sok értelme.
Kár lenne még 120 a 10000-nél is behalt a szerver.

[ Szerkesztve ]

(#10010) Zarándokland válasza endruboy1 (#9994) üzenetére


Zarándokland
újonc

Szerintem simán vedd meg az x5c motorokat. Én a madaras x5c másolatomhoz ezt vettem meg és teljesen jó lett hozzá motor
Talán itt írta valaki, hogy ha berakja az új motor szettet, akkor már rendeli is a következő garnitúrát.

A legjobbakat

(#10011) endruboy1


endruboy1
senior tag

Mobius akció kamera szerintetek megéri EU-ból 18.500-ért? Szokott ez ennél olcsóbban lenni?
Tudom, hogy a drónommal nem lesz ANNYIRA jó, de nem csak drónhoz venném...

Zarándokland: Ja valszeg megrendelem a motor szettet. :)

[ Szerkesztve ]

(#10012) Zarándokland válasza Jackal2 (#9990) üzenetére


Zarándokland
újonc

Jackal 9990-es hozzá szólását egészíteném ki, hogy én az Aliexpressről rendeltem hozzá dolgokat
[Aksik]

[motorok]

Teljesen jók voltak bele ezek a Syma alkatrészek.

A legjobbakat

(#10013) tibibi válasza endruboy1 (#10011) üzenetére


tibibi
őstag

57 dollár az Alin a legolcsóbb szóval szerintem jó vétel.

(#10014) KisApám válasza endruboy1 (#10011) üzenetére


KisApám
addikt

Talán még a v686g is elbírná rendesen, ha leszedném a gyári kameráját.
Bár ekkor nem lehetne a távirányítóval szabályozni a felvételt és az FVP is ugrott...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#10015) Zarándokland válasza kimista (#10001) üzenetére


Zarándokland
újonc

Top 5 drón plusz ember találkozás.

TOP5

a napozó lányt már láttuk :N , bár ki kellene találnunk a hangtalan drónt :))

a hóban petárdázók sem semmik :)

A legjobbakat

(#10016) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, csak megjavult a topic:D

Megnéztétek a videót amit linkeltem? A hátrafelé sétáló kínai megvan?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10017) Zarándokland


Zarándokland
újonc

Találtam :)) egy új évi reptetést
új év

majd lefagyott a kezem :-) ami néhol látszik is :-)

A legjobbakat

(#10018) kimista


kimista
aktív tag

Valójában elég egy fajta, de a kefes motoroknal (jellemzoen alsokategoria 50ezerig) élettartam csokkenest okoz, ha nem megfelelő motort raksz be, ezért van cw és cww gyártás szerint is. Elmegy a quad négy db cw motorral is, de a két fordítva kötött motor élettartama fele lesz kb. Brushless, kefenelkuli motoroknal ez nem számít, csak egy fajta motor van.

[ Szerkesztve ]

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10019) kimista válasza endruboy1 (#10011) üzenetére


kimista
aktív tag

Csak akkor, ha számít a súly. Ha komolyabb géphez kell, mindenképp jobb választás a Yi

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10020) tibibi válasza Jackal2 (#10016) üzenetére


tibibi
őstag

Meg ,de a kérdésem még él miért esett le 3.40-nél lerúgta a propokat?

(#10021) Jackal2


Jackal2
senior tag

Arról tudnék mesélni, mennyire nem élettartam barát a fordítva bekötött motor. Nem véletlenül van 10 rossz az MJX-hez:P

A lényeg, HA NEM nagyon fontos, ne kössétek be fordítva. Jah azt nem is meséltem, hogy tegnap kicseréltem az Eachine H8 miniben a motorokat, mi a poén? Szétbontottam, nézem a kábeleket, fehér-piros és fekete-piros. Nézem a csere alkatrészeket: kék-piros, feket-fehér, anyád akkor most melyik hova megy?:D

Tippeltem, 50%-om volt, természetesen nem találtam el:D Lehetett leszedni, szóval tegnap 3x forrasztás lett az 1x ből:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10022) Jackal2 válasza tibibi (#10020) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tudom, lehet. Amikor Mao felveszi, látszik, hogy egy törött az nem jött le, kettő viszont egyáltalán nem volt rajta, az meg fura hogy egyszerre kettőt lerúg nem?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10023) endruboy1 válasza kimista (#10019) üzenetére


endruboy1
senior tag

Aha abban a Yiben az nem rossz, hogy alapból vízálló meg talán szebb a képe is. Viszont kétlem, hogy elbírná a drónom... most már tényleg ki kell mérnem :D .

(#10024) GU-81M válasza Hurkafej (#9728) üzenetére


GU-81M
tag

Köszi, sejtettem hogy ez lesz a megoldás és valóban, alkáli elemmel tökéletesen megy minden! :)

Eddig 3 drónom van, mindegyiket beltérben használom:
CX-10: a kedvencem, védőkerettel nagyon lomha, így nagyon jól lehet bent irányítani, keret nélkül a legkisebb fokozat is irányíthatatlan számomra, egyszerűen szűk hozzá a rendelkezésre álló tér.
H20: az elején tetszett, hogy 6 rotorja van, de ez csak hátrány, mert nehéz az orientációt követni, és túl gyors beltérre, a CX-10 szerintem sokkal élvezetesebb a lomhasága miatt.
H8 mini: még csak pár körön vagyok túl vele, ami elsőre feltűnt, hogy nagyon halk (nagyobb lapátok, gondolom alacsonyabb fordulatszám), ez tetszik benne. Gyorsnak ez is gyors, elképesztő sebességgel forog, beltérben ezt is nehézkes irányítani. A CX-10-nél megszoktam, hogy elől kék ledek vannak, hátul pirosak (ez a H20-ra is igaz), itt meg pont fordítva van, így ez még okoz egy kis kavarodást... :)

Beltérre nekem a CX-10 az abszolút kedvencem eddig, de gyorsan jön fel a H8 is, kültérre szerintem egyértelműen a H8 az igazi. A H20 esetében úgy érzem nagyobb a füstje, mint a lángja...

(#10025) Jackal2 válasza GU-81M (#10024) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kültérre mindegyik nagyon kicsi. 20 cm alatt nem is nagyon érdemes velük kimenni, mert 10-20 méterről már nehezen láthatóak a kicsik.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10026) kimista válasza Jackal2 (#10025) üzenetére


kimista
aktív tag

Arról nem beszélve h a súlyuk miatt a szelallosag nulla, azaz ha magasabbra is viszed egy apró fuvallat és futhatsz utána, nem vicc.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10027) Jackal2 válasza kimista (#10026) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mi repkedtünk az Eachinnel és a Hubsannal is kültéren, de annyira magasra fel sem mersz vele menni:D Egyszerűen csak nem jó velük repülni egy mezőn, mert nem látod és nevetséges hatást kelt. Nem oda való na.

Mindenkinek legalább 3 kopter kell:
- 1 indoor
- 1 outdoor
- 1 meg tartalékba:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10028) GU-81M válasza Jackal2 (#10025) üzenetére


GU-81M
tag

Oké, ezek szerint, én a kültérre nem úgy gondoltam, mint ti... :) Egyszerűen van, aminek a szoba kicsi és nagy területen meg elveszik.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Teréz Atya válasza Jackal2 (#10027) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

En lecsiptem az egyik h8 mini vedokeretet, azota ugy repkedek kint. Kb 15 m-ig meg arra megy amerre akarom, 20 m utan a mozgasabol kell kovetkeztetnem.
CX-10A-t is szoktam kint roptetni. Nem jo napsutesben mert a propokat nem latni, csak a fenyek es a mozgas ad valamicske tampontot. Sajnos annyira kicsi h nem lehet latni sokszor h kozeledik-e vagy tavolodik. :)

@ GU-81M - a frankendronomra mondtam ezt amig vezerlot nem csereltem. Utana mar nagyon nem kicsi kintre. Ok, ha a regi, gyenge akkut teszem be, akkor igen. Az ujjal nem fujja el a szel.

Amugy ket dolgot tanultam meg, furcsa mod nem tudatosan:

1. A kopter fordulasaval forditom a tavot. Konnyebben tudja az agyam kezelni azt, hogy a gep nem az en sikomban van.

2. Mozgasbol kovetkeztetni a gep helyzetere. Quadcopter101 oldalat olvasva kapcsolt, h b*ki en is igy csinalom.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#10030) Imy válasza Jackal2 (#10027) üzenetére


Imy
veterán

Én tegnap rendeltem egy X800-at kintre, az kintre jó választás, ugye? Itt pár napja nagyon dicsértétek, illetve U807-et nem akarják leárazni.
30$ meg jó ár érte szerintem, hexa, úgyhogy nem lehet gyengébb, mint az előző szökevényem. :DDD

Tegnap mi volt az a PH lehalás. Több válaszom is ment a levesbe...

(#10031) tibibi válasza Imy (#10030) üzenetére


tibibi
őstag

Mintha a 10000 hsz.lefagyasztotta volna a fórumot .Hol vetted ?

(#10032) cris78 válasza tibibi (#10031) üzenetére


cris78
őstag

Elszált a fórum, mint a u807 :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#10033) Imy válasza tibibi (#10031) üzenetére


Imy
veterán

Gearbest, meglátjuk ideér-e... :F

(#10034) tibibi válasza Imy (#10033) üzenetére


tibibi
őstag

Simán szerintem semmi gond velük .Egyébként kb.30 mondatban próbáltam ecsetelni synar-nak miért ne vegyen V686g-t aztán 20 x próbáltam elküldeni ,de nem ment az lett volna a 10k hsz. addigra megrendelte.Kíváncsi leszek mennyire jön be neki :U

Néztem itt lentebb zarándokland videóját azért a phantom 3 nagyon ott van . Egyenlőre max 300 dodót akarok kiadni egy jobb gépre ,de elnézve alishamano videóját az eachine 250 racer-ről lehet olyat kellene vegyek . :DDD nem olcsó hobby ez az tuti.

(#10035) Jackal2 válasza Imy (#10030) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem jó lesz. AZ a baj, hogy nekem ebben a méretben csak a WLtoys V686-om van, de annak meg nagyon jók a fényei, szóval lehet az azért látszik. Viszont pl. ha megnézed, a racereken rohadt erősek a ledek (pl. az Eachine 250 hátulja egy komplett fényhíd), szóval sosem árt ráerősíteni valamivel:D

Az hogy egy gép erős, az viszonylagos, te azt mondtad a V686-ra hogy gyenge. Ez az érzés, olyan mint hogy milyen egy autóval autózni. Attól hogy jó, nem biztos, hogy az autó is erős, pont így van ez a drónoknál is. Ha majd lesz nagyobb géped (brushless) és hozzá egy faja távirányítód, akkor majd látni fogod, hogy konfigurálhatsz throttle karakterisztikát, ahol a karakterisztika görbe fogja meghatározni, hogy a gép hogyan viselkedjen. Pl. lehet hogy a táv 5%-os mozdítására ad majd 20%- gázt és wov hú de erős, míg egy kamerás kopter lineárisan adja le, mert ott sokkal fontosabb, hogy stabil legyen.

A brushed világban nincsenek igazán erős gépek, amik gyorsak is, maximum az van, hogy realitve nagy motor (8.5x20) nagyon kicsi súllyal (100 gramm vagy alatta) és nagyobb cellaszámú akksival (tehát nem 1S:D) van társítva. Persze ha ez igaz lenne, a Nihui nak lassúnak kéne lennie, még sem az. Ebből én a következőre következtetek:
- mivel nem tudjuk mérni az erőt és a sebességét a gépeknek, ezért a dőlésszögből és az irányváltásból (pitch és a yaw) következtetünk arra, hogy sportosak
- magyarán ami nem dől, az nem sportos
- a kérdés viszont az, hogy akkor JJRC hogy lehet olyan rohadt erős és sportos egy 2S akksival mint mások 3-mal? Pont ugyan ez a helyzet, kb. 45 fokban engedi az elektronika dőlni a gépet. ettől az "kihúzza magát" a kanyarokban és az egyenesekben

Sajna az MJX X101/Tarantula/Syma X8 gépek motorját még nem láttam élőben, szóval nem tudom hogy azok mekkorák (azok a legnagyobb nem brushless motorok), de olyan nagy csoda abban sem lehet.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10036) Jackal2 válasza tibibi (#10034) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tibibi: írtam róla egy cikket, jövő héten kiderül, én is ezen dilemmáztam. De vigyázz, Eachine Racer alatt két gép fut:
- Eachine 250 racer
+ ebből van 3 verzió: ARF alap, ARF FPV , full FPV
- Eachine CP250 racer
+ ebből csak egy van, ez egy ZMR vázas, hand made gép Radiolink AT9-es távval

Szerintem a 4 féléből a CP250-et vagy az alap Eachine Racert érdemes megvenni a többit nem, DE ha lenne az Eachine Falconból egy BNF verzió, mmmmm akkor elgondolkodnék rajta:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10037) synar válasza tibibi (#10034) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm a fáradozásodat, kár hogy nem olvashattam. Azért annyira biztos nem lesz rossz, hogy kidobjam :)

(#10038) Jackal2 válasza synar (#10037) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem is van, szerintem teljesen jó arra, amire vetted. Nyomd fel 100%-ra, úgy még repülni is jó vele:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10039) jony77


jony77
tag

Tudom ,hogy volt már róla szó,de ha kérhetném leírná nekem valaki, hogy naza voltage riasztás beállítását!
Ezen a képen elég eltérő az aksi tipusra jellemzően!Nekem 30c aksim van akkor a 3.4-3.5v cellánként jó lenne ?

(#10040) KisApám


KisApám
addikt

Bentre a Cheerson CX-10A rendben van, mármint a lehető legjobb 20 dolcsi alatt?
(a rá felszerelhető kiegészítő is rendben van, pl. a kerék :DDD gyerkőc élvezné otthon.)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#10041) Jackal2 válasza KisApám (#10040) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem nincs legjobb, de ha mondanom kellene az Eachine H8 minit mondanám. Persze viccesek ezek a 2-3 centis gépek, de az Eachine is elfér ott ahol a CX-10 (szék alatt, asztal között, ruhaszáríró állvány mellettÖ és pl lehet 2-3x hátraszaltót csinálni, sokkal jobban látszik mert nagyobb és elpusztíthatatlan. Én azt venném, vagy a 3D-t.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10042) tibibi


tibibi
őstag

Na egy ilyet tuti veszek :DDD :DD

(#10043) csmat válasza KisApám (#10040) üzenetére


csmat
senior tag

Nekem cx10 van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, de szerintem a kerék helyett inkább védőkeretet vegyél. Alap módban kellemesen nyugodtan viselkedik, tanulni, elsőnek szerintem jó, bár a h8 minit nem ismerem. Lehet, ha egyből gyorsan akartok ide-oda repkedni, flikflakkozniés nagy a szoba, akkor jobb a h8. Az indor gépeknél szerintem érdemes lenne a hangerőt is figyelembe venni. A cx10 szerintem nem hangos, a h8 nem tudom milyen, de lehet valakit zavar a nagy zúgás ( pl anyukát)

(#10044) dajdaj


dajdaj
tag

B.U.É.K.
Megtaláltam a h8 mini, syma klón, mjx x600 és társaik motor élettartam hiányosságait. A motor forgórésze a kommutátorhoz nem csatlakozik szervesen, CSAK a tekercselés vezetékei vannak beforrasztva!? :W Tehát semmi más nem ad tartást, hogy egyben maradjon a motor. Ebből következik az, hogy amint ütközik az adott motoron lévő propeller bármivel a propeller megáll X időre a tekercs meg szerencsétlen forogna tovább amíg tart a forrasztás vagy a tekercselés anyaga ami elég vékonyka :) Szóval szerintem ezekkel a motorokkal ellátott gépsárkányok erősen ajánlottak első gépnek, mindent meglehet tanulni rajtuk. ;]

(#10045) kimista


kimista
aktív tag

Van valahol vmi újévi vagy bármilyen akció dron kategóriában?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10046) Imy


Imy
veterán

Nem tudom volt-e róla szó, de ma jött egy hírlevél amiben WLtoys V303 van benne... Nagyon az X380-ra hasonlít küllemre.

(#10047) Jackal2 válasza Imy (#10046) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez az előd modell, ne vedd meg, az XK jobb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10048) Imy válasza Jackal2 (#10047) üzenetére


Imy
veterán

Nem terveztem, csak néztem, hogy mi ez. :)

(#10049) kimista


kimista
aktív tag

Sima FPV transmitter helyett beépített OSD-s transmitter

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#10050) TromF válasza kimista (#10045) üzenetére


TromF
tag

[link]

Itt van egy ujevi dron akcio Hong Kongbol :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.