Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Niczo válasza F.E.K.. (#69196) üzenetére


Niczo
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :R 3db-ot már rendeltem is a helyi amperbótba, biztos ami biztos.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69202) SpydeR3412 válasza cd334 (#69200) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Dehogy menthetetlen. Pillanatragasztó szépen megfogja, csak várd meg míg elillan belőle a cucc, mert megmarhatja a lencsét.
De ha nem akarsz kockáztatni, akkor jól odanyomod és be melegragasztózod. Nálam mindent kibír.
Illetve arányszabály, hogy amit melegragasztózól az sokkal ellenállóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69203) Celtis válasza SpydeR3412 (#69202) üzenetére


Celtis
veterán

Sziasztok,

Valaki meg tudja mondani, hogy egy átlagos (nevesebb) drón hogyan kommunikál a távirányítóval és a telefonnal, milyen csatornákon? Miért mondják, hogy az 5GHz-en működő drónhoz olyan telefon kell, amelyik támogatja az 5GHz-es wifit?
Ha a telefon és a drón közvetlenül kommunikál, akkor egyrészt minek antenna a távirányítóra illetve miért nem számít a telefon a hatótávolságban.
Csak ezt a képet találtam (a piros X nem érdekes), ami tök logikus és érthető is, de ez alapján a telefon wifije nem is szükséges.

Szóval ha valaki elmagyarázná vagy adna egy jó linket, hálás lennék.

(#69204) DJGABI válasza Niczo (#68875) üzenetére


DJGABI
addikt

így lassan 2 hónap után megjött a gép (Realacc R11 mini)

te jó ég ez milyen pici. :Y aszittem ilyen h36 mini méret, de kb feleakkora, gyufásdoboz méret kinyitva is kb

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69205) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#69199) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen, abba 1102-t akarok. Shutterbug a 1103-ast preferálta, itt a topikban meg Peaceliker irta hogy a 1102 nagyon takarékos és elég bika hozzá, nekem az szimpatikusabb.

cd334 - eos2-m van, azt fogom belerakni. A 75-höz nehéz, nagyon lomha lett tőle. Lapból a nameless vagy a geprc javallottabb?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69206) cd334 válasza Blizzardking (#69205) üzenetére


cd334
tag

Nekem két geprc FC van, eddig semmi bajuk sem volt. Csak arra kell figyelni, hogy a VTX-Camera forrpontoknál a GND csak 200mA-t tud és ezért inkább a VTX meg a kamera földjét az akksi negatív pontjára kell inkább kötni. De ez benne van a user manualba is.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69207) Peaceliker válasza Blizzardking (#69205) üzenetére


Peaceliker
őstag

van egy új fc 20/30A és vmi 34 usd...azt nagyon dícsérik most
xt-n kapni

"Oh my Goa'uld!"

(#69208) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#69207) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Alin is kapni, meg már bg-on is.

(#69209) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#69205) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

1102-t nem használtam 85x-ben, de 2"-al fogpiszka vázon igen. Szépen viszi és takarékos is.
1103-al (10-11kkv) nagyon bivaly lesz, viszont kb felére csökken a repidő. Viszont durvát ugrik.
1104/7500kv-val meg még erősebb (és nehezebb) lesz, viszont az első 2 között van a fogyasztása. Nem ugrik akkorát.

[ Szerkesztve ]

(#69210) Niczo válasza DJGABI (#69204) üzenetére


Niczo
senior tag

Szóval tényleg nagyon mini.
Az enyém sajnos még nem érkezett meg :(

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69211) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#69209) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem 2 colon a 1104-05 nem jött be. 2.5 ön már inkább :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69212) vandor01 válasza Niczo (#69210) üzenetére


vandor01
őstag

nekem lassacskan mar 1 honapja megjott 611328432092
kb 5 perc alatt ra is untam..... azota osszeraktam egy kezdo FPV csomagot
szemcsi aksik toltok tavok 3darab FPV drone azt arulom..... hatha vki lecsap ra :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69213) Blizzardking válasza Peaceliker (#69207) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem az a jhemcu f411?

Cd334 ez fontos infó, köszi.
SpydeR köszi neked is.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69214) fape válasza Celtis (#69203) üzenetére


fape
senior tag

Többféle megoldás van:
- Van amikor telefonnal is irányítod a drónt (nincs is külön távirányító) akkor tényleg wifi-n megy (tippre 2.4ghz-n, az 5ghznek még kisebb ható távolsága). Tipikus olcsó kamerás drón.
- Van amikor saját protokoll van a távirányító és drón között és magában a távirányítóban valami trükk. Pl képen amit belinkeltél a távirányítóból usb-n meg telefonba az infó, (videó?). Aszem dji-nak olyan megoldás hogy távirányítóból jön a wifi és azon keresztül a videó a telefon-ba.
- A videónak és az irányításnak külön van minden (tipikus fpv setup), irányítás saját 2,4ghz-n (esetleg 900mhz, vagy 433mhz) a videó ettől teljesen függetlenül 5.8ghz (esetleg 2,4ghz vagy 1,2ghz).

Hirtelen ezek ugrottak be, de tuti valamit kihagytam.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69215) Peaceliker válasza Blizzardking (#69213) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen, asszem az lesz az

"Oh my Goa'uld!"

(#69216) djpety


djpety
tag

Sziasztok!

Szeretném megosztani az első publikus videómat ami részben egy DJI Spark-al készült.
https://www.youtube.com/watch?v=ZMomxCMEDwI

Ha van kedvetek, szívesen fogadok véleményeket, építő kritikákat. Köszönöm! :)

Illetve tudja valaki, hogy a Youtube miért tömöríti újra szénné a videókat gyors mozgásoknál? Főleg a legelején látszik igazán. Facebookon például nincs ez a probléma.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#69217) Celtis válasza djpety (#69216) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem nagyon tetszik, ügyes vagy!
Milyen videó szerkesztőt használtál?

(#69218) Celtis válasza fape (#69214) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi a választ, már azt hittem senki nem reagál rá. :C
A kép Hubsan Zino-ról szól, de szerintem igaz DJI-ra is. Most legalábbis egy Mavic Minim van. Kipróbáltam a telefonon a wifi kikapcsolásával és minden ugyanúgy működött. Szóval úgy tűnik USB-n megy a videójel is, a YT-on meg hülyeséget beszélnek. Már csak azt nem értem, hogy akkor miért van külön jelszint kijelezve a vezérlésnek és a videónak...

(#69219) djpety válasza Celtis (#69217) üzenetére


djpety
tag

Köszi! iMovie-val vágtam, egyelőre még elegendő a tudása.

https://nyaripeter.hu/ | iPhone 14 Pro |  Watch Ultra | MBP 13" | LG 35WN75C-B | tv 4th gen | Shadow PC | NAS: KVM + XPenology

(#69220) vandor01


vandor01
őstag

EMBEREK!

megertuk ezt a napot is!?
Mikor a kefes motor dragabb mint a kefementes!
gondolom a racerstar 8520-ast sokan ismerjuk a BG-en 4db szallitva 13,70

az Alin talatam 1102/8000KV (5g) es 1103/11500KV(6g) 2 euro/db-ert!
szoval 4db szallitva 11,39 euro

lehet a kefes RS a maga nemeben jobb minoseg?
az OCDAY meg? vami szitazas eredménye!

de ott van az eachines tyro motor 1104/8600KV 4,6gramm
2db szallitva 15.40euro
de a legoccobb tyro jellegu moci 4db ts 17,50euro

1102vs1104... hasonlo sullyal es KV val.... hasonloan kell teljesiteniuk.
azert egy DYS vagy RS vagy EX 1102 moci 3,3-3,6 gramm es gyengebb
mint az 5grammos 1104.... vagy 1102! ?

mondjuk a shop csak feleves es csak 86%.-os??
de talaltam naluk EU raktras mocikat is!
HGLRC FLAME HF1106 6000KV 6,27euro/db
Happymodel EX1203 5500KV 6200KV 7.71/db

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69221) fape válasza Celtis (#69218) üzenetére


fape
senior tag

Azt tippelem azért mert valójában ott is külön megy a kettő. Simán el tudom képzelni, hogy más a frekvencia is és pl a videónak kisebb a hatótávolsága, mint az irányításnak. Ha berepülsz egy tereptárgy (pl fa, ház stb) mögé akkor lehet hogy videó elmegy, de irányítani még tudod.

Ilyenkor jól jön, hogy legalább a technikai részével képben vagyok még ha repülni nem is tudok :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69222) Celtis válasza fape (#69221) üzenetére


Celtis
veterán

Ráadásul a Mavic Mininél már csak egy térerő jelzés van. A Hubsan Zinonál volt kettő.
Köszönöm, hogy megosztottad a tudásodat.

(#69223) DJGABI válasza vandor01 (#69220) üzenetére


DJGABI
addikt

azért a racestar az racestar, nem egy noname(?)... gondolom én.

2$-ért ennyi súlytöbblet mondjuk hmm... szerintem simán megér, berendelem tartaléknak. ez az 1120/8000kv kb pont ideális. kár hogy nem 3 csavaros az alja ;] nem jó a mostani gépbe

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69224) cd334 válasza vandor01 (#69220) üzenetére


cd334
tag

Anno a xt-xinte nél volt kupon a ex1102-re és akkor 5 dollár alatt meg lehetett kapni. Na akkor bevásároltam. Sajnos néha kell, mert nálam a vezetékek szakadnak ki a motorokból, sajnos ezeknek a mociknak ez a gyenge pontjuk(legalább is nálam).

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69225) vandor01


vandor01
őstag

nekem meg pont a nehezebb kell mert a 3,5g az konnyu es gyenge.... de inkabb en vagyok a nehez.... de komolyan esetleg 3 collra raknam 3S-en? kell a nyomatek! van ennek a motornak kulonbozo variacio kulonbozo nevre szitazva... valahol 3gramm valahol 5gramm ??

MiToot masik MiToot aztan DYS (ilyenem vot ez 3,5g... gyenge vagy csak nehez vagyok :)
na es ugyanaz az OCDAY masik OCDAY

esetleg mikor meg uj?? akkor valami ragacs gomboc/zsugorcso+gyorsragaszto gél....??? es megfogni-osszefogni a talphoz ragasztani... a kabeleket hogy ne szakadjanak ki???

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69226) SpydeR3412 válasza cd334 (#69224) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ha ilyen gondom lenne, akkor kábel kivezetésnél egyből tekerném is körbe szigszalaggal a vázhoz.

(#69227) Peaceliker válasza vandor01 (#69220) üzenetére


Peaceliker
őstag

Közelében nem lesz egy 1102 egy 1104 nek :-) jobb esetben zabálásban sem :) de 5g os 1102?az vicc. Plusz ilyen felfogatassal csak vmi súlyosabb vázra megy fel.. Lesz alap 60g sztem gagyesz lenne
Akkor inkább 2x drágábban a könnyebb 1104 szvsz

"Oh my Goa'uld!"

(#69228) vandor01 válasza Peaceliker (#69227) üzenetére


vandor01
őstag

de csak 2ejro/db!!! a kefes 8520RS meg 4ejro/db!! :DD

nalam sullyosak a gepek nem fogpiszkazok 2" 67gramm 2,5" 74gramm
a 1104/7500KV Full Speed 5g-s mocival!

ez a motorsuly erdekes mert van ahol 3g van ahol 5g-t adnak meg??
DYS 1102/10000KV-em (3,5g) meg eachine 1102/11500KV-em (5g) volt
az eachines szoknyaja akkora volt mint 1104-nek kb 2mm-el hosszabb mint a
DYS 1102-nek....
es az eachines jol vitte a gépet csak a nagy KV miatt zabalt!
ha ez is 5g-es?? szerintem boven eleg nekem a sullyos gépekhez is!
de most nezem a kepeket ja 5gramm de a zacsival meg az osszes csavarral
2db prop meg lehet 8db motorcsavarral.... szoval ez inkabb 3grammos lesz :(

de lehet berakom egy 3collos KAIDJU-ba,,, ha valaha is elindul az armatantol....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69229) vandor01


vandor01
őstag

Nos mikor tobb eves almok valnak valora! :DD

ez 2S kefes 120mm-es
1020-as mocival es Xm+ al!

osszehasonlitva az "ocsivel"
Az is kefés 2S 100mm-es 47,8 gramm
8520-as mocival es Xm+ al

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69230) Lasy


Lasy
veterán

sziasztok, lenne egy iflight nazgul5 flysky fs-i6páros, de soha nem foglalkoztm még vele, hogy hogyan is kell elsőnek őket párosítsani, vagy mi az amit ilyenkor kell egyáltalán csinálni.
tudja esetleg valaki?
FPV szemcsi megy, tehát a kép jó, giroszkop is megy. viszont semmi mást nem is tudjuk mit kellene csinálni első alkalommal.
a vevő, es a távirányító össze van kapcsolva, de nem lehet irányítani vele.

+36702778032

(#69231) DJGABI válasza Lasy (#69230) üzenetére


DJGABI
addikt

hol látod hogy gyro megy?

ha bind megvan gépre kell dugni, aztán tippre nincs az arm-olás gombra kiosztva [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69232) Szabó András


Szabó András
tag

Sziasztok!
Tud valaki drónvásárlásban segíteni:
Képeket és videót szeretnénk rögzíteni vele, ha tovább bírja az akkuja az nem hátrány. Olyan kellene amihez semmilyen engedély sem kell. Nagy magasság meg távolság nem szükséges, elég ha a fák lombkoronája fölé tud emelkedni és körbenézni. Ami még lényeges, hogy páromnak csak egy elég régi Lenovo okostelefonja van (nekem semmilyen) azzal kéne hogy kompatibilis legyen (ez a telefon sokszor kiírja különböző alkalmazások telepítésénél, hogy nem telepíthető, újabb telefon kéne hozzá, ezért gondolom, hogy a drónnál sem mindegy milyen a telefon), vagy nyilván az is jó ha a dróntávirányítónak van saját kijelzője, és tudja is a videókat rögzíteni, tehát mindegy, hogy a telefonra rögzíti-e, csak úgy látom ezek telefonra rögzítik, gondolom aminek saját kijelzője van az sokkal drágább, de nem értek hozzá. (Telefonvásárlás nincs tervben.)
Még egy fontos dolog, muszáj eMagos drónt vennünk, mert ott van levásárolható kuponunk, és másra nem tudjuk levásárolni ami értelmes dolog lenne.
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#69233) DJGABI válasza Szabó András (#69232) üzenetére


DJGABI
addikt

Rendesen leszűkítetted a kört... Ennél már csak az lett volna szebb, ha a végére beírod hogy max 10k-ig :DDD Tényleg, árban valami határ?

Mobilos wifi fpv nem igazán ajánlott. Mennyire vagytok kezdők? Hiába nem mentek túl messzire egy GPS-es gépet néznék mindenképpen. Felvétel meg... Videókat kell nézni, de olcsó kategóriában nem nagyon lesz vállalható, arra nem véletlen a DJI gépek ajánlottak.

Kupont próbáltátok már bármire is? El fogja fogadni egyáltalán külsős forgalmazókra? Úgy látom közvetlen emag nem forgalmaz egy drónt se, pedig általában az szokott a kitétel lenni ilyen kiponozásra. Meg mennyi kedvezmény van, csak mert itthon kb dupla áron adják ezeket a kis gépeket...

Szabályozást én úgy tudom, hogy jelenleg kb mindenhez is kell légtérengedély, később meg talán 250 gramm lesz a határ. Afölött jogsi + biztosítás is kell.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69234) Szabó András


Szabó András
tag

Úgy látom egyszerűbb egy 20 méteres üvegszálas botot venni, a végére a kamerát rögzíteni ,hogy a fák fölé nyúljon.
39 ezer a határ :)
Teljesen kezdő vagyoka drón nem is érdekel klönösebben, csak az a magasság amivel a fák fölé emelkedik (hiába az erdőn átfényképezni nem megy.
Elvileg az eMagon bármire le lehet vásárolni, állítólag "külsős" termékekre is ami az eMagon keresztül megy.
Régen amikor bejöttek ezek az engedélyesdik arra emlékszem, hogy bizonyos méret alatt nem kellett, de ezek szerint ez változott?
És még egy kérdés, mi a francra lehetne azt a hülye 7ezer Ftos kupont levásárolni az eMagnál, ami nem egy fölösleges elektronikai kütyü, ha már a drón ilyen kutya bonyolult :(
(Egy esztétikai hibás fagyasztót ezzel kompenzáltak, mert nem voltak hajlandók kijavítani, csak cserélték volna, de úgy, hogy ezt elviszik, megromlanak a kajáink, aztán pár nap múlva hozzák csak az újat, az meg nekünk annyira nem pálya, hogy minden megromlik.)
Már régebb óta szerettünk volna föntről filmezni ezért pont kapóra jött volna ez a drónba való beszámítás, de most már nem tudom mi legyen, nem akarunk nagy feneket keríteni a dolognak, egy kis egyszerűt akartunk 480-as képfelbontással, ami a fák fölé tud emelkedni amikor kirándulunk a hegyekben és a fáktól sz...ar se látszik.

(#69235) DJGABI válasza Szabó András (#69234) üzenetére


DJGABI
addikt

Felmenni kb bármelyikkel fel tudtok, kérdés hogy lejönni is sikerül-e...

A kis gépeket el fogja fújni a szél, ezek a mobilos FPV-sek max 50 méter után jelt veszítenek. de inkább 20m körül.

Még ez a hexa tűnik pofásnak, rendes fpv-s, de nagyon picike gép, gps sincs [link]

Tello-t vettek itt a topicban sokan, mikor 20k volt... De kontroller ahhoz sem árt.

Ez a SYMA X25 PRO is szimpi még: [link] GPS-es, jelvesztéskor visszamegy a kiindulási helyre, de Wifi FPV, a kamerája no comment. Nagyobb tereptárgyakat mondjuk talán felismerni a képen [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69236) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni , ha nem túlzás a kérés esetleg linkesitve, ti milyen antennákat ajánlanátok az eachine pro 58as diversity-s vevőre? A cél ,hogy nagyjából mindennel jóban legyenek, és a vevő árával valamint tudásával nagyjából arányban legyenek...
Ha ezekről kaphatok némi leírást is, amiből tanulhattok melyiket miért ajanljatok, azt külön megköszönöm :R

(#69237) cd334 válasza twine (#69236) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Én pont a pro58-ashoz a következő antennákat használom a ProDrone.pl shopból:
Antenna Pro Pagoda 2.1 Long goggles edition
v3 Xtreem Cross-air 5.8GHz 10dbi antenna

A polarizációra figyelj, olyat vegyél mint a mostani antennáid és a foglalt típus is egyezzen a PR58-on lévővel!
Nekem minden antennám RHCP polarizált vagy Omni-directional.

A whoopoknál le szoktam forrasztani az ipex csatit és fixen forrasztom rá az antennát, így biztosan nem fog lejönni :))
A whoopjaimon pedig a következő antenna van:
2PCS Turbowing 3dBi 5.8G RX Brass FPV Antenna Omni Directional for Quadcopter Drone

Én ezzel az összeállítással nagyon meg vagyok elégedve. Annyi, hogy whoopolás közben általában csak a Antenna Pro Pagoda 2.1 Long goggles edition antennát rakom fel, mert magam körül röpködök a v3 Xtreem Cross-air 5.8GHz 10dbi antenna irányitott antenna inkább long ranghez van.

Posta: ma megjött a Foxeer Razer Nano, de még nem tudom mikor lesz időm beépíteni.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69238) twine válasza cd334 (#69237) üzenetére


twine
addikt

Attaminnenit :D
Nagyon-nagyon köszönöm...
:R :R :R
Lezuhanyzom.magamrol a covidot, atnezem ,hogy nekem túl.kép milyen is kell ( most jött meg a postával a mobula7 meg a pro58. ) És adom is le a rendelést...
Köszönöm a segítséged :R

(#69239) SpydeR3412 válasza cd334 (#69237) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mi alapján forrasztod az antennát? Nekem sesem adott olyan jelet, mint a gyári (forrasztott vagy csatis).

(#69240) vandor01 válasza twine (#69238) üzenetére


vandor01
őstag

antennat a szemcsira nem biztos erdemes kinabol rendelni inkabb a lengyel sractol ProDrone.pl esetleg megnezni az angoloknal is https://menacerc.co.uk/
figyelni amit irtak csatlakozora es polarizaciora
ha nem akarsz forrasztani akkor ipexesekbol ezek a jobbfajtak [link]
azt is szeretik aminek a vegen kis gomboc van :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69241) Fuhur


Fuhur
kezdő

Bocsánat az offért de muszáj kiadni magamból :o

Megjött a Fatshark szemüvegemhez a vevő modul. Megvámolták, de most nem ez a lényeg.
Telefonáltam a postára, hogy tuti ott van-e a csomag. Válasz igen.
Megkérdeztem, hogy kártyával fizethetek-e. Válasz, minden postán fizethetek kártyával.
Elmentem. Sorra kerültem. Kiderült, hogy nem ott van mert ez levél. Menjek át az épület másik részén egy másik bejárat... újabb sor, sorra kerültem. Bár doboz alakú, de persze levél és ezt nekem tudni kellene. :((
Szóval ott van, de csak KP! Hiába mondom, hogy telefon meg minden, KP!!! OK, akkor felvennék pénzt. Azt nem lehet, de ha elvándorolnék a közeli bevásárló központba, ott van automata és tudok felvenni.

És ne üssön meg a guta!? :W

(#69242) cd334 válasza SpydeR3412 (#69239) üzenetére


cd334
tag

A józan eszem alapján. Arra nagyon figyelelek, hogy a negatív pont a lehető legjobban mindkét padhez be legyen forrasztva, az antanna pont is rendesen ott legyen pad középen(majd csinálok fotót, ha szétszedem valamelyik drónom). Az a baj, nekem ütközésekkor mindig leestek a csatis antennáim akárhogy is rögzítettem az antennát, aztán meguntam. Meg volthogy csatistól jött le az antenna, olyan "minőségi" volt a kínai munka.

Prodronnál egyébként az egyszerre rendelt antennák össze vannak hangolva. Mondjuk a szállítás nálam nem volt a leggyorsabb.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69243) SpydeR3412 válasza cd334 (#69242) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azt észre vettem, hogy a szélsőket vastagon be kell cinezni, akkor sokat javul, amúgy én is mindent ugyanígy csinálok. Meg azt hallottam még réges-régen valakitől itt (talán Peaceliker volt az), hogy nem szabad "tüskéket" hagyni rajta, mert az is gyengíti a jelet. Mindenesetre nekem sosem lett olyan mint a gyári, csak megközelíteni tudtam. Mondjuk az lehet, hogy egy vékony hegy sokat segitett volna. :DDD

(#69244) Fuhur


Fuhur
kezdő

Kicsit lenyugodva itthon kipróbáltam az új vevő modult. A lényeg, hogy így már nincsenek drótok, tehát a szemüveg, akár a régi nem akadályoz a mozgásban, nincsenek zavaró drótok az arcomnál. Így most van egy Fatshark HDO2 és egy régi Fatshark V2 szemüvegem.
Tapasztalat:
Biztosan nagyon jó, hogy nagy a felbontás, meg OLED meg minden, de a vizuális élményt elsődlegesen a whoop kamerája határozza meg. Másként fogalmazva: Ugyan azt kapom, mint a régi szemüveggel.
Van persze némi előny. A dioptria állítás meg nyilván a jobb optikai megoldások okán a teljes képernyő jól látható éles (amennyire a kamera képe annak mondható). A betehető SD kártyára felvehető az élő kép. És persze nem párásodik mert kis venti fújja az optikát.
Ugyanakkor a kialakítása a HDO2-es szemüvegnek számomra kicsit kényelmetlenebb. Jópofa a hozzá adott akkutartó, de egyben nagyobb, mint a csupasz aksi és ezt zavaróan érzem is az arcomnál.
Megtartom, mert azért jó ám, de a régit biztosan nem adom el :)

(#69245) Blizzardking válasza cd334 (#69237) üzenetére


Blizzardking
őstag

Láttam a rotorbuild-es képeken, hogy kipróbáltál más antennát is a tie micro-n. Aztán visszatértél az omni (sima kis pöcök) antennára? Az nem derült ki melyik az utolsó konfig.
Meg vtx-ből is próbáltál vagy 3 félét. Erről tudnál mesélni valamit?
(Egyszer régen beszéltünk arról, hogy milyen preferenciák alapján vegyünk vtx-et. Te azt preferáltad amelyik egyből felmegy a 25.5mm-es tüskékre, én meg találtam egyet ami vesz fel hangot is, és abba belezúgtam, de egy rémálom a rögzítése).

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69246) twine válasza cd334 (#69237) üzenetére


twine
addikt

Akkor kicsit hosszabban;
Nagyon köszönöm a válaszod, tényleg sokat segítettél, így már tudtam mire kell keresnem a neten... Este próbáltam némi tudás morzsát csipegetni...

Így most tul.képpen megerősítést szeretnék kérni, jól gondolom e,azt amit;

Egyelőre két whoop van a fiókban,,,, egy mobula 7 , amin ha "jól tanultam" linear polarizált Omni directional antenna van, és egy kefés Zer0 whoop amin még nincs kamera, de a fiókban van két éve egy LST-S2 bontatlanul,amit valszeg rá fogok rakni...
Ez utóbbi is gondolom linear polarizalt.

Tehát tulajdon képen ezekhez mindegy, az általad linkelt antennakbol a szemüvegre milyet veszek, a lényeg , hogy SMA legyen,mert ilyen a Pro58 ami érkezett.
Ami fontos , hogy a jövőben, ha sikerül nagyobb géposztályba lépnem, ott kell figyelnem erre, hogy ugyanolyan polarizált legyen mint a vevőn, tehát ha most RHCP-re ruházok be, akkor a jövőben ilyen antennákat vegyek...

Kérek szépen egy megerősítést, jól "vizsgáztam e" :B :R

Amennyiben igen, utolsó két kérdésem lenne a témában...:
Antenna Pro Pagoda 2.1 Long goggles edition ebből érdemes gondolom az "angle"-t választani, hogy gyárilag 90 fokos csatival kapjam, amivel felfelé tudom állítani...
v3 Xtreem Cross-air 5.8GHz 10dbi antenna-ból viszont csak egyenes van raktáron....ha a kis fatsharkba rakom oldalra a vevőt, ez az egyenes csatlakozású antenna megfelelően teszi a jövőben a dolgát? vagy azért ezeknek a szára valamelyest flexibilis, és úgy is marad, ha behajtom előre a "szemem elé"? :F

Köszönöm a segítségeket :R :R

(#69247) twine válasza vandor01 (#69240) üzenetére


twine
addikt

Neked is nagyon köszönöm :R
Jobban is örülök a lengyel rendelésnek, mert talán hamarabb megjön, mint kínából...és egyelőre valóban nem akarok antennát forrasztani, ezért köszönöm neked is a linkeket :R :R

(#69248) twine válasza Fuhur (#69244) üzenetére


twine
addikt

És neked is köszönöm :R :D
Nagyon hasznos volt a tapasztalatod...
Így egy kicsit elmúlt bennem a vágy, hogy mindenképpen most kell nekem a nagyobb Fatshark...
Nem kell....egyelőre whoopozgatni tök jó lesz a vásárolt Base SD...
Tegnap megjött hozzá a Pro58, és az 5V-os regulator is...
Ez utobbira valszeg nem is lesz szükség, mert azóta találtam képet arról, honnan lehet szemüvegen belül , 5V-ot nyerni a vevőnek :))
Egy Fatshark 18650aksi tartó+1db 6pines futaba csatlakozó( a tápellátáshoz, hogy a szemüvegre tudjam akasztani az aksi tartót kulturáltan a gyári csatlakozót használva) még uton van...

uh. lassan indul a "heggesztés"... :)

(#69249) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Sziasztok!

Nyáron szeretnék egy DJI Mavic Mini-vel drónozni, de sajnos csúszik a törvény...

Valaki össze tudná nekem foglalni (akár privát üzenetben) az ÁNYK-s eseti légtér igénylés átuftását? Itt az is érdekelne például, hogy egy X ezer forintos igénylést ki tudok-e tolni valami élhető 1-2-3-4 hétre viszonylag nagy területre.

Illetve ami szintén érdekelne az az éves biztosítás témakör, díja, átfutása stb.

Előre is köszönöm!

(#69250) cd334 válasza twine (#69246) üzenetére


cd334
tag

Igen jók a következtetéseid. :)

Ha Fatsarkkal használod, akkor pont jó a két antenna, mert a pagodának felfele kell álnia, a Cross antennának meg arra kell néznie az X-nek amerre a drónod van(elég jól hajtogatható és úgy is marad), tehát a pagoda 90 fokos csatival és a cross egyenesen jó választás a fatsharkhoz.

Itt egy kép az én rendszeremről.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.