Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Rodzser Mór válasza Sirandrish (#73000) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Vannak előnyei más megoldáshoz képest. Még gondolkozom rajta, hogy mi legyen.
Köszi a hozzászólásokat.

(#73002) Peaceliker válasza Rodzser Mór (#73001) üzenetére


Peaceliker
őstag

Te géped esetében elég egyszerű. Felszállsz padról, és gép szépen megvárja míg elrakod, ráülsz, rálépsz, hogy szél ne vigye el. Aztán amikor vége, akkor szintén van időd pakolászni. Szerintem nincs jobb megoldás ettől. Racernél más lenne, mert ott nincs idő ilyesmire

"Oh my Goa'uld!"

(#73003) Celtis válasza Rodzser Mór (#72999) üzenetére


Celtis
veterán

Én is paráztam anno tőle, de kézbe nagyon könnyű a minivel leszállni. Próbáld ki. Sőt szerintem a kézből felszállásnál is könnyebb és kevésbé problémás. Illetve vannak olyan helyek, ahol a padot nem is tudod használni, illetve csak macera és idő.
A padot egyszer vagy kétszer használtam a korábbi drónommal, de a minivel soha.

(#73004) Rodzser Mór válasza Celtis (#73003) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Kézben tartod a távirányítóját vagy nyakbaakasztó pántod van? Nekem nincs pántom, de szerintem sokat segítene kézből fel- és leszállásnál. Legalábbis ahogy a végiggondolom a folyamatot.
Nem is tudom, hova lehetne a pántot hozzácsatlakoztatni.

(#73005) marcell2015 válasza Rodzser Mór (#72999) üzenetére


marcell2015
tag

Megfogod, megforditod, leall…
Ez miert nem jo?

(#73006) Skynet258 válasza Rodzser Mór (#73004) üzenetére


Skynet258
veterán

Egyik kézben nyomod le/fel a kart, másikból felszáll, leszáll. Nem kell ehhez semmilyen nyakpánt, de még csak gyakorolni sem kell... ;) Csórikám lebeg egy helyben, nem fog elmenekülni tőled. :DDD

https://geekpulse.hu

(#73007) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#72998) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Leszálláshoz is használom ;] :DDD

(#73008) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Mennyi régi arc... :C rég nem volt ennyi hozzászólás egyszerre ebben a topicban...
Ki gondolta volna, hogy egy landing pad probléma hozza így össze a "brigádot" :DD
Én kézben landolok évek óta a phantommal is, és az 5"-os Racerrel is...semm bonyolult vagy aksigyilkos dolog nincs benne, acroban berepülök magam elé, átcsattintom stab módba, aztán disarm-al a kezembe ejtem...

Más...:

Mivel ugye realtive sokat megyek a racerrel is, és sokat látok más srácokat is repülni, folyamatosan ütöttem a fejem a falba, hogy az analog mellet tettem le a voksom, amikor megvettem a HDO2-t, és borzasztóan irigyeltem a srácokat,akik hozzám képest elképesztő távokat tudtak berepülni, akár tereptárgyak mögött...

A másik problémám a Phantom 4pro V2 volt, ami méretéből kialakításából adódóan aránylag nehézkes arra, amire használom...fotós kollégát ugyancsak irigykedve nézem mindig a mavic-el, hogy csak kicsattintja a karokat kapcsolja a kontrollert,(kijelzős transmitter) és már repül is, vagy áll tovább a következő pontra...

Örömmel jelentem megérkezett a jézuska, és meghozta az ajándékokat:

Lesz még itt dolog, hiszen a racert át kell "alakítani", plusz ezekhez aksikat venni...de a téli időszak talán elég lesz rá, hogy abba a digitális világba, amire eddig csak a nyálam csorgattam, tavasszal fejest ugorjak :B :D

Bocs félig OFF-ért, de azt hiszem mégis itt szocializálódtam jobban, és nem a DJI-topicban...
plusz ugye a rcaert is félig ezzel a technikával fogom hajtani :B

(#73009) Celtis válasza Rodzser Mór (#73004) üzenetére


Celtis
veterán

Kézben van a táv. Leszálláskor csak aláteszem a tenyerem és lefelé húzom a kart. Két ujjal megfogom amikor leér. Forgatni sem kell a drónt, mert magától leáll. Nagyon könnyű, soha nem volt gond, nem ért hozzá az ujjam a propokhoz.

A felszállás azért macerásabb, mert a telefon képernyőjén is kell matatni és felszálláskor vagy 1 méterre felemelkedik a drón. Voltak emiatt ijesztő pillanatok amikor kilátóban, tető alól szálltam fel.

(#73010) Rodzser Mór válasza Celtis (#73009) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

MIlyen magasságra állsz be a géppel kézbe landoláskor?

Egyes írások szerint az a biztonságos, ha fejmagasság fölött van a gép. Így alulról, biztonságosan lehet megközelíteni a gépet, nem lóg be oldalirányból az ember karja sem, mert felfelé kell a gépért nyúlni. És így a fej is védve van talán jobban.

(#73011) Rodzser Mór válasza Celtis (#73009) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Én többször a karral szálltam fel, a kiejlzőt nem kell piszkálni (Mavic Mini).
Bal kart le húzom (azaz magam felé) és aztán balra: bekapcsol a propeller. Elengedem a kart. A gép ilyenkor egyhelyeben van még a padlón, de bekapcsol a propeller.
Utána a bal kart előre tolom, ekkor felpörög jobban a propeller és felszáll a gép. Addig a magasságig, amíg nyomom előre a kart.

(#73012) Celtis válasza Rodzser Mór (#73011) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt nem tudtam. Nagyon jól hangzik. Ki fogom próbálni.

(#73013) Celtis válasza Rodzser Mór (#73010) üzenetére


Celtis
veterán

Nem megyek a géphez, hanem minél lejjebb van, annál közelebb irányítom magamhoz. Amikor fejmagasságban van, csak előrenyújtom a kezem. Amikor kicsit visszaemelkedik a közelség érzékelő miatt, akkor full le.
Nagyon stabil a gép nem tartok tőle, hogy nekem jönne.

(#73014) duni84 válasza Rodzser Mór (#72999) üzenetére


duni84
aktív tag

a mini 1 pont le tud szállni kézbe, nem? felszállni ugyanonnan. a többi DJI-nál is működik a kézbe leszállás, mert van rajtuk alul szenzor (vagy tenyérbe vagy megfogod 2-3 ujjal, amikor már a leszállás fázisban van a tenyered fölött.

#metszéspontok

(#73015) Sirandrish válasza Skynet258 (#73006) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Mini 2 már el"repül" a kezem elől ha alányúlok, de életem első repülése során fel, és le is tudtam szállni kézbe, szóval nem egy atomfizika..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73016) Skynet258 válasza Sirandrish (#73015) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem is mini 2 van, ha alákapsz a szenzor alatt akkor persze menekül, de én sem értettem miért lenne ez nehéz folyamat, főleg olyan amit tanulni kellene... :K

https://geekpulse.hu

(#73017) SpydeR3412 válasza twine (#73008) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Grat a cuccokhoz! :)

(#73018) twine válasza SpydeR3412 (#73017) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen! :R

Az az igazság, hogy hivatalos "Dji áron" nem lenne itthon ez a két holmi egyszerre, de "a piacon" találtam mindkettőt foliazva bontatlanul olyan áron, hogy első körben megvettem a minit, majd 3nappal később odaálltam a kis feleségem elé, és elkezdtem a kezemet tördelni, hogy ok ,hogy most vettük a minit...de találtam egy fpv szettet bontatlanul olyan áron,hogy...... :DDD :DDD :DDD

De a phantomnak és a Fatshark-nak mennie kell...ennyire azért nem engedte halmozni :B :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73019) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

A 9 éves fiam szeretne karácsonyra kapni egy kamerás drónt. Tudtok ajánlani ~20-25k körül?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#73020) SpydeR3412 válasza Kiscsőke (#73019) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ajánlani nem tudok típust, de ezzel a gyártóval szerintem nem fogtok mellé lőni.

[ Szerkesztve ]

(#73021) Pandabarat


Pandabarat
csendes tag

Hali, tudja valaki hogyan kell Xbox S/X kontorollert csatlakoztatni DJI Tello-hoz? A telefon bluetoothon kapcsolódik a kontrollerhez, működik is vele az andoid menüében és a játékokban is. A Tello-t wifin kapcsolom a telefonhoz, de csak az alkalmazással tudom vezérelni, a kontrollerre semmit nem reagál. Be kell állítani még valahol, vagy be kell kapcsolni, kalibrálni, vagy hogy lehet működésre bírni?
YT-n látom hogy minden vacak kínaival életre kel, erre egy új eredeti 25 ezer forintos gyárival meg nem?

(#73022) Pandabarat válasza Pandabarat (#73021) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Egy fb csoportban megtaláltam a megoldást: a Tello FPV app ami sokkal jobb mint a free amit adnak hozzá.
Szép napot mindenkinek!
:C

(#73023) Pandabarat válasza Rodzser Mór (#72999) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Ebből a fotós derítőből a 60cm átmérőjű szerintem elég, össze lehet hajtani kicsire és csak néhány gramm a súlya, az ára pár ezer forint használtan, az se baj ha használt és kopott a fényes fele. A másik oldala általában fekete, tehát egy H matricával erre a célra is tökéletes:

[link]

(#73024) Zoagel válasza Kiscsőke (#73019) üzenetére


Zoagel
csendes tag

Valami kamera nélküli játékdrónt vegyél neki, vagy ha csak szobában használja akkor Tello.

(#73025) Sirandrish válasza Pandabarat (#73023) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ugyanezért a pénzért, pont ugyan ekkora, pont ugyan így működő, kifejezetten landing padnak gyártott cucc is kapható, amin gyárilag van H betü. :))

Tessék...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73026) Rodzser Mór válasza duni84 (#73014) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Tény, hogy így sokkal egyszerűbb a le és felszállás, ha már van némi rutin. Nekem ez még nincs. Majd gyúrok rá :)

(#73027) Rodzser Mór válasza Sirandrish (#73025) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Szerintem összehajtva kisebb is a gyári landing pad, ahogy a fényképekről kivehető.

(#73028) Pandabarat válasza Sirandrish (#73025) üzenetére


Pandabarat
csendes tag

Ez jóval nagyobb és másra is használható, tehát praktikus. :) Felőlem egy lepedőre is leszállhat, és a kezemre szoktam mert az mindig kéznél van. :D

(#73029) Kiscsőke válasza Zoagel (#73024) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Pont kamerásat kért volna.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#73030) Sirandrish válasza Pandabarat (#73028) üzenetére


Sirandrish
legenda

A linken van 75centis is (én azt vettem), azon egy mini 20szor elfér... ;]
Ha esetleg 30 minid lenne, annak ott a 110es :))

Én kézbe akkor szállok le, ha nem tudom elég síkra tenni a padot... :K

Mondjuk az tény hogy a keze az embernek általában kéznél van.. :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73031) phantie


phantie
csendes tag

Sziasztok!
Most jött egy játék drón, egy s 167-es.
megcsináltam mindent a leírás szerint, de csak nem akar repülni. Lát 8 műholdat, a mobillal meg a távirányítóval is szinkronban van. A kamera is működik, de azt írja ki, hogy indoor módban van, valamint, nem reagál a feloldásra. Se a távirányítóval, se a mobilról.
Van valakinek valami javaslata. Bármilyen ötletnek örülnék.
phantie

(#73032) Zoagel válasza phantie (#73031) üzenetére


Zoagel
csendes tag

phantie: játék drón hogy lehet kamerás? Vagy játék, vagy kamerás. Pont most a napokban volt róla szó.

Kiscsőke: gyerek drón: [link]
9 éves gyerek nem teheti le az A1-es vizsgát, kamera nélküli játékot viszont irányíthat. Amúgy ha mindenképp kamerás kell és illegálisan akarjátok használni, akkor [link] vagy [link] vagy [link]

Sirandrish: aki nem tud kézbe leszállni minivel, annak minek drón? Küln ilyen funkciója is van. Olyan mint ha az autóval nem tudnál parkolni. Inkább be se kapcsolja az ilyen.

(#73033) Sirandrish válasza Zoagel (#73032) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van olyan aki autóval nem tud parkolni ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73034) phantie válasza Zoagel (#73032) üzenetére


phantie
csendes tag

Akkor nem játék drón, mert kamerás. A gyártója a toys-sky company. De a probléma maradt ugyanaz.

(#73035) Kiscsőke válasza Zoagel (#73032) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Most tudatosult, hogy ehhez vizsga kellene, és mivel 16 év az alsó korhatár így legalább nekem kellene letennem. Ezt így most át kell beszélni a nejemmel. Köszönöm az ajánlásokat!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#73036) Zoagel válasza phantie (#73034) üzenetére


Zoagel
csendes tag

Ilyesmi? [link] Ennek a 4k-s képe amolyan feldobott kaputelefon minőség, a "nem szabad megvenni egy ezresért sem" kategória. 20 ezerért nem szabad 4k-s jól kinéző drónt venni, erről már volt itt szó többször is. Próbáld meg külföldi fórumokon hátha életre kel, de nem fűznék hozzá sok reményt.

(#73037) phantie válasza Zoagel (#73036) üzenetére


phantie
csendes tag

Köszi a tippet, azóta már hála égnek életre kelt. Rossz helyen próbáltam reptetni a kertben, valszeg a ház leárnyalta. Kimentem egy kicsit szabadabb területre, és már zümmögött is. Viszont nagyon könnyű a súlya, szinte elfújja minden szél.

(#73038) phantie válasza Zoagel (#73036) üzenetére


phantie
csendes tag

Igen, asszem pont így néz ki. A kamera tényleg nem a legcombosabb, de belépő szintnek nekem jó.

(#73039) SpydeR3412 válasza Zoagel (#73032) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A játék attól még játék marad, mert tesznek rá egy kamerát...

(#73040) Skynet258 válasza SpydeR3412 (#73039) üzenetére


Skynet258
veterán

A mi szemünkben igen, de nem mi hozzuk a törvényeket...

https://geekpulse.hu

(#73041) phantie


phantie
csendes tag

Istenem! MEkkora poén ez a zümmögősdi! csak asszem nem árt azt a vizsgát megcsinálni, vagy a rendőrbácsi rám szól.

(#73042) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Ez milyen DJI lehet, amit a rendőrök használnak a ház felderítésére? Milyen más drónok tudnak még ilyet?
A nekem érdekes tulajdonságok:
A drón irányítója látótávolságon kívül is tudja irányítani.
A kamera közvetlenül a drónra van rögzítve. Szerintem nem lehet a dróntól függetlenül mozgatni.
Kültérről indul, akkor valamennyire ellen kell állnia a szélnek.
A résnyire nyitott ajtón átrepül. Nagyon kicsi lehet a mérete. Talán max. 30 cm széles a rotorlapátokat is beleszámítva.
Közben nekiütközik valaminek. Nem esik le, repül tovább.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#73043) Grillo válasza tknof1871 (#73042) üzenetére


Grillo
senior tag

Gondolom valami ilyen

(#73044) Sirandrish válasza Grillo (#73043) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az komoly...ezzel rektális vizsgálatot is lehet végezni ;] :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#73045) tknof1871 válasza Grillo (#73043) üzenetére


tknof1871
őstag

A videón alul látszik két propeller védő, biztos quadrocopter. Ott a DJI logo is a videon.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#73046) Grillo válasza tknof1871 (#73045) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor nem lehet, hogy csak az FPV rendszer DJI? Tello biztos nem, a többi meg ehhez már nagy szerintem.

(#73047) twine válasza Grillo (#73046) üzenetére


twine
addikt

Én biztos vagyok benne, hogy "de"...
Mármint bármilyen cinewhoop jellegű drón lehet ez, ami DJI AIR unit-al van szerelve, vagy Vistával...
tknof1871:
"Ott a DJI logo is a videon."

Annyit írnak, hogy a DJI FPV szemüvegének közvetített, és rögzített képét látod...
Egy évvel ezelőtt ez még nem az AVATA volt. Akkor még csak a DJI FPV Combo-ja volt piacon ilyen szemüveggel, de az FPV gépe meg nem ilyen a DJI-nak.
Ez bármilyen Cinewhoop jellegű gép is lehet... :U

(#73048) twine


twine
addikt

Olvasgattam ma a DJI forumot, és szembe jött velem ez...:
TRYP FPV : The Drone Racer Simulator
Próbálta már valaki?
Én legutóbb az UNcrashed-et vettem meg, ami nagyon szép szvsz., de erről a TRYP-ről nem is tudtam, hogy létezik... :U :F

(#73049) SpydeR3412 válasza twine (#73048) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szerintem nem jó a linked.

(#73050) Kiscsőke válasza Zoagel (#73032) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Kisfiam "teljesen véletlenül" megtudta, hogy kamerás drónhoz vizsga kell, és még nem elég idős hozzá. Azt mondta, hogy jó lesz kamera nélküli is, legalább majd tud gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.