Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) Theuss válasza Peaceliker (#68750) üzenetére


Theuss
újonc

Innen letudod tölteni a v2-re vonatkozó manuált amiből hátha kitudsz hámozni valamit.
https://www.frsky-rc.com/r9-mm-fc-omnibus-f4-fireworks-v2/

köszönöm a segítségedet.

(#68752) vandor01 válasza Theuss (#68749) üzenetére


vandor01
őstag

tegnap mokoltam ezt

az SBUS-t rakotottem az UART1-re... aramot kapott a TAVval oszekapcsolodott csak az FC -en nem jatszott a BFben... van egy masik hasonlom ott egyertelmuen az UART2 re jeloli az SBUS-t... szoval átforrasztottam a receivert es maris jo lett :) ez a masik kefes board:
itt UART2 -es az SBUS.... lehet nalad is vmi hasonlo a szitu....


CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68753) Theuss


Theuss
újonc

És nálam a forrfülek közül melyik az uart2? Nem lesz gond az invert uart jel?

(#68754) Peaceliker válasza Theuss (#68751) üzenetére


Peaceliker
őstag

akkor csak így a képek alapján 1-2 dolog ami beugrott:
tx1 re lett kötve?
5v ról eteted a vevőt?
amikor próbáltad lipo is lett dugva?

tx2 sztem nincs rajta, valszeg az a belső vevőé.

Bf fülekről dobj még képet hogy van beállítva

"Oh my Goa'uld!"

(#68755) Theuss válasza Peaceliker (#68754) üzenetére


Theuss
újonc

Közben kipróbáltam az összes bemeneti pontot uart2-vel, sikertelenül. A vevő sbus vezetéke 5v, gnd, rx1 pontokra van csatlakoztatva. A forrasztásaimról készült képet össze tudod vetni a pdf-vel amit linkeltem. Igen közben dugtam a lipot, illetve anélkül is kilett próbálva.

(#68756) Peaceliker válasza Theuss (#68755) üzenetére


Peaceliker
őstag

uart6 ra kötötted.
de az a gnd vezeték bazi közel van 5v hoz, azt újrakötném, nagyon feljött a szigetelés rajta

"Oh my Goa'uld!"

(#68757) Theuss


Theuss
újonc

Megfogadom, köszönöm. Viszont akkor nem értem mit nézek el a pdf-en. Onnan úgy értelmezem a táblázatból, hogy rx1 az az uart1 ami invertált sbus.
Akkor valójában melyik az uart1? Hova kéne forrasztanom az sbus vezetékét, hogy uart1 legyen? Totál elvesztettem a fonalat.

(#68758) Peaceliker válasza Theuss (#68757) üzenetére


Peaceliker
őstag

elnéztem, fáradt vagyok :(
jó helyre forrasztottad, de uart6 ra tedd bf ben a serial rx et. Fenti kép alapján az rx6 szal uart6

"Oh my Goa'uld!"

(#68759) Theuss


Theuss
újonc

Uart6-on is meglett nézve, egyik uart-ra kapcsolva sem működik. Pláne, hogy uart1-en van az invertált sbus. Amit észrevettem, hogy az fc két oldalán máshol vannak a forrasztási pontok. Ez alapján rc fülre van forrasztva. Valami piti dolgon megy itt el a működés.

(#68760) bokes


bokes
csendes tag

Sziasztok
vettem egy QF 777 F8 dront, ha van valakinek Magyar nyelvű használati utasítása, vagy tapasztalatai meg köszönném.

(#68761) Theuss


Theuss
újonc

Megoldódott.
A megoldást az jelentette, hogy cli-ben meg kellett adni a halfduplex lekapcsolására és a serial rx invert bekapcsolására vonatkozó parancssort, hogy az a szegény fc tudja mit is várok el tőle.
Mindenkettőtöknek köszönöm a fáradozását.

(#68762) Peaceliker válasza Theuss (#68761) üzenetére


Peaceliker
őstag

Úgy emlékeztem ilyen csak F3 nál kellett/lehetet állítani. :)
De a lényeg, hogy megy :)

"Oh my Goa'uld!"

(#68763) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok

A kérdésem az lenne, hogy mennyire kockázatos Aliexpress-ről DJI akkumulátort vásárolni?
Mármint nem arra értem, hogy épségben megérkezik-e hanem arra, hogy ezek az utángyártot akkuk mennyire megbízhatók?
Konkrétan ezt néztem ki: [link]

Egy P4Pro+ v2.0-hoz kellene.
Legolcsóbban itthon 55k-ért találtam eredeti újat.

De találtam Magyar oldalon ilyet is: [link]

Igen tudom, hogy a Care vagy a garija a drónnak nem érvényesíthető ha ilyen utángyártott dolgokkal van használva.

Előre is köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#68764) Theuss válasza Peaceliker (#68762) üzenetére


Theuss
újonc

Sziasztok ismét. Tudnátok ajánlani valami használható (és elérhető) gps modult, ami együttműködik az omnibus f4 fireworks v2-vel? Köszi előre is.

(#68765) fape válasza Theuss (#68764) üzenetére


fape
senior tag

Olcsókból a bn-220 (ez csak gps) és bn-880 (ebben van iránytű is). Aliról vagy bg-ról a legolcsóbb jó lesz. (még a bn-180-t is szokták mondani, de mivel kb egy árban van 220 és 220-n nagyobb az antenna én a 220-t szoktam venni/ajánlani :D)

A top a matek-ek gps-ek, én azt bg-ről venném.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68766) ezoltan válasza Theuss (#68764) üzenetére


ezoltan
tag

Matek 5883-akat használok,iNav,ill. BF-long range gépekhez,ahogy fape írta,nagyjából ez a top kategória.
De megbízhatóak,jól működnek (és nyilván sokkal kedvezőbb árban vannak) a szintén említett BN-sorozatok.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68767) Theuss válasza ezoltan (#68766) üzenetére


Theuss
újonc

A matek többet is tud? Olvasom, hogy beépített az antenna. Akkor ezt a komplett cuccost kell a legmagasabb pontra szerelni? Ezekben van hazajövök?

(#68768) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok friss tulaj vagyok dji mavic pro-m van. Olyan kérdesem lenne , hogy a reptetéshez kell engedély? Hallottam ilyet is olyat is . Érden lakom mellesleg
Köszi a válaszokat:)

(#68769) AuraSync válasza Roland0224 (#68768) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Itt mindent megtalálsz: [link]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#68770) vandor01 válasza AuraSync (#68769) üzenetére


vandor01
őstag

koszi.....
idehanytad a sok es kulonfele elgondolasokat meg tervezeteket....
3-at elolvastam... mind a harom kulonbozo volt.... volt ott minden
250gramm 2 kilogram 25 kilogram
olyan is volt hogy sulytol fuggetlen....
meg 50 meter es 120meter.... modell vagy dron...
igazi kaos-t linkeltel ide nekunk :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68771) AuraSync válasza vandor01 (#68770) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Így van káosz.
De őszintén ha maguk a törvényhozók sem tudják mi legyen ezzel a dologgal, akkor szted itt majd a topic-ban valaki megadja neked a 100%-os pontos választ erre a kérdésre?
Gondukozzá kicsit...
Évek óta téma már ez.
Még a Mevik Mini-re is kell engedélyt kérni itt Magyarországon hiába nincs 250 gramm.

Én magasról leszarom ezt a semmirevaló törvénykezést ami ebben az országba van, akkor repkedek amikor akarok.
Két dolgot tartok be, max 200 méter magasság és reptér közelébe nem megyek.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#68772) vandor01 válasza AuraSync (#68771) üzenetére


vandor01
őstag

na ez már jo válasz :DD
a belgák igy oldjak meg! nem varnak az EU-s uborkagorbitokre meg a 4 evesek hokkizashoz valo joga torvenykezokre..... az abrajuk teljeses jol ertheto.... en megtalalom a helyemet rajta a dronommal elnezest a modellemmel Class 1..... ami 1kg alatt van a fak fole repulhetek de a bokrok alatt mar biztos epuletektol emberektol tavol.... na jo neha-neha torvenyszego modon felugrok 20meter magasra is vagy 30meterre tavolabb is.... de embertarsaimra vigyazok...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68773) AuraSync válasza vandor01 (#68772) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Más országok szabály/törvény rendszerét hiába tartod be, itt nem érvényes.
Na meg nem azért vettem fél milláért drónt, hogy a fák fölött röpködjek vele.
Sőt... minél alacsonyabban repülsz annál nagyobb a kockázata, hogy nekimész valaminek.
50 méter magsság legalább kell ezeknek a nagyobb gépeknek, annyi az RTH magasságom is.

Kötöttem biztsítást is a drónra majd közölték az csak akkor érvényes ha van rep engedélyem.
Na kössz akkor ennyi. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#68774) BEndre34 válasza AuraSync (#68773) üzenetére


BEndre34
tag

:W Hasonló, csak én már meg se kötöttem, mert rep. engedély nélkül semmit nem ér (még placebo hatása sincs).
Próbáltam olyan felelősség biztosítást kötni, ami alanyi jogon jár(na) és drónnal kapcsolatos károkozást fedezné, de persze ilyen nincs, hiszen arra ott a drón biztosítás, ami meg ugye... Szóval marad az, hogy városon kívül, emberektől távol, min 50, max 120 méter magasan és nagyjából (van, amikor fa takarja) látótávolságon belül (RTH 70-re lett állítva).
Sajnos a jelenlegi "szabályozás" mellet (ha nem ebből él valaki) nem igazán lehet jogkövetőnek lenni. :))

(#68775) Theuss válasza BEndre34 (#68774) üzenetére


Theuss
újonc

Sziasztok! Újabb megoldandó feladathoz érkeztem az építéssel. Kamera, lesugárzó, osd. Az osd beépített az omnibusba, a kamera aomway, a lesugárzó szintén. 5 vezetékes. Valaki legyen kedves érthető nyelven leírni, esetleg színekkel, rövidítésekkel, hogy mit hova kell kötnöm és az ehhez tartozó bf beállításokat is. Köszönöm szépen. Az általam használt fc-ről bekötési rajz pár hsz-szel előrébb van kép.

(#68776) vandor01


vandor01
őstag

a dronozas sportolasnak szamit? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68777) Theuss válasza Theuss (#68775) üzenetére


Theuss
újonc

Tehát. Az 5 vezeték, 5v, gnd, vid in, és audio 2 vezetéken. Az fc-n van video in meg out, ill. Smart audio.
A kamerából jön elvben hang. Ez hogyan csatlakozik a smart audiohoz? Illetve azt hogyan küldöm a lesugárzóra ha ez bemenet?

(#68778) AuraSync válasza vandor01 (#68776) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen több okból is:
-Ha beleesik a vízbe úszhatsz utána.
-Ha fent ragad a fán akkor mászhatsz fel utána.
-Ha idő előtt száll le valahová akkor futhatsz utána.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#68779) Blizzardking válasza vandor01 (#68776) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ragassz rá egy zacskó élesztőt, és mondd hogy élelmiszert szállítasz idős hozzátartozódnak, a fizikai kontaktus elkerülésével! :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#68780) KillHates válasza AuraSync (#68778) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon jó! 🤣😂

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68781) vandor01 válasza AuraSync (#68778) üzenetére


vandor01
őstag

igazi budget szezon lesz a mostani sot a jovoévi is csak vihetjuk at az akkora alavult ezevi szarjainkat jovore! de legalabb csak 1x kellett megvenni es futottak 2 szezont :DDD :DDD
- elhrepult gépej szama: 0
- faraakasztott gépek szama: 0
- osszetort gépek szama: 0
- a telvegen beszerzett aksik tarolasin pihiznek majd megpuffasztjuk oket jovore :D

de azert remelhetoleg juliusban vagy augusztusban belehuzunk! :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68782) F.E.K.. válasza vandor01 (#68781) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A pici gépeket (van f36, e010, átépített e13) lakásban is össze lehet törni. (Akár a Tello-t is ha elég kitartó vagyok :DD )

Igaz elrepülni és fára akadni maximum akkor tudok velük ha nyitott ablaknál követem el a dolgot :D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#68783) Fuhur


Fuhur
kezdő

Sziasztok!

Bár itt újonc vagyok azért van már mögöttem modellezésben 30+ év :)
Viszont ami a mikro FPV drónokat illeti még alig van mögöttem 2 hónap.
És két hónap alatt oda jutottam, hogy a lakásban már egész jól boldogulok. Eleinte csak nappali, konyha "útvonalat" gyakoroltam, most meg az étkező asztal alatt a székek lábai között bóklászok. Nekem nagyon tetszik a dolog. Ami meglepő volt számomra, hogy a Velocidrón szimulátorral próbáltam gyakorolni nem túl nagy sikerrel. Viszont élőben a kezdeti bukdácsolások után megjött a sikerélmény is és visszatérve a szimulátorhoz ott is jobban ment. Szóval én élőben gyakoroltam, hogy szimulátoron se törjek :)

Ha valakinek DJI témában lenne kérdése megpróbálok segíteni. Elég sok darab van nekem belőlük és sokat is használtam őket. Phantom II, III, Inspire, Mavic pro amikben tudok tapasztalatot megosztani.

(#68784) KillHates válasza Fuhur (#68783) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Gyere át a DJI topicba is! Sokan örülnek ha jön még öreg motoros a fórumra :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68785) Theuss válasza KillHates (#68784) üzenetére


Theuss
újonc

Bár választ még nem kaptam a kérdésemre de agyaltam rajta. Az működőképes lehet, hogy az 1 szál videovezetéket bekötöm az fc video in és out pontjaiba az osd miatt, a hang pedig marad egyrnesen a lesugárzóba kötve a kamerától?

(rossz helyre küldtem válaszként, elnézést)

[ Szerkesztve ]

(#68786) KillHates válasza Theuss (#68785) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmi gond :D Bár kattingattam, hogy valyon milyen eszmecserébe csöppenhettem bele akaratomon kívül :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68787) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Van egy Wizard x220-am, amit megvettem kb 3 éve, azóta még egy jót nem repültem vele... Most, hogy több időm van sajnos itthon lenni, szeretnék foglalkozni kicsit vele.
Anno mikor próbálkoztam vele, az rémlik, hogy nagyon hiányzott a műhorizont, és a normális OSD, gondolom ennek az orvoslására FC-t kell cserélnem. Tudnátok nekem ajánlani, hogy milyet érdemes most választani?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68788) ezoltan válasza LógaGéza (#68787) üzenetére


ezoltan
tag

Ha mindössze ennyi hiányérzeted van a gépet illetően,elég az fpv kamerát lecserélni,mert ezek már ritka esetben nem tartalmaznak osd funkciót.
Amennyiben még gyári kamera van a Wizard-on,erősen ajánlott is...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68789) kriszbon válasza LógaGéza (#68787) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Esetleg még szóba jöhet ez [MinimOsd] ha nincs programmered akkor az is kell, lehet kapható olcsóbb is(nem néztem utána).
Útba igazítást meg [itt] és [itt] találsz magyarul.
Na mint amit zsoleszfpv használt [link]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#68790) LógaGéza válasza ezoltan (#68788) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kamerát még anno vettem hozzá egy RunCam Sparrow személyében, ám azon sincs műhorizont, ha jól rémlik.

kriszbon
Ilyet is rendeltem anno, ám sose érkezett meg, lehet akkor teszek vele egy második próbát. FTDI flasherem úgy is akad pár itthon.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68791) ezoltan válasza LógaGéza (#68790) üzenetére


ezoltan
tag

Úgy emlékszem,”horizont” vagy “baseline” néven szerepel a menüben.
Viszont annyira fontos a megléte?Miben segít?
Számomra inkább zavaró mint hasznos.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68792) Peaceliker válasza LógaGéza (#68787) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tuti olyan fc van benne amiben nincs osd? De amúgy 3-4e Ft egy omninus f4 abban minden van, szerintem itthon is kapsz használtan

"Oh my Goa'uld!"

(#68793) ezoltan válasza Peaceliker (#68792) üzenetére


ezoltan
tag

Az x220 gyári F3-asában nincs ilyen funkció.
Nyilván ez lenne a legjobb megoldás mondjuk,bár egy mindent túlélő darab az az öreg fc és gyakorolni bőven megteszi,nagyon eljárt felette az idő.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68794) Lasy


Lasy
veterán

Sziasztok, vettem egy dji mavic Mini készüléket, de van amikor kiirja, hogy nem mehetek 50m-nél messzebb, és 30m-nél magasabbra.
Ez mitől van?

+36702778032

(#68795) Fuhur válasza Lasy (#68794) üzenetére


Fuhur
kezdő

Minim nincs, de prom igen. Elvileg be lehet állítani (a pro esetében biztos) az app-ban, hogy tanuló vagy haladó vagy. A tanuló esetben vannak ilyen szűk korlátok.

(#68796) Lasy válasza Fuhur (#68795) üzenetére


Lasy
veterán

Azt meg tudod mondani hol? Mert az egyik pillanatban van korlát, a másikban nincsen-
csak annyi történt, hogy közben landoltam.

Sajnos az app is teljesen más itt a DJI fly megy csak.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#68797) Fuhur


Fuhur
kezdő

Kis segítséget kérnék aksi ügyben. Ma jött meg a "nagy reménység" aksim. Van jó pár Happymodel 250 mAh-s, van ugyanúgy egy rakat Gaoneng 300 mAh-s és most jött szintén egy maroknyi Crasepoly 300mAh-s.
De ez sem tud többet, mint az eredeti Happymodel 250-es.
Szóval a kérdés, hogy Mit használtok? Mi vált be? Nekem 1 cellás megoldások kellenek.

(#68798) Saccco válasza Fuhur (#68797) üzenetére


Saccco
nagyúr

GNB a jó.
RPM filter kell és akkor jobban bírja az akku. :D
Utóbbiba még nem másztam bele.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68799) Fuhur válasza Lasy (#68796) üzenetére


Fuhur
kezdő

Sajna a Fly-t nem ismerem, nincs is fenn a gépeimen. Így az előző hozzászólásom valószínűleg nem releváns :o Bocsánat érte!

(#68800) Lasy válasza Fuhur (#68799) üzenetére


Lasy
veterán

Érdekes, megy egyik pillantról a másikra csinálja random szerűen.

+36702778032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.