Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Saccco


Saccco
nagyúr

AlienWhoop ZER0

617 és R-SXR

:C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59002) kriszbon válasza Teréz Atya (#59000) üzenetére


kriszbon
őstag

Ahogy észrevettem nem minden gépnél kezd el cincogni a gép egy idő után.
Ráadásul 3S aksinál már jóval halkabb, 2S-nél meg szinte csak közelre hajolva hallható.
Vagy annál a gépnél lehet nincs is ilyen.
Vagy ha nem arra gondoltál, akkor én sem tudom mi az.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#59003) Rico45


Rico45
őstag

Skacok! Sziasztok!

A Parrot bebop 2-es videókon látni egy felületet ami mutatja a megtett útvonalat stb. Ezt milyen progival csinálhatja? Vagy a sima applikációja tudja?

Videó

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#59004) ezoltan válasza kriszbon (#59002) üzenetére


ezoltan
tag

Attól függ,mennyire állítod Blheliben a motor beacon-t nem?
Nekem alapból 10 percen volt,le is vettem a felére.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#59005) SpydeR3412 válasza Saccco (#59001) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ebben mi a lényeg?

[ Szerkesztve ]

(#59006) Geller72 válasza SpydeR3412 (#59005) üzenetére


Geller72
veterán

A -0.58g. :DDD. Gondolom. Hogy 20g alatt van. Ennyivel. :D.

(#59007) SpydeR3412 válasza Geller72 (#59006) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A 6osok, 15-20g között vannak.

(#59008) kriszbon válasza ezoltan (#59004) üzenetére


kriszbon
őstag

Nos én azt sem tudom hogy Bugs 3 esetén van-e ilyesmire lehetőség(eddig az enyémnél sem tudtam) mert ha jól tudom jelen esetben egy olyan gépre keresnének jeladót. :F
Én a hangerőre írtam, hogy 4S esetén aránylag "hangosan" kezdenek cincogni, de pl 3S-en már sokkal halkabb, 2S-en meg szinte alig hallható.
Most képzeld ezt el 20-30-50-100m távolságokban magas fűben vagy akárhol.

Mivel nem tudtam az enyémnél sem ilyenről, így most gyorsan meg is néztem. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#59009) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Végre ma be tudtam fejezni az Alfa SX3 gépet. Több, mint egy hónap volt mire megérkeztek hozzá az alkatrészek, bár a buzzer még nem jött meg, de egy Lantian buzzert beleraktam, mert nem akarok már várni.
A nagytesója remekül teljesít (ALFA X3-RS) csak az kicsit vaskosabb minden tekintetben.
Vezérlő: FullSpeed F3
ESC: HAKRC 20A
Vevő: FrSky XM+
FPV: VTX03 (antenna TerézAtya ajánlatával UXII Stubbi )
Kamera: Runcam Swift2 micro
Motorok: EMAX 1106 6000kv
Váz: Alfa SX3 eyas
Súly 105gramm

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#59010) Saccco válasza SpydeR3412 (#59005) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az, hogy az alaplap farkincával 2,66g. Illetve, hogy a gép külső FrSky vevővel is megáll 20g alatt. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59011) SpydeR3412 válasza Saccco (#59010) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi!
És akkor ez 716 csak elírtad? Vagy 615? Vagy tényleg 617? :DDD

(#59012) Saccco válasza SpydeR3412 (#59011) üzenetére


Saccco
nagyúr

617-et ír, gondolom 25kkv.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59013) SpydeR3412 válasza Saccco (#59012) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Igen a 25kkv az 617.
Pont valamelyik nap néztem yt-on egy videót. 615-ös mocival 14g vagy 15g volt.

(#59014) syler123


syler123
veterán

Használ itt valaki bn-180 GPS-t? Ha nem akkor is lehet kipróbálom. :D Egyelőre csak sebesség / távolságmérésre kellene OSD-n, de később a Betaflight Rescue része sem lenne rossz ha működne.

Banggood-os leírás alapján ugyanaz, mint a 220 csak kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#59015) Peaceliker


Peaceliker
őstag

716 os whoop nak dög nehéz (4.5g) aio val 23g az jó? Persze kicsit több lesz mert fc csavar meg kis takony ragacs jön még.
Viszont ez a szélesebb fajta aio, majdnem olyan lent lesz a segge mint a motor tartó alja, az para?

"Oh my Goa'uld!"

(#59016) Geller72


Geller72
veterán

Megjött az S7. Kritikán aluli összerakás, porrá kellett szedni és újra összerakni. Csavarok szörnyűek. Ehh. Most végeztem, de ma már ebből nem sok repülés lesz :(.video jel 5m-en megszűnik. Elsőre szarkupac. :( E011-el 90m-en fordulok ugyanitt..)

(#59017) syler123 válasza Geller72 (#59016) üzenetére


syler123
veterán

Akkor olyat sem veszünk.

E011-et mivel irányítasz 90m-ig?

(#59018) Teréz Atya válasza kriszbon (#59008) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem már a JJRC X1-nek nyivákoltak a motorjai 10 perc után.
Nagy gépeknél lejjebb veszik a cincegés hangerejét, mert eléggé gyorsan túlhevítheti őket. A babyhawknál viszont olyan hangerővel nyüszítenek a mocik, hogya a csipogó kutya füle hozzájuk képest.
Ha DSHOT-on hajtod, akkor simán le is hagyhatod a csipogót, mert kapcsolóról is jelez.

@syler123 - kíváncsi leszek a BN180-ra. Azon gondolkodok, h ez már akár egy karra is kiférne az ESC fölé, de fingom sincs h a GPS-t mennyire zavarja az indukció. Az iránytűt nagyon, de ugyebár az nincs. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#59019) syler123 válasza Teréz Atya (#59018) üzenetére


syler123
veterán

Hamisítják amúgy ezeket a gps-eket? Már csak azért mert alin majdhogynem fele annyi a bn-220 mint Banggood-on. De még a bn-180 is olcsóbb.
Ezek már már irreálisan alacsony árak egy gps-hez.

(#59020) Peaceliker válasza syler123 (#59019) üzenetére


Peaceliker
őstag

Alin mostanában nagyon durva árak vannak. Bg ről már alig rendelek. Fc is 15 usd vt (bár még nincs itt) ami bg n majd 30

"Oh my Goa'uld!"

(#59021) Geller72 válasza syler123 (#59017) üzenetére


Geller72
veterán

i8x ir8m. De ilyet se vegyél, mert ez is szar. :D. Xlite lesz a vége, modulokkal. :D

(#59022) syler123 válasza Geller72 (#59021) üzenetére


syler123
veterán

Ahogy kinéz nem voltam veszélyben hogy berendeljem :D Az a baj hogyha multiprotocol modullal kell szívni lehet ott leszek mint most a flysky-al. Nem értem miért nem úgy oldották meg hogy a belső antennát használja...
Lehet egy Jumper T8SG kellene nekem mielőtt kiszórják teljesen.

Peaceliker: Az a baj hogy simán lehet valami hamisítvány, hihetetlennek tűnik nekem 6,5$-ért gps.

[ Szerkesztve ]

(#59023) cd334 válasza Geller72 (#59016) üzenetére


cd334
tag

S7 nekem még úton, de a csere váz már a póstán várja, hogy értemenjek. Én asszem egyből átszerelem. A camot meg meglátjuk, van csere a LST-S2 és CM275 is a kefés gépről.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#59024) Geller72 válasza cd334 (#59023) üzenetére


Geller72
veterán

LST-S2-ből én is berendeltem a múltkor párat, ha nem változik a dolog, átrakom azt. :U

(#59025) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#59015) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

23g az nagyon jó. :K
Dobj egy linket a vázhoz légyszíves. Gondolom ott tűnt el a súlyfelesleg. :F

A kamera nem para, mindaddig míg rendesen előre tudod tolni az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#59026) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#59025) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jah akku tényleg... Na megnézem majd
Váz nemtom. Csak úgy kaptam. Marha puha hajlik össze vissza

"Oh my Goa'uld!"

(#59027) varadigabor válasza belakiraly (#58993) üzenetére


varadigabor
senior tag

Rendelj https://www.hobbyrc.co.uk/ről, picit drágább meg van szállítás de legalább 4 nap alatt itt van és áfa sincs.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#59028) Peaceliker válasza Peaceliker (#59026) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lehet f36 váz lesz.

"Oh my Goa'uld!"

(#59029) Geller72


Geller72
veterán

Kezdésnek: Arming disable flags: RXLOSS ANGLE CLI MSP

(#59030) vandor01


vandor01
őstag

átalakitottam a Leader 120-at ezzel a nyomtatott darabbal: [link]
egyik topiktars segitsegével sikerult vennem párdarabot :D köszi "david/norbert" a két oldali carbont lecseréltem nos a képen jol láthato hogy ez a sarga nyomtatott oldal magasabb igy befér a 3 szintes torony is azaz a 20x20 VTX berakhato! Valamint a kameratarto lukak nem hatrafelé hanem előrefelé állnak igy kenyelmessen elfér a runcam micro nagyon szépen állithato! DE az RC-re csavarozhato VTX-el már csak limitáltan állithato!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#59031) david335 válasza vandor01 (#59030) üzenetére


david335
tag

Szívesen:) 35fok bőven jó:)

(#59032) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#59028) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Abba csak 6os motor megy. Viszont ha fekete, akkor e011, ha piros akkor h67, ha fehér akkor meg lehet bármelyik. :DDD
Na, akkor nem tudom, hogy lesz annyira könnyű neked a gép. Én tegnap is összeraktam egy BetaFPV/BoldClash hibridet, majd 25g.
Ha összeállítottad, majd kíváncsi vagyok úgy mennyi lesz.

(59029) Geller72: Ez mit csinál?

(#59033) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#59032) üzenetére


Peaceliker
őstag

Fekete, akkor e011 lesz, bár képről hasonlít f36 ra :)
Egybe vevős fc, ez a váz és egy 4.5g os aio meg bc 716 19kkv. Jajj bakker prop nem volt mérlegen akkor az még 1g. Azt remélem aio kábelből jön le annyi súly hogy takony ragacs súlyát fedezze de sztem nem fog :)

Amúgy fc küld rssit... De minek ekkora méretben az elképzelni nem tudom :D de legalább akku feszt is küld amire majd akkor írok (lesek nemtől) scriptet.
Amúgy ti meddig merítitek ezeket az akkukat?

"Oh my Goa'uld!"

(#59034) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#59033) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én álltalában addig merítem az akkukat, amíg erőből ki tudja magát húzni a gép. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59035) collie555


collie555
csendes tag

üdv

Bugs3 pro-t szeretnék venni eus raktárból
tud valaki egy helyet ahol van?

köszi

(#59036) fape válasza syler123 (#59022) üzenetére


fape
senior tag

Azért BG-n is a $11ből még lejön 20%nyi ponttal és már is csak $8,8 ahhoz képest már annyira nem kevés a $6,5.Plusz az alis értékelések is jók hozz. Ennyiért már megéri megvenni még ha csak összehasonlítás véget is. Sztem rá is próbálok. Ha meg hamisítvány/nem működik akkor vissza lehet kérni a zsét ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#59037) Peaceliker válasza fape (#59036) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na igen. Alipay miatt nem éri meg nekik nem vagy szart küldeni. Ugyanis addig nem kap pénzt amíg én el nem fogadom hogy nálam van /működik. Ez marha okos dolog. Ebay nél többször is kell panaszkodnom mint alin

"Oh my Goa'uld!"

(#59038) Saccco


Saccco
nagyúr

TinyWhoop ZERO Laps (YT) :DDD :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#59039) enfEE1


enfEE1
újonc

Sziasztok
Kezdőként lenne néhány kérdésem, remélem tudtok segíteni.
Alapvetően egy 220 mm-es fpv képes drónt szeretnék építeni. kis olvasgatás + aliexpress után ezeket az alkatrészeket tettem kosárba:
Váz: Pelusa 5 inch HIPPO II - $20
fpv adó : RunCam TX200U 5.8G 48CH - $19
Aksi: TCB 11.1v 25c 2200mah 3s - $16
Motor, esc: LHI Dx2205 2300kv Brushless - $45
Vezérlő: JMT PIKO BLX Betaflight - $11
Kontroller: Flysky FS-i6X - $57
Egyéb dolgok: T csatik, fpv vevő, propellerek, PDB.

Ez így összesen $200 körül van. Én alapvetően ennél kevesebbet szerettem volna költeni, de igazából nem gond.
Szerintetek min lehet még spórolni, illetve miből kellene minőségibbet választani?
Vezérlő az jó lesz? Láttam támogatja Betaflightot és azt olvastam az az egyik legjobb, de nem mélyedtem el a témában eléggé, hogy nyugodt szívvel megrendeljem.
Előre is köszi a segítéset.

(#59040) ot93


ot93
senior tag

Üdv!
Bugs 3 egyik motorja folyamatosan hangosodik, sőt a rezgés is már egyre erősebb... Időnként elnémul a zaj, de csak pár pillanatra, aztán újra hangos. Ez a súrlódás szerű hang 1-2 akku alatt észrevehetően növekszik. Kézzel forgatva mégsem érződik súrlódás habár más mint a többi. Az alapjárat emiatt a motor miatt jóval hangosabb, ezt Akkor is hallani, amikor 1-2mp-re helyrejön....
előzmény hsz, azóta 1 akkut repültem vele, meg próbáltam kifújatni, de nem változott...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#59041) Egy-két


Egy-két
tag

Ti szoktátok időnként szétkapni a drónon levő motorokat és kitakarítani, újra olajozni a csapágyait?
A hosszú élettartam miatt kérdezem, hogy érdemes e ilyen szinten is törődni a fő elemekkel :)

(#59042) Peaceliker válasza enfEE1 (#59039) üzenetére


Peaceliker
őstag

az a váz elég szűkös, de persze belakható
fc t én szeretem, mások meg nem annyira :) de pdb kell hozzá még, ami 20x20ban ritka..amúgy asszem már új BF nincs erre az FC re.
ezt a motor esc combót hagynám leginkább esc miatt, mert tuti klón ami kaki lesz

(#59041) Egy-két

csapágy csere inkább ha már odavan

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#59043) thenameless válasza Peaceliker (#59033) üzenetére


thenameless
tag

Akku merítés: beállítottam T8SG-re egy olyan timert ami 2 percről számol vissza, de csak ha tényleges gáz adás van. Ha zizeg, hogy letelt vissza hozom, kivéve ha még kiadja valami jó helyzet :D (boldclash 19k motorral, NFE, Gnb HV 250)

(#59044) enfEE1 válasza Peaceliker (#59042) üzenetére


enfEE1
újonc

Köszi!
Tudsz hasonló árkategóriában ajánlani motort / esc-t? Illetve néztem az ilyen 4 in 1 esc-ket. Azokról mi a véleményed?
Honnan tudom milyen vezérlőre megy fel a legújabb BF?

(#59045) Geller72 válasza enfEE1 (#59039) üzenetére


Geller72
veterán

Akkora akku felesleges szvsz. Én már az 1500-as akkuim is lassan nyugdíjazom. Ennyi pénzért jól összerakott gépet vehetsz, de ha feltétlenül te akarod összerakni és esetleg szívni vele, az más. Viszont ha én most építenék legalább 5"-os gépet, lehet, hogyinkább 2306-al raknám össze. Spórolni lehet, de tudni kell, hogy min és meddig. Amin spórolnék, az a méret és a súly. Eleve kérdés, hogy kell e neked ekkora gép, amikor a 3"-os gépek is mennek úgy, ami bőven több, mint elég. Sokszor az 5"-os gépek szintjén. A nagy gép nehéz és ami nehéz, az bazi nagyot is tud esni. Egy akkora gép főleg ekkora akkuval fél kiló. Teljesen felesleges, hacsak nem akarsz egy long range gépet építeni, bár azt meg nem ilyenre építeném és nem 5"-os propokkal. Igaz nem is állna meg ennyiből. A távot (sem) említetted, bár nekem is van i6x-em, valami 40 euóért vettem. Már most gondolkodj el azon, hogy nem fogsz e esetlen közben más irányba (is) elmenni, mondjuk a mini gépek fele, mert akkor előtte el kell gondolkodnod, mit vegyél meg. Érdemes akkor már az elején egy multiprotokollos távot venni pl.
Ha építeni akarsz, egyszerűbb itt úgy feltenni a kérdést, hogy megmondod, mekkora gépet akarsz építeni és mire, valamint mennyit szánsz rá, mert azt itt gyorsabban összeszórják neked, mintha beirogatod, hogy szertinted mi a jó és oldalakon keresztül toldozgatják a listád. :D. Azokat a moci/esceket biztos nem venném meg..

[ Szerkesztve ]

(#59046) Geller72 válasza SpydeR3412 (#59032) üzenetére


Geller72
veterán

Vagy mit nem csinál. :D. Mondjuk úgy hogy valami olyasmi, hogy elvileg nincs arm, de közben meg mégis van. :D.

(#59047) enfEE1 válasza Geller72 (#59045) üzenetére


enfEE1
újonc

Köszi a tippet aksival kapcsolatban. Én szeretném összerakni, valószinűleg a bütykölést, szerelgetést jobban fogom élvezni, mint magát a repkedést.
Őszintén szólva nekem mindegy a méret, alapvetően elsőre egy kicsit szerettem volna összerakni, de néztem az alkatrészeket és kb ugyan annyiba kerülnek. Vázat találtam 10 dolcsival olcsóbban, de a motorok,esc-k kb ugyan anyniba kerülnek, pár dolcsi különbség, vezérlő ugyan annyi, távirányító ugyan olyan kell. Nyilván picivel olcsóbb lenne, de úgy voltam vele, hogy ha csak 20-30 dolcsi a különbség, akkor legyen nagyobb. Aztán lehet én néztem rossz helyen.
Ha tudnál pár oldalt linkelni, ahol vannak minta konfigok, vagy tudnál ajánlani, azt nagyon megköszönném.

(#59048) Geller72 válasza enfEE1 (#59047) üzenetére


Geller72
veterán

Ha meg még nem is nagyon repültél, fogod te ezt bütykölgetni még bőven. :D. Sokan ezért unják meg, mert főleg erről szól. Ha nem jó azért szereled, ha jó, akkor meg így is, úgy is hozzá fogsz nyúlni, módosítgatni.:). Van aki úgy kezdi, hogy épít egyet és megérti, mi hogyan működik, és van aki vesz egy kész gépet, repülget vele, javítgatja és később épít egyet. Nagyon sok kész gép van, ami már többnyire majdnem repképes, csak akku, vevő és a többi sallang kell hozzá. Én például most ezzel szemezgetek. Árban is jó és minőségben is. Kuponozva ebből még jó esetben ~8-10% is lejön. Persze ehhez még kell jó néhány dolog. Sokan elmondták, de nem mindenki veszi fogyelembe, hogy a gép csak egy dolog és a legolcsóbb része a dolognak. A "többire" a gép többszörösét is el kell költened, hogy napra kész legyél. Azaz ha elpukkan valami, legyen cseredarabod, amit beleraksz. Mondjuk úgy, hogy szinte 1-2 plusz gép. Nem írok alkatrészeket, mert itt minden sérülhet, füstölhet, amit cserélni kell. Nincs bosszantóbb, mint várni a nyár közepén 6 hetet egy vázra, vagy bármire.
Akkuk darabja átlag 12-15 euró és nem 2 db kell belőle. Kerülni kell a gagyit. Mint mindenben, itt is vannak brandek, amiket nyugodtan meg lehet venni. Kelleni fog egy jó töltő, ami elboldogul esetenként egy időben több akkuval is, ha éppen töltened kell. Ott is vannak gagyik, kerülni kell. A 4 in 1 jó dolog, sok mindent megkönnyít, de nem lesz olcsó. De én is ilyet vennék, ha kellene. Szebb lesz a gép, nem sérülnek a különálló escek, egyéb dolgok, kevesebb külső forrpont van, kevesebb hibalehetőség. Az indulókésletnek nem kell azonnal többszörös dolgokból állnia, de például motorból legyen legalább egy-egy tartalékod, ha esced külön van, abból is vagy 2 olyan, ami a gépen van. A kamerával sem illik spórolni, nem mindegy, milyen képet látsz. Kelleni fog szemüveg, ami khm..fájni fog. :D. Szóval nagyon, de nagyon sok minden fog kelleni a forrasztópákától kezdve. Ez nem olcsó hobby. Ha még nem repültél én azt erőltetném mindenképpen valami alsó szegmensben, olcsó géppel. ehhez is lehet már jó holmit összelegózni, kezdve egy jó szemüvegtől a távon át bérmi. És ha megtanultál jól repülni, veszel, vagy építesz magadnak egy nagyobb, erősebb gépet. A hibákból kell tanulni, mert az lesz bőven, de nem kell feladni, mert jó dolognak, jó hobbinak tartom. ;). Rengeteg idő kell hozzá, az biztos. :D. A kisebb gép nem feltétlenül kell hogy olcsóbb legyen, itt eleve a kis méretet is meg kell fizetni, nem könnyű előállítani ezeket jó minőségben. :)

(#59049) ryke1 válasza enfEE1 (#59047) üzenetére


ryke1
tag

En is kezdo vagyok, es eloszor en is az epitesen gondolkoztam, de valtoztattam a terven, mert mashol is olvasva a tanacsot, en ezt az utat jarom bet: egy jo tavvezerlo (ezt ugye/talan egyszer vesz az ember) es egy szimulator.
Milyen igazuk volt!
Bar meg nem a legjobban sikerult beloni a taviranyitot a progihoz (valamerre mindig huz egy kicsit), de mar latom, hogy nem egy egyszeru dolog (kezdokent) a hardware osszehozasa, magarol a repulesrol meg nem is beszeltem, par gepet mar biztosan osszetortem volna.
En Taranis QX7-et vettem -10% a hobbyking10 kuponnal (vam es afamentes az eu-bol) + LiftOff (Steamen most -25%) es VelociDrone (14,99 Font) szimulator.
Mire megtanulsz repulni, kiderul, hogy erdekel-e, es nem koltottel sokat, ha megsem.
Udv es jo repulest

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#59050) syler123 válasza fape (#59036) üzenetére


syler123
veterán

Berendeltem én is, mert ha ennyiért majd működni fog, akkor a többi gépemre is veszek, már csak az OSD miatt is, sebességmérés stb...
Ahogy nézem az eladó csak GPS-ekkel és ahhoz kapcsolódó dolgokkal foglalkozik, az biztató.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.