Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) kimista válasza Zlatko.rs (#33996) üzenetére


kimista
aktív tag

kifejezetten drónra, zoomolható kamera sztem nincs. a profik a saját 'normál' profi kamerájukat rakják a gépre, profi gimballal, profi technikával, milliós értékhatártól kezdődően (és lehet keveset mondtam)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#34002) vegyszer válasza Zlatko.rs (#33996) üzenetére


vegyszer
addikt

Maximum nagyon közvetett módon jut eszembe a kivitelezhetősége.

Láttam Xiaomi Yi/gopro objektívet, ami zoomos. De hogy egy szervokómotorral tudod e vezérelni némi sufnituning után, az már más kérdés...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#34003) d.tiborz válasza Zlatko.rs (#33996) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Létezik ilyen.
Videó

[ Szerkesztve ]

(#34004) tonyrulez


tonyrulez
őstag

(#34005) .DLL válasza tonyrulez (#34004) üzenetére


.DLL
veterán

Holy shit! :Y Naná, hogy Casey keze van a dologban

(P.H.)

(#34006) Jackal2 válasza kimista (#34001) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van. Walkera Voyager 4. Csak éppen soha nem jön ki:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#34007) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Végre újra csatlakozok a drónos közösséghez. Valakinek van esetleg ilyen Bebop 2 FPV szettje? Illetve fogok majd utángyártott akkut rendelni, de most keresgélek hogy gyárit honnan tudnék jó áron az EU-ból rendelni, mert legalább még egy gyári jó lenne. Itthon 17-18k, esetleg valaki rendelt eredetit jó áron?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#34008) medvegy válasza tonyrulez (#34004) üzenetére


medvegy
aktív tag

Azigen! Még ha fake is (?), azért van kraft ebben a ketyerében :DDD

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#34009) AcCEsS válasza Saccco (#33979) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Háááát mi van ha nem repül? Naaaa bumm! Cserébe szép! :DD Gratula a projekthez!

A tegnapi fosztásom! Ez már lopásnak számít :U (a részemről)? Aukció rulez!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#34010) vegyszer válasza tonyrulez (#34004) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem kicsit kamu. Bár a második pont a kamu dolgokat leplezi le...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#34011) Tanczi01


Tanczi01
tag

Egy ilyenhez mit szóltok???
Overmax
Ár/érték arányra gondolok. Gondolom,ha elromlik rajta valami,akkor itt cserélik is azonnal egy évig.
Ez lenne az első hexacopterem :DD

(#34012) KaiotEch válasza Tanczi01 (#34011) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Felejtsd el! Brushed gépet 20eFt fölött már nem veszünk! :N

Gyerekek ez vajon hogy mókolható meg, hogy rendes távval is menjen? 10k-ért vennék egyet. Mégsem veszek, elfogyott :D

[ Szerkesztve ]

(#34013) molnigee válasza Tanczi01 (#34011) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ha viccnek szántad akkor jó volt :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#34014) Saccco válasza AcCEsS (#34009) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erről jut eszembe: 2 szett 636ft. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#34015) vandor01 válasza Tanczi01 (#34011) üzenetére


vandor01
őstag

inkabb egy ilyent vegyél! EU raktar nincs már tréfa rajta x251 - 92 ejro

javitás? elöbb fog elveszni vagy összetörni az 1 ev alatt! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#34016) molnigee


molnigee
aktív tag

Ez igen, ez nagyon bejön: Eachine Aurora 90mm brushless :S

--> http://dronearena.hu/ <--

(#34017) Jackal2


Jackal2
senior tag

Nah, kipróbáltam a Furibee F36-ot és király. Sokkal jobb mint az E010 (ami igazából egy szar:D). Most nem tudom, hogy a motorok szórása miatt van, de ez megy mint a golyó és annyi kraft van benne, hogy többször belevertem a plafonba, durva.

Végre van normális led is és mint ha tovább is repülne.

Ezt vegyétek 4K-ért, sokkal jobb mint a többi másolat.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#34018) kimista válasza AcCEsS (#34009) üzenetére


kimista
aktív tag

ó ettől én tudok jobbat, x5c propeller és h31 propellerek fekszenek a dobozban hónapok óta, 1 ftért megkapod :D

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#34019) AcCEsS válasza Jackal2 (#34017) üzenetére


AcCEsS
senior tag

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#34020) Tanczi01 válasza molnigee (#34013) üzenetére


Tanczi01
tag

Sajnos nem értek hozzá. Van olyan amit itthon érdemes megvenni?
Szeretnék egy gépet amit könnyű irányítani,jó a kamerája,és tudom 20 percig röptetni.
Az ár max 45k
Milyen lehetőségeim vannak???

[ Szerkesztve ]

(#34021) KaiotEch válasza Tanczi01 (#34020) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Itthon? Nemigazán, ha újat akarsz. Amit fentebb linkeltek x251-et nyugodtan megveheted, DE ne kezdésnek, arra erős. Egy Nihui-val vagy H36-al lehet kezdeni az egész quadkopterezést.

(#34022) elszabi válasza Tanczi01 (#34020) üzenetére


elszabi
tag

nem fog 20 percet menni. vegyél több akkut.

(#34023) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez megeri a penzet?Eleg jol levan arazva.
Erdemes beruhazni ra?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34024) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi két drónhoz szeretnék alkatrészeket venni, de csak méregdrágán találtam mindkettőhöz, ahol én kerestem.

Fayee FY805

- 1 db. akksi
- sok propeller

Eachine E30

(Mivel ez egy Syma X5 klón, így kompatibilisek vele az alkatrészek)

- Legalább 1 darab motor
- 1-2 propeller

Az is elég, ha segítetek a keresésben, hogy milyen néven keressek rá az alkatrészekre, illetve milyen oldalakon.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#34025) medvegy válasza Jackal2 (#34017) üzenetére


medvegy
aktív tag

Sztem a motorok szórása lesz a gond. Nálam az E010 is megy becsülettel (azért nem egy X100). Vettem ajándékba egy H36-ot, kipróbáltam azt is, de az sem lassabb. Nem hinném, hogy valamelyik is más lenne. A logó van átszitázva meg esetleg a műanyag borítás picit másabb és annyi sztem.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#34026) KaiotEch válasza Vaze (#34023) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megmondom mi a baj vele: Alulméretezett motorok, ESC, okos akku, tehát nem vehetsz bele bármilyet. Az ára így szemüveggel nem rossz, de akkor már inkább vegyél egy Falcon 180-at + szemüveget.

(#34024) Vasinger!: Az a H30 koppra X5? Ha már megvan a gép, akkor mérd meg mekkora motor van benne vagy 720-as vagy 820-as. Fayee FY805-nél meg mérd meg mekkora a gyári akku, vagy mekkora hely van, ami még beleférhet.

[ Szerkesztve ]

(#34027) Jackal2 válasza medvegy (#34025) üzenetére


Jackal2
senior tag

Biztosan nem. Ez máshogy is repül, més a yaw és van rajta normális led. Majd szétszedem és lefényképezzük.

Viszonr ha ez igaz, több brushed szemetet nem veszek.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#34028) Tanczi01 válasza KaiotEch (#34021) üzenetére


Tanczi01
tag

Amit a srác linkelt,azon nincsen kamera.
Kezdésnek??? A jobb,az jobban irányítható nem?
Minél drágább,annál jobb,és könnyebben kezelhető.
Rosszul gondolom?

(#34029) KaiotEch válasza Tanczi01 (#34028) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Rosszul is gondolod meg nem is. Nézd egy 100eFt fölötti Phantomot egy 80 éves mama is elvezet, mert annyi biztonsági szar van benne. Egy x251-et egy kezdő nem fog elirányítani, mert erős ahhoz. Először az alapokat meg kell tanulni egy kicsi géppel. Az az overmax megy olyan erősen túl van árazva, hogy kb 4db ugyan olyan erejű quadkoptert veszel abból az árból. Kamerát, legalábbis a minőségét ilyen olcsó kategóriában el kell felejteni. Gondolom most kezdenél bele az egészbe. Ezért végy egy olcsó kis gépet(a nagyon picivel nehezebb megtanulni) és egy Nihui U807-el kezdtem. Ez az alapok elsajátításához tökéletes, sőt 3 sebessége van így későbbiekben is élvezetes. Van ismerős, akinek van most is ilyene, ha nem akarod megvárni a kínai érkezést, és lehet eladja neked.

[ Szerkesztve ]

(#34030) Vaze válasza KaiotEch (#34026) üzenetére


Vaze
őstag

Koszi szepen :R
Szoval ez jobb lenne? Mijen szemuveget ajanlanal?Ami nem tul draga de jo is :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34031) KaiotEch válasza Vaze (#34030) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen ez az a Falcon ami nekem is van. Szerintem jó gép, LOS(szabad szemmel) repüléshez kicsi a mérete miatt, bár én 150-200m-t is simán elmegyek vele és érzem merre van az eleje hátulja, de onnan már nehéz csak a látásra hagyatkozni. Ár/érték arányban ettől jobb brushless racer-t, nem kapsz, hacsaknem kicsit drágábban a Wizard 220(valahol kell legyen kupon még hozzá). Arra figyelj, hogy az SP3Racing-es verziót vedd már csak! Szemüveg az nehéz kérdés, ez attól függ, hogy milyen a szemed, én egy Eachine VR D2-t használok. Van zavaró problémája. Bár én nagyon egyik "sisakkal" sem vagyok kibékülve, én baromira utálom, ha szétnyomja a hajamat a fejemen a pánt.

[ Szerkesztve ]

(#34032) Tanczi01 válasza KaiotEch (#34029) üzenetére


Tanczi01
tag

Kérdezz rá az árra,és az állapotra.
A várakozás nem probléma. Ha jó az ár/érték arány,akkor
érdekelhet használtan is.

(#34033) Vaze válasza KaiotEch (#34031) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen a segitseget,azthiszem marad a Falcon 180 + hozza egy Vr D2 szemcsi :R
Amugy videot vagy kepeket is tudok vele kesziteni vagy nem?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34034) Allien válasza Vaze (#34030) üzenetére


Allien
veterán

Kezdésnek nem ajánlott egyből ilyet venni. Egy XK X250 vagy XK251. Az utóbbi is csak akkor, ha költesz még rá. Akksik, töltő, propellerek, és hasonlóak. kamera szet is kapható hozzá, bár erős fenntartással. Kérdés, kamera milyen. Amit kapni hozzá, az felvevős, de minősérge ne várj csodát, még ha rá is írták, hogy 720P, mert attól még szar, ha az a célod, hogy maradandót örökíts meg vele. Kivéve, fára felrakás, meg ilyenek. ;] Tehát, X250, kezdésnek megteszi, x251, ha tudod 100%-ra, hogy tovább fogsz lépni. A Falcon 180 meg ezek után, ha NEM akarsz tovább lépni. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34035) DJGABI válasza medvegy (#34025) üzenetére


DJGABI
addikt

azoknak a boardjára JR-NH010 van nyomva, ergó tényleg tök ugyanazok a gépek. szórást nem tudom, de én is gyengének éreztem.

erről a furibee-ről írták hogy pár grammal könnyebb, amit elvileg a keretből spóroltak (mondjuk itt páran azt írták h a 010 is törik, akkor ezzel mi lesz hajaj), meg más kód van a boardra is nyomva: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#34036) Allien válasza KaiotEch (#34031) üzenetére


Allien
veterán

Most fossák a bg-n a 12%-os kupont, de nem ritka a 15% sem. Vagy, a 200-25 dolcsi. Ha másra nem, ilyenekre jó lehet. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34037) Vaze válasza Allien (#34034) üzenetére


Vaze
őstag

Nem kezdo gepnek szannam,mar nyuzok egy JJRC H31 - et :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34038) virbo válasza KaiotEch (#34031) üzenetére


virbo
csendes tag

Most érdemes is ránézni, mert brutálisan lement az ára kuponnal. :)

(#34039) Allien válasza Vaze (#34037) üzenetére


Allien
veterán

Ok, akkor is megfontolandó egy komplett szett, mint egy raceres, amivel rendesen lehet szopikálni a cleanfligt-betaflight szarakodással. Persze, egy szint fölött elkerülhetetlen. De a falcon 180-ra egy valag pénzel állj neki. Kell töltő, a gyári töltők max segéd töltőnek (se) jók, igaz, a gyári akksi is ilyen. A láb az kuka, egyből ,ásik csövet rá. Egy csomó cuccot egyből cserélni kell, mert ha nem, akkor az első landolásnál kell úgyis cserélni. :B
Ja, és videó készítés alapból felejtős. Az külön kamera, vagy legjobb esetben is a vevő oldalon egy plusz eszköz, ami bekavarhat, és ugye az egy analóg felbontás. Lásd yt videók.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34040) virbo válasza Allien (#34039) üzenetére


virbo
csendes tag

Most őszintén melyik racerhez nem kell normális töltő és akksik?

Egyébként nekem volt xk251-em is és a falcon nagyságrendekkel szebben és jobban repül számomra (miután ugyebár újra összeraktam és beállítottam :D ).

(#34041) Jackal2


Jackal2
senior tag

Repültem ma a tiny Qx 95-el. Iszonyatosan megszenvedtem a binddel, vagy 1.5 órát vergődtem, mire bindelt. Nay nehezen felszenvedtem az Fs-i6-a mondom oké, megvan. akkor áttesze, az Fs-i6x-re. 1 óra után feladtam, nem tudom melyik lábat kell rövidre zárni.

Van egy bind felirat meg leírás is, de hogy ez nem jó az tuti. ráadásul a vevő integrálva van a vezérlőre, ilyet látott már valaki? amit a neten találtam, az teljesen máshogy néz ki, a mini vevő külön van...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#34042) Vaze válasza Allien (#34039) üzenetére


Vaze
őstag

woow :Y
Hat jol elvetted a kedvem ettol a geptol :D
Mondjuk,lehet hogy nem is kell nekem racer gep,(egyenlore) igazabol olyant keresek amivel lehet fpv-ni,de azert menjen is :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#34043) molnigee válasza Jackal2 (#34041) üzenetére


molnigee
aktív tag

A bindel én is szenvedtem, egyszercsak jó lett, azóta se tudom biztosan hogyan.
Elvileg ott a bind feliratt mellet van két pad, azt kell összezárni, aztán rádugni az aksit, közben meg táv bind módban. Ha jól rémlik a kék led elkezd villogni mikor bind módba van a gép, akkor lehet már örülni :)

Én úgy csináltam amúgfy hogy ilyen csipesszel amit lehet rögzíteni ráraktam a két padra és dugdostam az aksit, ha nem volt jó, mozgattam a csipeszt :)

A vevő nekem is rajta van, BG-n írják is hogy így érkezik, a képeken persze nem ez van.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#34044) KaiotEch válasza Vaze (#34042) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most olvasom H31-ed van eddig. Hát kihagyható a 2 cellás gép, mehetsz a 3 cellásra, de először erős lesz. A lába valóban szar, de cserélhető másikra, vagy elhagyható mint nálam, én nem használok. A CleanFligh/BetaFlight szopás részét nemegészen értem. El lehet vacakolni vele, de TerézAtya beállításait könnyen be lehet lőni és utána hozzá sem kell nyúlni jóideig. Ez FPV-s, és jól is megy! De utóbbi azért erősen függ az akkutól, a gyári nem valami combos. Ilyen teljesítményt nem fogsz olyan géptől kapni, amihez hozzá sem kell nyúlni. Ott az XK X252, az FPV-s, de köze nincs ehhez a teljesítményhez. Az 1 cellás gép után az embernek el kell döntenie, hogy melyik irányba halad. Lassú, kamera, stabilitás, vagy racer. Vagy abbahagyja, vagy megelégszik egy 2S-es gép tempójával. De az hamar kinőhető. Több opció nincs :)

(#34045) Jackal2 válasza molnigee (#34043) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ugyan ez. 29x valahogy sikerült.

Viszont amit nem mondtam a Furibeeről, hogy van egy fajta "korlátozott" acro módja, ugyanis olyan erős a gép, hogy ha adunk egy full gázt majd átrántjuk jobbról balra, flippel. Csak az határozza meg, hogyan és mikor adjuk a gázt. ZSENIÁLIS, nálam 10/10, pedig még semminek nem adtam ennyit.

Minden kezdőnek ezt a gépet kell vennie. Jah és természetesen törhetetlen is.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#34046) fape válasza molnigee (#34043) üzenetére


fape
senior tag

Nekem is eltartott vagy 5 percig mire rájöttem hogy az afdhs 2a felejtős. Utána a táv nem jelezte h kész a bind, csak led villogott más hogy. Táv restart, azóta megy.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#34047) molnigee válasza fape (#34046) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen, azt fontos tudni, hogy a táv baszik visszajelezni hogy bind ok...
Más gépeknél visszajelez persze, de ennél semmi, így ha csak vársz hogy legyen valami, akkor várhatsz sokáig :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#34048) Tanczi01


Tanczi01
tag

Xk x100nál ki lehet választani,hogy transmitterrel vagy anélkül. Itt mire kell gondolnom? Jeladó?

(#34049) Tanczi01


Tanczi01
tag

Bocsánat megvan.

(#34050) Teréz Atya válasza Vaze (#34042) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem kell felni a Falcontol, nem esz meg csak megkostol. :)
Alairasomban a blogom amit Kaio emlitett. ;)
Kameranak jo egy runcam vagy mostmar mobius mini. Kepminoseg ezekkel mar ok. Nezz ra a yt csatornamra, ott talalsz eleg videot.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.