Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Akos93


Akos93
tag

Sziasztok!

Van egy tanya lakóhelytől olyan 3-4 km-re és azt szeretném kérdezni (teljesen laikusként), hogy létezik olyan (kamerával felszerelt) drón, amivel otthonról néha rá lehetne nézni a tanyára? Vagy ez a hatótáv már elég költséges lenne?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv,
Ákos

(#69802) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Na kíváncsi leszek hogy az előttem hozzászóló milyen Drón ajánlatokat fog kapni. :-)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69803) vandor01 válasza kriszbon (#69802) üzenetére


vandor01
őstag

ez ma mar megoldhato feladat kiveve ha olyan a terulet a domborzat ahol csak az USA hadserege tud megfelelo repuloszerkezetet epiteni :) sokminden fugg a piiiz mennyisegetol is privatba kerdezz ra azt ha minden OK epitsd meg neki? :DDD ha valami nem OK a terulet/domborzat? vagy IP kamcsikra sem eleg a zseton? akkor marad az..... 1db johelyre elhelyezett minosegi 360fokos minimum HD-s infras kamera..... :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69804) ezoltan válasza kriszbon (#69802) üzenetére


ezoltan
tag

Én ebben nem vagyok otthon de egy Mavic-kel teszemazt kivitelezhető már nem..?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69805) Peaceliker válasza Blizzardking (#69799) üzenetére


Peaceliker
őstag

kis 1s akkukat 3.2 ig szoktam, mert 3.8al szállnak fel :D
Nagyobb akkukat 3.5 terhelés alatt, akkor pont 3.8on pihennek.

Kis 1s akkukat töltögettem HV ra, azok hamar gyengültek, puffadtak úgy, volt összehasonlítási alap, hgy merítés, repülés ugyan úgy, csak HV ra töltöttek hamarabb gyengültek. De sokan tapasztalták ezt, több kinti whoopos csoportban is olvastam.

Nagyobb 1300as 4s 5" akkunál tán mindegy volt.

(#69800) ezoltan

ez egy picit tán magasabb, mint a tetőm...de hasonló zöld, csak ezen moha van, nem fák :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#69806) vandor01 válasza Peaceliker (#69805) üzenetére


vandor01
őstag

kicsiket HV-re toltom..... mert jobban hasitanak az 1S gépek :D

beallitasaim
3V leesik
3,1V nel csipog azonnal lehozom
hazaerek 3,7V - 3,8V szokott lenni....

mert kulonben ha 3,5V-re van állitva nem lehet veluk csipogas nelkul repulni!
30 sec utan mar kiabal!----

hasonlo a tapasztalat az 1S 450-520-as eseteben 10 ciklus utan mar kotlik meg.....
most 1S 650-eseket (16g) hasznalok ezek jol birjak! kb 20 ciklus felett vagyok es meg mindig az uj szeru alapotok repideje van..... 4-5 perc meg megvan 8523-as motorokkal

a nagyobb aksik turnigy bolt 4S 1000mah 100 ciklust birnak felesben
50ciklus simara toltve elso szezonban
50ciklus HV-ra toltve masodik szezonban

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69807) ezoltan válasza Peaceliker (#69805) üzenetére


ezoltan
tag

:DDD 👍🏼

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69808) kriszbon válasza vandor01 (#69803) üzenetére


kriszbon
őstag

Az írásod vége tetszetős nagyon, ha nem állnak fent az elején írt dolgok.
De ha a 2 pont között vannak is valamik, csak legyen egy köztes pont ami magasabb, és már olcsóbban meg is lehet úszni.
Persze Drónnal sokkal menőbb lehet/lenne, de ha nem muszáj akkor minek is? :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69809) Saccco válasza Akos93 (#69801) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valamelyik DJI talán képes rá. Esetleg egy épített gép, nagyon drágán. :F

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69810) Blizzardking válasza vandor01 (#69806) üzenetére


Blizzardking
őstag

"mert kulonben ha 3,5V-re van állitva nem lehet veluk csipogas nelkul repulni! 30 sec utan mar kiabal!"

Na ezaz, ha nem vadi új az akku, egy sima gázfröccstől beesik, ás utána már baxtat hogy szálljak le. Én is olyan 3.5-3.4 körül indulok vele vissza, és 3.2 alá nem nagyon megyek. Ha ilyenkor valami miatt kell adni egy punchot neki, simán beesik 2.8-ra amit jó nem kóstolgatni. (Ez Peacelikernek is válasz volt a 805-re).

ezoltan - nagyon szép, hangulatos videó! :K :R
Igazán vonz a long range vonal, csak egyrészt most másra kell a zseton, másrészt a szabályozási dolgok miatt macerásabb(nak érzem). Vagy tévedek?

akos93 - ha egy kopternek lefelé néz a kamerája az már régen rossz... ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69811) ezoltan válasza Blizzardking (#69810) üzenetére


ezoltan
tag

Köszönöm,
nézd,a helyzet az,ha tökéletes legalitásban szeretnél repülni,akkor lakásban,whoop-pal meg tudod tenni.Valamilyen szinten minden más ágazat valamivel/valakivel szembe megy.

Én azt vallom hogy ésszel,lakott területtől,emberektől távol,ahol maximum a géped épségét veszélyezteted,adott a lehetőség.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69812) cd334


cd334
tag

Na én is elkezdtem próbálgatni a különböző ESC a 85mm 2S konfigommal. Alap BF(4.2.2) van nálam tuning nélkül.

Alapból én a hivatalos 16.71beta-t használtam RPM filterrel. Ezzel kb. 3percet bírnak az akksijaim.
Feltettem a JESC 2.3 48kHz, de RPM filter nélkül. Átlagban kb. fél perccel bírta tovább. A repülésben nagy különbséget nem éreztem, ugyhogy most marad ez.

Majd még ha bátor leszek ránézek a Jazz Maverick 16.9 official-ra szintén 48kHz-n, de nem tudom még mikor.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69813) Blizzardking válasza cd334 (#69812) üzenetére


Blizzardking
őstag

Írasd ki a hud-ra a felvett áramot. Nyilván ugrál repülés közben, de szemmel láthatóan kevesebbet szittyózik.

ezoltan - én is valahogy így gondolom.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69814) twine


twine
addikt

Urak...

Honnan tudom én eldönteni ,hogy ez a motor halott e, [link] vagy lehet vele valamit kezdeni?
Amennyiben igen, mihez kezdjek vele?
Hívjam a "javas asszonyt? " vagy valami ördögűzőt? :(((
basszus behoztam melóba, hogy a mélygarázsban röptetek egy kicsit, erre ez történik kb a második kör után úgy , hogy sehová oda sem vertem... :W
Ha leszedem a propokat, "olyan mintha pörögne",,,azért mondom így, mert elsőre prop nélkül is hasonlóan "működött", de aztán szuperül felpörgött, és ugy raktam rá ismét, hogy "fasza, ez mégis jó lett, nincs ennek semmi baja.... :U "
Prop vissza, aztán mégis ezt produkálja...

(#69815) cd334 válasza twine (#69814) üzenetére


cd334
tag

Ha jól látom a ex1102 motor. Ennek a motornak a kábelek a gyengesége. A motor tövében a fekete gumi szerű anagnál szoktak szakadni, érintkezési hibásak lenni.

Cseréld fel a két egymás melleti motort csatlakozóját az FC-n. Ha ugyanaz a motor csinálja a galibát, akkor motorprobléma, ha az eddig jó motor kezd rakoncántlankodni akkor valószínüleg esc probléma.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69816) twine válasza cd334 (#69815) üzenetére


twine
addikt

motor,,,az biztos,,,azonnal az általad javasolt cserével kezdtem...
Azóta egyébként szétszedtem a motort, nem nagyon találok bármilyen hibára utaló nyomot...
szorulást, akadást..forgácsot, stb...
Sűrített levegővel kifujtam minden részét...de a hiba továbra is sajnos megvan...
A kábeleket forrasztásokat nem szemrevételeztem, csak mozgattam, de nem változik semmi mozgatásra..
Akkor még azt átnézem...

(#69817) twine válasza cd334 (#69815) üzenetére


twine
addikt

és persze köszönöm :R

(#69818) Blizzardking válasza twine (#69816) üzenetére


Blizzardking
őstag

Betaflightban a motors tabon told fel a potit. Ott nincs benne semmilyen szabályozási körben, simán megparancsolod neki mennyivel pörögjön. Ha ott is ezt csinálja, és szemre minden oké vele, kár rugózni rajta, dobj bele egy másik motort oszt csá. Van ilyen.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69819) twine válasza Blizzardking (#69818) üzenetére


twine
addikt

Dobnék bele, csak idő míg ideér :W :D :D
Sajnos nincs a fiókban 1102 :O

Szerk:
Sikerült megcsinálni...
a kábelek voltak leszakadva a helyükről valóban

[ Szerkesztve ]

(#69820) vandor01 válasza twine (#69819) üzenetére


vandor01
őstag

az szokott lenni hogy valahol a tekercsben atenged azt csak remegteti propellert vagy akar meg le is fustol azt szevasz...

aztan van olyan hogy a kis tekercsek tetejen elszakad egy kabel.... valszeg a harang ert bele azt megkostolta.... mert vagy akkora a tengelyiranyu logasa es plus meg a kis tekercs koszoru is megmozdult a tengelyen felfele hogy osszeertek

vagy van az ilyen fajta kabelszakadas....
ilyen esetek elkerulesehez nagy segitseg a gyorsragaszto GEEL! es mielott beroffenti az emberfia nem art azt a belso gyurut a tekercskoszorut ami a kis tekercseket tartja fajan megtomni a ragaszto gellel plus a vezetek csatlakozas kornyeket... csak azert hogy amit fixnek terveztek az fixen is maradjon!

azt tudja csinalni hogy forgoresz azaz a harang magnessei allandoan huzzak cibaljak a tekercsket.... ha a tekercskoszoru nincs fajan lefixalva az alloresz talpara akkor kepes elmozdulni es kovetni a forgoreszt.... azt 1x csak elszakad a kabel...

lasd eachine tyro69 1104/8600KV vagy minden olyan motor ami a pentek delutani muszakban keszult azt jingjangjunk fossott az egeszre.... vagy 1x ruen csak gyors es occora lett gyartva.... tervezve nem mert a koszoruban ott van a kis nut a pocoknek ami megfogna hogy korbe NE porogjon csak az alloreszen nincs luk a pocoknek es pocok sincs ..... meg semmi nincs ami megfogna.....csak rautik a tekercskoszorut azt amig le nem razodik addig birja.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69821) twine válasza vandor01 (#69820) üzenetére


twine
addikt

Mindent értek! :R :R :R
Több mint kielégítő volt a segítség, köszönöm :R

A jó isten nem akarja, hogy én racerezek....
Vidáman repülök a mélygarázsban, majd egyszer csak nekirongyoltam egy plafonon futó fém csőnek, és a caddx lencséje ki is repült a helyéről ...szerencsére megtaláltam, és nem sérült szóval a helyre vissza is kerülhet majd otthon...majd keresek egy ragasztót ami jó ehhez,mert tudomásom szerint ilyet sima loctite-al nem szabad, mert begőzöli....

Más ;
Megjött a vágyott összeg a számlára...
Dji fpm goggles
Vagy HDO2
Ki mit mond?
Egy hete ezen gorcsolok...
Valszeg ezért is olyan sok a baleset. Mert sajnos még kell kovessek mindenkit....
Valóban nem úgy uzemel a parasztfatshark ahogy kéne...
Én pedig nem a repülésre tudom az energiám fordítani,,ha nagy ritkán rendben van a vétel, élmény a repülés....

De.mar azon is gondolkodom ,hogy nem is a munkámmal van baj, hanem erős a gyanúm hogy a lengyel antennák nem az igaziak...
Mert bizonyos csatornákon jobb ,néhol borzalom a vétel...

De nem foglalkozom ezzel már addig míg meg nem lesz az új fpv szett...elegem van ebből...

Tehát ha valaki közelebb vagy távolabb rugdosna a fenti két szemugehez, azt megköszönném....
Vevőnek rapidfire lesz valszeg

(#69822) twine válasza twine (#69821) üzenetére


twine
addikt

De nem érdekel mit gondol a jó isten.... ;] :DDD
Én nem adom fel,az már egyszer biztos... :D

(#69823) vandor01 válasza twine (#69821) üzenetére


vandor01
őstag

a lengyel antennak.....

Ez SZAR: [link]
gyanitom az osszes Cloverleaf hasonlo lehet nala?
visszaraktam a kinai amwayt es faja lett
a masik szemcsin ezt hasznalom az faja!
valszeg a pagodak jok lehetnek....??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69824) twine


twine
addikt

HDO2 EU priority Line rendelés leadva :DD
Közben ezt olvastam a fatshark digitális terveiről;
[link] :U talán ez sem lesz rossz, és így nem maradok le semmiről, ha a digitális vilagba szeretnék a jövőben lépni mégis....
Rapidfire meg a következő ütemben lesz megrendelve, mert sajnos a pénzt én sem nyomtatom, uh. Azt majd egy két hét múlva....

(#69825) Peaceliker válasza twine (#69824) üzenetére


Peaceliker
őstag

pro58 nem sokkal gyengépp egy pirx fw vel csak cserébe negyed annyi della ;) ...jah meg nincs benne akkora hype meg fancy faktor sem ;]

amúgy ex1102 sajna ilyen tövében kábelek elengednek konkréten a forrasztásnál, még csak el sem törik vagy vmi...kis kínai nem tud forrasztani, ennyi a motor bűne, amúgy jó cucc :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69826) vandor01 válasza twine (#69824) üzenetére


vandor01
őstag

mert sajnos a pénzt én sem nyomtatom, uh. Azt majd egy két hét múlva...

bernyomtatast vallalsz? kene par koteggel de nem a zood tizforintosbol! :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69827) twine válasza Peaceliker (#69825) üzenetére


twine
addikt

Én elhiszem, hogy a pro58 jó cucc... De egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket...
Igaz, hogy alap firmware-el használom, és az is lehet hogy tényleg csak a fckn. Lengyel antennák c0p@tnak, de ebből nekem már elég...
Majd rendelek másik antennát és kipróbálom később...
Ennyire nincs "széthekkelve" a szemüveg.
Egy végtelen egyszerű átalakításról van szó, ami elektronikailag annyit jelent, hogy egy +5v-ot, egy negatívot, meg egy videó jelet a vevőtől át kell vezetni a 3db forrpontig...
Nincs igazán rajta mit elrontani...
Szóval itt a szar jel,a sűrűn villogó kép, vagy vevő, vagy az antennák miatt van...
Elég ebből... "Új fpv életet" szeretnék kezdeni új szemüveg, új vevő, és antennák... Éppen elég a kis drónokat folyton b@szogatni... Nem kell még, hogy a többi is állandó kezelgetést igényeljen... :((( :O

Tényleg jó lenne már "öröm repülni", és nem a problémákat "heggesztgetni" folyton...

Ha meg már meghoztam ezt a döntést, és a saját helyzetemhez képest környékig nyúlok a zsebembe, akkor már tényleg nem szeretnék vevőt forrasztgatni ahhoz, hogy szemüvegrol is vezérelhető legyen...
Ha jól tudom, ehhez is kell valami forrasztós trükk a pro58-on...
A fent említett kombó meg elvileg úgy működik együtt, ahogy megálmodták... Mindenféle hekk nélkül...
Majd ha végre sikerül egyenesbe kerülni egy jó szettel, akkor a pro58 meg a parasztfatshark jó lesz gyakorlatozni,, talán kevésbé fogja az idegeimet úgy megterhelni, mint most amikor az első és egyetlen éles szemüvegem ,, akkor már valszeg nyugodtabban, és szívesebben b@szogatom majd, mint most amikor tétje van a dolognak...

(#69828) twine válasza vandor01 (#69826) üzenetére


twine
addikt

:C éreztem mikor leírtam, hogy ez lesz belőle :P :D

Más;
Ezekkel a kínaiakkal mi van a banggoodnál...!?
Rendeltem 3db 3s 300mAh tattu akksit...
Ma megjött a csomag... Megmondom mi várt a dobozban...
1db 3s300mAh tattu
2 doboz, összesen 4db 2S 300mAh GNB :Y
Ez mi? :W :DDD
2s aksim van köszi...
Gondoltam legyen itthon egy kevés 3S...
A kínai máshogy gondolta :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#69829) Peaceliker válasza twine (#69827) üzenetére


Peaceliker
őstag

jah hogy gyári fw? Úgy be sem kapcsoltam. :) Írták is vhol hogy miért ergya gyárilag de nem emlékszem, de azt tudom, hogy pirx free és faja, azzal hajtom.
Igen, kell egy fw csere, 2-3 kábelt felforrasztani (csak a flashelésig), egy program, fél óra meg az a 2usd s cucc.
De lehet vele spórolni 20-40k-t. Nekem megérte, hibátlanul működik több mint 1 éve a vevő. Ott ahol ev100 meg barátainak már gyenge vt a jel, nekem tán döcögni kezdett. És egy alja 3ft os antenna van rajta meg egy triple feed patch, semmi extra.

(#69828) twine

mihez kell a 3s akku? 85-ösre nem raknám fel, just sayin' ;)

Amúgy ezt az ordert le fogják refundolni (legalábbis 2s akkus részét)szal 2s akkuk ingyen lesznek :) Persze írj nekik meg elsőre kötekednek majd. :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69830) twine válasza Peaceliker (#69829) üzenetére


twine
addikt

Na kipróbálom, amint lesz időm, felizgattál vele :R
Minden van itthon hozzá...

(#69831) twine válasza Peaceliker (#69829) üzenetére


twine
addikt

Remélem, hogy kapok másik aksikat...
Egyébként igen, az UR85-re akartam...
Értem én, hogy az f4 nem szereti a 3s-t, de hát basszák már meg, azzal szállítják gyárilag...
Gondoltam néha néha kirúgok a hámból :B
Tényleg csak néha, de hogy mégis legyen a dobozban...

Egyébként az rcgroups-on olvastam egy ilyet is, ami kicsit megnyugtatott,,, lehet hogy mégsem én forrasztottam el az előző mobula lapját... Hiszen ott sincs igazán mit e elrontani épp ésszel...
És az nekem eddig is egy sötét folt volt, hogy vajon mit cseszhettem el, hogy tönkre ment az a lap...
Itt egy"érdekes"leírás;
" [link] " :U

(#69832) cd334 válasza twine (#69830) üzenetére


cd334
tag

Én egy ev800-hoz heggesztettem hozzá a pro58-t pirx firmwarrel és nekem is szépen teszi a dolgát. Én is gondolkodom a csík szemüvegben, de eddig próbáltam párat de nem jött be(mondjuk egy skyzonnal, asszem sky02c, tűrhető volt), mert van egy kis vertikális szemtengely ferdülésem és emiatt az agyam nagyon nehezen rakja össze a két külön képet eggyé. Emiatt gondom van a távcsővel, 3d mozikkal és a filmes feliratokkal(mondjuk talán ezzel a legkevesebb). Ha fáradt a szemem még roszabb, bár az agyam azért próbál kompenzálni. Pedig nagyon gondolkodom. (Illetve most vetrem új távot és crossfire rendszert, így most eléggé üres a hobbis kasszám).

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69833) cd334 válasza twine (#69831) üzenetére


cd334
tag

Még egy ötlet a pro58 forrasztási minősége hagy kivánnivalót maga után. Sokszor a vevők árnyékolása nincs rendesen leforraszva a panelra(több ilyen modul megfordult a kezem között), ez is okozhatja a vétel zajosodását, nézd meg nálad mi a helyzet és forraszd körbe, ha kell.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69834) cd334


cd334
tag

Ma reggel teszteltem a jazz maverick féle 16.9 verziót 48kHz változat rpm filterrel. Semmi más extra nem volt beállítva az esc-nél(jazz maverik esetén van még pár extra feature). Kb. megegyezik a repülési idő a jesc-cel(+ fél perc, 3 perces akksinál) és a viselkedésén sem éreztem semmi furát.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69835) twine válasza cd334 (#69833) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69836) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ezt [link] a GPS modult lehetne használni kopterra? :F :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69837) Peaceliker válasza twine (#69831) üzenetére


Peaceliker
őstag

sailfly t is 3s el küldik oszt jól le is tud égni :D
ha hd mentes lenne sem lennék nyugodt 3s el, de így meg nem merném rádugni :D
70% ra vedd le sztem a gázt bf ben a biztonság kedvéért.

(#69834) cd334

nem 16.77 volt csak 48khz el? Rossz helyen kerestem? :)

Szal akkor jesc 48khz vs jazzmaverick 48khz+rpm filternél nincs difi?
Vagy jesc nél licencelted rpm filtert?

"Oh my Goa'uld!"

(#69838) cd334 válasza Peaceliker (#69837) üzenetére


cd334
tag

A Jazz Maverick féle utolsó 16.9 kiadáshoz saját BLHeli configurátor tartozik és abban paraméterként állítható a 48kHz. Itt van hozzá a rcgroups fórum.

Jesc-nél nem licenceltem. Igazából úgy voltam ha működik maverick változat, akkor kicsit minek. Tudom, hogy nem nagy pénz, de már van halott AIO FC-m licenselt jesc-cel. Azért itt a licenszelés lehetne rugalmasabb, mondjuk egyszerre csak egy esc-hez lehessen hozárendelni egy licenset, de le is lehessen szedni róla és átvihető legyen egy másik escre.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69839) twine válasza Peaceliker (#69837) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69840) Peaceliker válasza cd334 (#69838) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi, ránézek. :R
Bár 16.77 is perfekt nálam. De akkor örülök hogy nem kell nagyon rpm filter hiánya miatt. Tinyhawk nem nagyon repült jazzmaverick el azért jesc van rajta. De lehet akkor így is hagyom ha nem veszítek szinte semmit.

"Oh my Goa'uld!"

(#69841) Saccco válasza Peaceliker (#69840) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem már csak tesztelni kellene... Remélem a hétvégén sikerül. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69842) Peaceliker válasza Saccco (#69841) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nálunk végtelen km/h-s szél van most éppen. Szal én hétvégén esélyesen max bent repülök :-D

"Oh my Goa'uld!"

(#69843) vandor01


vandor01
őstag

csinaltam meg egy 2S kefes 1020 120mm 75mm proppal....
ezzel szivas volt pedig ugyanazt az FC-t hasznaltam mint a tobbihez de sajna itt nem tudtam a VTX-et megetetni UART 5V-rol..... aksirol kell regulatorral kajaltatni +3gramm :(
SP RACING F3 EVO
VTX a eachines 200mw-es max 580ma-es
valszeg nem jon ennyi az UARTrol azt az FC letilt....
motor 2S 1020 a tesztek alatt mar 8 ora kornyeki repulesi ido van benne es meg mindig nem erzodik valtozas az ujhoz kepest.... mig a 2S 85xx-nel 2 ora utan mar kuszik a gep es az elettartam max 5ora!
120mm vaz igaz nem a 1020 merethez van csinalva hanem a 85xx vagy gumikarikaval kisebbhez is 07xx.... szerencsere a motortarto 17mm szeles ezert van hely kifurni a 1020 motornak a 11,5-12mmes lukat... igy is marad 2x2,5mm!
Propellerek.... 75mm (3coll) a legjobb szinte torhetetlen es gorbithetetlen... igaz a lukmerete csak 1mm a motortengelye meg 1,2mm.... szoval 1mm-es furoval kicsit meg kell jaratni hogy 0,2mm-el bovuljon a muanyag :D
2S 300mah Turingy aksival 4perc repido vagy 2db 1S 650mah GNB HV-el 7 perc repido

gyorsasaga a "tesztpalya" mon :DDD

1S_8523 2p12sec
2S_8520 2p10sec
2S_1020 1p55sec
3S_Tyro69 1p37sec
3S_Elf88 1p19sec

Masidik verzio regulatorral.... 67gramm

regulator

Elso verzio regulator nélkul.... 63g

Lukmeret a vazon

a mini géppark loghatnak :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69844) Peaceliker válasza vandor01 (#69843) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ok, 3 colos de 67g :Y
Nekem 1 kefés gépem vt ami jól repült, az 0716 motorral vt és vmi 26g 31mm :-)
Bentre elég jó vt de aztán meglett tinyhawk és rájöttem hogy az aktív fék az annyira király, hogy anélkül én már nem is repülök :-)

Amúgy más :

Ma azt vettem észre 65os bl gépen hogy bármekkora yaw t tolok, nem billen el a gép. Nem el kéne dőlnie ellenkező irányba és roll-al kéne kompenzálni? Vagy kis m2m miatt nem lép fel ez a hatás? Vagy bf korrigálná ki? Acro(+air) al repülök vele ofc, szal nyilván nem angle miatt :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69845) vandor01 válasza Peaceliker (#69844) üzenetére


vandor01
őstag

a BEC mentes "csak" 63gramm
de ez azert kefés.... nem ugy ugrik mint egy 1104 5grammos motorral
102-as kefes motor 7,5/7,8 gramm/db
+gumi 1g/db
+prop 1g/db
sum 38gramm
tobbi meg már csak "levegő"
jo nem egy kefementes de magas "C" vel es HV vel lehet vele hasitani....
meg varjakat kergetni vagy lekovetni akar meg be is elozni oket :)

bentre ez mar gyors sot a 8520 66mm-es proppal is sok bentre
nem whoop es nem brushless...... a 2S bentre sok kintre jobb a tobb :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69846) Peaceliker válasza vandor01 (#69845) üzenetére


Peaceliker
őstag

75ös gép 2s el kertben tök elég (persze kert függő, enyém nem hacienda :) ), bentre mondjuk valóban izzasztó, oda 1s komfortosabb :)
De bentre 65ös gépet nagyon élem 1s el (0802 22kkv), akkuval asszem 29g :)

"Oh my Goa'uld!"

(#69847) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne hozzátok, mert ha jól rémlik többen használtak F4 vezérlőt.
Én csak F3-at szoktam használni, így nem igen tudok róluk sokat.

Egy ismerős hozta, hogy nem tudják frissíteni, mert csak DFU módot kínál fel.
Ha a gombot megnyomom én is csak annyit érek el vele, hogy eltűnik a DFU mod és csak Com1 marad.
A csipje STM32 F 303, tehát nem a 405-ös.
Lehet ezzel valamit kezdeni, és hogyan ha lehet?
Megköszönném a segítséget. :R
alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

Még valami, továbbra is kérem a segítséget az előző kérdésemre is. :R
[link]

Nahh csak eszembe jutott még valami, nincs valakinek 3S aksija amivel lehet még repülni, és olcsó lenne?
Azért kellene olcsó, mert nem nekem lesz, és csak próbágatni kellene, mivel nem tudom hogy ezeket a motorokat használhatják-e 4S aksival.
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69848) syler123 válasza kriszbon (#69847) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Igazából dfu módban kell frissíteni, akkor hogyhogy nem akar frissíteni? Nekem az Amd ryzen asztali gépemnél pont az a baj, hogy nem lép dfu módba a lap, ezért van egy régi win7-es laptopom és mindig azon frissítem a betaflight-ot, esc-eket stb. Tehát frissítésnél átugrik dfu módba, frissítesz, utána a com porton lehet configolni.

(#69849) Blizzardking válasza kriszbon (#69847) üzenetére


Blizzardking
őstag

Először le kell futtatni egy [link] st driver fixert, attól újraindul normál módban, látni fogja a betaflight valamelyik com porton. Utána a fw update megint át fogja lökni dfu módba.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69850) vandor01 válasza kriszbon (#69847) üzenetére


vandor01
őstag

DFU mod az faja a frissiteshez.....
elotte azert letoltenem a HEX-et es sajat filebol frissitenek....
aztan gyerunk...

de ha nagyon nem akarja a frissitest mert kiabal hogy timeout meg ilyenek? akkor mas cuccal toltd fel ra az uj HEX-et... pl STM32 Flash Downloader Demonstrator tool
ez rendberakja es utanna BF bol mar allitgathato
azt hajra!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.