Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68801) ot93


ot93
senior tag

Üdv, lehetséges, hogy a drón vissza repült két nap múlva? elreptettem véletlen a gépet, aztán ma délelőtt az udvarban találtam meg, miközben ahol elszállt, az vagy 10km-re volt... :Y

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68802) Saccco válasza ot93 (#68801) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lassie.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68803) ezoltan válasza ot93 (#68801) üzenetére


ezoltan
tag

Ez annyira szép sztori hogy komolyan mindjárt megkönnyezem...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68804) vandor01 válasza ot93 (#68801) üzenetére


vandor01
őstag

biztos elszállt? :F
rosszul tervezted a gps-es utvonalat azt korberepulte a foldet (40ekm) honvagya volt csinalt jo felveteleket kinaban azt visszatert a gazdihoz! a videokat jol nezd meg :) :DDD
nem is drom ez! Ez mar muhold!
:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68805) syler123 válasza ot93 (#68801) üzenetére


syler123
veterán

Szerintem lehetséges, velem mindig ez van.

The Drone

(#68806) Roland0224 válasza syler123 (#68805) üzenetére


Roland0224
senior tag

Kösz...
Ezentúl a garázsban tartom úgy,hogy kiszedem az aksit :((( :D

(#68807) DJGABI válasza Fuhur (#68797) üzenetére


DJGABI
addikt

milyen gép? mondjuk 1S-en szerintem tök mindegy. 2S-en meg a cd334-féle gépet [link] kell megépíteni, 5 perc 300as akksikkal is.

(#68798) Saccco ez tényleg annyit számít? picit lemaradtam, azt láttam hogy F4-es whoopokra is meg lehet oldani

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68808) Fuhur válasza DJGABI (#68807) üzenetére


Fuhur
kezdő

Több is van:
- Happymodel Snapperz 7 (hozzá adott 450-es aksival 3:20 a repidő)
- Happymodel Mobula 7
(légcsavarokat cseréltem Gemfanra) 250-300-as aksikkal 3:20 a repidő.
- Eachine Trashcan 75
Ez utóbbit teljesen átépítettem. Lesugárzót, kamerát cseréltem kisebbre, könnyebre, motorokat szintén és légcsavart Gemfanra. Így a repidőm a kevesebb, mit 1 percről 2:30 körülire nőtt.

Persze mindegyiket 1S aksival hajtom lakásban. Azt az aksit keresem, ami a legkevésbé püffed és a névleges kapacitását is tudja. Mint fentebb írtam a legjobban az eredeti Happymodel aksik felelnek meg, de keresek alternatív aksikat. Eddig nem túl nagy sikerrel.

(#68809) Saccco válasza DJGABI (#68807) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hát whoop méretben sokat képes adni. Ahogy olvastam akár +30% repidő.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68810) antatom


antatom
csendes tag

Sziasztok!
Itteni ajánlás alapján szeretnék egy e016 os drónt . A BG on ugy néz ki akcióban van , legalábbis visszaszámlálás van. https://m.banggood.com/Eachine-E016H-Mini-Altitude-Hold-Headless-Mode-8mins-Flight-Time-2_4G-RC-Drone-quadcopter-RTF-p-1379560.html.
Ez valódi akció lehet, most kellene lecsapni rá? A postánál elegendő a legolcsóbb priority direct mailt választani ,hogy sikeresen megkapjam a terméket? Még nem vásároltam tölük ,ezért van ez a bizonytalanság. Köszi

(#68811) Fuhur válasza antatom (#68810) üzenetére


Fuhur
kezdő

Szia,
A drónnal kapcsolatban nem tudok igazán mit mondani. Kefés, ezért nekem nem jön be.
Viszont sokat vásárolok a BG-ről. Általában minden meg szokott jönni. Ha bizonytalan vagy, akkor azt nézd meg, hogy a szállítási opció rendelkezik-e csomagkövetéssel. Akkor elvileg látod, hogy merre jár a pakk. Az igazság azonban az, hogy a csomagkövetők egy része fabatkát sem ér. Ha gondod van a szállítással, levelezhetsz a BG-vel. Válaszolnak, készségesek. Kicsit drágább, mint az eBay (nem minden esetben) de én elégedett vagyok velük.
Még annyit, hogy én kizárólag PayPal-al fizetek. Átutalással már jártam pórul igaz nem a BG-nél hanem az Aliexpressnél. PayPalos fizetésnél viszont már több ízben volt, hogy kértem vissza a pénzt, mert nem jött csomag (általában eBayes rendeléseknél) és simán a PayPal visszautalta. A többit pedig leboxolják egymás közt.

(#68812) antatom válasza Fuhur (#68811) üzenetére


antatom
csendes tag

Köszi szépen, akkor azt hiszem , belevágok. Az ebay kapcsán van paypal, ezt részesítem én is előnyben.

(#68813) ot93 válasza ot93 (#68801) üzenetére


ot93
senior tag

Remélhetőleg mindenkinek leesett, hogy csak hülyéskedtem egyet április 1 alkalmából. Mondjuk egy kellően fejlett és nagy hatótávú drónnal nem lehetetlen :)

vandor01 Lehet... akkor elég jól sikerült elrontanom az útvonalat. Hát ne is kérdezzétek, hogy milyen felvételeket készített... :D

syler123 Azt a filmet láttam már :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68814) KillHates válasza syler123 (#68805) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na ezért van az enyém becipzárazva a táskájába! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68815) vandor01 válasza KillHates (#68814) üzenetére


vandor01
őstag

háát lehet kell is! az OSD neve : hannibal lecter :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68816) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy kis helikopteres múltam, kezdő/amatőr szinten( Nem a 3d repülést kell érteni alatta...)
Szeretnék vásárolni drónt, mert nagyon bejön ez a világ. ( Nem az összeépítem magamnak RC drón érdekelne, hanem inkább a ma kapható kompakt gépek)
Alapesetben a DJI Mavic Mini-t néztem ki.
Amire szeretném használni:
- fényképezés, videók készítése kizárólag otthoni használatra
- a drónnal való repülés élménye..

Amennyit szánok rá: 100-140e Ft

Bevallom nem igazán vagyok naprakész a drónokból, nem tudom milyen lehetőségek vannak
(Pár napja láttam egy videót a JJRC X12-ről, az sem tűnt rossznak)

Vagy esetleg opció lehet egy DJI Phantom 3 szintű kategória is használtan?!?!

(#68817) KillHates válasza gyuri81 (#68816) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is nagyon tetszik a Mavic Mini, de annyi panaszt olvasok róla, hogy elment a kedvem tőle.
A Phantom egy nagyon jó munka-drón ami tökéletes hobbira is. Nagyon jól kezelhető, olcsó hozzá minden alkatrész, Kínából lehet hozzá mindenféle kiegészítőt rendelni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68818) Lasy válasza gyuri81 (#68816) üzenetére


Lasy
veterán

A mavic Mini-ről tudok nyilatkozni.
A teljes kiegészítővel vettem meg, és már az első használat után azt mondtam jó készülék.
Pedig mindent meg nem próbáltam ki. 3akkum van hozzá, és a hárommal együtt 1 óra 10 perc repülést csináltam. Igaz hozzá lehet tenni, hogy ha nem fújt volna a szél annyira akkor szerintem többet is lehetne. Most így közel három hét használat után, már kezdem érteni. Amit kicsit hiányolok az a követés funkció. Persze lehet csak azért, mert a drágább készülékbe benne van, és én is szeretném használni. Kicsit szerintem drága, de akkor képest egy nagyon jól összerakott készülék.
1km messzire mentem vele, és kB 300m magasra.
Hogy miért az egy jó kérdés. Csak kíváncsi voltam.
[link] Szerintem jó képet készít, és a videó is élvezhető, ahhoz képest, hogy egy 2,7k Kamera van benne.

+36702778032

(#68819) Lasy


Lasy
veterán

illetve még egy video

+36702778032

(#68820) gyuri81 válasza Lasy (#68819) üzenetére


gyuri81
veterán

Baromi jo videókat készít. :)

(#68821) Lasy


Lasy
veterán

KillHates
Milyen panaszokat olvastál?
illetve merre?

gyuri81
Köszi, csak gyakorolni kell, és jobb lesz. Azért lehet ki fogok próbálni egy spark-ot is. HA olcsón jutok hozzá.

+36702778032

(#68822) ezoltan


ezoltan
tag

Egy kis krúzolás 8”/6S-en a mínuszokban :)
Mid-range (~3km).
[link]

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68823) Lasy válasza ezoltan (#68822) üzenetére


Lasy
veterán

Szép hely.

+36702778032

(#68824) Drughi1897


Drughi1897
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen leszedte egy galamb a mavic minit tegnap. :(
Valami skin elriasztja őket, vagy ezt meg kell szokni, hogy kívácsiak/támadnak néha?

Létezik valamilyen védekezés ellene?

(#68825) Lasy válasza Drughi1897 (#68824) üzenetére


Lasy
veterán

Nekem van rajta foszforeszkáló matrica, és nem kapja el egyik sem. Pedig a közelben sas is jár.

+36702778032

(#68826) Peaceliker válasza Drughi1897 (#68824) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lehet fészekhez repültél közel. Olyankor legtöbb madár igen bátor lesz :)

"Oh my Goa'uld!"

(#68827) Drughi1897 válasza Peaceliker (#68826) üzenetére


Drughi1897
csendes tag

Egy udvar közepén lebegtem. Máskor is jöttek már közel de mindig kitértek, most meg egy kb. 15 fős raj közepéről kopasztottam meg egyet. A drón csúnyán összetört.

(#68828) Drughi1897 válasza Lasy (#68825) üzenetére


Drughi1897
csendes tag

Honnan érdemes ilyet beszerezni?

(#68829) KillHates válasza Drughi1897 (#68824) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezüstfólia matrica is jó, vagy sárga-fekete csíkos is.
A tükröződő felület összezavarja őket, a sárga-fekete csíkos dolgokat gondolom te sem fogod meg :K
Nekem stoboszkóp van az Inspire-en. Ennek ellenére a múltkor egy Mavic "védte a fészkét", és sikerült nekirongyolnia a repülő kombájnomnak :D :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68830) KillHates válasza Drughi1897 (#68828) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon vékony ezüst fóliát a legtöbb barkácsáruházban lehet kapni, klímaszalagnak is szokták csúfolni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68831) Lasy


Lasy
veterán

[link]
Én ezt vettem, de ugye nem erre a célra, és ami marad abból rajtam fel.
3 db jött, és csak kettő kellett.
Van még belőle nekem, de ugye innen soll lenne a posta. (Németországban vagyok)

+36702778032

(#68832) Drughi1897


Drughi1897
csendes tag

Köszi az infókat srácok! :R

(#68833) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#68750) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem ez oldotta meg a problémát. De csak flysky-nál, az frsky ugyanolyan szar maradt.

(#68834) SpydeR3412 válasza Fuhur (#68808) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A gnb lesz a nyerő!
Illetve a tatukkal is meg vagyok elegedve (abból csak több s-em van). Az is megérhet egy próbát.

(#68835) Fuhur válasza SpydeR3412 (#68834) üzenetére


Fuhur
kezdő

Köszönöm a segítségeket!
Van GNB aksim de úgy látom, hogy ebből is több fajta van. Valószínűleg az enyémek valami gyengébb minőségűek. Fogok keresni ebben a márkában másikat.

A Tatu az tuti jó. Ezeket használjuk nagy cuccokban, de kicsi, 1 cellásat nem találtam. Azért még keresgélek.

Addig is játszok a meglévőkkel. Annyira tetszik a dolog, hogy rendeltem a régi fatshark szemüvegem mellé egy új HDO2-est :)

(#68836) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#68833) üzenetére


Peaceliker
őstag

me' nem értel hozzá :DD frsky csak inverted jelet tud, szal annak olyan port kell ami veszi azt.

"Oh my Goa'uld!"

(#68837) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#68836) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Oda kapja a jelet ahova a gyártó mondja. De mivel semmi nem segít, járt már minden mindenhol és volt állítva minden mindenhova. :DDD

Fuhur: Aliexpressz-en vannak.

(#68838) peetpr válasza Lasy (#68818) üzenetére


peetpr
újonc

Milyen kártyát használsz benne? Nagyon szaggatnak fordulásnál a videóid...

(#68839) Fuhur válasza SpydeR3412 (#68837) üzenetére


Fuhur
kezdő

Sikerült találnom a BG-n Tattu aksit. Rendeltem is 10 darabot :)
Az Alival "hadban állok" . Benyeltek 25e Forintot és sehogy se tudom belőlük kinyerni. Így tőlük én nem vásárolok.

(#68840) Peaceliker válasza Fuhur (#68839) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ali az sok eladó, nem egy. Nyiss disputot ott pár nap és jön is vissza a lóvé.

"Oh my Goa'uld!"

(#68841) Fuhur válasza Peaceliker (#68840) üzenetére


Fuhur
kezdő

Tudom, hogy sok eladó és nyitottam is de csak maszatolás volt pénz meg sehol. És már nem is lesz. A BG is sok eladó meg az eBay is, de ott tudok payPal-al fizetni és ez adja a pénzügyi védelmet. Ezek simán visszaadják a pénzt és a többit a elintézik az eladóval. Az már nem a vevő dolga. Az Alinál meg nem lehet payPal-al fizetni.
De végül is mindegy. Én az Alinál nem vásárolok, de sikerült általam is preferált helyen megvennem az aksikat. Most már csak várnom kell :)

[ Szerkesztve ]

(#68842) Peaceliker válasza Fuhur (#68841) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem alinál mindig hamarabb visszajött a lóvé mint többi helyen. Ebaynél a legrosszabb a tapasztalat, ott többször kellett PP beavatkozást kérnem és az botrány lassú.
Sajnálom hogy így jártál, nekem ali judge mindig segített pikk pakk.

"Oh my Goa'uld!"

(#68843) vandor01


vandor01
őstag

jo kis dronos melo :DD [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68844) Lasy válasza peetpr (#68838) üzenetére


Lasy
veterán

Ezek a Cash videók. Nem is tudom miért azt töltöm fel. Ma ki is írta, hogy teli a kártya. Akkor jutott eszembe, hogy nem a telefonon lévő videót kellene használni. :)
Még meg kell szoknom.

+36702778032

(#68845) gyuri81 válasza Lasy (#68844) üzenetére


gyuri81
veterán

Jöhet még nyugodtan videó, ha van időd/kedved :)

(#68846) Lasy válasza gyuri81 (#68845) üzenetére


Lasy
veterán

Van nagyon sok videó, de nem mind érdemes feltenni.
Most egy várat vettem körbe, azt tudom linkelni, a többi a várról még szerkesztés alatt van.

+36702778032

(#68847) Lasy


Lasy
veterán

itt lenne az a videó amit manuálisan mentem körbe

+36702778032

(#68848) Theuss


Theuss
újonc

Van bármi veszélye annak ha omnibus f4 fireworks v2-t betaflightról át flashelem inav-ra? Rendeltem gps-t és úgy tűnik még a barometrikus magasságtartást sem preferálja a betaflight. Így gondolom ez az egyetlen lehetőség maradt. Csak fosok tőle, hogy fog-e rendesen működni cli-ben pl az uart invert meg a halfduplex off amik nekem elengedhetetlenek az s-bushoz.

(#68849) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Most láttam DJI Mavic Air ( Arctic White ) 199.900 Ft. Combo meg 249 000 ft.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#68850) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok. DJI Tello drónnal van egy kis furaság amit nem értek. Párszor használt. Bár szél van, de szerintem ezzel megküzdene. Fast modeban van. Egyszer csak nem akarja teljesíteni ha a kart jobbra húzom. Olyan mintha "belustulna". Olyankor landoltatom majd a következő felszállásnál tökéletesen jön jobbra... Egy ideig aztán megint megmakacsolja magát és fittyet hány a parancsra... Csak távolodik távolodik amíg nem landoltatom. Ez mitől lehet?
Mindezt 1m magasságban mert pár hete ugyan ezt csinálta szélcsendben 15méter magasan. Azóta nem merem felengedni mert szökik.

/\____/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.