Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67051) Johnny_vT válasza hundai (#67048) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

FSA8S felejtős, nekem kb 5 repülés után elkezdett megpusztulni és most emiatt döntöttem, hogy idejekorán váltok FlySky-ról FrSky-ra. Fli14+ és Flit10 jobbak lehetnek, de tényleg gondold át a FrSky platformot is. Kuponnal 65 euróért már kapható az X9 Lite rádió, a vevők pedig 12-15 között ami kb ugyanaz az ár mint FlySky-nál. Ja és ez nem zsákutca mint az i6X :)

(#67047) vandor01
:DD
Egyelőre csak BÖSZME-1.5, aztán amikor ténylegesen átállok 7 colra, 2in1 HD kamerával, minőségi motorokkal, R9 Slim+-al, 1W körüli VTX-el, akkor lesz belőle igazi LR gép.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67052) 2Bálint


2Bálint
tag

Helló!

Hülye, amatőr kérdés következik. A Bebop Skycontroller ( az első verzió, az a nagy) kompatibilis a Bebop2 drónnal?
Köszi

(#67053) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Hali!

Hogy tudnám az kiküszöbölni hogy leereszkedésnél, ne remegjen be a drón nagyon? És ugyan ez van amikor emelkedek nagyobb throttle-el?

(#67054) Blizzardking válasza RevoneX (#67053) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez most milyen gép? Eachine US65?
Nekem ez a videó nagyon sokat segített gyakorlati pid tuningolásból.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67055) RevoneX válasza Blizzardking (#67054) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Nem, épített gépről van lenne szó.
-Bandoracers Bandito frame
-HBS F411 5A FC
-Racerstar 1103 8000kv
-VTX03 FPV VTX
-Caddx EOS2 kamera

(#67056) Blizzardking válasza RevoneX (#67055) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha ilyen alap dolgok megvannak hogy nincs megütve a motor, nincs lepattanva vagy elgörbülve egyik prop sem, normálisan van rögzítve (rugalmasan) a FC, nem lötyög egyik motor sem, akkor pid tuningolással lehet finomítani rajta.
Mik a jelenlegi értékeid? Air mode-ben repülsz? Vagy sima acro?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67057) RevoneX válasza Blizzardking (#67056) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Air módban repülök, itt vannak az értékeim: [link]

(#67058) RevoneX


RevoneX
csendes tag

És ez most mi? Nem tudják elküldeni a rendelésem Magyarországra, a "vámkorlátozások" miatt. Valamiről lemaradtam? [link]

(#67059) Peaceliker válasza RevoneX (#67053) üzenetére


Peaceliker
őstag

Függőlegesen ne ereszkedj, úgy ennyi ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#67060) DJGABI válasza RevoneX (#67058) üzenetére


DJGABI
addikt

lehet valaki ügyeskedett (refundot kért korán/megérkezett termékre) v többen is csinálták aztán ahelyett h őket bünteti, az egész országot tiltotta. ebay topicban volt már példa ilyen eladóra

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67061) RevoneX válasza DJGABI (#67060) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Banggoodon van ilyen? :O És ilyenkor mit tudok csinálni?

(#67062) vandor01 válasza RevoneX (#67061) üzenetére


vandor01
őstag

elköltözől? jön a tél vmi melegebb eghajlatra? :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67063) Peaceliker válasza RevoneX (#67061) üzenetére


Peaceliker
őstag

öcsémnek is írtak már olyan ebayről meg aliról, hogy sorry magyarba vagy nem küldi vagy csak drágább trackinges szállítással.... szánalom nép ez a magyar :DDD :W

"Oh my Goa'uld!"

(#67064) vandor01


vandor01
őstag

a héten voltam Bp-Szentedre-Visegrad-Esztergom utvonalon!
Ahol tudtam ott reptettem! :D
egy reptetési naprol nem szoktam a felét felrakni max hetente 1-et... talán?
de most jo helyeken készültek! némelyik a környezet miatt érdekes lehet.....
szerencsem volt vizbe nem estem.... gépet nem hagytam el!

Ja hangot LE!

Szentedrei DOMB
Szentedre DunaKorzo
Visegrádi panorama
Dunapart1
Dunapart2
Esztergomi kanális
Esztergomi jatszoter!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67065) DJGABI válasza RevoneX (#67061) üzenetére


DJGABI
addikt

ott mondjuk nem jellemző. nem lehet hogy csak a terméket bannolta? mit akarsz venni? akksiknál mintha megint szigorítottak volna asszem

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67066) RevoneX válasza DJGABI (#67065) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Egy MobulaV7 HDról lenne szó, úgy látszik hogy a GWTR raktár nem szállít ide? Csak amikor mondtam a supportnak hogy küldjék akkor CN raktárról, azt mondták hogy semelyik futár cég nem fogadja..

(#67067) mrbig válasza RevoneX (#67053) üzenetére


mrbig
csendes tag

Az ereszkedés és az emelkedés közbeni remegés általában két teljesen külön jelenség.

Az ereszkedést (ha valóban függőlegesen történik) a propwash jelensége szokta okozni, magyarul arról van szó, hogy a rotorok által keltett turbulens levegőbe ereszkedsz bele. Ezt nehét 100%osan kiküszöbölni, hiszen szinte lehetetlent kérsz a flight controllertől. Ezért szerintem az elején ne is ezzel kezdj, hiszen a probléma megkerülhető, ha nem próbálsz függőlegesen ereszkedni, hanem egy siklópályán haladsz a landoláshoz, mint a repülőgépek.

Az emelkedés közbeni rázkódás már inkább vezérlési probléma lehet. Elsőnek győződj meg arról, hogy nem a motorok ráznak: levett propeller mellett betaflightban egyesével, vagy akár együtt is meg tudod pörgetni őket. Ha már így ráz, akkor elsőnek azt kell megoldani.

Ha a motorok szépen járnak, akkor a következő kérdés, hogy sima lebegésnél is elkezd-e oszcillálni (például egy orsóból kijövet), vagy ott még stabil. Ha már ott is gondok vannak, akkor tengelyenként a PID értékekkel kell játszani. P csökkentése, vagy D növelése lehet a kulcs elsősorban.

Ha tényleg csak a nagy gázra kezd el oszcillálni, akkor a TPA értéket érdemes növelni. Ebben a cikkben 0.4-nél nagyobbat már nem javasolja Oscar.

(#67068) Szancsó


Szancsó
aktív tag

"Megint" akksis kérdés, mert az elmúlt 3 hónapban nem sikerült megoldani, nem nagyon van rá keret :( Ezért a budget kategóriásokkal szemezek: konkrétan milyen probléma szokott velük lenni? Gyorsan ejti a feszültséget, vagy hamar púposodik? (Utóbbit nálam a Tattu -k is produkáltak 3 hónap után...) Mostmár a GNB -k is kezdenek "elpuhulni" és apus pocakot ereszteni.
4db 850mAh körüli 4S lenne a cél, de áruk miatt eléggé csábítanak ezek az XF Power és társai - féláron a többihez képest. (Ha 3-6 hónapot kibírnának heti 1-2 repüléssel akkor már ott vagyok, mint a mostaniakkal, szóval megérné.) Mondjuk ezek lehet a sok állásban mentek gajra, mert sokszor "na most kimegyek" felkiáltással feltöltöttem, aztán ez csak 2-4 nap múlva sikerült. Utána álltak 1-2 napot tárolási feszültségen, majd újrakezdtem a ciklust...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#67069) Peaceliker válasza Szancsó (#67068) üzenetére


Peaceliker
őstag

Zoppower ami nagyon budget, az konkrétan nem tudja azt a kapacitást, ami rá van írva. Pl 1800as akku jó ha 1200as...
XF hozzám csak használtan került gépekkel, de mind hulla volt, míg ha használt gnb és nevesebb jött azok mindig éltek még, ha csak ímmel ámmal, akkor is.
Nem próbálkoznék vele, de persze ennyi infó nem túl releváns.

"Oh my Goa'uld!"

(#67070) Johnny_vT válasza Szancsó (#67068) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Hobbyking-ről a Turnigy Graphene 4S 850mAh kívül esik a budgeten? Nagyon meg vagyok velük elégedve azon kívül, hogy a 10 gramm extra üvegszál merevítés miatt 250g fölé ment gépem velük :D
Másrészt pont a merevítés miatt csak később látszik, ha púposodni akar, ami nem jó. Múltkor valami 16 euróért volt darabja.

Olcsó akksik pár menet után tönkremennek, nagyon gyorsan ejtik a feszültséget terhelés alatt, lassan áll vissza a feszültség terhelés után és néhány véletlen túlmerítéssel ténylegesen ki lehet nyírni őket. Ja meg hamar púposodnak, ami önmagában is veszélyessé teszi a használatukat.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67071) vandor01 válasza Szancsó (#67068) üzenetére


vandor01
őstag

én ezeket használom csak az 1000-es változatot valamelyiket mar 2dik szezonban! teljesen jo nem puposodik 5-8-10 percet is birnak fugg melyik gépben :) [link] [link] Van HV is es sulyban sem durvak 99-105gramm!
UK bol rendelve AFA mentes 3-7 nap alatt itt lehet es 50 euro feletti rendelés esetén ingyenes TN-es szallitas van!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67072) DJGABI válasza SP!T (#66994) üzenetére


DJGABI
addikt

vettél azóta? randynél van most mobula7hd-re kupon. 96$

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67073) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Toothpick kategóriában melyik 1102-1103 motor ajánlott? Esetleg kisebbel jobban járok? Red Devil vázra menne.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67074) DJGABI


DJGABI
addikt

jajj de örülök a kis kínainak, megrendeltem xt30 csatival, ideküldte jst-vel... [link] :((( :((( nyilván gearbesten is előfordulhatott volna.. na mindegy, a parallell board xt lesz, meg amúgy is van már csati, úgyhogy muszáj lesz átforrasztanom

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67075) SpydeR3412 válasza Johnny_vT (#67073) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Attól függ mit szeretnél. 2s-en a gyári 1102 egész jó, 3-en meg a 1103/10kkv nagyot harap. 😃

[ Szerkesztve ]

(#67076) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67075) üzenetére


Peaceliker
őstag

1103 nál 3s el propra nagyon kell figyelni, úgy állítólag hajlamosak megsülni...
10kkv nem igazán 3s re "való"

"Oh my Goa'uld!"

(#67077) SP!T válasza DJGABI (#67074) üzenetére


SP!T
addikt

Kérj kompenzálást rá. Vagy legyél genyább és refund.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67078) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Na megjött(ek) Larva-X(ek).
Hátezek marha szépek :DDD

Más rendelt? :)

Hogy mikor repül nemtom, mert most munkahelyen is meg itthon is sok a meló.

"Oh my Goa'uld!"

(#67079) Szancsó válasza vandor01 (#67071) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Köszönöm, nézelődök majd erre is - el is felejtettem, hogy régen (ami nekem ebben a hobbiban úgy 4-5 hónapja lehetett) innen is rendeltem. Ez még határeset: meg is remegett a kezem 3 akksival a kosárban, csak utána gondoltam még ránézek egyszer és akkor láttam, hogy egyrészt 45C, másrészt XT60. (Mondjuk ha jól matekoztam előbbi azért nem gond, mert kb. előbb füstölne el az ESC, utóbbit pedig előbb-utóbb meg kell majd lépni.)

(#67070) Johnny_vT
Jelenleg bármi kívül esik rajta, megint más volt priorban - ilyenkor szoktam fizu napján rendelni valamit, oszt' majd meglátjuk a többit :D
A €12 környéke a vízválasztó, de ezek szerint van itt is használható, csak max. várni kell egy kis akcióra.

Köv. hónapban csak tán' oda jutok már, hogy lesz belőle valami. Remélem...

Szerk: hát nem megrendeltem a 2-6S XT60 paralell board -ot + a gépre való XT60 kábelt? Folyt. köv.

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#67080) Johnny_vT válasza SpydeR3412 (#67075) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nincs gyári, nulláról építem. Mások az Amax Inno-t ajánlották 1103 7500KV-ban. Érdekes, hogy a gyártó oldalán olcsóbb mint BG-n :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67081) Peaceliker válasza Johnny_vT (#67080) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem is most jöttek meg azok a mocik :)

"Oh my Goa'uld!"

(#67082) Johnny_vT válasza Peaceliker (#67081) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Írd meg, hogy milyen, ha már kipróbáltad! :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67083) Peaceliker válasza Johnny_vT (#67082) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem mostanában lesz szerintem, nincs időm most hobbyra. Meg FC t is várom még, bááár lehet egy sima 2s lapot dobok bele...mondjuk azt sem tudom minek vettem meg, mintha nem lenne elég gépem :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#67084) DJGABI


DJGABI
addikt

nem egy kínai ár (12db 700Ft :DDD ), de aldikban csütörtöktől lesz tépőzáras kötöző akinek esetleg gyorsan kell [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67085) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67078) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Már meg is jött? :Y
Én ma majdnem rendeltem, de 20 napos feldolgozást írt.
Viszont találtam 51$-ért fc-t meg 4motort.

Nekem az fc-k sülnek meg, bár nemtom a 10kkv miatt van-e.

(#67086) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67085) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amiatt hát :D

10kkv 2s re lett kitalálva. 3s en ordenáré gagyi a hatásfoka már (főleg ilyen kis kociknak viszonylag nagy súllyal) és elkezd zabálni. Zaba az plusz hő ami újabb hatásfok csökkenés ami újabb zaba stb.

Amúgy milyen moci /fc 50 be?

Amúgy trashcan re nekem is írták a 40 napot aztán 3 után fel is adták

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#67087) Johnny_vT válasza Peaceliker (#67086) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nálam X9 Lite, R9M Lite Pro és XM+ is kifogyott a raktárból. Most nagyon bosszankodom, hogy legalább egy hónapig nem tudom talpra állítani a Kéket emiatt. FlySky vevőt csakazértse rendelek újra :D Ami alternatíva, hogy lemondom mindhármat, rendelek egy X9D+ Taranist (2019-es ACCESS változat, kb 150EUR), meg egy 25 euróért antenna nélküli R9M modult egy helyi üzletből. Addigra megjönnek az R9MM vevőim, de viszont 60-70 euróval drágább lenne a vége. És továbbra sem érzem semmi szükségét a nagy Taranisnak.

Viszont öröm az ürömben, hogy Böszme tök korrektül repül akciókamera nélkül. Teljes gázt nem merek adni a ratyi akksik miatt, de amúgy nagyon stabil, jól irányítható és fák magasságáig fürge is. Nagyon megmámorított a 1407 ereje, el ia felejtettem milyen móka az öreg Böszmével repülni :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67088) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67086) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Supra7 fc és ex1103

A 8kkv jobb lenne?

(#67089) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67088) üzenetére


Peaceliker
őstag

3s-re mindenképpen. 7-8kkv tök elég kell legyen

"Oh my Goa'uld!"

(#67090) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#67089) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nemtom mi legyen. :F Mert ez nagyon jó díl így, viszont túlságosan nagy bennem a vágy, hogy inkább beépített vevővel vegyem az fc-t, a szopásmentesség érdekében.

(#67091) Danielo


Danielo
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak,

Igyekeztem eddig olvasni, hogy ne legyek nagyon lama, de nem találtam megnyugtató választ a kérdéseimre...kérem, hogy a tapasztaltak nagyvonalúságával segítsétek a zöldfülűt!:-)
Videó készítést és fényképezést szeretnék hobby szinten kb 30m magasból nem messzebb mint 100m vízszintesen. Min 1080, vagy 4K felbontásban. Van egy Tello-m, de a korlátai miatt szeretnék fejleszteni. Nem SD-re ment, emiatt a Wifi zavarok nagyon bejátszanak. A kis szellő 30m-en elviszi a gyenge motorokat. Nekem kicsit ütésállóbb verzió lenne igazi a lassabb repülés mellett.(FPV nem az én világom, tehát a drón képét mobilon látnám a legszívesebben.) Kérdésem, hogy cinewhoop-al jobban járnék? Nem szeretnék Sparkot és 200 gramm alatt kellene maradnia a projektnek, a GPS viszont jól jönne a T után. Előre is kösz a segítséget és a pénztárcakímélő javaslatokat. Üdv
ET

(#67092) Peaceliker válasza Danielo (#67091) üzenetére


Peaceliker
őstag

szerintem csak épített gép lenne jó, bár kétlem, hogy 200g alatt és olcsóba állna meg a dolog.

cinewhoop nem arra van hogy egyhelyben lebegjen, gps megterhelné, ha egyáltalán ráköthető, gimbal sincs, fényképet sztem távról nem tudsz kérni tőle

"Oh my Goa'uld!"

(#67093) Danielo válasza Peaceliker (#67092) üzenetére


Danielo
csendes tag

A gimbal nem veszteség, mert a kamera jól stabilizál. A lebegés nagyon nem létszükséglet, de a lassú repülés igen. Láttam pár videót a YT-n volt egészen lassú repülés is. Nekem az bőven elég volna. Láttam olyan kamerát, amelyik SD-re rögzít és a képet 5,8 GHz-en tólja nem Wifin. Onepa 2000 ha jól rémlik., de az adó rész USB-s volt, tehát elvileg a Q6 is tudhatja. Ezek csak gondolatok, véletlenül sem szeretnék okoskodni!

[ Szerkesztve ]

(#67094) Peaceliker válasza Danielo (#67093) üzenetére


Peaceliker
őstag

akkor rá lehet próbálni :)

"Oh my Goa'uld!"

(#67095) fape válasza fape (#67009) üzenetére


fape
senior tag

Az R9M 2019 kapott Access firmwaret. Remélem fel lehet rakni a régire is.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67096) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék építeni egy 4S-es freestyle drónt, és kellene egy kis segítség ebben.
Szóval, eddig a kamera megvan, egy Caddx EOS2, és a VTX is VTX03.
Milyen vázat ajánlotok, és milyen motorokat? És AIO FC-ESC-t? Előre is köszi! :D

(#67097) Peaceliker válasza RevoneX (#67096) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szóval első kérdés : mekkora? :D
Illetve power vagy repidő a lényeg? Miért eos2 amúgy? Vagy lowbudget legyen?

"Oh my Goa'uld!"

(#67098) RevoneX válasza Peaceliker (#67097) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Egy másik drónból maradt, csak azt szétszedtem, És power inkább a lényeg.

(#67099) Peaceliker válasza RevoneX (#67098) üzenetére


Peaceliker
őstag

nade mekkora vázat keresel? milyen cuccaid vannak?
Ez így most olyan, mint hogy:

-mennyi?
-30
-mi 30?
-mi mennyi? :))

"Oh my Goa'uld!"

(#67100) RevoneX válasza Peaceliker (#67099) üzenetére


RevoneX
csendes tag

Hát mekkora az ajánlott? És egyenlőre csak egy Caddx EOS2 kamera van, és egy VTX03.
Ezt néztem ki. [link] Meg ezt:[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.