Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) mobbo válasza popi1987 (#30000) üzenetére


mobbo
senior tag

kb a fele jackal :D

(#30002) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Kihasználva még a jó idő utolsó perceit.

(#30003) faresz5


faresz5
senior tag

Drónbicaj:
[link]

(#30004) Jackal2 válasza mobbo (#30001) üzenetére


Jackal2
senior tag

Vagy Xdead, de nála alapból osztódnak, azért én néha egy kommentben többre is válaszolok egyszerre (na nem túl gyakran:D)

Látnád hány karakter került be a blogba 11 hónap alatt. Szerintem milliós:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#30005) FID válasza Dji Phantom (#30002) üzenetére


FID
őstag

Olyan a felvétel mint ha 1 fps hiányozna. Az én kamerám 50I-ben rögzít tehát 25fps. És akkor látom ilyennek, ha 24p-be konvertálom.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#30006) KaiotEch válasza faresz5 (#30003) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja ez kint volt a DRS-en. Nagy szar.

(#30007) medvegy válasza JJani68 (#29994) üzenetére


medvegy
aktív tag

Google Nexus 7 II. Ár/érték arányban messze a legjobb. Erős hardver, szaggatás mentes kép, kompakt 7"-os méret. Sajnos már csak használtan lehet kapni, vagy van eBay-ről refurb verzió (én olyat vettem). A DJI hivatalos kompatibilitási listájában is szerepel.

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#30008) JJani68 válasza mobbo (#29995) üzenetére


JJani68
újonc

sajnos sok helyen olvasom, hogy az Android valtozat a DJI Phantom standart-nal meg varat magara.....ez nem tudom mennyire igaz, ezert volt a kerdes, hogy milyen tablet johet szoba

(#30009) molnigee


molnigee
aktív tag

A Kingkong tiny whoopja

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#30010) Kolondrum

Meséljetek már nekem, mert eddig csak buta kütyűim voltak. Ezek a gépek, mondjuk itt kimondottan a - DJI Mavicra gondolok majd - tudja azt, hogy ha akadály van előtte megáll vagy kitér mondjuk ha én irányítom? Vagy erre ekkor nem képes mert kezemben a táv vagy a sebesség a baj? Akkor az érint és repül üzemmódban legalább képes erre? A követős dologgal kapcsolatban is vannak kérdéseim. Videókon láttam, hogy ha kilép a látókörből a tárgy akkor megette a fene. Mi az eljárása ilyenkor a gépnek? Forog és keres vagy ott lebeg még meg nem mentik? Gyakorlati példa: Van egy nagyon gyors kutyusunk, versenyeket nyer. Ő úgy vált 90 fokos irányt, hogy lekövetni nehéz. Képes ez a kütyű lekövetni ezt vagy megmakkan ha kikerül a képből? Akkor ha követésre van állítva előtte meg kell neki mondani milyen magasan tegye? Illetve ilyenkor kitér ha tárgy akadályozza? Mert valljuk be ez a cucc közel 400k lesz és ha potty akkor sírora áll az ember szája, ha csak nem tapossa még jobban meg. :))

(#30011) Dji Phantom válasza FID (#30005) üzenetére


Dji Phantom
csendes újonc

Pedig 25-ösek. Ez is.

(#30012) kimista válasza Dji Phantom (#30002) üzenetére


kimista
aktív tag

Azért van még mit tanulni, össze vissza rangatod a stickeket :)

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#30013) Dji Phantom válasza kimista (#30012) üzenetére


Dji Phantom
csendes újonc

Persze, nem is tagadom. De gyűröm keményen, amikor csak lehet.:F

(#30014) DanDeR


DanDeR
csendes tag

Sziasztok!
Yizhan x6 tarantulárol mi a véleményetek?
Egy gimbalt szeretnék majd rá rakni a késöbbiekben és egy kamerát !Olvastam már róla hogy elvileg elbírja , de mennyire megy ez a gép rovására? Pl motorok? Jol tudom hogy a propellerek nem a motor tengelyen vannak hanem fogaskerekek közvetíti az erőt? Nem szeretnék tulzásba esni az árral kapcsolatban, komolyabb gép a késöbbiekben lenne esedékes ha ezzel meg tanultam már normálisan repülni és kamerázni. Esetleg hasonló árban tudtok quadcoptert ami képes ezekre a dolgokra?
Próbáltam a keresőbe beírni de nem talál semmit...szerintem nálam van a gond pedig asztali modban próbáltam telefonról.. Erre tudtok valamit mondani hogy miért van?

(#30015) Telda válasza Dji Phantom (#30011) üzenetére


Telda
addikt

Sástó. :K

(#30016) DJGABI válasza DanDeR (#30014) üzenetére


DJGABI
addikt

Syma X8-at szoktak olcsó kamerás gépnek használni
meg MJX X102H-t dicsérte Jackal

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#30017) Teréz Atya válasza DanDeR (#30014) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

tarantula x6 - kent probald. Kefes motorok - > ha terheled korai csere.
Sztem jobban jarnal egy CG035-el (brushless), de vard meg a teszteket.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30018) mobbo


mobbo
senior tag

egy egész normális mavic review [link]

az is kiderül belőle, hogy pár dB-lel halkabb lett a mavic, mint a p4 (kisebb propok ugye)
és a felvételek ND filter nélkül készültek, mivel nincs még filter hozzá, ehhez képest elég jók

(#30019) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Ma én meg szétborítottam a Kylin szemüveget és ráberheltem az [Eachine ProDVR-t] sajnos nem tudom állítani a felbontást (640x480), se semmi mást, mert a [videóban] nincs róla infó hogy azt hogyan lehet.
Szerintem így sehogy, mert csak feszt kap, meg a videó jelet kapja meg. [kép] [kép] :F

Amiről nem csináltam képeket az a másik új szerzeményű szemüvegem, amit szintén szétszedtem, na meg jól szét is vágtam.
Kivágtam azt a nagy orr részt belőle, hogy a lencsét hátrébb tudjam hozni(valóban lencse amúgy).
Rettentő közel van téve a kijelzőhöz, ha maxra van állítva az is még nagyon közeli(talán 4cm), és nekem az nem jó.
Így hátrahoztam teljesen, új tartófület ragasztottam az állítóra, most teljesen betolt állapotban van úgy a lencse mint előtte maxra állítva és így lehet pluszba állítani.
Még így is kevés nekem, csak ha azt akarnám hogy aránylag jó legyen, a lencse már kívül lenne a szemüvegből. :D

Most a szemüveg darabolásnál gondolkodtam el kicsit, hogy hova is jutottam tavasz óta mikor véletlenségből/tévedésből megvettem a SHENGKAI D97-t, most meg már 20 ezres szemüvegeket meg 100 ezres gépet furkálok fűrészelgetek szét. :F
Elég elvetemült lettem tavasz óta, biztos ez a fórum teszi rám ezt a hatást. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#30020) qqzs válasza kriszbon (#30019) üzenetére


qqzs
őstag

En ilyenbol tettem be plusz lencset kozel a szemhez

Eladó: GTS450

(#30021) qqzs válasza DanDeR (#30014) üzenetére


qqzs
őstag

Azert nem talal a kereso mert ilyen nincs. Nem szoktak kefes gepekre gimbal tenni. Brushles gepek alsokategoraja is eppen csak elbir par pillesulyu gimbalt.

Eladó: GTS450

(#30022) molnigee válasza kriszbon (#30019) üzenetére


molnigee
aktív tag

Dugd rá a dvr-re a másik kábelt felülre, amin video és audió kimenet van, azt meg dugd be egy tv-be pl.
A középső gombot hosszan nyomva jön be a menü, ahol már be tudod állatni a felbontást.
Én is ma csináltam meg :)
Azért sokat nem várj tőle, nem sokkal lett jobb a minősége...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#30023) elszabi válasza mobbo (#30018) üzenetére


elszabi
tag

nekem ezek mind erősen szponzorált videóknak tűnnek. ezek az emberek mondják mindig a legújabb termékekről, hogy a legjobb, amit valaha láttak. aztán fél év után dobják a szemétbe, mert jön ki belőle az újabb kiadás. megy a nagy hype, meg kell hagyni... kell még egy kis idő, hogy független, valódi userek véleményéből is legyen pár.

(#30024) kriszbon válasza molnigee (#30022) üzenetére


kriszbon
őstag

Ohh... nagyon szépen köszönöm, valóban állítható rajta így. :R :D
Szerintem ez olyan lehet mint ami a szemüvegben van amit most vettem, tehát sokat valóban nem várok tőle. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#30025) Teréz Atya válasza kriszbon (#30024) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Lenyegeben ugyanaz a DVR van a D2-ben mint amit a szemuvegedre bercheltel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30026) Jackal2 válasza DanDeR (#30014) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem van, egy rakás szar az anyaga, megy mint az állat mert könnyű, de három aksinként egy fogaskerék szett csere.

Jah és miközben repül, hullik szét, amit a plusz gimbal és egyéb vackok gyorsítanak. Mellékesen egy 15K-s gépre raknál egy drágább kamerát és egy gimbalt, ami a gép árának akár a 3x-osa is lehet? Felejtsd el...

Sosem fogsz megtanulni vele kamerázni, mert nincs élőképed, csak repülsz valamerre, amerre a dolgok vannak, de ebből értelmes kép nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#30027) kriszbon válasza Teréz Atya (#30025) üzenetére


kriszbon
őstag

Gondoltam, vagy is inkább a menüből tippeltem arra, meg pont olyan a képminősége. :D
Most ugye be tudtam állítani ahogy molnigee írta, de egyszerűen levágja szerintem a kép alját, na szóval mindegy hogy VGA-D1-HD van beállítva, hiányzik a kép alja.
A fájl mérete különbözik, képminőség is kicsit egyre jobb, de nincs a kép alja(nekem jól jönne a kordináták miatt).
Mit rontok el, vagy mit csináljak vele szerintetek? :F :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#30028) Teréz Atya válasza kriszbon (#30027) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Allitsd at ay ado kepet NTSC-re, ha eddig PAL-on volt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30029) Plasticbomb válasza Teréz Atya (#29992) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mostmár tudom, ki miatt kellett az emaxtól copnom rendeléssel... :) Ha lesz kedvem, akkor kell még egy teljes vázat rendelnem, darabonként, mert egybe csak komplett gép van...

Jaah. És én voltam olyan rendes, hogy hagytam még pár cob ledet a bangoodnál, hátha valaki akar venni még fehéret. Halkan megjegyzem, csak fehéret kapni már rég.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30030) kriszbon válasza Teréz Atya (#30028) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt nem igazán tudom, mert eddig nem találtam olyan kapcsolót.
A másik szemüveg rendesen rögzíti, csak ez nem, épp ezért nem értem.
Már reseteltem is ami a menüben van, de akkor sem történt változás. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#30031) SpydeR3412 válasza molnigee (#30022) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Gondoltam ezen a dvr-en. Jó ez, vagy vajon megéri egy drágább?

(#30032) Teréz Atya válasza SpydeR3412 (#30031) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A hang kicsit csuszik. Meglepodve konstataltam, hogy a falcon 180 kozvetit hangot is a videojel mellett. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30033) _X10Dead_ válasza DanDeR (#30014) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Yizhan X6-om, nincs, úgyhogy csak áttételesen fogadd:

Syma X8-am van, ami a szentháromságból a leginkább ajánlott videóra. Nagy, erős, stabil, jó a hatótávolsága, egy 50-60 grammos a kamera nem nagyon zavarja. Rakhatsz rá egy könnyebb ptz-t is a rezgéscsillapítás miatt, így egy elfogadható minőségű kamerával egész jó felvételeket lehet lőni, de kb. ennyi, ami elvárható.
Egy 200 grammos gimbal már sok neki. Felviszi, de csak 10-20% ereje marad manőverezésre, így nagyon óvatosnak kell lenni vele, nagyságrendekkel tehetetlenebbül viselkedik, mint üresen. A leszállás külön móka, és sokkal több időt kell az ereszkedésre szánni, mint korábban.
Szóval, ha csak létra helyett kell, akkor oké, de jobban nem érdemes erőltetni.

Egy 120 grammos Walkera 2D-vel már jobb eredményeket el lehet érni, azzal már mozogni is lehet.
A legnagyobb szabad emelőereje ezek közül a mai napig az MJX 101-esnek van, ha mindenképp gimbalt kell rárakni, akkor én azzal próbálnám meg.

Végszó: Komolyabb gép begyűjtése előtt érdemes megfontolni a beszerzésüket, mert a méretük, tömegük miatt már a nagyokhoz hasonlóan viselkednek. (A Syma X8 már 600 gramm). Ezekkel viszonylag olcsón kiderítheted, hogy tényleg érdekel-e a dolog, és ha lezuhansz (márpedig lezuhansz), jobb egy ilyet odaverni, mint egy sokszáz dolláros csodát.

(Jól tudod, nem direkt hajtásúak)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#30034) Telda válasza Teréz Atya (#30017) üzenetére


Telda
addikt

(#30035) csmat


csmat
senior tag

Újra van banggoodon 11e ft-ért cheerson cx-33

(#30037) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Kicsit átalakult az x100as. :D
Kép 1. - Kép 2..

Így már nem kell minden aksicserénél a kamerát is leszedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#30038) mobbo válasza elszabi (#30023) üzenetére


mobbo
senior tag

nem hinném, hogy szponzorált bemutató, csak kapott egy gépet tesztre, neki ebből a bevétel a megtekintésekből lesz, nem egy szaros 500 dolláros drónért fogja eldobni a feliratkozókat, szóval kényszer szerintem nincs rajta hogy hazudjon, de később biztos jobb drónok jönnek majd nem szarabbak :) így szokott lenni

egyébként meg vedd le a hangot és csak nézd az anyagot amit felvett, nem rossz :)

(#30039) vandor01 válasza SpydeR3412 (#30037) üzenetére


vandor01
őstag

amit hasznaltok feheres kis gombocokban mint a ragaszto vagy gumian vagy szilopaszt... de annal kemenyebb de megse kokemeny.... van mikor a gyari cuccokon is van...
Na az mi?? Neve? Hogy keressem?
kosziii...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#30040) KaiotEch válasza SpydeR3412 (#30037) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akartam is tegnap mondani, hogy rakd alulra az akkut és akkor nem kell mindig levenni a kamerát :)

Gyerekek hol van méretesbe ez a 3M-es tépőzáras cucc? Nehogymár 5db ilyen kis szar 1200Ft legyen.

[ Szerkesztve ]

(#30041) mobbo válasza vandor01 (#30039) üzenetére


mobbo
senior tag

pattex hot melt

(#30042) qqzs


qqzs
őstag

Nektek is eltunt mrrr? elobb meg megvolt :)

Eladó: GTS450

(#30043) elszabi válasza mobbo (#30038) üzenetére


elszabi
tag

mobbo: A családban van 2 marketinges. Sajnos tudom, hogy megy ez....

KaiotEch: Ezen szép a haszonkulcs. :K

[ Szerkesztve ]

(#30044) SpydeR3412 válasza vandor01 (#30039) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Arra gondolsz, amit "takony" néven emlegetünk?

KaiotEch: Láttam videót 600mah-s Turnigy Graphene aksival. Az a következő projekt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30045) vandor01 válasza mobbo (#30041) üzenetére


vandor01
őstag

koszi... elmentettem... szuksegem lesz ra tuti :DD

huu...
GB kidobott vagy 20 ilyen "pisztoyt" 3-20 ejro kozott!!
20watt es 150watt kozott?? :F vki tud bevaltat ajanlani?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#30046) vandor01 válasza SpydeR3412 (#30044) üzenetére


vandor01
őstag

azaz... :DDD melyiket erdemes rendelni?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#30047) SpydeR3412 válasza vandor01 (#30046) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én öngyújtóval használom. :DDD

(#30048) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok,

kezdő Quadcopter pilóta lennék én is, cél majd a komolyabb kamerás gépek irányítása lenne majd, viszont végig szeretném előtte járni a szamárlétrát. Elsőként vmi kisebb eszközzel kezdenék. Erre mit ajánlotok?
Brushless motorosok esetén láttam a JJRC X1 lenne talán egy jó választás, most akcióban Banggood EU storeból be is lehetne szerezni, de látom sokan írjátok, hogy annál egyszerűbbel kellene kezdeni.
Syma X8?

Előre is köszönöm!

Apple and Android user

(#30049) vandor01 válasza SpydeR3412 (#30047) üzenetére


vandor01
őstag

:F :F megmelegited aztan odanyomkodod :F :F
elektromos cigivel nem jatszik? :DDD

akkor barmelyik stukker lehet!?
kerdes, hogy 20W eleg-e vagy combosabb kell!
de jo lesz a filleres 20wattos... azt csokolom :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#30050) mobbo válasza Csigger (#30048) üzenetére


mobbo
senior tag

x250 olcsóbb jobb és 300m hatótáv alapból
u807 még olcsóbb
h31 még vízálló is, cserébe lassú :)

én syma-t nem vennék mert nincs hatótávja, ami néha jól jön ha baj van és elkezd távolodni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.