Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) twine válasza fape (#69000) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen :R
Így már teljes az öröm:
OpenTX Bootloader for x7
BOOTVER opentx-x7-2.3.7 (8b080683)
DATE 2020-03-28
TIME 10:59:49
req SD ver 2.3V0026
FWVERSION opentx-x7-2.3.7 (8b080683)

(#69002) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,
Szeretnék idén valamilyen dront venni majd, kifejezetten kirándulásokra, turázásokra, fényképezős, videozásos célra. Kérdésem az lenni, igy teljesen tudatlanul, ha pl veszek egy DJI Mavic 2 Zoom-ot és kegyetlen modon elkezdek vele hasitani egy szikla felé, akkor megáll előtte pl 10 méterrel, vagy nekicsapodik és ez az egész akadály kikerulés csak akkor működik ha az ActiveTrack-et használom és pl magamat követtetem vele? Ki lehet amugy az automatikus akadály kikerülést kapcsolni bármikor?

Mennyire kell bénának lenni egy ilyen dronnal hogy nekicsapjam valaminek? Nyilván nem egy Autel Evo 2 vagy Skydio, de pl én, aki életében nem vezetett még dront, nekicsaphatom könnyen valaminek? Nyilván nem erdőben vagy kábelek között akarnék vele repülni.

Köszi előre is. :R

(#69003) F.E.K.. válasza tom_77 (#69002) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"Ki lehet amugy az automatikus akadály kikerülést kapcsolni bármikor?"

Igen, Obstacle Avoidance-nek hívja az appja.

(szerk.: és igen, bármit hozzá lehet csapni bármihez :DD )

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#69004) Bsony


Bsony
tag

Nincs valakinek eladó frysky r-xsr receiverhez, IPEX antennája? :)

(#69005) PC4200 válasza tom_77 (#69002) üzenetére


PC4200
tag

50%. ennél kielégítőbb válasz nincs erre szerintem :DDD

CSAK a puffin :)

(#69006) Egy-két válasza vandor01 (#68997) üzenetére


Egy-két
tag

Nem ide válasz, de hozzád címezném :)
Egy közös ismerősünk említette, hogy Te használsz Ldarc/kingkong xt1408 motorokat, érdekelne a véleményed róluk! :)
Referencia számomra mondjuk a hglrc flame 1407 lenne, bár most elkezdtem nézegetni 1506-1507 motorokat is (3"-4"-es setupba lesz 850-1300mAh akksihoz 4s)

(#69007) vandor01 válasza Egy-két (#69006) üzenetére


vandor01
őstag

nos nalam van mert nagy occcooo vooot [link]
1900ft/db ingyen szallitas... most meg gyenge FT es COVID19 felár van :)

szerintem......
van minden fele fajta megoldas
Hglrc 1407/3600KV(15,3g)
BrotherHobby 1407/4100KV (16g)
Ldark 1408/3750KV (16,7g)

ha 3" ra raknad akkor csakis a 4100KV-st..... ha 4" akkor a masik kettot
de az Ldark occooo! kicsit nehezebb mint a Hglrc...
szoval tobb nyomatek szorul bele!

a BH 1407 3collon van.....BRUTAL(hang/sebesseg)....
gyenge proppal is jo.. de mehet re az eros prop 3052 3062(nazul)
a Hglrc 1407 is 3 collon van ide AJANLOTT a nazul 3062...
jo jo de gengebb proppal (3035/3052) csirke....
pont ezert akar mehet 4collra is!

Viszont
Ldark nagyon jo aron van! (csak moci plus prop csavar)
20/25A ESCvel raktam 4collra egyenlore lightos proppal vindancer 4032 es csak 3S-en mentem par kort vele. kezesebb mint a Hglrc a nazullal.... azaz
Ldark 20%-30% os gaztol mar ugrik szobaban ovatosan a gimballal mert 35% es plafonon van :DDD mig a Hglrc 40-50%-tol....

BH-t csak 4S.en hasznalom
Hglrc-t eddig csak 3S-en de nyugodtan mehet 4S-re
Ldarkot eddig csak 3S-en tereltem.... hogy mi lesz 4S-en??
eleg lesz-e a 20/25? nem tudom remélem????

ezeknek eleg az 1000-es 4S akis de talan a 3"nak meg a 850-es 4S is??
Turnigy boltot hasznalok HV-s aksit! kb 50 toltesig siman (1 szezon)
aztan 50-tol mar HV-re toltom ujabb 50 ciklus kovetkezo szezon..
aztan elajandek vagy gephez mellekelve eladas.....

hajra! de ha most kezded? Lesz vagy 3 honap mire a magasba emelkedik?
iskolakezdesre meg lesz.... legalabb uressek lesznek a parkok :)

LDARK 4"

HGLRC 3"

BH 3"

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69008) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Érdekelne használ e itt a topicban valaki (még) liftoff-ot?(Régen tudom, hogy sokan szimulátooztak az itteni most már valóban gyakorlott topictársak közül)
Szóval szeretném kérdezni ki milyen géppel repült a programban, és milyen beállításokkal?
Szeretnék valóban realisztikus beállításokkal repülni, mert úgy tűnik az fpv freerider jó az akcro gyakorlásra de a fizikája közel sem olyan , mint a liftoff-é.
Nekem pedig az lenne a célom, hogy (még ha 100%-ban nem is lehetséges ) a valósághoz legközelebb kerüljek a szimulátorral a repüléshez, hogy aztán ha beruházok egy gépre, akkor már ne teljesen nulláról induljak a repüléssel...
Talán érthető mit szeretnék dadogni...Jó alapot szeretnék elérni a szimulátorban.
időm rá mint a tenger, most nem kapkodnám el a gép vásárlást, és a valós repülést.
Azt is látom, rengeteg youtube videovan a témában, igen, nézem azokat is,
de örülnék ha az itteni tagoktól is kapnék ezzel kapcsolatban hasznos infót, vagy pontos számokat a játékban lévő "flight controller settings"realisztikus beállításaihoz.

Be van már állítva a taranis is youtube videók alapján, a játék is, nem a töltött galambot várom a számba,mielőtt megkapom (a multam miatt :B )...csak évek óta látom, hogy itt sokan végig járták a szamár létrát és szuper szintekre jutottak, ezért hiszem, hogy az itteni tagoktól hasznos infókat kaphatok.
Vagy az is megnyugtat, ha valamelyik youtube videóra azt mondjátok, ti ezt használtátok, és valóban jók a beállítások benne....
Esetleg a csúcs az lenne,magamnak kissé ellent mondva a realisztikusság témában, ha kaphatnék"beginer" és "pro" beállításokat :B :B
Előre is köszönettel :R
üdv

[ Szerkesztve ]

(#69009) Egy-két válasza vandor01 (#69007) üzenetére


Egy-két
tag

Ohh nem most kezdem, lassan már 2-3 éve a hobbiban vagyok :)
Ez most csak a tartalék gépemnek az átmodifikálása lesz, 2 géppel rendelkezem (3"-es budget basher/tartalék gép és egy 5"-es fő gép), a darabszámot nem is tervezem emelni, mivel így mindig van gép és még a szobát sem borítja el a hobbi :D

Pályafutásomat 3"-en kezdtem 1306 motorokkal 2s-en, majd 4s-el folytatva. Azóta csak 4s-es gépeim voltak, idestova 1 éve engedtem a csábításnak és építettem egy 5"-es gépet is (TBS Source One + Mamba Stack + RCX LS2207 2400kv motorok). Ez jót tett a fejlődésemnek, mivel GoPro-val a tetején, utólag összevágva a videókat azért feltűnik, hogy hát ez a propwash mit csinál itt? :D

A LDARC/kingkong mocis történetet azért kérdeztem, mert megelégeltem a mostani szedett vedett motorokat a 3"-es konfigomban (2 db Diatone Mamba 1408 4100kv + 2 db régről maradt Raccerstar rs1407 3500 kv), na meg csőben van egy Armattan gecko 4" váz beszerzése is (főleg 3"-en lesz használva, de megmarad a lehetőség a gopro-s freestylehoz is 4"-el; 3 g a különbség a váz 3" verzió és 4" verziója között :D komoly, mi? ).
És vannak az olyan emberek, akik jót, jó áron, és lehetőleg tartósat is akarnak választani, na én pont ilyen vagyok. Mondják, hogy nehéz/lehetetlen/kompromisszumos lesz, de majd meglátjuk.

(#69010) vandor01 válasza Egy-két (#69009) üzenetére


vandor01
őstag

ezek eleg nehez dolgok

jót, jó áron, és lehetőleg tartósat

kinairol beszelunk ahol meg egymast is tobbszoresen masolgatjak....
de alapvetoen ott is igaz hogy az ar behatarolhatja a minoseget???

de mivel kinarol beszelunk barmi elofordulhat..... az occco jobb mint a dragabb..... 3 eve az 1104 Full Speedes mocikat vami 5 ejroert szorta a BG.... akkoriban a 11-es meret még nem volt altalanos 10eu felett volt a legoccobb Alis moci pl emax 15/db..... ma 44euro az 1set(4db) FS moci.....emaxot meg ki lehetett fogni 30-ert is.... nalam az FS a legjobb a sok a "markas" kozul.... szanom banom 3 eve kelett volna venni egy kazallal :)

na es persze nem vagyunk egyfomak van aki repked mint pillango van aki sok gepppel sok toltott aksival jon de hazafele mar tobb geppel megy de felesbe torve es sok maradek toltott aksival..... nem volt eleg a sok gép :DDD :DDD

nincs az a "marka" es minoseg ami kihuz egy szezont a kamikazeknal vagy tul sok a kiugralo fa... :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69011) Egy-két válasza vandor01 (#69010) üzenetére


Egy-két
tag

Hát igen, ilyen ez a kínai alkatrész vásárlás. Van hogy hopp, van hogy kopp :D
Vettem már én is emax rs1306 motort 3 euróért, aztán gyengének bizonyult, így nem sok örömöm leltem benne. Az biztos, hogy valamennyi kompromisszum lesz az ilyen olcsón jót vásárlásoknál, de amíg nem én vagyok Le Drib/George Fpv/ Vajas Benedek/ VIK Fpv, addig szerintem nem az alkatrész lesz a szűk keresztmetszet, hanem hogy mennyit volt időm gyakorolni egy adott konfiggal. (szűk kitérő: azzal a vázzal, amivel kezdetek óta repültem sokkal nagyobb volt mindig az összhangom, mint bármelyik egyéb gépemmel. Az első gépemtől - kb pár héttel ezelőttig ( szumma 2-3 év) azért jött össze azzal a vázzal stick time :DD

Régebben volt egy Diatone gt-r349 gépem, pnp, tehát a belseje is gyári alkatrészekből állt, végsebessége valahol 180 km/h fele volt ha jól emlékszem. -A mostani gépeim se mennek szerintem annyit (az 5" gps-el mérve, akksit kímélve szóval nem 12V-ig beterhelve valahol 140-150 km/h fele ment goproval a tetején) hiányzik a speeeed? Nem :D

Nyilván a racerstar rs 1407 motorok azért jelentősen gyengébbek voltak, mint a diatone mamba 1408 4100 kv motor, szóval az akkori 2 gépem között váltogatva azért megéreztem az erőhiányát, de egy adott szintű alkatrész minőség, megbízhatóság fölött én a stick time-ban hiszek, és nem a high-end/fel hype-olt márkákban, termékekben :)

Ez egyéni vélemény, ha valaki máshogy érez, szíve joga, én eddig így szűrtem le a bölcsességet :D

(#69012) Toncsi válasza Egy-két (#69011) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Azért ezt a Vajas Benedek gyereket senkinek nem ajánlom, hogy kövesse. Elkezdtem végignézni a videóit és ha összerakom az emberek/forgalomban lévő autók feletti repülést (már a kezdetekben, gyakorlatlanul is) + a propeller robbanós, zuhanós videóját... szerencsés volt eddig... de nem csak neki lehet gondja belőle, hanem az egész drónos társadalomnak, ha egyszer rosszul sül el...)

[ Szerkesztve ]

(#69013) Egy-két válasza Toncsi (#69012) üzenetére


Egy-két
tag

A kezdeti munkásságát nem ismertem, de engem ez győzött meg, de nagyon :K :Y
https://youtu.be/kv1ed1-BlT8
Ezt már szerintem te is bekövetnéd :D

[ Szerkesztve ]

(#69014) vandor01 válasza Egy-két (#69013) üzenetére


vandor01
őstag

azt a...pi...sa.... nagyon erzi a gepet.... fejteton a fa csucsat korberepulni??
hogy hivjak ezt a "ffeecsoort" az appban? :DDD ja ez nem Dji? :)

szerintem ha fele dolgot megkozelitoleg életem végére meg biirom csinalani?
boldogan halok meg :)

de en inkabb ilyen vagyok :DDD [link] a hulyeseg mindenek elott :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69015) Toncsi válasza vandor01 (#69014) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Vakmerőség + stick time csodákra képes ;)
Egyébként én is fostam az elején (féltettem a "drága" jószágot), de rájöttem, hogy ha haladni szeretnék, akkor nem árt egy kis bátorság.

[ Szerkesztve ]

(#69016) ot93


ot93
senior tag

A minap bukkantam rá a Jumper új, immár 5in1 távjára. Jumper T18 (egyelőre csak a kezdőoldalon találtam meg, pontosabb specifikációkat nem)
Érdekes, asszem jb mondta, hogy egy ilyen konstrukció lenne az igazán jó, nemtom, hogy rá vagy másra hallgattak de megcsinálták. :D Igaz nekem biztos drága lesz, mert a t16 is drága lenne, ez meg valszeg annál drágább lesz.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69017) Saccco válasza ot93 (#69016) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jól néz ki. :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69018) Toncsi válasza twine (#69008) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

A Velocidrone-t tartják a legvalósághűbbnek és a beállítási lehetőségek is bővebbek a többinél (nekem is ez jött be eddig a legjobban). De ez sem tökéletesen élethű. Pl.: (többek között) ami engem zavar, hogy a játékokban a drónok tökéletesen ki vannak egyensúlyozva. Míg a valóságban az akkumulátor elhelyezése és súlya nagyon számít és nagyon lehet érezni.
Mr. Steele beállításai: [link]

(#69019) vandor01 válasza ot93 (#69016) üzenetére


vandor01
őstag

figyu.... jart utat jaratlanert??

ez cucc nagyon faja nagy kepernyö csilivili szines zummug villog csacsi ragyi még lehet le is cummant..... DE kinai nagykepuseg kivagyisag eredménye.... azt a vegen 2 naponta toltheted hozza az aksit mert sajnaltak a helyet?... a nagy aksinak! valami minoseginek a masolasa a kevespiiizu-magamutogatosoknak pl erre akar hajazni de ez nem az: 1700euro
valakinek volt vmi hasonlo lehet j16-os? mikor meg zsirujjonan jot....nagy szines kepernyo.... ki a pocs nezegeti repules kozben??? hááát recseget ropogot a mukodese .. nem ment ez nem ment az..... lehet mire osszeall par honap még es senkinek fingja sincs rola meg a tubon SE.... nezegetheted az egermozit mikozben masok meg repkednek..... a vegen el lett adva!
De vedd meg ha szopni akarsz..... ha lovibol keves van akkor nem probalkozik az ember a szines almokat kergetve! de latom a kis meret nem erdekel a nagy cucc tetszik akkor QX7 -es taranis mikor akcios EU prioritivel 80ejro.... lehet mostanaban nem is lesz ilyen? hozza egy XM+ kezdesnek..... aztan mikor van zseton lehet tovabb álmodni? akkor mehet bele HAL gimbal LR modul es dragabb receiver...... mindenki a sajat maga szerencsejenek/hulyesegenek kovacsa.... most van pl ez eleg akcios? [link]
ezzel is lehet probalkozni.... occco nagykepernyo opentx HAL-as multiprotokol benne!
es szokott meg occobb is lenni mert ez is egy uj szoporoller!

hajra... veled vagyunk :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69020) Szancsó válasza vandor01 (#69014) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Trippy spin, vagy valami ilyesmi. Max. szimulátorban próbálnám, volt már sima manőveremnek is kb. famászás a vége - egy ilyen érzékenyen érintené a felszerelést szerintem :)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#69021) twine válasza Toncsi (#69018) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen :R

(#69022) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, kezdő Drónnak mit ajánlátok ?
DJI a legjobb márka?

(#69023) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok!
A gyereknek vettem egy Wltoys V911S helikoptert és eltört ennek a farokrésznek a gép felőli oldala [link] ! Tudja esetleg valaki hogy csak ki kell húzni azt a farokrészt vagy bele van ragasztva?
Hátha sikerülne rövidebb farokkal megcsinálni!

(#69024) maroni válasza maroni (#69023) üzenetére


maroni
aktív tag

Csak ki kellett húzni és sikerült rövidebb farokkal megcsináli!

(#69025) twine válasza Toncsi (#69018) üzenetére


twine
addikt

Ismét itt...miután megvettem a Velocidrone-t is... :U
Előre szeretném jelezni, hogy tisztában vagyok a gyakorlatlanságommal, és az ebből eredő hiányosságaimért, valamint tévedéseimért előre is elnézést...De...:
Beállítottam a Velocidrone-t Mr. Bajusz útmutatásai alapján, és kissé csalódott vagyok :B :U
Valahogy a Velocidrone-ban is érzek egy olyan "falevél effektust" mint az FPV freerider kezdő módjában...(természetesen előbbi sokkal jobb mint utóbbi amihez hasonlítom)
Mintha vízben repülnék, és elengedett gázkarnál alig lenne gravitáció....nem, vagy alig érzem a gép súlyát...
Ezzel szemben Liftoff-ban majdnem úgy pattog a földön kevés gázadásnál a gép mint anno a kis Diatone GT-r90, az egyetlen racer, amit fizikailag is reptettem...
Erezni a sodródást, szinte van súlya a gépnek, és úgy tényleg érzem a fizikát körülöttem...

Persze most lehetne mondani, hogy akkor gyakoroljak a Liftoffal, és problem solved.
Én meg szeretném jelezni, hogy nem vitatkozni, vagy mindenképpen összehasonlítgatni jöttem, illetve nem jobb rosszabb programot szeretnék választani...
inkább csak segítséget kérni, mivel, hogyan lehetne több gravitációt, fizikát varázsolni Velocidrone alá is...? :R :R
ötlet :F :R

(#69026) Fuhur válasza maroni (#69024) üzenetére


Fuhur
kezdő

Gratula a javításhoz. Azért elvileg rövidebb farokkal nagyobb teljesítmény kell a farokrotornak az iránytartáshoz és a forduláshoz. Ellenőrizd le, hogy nem változott-e zavaró mértékben a kormányozhatósága (függőleges tengely körüli elfordulás).

(#69027) Toncsi válasza twine (#69025) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Vedd le a propokat 5040-esre a quad súlyát meg 150-160%-ra, akkor lesz gravitáció.
Egyébként a való életben is teljesen más egy lightweight 6s izom versenygép, meg mondjuk egy olcsó Eachine Tyro.

(#69028) Peaceliker válasza maroni (#69024) üzenetére


Peaceliker
őstag

max kicsit rá kell akkor trimmelni, hogy ne pörögjön :)

jó kis strapabíró gépek...ha esetleg feljebb lép majd a gyerek, ott lesz a végtelen pénztemető, cp gépekben már van mit eltörni :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69029) twine válasza Toncsi (#69027) üzenetére


twine
addikt

:R :R
Ismét köszönöm...
"a való életben is teljesen más egy lightweight 6s izom versenygép,"
Hogyne-hogyne,,ez megvan nekem is...tiszta sor...
Hozzáteszem, nem is nagyon variálok a gépekkel,,,
Armattan Chamelon amivel próbálok gyakorolni...
Leírni is alig merem egyelőre ezzel a tudással, de ez lenne a cél a való életben is... majd a jövőben...Szerelmes lettem...uh. amennyit időm, energiám (család és munka) engedi, most a gép előtt ülök és tolom.....
Jövőre jó lenne leadni a rendelést Armattanéknál :B :B

(#69030) ot93 válasza vandor01 (#69019) üzenetére


ot93
senior tag

Félreértés ne essék, én nem szándékoztam ilyent venni. t8sg ami tervben van, erről van azért jópár videó, meg nem is annyira drága. qx7-et is nézegettem régebben, de a multiprotokoll fontos lenne.
Na meg most bejött egy új táv a képbe, nagy színes képernyővel :D Radiomaster TX16s standard link. NEM a nagy színes képernyő miatt, arra nem is lenne szükségem, hanem amiatt, hogy ez inav géphez talán alkalmasabb mint egy t8sg. Mert én egyelőre fpv szettre nem ruházok be. Egyrészt szeretek los-ban reptetni, másrészt lehet, hogy inav felé fogok elmenni, tehát nem feltétlenül az fpv csapatás az irányvonal. :)
ezt pontokkal 85$ körül tudnám vinni előrendelésben. Ez tulajdonképpen többet tud mint a t8sg, de nincs róla sok tapasztalat. De valamit talán jelent, hogy a TBS reklámozta egyik élő adásában, meg van is olyan verzió amihez jár a TBS Crossfire MicroTX. Ez egy jumper t16 tulajdonképpen, de szétváltak útjaik, így a radiomaster kiadta a saját verzióját olcsóbban. Hogy minőségileg hol áll, azt nemtom, de a napokban jópár youtube csatornán megjelent. Igaz többségében a hall gimbalos verzió, ami 130$. De elvileg csak a gimbal különbözik, meg elvileg az olcsóbbik is upgradelhető hall-osra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69031) Peaceliker válasza ot93 (#69030) üzenetére


Peaceliker
őstag

multiprotokoll amúgy miért fontos?

"Oh my Goa'uld!"

(#69032) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#69031) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

+ a qx7-hez is vab multi.

(#69033) Saccco válasza SpydeR3412 (#69032) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akár házilag is. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69034) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#69032) üzenetére


Peaceliker
őstag

azt vágom, csak azt nem miért pörög mindenki ennyire rajta :) hogy miért fontos

"Oh my Goa'uld!"

(#69035) ot93 válasza Peaceliker (#69031) üzenetére


ot93
senior tag

Hát főként azért mivel toy grade drónokat is használnék vele :).
Egy QX7 multival mennyi lenne? Én úgy láttam, hogy nagyjából 130 minimum. Ha tudtok olcsóbban azt lehet megfontolom, de 80-90$ körül van a keret.
De egyébként mi az ellenérv mondjuk a t8sg meg a multiprotokoll ellen? Persze elhiszem, hogy esetleg a jobb minőség a qx7 javára (bár egyes vélemények szerint nem feltétlen) viszont szerintem sokan kezdtek 40$ körüli távokkal,. Azt meg nem hiszem, hogy egy t8sg ne lenne minimum azon a szinten, mint egy 40$-os. Persze ez nem 40$, de mondom, kell a multiprotokoll :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69036) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Szeretném kérdezni a T. közösséget van e most a Mobula 7 V2-re ennél a 81$-nál jobb ajánlat, esetleg kupon valahol?

Illetve egy, talán még fontosabb kérdés:
Mobula 7HD-re mennyire ritka az ilyen 96$-os "elérhetőség"? Egyszer volt ilyen az életben, vagy érdemes lehet várnom rá?
(MOndjuk a fő problémám, ami egyben áldás is, hogy nincs facebook profilom, így elég nehéz. De bízom a topiclakók jóindulatában, mint ahogy a múltban is már többször kaptam segítséget privátban. :R
a 7HD-t jobban szeretném, ha ilyen, vagy hasonló áron hozzá tudnék jutni :B :U
HA valaki tudna segíteni,(akát privátban, ha nem public a kód, mint ahogy ha jól tudom, Randy-ét sem szabad kirakni,) megköszönném :R

[ Szerkesztve ]

(#69037) DJGABI válasza twine (#69036) üzenetére


DJGABI
addikt

nem kell hozzá facse [link]

hát 96 dodóért sztem nem mostanában lesz cinewhoop

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69038) twine válasza DJGABI (#69037) üzenetére


twine
addikt

respect... :R

Tehát akkor azt mondod, ha a 7HD verziót szeretném, akkor a 135$ ajánlat egészen barátinak mondható?

(#69039) DJGABI


DJGABI
addikt

ZLRC SG906 Pro [link] el is felejtettem linkelni, múlt héten akadtam rá. Az első vállalható kínai Mavic klón?

50k-s árkategóriához képest egész vállalható a felvett videó képe. 2 tengelyes gimbal, 20p repidő [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69040) syler123 válasza DJGABI (#69039) üzenetére


syler123
veterán

Mavictól nagyon messze van a videó alapján :D Remeg a kép rendesen, nem ér ennyit.
Nézhetjük azt hogy "csak" 50eFt, de ez a felvétel mire jó? Semmire, tehát gyakorlatilag pénzkidobás. Akkor már inkább egy Racer, legalább élvezhető legyen a repülés, ha már normális felvétel nem készül.

[ Szerkesztve ]

(#69041) vandor01


vandor01
őstag

ilyen jatekbol eleg sok van a placcon..... 30e ig kefe motoros 60e ig kefementes de csak 2 tengelyes gimbal.... 3tengelyes az megint egy ugras 80-90eft.... minden nyalanksaggal felvertezve GPS kovet korberepul ponot repul mutogatast megerti... 5G képátvitel....

ezek mind szepek es jonak tunik :C
de kerdes valoban mennyire osszhangban es stabilan mukodik a szoftver es a gep egyutt
a spec alapjan latjuk az arkulonbseg okait de masban pl egy 90e ft gépnél minden tok jo? tenyleg alulrol nyaldossa a Dji-it? pl ez Eachine-EX4-5G-WIFI-1_2KM-FPV-GPS-With-4K-HD-Camera-3-Axis-Stable-Gimbal-25-Mins-Flight

tenyleg az 5G kepátvitelnél! az FPV szemuveg használhato? vagy csak 5G mobiltelefonra viheto át? azaz hasonlo frekin mennek 5.7 - 5.9? vagy teljesen kulonbozoek es a szemcsi nem er semmit?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69042) Peaceliker válasza twine (#69036) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem erőltetném a mob7HD-t nehéz 2s hez 3s el meg esélyesen elég az esc :)
Cserében nem nagy szám a videó minőség plusz turtle kamerák szoktak random elhullani.

Ha kis gép és HD kell akkor sztem scorpion80HD, 120-130 körül szokott lenni akcióban de klasszisokkal jobban bírja a kiképzést

"Oh my Goa'uld!"

(#69043) Fuhur válasza twine (#69036) üzenetére


Fuhur
kezdő

Ebben a kategóriában szerintem a HD-nek sok haszna nincs.
Nekem sima Mobula7-esem van és vettem egy Trashcan-t aminek viszont HD kamerája van (volt).
Azért volt mert 1s aksival nem érte el a repidő a 2 percet. Baromi nehéz volt (33 g aksi nélkül). Kidobtam a HD kamerát, a lesugárzót meg még néhány dolgot. Tettem bele egy 700 TV soros kamerát és egész jól lehet vele játszani. A HD semmi érdemlegeset nem adott. Ez a kamera vezetéshez kell nem pedig mozi készítéshez.
Persze ez csak az én véleményem.

(#69044) Peaceliker válasza Fuhur (#69043) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaaa hát HD kat 3s el szokták küldeni, de nagyon alap a 2s..csodálom hogy 1s el fel tudott szállni :)
bááár tinyhawk gyárilag vmi 30g és elég jól repül, de ott sztem igen jól sikerült mocik vannak fent ugye

"Oh my Goa'uld!"

(#69045) Fuhur válasza Peaceliker (#69044) üzenetére


Fuhur
kezdő

Én lakásban játszok ezekkel. A Trashcan-t 1-2S konfigurációban ajánlotta a gyártó. Eredetileg az aksi csatlakozók is így voltak kialakítva. Persze ettől még elfogadom, hogy 2 vagy inkább 3 cella az igazi. Nekem lakásban mindegyik cuccom 1 cellával megy, pontosabban én 1 cellára "lőttem" be magam.
Talán éppen ezért a HD lakásban nekem nem adott hűha élményt. Ráadásul azt se felejtsük el, hogy egy alap szemüveg. (mondjuk nekem Fatshark HDO2 van) mégiscsak analógban veszi a képet.

[ Szerkesztve ]

(#69046) twine válasza Fuhur (#69043) üzenetére


twine
addikt

+(#69042) Peaceliker

Igazán köszönöm a válaszokat :R
Épp arra kaptam választ tőletek amin két napja agyalok:
-Legyen e 7HD, cca.46.000.FT-ért amihez még legalább 10-12.000.-4db aksi(mert ugye ezt 1db aksival adják) és valójában semmit nem érek a kamerájával, csak egy lehelettel jobb minőségben tudom vissza nézni a repüléseimet, vagy...
-Legyen a 7v2 cca.28.000.- forintért gyárilag 4db aksival...és a vágyamat/célomat, hogy néha fizikailag is gyakorolgassam az acrot, ne csak szimulátoron a számítógépen, tökéletesen kielégíti...
Az esc leégése talán már nem érne utol, hiszen elvileg az új 9000Kv-s motorokkal szerelt verziót kaptam volna, de attól még a kamera, és az ára ugyanaz, szóval ez most mindegy is...

Sokat segítettetek a döntésben...
AZt hiszem le is adom a rendelést Banggood-on, egy 7v2-re. :R

(#69047) DJGABI válasza twine (#69046) üzenetére


DJGABI
addikt

Remélem még nem késő: én 75 milliset mondjuk a mai fejemmel már nem vennék. A HD korrekt, de a sima eh... SE0802 16000KV motor van benn. Igaz hogy megy velük mint a meszes, de kezdőként a Trashcan-t is átalakítottam inkább 85 millisre. Gyárilag ment 2,5-3 percet. A repidő számomra többet ér [link] cd334 mintájára [link] Nálam repül így most vagy 5 percet ezzel a konfiggal.

BG-nél épp csak az Uruav UR85 van abban a méretben [link] leírásban van -28% kupon rá, kb ugyan ott van árban

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69048) twine válasza DJGABI (#69047) üzenetére


twine
addikt

Hálás vagyok, köszönöm a jó szándékú segítséget... :R
Sajnos (vagy sem) a rendelést leadtam :B
Eu priority line-al és shipping biztosítással lett 29.400.-Huf a vége...
Majd ha sikerül letörni, esetleg atrakom egy másik vázba :K :R
Igazából ez a mobula sem volt betervezve. Az alienwhoop Zer0-t szerettem volna terelgetni, de sajnos az frsky xm valahol eltűnt Csehország és Magyarország között fél úton. Banggoodnak meg hiába mutattam már (szó szerint) lerajzolva a térképen, hogy basszus, szinte szomszédok vagyunk, ez eltűnt egy hónapja, fizettem shipping biztosítást, küldjetek újat, kötik az ebet a karohoz, hogy várjak még (most már talán "csak") 10 napot.
Szóval gondoltam rendelek újra egy xm-et,trackingel,az gyorsabban itt lesz mint , mire leboxoljuk az eredeti rendelést...
Na ekkor hirtelen elém ugrott a mobula,és megremegett a kezem... :DDD
Így talán a jövőben lesz egy mini brushed is a "garázsban", meg egy brushless is.

Ha már szóba került a fatshark...
Láttam hirdetésben egész vállalható árakon használt szemcsiket...
Markan belül melyik az amelyik már "ajánlott", de "alatta " semmiképp sem szabad megvenni? Olvastam róla, látom azért dagadt capaéknál is van olyan amit érdemes kerülni ..

[ Szerkesztve ]

(#69049) vandor01 válasza twine (#69048) üzenetére


vandor01
őstag

en 2S kefessel tanultam az acrot... jo nem egy mobula
viszont elnyuhetetlen kiveve a motorjat.....
sajna ezek meg 2 honapja free shipinggel voltak... ma meg??
motor 2S [link] (5g/db) [link] (6g/db)
vaz [link]
lap [link] [link] (akad OSD-es is)
propeller [link]
kamera [link] jobb kamcsi [link]
vtx [link]
aksi (4-5perc repido) [link]
XM+

tulajdonkepen a fele felhasznalhato kefementes epitesenel....
kamcsi ha RunCam, XM+, VTX,



persze meg vannak a hatarai.... gyenge 2S kefes moci!
meg kell tanulni lenduletbol repulni :DDD nem egy 3S kefementes fogpiszka! :D
de azert el lehet terelgetni... a heten is kivittem ne rozsdasodjon be....
valahogy igy repul [link]

a RCn3 nak ilyen a kepe es csak 1,1 gramm... :

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69050) twine válasza vandor01 (#69049) üzenetére


twine
addikt

:R :R
Köszönöm szépen...a linkeket főleg.

Rászűrve a topicban, és olvasva a neten mennyire törik az eredeti váza a Mobulának, gyorsan le is adtam egy V3 vázra a rendelést...
Ha gyakorlott reptetők alatt törik mint a ropi, alattam mint kezdő alatt valszeg nem lesz hosszú életű. Ezért aztán nem akartam, hogy egy törött váz, majd rendelés és szállítás miatt álljon a gép heteket(rossz esetben hónapot)..legyen egy váz a fiókban... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.