Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) Fuhur válasza Peaceliker (#69748) üzenetére


Fuhur
kezdő

Szia,
Bérnyomtatást nem vállalok, de ha van a nyomtatandó dolgodról STL file, akkor megnézem, hogy tudom-e nyomtatni és kinyomtatom.

Azt azért tudnod kell, hogy a Nylon nem a legalkalmasabb anyag. Nagyon lágy ha vékony és elég ronda is a nyomtatott felület. Ha például egy sík vázat gondolsz, akkor máris mondom, hogy nem lesz jó mert ha könnyű akkor vékony és akkor nagyon lágy, ha meg vastag akkor nehéz.

De küldj STL-t és megnézem.

(#69752) cd334 válasza Peaceliker (#69750) üzenetére


cd334
tag

Jazzmaveriknél sokat számít a verzió, tudja valaki követni, melyik verzióban mi az extra és van egy csomó félkész verzió. Te melyiket használod? Elvileg ahol 48kHz van ott nem igazán szabványos az rpm filter és azért az a rész nem igazán működik jól.

Betaflight rpm filter összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69753) Peaceliker válasza cd334 (#69752) üzenetére


Peaceliker
őstag

ezt olvastam, de mi van ha ebben benne van jesc cucc promózása is?
Amúgy legfrissebbet, 16.77 tán?
65ös gépen ez van, rpm filter aktív, flowless ahogy repül (bent).

(#69751) Fuhur

Nem is tömeggyártásra gondoltam vagy ilyesmi, csak tpu mellett prbálnék nájlont is :D
Canopy, kamera tartó, ilyesmi ami beugrott hogy esetleg próba

"Oh my Goa'uld!"

(#69754) Blizzardking válasza syler123 (#69743) üzenetére


Blizzardking
őstag

Itt volt róla szó

Ezzel a dologgal mi lett végül? Nagyon leült a téma.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69755) syler123 válasza Blizzardking (#69754) üzenetére


syler123
veterán

:R

Akkor szétszedtem a controllert, csere nélkül összeraktam (gimbalok kábelét is lehúztam, megigazítottam), utána kért gimbal kalibrálást és utána nem volt gond. De annyira keveset repültem munka miatt, meg a ps4 miatt, hogy lehet csak azért nem jött még elő újra a hiba.
Meg van olyan gond is, hogy nem teljesen értettem hogyan is kell ezeket megvariálni, mert van 1db plusz gimbalom, de kb szereld magad, te rakod össze, hogy balos vagy jobbos legyen. Ha megint kínlódni fog, akkor megpróbálom kicserélni.

(#69756) Blizzardking válasza syler123 (#69755) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azóta nekem is elkezdte. És semmihez nem tudom kapcsolni a dolgot, néha előjön. Ha megcibálom a kart jobbra-balra, elmúlik.

Nem feltétlenül kell az egész gimbalt kicserélni, magát a hall szenzort két kis csavar tartja, nagyon szét sem kell szedni hozzá.

Raktam rá jumpertx-et, opentx-ből az akkori legfrissebbet, de utána is előfordult.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69757) ot93 válasza Peaceliker (#69748) üzenetére


ot93
senior tag

A balance csatlakozó és az akku közé kell forrasztani, a két szélsőre. Ez esetben miért ne balancolná?
De ha magát az eredeti kábelt nem akarjuk károsítani, akkor egy balance hosszabbítót is meg lehet így mókolni...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69758) syler123 válasza Blizzardking (#69756) üzenetére


syler123
veterán

Nálam ugyanez... Egy ideje nem csinálja. De amikor csinálta, a rángatás után jó volt. A dolog rettentő bosszantó....

(#69759) twine


twine
addikt

T. Urak!

Segítsetek nekem légyszíves, ha úgy hozná "úri kedvem", hogy a "p@r@sztfatsharkot", lecserélném egy "valódi" nagytesóra...azaz FatSharkot szeretnék venni...azt hol érdemes?
pár napja már rommá túrtam a zzzinternetet, de arra jutottam, hogy a Banggood eu priority line-nál nincs jobb.!?

(#69760) vandor01 válasza twine (#69759) üzenetére


vandor01
őstag

csak ovatosan.....
BG-rol EU prio val Mo-ra.... [Feucht] keresztul jon a "dragasag"
leginkabb telcsi es tabletra utaznak...... de barmi elofordulhat...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69761) twine válasza vandor01 (#69760) üzenetére


twine
addikt

:R :R
Köszönöm ezt az infót nem is ismertem :R
Egyébként szinte mindent EU proval rendelek mert kb 100ft-al többért cca.10nappal kevesebbet írnak szállításra,és eddig valóban be is vált...
Itt a legrosszabb az lehet,hogy 40napot várnom kell ,amíg nem érkezik meg a csomag,mert hogy shipping insurance-t is fizetek mindig...így több oldalról be vagyok védve...
Egyrészt a trackingen látszik ,hogy, nem érkezett meg, másrészt a határidő után az insurnace miatt vissza kell hogy, kapjam a pénzem,vagy újra postázzák...
De az infoert hálás vagyok,mert nem tudtam erről...
Viszont. Más ötletem nincs,mert vagy alapból sok tízezerrel drágább máshol ,vagy instant vám+áfa...

Vagy várom az egyéb ötleteket tisztelettel, amiért nagyon hálás lennék...én sem nyomtatom a pénzt ,sajnos melozom érte ;)

(#69762) syler123 válasza Blizzardking (#69754) üzenetére


syler123
veterán

Most jutottam el odáig, hogy elolvassam amit belinkeltél. :)

Te akkor nem is próbáltad az ingyenes Jazzmaverick firmware-t? Azt lenne jó tudni, hogy azon felül, hogy a jesc fizetős van-e bármi eltérés a kettő között. 1800ft nem a világ vége, de 3db gépre már 5400ft, aztán ha nincs eltérés a fizetős javára, akkor sok értelme nincs fizetni.

(#69763) Peaceliker válasza twine (#69759) üzenetére


Peaceliker
őstag

Melyik típust?
Amúgy drh adok veszekben mostanság vt 1-2 dominator v3, hd2 hd3 jóáron, persze azt ki kell fogni. Most egy skyzone sky02x van fent pl 75be, az elég jó ajánlat.
Bár most az ugrott be, hogy talán neked nincs FB...ha gondolod kiírom, hogy keresel, ha használt is érdekes lehet.

"Oh my Goa'uld!"

(#69764) Fuhur válasza twine (#69761) üzenetére


Fuhur
kezdő

Én is a BG-ről rendeltem Priority Direct Mail-al. Általában ezt a szállítást szoktam választani. Eddig nem volt gondom vele.

(#69765) twine válasza Peaceliker (#69763) üzenetére


twine
addikt

Pü ment.
(#69764) Fuhur;
Köszönöm neked is... Banggood-ban csalódtam én is eddig a legkevesebbet...
Eddig talán minden megjött kivétel nélkül...
Volt ami durván sokáig "utazott", szó szerint hónapokig, de végül minden nálam landolt... :R
Szóval akkor nincs igazán más logikus, és ésszerű alternatíva mint BG? :F

(#69766) Peaceliker válasza twine (#69765) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én amúgy egy skyzone t korábban GB ről vettem, bár tőlük jobbanfázom mint BG től, az is igaz, de bátor voltam és rendben volt :) Náluk mondjuk kötelező elem a biztosítás :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69767) Fuhur válasza twine (#69765) üzenetére


Fuhur
kezdő

Már talán írtam, hogy alapvetően a pénz visszafizetési garancia az ami miatt a BG-t vagy az eBay-t szoktam preferálni. Mindkét esetben Paypalon keresztül fizetek és ha gáz van a Paypal visszatérít. Aztán, hogy ez az eladóval hogy intéződik el már nem az én dolgom.

De például az Alin már megjártam mert hadováltak mindent, de 100 USD-m eltűnt és termékem se lett. Ott nem lehet Paypal-al fizetni. Én átutalást választottam és így jártam.

A Paypal-nál még akkor is kezdeményezhetsz reklamációt, mikor az eBay-en már lejárt a határidő. Ezt is tapasztalatból mondom. De a BG esetében nálam erre még nem volt szükség. Reklamációm már volt de vagy visszakaptam a pénzem vagy újra küldte az eladó a terméket és azt meg is kaptam.

Persze mindezektől függetlenül bármikor előállhat egy "első" eset.

(#69768) Peaceliker válasza Fuhur (#69767) üzenetére


Peaceliker
őstag

Alin alipay t kell tolni és akkor no para. Ott tulképp eladó meg sem kapja a lét, amíg a vevő le nem okézza az átvételt. Okos cucc, sosem jártam még pórul, ebayen meg a PP vita az szenvedés. Alin egy 2 nap, nem hetek.

"Oh my Goa'uld!"

(#69769) Saccco válasza Peaceliker (#69768) üzenetére


Saccco
nagyúr

Főleg ha már magas rangban vagy. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69770) Blizzardking válasza syler123 (#69762) üzenetére


Blizzardking
őstag

De, próbáltam. Szerintem mindenképp előbb az ingyenest tedd fel, abból is a közkedvelt verziót és az utolsó stabilt is próbáld ki. Nézd meg hogy repül, írasd ki a hud-ba a motorok által felvett áramot. Szerintem szánj rá legalább 15-20 startot. Nézd meg mennyi a tiszta repidő. És utána az egyikre vedd meg a jesc-et. Ha van az adott lapra licenszed, kedvedre cserélgetheted a különböző firmware-eket. És ha te is úgy látod hogy van értelme, akkor érdemes csak a többire. Szerintem ebben a hobbiban 1500 ft pics@füscht ahhoz hogy az ember legalább ne próbálja ki. Az tény hogy ha gyakran pusztulnak a lapok, akkor felesleges költség. Nekem egy Crazybee F4 lapon van egy 75-ös whoopban, 0802-es motorokat hajt, és én örülök hogy megvettem a jesc-et.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69771) Peaceliker válasza Blizzardking (#69770) üzenetére


Peaceliker
őstag

arról van tapasztalatod, hogy jesc vs jazzmaveric?

"Oh my Goa'uld!"

(#69772) Blizzardking válasza Peaceliker (#69771) üzenetére


Blizzardking
őstag

Van. Ekkortájt szórakoztam ezekkel.
Az alapvető probléma az az, hogy a magasabb frekik legalább annyit hoznak mint az rpm filter*, és jazz maverickből pont egy 24khz-es az ajánlott.

*ezt egyébként pont te is [link] írtad, itt.

Nekem az a benyomásom, hogy a jesc 48khz verziójával repül legszebben a gépem, de van egy olyan (emberi) tényező, hogy ha valamiért fizettünk, akkor azt nagyon jónak akarjuk látni hogy ne tűnjünk hülyének :DDD

Én örülnék ha a tapasztaltabb tagok kipróbálnák és véleményeznék. Igazán profin úgy lehetett volna csinálni ezt, hogy mérésekkel és filter meg pid értékekkel egymás után végigpróbálni őket, de nekem nem volt egyben ennyi időm / lehetőségem, úgyhogy az én tapasztalatom erősen intuitív lett. Ez alapján én számolok a plusz költséggel ha építek valamit a jövőben.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69773) syler123 válasza Blizzardking (#69770) üzenetére


syler123
veterán

15-20 start az nekem az egész évi repülés :D De lehet annyi sincs :)

Lehet először megveszem whoop-ra, ott elvileg jobb lesz az akkuidőm. Filtereket gondolom ott is lentebb kell venni, vagy ott nem érdemes rpm filtert használni?

(#69774) vandor01 válasza syler123 (#69773) üzenetére


vandor01
őstag

15-20? akkor jobban jarsz ha kutyat tartasz? vagy baratnot? :DD
pedig azok eleg draga dolgok de igy talan a no occobb lesz? :)

en annyi aksit viszek amennyit a szemcsi bir! EV800D max 100-120perc amig uj de szerintem toltésenként veszit 1 percet.... de felet tuti :)
szoval 5perces repidovel szamolva minimum 20aksi azaz 25start mert azert csak odaba..za az ember neha-neha azt ujra kell startolni :DDD
van mikor 2x is kimegyek reggel aztan toltes azt delutan ujra...
a legujjabb mokam hajkuraszni a varjakat :) rafkos egy dogok! :)

en tuti nem vennek semmifele okositott esc jesc-s text fajlt.....
tele van egy ilyen sok egyessel meg nullaval.....
de persze a profiknak minden tized masodpercert meg kell kuzdeni :)

inkabb vennek egy eves berletet a korosi SPA ba
azt aztatnam a dronozasban megfaradt puhos testem :) :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69775) twine válasza vandor01 (#69774) üzenetére


twine
addikt

:C :C :C :C

(#69776) syler123 válasza vandor01 (#69774) üzenetére


syler123
veterán

:DD

Idén egész nyáron nem repültem, múlt héten vettem elő a gps-es gépet, ahol teszteltem a gps rescue módot. Akkor kirepültem 4 akkut és annyi volt. Nyáron még a whoop-al repültem 2 * 3 akkut.

(#69777) Peaceliker válasza vandor01 (#69774) üzenetére


Peaceliker
őstag

tized másodperc? :Y nooffence de sztem nem vágod mi is ez (mmint 48khz cucc). ;)
Tinyhawk 1:30 helyett 3p körül repül, 65ös gép szintén kb dupla repidő, mindamellett hogy motorok eddigi igen meleg/forró helyett langyosak max, akku sem tüzel csak langyos.

Én sem vtam sosem a legújabb fw meg agyon pid, meg filterhez sem nyúltam eddig...de ez a cucc 2.5 colig valami csoda, nincs rá jobb szavam. :) Ez nem a korábbi évek placebó hatású cuccai közé tartozik.

Ma is sailfly kertben, igaz lightosabb veretés 4:30 után 3,7v on vt 300as akkuval, eddig 3p körül már verdeste a 3,5v ot (perc cella ofc)

"Oh my Goa'uld!"

(#69778) Saccco válasza Peaceliker (#69777) üzenetére


Saccco
nagyúr

Most már komolyan fel kell pattintanom...
Na hol van Mob6 70-ért? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69779) Peaceliker válasza Saccco (#69778) üzenetére


Peaceliker
őstag

7 4 ért már vt asszem... Azóta is szidom magam, hogy nem vettem meg.. Pedig alig van itthon 1-2 gép :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#69780) Blizzardking válasza syler123 (#69773) üzenetére


Blizzardking
őstag

Be kell kapcsolni az rpm filtert. A filter potikat 1-2 lépéssel csökkentheted a piros felé, de ha középen hagyod úgy is jó.
A motors fülön meg lehet nézni hogy aktív-e az rpm filter, meg kell jelenni plusz számoknak, és ha felpörgeted a motorokat, jó ha nem ír ki hibás mérést a fordulatszámra.

Peaceliker - szerintem Vandor ironizált 😂
Mi is megküzdünk a tizedmásodpercekért. Annyit küzdünk, hogy másfél perc is összejön szép apránként! :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69781) Peaceliker válasza Blizzardking (#69780) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na igen. :)

Őszintén engem is meglepett ez a cucc...tényleg évek óta pár havonta felbukkan vmi új csoda cucc...oszt jellemzően tényleg vagy csak pro pilotáknak számít vagy nem is vagy nem úgy működik. :)

De ez a 48khz dolog is pár kattintás és ordenáré a difi.
Rpm filterrel még nem próbálgattam ki-be kapcsolást, hogy mi a difi

"Oh my Goa'uld!"

(#69782) vandor01


vandor01
őstag

mostanaban megint kefeseket hajtok de 48-ra raktam meg a RPM filter is ON :D
ja nem...... azok a tobbin vannak de meg 48-on nem probalkoztam.... a csuszikálas sem jon be mindenhol a kozepszar gepeken eleg a csuszi.... de pl 1105/1106 4S-en 3 collon..... a jo beallitas a csuszikon kivul esik..... de nalam a 4-5perc repido elegnek tunik.... de lehet a melegedes miatt jobb lenne 48-on :F

kefesekkel meg kergetem a varjakat...... tudnak cikk-cakkban cselezni de azert lekovetem oket aztan rajottek ha beugranak egy bokor ala vagy beszállnak a lombosba akkor nem birom kovetni okelmét.... habar a bokrok alatt azert meg lehet lepni a jomadarat :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69783) syler123


syler123
veterán

Megvettem a JESC-et egy whoop-ra (Transtec Frog). Hát fenetudja, mondjuk a szél is fújt, de a repülés rész hasonlónak tűnt, nem érzek változást. Akkuidő talán picit több, de erre sem vennék mérget (régebben repültem csak jesc nélkül).
Az akku viszont a repülés végén hűvösebbnek tűnik, arra viszont emlékszem, hogy azok melegek voltak leszállás után.

[ Szerkesztve ]

(#69784) Blizzardking válasza syler123 (#69783) üzenetére


Blizzardking
őstag

De bekonfigoltad rendesen betaflightban?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69785) syler123 válasza Blizzardking (#69784) üzenetére


syler123
veterán

Úgy gondolom igen. Ezekről kaphatnék tőled egy képet amit belinkeltem?



(#69786) Peaceliker válasza syler123 (#69783) üzenetére


Peaceliker
őstag

és 48khz es fw t raktad fel?

"Oh my Goa'uld!"

(#69787) Blizzardking válasza syler123 (#69785) üzenetére


Blizzardking
őstag

A gyro update frekit nem tudod állítani? 4k/4k a jó érték, tök feleslegesen vesz 8k-val mintát ha a pid loop csak 4k

Itt látszanak a fordulatszámok amiket az esc ad vissza ha be van kapcsolva a bidirectional dshot

Ha CLI parancsba beírod hogy "tasks" a fentihez hasonló táblázatot dob ki. A pirossal jelölt gyro/pid értéknek nagyon közel kell esnie ahhoz amit a konfig fülön beállítottál pid loop frekinek. Nekem 4k/4k van beállítva, és a tasks eredménye 4001 lett, ami nagyon jó. Ha nagyon elmarad a kívánt értéktől, az azt jelenti, hogy nem elég gyors a proci, nem győzi számítással a lap. Alul látszik is hogy 90% a max load. Kikapcsolt RPM filter mellett ez 50-60 közé esik emlékeim szerint, de most nem kapcsolom ki emiatt. A lényeg, hogy eléggé számításigényes dolog ez az RPM filtering.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69788) syler123 válasza Blizzardking (#69787) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

A gyro-t nem engedi 8k-ról levenni (ez valami betaflight 4.2.2 újdonság lehet). Egyébként stabil 4000 a tasks fülön. Joshua videói alapján csináltam.
Látom te a filtereket alapon hagytad, úgy még nem próbáltam.

Peaceliker : Igen azt tettem fel.

Az ingyenes Jazzmaverickből melyiket érdemes feltenni? 5 colosokra lehet jó lesz az is, igazából azok most is szépen repülnek, rpm filter nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#69789) Peaceliker válasza syler123 (#69788) üzenetére


Peaceliker
őstag

5 colra 48khz állítólag nem sokat hoz, de rpm filter igen.
Így akkor ha csak erre akarsz rámenni akkor asszem 17.73 vagy melyik is, ami támogatja már az rpm filtert... De fentebb volt is link hogy melyik verzió ami hivatalosan ajánlott

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69790) vandor01 válasza Blizzardking (#69787) üzenetére


vandor01
őstag

ez a TASKS parancs es tablazat jo dolog...... egy ket gepemen vissza is kellett vennem a frekibol mert 120% ot mutatott..... ezek a kefes gepek 4/2K voltak..... Naze32 2/2K-ra.... SP3Racin EVO-t 2.67/2,67K-ra!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69791) hege01


hege01
tag

Sziasztok,
Teljesen amatőr vagyok a témában, összefoglalót elovastam. Dji minit láttam használat közben, nagyon megtetszett az egész élmény. Szeretnék én is belevágni a dronozásba, viszont elsőre nem vennék ilyen drága eszközt. Kinéztem egyet ami árban megfelelne, szeretném kikérni a véleményeteket : előnyök , hátrányok, esetleg árkategóriában jobb gép, stb.
[link]

(#69792) Blizzardking válasza syler123 (#69788) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Látom te a filtereket alapon hagytad, úgy még nem próbáltam."

Próbálgattam többféleképpen, most épp így van. Nem láttam túl sok különbséget őszintén szólva...

Ami a Jumper sodródási hibát illeti, abban is van előrelépés.
Szétszedtem, hogy felcseréljek két hall szenzort, és arra lettem figyelmes, hogy a kör alakú mágnesek tele vannak vasreszelékkel. Egy még erősebb mágnessel- illetve egy ablakmosós fültisztító pálcikával lepucoltam őket, és most normálisan működik. 2 szenzort azért felcseréltem, hogy ha visszatér a hiba, megnézzem hova tér vissza, de most épp tök jól működik. Természetesen újra kellett kalibrálni a karokat.
Ha megint elkezdi, bele fogok építeni két kis filcet, ami a mágnesek szenzor felőli körívét letörli ahogy forognak a mágnesek.

Vándor - biztos nem az rpm filter terhelte agyon a kefés flottádat ;] :DDD :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69793) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Ezennel megkövetem Atos23 kartársat aki ezt írta, amire én ezt írtam. Holnap mászhatok fel a tetőre cserepeket igazgatni... :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69794) Peaceliker válasza Blizzardking (#69793) üzenetére


Peaceliker
őstag

mostanság én is próbáltam megnézni manzérd tető csúcsát, mert lentről gyanús, rádiveolva már biztos is vagyok benne, hogy vmi tré...de ebbőla 3 pixelből nem jutok közelebb a megoldáshoz, így haverom jön majd mavic-al meglesni mennyire vészes :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69795) vandor01 válasza Peaceliker (#69794) üzenetére


vandor01
őstag

nemtom tudjatok-e?
en is csak ma szembesultem vele, hogy letezik USB-s 3S aksit tolto kabel!? :Y
max 500mah hoz [link]
max 1500mah hoz [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69796) Peaceliker válasza vandor01 (#69795) üzenetére


Peaceliker
őstag

asszem láttma már ilyet...de 3s ben 1500as? Az elmúlt olyan 5 éve legalább :D
Max arra tudnám elképzelni, hogy erre pararell 3db 500as 3s akku...vagy 5db 300as? :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69797) vandor01 válasza Peaceliker (#69796) üzenetére


vandor01
őstag

én is ilyesmire gondoltam..... csak ugye ha kicsi aksikat akasztunk ra? ma mar a HV alap es ez nem tudja.... ! igaz SAC/KB.... en elso evben csak siman toltom kb elso 50x... utanna levo evben a kovetkezo 50x-re mehet a HV...
ja van parallel kabel vagy lehet csinalni is :) az 500asra mehet 2db 300-as.... az 1500-asra meg 5db 300-as...... az igazat megvalva a terepen nem szoktam tolteni..... elintezem otthon es annyi aksit viszek amennyit repulok....

csak mint info... ma mar van USB-s 3S toltes is.... harha vki rakivan?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69798) Peaceliker válasza vandor01 (#69797) üzenetére


Peaceliker
őstag

én mondjuk nem töltök HV, megeszi az akkukat.
Kint én is tán csak 1x töltöttem, mert kell a töltés után a pihi, használat után is ha megint töltenék..annyit sosem vt időm kint lenni :D

Most meg hogy ráálltam kisebb gépekre, kb csak kertben repülök meg a házban.

"Oh my Goa'uld!"

(#69799) Blizzardking válasza Peaceliker (#69798) üzenetére


Blizzardking
őstag

"én mondjuk nem töltök HV, megeszi az akkukat."
Nem inkább azt nehéz megállni hogy ne merítsd túl? Meddig szoktatok leengedni egy cellát?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69800) ezoltan válasza Peaceliker (#69794) üzenetére


ezoltan
tag

Én is voltam csúcsot vizslatni. :)
[link]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.