Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) dudicukrasz válasza Teréz Atya (#6000) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nem úgy értettem,hanem hogy kisseb fazon :DD

(#6002) drnet


drnet
aktív tag

Valaki, aki képben van Imax B6 funkcióival:
Vettem egy 9V-os NiMh akkut, de nem vagyok benne biztos, hogy jól töltöm.
Kiválasztottam az NiMh-t, azon belül a charge funkciót, de csak a mA-t tudom állítani, a feszültséget nem.
Töltés közben a fesz össze vissza ugrál. Van hogy felmegy 13,5-ig, majd leesik 9-re, aztán újra felmászik.
Merjem így a töltőn hagyni?

(#6003) Jackal2


Jackal2
senior tag

Meghalt a Hubsan X4-em jobb hátsó motorja, hallom ahogy ropog benne a szénkefe:D 37 repülést bírt, ez 222 perc. Azért ennél többet vártam.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6004) Pikachu24 válasza drnet (#6002) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem jól töltöd, de engem is érdekelne más tapasztalata :) Ha még nem láttad volna.

(#6005) Teréz Atya válasza Jackal2 (#6003) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van olyan kvadkopterem amiben az egyik motor megadta magat a 3. repules utan. A bal hatso viszont meg az eredeti majus ota. :D

@ nagysandor79
"h8 mini motor kábeleit le lehet vajon cserélni? mert az egyik motor kábele , az össze szerelésnél megsérült, és ez okozza a rossz érintkezést."
A motor vezeteket le tudod vagni es cserelni egy szakaszon, de a kis hely miatt maceras lesz. A motor toveben elvagast NEM ajanlom. Kiprobltam, es meg nagyobb motornal is eselytelen a szereles.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6006) cris78 válasza Teréz Atya (#6005) üzenetére


cris78
őstag

Én mit anyáztam egy motor cserénél h8-nál... nem európai kezekhez találták ki :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#6007) Teréz Atya válasza cris78 (#6006) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor ne probalkozz CX-10-zel. Meg a cinezes vastagsagara is oda kell figyelni. Ha nagyobb egy tized milimternel mar nem rakod ossze. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6008) drnet válasza Pikachu24 (#6004) üzenetére


drnet
aktív tag

Csak azon aggódok, hogy miért megy fel a fesz egy 9V-os akksinál van hogy 14,6V-ig?
300 mAh-s. 0,3A-rel jó tölteni?

(#6009) Minstrel válasza drnet (#6008) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nincs ráírva, hogy mennyivel ajánlott tölteni? AA akksikra rászokták írni.

(#6010) drnet válasza Minstrel (#6009) üzenetére


drnet
aktív tag

(#6011) bzoley válasza Teréz Atya (#6007) üzenetére


bzoley
veterán

Nem kell azt "cinezni". Sajnos nem tudom bemásolni az eredeti levelet, de nekem egy cseremotornál leírták, hogy nagyon egyszerű kicserélni. Csak elvágom a drótot, majd az új motor vezetékét oda ragasztószallagozom az az alaplaphoz. Ja, és hogy jobb legyen a "contact", a vezeték végéről kicsit égessem le a szigetelést. Örömömben majd' kidobtam a Wellert:)
(mellesleg eme kiváló helpdesk után nem tartottam tovább igényt a cseremotorra sem)

(#6012) #42007296


#42007296
törölt tag

MJX X101 most akcióba van a BG-n.
18.600 Ft + 4.000 Ft posta.

Valaki ismeri ezt a gépet ? Megéri ennyiért ?

(#6013) Silent77 válasza #42007296 (#6012) üzenetére


Silent77
veterán

Itt még olcsóbb.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6014) L4mie válasza #42007296 (#6012) üzenetére


L4mie
veterán

jónak tűnik, de lehet csak tűnik :) 10 perc reptetés mennyire számít jónak? 2S vagy 3S es akkuk vannak ezekben?

*jah 1S et ír. HMMM érdekes na :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6015) #42007296 válasza Silent77 (#6013) üzenetére


#42007296
törölt tag

én úgy látom, hogy BG-n jár hozzá a 720P-s FPV sett is.

szerk.: ahaa...rosszul láttam :) csak a címében van irva, de nem tartozék, csak up-olható ... :)

[ Szerkesztve ]

(#6016) Saccco válasza #42007296 (#6015) üzenetére


Saccco
nagyúr

Érdekes az az FPV szett, ha jól értelmezem, csak képeket produkál. :F

(#6014) Furkoo:
A Phantom 2 repül 20-at 300k-ért. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6017) shaddam


shaddam
aktív tag

Nos végül döntöttem FPV ügyben. Ugye rendeltem egy TS832 adót, a vevő meg egy Boscam RX-LCD5802 lesz. DVR az nem lesz (mondjuk van valahol egy easycapem), de legalább formára kompakt, a leírások szerint meg napfényben is jól látható. A display gearbestről jön (vadásztam kupont is), a kedvezménnyel meg a gearbest walletom hízásával azért anyagilag se gáz. Antennaügyben egyenlőre megnézem a gyáriak hogy működnek

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#6018) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

(#6019) L4mie válasza Pikachu24 (#6018) üzenetére


L4mie
veterán

Pont mint én a CX-10 el :D

oké, de ez a csávó kőprofi :D régóta nem tudom hány bajnoki címe is van / már ha jól tudom /

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6020) Pikachu24 válasza L4mie (#6019) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Persze, ő egy bajnok. Ezt valaki tudja követni? Mert én nem.

Ez is egy 2007-es videó :)

[ Szerkesztve ]

(#6021) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az MJX 101-nél azt írják hogy "coreless motor" van benne. Ez mégis mit jelent?

-Van arról infó, hogy kefés vagy kefe nélküli a motor?
-Illetve hogy áttételes vagy áttétel nélküli?

(#6022) vegyszer válasza Teréz Atya (#6007) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Képzeld, hogy röpke 4 hét után csak postán van a MJX X600 hexacopter...

Azt hittem, hogy ennyi hitegetés után azt mondják kicsi kínai barátaim, hogy "bocsi, inkább vissza küldöm a lóvét, mert olyan jó áron vetted".

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6023) vegyszer válasza joysefke (#6021) üzenetére


vegyszer
addikt

Kefés motorral, fogaskerékkel szerelve készül. Azért szűk 50$-ért igen jó vétel lenne kefementes motorral.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6024) SpydeR3412 válasza joysefke (#6021) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A coroless motor is kefés, de van különbség.
Az van az x5sw-be is.

(#6025) wyattthoearp válasza SpydeR3412 (#6024) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Quanum diy fpv v2-est keresek. Honnan érdemes most venni?
A hk-n eu warehouse üres...

(#6026) SpydeR3412 válasza wyattthoearp (#6025) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én itt találtam legolcsóbban.

(#6027) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Sziasztok,

Alap kérdés, de azért felteszem. Mivel ma jött meg az MJX X600-asom, alig árom, hogy hazaérjek melóból és széttépjem a csomagolást Az akkut 4 óráig töltsem első alkalommal?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6028) wyattthoearp válasza D@reeo (#6027) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Lipo akkut nem kell formázni. Lesz benne gyári töltöttség, kipróbálhatod vele, aztán majd feltöltöd.

(#6029) bzoley


bzoley
veterán

Na most elakadtam. Megjöttek a új motorok a H8 minihez, de teljesen más színűek, mint a meglévők, amikkel a leírás is egyezne.
Ezeken fekete-fehér, és piros-kék vezetékek vannak. Melyike merre foroghat, és melyik szín melyiket helyettesíti? Nem tudja valaki?

(#6030) bzoley válasza bzoley (#6029) üzenetére


bzoley
veterán

Kisakkoztam.

(#6031) joysefke válasza vegyszer (#6023) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nem értem miért kell a fogaskerekeket eröltetni. Elveszik legalább 10% teljesítmény rajta, plusz tömeg és hibaforrás...

(#6032) Teréz Atya válasza joysefke (#6031) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mivel a brushed motoroknak nincs akkora nyomatekuk, hogy ekkora propellert tisztessegesen meghajtsanak.
De pl. ott a Parrot Ar.Drone. Az inrunner brushless. Es atteteles. :)

@ bzoley - ha mar kisakkoztad talan meg is oszthatnad a tapasztalatodat. ;)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6033) bzoley válasza Teréz Atya (#6032) üzenetére


bzoley
veterán

Nem biztos, hogy jól sakkoztam, de működik.
Kerestem a boltban hasonló motort, egész más típusú géphez árulták. Ott a piros-kék a cw, a fehér-fekete a ccw. Vagyis a fehér-fekete ment a piros-fekete helyére, és fekete a negatív. A másiknál a kék a negatív(ha jól emlékszem:)

(#6034) Jackal2 válasza Teréz Atya (#6032) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szóval akkor gyakorlatilag csak az az oka, hogy kell bele egy áttétel?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6035) Gork1988


Gork1988
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudja hogy mi a különbség a Syma X5 alaplapjai között? ( V3-V5-V6 )
Mindenhol mást írnak, nem mindegy távirányító jó hozzá, stb. Honnan tudom hogy az enyémben milyen van és kezeli-e a Syma X5sw, wifis kameráját az alaplap? Köszönöm a segítséget! :R

(#6036) qnadam


qnadam
veterán

ne mindig csak tesztvideó legyen :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6038) SpydeR3412 válasza Gork1988 (#6035) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Az x5c távirányítójával tudod irányítani az x5sw-t, fordítva nem.
Kamerát nem próbáltam.

(#6039) Jackal2 válasza qnadam (#6036) üzenetére


Jackal2
senior tag

De ez nem drón felvétel nem?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6040) drnet válasza Jackal2 (#6034) üzenetére


drnet
aktív tag

Mivel a fogaskerékhajtásnak általában a fordulatszám változtatás a lényege. :)

(#6041) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

(#6042) qnadam válasza Jackal2 (#6039) üzenetére


qnadam
veterán

részben az.
az esetek nagy részében a légi felvétel csak kiegészítő :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#6043) vegyszer válasza joysefke (#6041) üzenetére


vegyszer
addikt

Volt, többször is, de tudod, van aki még csak most kezdi.
(mondjuk én is elolvastam az egész topicot, de akkor még nem volt 2000hsz se, azóta meg követem aktívan).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6044) jony77


jony77
tag

Segítséget kérnék!
Azt olvastam egy másik oldalon, hogy a naza lite összerakásnál a BEC-es escéből jövő 3eres kábelből ki kell vágni a pozitív szálat.ami a nazaba fut.állítólag a nazanak nincs külön áramforrásra szüksége az esc felől.Erről tud valaki valamit?mert a gyári esc-jétől is 3 vezeték van?! Ezt nem értem :(((

(#6045) Jackal2 válasza drnet (#6040) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kerek, csak ugye az is kopik, ráadásul nem hinném, hogy valami hú de jó fémből van, hanem gagyi műanyagból. Persze olcsó, ezt értem és mivel az MJX X101-kapcsán jött elő, ami a méretéhez és a tudásához képest kifejezetten olcsó modell, szóval szerintem ez elfogadható.

Pl a Hubsan brushless motoros quadjai 50.000+ ba kerülnek és azokon se kamera, se gimbal se semmi:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#6046) wyattthoearp válasza jony77 (#6044) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ha a motortól jön az áram a szabályzón keresztül akkor az nem az igazi 😃.
A naza megkapja a tápját külön, a szabályzók szintén megkapják a magukét. Onnantól csak a vezérlés kábele kell a nazatól, a szabályzóig.

(#6047) Teréz Atya válasza Jackal2 (#6045) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ezek a fogaskerekek PE/PP vagy nylonbol vannak. Azert olyan nehez ragasztani, mert szinte semmi nem tapad meg rajtuk. Ellenben karbantartast sem igenyelnek, mivel magukat olajozzak.
Az u807 motorjanak fogaskereke is valami muanyagbol van sokkal csendesebb egy Dromida-hoz viszonyitva, aminek ezek a "pinion"-jai bronzbol vannak. Eddig egy kis/nagy fogaskerek sem kopott el, eddig 1 tort el egy rendesebb csattanas utan. Meg a Dromida-ba is 4 darab ara 4 euro, szoval meg ennel sem egy halalos osszeg.
Ellenben a bronzfogaskereeket a motorra rohadtul nehez satu nelkul felrakni. Egy kicsit meg is kell furni, picit tagitani a lyukat. 2 motornal nem tette, mind a kettonel akkora erot kellett alkalmazni, hogy serult a motor.
A muanyagnal meg semi elokeszites, sutty, fent is van. Eddig at sem forog, ez jo :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6048) joysefke válasza Teréz Atya (#6047) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

egy ilyen fogaskerék áttétel sacc per kb 10%-ot leszed a teljesítményből, ez így olyan mintha ugyanolyan akkistömeg mellett 10%-kal kisebb akksid lenne.

Miért nem lehet a montort/propellert úgy megválasztani, hogy a motor nyomatéka pont jó legyen a propeller méretéhez?

J.

(#6049) Teréz Atya válasza joysefke (#6048) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Egy kis olvasnivalo:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1987376
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2009496

Legegyszerubben:
Ilyen fejletsegi szinten ekkora gepeknel igy adta ki a matek.

Ha ez sem tetszik, itt van a Chaoli 0820-as motor adatlapja, utanaszamolhatsz magad is :) :
http://www.chaolimotor.com/en/showproduct.asp?classid=1&id=536

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#6050) vegyszer


vegyszer
addikt

És ez volt?

Az este láttam, de az oldalmotor frissítése miatt nem tudtam bírni...

Drone Hungary
R.I.P. Fájó szívvel és pénztárcával búcsúzunk eme remek koptertől! Ti hordotok magatoknál ilyen esetekre mini tűzoltó készüléket? Tescóban lehet kapni olcsón :)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.