Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Teréz Atya válasza laccy88 (#3999) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Fem teasdoboz. Tavol az egheto cuccoktol, kozel az ablakhoz, ha ki kene dobno. 8-10 X 1s 150-750 mAh akku. Amint valtok 3s-re kibelelelm uvegszallal.
Meg lattam, h van ilyen eghetetlen hab. Egy foszer egy ugyanilyen teasdobozba epitett cellakat valami hasonlobol.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4002) jony77


jony77
tag

Én azt szeretném kérdezni,hogy egy komolyabb teherbírású drónon (f450-f550) fpv helyett mért nem használnak mobiltelefont?
Internet kapcsolattal még afrikából is lehetne látni a hd minőségü képet,a freki sem zavarna,Atelefont is lehet írányitani neten keresztül progival bárhonnan.Pl lehet fotózni stb...

(#4003) cris78


cris78
őstag

Srácok! H8 mini aksi töltés. Ha tölt az usb világít, ha feltöltött, villog. Na nekem most világít, aztán meg nem világít. Ez gond?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#4004) jony77 válasza cris78 (#4003) üzenetére


jony77
tag

Szerintem nem .
Nekem az x5cénél töltés alatt világit,ha elalszik feltöltött!

(#4005) Minstrel válasza jony77 (#4002) üzenetére


Minstrel
senior tag

Sokat késne a kép, nincs mindenhol 3G, drága lenne az adatforgalom, amúgy már van gsm kopterkövető cucc, de azt hiszem az a pozíciójáról küld adatokat meg még pár infót, akkuállapot pl.

(#4006) zsiz válasza jony77 (#4004) üzenetére


zsiz
őstag

nekem mostanában villogni is szokott az x5c gyári töltő.. az nem tudod véletlenül, hogy mit akar jelenteni?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4007) jony77 válasza zsiz (#4006) üzenetére


jony77
tag

Nem tudom ,nekem 2 töltöm is van de csak usb-és,karácsony óta használjuk semmi ilyesmit nem tapasztaltunk.A gyári aksi is bírja még, de kinábol rendeltem hozzá 2 aksit mind a 2 felfújodott .
Már ugy kellett be gyömöszkölni a copterbe ,féltem tölteni inkább kidobtam! :Y

(#4008) zsiz válasza jony77 (#4007) üzenetére


zsiz
őstag

eddig nekem sem csinálta, mostanában viszont kétszer is láttam. egyszer mikor villogott, kihúztam, rámértem az akksira és fel volt töltve. egyszer pedig mire észrevettem, hogy villog és ki akartam húzni magától kialudt.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#4009) trialboj


trialboj
őstag

Aki unatkozik, vagy csak szeret kopterekről olvasni, annak ajánlanám figyelmébe a legutolsó túrámat. Kicsit elcsúszott a publikálás mivel sok minden közbe jött, és kellettek képek, a videót is össze akartam rakni.

Első bekezdés:

Sok ötlet, és útiterv kavarog a fejemben nap mint nap. Merre kellene menni hogy valami érdekeset, vagy inkább csak számomra újat próbálhassak ki. Többnyire csak idő és/vagy hangulat nincs hogy ezeket mind végre is hajtsam. Tegnap viszont, Youtube-on barangolva, belefutottam egy régebbi videómba, újranéztem és kedvet kaptam, egy újabb készítéséhez. Mivel általában legalább 1-2 útiterv be van tárazva, most az érdekesebbet választottam, és úgy döntöttem kipróbálom mit lehet kihozni egy erdős "túrából"

A cikk folytatása...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#4010) air válasza zsiz (#4008) üzenetére


air
nagyúr

"rámértem az akksira és fel volt töltve."

Az egyáltalán nem biztos. Ha üresen rámérsz, az nem valódi feszültséget mutatja.
Terheletlenül mindig magasabbat mutat, mint a valós érték.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4011) Csabcy


Csabcy
tag

Sziasztok!

Valaki ki tudná próbálni, hogy a Syma X5C működik-e a CX-10 vagy a H8 mini távirányítójával?

Köszi:

Csaba

(#4012) Teréz Atya válasza Csabcy (#4011) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szevasz. Sajna nincs X5C-m, megisztom amit tudok, hatha segit.
A kerdesed kicsit bonyolultabb mint aminek tunik.
Ugyebar vannak a kovetkezo iteraciok az emlitett microquad-bol:
CX-10, CX-10A meg FQ777-124 - ezek nem bindelnek egymas kozt.
A CX-10A-bol van piros, lila meg zold alaplapos. Namost ezek sem parosithatok egymast kozt.
Most kiprobaltam a CX-10A-mat (lila) a H8 mini-vel - > nem bindel.

Ez alapjan meg azt mondanam, hogy nem fog menni, ugyanis nagyon ugy nez ki, hogy a Syma sajat protokollt hasznal.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4013) zarew válasza trialboj (#4009) üzenetére


zarew
senior tag

Köszönjük szépen! Végiolvastam. Az hiszem én a 450 es verziót választom. Főleg egyedül repülők (sajnos nem ismerek itt a környéken senkit) Az fpv repülés,a filmezés izgat. Először az alapgépet raknám össze (naná). x9 em,és imax6 töltőm van. Sokat dobot a lelkesedésemen a cikked. De fpv nélkül bele sem vágnék ilyen filmezésbe a fák között.Ha másnak is van ilyesmi leírása,blogja,ne tartsa vissza....

(#4014) jodzsy


jodzsy
csendes tag

Első copteremet tervezem venni.H8 mini vagy a Cheerson CX10 az ajánlott kezdőknek? Melyik típussal könnyebb az alapokat elsajátítani?

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#4015) Duck sidious válasza Teréz Atya (#4001) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Huhh hat a fraszt hoztad ram...
Eddig a szekrenyben tartottam a kis dronok akumlatorait...
Fa szekreny muanyag doboz..es a parom mert van hely boven a szekrenybe.. a felette levo polcokat agynemukkel telerakta....
Matol fem kis dobozokban vannak az akumlatorok..amuk fem dobozban vannak szinten.... :))

(#4016) zarew válasza jodzsy (#4014) üzenetére


zarew
senior tag

Nekem H8 az első. Imádom,mindent kibír,olcsó. És szerintem a képek alapján kicsit talán komolyabb is. Én rendeltem 5aksi+töltőt,4motort marék légcsavart hozzá. Eddig 1 motort és 1 csavart cseréltem és megtanultam rajta az alapokat. Most már kint a szélben kínzom,hogy izgalmasabb legyen.

Itt vagy itt.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Peaceliker válasza zarew (#4016) üzenetére


Peaceliker
őstag

H8 cserélhető akku miatt és így jobb kültéri felhasználás miatt sztem jobb. De cx10 nél a gép minőségibb hatást kelt sokkal.
A cx10 szebben repül amúgy sztem, csak rudder irányba túl lassú és gáznál nagyon kevés állás va, szal szinte vagy csak süllyedni vagy csak emelkedni tud.
Összességében h8 a jobb választás sztem is.

"Oh my Goa'uld!"

(#4018) Teréz Atya válasza Duck sidious (#4015) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hat, en szoget vertem az egyik felpuffadt akksiba. Valoszinutlenul sok fustot okadott. Azota tisztelem. Ja, meg leolvadt a vezetekekrol a cinezes :D Szal a 260 fok megvolt.

@ jodzsy - nekem van mindketto. CX-10 stabilabb, h8 mini-ben tobb a bugi. CX-10-nel mar a szamat sem tudom mennyi propellert csereltem, H8 mini-nel egyet sem.
Ha CX-10-et veszel akkor en ajanlani tudoma CX-10A lila alaplaposat. Ennek kb 20m a hatotavja es elegge szoros a flippje es a gazkar se olyan doglott. A dugohuzo kb 1-1,5m.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4019) cris78


cris78
őstag

H8 mini, banggoodrol 1700-ért rendelt mini akció, kém kamera, burkolat levéve, quadcopter aljára felrakva repül :D
Probléma a szél. Dobálta rendesen a gépet... a felvétel élvezhetetlen... jobb lenne ha előre nézne a kamera.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#4020) jodzsy


jodzsy
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget,H8 lett a befutó. :R

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#4021) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sziasztok,
igaz még nem érkezett meg a H8 -am . de még mielőtt neki esek mint bolond tehén a fiának. milyen tanácsok vannak, vagy használati utasítással szolgáltok .
töltőt nem rendeltem hozzá csak két gépet, plusz akksit, remélem tesznek mellé valami ajándékot ;-)
de a két töltő kábellel megoldom a töltést.

(#4022) zarew válasza nagysandor79 (#4021) üzenetére


zarew
senior tag

Hát én nem 10 percet repültem vele,de még a headless módot nem tudtam kipróbálni...pedig egy videót is megnéztem róla. De mondjuk nem hiányzik.

(#4023) nagysandor79 válasza cris78 (#4019) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

milyen camerát rendeltél?

(#4024) cris78 válasza nagysandor79 (#4023) üzenetére


cris78
őstag

Md80 klón.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#4025) Najz


Najz
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. "Dron" vásárláson töröm a fejem. 15ezer forint körül keresgélek. Ebben az árkategóriában melyik számít a legjobbnak?
Volt szerencsém kipróbálni egy h8c-t ami nekem tetszett.
Tehát ilyesmit vagy esetleg ennél jobbat keresnék.Kamera nem kritérium.

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#4026) air válasza cris78 (#4024) üzenetére


air
nagyúr

Lehetne picit konkrétabban?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4027) Jeti0924 válasza Teréz Atya (#4018) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Én 15x15x10 cm-es 15, es lemezből készült vízhatlan dobozt használok töltésre. Alapból egy elekromo A Tömítésnél kiszedtem annyit, hogy ne nyomja nagyon össze a vezetéket. Ebbe beleférnek az akksijaim, meg akár az elosztó balance töltőpad is. Ebben éjszakai töltésnél is vagánykodhat a Lipo :))

(#4028) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

olvasgatom ezeket az akkuról szóló post-ot . miről van szó? miről maradtan le

(#4029) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

Tarantula X6-tal megvoltak az első lépések. Hát elég nehéz irányítani, megszokni, hogy kell vezetni, de alakul. Észrevettem, hogy természetesen az antenna az csak mutatóban van a távban. Felmentem vele olyan 100m-re és elvesztette a jelet, de ha felfordítottam a távirányítót, akkor összeszedte magát. A szelet elég jól bírja még 40%-os kormányzással is. A lába nagyon gyenge. Azt nekem is sikerült kitörni egy elvétett landolással (kb 2-2,5 méterről esett a focipálya gyepére és elgyengült. Most rendelek, hozzá carbon pálcákat és abból építek egy új "futóművet". Kamerát még nem tudtam tesztelni, nem szereltem fel, vezetési tapasztalat híján még nem akartam kezdésnek összetörni.

(#4030) Jeti0924 válasza nagysandor79 (#4028) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Csak annyi, hogy kis behatásra is könnyen felrobbannak, kigyulladnak, elégnek, felpuffadnak, ezért érdemes lakásban valami olyan helyen tartani ahol nem okozhat tüzet. Léteznek erre olyan tűzálló zsákok, dobozok, amibe bele lehet tenni. Van fent egy csomó teszt is amiben az éghetetlen zsák kigyullad meg hasonlók. Érdemesebb egy fém dobozt keresni és abban tárolni.... szerintem. :)

(#4031) Jeti0924


Jeti0924
csendes tag

[link]
Ilyen az enyém. Ha valakit érdekel, akkor esetleg be tudok szerezni még ilyen kapocsdobozt. :)

[ Szerkesztve ]

(#4032) drnet válasza Najz (#4025) üzenetére


drnet
aktív tag

A H8C-t nem ismerem. Nekem Syma x5c-m van. Kb. ugyanaz az árkategória a kettő. Ezt ajánlották a fórumon, ezért vettem ilyet. Nem bántam meg. Jó kis alap gép. Kezdőknek tökéletes. Könnyen irányítható, viszont a kamerája nagyon gyenge. Persze ennyiért így is szuper. Nem tudom jobb-e, ha igen, akkor miben a H8C-től.

(#4033) nagysandor79 válasza Jeti0924 (#4030) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

az úgy fain. én ha töltök valamit, azt a padlón, szőnyegen szoktam, akkor ezeket nem ajánlott így tölteni?

(#4034) Jeti0924 válasza nagysandor79 (#4033) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

[Hát] nem tudom ......

(#4035) Jeti0924 válasza Jeti0924 (#4034) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#4036) drnet válasza Jeti0924 (#4034) üzenetére


drnet
aktív tag

Tanúság: Nem szurkáljuk az akksit.

(#4037) Jeti0924 válasza drnet (#4036) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Nem kell feltétlen szurkálni. Elég egy beszart töltő vagy ez zárlat vagy egy esés közben sérül felteszed töltőre és eldurran.

(#4038) dudicukrasz válasza drnet (#4036) üzenetére


dudicukrasz
tag

Gondolom zuhanás után gyullad ki,ha megsérül,ez a páncélszekrényben töltés-tartás nekem kicsit túlmisztifikáltnak tűnik.

(#4039) marciart11 válasza dudicukrasz (#4038) üzenetére


marciart11
aktív tag

Rögtön a sérülés helyén kigyullad, szerintem kisütésnél nagyobb esély a tűz, mint töltésnél. Nekem még egy lipo se gyulladt ki. Pedig van néhány ésszel kell bánni vele.

(#4040) mm89 válasza dudicukrasz (#4038) üzenetére


mm89
őstag

A cx10a -m kb 2-3 hónapot pihent a dobozában, akku benne, mert ugye abba be van forrasztva. Múltkor elővettem repülni kicsit, hát kb 1,5x akkor volt, a kopter testét is deformálta és láthatóan meg is olvasztotta, be is volt feketedve. Az akkut kicseréltem, a kopter működik, de azért vigyázni kell ezekkel. Mondjuk azóta is ugyanúgy a műanyag dobozában van :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4041) Minstrel válasza mm89 (#4040) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mert teljesen feltöltve pihent, csak 1-2 hétig szabad feltöltve tartani, utána 11.4V az ajánlott tárolási feszültség.

(#4042) mm89 válasza Minstrel (#4041) üzenetére


mm89
őstag

Szerintem lemerülve raktam el, de ki emlékszik már.
Usb ről töltöm, nem méregettem feszültséget neki....

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4043) drnet válasza mm89 (#4042) üzenetére


drnet
aktív tag

A CX10A-ban 1 cellás LiPo akksi van. A Névleges feszültsége 3,7V. Én kifejezetten nem ajánlom, hogy 11,4 V-ra töltsed, és tárold! :Y :D

(#4044) Minstrel


Minstrel
senior tag

Ó tényleg, én a 3 cellásra vagyok beállítva :D Na, de a lényeg, hogy inkább merítve tegyétek el pihenőre, mint feltöltve. 3.8V/cella körül.

[ Szerkesztve ]

(#4045) mm89 válasza drnet (#4043) üzenetére


mm89
őstag

:D nem is szándékoztam

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#4046) Jeti0924 válasza Minstrel (#4041) üzenetére


Jeti0924
csendes tag

Hogy ajánlott tárolni, tölteni használni ezeket a Lipokat? Teljesen le kell meríteni? A teljes folyamatot leírnátok? Köszi! :R

(#4047) Teréz Atya válasza drnet (#4036) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A LiPo (lithium polymer battery) akksiban a ket elektrodat egy vekony polimer hartya valsztja el. Amennyiben ez megserul (akar utodestol akar a litium elektroda elkezd kristalyosodni) konnyen rovidzarlat alakulhat ki.
A lenyeg, hogy tenyleg kicsi az eselye, de esznel kell lenni. Ha valami tortenik mi a francot csinalsz egy izevel ami kegyetlenul fustol, rohadtul forro es meg a borre karos anyagokat is tartalmaz? Kezbe nem tudod venni, mire elokeresed a fogodat addigra mar reg langra kapott a muszal szonyeg.
Kiprobaltam 1S, 1200 mAh akksi - gyorsan porgott es egy 48 m3-es szobat rohogve teleokadott volna fusttel.

Van akinek a garazsa egett ki.

@ Jeti0924 - Nagyon jo kis doboz. Elivileg 40% toltottsegen - kb 3,82 V. Ezen a linken minden szepen le van irva angolul.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4048) qnadam


qnadam
veterán

egy vastagabbfalú virágcserép esetleg? nem olvad el, nem gyullad meg :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4049) Teréz Atya válasza qnadam (#4048) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szvsz jo valsztas ha nincs folotte egheto anyag. A fem dobozokat sokan azert preferaljak mert konnyebb szallitani.
Egy amerikai foszer az epitett grillsutojeben tartja oket :D

Hamar amerika, ottan legtobben municios ladaban taroljak az akkut.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#4050) drnet válasza Minstrel (#4044) üzenetére


drnet
aktív tag

Az imax b6-omon az 1 cellás akksinak 3 féle töltési módja van: charge, fast charge és storage.
A storage esetleg az lehet, hogy nem tölti fel teljesen? Egy ideig ezzel töltöttem, és nem is bírt annyit. Mindjárt feltöltök így egy akksit, és megnézem mekkora fesznél fejezte be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.