Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68951) Niczo válasza Bigemperor (#68950) üzenetére


Niczo
senior tag

A korábban linkelt "jóáras" Eachine EX2H C6000-es kamerával alkalmas rá, és mivel Wifis a kamera, a telódra is küldi a képet. Viszont nem GPS-es, így ún. okosfunkciók nincsenek.

#68943 DJGABI: az ex2 minit én is megvettem akkor, szerintem soha nem volt annál jobb vételem :K

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68952) DJGABI válasza Bigemperor (#68950) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem mobilos irányításban, könnyen kezelhetőségben nem véletlen a DJI az etalon.

Esetleg Hubsanokat nézd, azok voltak nevesebbek anno. H501S elég jó volt, én is keresgettem, mostani felhozatalban nem tudok alternatívát. Valahogy kikoptak ezek az "olcsó de jó" drónok... meg itt a többség feljebb lépett..

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68953) SpydeR3412 válasza Bigemperor (#68950) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szemüveg egyikhez sem kell, max ha látni akarod mit veszel, merre jársz, stb.
De amennyivel drágábbak azok a cuccok, amikhez "nem kell szemüveg", annyiból bőven veszel egy fpv rendszert szemüveggel vagy monitorral az olcsóbb gép mellé.

[ Szerkesztve ]

(#68954) Bigemperor válasza SpydeR3412 (#68953) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Természetesen ezt tudom,de ha telefonról irányítható és a távhoz tudom egyszerűen azt rögzíteni,az nekem kényelmesebb és ott is tudom merre járok és mit veszek éppen.

(#68955) ot93


ot93
senior tag

Milyen vevőt ajánlatok 5"-ra 10-15$ körül. Tudom ez nem nagy összeg, egyelőre csak ennyiért vennék.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68956) vandor01 válasza ot93 (#68955) üzenetére


vandor01
őstag

XM+

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68957) SpydeR3412 válasza ot93 (#68955) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Attól függ milyen messzire mennél. A flysky-ok olcsóbbak és semmivel nem rosszabbak, sőt.

(#68958) kovsol


kovsol
titán

(#68959) Chrys_


Chrys_
addikt

AirSense csak minden 2020.01.01-től gyártott(?) vagy bejelentett(?) drónban lesz. Akkor M2P-t érdemes mégiscsak venni, akár használtan?

(#68960) ot93 válasza vandor01 (#68956) üzenetére


ot93
senior tag

ennél az xm+ -nál olvastam, hogy nem tud telemetriát. Ez azt jelenti, hogy pl. ha az akku merülőben van, akkor azt sem tudja elküldeni a távnak, ami mondjuk jelezné, hogy ideje visszatérni?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68961) sezlony válasza ot93 (#68960) üzenetére


sezlony
csendes tag

Igen, pont ezt. De ott van az OSD azon úgyis látod, hogy mi újság.

(#68962) ot93 válasza sezlony (#68961) üzenetére


ot93
senior tag

De egyelőre még nem lesz fpv szettem, csak maga a gép, így nem látnám. Gondolom maga a drón beállítható úgy, hogy valami fény vagy hangjelzéssel jelezze, ha merül az akku és ha közel van, akkor így legalább tudomást szerzek róla, hogy ideje leszállni.
Vagy esetleg olyan vevő, ami hasonló de tud telemetriát?

SpydeR3412
Igazából még pontosan nem tom mi lesz a gépből, de gps-t is rakok rá, ezért lenne jó, ha ezt pl. át tudná küldeni a távra (az akku lemerülésen kívül). Hatótáv mondjuk 500m. Nem mennék egyelőre ilyen messze, max. 250m, de ne legyen éppen hogy elég a hatótáv. Ahogy néztem e tekintetben az xm+ elég jó, láttam videókat, ahol 1km múlva ment el a vétel. A FC-re betaflight vagy inav lesz, ezt sem döntöttem még el. Lehet, hogy majd így is, meg úgy is kipróbálom. Amúgy 5"-es gép lesz, ez lesz az első épített gépem :)

Itt az alkatrész lista, ezeket néztem ki egyelőre:
FC: Matek F405-STD (eredetileg F722-SE -t akartam, de tekintve, hogy ez az std most 26$ körül vihető, gondoltam a költség csökkentés okán egyelőre ez jó lesz.
ESC: Racerstar REV35 (ezzel elvileg a pdb-t is ki lehet váltani)
Motor: Emax ECO 1700KV
Váz: HSKRC XL5

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68963) SpydeR3412 válasza ot93 (#68962) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Bf-ban beállítható, hogy csipogjon a gép, ha merül az aksi.
A telemetria nálam akkor segít, mikor nincs rssi kijelzésem és akkor szól a táv, ha lecsökken az álltalam (vagy gépi beállítás) értéknél.

(#68964) Peaceliker válasza ot93 (#68962) üzenetére


Peaceliker
őstag

csipogó legyen rajta, anélkül el is köszönhetsz a géptől :D
csipogó meg szó...utána ha tudod mennyit bír akkor repülhetsz stopperre is, mint a (h)ősidőkben midnenki :)

"Oh my Goa'uld!"

(#68965) Saccco válasza ot93 (#68962) üzenetére


Saccco
nagyúr

OSD-re az akkufesz és timer nem jó?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68966) Losthighway válasza DJGABI (#68943) üzenetére


Losthighway
újonc

ehhez Eachine EX2H hasonló tudású árazású gépet tudtok ajánlani? Igazából ez tetszett meg https://www.banggood.com/Wingsland-S6-Pocket-Selfie-RC-Drone-WiFi-FPV-With-4K-UHD-Camera-Comprehensive-Obstacle-Avoidance-p-1081757.html?akmClientCountry=HU&rmmds=cart_middle_products&ID=6157193&cur_warehouse=ES amit a múltkor ajánlottatok, de lemaradtam a kuponról.

A háttér, hogy semmit se tudok a drónozásról. A fiam nagy vágya (11 éves) és megdolgozott érte. Kinézte magának ezt Xiaomi FIMI X8 SE, de nagy nehezen sikerült rábeszélnem, hogy előbb tanuljunk meg olcsóbb géppel, amit nem siratunk meg, ha összetörik. Erre a célra rendeltem is ilyet Realacc R11. Rögtön hármat, mert még van két poronty, és amikor majd a bratyójuk megkapja, ők is akarni fogják :). Szóval mire ezeket lezúzzák jöhetne a következő lépcső. Ez tetszett is Eachine EX2H, csak nem tudja a követést, ami nagy vágy. Házban biztos nem fogják használni. Falun lakunk, szóval bármerre indulunk nagy rétek, földek, ott használnánk. Jómagam teljesen technofób, műszaki antitálentum vagyok :)
Mit javasoltok? Hogy találtok rá ezekre az ordas kuponokra? Köszi szépen!

(#68967) ot93 válasza Saccco (#68965) üzenetére


ot93
senior tag

Oké lenne, de fpv szett hiányában azt addig nem tudom nézni, míg nem lesz fpv szettem. Mondjuk vagy egy otg vevőm (eachine), azon mondjuk tudnám fogni a jelet, de akkor is kéne vtx meg társai a gépre. Egyelőre full fpv nélküli lesz a gép. Egyelőre ez a terv, meg a keret is ennyit enged egyelőre. Tehát az osd nem járható út :)

Peaceliker
Igen, csipogó lesz. Még arra is gondoltam, hogy akkus csipogó, ami akkor is működik, ha kiszakadna az akku a gépből :D Bár eddig ilyen esetre nem volt példa, igaz a legerősebb gépem a bugs3 volt eddig. De amúgy büszke vagyok rá, hogy még csak 2x ütköztem vele, az is enyhe volt. Amúgy túlságosan féltem a gépeimet, így elég lassan fejlődök, mert mindig az óvatosságot tartom szem előtt...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68968) vandor01 válasza Losthighway (#68966) üzenetére


vandor01
őstag

a telefonomra jonnek a kulonbozo ertesitesek mit mikor mennyi hany % -ot adnak a duplajara emelt cuccokbol: :)

R11 bol remelem vettel az akcioban szemuvegest kb 9e ft.ert de lehet most is megy meg? mert a szemcsi akkor is jo lesz miutan az R11 elpusztul a 3 gyerek mellett :)

a gepek elso techmikai vizvalasztoja hogy milyen motorral repul?
szenkefes? brushed... occso de erzekeny es 1x elkopik de occon lehet cserelni
kefementes brushless... dragabb joval tobbet szinte orokelet ha NEM torod!

a kovetkezo meg milyen es mennyi atrakciot tud a szoftver?
es ami ehhez tartozik folyamatos a tamogatas a javitas a cegtol nem kinaiul! etc etc..
sok atrakciohoz persze hardware is kell GPS, szenzorok, erzekelok etc...

rakok ide par gépet olvasgasd a leirast
lehet vannak ott a most hetvegere ervenyes akcios kodok is kb 10%??

egyiket sem ismerem sose volt ilyen tipusom..... lehet van jobb is csak a telcsin villog hogy most aztan ezek occcok es aaakcioban vannak!! :DDD

ezeket a markaneveket keresgéld aztan figyelni kell mikor adjak a felenek a felééert!? :DD
annyi fele fajta van hogy ember legyen a talpan aki ki tudja valasztani a neki valot legjobbat????

ez kefes occo
https://www.banggood.com/SG900-S-GPS-WiFi-FPV-720P1080P-HD-Camera-20mins-Flight-Time-Foldable-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1332535.html?akmClientCountry=BE&rmmds=cart_middle_products&ID=2245548636134697531271&cur_warehouse=CN

masik kefes occo
https://www.banggood.com/Eachine-E511S-GPS-Dynamic-Follow-WIFI-FPV-With-1080P-Camera-16mins-Flight-Time-RC-Drone-Quadcopter-p-1373965.html?akmClientCountry=BE&rmmds=cart_middle_products&ID=554863531932&cur_warehouse=CN

megint occco kefes
https://www.banggood.com/Eachine-E520S-GPS-WIFI-FPV-With-4K1080P-HD-Camera-16mins-Flight-Time-Foldable-RC-Drone-Quadcopter-p-1533013.html?akmClientCountry=BE&rmmds=cart_middle_products&ID=2246266206531932563353&cur_warehouse=CN

nem kefes nem occo 12% OFF Coupon Code: BGEX412
https://www.banggood.com/Eachine-EX4-5G-WIFI-1_2KM-FPV-GPS-With-4K-HD-Camera-3-Axis-Stable-Gimbal-25-Mins-Flight-Time-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1589424.html?akmClientCountry=BE&rmmds=cart_middle_products&ID=5633525319316157193&cur_warehouse=CN

kisebb Xiaomi FIMI A3 Coupon Code: BGFIMIA3Q
https://www.banggood.com/Xiaomi-FIMI-A3-5_8G-1KM-FPV-With-2-axis-Gimbal-1080P-Camera-GPS-RC-Drone-Quadcopter-RTF-p-1368969.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

masik kefementes
https://www.banggood.com/MJX-Bugs-B7-GPS-With-4K-5G-WIFI-Camera-Optical-Flow-Positioning-Brushless-Foldable-RC-Quadcopter-RTF-p-1650671.html?rmmds=search&ID=6272798531932&cur_warehouse=CN

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68969) DJGABI válasza Losthighway (#68966) üzenetére


DJGABI
addikt

kolléga leírt mindent, szoba brushed -> kinti brushed, aztán lehet menni brushless-re... max ennyi fejlődést tudok elképzelni, nem egy ördöngősség... szerintem felesleges a sok lépcső. monduk én is végigpróbáltam rengeteg gépet. a sáomi tudását nem ismerem, meg nyilván a DJI-okkal is lehet ütközni, de szerintem itt is volt aki egyből abba ugrott bele. elhagyni mondjuk nyilván drágább tanulópénz. de azért komolyabb gps-es gépet gondolom nehezebben is veszít el az ember

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68970) Peaceliker válasza ot93 (#68967) üzenetére


Peaceliker
őstag

amint elkezded túrni neki lesz...nekem így pihent anno egy gépem 4 hónapot az erdőben :D

"Oh my Goa'uld!"

(#68971) modflow


modflow
veterán

Tudnátok ajánlani valami mini drónt játékra 8 éves kisfiúnak?
Láttam valami mini ufó drónt, de az csak 5-8 percig működik. :(

(#68972) vandor01 válasza modflow (#68971) üzenetére


vandor01
őstag

jaja ezek csak 3-8 percet mennek de inkabb csak max 5-öt....
venni kell hozza meg aksikat es toltot propellert... mar amelyikhez lehet?
vagy esetleg 2-3 dbot venni azt lesz tartalek alkatresz extra aksi tolto propeller
ezek eleg kérész eletuek lehetnek felakad a fara elkapja a kutya elrepul vissza kinaba?

ezek re gondoltal a parezer ft-es kategoria: [link]
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

ez is vedett_ [link]

ezek azert jo mert viszonylag tovabb birja a kis drone az UFO keretben...

nagyon sok kis fajta drone van!
bentre [link]
kintre [link]

ez most jo vetel szemcsivel kamera van a dronon azt latja merre repul [link]
akcios koddal olyan 9e ft
Extra 60% OFF Coupon Code for Realacc R11: BGRCR11

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68973) modflow


modflow
veterán

Köszi szépen a választ, megnézem ezeket.

(#68974) wbali


wbali
csendes tag

Sziasztok!
Unify vtx-en kellett cserélnem SMA pigtail-t és szeretném megbízható módon rögzíteni az ufl konnektort. Külföldi fórumokon főleg szilikon alapú ragasztót ajánlanak, mivel azok bírják a hőt, viszont az ott ajánlott termékeket itthon nem igazán lehet kapni, így egy kis segítséget szeretnék ebben, hogy ti milyen szilikon alapú ragasztót ajánlanátok ehhez, amit itthon is egyszerű beszerezni.

(#68975) vandor01 válasza wbali (#68974) üzenetére


vandor01
őstag

nemtom hogy annak a cuccnak milyen a kikepzese??
de HA lehet ra huzni zsugor csovet? akkor azt ramelegiteni!
konyebb kesobb bontani mint akarmilyen ragasztot??
esetleg kotegelovel megtamogatni! nem jon az szet.....

ilyesmire gondoltam.... ha a tiedere lehetseges???


CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68976) ot93 válasza Peaceliker (#68970) üzenetére


ot93
senior tag

Mert mi történt? Elrepült és nem találtad, vagy megvolt csak magasan? :)
És hogy lett meg?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68977) wbali válasza vandor01 (#68975) üzenetére


wbali
csendes tag

Lehet rá persze, gyárilag is van rajta, sőt adnak hozzá egyet pluszba ami rá való. Viszont van a ufl konnektoron szilikon ragasztó is ami lefogja, gondolom azért, hogy motor okozta rezgés ne lazítsa meg, ezért is szeretnék énis rá valami hasonló ragasztó anyagot, nehogy repülés közben oldjon szét. De ha nem találok semmi ilyet akkor lehet, hogy maradok a zsugorcső-kötegelő kombónál :)

(#68978) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Lehet nem itt kellene feltennem a kérdést, de más kapcsolódó fórumot nem találtam. Van valakinek gyakorlati tapasztalata franciaországi és ausztriai drónozásról? Ausztriában lényegében tilos az egész, Franciaországban pedig a szóba jöhető helyek 90%-a alapból tiltó listán van. Francia oldalakat olvasgatva sikerült megállapítanom, hogy nem drón barát az ország.

(#68979) Peaceliker válasza ot93 (#68976) üzenetére


Peaceliker
őstag

erdős-tisztás részen repültem, amikor vmi hangos zömmögő vmi a fülembe akart mászni vagy fene tudja már, de marha hangos vt, disarmoltam...csak hülye mód nem fékeztem elötte le, így berepült az erdőbe...nem lett meg, majd pár hónap múlva amikor ott repültem megint és sétáltam az egyik gépemért akkor csak simán megláttam... akku is ott vt mellette 1m re.
Sokszor hullott már ki akkum amúgy.

"Oh my Goa'uld!"

(#68980) LógaGéza válasza LógaGéza (#68787) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felhoznám megint csak az FC csere problémáját, ugyanis ahogy látom a Betaflight újabb verziói nem támogatják a F3-as FC-ket, és nincs benne hely beleforgatni a GPS-t, amit meg szeretnék használni.
Szóval Wizard X220-ba keresek egy újabb FC-t, jó lenne, ha lenne benne OSD gyárilag (még mindig nem rendeltem meg a Minimosd-t :D ).
Érdemes mindenegyben (FC/PDB/OSD/VTX) FC-t választani, mint pl a F7 Dual?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68981) fape válasza LógaGéza (#68980) üzenetére


fape
senior tag

Egyéni preferencia kérdése. A mindenegyben (AllInOne) egy helyet foglal a stackban, olcsóbb lehet mint mindent külön-külön megvenni. Cserébe ha egyik része tönkre megy akkor cserélheted az egészet, ami tuti drágább mint csak az egyiket cserélni.
Én pl nem nagyon szeretem, de azért mert még az ős régi nighawk 280 proval kezdtem, ahol tényleg minden egyben volt. Egy esc miatt cserélhettem az egész lapot. Cserébe viszont szeretem a low profile gépeket. Szal örök harc hogy mikor miből engedek. Nincs is két egyforma gépem. :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68982) ezoltan válasza LógaGéza (#68980) üzenetére


ezoltan
tag

Abszolút osztom fape véleményét a szeparált alkatrészeket illetően.

Plusz,szerintem teljesen felesleges egy F7 procival,duál giro-val szerelt csillivilli lap abba a gépbe.
Gondolom,többek között rpm filtereznél,ha már az újabb bf verziók felé nyitnál.Az ehhez ajánlott 4/4-es beállítást Dshot300-on röhögve kezeli egy F4 olyan 6-8%-os terheléssel,illetve nagyjából minden normális F4 vezérlő tartalmaz osd-t,robosztus,megbízható darabok.
Nem tudom hogy az alap szabályzókat használod vagy cserélted már,de BlheliS esetére is ugye ott a jazzmaverick,tökéletesen működik.
Ha esetleg megsütöd az integrált vtx-et valami miatt,újfent kuka a szép AIO lap.

Lényeg,hogy egy olcsó,megbízható F4 konfiggal véleményem szerint mindenképpen jobban jársz.Az X220 pedig azért úgy emlékszem,bőven van annyira szellős hogy szépen el tudd rendezni benne a dolgokat.
Gps modul úgyis kikerül karra,vagy esetleg hátra egy nyomtatott pagoda/gps mount hibriddel.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68983) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Armattanquads.com.-on vettem meg a Liftoff programot, mivel így a steam-hez képest spóroltam 1-2 ezrest forintban.(16.19US$ vs. 19.99EUR)
Viszont nem gondoltam, hogy erre is úgy kell várnom, mintha fizikai alkatrészt vettem volna :F

MIlyen teljesítésre várakozik? PAypal-on keresztül fizettem, le is vonták az 5.213.- forintot a számlámról...
Van valakinek ötlete mire várok?

KÖzben jelzett a Tracking, hogy már az esztergomi log.központban van a Taranis :D
Melóból hoztam haza egy lapost, amiben van dedikált GPU, uh. már semmi sem tart vissza a gyakorlástól...
AZ FPV freerider-t is megvettem már pár éve, most leszedtem a legfrissebb verziót...
Talán holnap megjön a Taranis, és indulhat a móka..alig várom...

Kínaiak viszont c0patnak...Banggoodról rendeltem CZ raktárból elvileg 3-7 napos standard EU shippingel az FRSKY XM mini-t, április 13.-án. Azóta sem jött meg :((( Írtam nekik , küldjék újra. (ha már egyszer kifizettem a szállítási biztosítást is) Azt a válszt kaptam, várjak még 21 napot.... :W Csehektől b@zzzz'...ennyi idő alatt gyalog is ide lehet hozni :O

[ Szerkesztve ]

(#68984) LógaGéza válasza ezoltan (#68982) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, akkor F4 lesz :R
Van valami konkrét amire figyeljek a választásnál, vagy nagyjából bármely F4es jó lesz?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68985) DJGABI válasza twine (#68983) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem az RIP. Csak elsőre tűnt olcsónak. :DDD Ez milyen oldal egyáltalán? Első ránézésre az ilyen kamu, lehúzós oldalaknak szokott hasonló webshopja lenni. [link] ez sem sok jót jelent, 0 értékelés. Csodálom hogy paypal volt... Ott még van esélyed visszakérni a pénzt, általában bankkártyát szoktak kérni egyből. Szerintem első körben az ő supportjuknak írj, utána meg Paypal ha nem válaszolnak

[link] itt egy 500-assal olcsóbb mint steamen + kinguin [link] de ezek is mind szürke oldalak

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68986) fape válasza twine (#68983) üzenetére


fape
senior tag

Én inkább allkeyshop-n (és társain) néznék közbe. Ott mindig találni jó árasított kulcsokat.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68987) twine válasza DJGABI (#68985) üzenetére


twine
addikt

Szia!
Köszönöm a választ.
fape neked is :R

Annyit tennék hozzá, hogy azért bíztam bennük, mert az Armattan legjobb tudomásom szerint egy elég nívós cégnek számít :DDD ;)

Szerk:
Srácok, az igazság az, hogy nem kimondottan volt tervbe "fillért b@szni",,,500ft nem kimondottan érdekelt volna,így megvenném én STEAM-en is....
CSak mivel nézegettem már egy ideje az Armattan oldalát, és láttam ők is árulnak, gondoltam tőlük veszem...
MOst viszont "nézek mint a vett malac"....hogy akkor most mi van...várok még egy ideig, aztán írok nekik...ha nem kapok tőlük kulcsot, vagy valami hozzáférést a liftoffhoz, akkor meg megveszem steamen...

[ Szerkesztve ]

(#68988) DJGABI válasza twine (#68987) üzenetére


DJGABI
addikt

az viszont érdekes, fb alapján tényleg ez a hivatalos webshopjuk (már armattan-éknak) de tényleg olyan, mint valami phishing oldal. 0 design érzékkel...
meg 2013 óta van beregisztrálva, el nem hiszem nem tudtak pár értékelést összeszedni.
fb-n mondjuk van 60 nekik... akkor lehet ők is csak most szerzik be a kódot a szimulátorhoz:DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68989) twine válasza DJGABI (#68988) üzenetére


twine
addikt

pont erre gondoltam, hogy van nekik esetleg valamilyen kedvezményük, és ilyenkor érvényesítik/licensz ....(probálok optimistán gondolkodni) :DDD :U :B

[ Szerkesztve ]

(#68990) ezoltan válasza LógaGéza (#68984) üzenetére


ezoltan
tag

Én előnyben részesítem a 6s képes lapokat,biztos ami biztos.
Minimum 5 uart,illetve ne noname klón board legyen.
Sbus,vtx vezérlés,esetleg telemetriának smartport,gps...Kellenek a portok ha nem kizárólag freestyle repülsz.
Nekem a Holybro termékei beváltak,több gépemben is Kakute F4 v2-t használok.Ezeket például baro-szenzorral is felszerelték.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68991) fape válasza LógaGéza (#68984) üzenetére


fape
senior tag

Én egyedül azért preferálom a f7-t mert nincs szívás az invertált/nem invertált jellel.
Max márkákat tudok ajánlani, de azon belül melyik kell neked már szintén egyéni preferencia,
pl milyen esc-t használsz, milyen vázba, milyen egyéb kiegészítő akarsz (gps, led, camera control, 2 camera input, realpit stb), ott már számít a pad kiosztás stb.

Na de a márkák: ahogy ezoltan-n is írta holybro az jó (a longrange gépemben az lesz), de alapjában én matek párti vagyok. Most éppen f722-se-re építenék két (közel) azonos gépet, csak se a járvány se a posta nem akarja hogy kész legyenek :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#68992) ezoltan válasza fape (#68991) üzenetére


ezoltan
tag

Nem is tudom miért nem mondtam a Matek-et.
Minden gps modulom Mateksys,illetve F722Wing is van nálam használatban. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68993) LógaGéza válasza ezoltan (#68990) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szerintem maradok akkor a Kakute F4 V2-nél átolvasva a dokumentációját elég jónak néz ki (~13ezer Banggoodon, ha valaki tud olcsóbban, szívesem veszem a tippet :) ).
Köszönöm a tippet :R

fape
Perpill nekem semmit nem mondd az invertált/nem invertált jel, szóval valószinűleg egy darabig nem is lesz rá szükségem :)
Ahogy nézem, Banggoodon ~10 USD különbség van közöttük, ennyiből inkább keresek antennát a VTX-emre. Tényleg, erre visszatérve: Ha jól látom a Realacc Pagoda antennája nem ajánlott? Wizardon a gyári VTX van, valamint egy EV800-om hozzá, aminek elszórtam az antennáját valahova...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#68994) twine


twine
addikt

Csupa meglepetés a mai nap...

Szinte hetente kapok GLS-el csomagokat, amihez mindig jön előre az üzenet, mikor érkezik.
Ma egy településsel "odébb" bringáztunk kicsi fiammal, mikor hív a futár (hál' isten jól ismerjük egymást), hogy hozza a csomagot...
Egy betűt nem írt a GLS róla :Y
Kicsi fiam a legjobb idejét tekerte ma apa csomagja miatt, :B :DDD de átvettük...
Bontatlanul került az előszoba falra, aztán irány a közért, gondoltam akkor amíg meg nem jön az aksi, irány 6db AA elemért...
Megvettem, go home...
Bontogatás, majd kiderül....AA elem tartó nincs viszont van külső csatlakozó, amivel én még eddig nem találkoztam...
most van itthon AA elem gazdagon :DDD

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy kicsi fiam RC verdájában egy alkatrész épp a napokban kotlott meg, uh, van egy 1500mAh 2S aksi a háznál...ezt most einstandoltam. ;] :D

(#68995) ezoltan válasza LógaGéza (#68993) üzenetére


ezoltan
tag

Nem olyan rossz az.Ha nincs meg az Ev gyárija,és nem nagy távokban gondolkodsz,ez is lehet egy olcsó alternatíva.Például az általad említett gyártó Triple Feed Patch-je 2km-ig stabil.Máig felteszem ha rövideket megyek.
Én anno Aomway-eket használtam.
Polaritásra figyelj hogy azonos legyen,ha párost veszel.Ha lehet,a vevő-oldali legyen hosszabb,ha esetleg magad mögé repülsz,ne árnyékolja a fejed a jelet.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68996) twine válasza vandor01 (#68917) üzenetére


twine
addikt

Kedves Mester, :D és minden hozzáértő! :R

Próbálok felesleges jajveszékelés nélkül most egyedül boldogulni, hiszen ahogy ezoltan is írta nekem, valóban szinte minden fellelhető a neten, mégis örülnék ha valaki néha "ránézne" a megoldott feladataimra:
Az első kérdésem az volna, ezek alapján:
OpenTX Bootloader for x7
BOOTVER opentx-x7-2.3.0 (5d19f711)
DATE 2019-09-05
TIME 09:10:50
req SD ver 2.3V0020
FWVERSION opentx-x7-2.3.7 (8b080683)

a Taranis QX7 up-to-date e teljesen, vagy van e valami ami igényelhet esetleg frissítést?

A másik kérdésem, hogy ha a Setupban az "INternal RF mode-ot" :
XJT D8,D16,LR12, között tudom változtatni, akkor jól gondolom, hogy sikerült FCC-re flashelni a Taranist?(AZ lett volna a cél, hiszen valóbanEUlbt-vel érkezett)

Szerencsére minden mást sikerült beállítani, mint pld hogy a friss win10 pld szar drivert telepít magától, de erre megtaláltam a megoldást, hogy mi kell ahhoz hogy felismerje a gép, és tudjak simulatorzni, aztán belőttem a simulatorhoz a taranist, és végre vidáman gyakorolhatok FPV freerider alatt...(LiftOff még várat magára :W )

A táv dumál is már....
szóval van öröm, mert most egy este alatt többre jutottam jajveszékelés nélkül, mint anno napok alatt fórumos hisztivel :)) :B
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#68997) vandor01 válasza twine (#68996) üzenetére


vandor01
őstag

passsz.... sose kellett ilyeneket mokolnom :)

de az tuti LR-t nem lehet valasztani az EUlbt-ben mert ugye a 900-as freki miatt.... ha tudsz valasztani? akkor valszeg sikeres volt a mutet.... majd kiderul mikot FCC-s receivert probálsz beizzitani rajta ha konekten kivul sikerul hasznalni is... nos akkor FCC-s lett a TAV :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68998) twine válasza vandor01 (#68997) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm... :R
Igen én is ezt olvastam:
"de az tuti LR-t nem lehet valasztani az EUlbt-ben"

A többi verziószám(leginkább a bootloader érdekelne) up to date?
Ez nem szokott ugyanolyan verziószámú lenni mint a firmware?
Mert ha az FrSKY oldaláról töltöm a "legfrisseb packot", és Sd kártyáról flashelem akkor úgy néz ki a dolog hogy firm és bootloader is 2.3.0
HA viszont az OPENTX oldalról a windows installerrel rakom fel a 2.3.7-et, akkor a fenti verzószámok lesznek a Taranison. (bootloader 2.3.0, firmware 2.3.7)
Vagy ez a tudatlanságom, és a windows installerben külön kellene telepítenem a bootloadert?
Ez még igy nem teljesen tiszta :B

(#68999) twine válasza DJGABI (#68985) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a LiftOff-os segítségeket is...

Ma megérkezett emailben az ARmattantól a liftoff Steam kód, uh. végre minden jó, ha jó a vége...ez is egyenesbe került, már települ is a gépre :D
Megjött a Taranis, sikerült firmwaret frissíteni rajta ,szimulátorhoz belőni, liftoff kód is megérkezett...
Már csak a kcsg. banggood XM vevőjére várok, és teljes lesz az öröm...
EZ utóbbitól viszont kicsit fázok...CZ raktárból április 13 óta már rég itt kellene hogy legyen :O

(#69000) fape válasza twine (#68998) üzenetére


fape
senior tag

Igen külön kell a bootloadert. De a távról kell csinálni: JB ékes angolságával.
Opentx oldalát használd, de a frksy-jét.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.