Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) cris78 válasza miskyg (#2994) üzenetére


cris78
őstag

UK raktárt írt. 4-5 napot.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3002) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Gyerekek, olyan buszke vagyok magamra, hogy ihaLY.
Rajottem mi okozza a Cheerson CX-10A felgaz gondjat! Amikor az ember felgaz alatt jaratja semmi baja, majd ha feljebb huzza a gazt, a motorok leallnak a kopter meg leesik.

Elotortenet:
Sikeresen parkoltam egy szemetkukaban. Mire megtalatam a koptert megolvadt a vaza, mivel a CX-10-nek olyan bugja van, ha kap egy nagy utest, nem allitja le a motorokat, hanem maximumon jaratja.

Tunetek:
ha lassan emeljuk a gazt, a kopter lassan felemelkedik, majd a gaz felenel a motorok megallnak, a kopter lezuhan. Ha gyorsan felemeljuk a gazt, gond nelkul felgyorsulnak a motorok maxra. Nullarol indulva a motorok ujra megallnak.

Javitas:
Szerencsere volt egy full CX-10A aminek az FCB-je (nevezzuk alaplapnak) ment el. Arra gondoltam, lehet a motorok csapagyazasa sult be annyira, hogyha a kopter motorjainak magasabb fordulatszamon kell menni annyi aramot vehetnek fel, hogy leszabalyoz a tulterhelesvedelem. A neten terjedo nepszeru talalgatast h felgazon elmegy a tavrinyaito jele elvetettem.
Minden motor csereje utan a kis bogar ujra repul, kutya baja. Elemeletemet bizonyitja, h az egyik motor amikor kozvetlenul akkura kotom sokkal melyebben szol - kisebb fordulatszamon uzemel.
Persze a gyro-t ujra kellett kalibralni, akit erdekel igy kell:
Koptert egyenes teruletre helyezni. Binding (kapcsolodas) utan gazkart balra le, iranykart balra fel, kitartani mig elkezd villogni es magatol abbahagyja.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3003) Teréz Atya válasza dm1970 (#2987) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Amikor a Cheerson CX-10A beszart kuldtek egy vadi ujat banggood-rol. Kell ennel jobb garancia?
Makomra maradt egy rakat alkatreszem. Lasd fent.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3004) Peaceliker válasza Teréz Atya (#3000) üzenetére


Peaceliker
őstag

Köszi

Toltotol nem félek, max leeg az akku :-D ezeket úgyis csak felügyelet alatt töltöm. Ha nem leszek lusta, megcsinalom, hogy kettesével harmasaval tudjam tölteni okos toltovel... Leginkább store miatt, nem jó töltve tárolni őket.

"Oh my Goa'uld!"

(#3005) marciart11 válasza kazmerr (#2951) üzenetére


marciart11
aktív tag

X8C elbír egy Xiaomi-t nem semmi. Mennyi ideig repül?
Nekem ilyen a xiaomi képe https://youtu.be/MVxYyTFjVD8

[ Szerkesztve ]

(#3006) flegos


flegos
senior tag

Szevasztok!
Új vagyok a drónok, quadcopterek használata terén, egy kis segítség kellene, ha tudjátok a megoldást.
Nemrég vettem egy WLtoys V686G FPV Headless Mode RC Quadcopter with 2MP Camera tip. játékszert.
Nem túl drága, nem is a legolcsóbb, elégedett vagyok a tljesítményével, minőségével.
Eddig csak alacsonyan max 1-2 m magasságig emeltem a járművet és így gyakoroltam a vezérlését, mostmár hogy jobban megy felhúzom 15-20m magasra ezzel nincs is gond, de mikor le akarom ereszteni ha csak egy kicsit is visszaveszek a gázból, hogy ereszkedjen, gyakorlatilag lezuhan és esés közben hiába tolok neki akár full gázt is nem emelkedik, leesik. Tudja valaki, hogy mit csinálhatok rosszul, vagy mi lehet a gond?
Köszönöm! :R

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3007) flegos válasza Wrench (#2991) üzenetére


flegos
senior tag

Hali!
Pont ez a tipusom van, elégedett vagyok vele, ezért a pénzért megfelelőnek tartom a minőségét.
De mint látod van egy kis gondom vele, remélem nem nagy ügy és megoldódik. Azt nem tudom, hogy ez mindegyiknél esetleg tipushiba lehet (nem olvastam még róla ilyesmit) vagy csak én bénázok el valamit. :F

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#3008) laccy88 válasza flegos (#3006) üzenetére


laccy88
senior tag

Üdv! Én is hasonlót tapasztaltam a típusnál.. nem volt még alkalmam rájönni miért csinálja. Esetleg a távban próbálj elemet cserélni. Majd számolj be ! :)

(#3009) zsirosgazsi


zsirosgazsi
újonc

Melyeket ajánljátok ezek közül videóklippek, filmek készítéséhez? http://topfive-hir.webnode.hu/news/top-5-dron-a-piacon-milyen-dront-vegyek/

köszi előre is a választ :)

(#3010) vegyszer válasza zsiz (#2958) üzenetére


vegyszer
addikt

Hát hogy is mondjam, csalódott vagyok a piros Syma X5C rotor készlet/gallytörő kapcsán.

Méretben stimmel, de a gép elejét kijelölve velük (két piros, két fehér gyári) azzal kezdte, hogy fejmagasság fölé emelve dobott egy hátast. Persze a piros gallytörő vette fel az esést, szerintem még egy ekkorát már nem fog. Kifehéredett...

Egyenlőre újabb tesztek jönnek.

Látszani látszanak a piros rotorok, de így nem az igazi. Nem kellően stabil.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3011) Akos_512


Akos_512
csendes tag

Volt már veletek olyan hogy banggoodról rendeltetek tracking numberral, de a status egy csomó ideije nem változott már?
Kb. két hete adták fel a csomagot, de egy hete ugyanaz a status:

2015-07-23 08:51 Guangzhou Terminal, leave the

Lehet hogy már itt van a csomag Magyarországon, csak nem jó a tracking?

(Ja és egyáltalán mit jelent hogy "leave the" ??? :D )

[ Szerkesztve ]

(#3012) Minstrel válasza Akos_512 (#3011) üzenetére


Minstrel
senior tag

Azt jelenti, hogy elhagyta a terminált. Volt már több ilyenem is és egyszer csak jött a kézbesítésre továbbítva státusz, tehát kimaradt egypár jelentés.

(#3013) Akos_512 válasza Minstrel (#3012) üzenetére


Akos_512
csendes tag

És kb mennyi idő múlva változott a status ?

(#3014) Pikachu24 válasza zsirosgazsi (#3009) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Hogyha nem számít az ár akkor: Inspire 1
Én az első hármat ajánlanám ha CSAK ezek közül lehet választani.

Habár lehet hogy az a Walkera 250-es gép nem bír el egy gimbalt.

[ Szerkesztve ]

(#3015) zsiz válasza vegyszer (#3010) üzenetére


zsiz
őstag

nekem sem az igazi. ugye én lefújtam világító sárga festékkel. álló helyzetben, (meg mondjuk forgás közben is) szerintem jobban mutat viszont a láthatóságon nem javított igazából. viszont a védőkeretről pattog le a festék, mivel a műanyag elég rugalmas, a festékréteg viszont nem. így az inkább megreped és lepotyog. viszont a propellereken még mindig jól bírja, pedig azok is kaptak már, meg füvet is szoktam nyírni velük néha.. :D főleg ha lemerüléskor nagyobb fűbe/gazba érkezik és ugye nem leállítja a motorokat hanem még pörgeti.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#3016) Minstrel válasza Akos_512 (#3013) üzenetére


Minstrel
senior tag

Megjött a szokásos időn belül, 3-4 hét alatt.

(#3017) Duck sidious válasza zsirosgazsi (#3009) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Szia
top 1 DJI Inspire1 4k 3000 dollar korul nincs display 3600 dollarert mar 2 kontrollerrel adjak a masikkal a kamerat tudod kezelni.... filmhez szerintem ez kell minimum...
top 2 DJI Phantom3 prof 4k 1200 dollar kirul nincs display
top 3 Typhoon 500 4k 1200 dollar korul display a kontrollerben
top 4 Hubsan pro azr hiszem 1080p hd 1500 dollar korul display a kontrollerben
top 5 Parrot bebop deep 500 korul bar csak 300 meteres a hatotav...ezert kell hozza a skykontroller igy mar 2km korul egyutt az ara 1000 dollar ... nincs display

[ Szerkesztve ]

(#3018) Wrench


Wrench
tag

..van itt esetleg vkinek eladó FPV-s gépe?

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#3019) Akos_512 válasza Wrench (#3018) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Itt keresgélj hátha..

(#3020) Duck sidious válasza Wrench (#3018) üzenetére


Duck sidious
csendes tag

Phantom 1 ert a 250 k az kisse soknak tunik....
ertem en hogy van hozza minden... de az ebayon azert lehet talalni phantom 2 kb ezen az aron hasonlo motyokkal.....

(#3021) kazmerr válasza marciart11 (#3005) üzenetére


kazmerr
aktív tag

7:00-8:30 közé rakom a repidőt. 0 szélben óvatosan vezetve lehet eléri a 9-et is.
Az alföldön kb 6:30-7:00 percet repültem, de takarítani kell a port a mechanikából...

60FPS-el csinálj felvételt, szebb lesz a fordulásoknál, vagy a bemozdulásoknál ;)
Egyébként szép, csak picit statikus. Szép a táj arrafelé, csinálj még pár felvételt !

[ Szerkesztve ]

(#3022) marciart11 válasza kazmerr (#3021) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nem nagyon szoktam videózni sok idő a vágás és sokszor a szél miatt se lehet, inkább fotózok.

Itt találsz a fotóimból szerintem kitalálod melyik drónos.
https://www.flickr.com/photos/100304932@N02/

(#3023) kazmerr válasza marciart11 (#3022) üzenetére


kazmerr
aktív tag

wow! Elég jó képek!
Hogy csinálod a képeket?
wifivel triggerelsz vagy sorozatot csinálsz és abból válogatsz?
Szerintem én is többet fotóznék vele, ha lenne valami távirányítós megoldás, ami nem wifi...

Én sem vagyok nagy videós (a videók is az alap win-es movie makerrel készülnek...) De sokszor jobb a mozgó mint az állókép. :)

(#3024) Akos_512


Akos_512
csendes tag

Valaki már tervezett közületek quadcopter vázat?
A csavaroknak szánt furatok mennyivel legyenek kisebbek mint a csavarok névleges átmérője? (azt tudom hogy fémnél 0.8 szoros de műanyagnál fogalmam sincs)

H8 mini vezérlőhöz illetve motorhoz terveztem. A program szerint 6.5 gramm bár szerintem ez sose emelkedne a levegőbe :D :D

[ Szerkesztve ]

(#3025) marciart11 válasza kazmerr (#3023) üzenetére


marciart11
aktív tag

Sorozatot lövök 20 másodpercenként, wifi tilos megzavarhatja a koptert. Ráállok a célra fpv-n keresztül megnézem mit lát a kamera, és megvárom hogy elsüljön. Ami nem sikerült azt kitörlöm.

(#3026) tvamos válasza Akos_512 (#3024) üzenetére


tvamos
nagyúr

Milyen muanyag pontosan? PLA/ABS eseten inkabb muanyag csavart kene tenni, es ott a magatmeronel picit nagyobbra erdemes venni, a furatot. (Meg 2-3 mm-es falvastagsagnal is kepes csavarozaskor szetrepeszteni a csavartornyot a csavar, mert nem tud az anyag hova menni.) Amugy meg, ha erzed, hogy nagyon fesziti a csavar szet az alkatreszt, akkor felfurod, oszt jol van.

A carbon-ba meg mehet ugyan az, mint a fembe.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3027) marciart11 válasza kazmerr (#3023) üzenetére


marciart11
aktív tag

Érdekes hogy neked a kefés motoros gép így elbírja yi kamerát. Meg nincs rezgés. Mi titkod mennyi motort eszik meg(nem kis terhelés), hajtó művek hogy bírják?

(#3028) Akos_512 válasza tvamos (#3026) üzenetére


Akos_512
csendes tag

PLA/ABS.
Az a baj hogy nem tudom mi a szabványszámuk ezeknek a műanyag csavaroknak, így egyáltalán nem tudom egyik méretét se. Én 1mm-es furatokat raktam rá, de akkor kicsit nagyobbra veszem. Mondjuk 1.5 mm és akkor keresek ebayon 2 mmes csavarokat.

(#3029) tvamos válasza Akos_512 (#3028) üzenetére


tvamos
nagyúr

En inkabb a csavarokat keresnem meg elobb, es ha lehet, picit nagyobbat tennek, mondjuk 3-3.5 mm-eset. (A csavarboltban en tompa vegu lemezcsavart keresnek, de nem az onfuro fajtat. Marmint, ha nincs muanyag csavar.) Ha nem kell tekergetni, es felted, amit tart, hasznalj egy pici pillanatragasztot a csavarbiztositashoz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3030) Akos_512 válasza tvamos (#3029) üzenetére


Akos_512
csendes tag

H8 mini csavarjai 1.5 mm névleges átmérőjűek. Ebayon viszont 2 mm a legkisebb is amit találtam

Tehát akkor 1.5mmes furatot hagyok neki és a favastagság is 2 mm körül lesz az már talán elég .

(#3031) tvamos válasza Akos_512 (#3030) üzenetére


tvamos
nagyúr

Probald ki!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3032) Peaceliker válasza tvamos (#3029) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ilyen pici quad nal a súly nagyon fontos, minél kisebb csavarokkal probalkoznek. :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#3033) tvamos válasza Peaceliker (#3032) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azert irtam, hogy probalja ki!

En peldaul esztergapadon kifurtam a 3.5mm-es csavart, mert az volt a muhelyben, sok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#3034) kazmerr válasza marciart11 (#3027) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Titkom nincs :)

Amiben máshogy csinálhatom mint az átlag :
- Bejárattam a szénkefés motort a legelső bekapcsolásnál. (Egy teljes akksi töltést járattam őket emelés határon.) Ennek ellenére vannak példányok amik nagyobb tömeget emelnek (vagy nem pontos az a tömeg amit mondanak hogy rajta van).
- Minden repülés előtt a hideg motorokat járatom kb. fél percig. Ennek az az oka, hogy én sem értem még miért, ha teher van rajta akkor az első 15-20 sec-ben nincs meg az az emelő erő ami "bemelegedve van". Lehet hogy a kenőanyag ami benne van? A vezérlő elektronikában van elmenve valami ami a melegedés miatt áll helyre? (Erre megköszönném a magyarázatot, mert jó lenne érteni...)
- Kiegyensúlyoztam a propellereket hogy ne rázzanak. Így 60 fps-el ha szépen úsztatom a drónt, vagy kis kitéréssel mozgatom akkor nem látszik remegés... (ez utóbbin igen, de sok port szedett össze)
- Nincs rajta semmi plusz rezgéscsillapítás, mert az is 30g lenne :)
- Rendszeresen karbantartom (kb. 10 repóra van benne az utolsó karbantartás óta, és ez tűnik a kötelezőszervízes időtartamnak is hacsak nem repülök vele nagyonporos helyen )
- Sokat játszogattam a megfelelő felfüggesztés/terhelés tesztelésével. A mostani sem jó, de legalább használható (nagyon elől van a kamera, és emiatt nem tökéletes az irányíthatósága).
- lehet nagyképűnek hangzik de sokat olvastam utána és kommunikáltam hozzáértőkkel/tulajdonosokkal. Próbálom megérteni, megtanulni mi miért és hogyan működik. Így tudom hogy mennyire van túlterhelve, mennyire szabad hajtani, milyenek a repülési jellemzői és ennek megfelelően használom. (Az X8C rcgroups fóruma például nagyon segítőkész és sokan barkácsolnak, így mindig van valami ötlet/megoldás/segíség ha kérdés van)
- 1x sem nyomtam vele flipet, ki is kötöttem a gombot :)

Eddig egyetlen motor vagy prop cserém sem volt, annak ellenére hogy ez az első quadom. Esni már esett nagyot hála kollégámnak, és kétszer én is kicsit odavertem (átkozott legyen a wifi és a mobil/kamera szétkapcsolódás utáni egymáskeresés...) :) , de mind három esetben puha talajra esett így komolyabb sérülés nélkül megúszta. VRS-re a terhelés miatt nagyon hajlamos, de ennek tudatában irányítom, így nincs vele baj.

Nem mondom hogy nem örülnék nagyobbnak, de jelenleg még tanulgatom a dolgokat, és anyagilag most nem fér bele. :)

(#3035) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Lesz pár új X5C-1 aksim, akit érdekel keressen...

(#3036) marciart11 válasza kazmerr (#3034) üzenetére


marciart11
aktív tag

Amikor Cx 20 at amikor megkaptam, szét szedtem rövidebbre szabtam a kábeleket, újra forrasztottam az egészet, és azóta nem nyúltam hozzá csak repülök. Mivel magas a talpa por nem igazán megy bele.

(#3037) kazmerr válasza marciart11 (#3036) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Finom por abba is mehet. Azért figyelj rá ;)
egyébként nekem is a CX 20 lehet a következő szint. Lehet hogy majd amikor eljön az ideje nyaggatlak pár kérdéssel ;)

(#3038) Szett 57 válasza kazmerr (#3034) üzenetére


Szett 57
újonc

Szia,azért mert az akkumulátor melegszik fel és melegen jobb a teljesítménye.

(#3039) Akos_512


Akos_512
csendes tag

Nincs valakinek egy H8 mini motorja ami működő képes?
Fekete-piros vezetékes kéne

(#3040) marciart11 válasza Szett 57 (#3038) üzenetére


marciart11
aktív tag

Nem hiszem, ha melegszik csökken a teljesítmény, itt a motorokkal lehet valami.

(#3041) Szett 57 válasza marciart11 (#3040) üzenetére


Szett 57
újonc

Hinni máshol szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#3042) marciart11 válasza kazmerr (#3037) üzenetére


marciart11
aktív tag

Hát fogaskerék nincs benne, motorok meg magasan vannak. Gondolom a csapágyak egyszer megfogják adni magukat. Ha a CX 20 at veszel akkor a Biglyshark-os vezérlőset vegyél, sajnos sok a hibás az opensource os ból. Illetve van egy Zero nevű kiadás ami szintén gáz. Ha biztosra akarsz menni vegyél egy használt DJI Phantom 1.1.1 et.

(#3043) marciart11 válasza Szett 57 (#3041) üzenetére


marciart11
aktív tag

:)) Persze ha nagyon hideg van akkor lehet ilyen. Ha az aksi melegszik akkor biztosan csökken a teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#3044) cris78 válasza Akos_512 (#3039) üzenetére


cris78
őstag

Szerintem rendelj nyugodtan. Én 1 hét alatt megkaptam.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#3045) Akos_512 válasza cris78 (#3044) üzenetére


Akos_512
csendes tag

3 hete rendeltem, 1 hete semmi hír pedig tracking numberes. A banggood jön a szokásos dumával, hogy meg nem telt le a 25 nap(csak 17). Szóval ha valakinek van egy db inkább megveszem és akkor nem kell hónapokat várni. Amúgy szerintem kéne fb.n egy ilyen adok-veszek csoportot nyitni, hogy ne offoljuk teli ezt a topicot.

(#3046) shaddam


shaddam
aktív tag

Na megrendeltem a xiaomi yi-t, délután meg cserélem a tarantulám bal elsőjét ha már megjött a motor.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#3047) Teréz Atya válasza Akos_512 (#3045) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, en ezert vettem mindjart 3 H8 minit :D.

@ marciart11 pedig de. Nagyobb melegben virgoncabbak az elektronok. Sokan igy tuningoljak az akkukat.
BTW ha a ceruzaelem az utolsokat rugja (akar szen-cink, akar NiMh) melegitsd fel es meg nyerheto vele par perc.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#3048) Wrench válasza Teréz Atya (#3047) üzenetére


Wrench
tag

...ha már van 3, van esetleg egy eladó rotorod? :D
...mos' nem tom', h A oder B...

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#3049) Akos_512 válasza Wrench (#3048) üzenetére


Akos_512
csendes tag

Nekem rotorom van eladó :D
Ha van egy motorod akkor adok érte egy pakk rotort :D

Tényleg nem lenne hülyeség egy FB csoport

[ Szerkesztve ]

(#3050) Wrench válasza Akos_512 (#3049) üzenetére


Wrench
tag

..van egy 36 éves 125-ös, muzeális Yamaha DT-m...azt inkább megtartanám.....ehhez nincs motorom! ...2, azonos törött, agyonragasztgatott (megint törött > megint ragasztott x10) A vagy B rotorom van, amit mosmá' cserélnék! ..hogyé' a rotor, fiatalasszon?? :DDD :DD ...s remélem, h nem egy határ menti kis halászfaluban lax! ..mer' Én pösti vok..

[ Szerkesztve ]

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.