Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Jackal2 válasza Minstrel (#17000) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, bocs, elnéztem:D Én ezeket a noname cuccokat nem venném meg. A Bg-n van Eachine motor, az egy atbrandelt Emax, azt vedd, kb. 3000-el drágább a 4 db, mint ez én ilyen 2500 körül emlékszem.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17002) Pikachu24 válasza Arti1 (#16999) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Szerintem a propi "védő" ér bele. Én azt elhajlítottam :)

[ Szerkesztve ]

(#17003) Pikachu24 válasza kimista (#16998) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Hát nézze, valamiért leszállt mellém. :Y

Szerintem a loiter jobb, igaz ahhoz bekacsolva kell lennie a távnak. :O
Kell venni egy telemetriát és beállítani hogy menyen el egy km-re és jöjjön vissza valami jó nagy ívben.
A rendőrök meg utánna mennének. :')

[ Szerkesztve ]

(#17004) kimista válasza Pikachu24 (#17003) üzenetére


kimista
aktív tag

olyat is olvastam, hogy felszállsz x helyről, az lesz az rth, és te meg elmész másfele, és onnan irányítod. ha gond van, nyomsz egy rth-t, a gép elmegy a picsába, ott haver szépen várja és elrakja, te meg hazamész a tévirányítóval (most találtad) :DDD

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17005) molnarpeter válasza Pikachu24 (#17002) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

X5C-nél nekem is beleért flipnél alig hallhatóan, de fejjel lefelé a védőket alátámasztva, majd középre egy könyvet téve finoman távolabb hajlítottam őket :)

X5C megint: öregedő motorok miatt lehet az, hogy nem bír emelkedni úgy, mint korábban tette? Merülő akkunál már néha fel sem megy. A hátsó két propnál nagyobb ellenállást vettem észre, kézzel pörgetve hamarabb megállnak és zajosabbak is az elsőknél.

(#17006) Teréz Atya válasza molnarpeter (#17005) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kb. ja. Azert megneznem, nem koszolodott-e el a fogaskerek, tengely, etc.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17007) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

valakinek nincs esetleg vmi olcsójános akármilyen noname PDB-je 250-es quadhoz? kis négyzet alakúra gondolok, aminek ugyanott vannak a furatai mint a vezérlőnek, nem a teljes alaplap méretűre. az se baj, ha nincs rajta BEC, sőt, olyan jobb volna amin nincs.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17008) Watt25


Watt25
veterán

Megjelent az első H-s Syma.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17009) KisApám válasza Watt25 (#17008) üzenetére


KisApám
addikt

A Banggood amúgy meg tehet egy sziveséget.
A "saját márkás" Eachine H99-hez kb. 6 hónap (fél év!!!) után SEM hajlandóak propellert kirakni.
Itt meg egyből van minden alkatrész - mondjuk nem volt nehéz hozzá, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17010) framling


framling
tag

Hi!
Ha már szóba került a legális repülés, nem tudja valaki linkelni a vonatkozó jogszabályokat? Illetve (jogilag) miért számít másnak a quad röptetés mint egy "sima" szabadidős vfr repülés (siklóernyő, sárkány, ultralight...)?

(#17011) shaddam


shaddam
aktív tag

Erre kíváncsi leszek mit takar, meg mennyiért. 1-2 év aztán 2 kamerával 3d-ben megy az fpv :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#17012) kimista válasza framling (#17010) üzenetére


kimista
aktív tag

Nincs ilyen. Mivel nincs, ezért a pilóta nélküli legijarmuvek szabályzata alá tartozik, ami kb tarthatatlan a dronokra tekintve (legterhasznalati engedély, felszállási engedély, biztosítás, 100.000 havonta)
Kimesz, aztán vagy elkapnak vagy nem.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17013) Teréz Atya válasza kimista (#17012) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mennyibe, ha egy ilyennel mennel ki, nem mernenek csesztetni:

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17014) Watt25


Watt25
veterán

Most jött meg az X5C-mhez ez a rendelésem. A képekkel ellentétben nem műanyag, hanem fém (bronz?) fogaskerekek vannak rajta, és ráadásul a fogak eléggé lekerekítettnek tűnnek, nem pedig hegyesek. (Most nem látom az eredetit, de úgy rémlik, az hegyes fogú.) Jól sejtem, hogy ezek a fogaskerekek nem lesznek nyerők?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17015) Teréz Atya válasza Watt25 (#17014) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ugy latszik veletlenul a dragabbik verziot kuldte. A dromida / V959 bronzfogaskerekeinek fogai sem haromszog alakuak, hanem inkabb otszogletuek.

Probald ki. Ha nem szorul, nem lotyog akkor nyertel az uzleten. A bronzfogaskerek talan meg a gepet is tuleli, csak rohadtul nehez leszedni ill. feltenni.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17016) Watt25 válasza Teréz Atya (#17015) üzenetére


Watt25
veterán

A bronzfogaskerek talan meg a gepet is tuleli
Sokra nem megyek vele, ha úgy is gyakran kell cserélnem a motort. :)
Mondjuk egyelőre még nem kell cserélnem, szóval, majd később derül ki, hogy jó-e...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17017) Jackal2 válasza KisApám (#17009) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nos, mivel TÖK UGYAN AZ, mint az alap, kivéve a vezérlőt, szóval ez nem meglepő:D

Más: megjött az FPV szemüvegem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17018) Teréz Atya válasza Jackal2 (#17017) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van hozza Vas Manus sticker?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17019) dudicukrasz válasza kimista (#17012) üzenetére


dudicukrasz
tag

"Kimesz, aztán vagy elkapnak vagy nem."

És mivel egyre olcsóbbak és egyre több a drón,ez csak egyre rosszabb lesz.
Persze filmezhetsz tarlót meg szántást,ott talán békén hagynak,de én itt pesten már nem zavarnám fel a phantomot,vagy legalábbis járna a szemgolyóm mint a pingpongmeccsen hogy jön e valami okos.
Mert szeretett rendőrségünknek,gyakorlatilag minden faszságra van kapacitása,csak általában arra nem ami igazán fontos lenne.
Elég ha csak az utolsó egy évet nézed,hogy beindult itt a topik,kezdett mindenki symával,ma meg már azt sem tudja mit építsen,a sajtóban is napi szinten jelennek meg cikkek,mert ez menő,viszont minél népszerűbb lesz,annál sanszosabb hogy szabályozzák,vagy adóztatják,há má mé ne :)

(#17020) FireKeeper válasza FireKeeper (#17007) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nahát, felraktam este, mire felkeltem, bezöldült, akkor lehet tényleg csak a balanszolással vacakolt ennyit. 12,35V-os a telep fesz, erre már azt mondom ok.
ma vagy holnap kisütöm névleges érték köré, megnézzük mennyi kakaó van benne, meg amúgy is azt olvastam nem jó feltöltve tárolni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17021) framling válasza dudicukrasz (#17019) üzenetére


framling
tag

Sziasztok!

Biztos van valami szabály, esetleg szokásjog, max nem egyértelmű. Mivel én is "beléptem" a klubba utána fogok járni, csak ha valaki már talált konkrétumot, az segítség lenne.
A bárki, bárhol, bármikor szinte biztos, hogy nem lesz tartható hosszú távon, (a siklóernyősöknél, sziklamászóknál, SUP-osoknál se lehetséges ez - őket ismerem közelebbről), szerintem reális célokat kell közösen kitűzni, azok elérésére szervezetten (egyesület?) fellépni, és széles körben (youtube, média, verseny) népszerűsíteni.
De majd a hajógyárin dumálunk egyszer élőben :)

(#17022) _X10Dead_ válasza KisApám (#17009) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem létezik, hogy teljesen egyedi meghajtással és propokkal rendelkezzen.
Csinálj róla közelit, Hogy lássuk a furat alakját, mérd meg a furat hosszát, belső átmérőjét aztán osszd meg velünk. Van itt egy csomó hülye gyűjtő, akinek hegyekben állnak otthon a mindenfélék, biztos találunk hasonlót...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17023) zarew


zarew
senior tag

A baangoodnál pénteken vásároltam 180 dodóért,de benéztem valamit és rögtön refundoltam. Kb mennyi idő lehet míg visszajön ( otp )? Csinált már valaki ilyet? Meddig lebeg a semmiben a pénzem?

(#17024) Jackal2 válasza Teréz Atya (#17018) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van hát, rá is rakom, hogy keményebb legyek:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17025) _X10Dead_ válasza framling (#17021) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nagyjából

A lényeg, hogy a szándékosannemírokdrónt-ok a jelen szabályozás alapján pilóta nélküli légijárműnek és/vagy repülőeszköznek minősülnek ártól, mérettől, kialakítástól, felhasználás céljától stb. függetlenül, amennyiben 5 cm-nél magasabban vannak a földtől, így elvileg engedélykötelesek.

"légijármű: bármely szerkezet, amelynek légkörben maradása a levegővel való olyan kölcsönhatásból ered, amely más, mint a földfelszínre ható légerők hatása."
"A Légiközlekedési Hatóság, az állami célú légiközlekedéssel összefüggő feladatok tekintetében a Katonai Légügyi Hatóság engedélyével repülhet a magyar légtérben az a légi jármű, amely vezető nélküli repülésre alkalmas, továbbá a jogszabályban meghatározott repülőmodell, illetve repülőeszköz. Lakott terület felett a modellrepültetés a légiközlekedési hatóság engedélyén túlmenően csak a helyi önkormányzat által feladatkörében kiadott rendeletben kijelölt területen és feltételek mellett hajtható végre.”
Repülőmodell: olyan önálló repülésre nem képes, távvezérelt merev- vagy forgószárnyú légijármű, valamint ballon, amelynek vezetését nem a fedélzeten tartózkodó személy végzi, felhasználása kizárólag hobbi vagy szabadidő eltöltése céljából történik, továbbá a fedélzetén nincs adatrögzítésre, adatátvitelre, valamint helymeghatározásra alkalmas eszköz;"

A Légiközlekedési Hatóság nem erőlteti az ellenőrzést, mert tisztában van vele, hogy a jelenlegi környezet egy vicc, de ha valaki rád küldi a Yardot, akkor kellemetlen perceknek nézel elébe.
Ha a géped a törvény betűje szerint repülőmodellnek minősül, akkor kisebb a baj, mert azzal már a Hatóságnak is ciki foglalkozni, de a Rendőr ettől még kötözködhet veled, ha nyomós oka (utasítása) van rá.

Karikírozva a 27 grammos kamerás mikroquad az tömegpusztító fegyver, de a 25 kilós octacoptereddel nyugodtan röpködhetsz a ha leszeded róla a kamerádat és a telemetriát.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#17026) cris78 válasza _X10Dead_ (#17025) üzenetére


cris78
őstag

Jókor íród ezt :W
Már nem tudom visszamondani a megrendelést. Most mehetek ezzel engedélyeket kérni :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#17027) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#17025) üzenetére


Jackal2
senior tag

Se freezbe se bumeráng:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17028) cris78


cris78
őstag

Ha minden igaz már Brüsszelben van a kis 6,01$-os katica :))

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#17029) fape válasza Jackal2 (#17024) üzenetére


fape
senior tag

Ha minden igaz az enyém is megjött ma. Persze az aksi még világ végén van hozzá...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17030) Arti1 válasza fape (#17029) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nálam pont fordítva van, akksik már 1 hete itt vannak kínából, X5C meg sehol EU-ból...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#17031) zarew


zarew
senior tag

Jót röhögtem ( alulról a második termékkép )

(#17032) Jackal2 válasza zarew (#17031) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gyárilag törött?:DDD A felbontása viszont nem rossz.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17033) Pikachu24 válasza Jackal2 (#17032) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Bele csapott a villám. :)

(#17034) jony77 válasza _X10Dead_ (#17025) üzenetére


jony77
tag

Akkor most erre is kell majd repülési engedély? :DD
[link]

(#17035) framling válasza _X10Dead_ (#17025) üzenetére


framling
tag

köszi, átolvasom.

(#17036) framling


framling
tag

JJRC-X1-e van esetleg Bp. környékén valakinek?

(#17037) maj-viktor válasza jony77 (#17034) üzenetére


maj-viktor
őstag

Feltételezem ezt majd beltéren használod... így nem feltétlenül! :D

(#17023) zarew
~max. 1hét

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#17038) Patics válasza Jackal2 (#17017) üzenetére


Patics
tag

Grat a szemcsihez.. Milyen? Beszamolot is varunk..

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#17039) kimista


kimista
aktív tag

cheerson cx-20 utód hobbikingen:
quanum nova PRO

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17040) KisApám válasza kimista (#17039) üzenetére


KisApám
addikt

Azért a hozzászólásoknál van jó pár kérdés a géppel kapcsolatosan:
Pl.: 1. hatótáv mekkora?
(egy hozzászóló szerint kb. 300 méter az eddigi gépek tapasztalata alapján)
2. FPV van-e hozzá?
(egy hozzászóló szerint a távirányító tartóján nem látszik, hogy mobilt, tabot rá lehetne rakni)
3. ha be van programozva a gép hová menjen és milyen úton jöjjön vissza, ezt magától megteszi, vagy rá kell segíteni?
4. Illetve valaki a leszállólábak miatt panaszkodott a képek alapján.

Kell a géphez még gimball+kamera. A gép 330 dolcsi, gimball kb. 50 dolcsi, egy jó kamera kb. 90 dolcsi, azaz majd 500 dolcsi együtt. Akkor inkább kicsit rápakolok, és veszek egy DJI Phantom 3 Standard-ot átszámolva itthon 600 dolcsiért. És ha valami baja van, itthon gariztatni tudom, hatótávja jobb, meg mittudomén :D

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17041) Jackal2 válasza kimista (#17039) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem itt csak kicserélték a műanyagot, hogy beleférjen egy 5.2-es akksi, meg szoftvert frissítettek. APM alapú vezérlő:((

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17042) Jackal2


Jackal2
senior tag

Okos téma a drónok betiltásáról a prohardveren.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17043) kimista válasza Jackal2 (#17041) üzenetére


kimista
aktív tag

ezeket az újításokat a sima cx-20-ra is meg lehet csinálni, feleennyiből, szóval ez kb csak egy updated verzió, ami jó, de 'sajnos' a p3s ára miatt nem életképes.

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17044) kimista válasza Jackal2 (#17042) üzenetére


kimista
aktív tag

Minden csak nem okos.. Sok idióta.. Mintha én magyaraznam az atomfizikat.. Fogadnék egy drónt se látták.. Tiltsuk be mindet, az a legjobb, legegyszwrubb, leghulyebb

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#17045) Jackal2 válasza kimista (#17044) üzenetére


Jackal2
senior tag

A víziló egy csomó embert megöl, szóval tiltsuk be:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17046) Teréz Atya válasza Jackal2 (#17045) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hehe, en mar tegnap megmondtam, hogy fognak reagalni. Sajnos igazam lett.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#17047) medvegy


medvegy
aktív tag

Ma szerzett a Gearbest egy vagyis kettő pirospontot nálam. (Eddig nem nagyon bővelkedtek benne. Pl még január végén rendeltem tőlük egy EKEN-t, ami azóta sem érkezett meg. Igaz szerencsére a PayPal visszaadta az árát.) Most viszont rendeltem tőlük SJ Cam aksikat töltővel meg LiPo zsákot és kevesebb mint két hét alatt meg is kaptam Kínából 😉

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#17048) Jackal2 válasza Teréz Atya (#17046) üzenetére


Jackal2
senior tag

Volt egy kampány az EU-ban a Dihidrogén-Monoxid betiltásával kapcsolatban, érdemes mindenkinek elolvasni, mit ír a link.

Durva :C

Aztán ezt is olvassátok hozzá: Dunnig-Kruger hatás. :DDD

Na ez jellemző arra a topicra.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17049) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ESC-t valaki próbált már arduino-ról/akármilyen mikrokontrollerről vezérelni? arduino nanoval próbálkozok, feltúrtam már a netet, de nem nagyon akar megnyikkanni, ha valaki tud okosat mondani, itt válaszolhat, vagy privátban is megkereshet.

köszi

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17050) Arti1


Arti1
aktív tag

Újabb tapasztalat:
Megérkezett ebay-ről a Skyrc Imax B6 mini. Megszólalásig hasonlít az eredetire, doboza, feliratai, stb., nem egy gagyi hamisítvány, teljesen profi. Hátulján ott a hologramos autentikációs matrica, lakaparós kóddal. A kódot hiába adom meg a SkyRC hivatalos oldalán, azt írja, valószínűleg nem eredeti, vegyem fel a kapcsolatot az eladóval... Meg is írtam neki ebay-en, kíváncsi vagyok a reakcióra...
Ha valami hamisítvány, azt visszaküldéssel cserélik, vagy el kell vinnem megsemmitsíteni és papírt hozni róla? (nem jó, ha a fórumról ad papírt valaki, hogy megsemmisítette :) , rendes hivatalos helyről kell hozni, mintha valami ilyent olvastam volna még anno hamis ruhaneműk meg egyéb dolgok paypalos intézéséről, de az már régen volt, meg azóta különvált az ebay meg a paypal.)
Volt már valaki hasonló helyzetben mostanában, hogy valamiből hamisat kapott?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.