Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) mrbig válasza vizimento (#64999) üzenetére


mrbig
csendes tag

Gondolom akkor programozni, és forrasztani se nagyon szeretnél :)

Ha a kész elemekből építkeznél és a motorok kefések (két vezeték jön ki belőlük), akkor szükséges lesz egy távra és egy vevőre, valamint brushed esc-re. Távra hirtelen ezt a (gyanúsan olcsó) készüléket dobta a banggod, amihez már van 4 csatornás vevő is, és elvileg tudja a differenciál irányítást, ami neked kell. 6 csatornás változata van raktáron és van róla videó is.

Kelleni fog még akkor ESC, valami ilyesmi, 2 darab. Itt arra kell figyelni, hogy tudja a 12V-ot, ami neked kell, mert a legtöbb csak 7-8V-ig használható.

Amúgy pár éve volt egy hasonló projektem, csak ott wifivel (esp8266) oldottam meg, a távirányító telefonon futott. Ez ha hajlandó vagy programozni és forrasztani, akkor pár ezer forintból kijöhet, az esp-n kívül pár tranzisztorra és ellenállásra lesz szükséged.

De ha bemész egy hobbi boltba, vagy autós csoportban érdeklődsz, ott szerintem jobban tudnak segíteni.

(#65002) scream válasza KisBundi (#65000) üzenetére


scream
veterán

Akkor megnyugodtam, az enyémet sem. :DDD

Bezzeg az akkut meg lehet, ugyan az nap adták fel azt is...

(#65003) Djuree válasza Grillo (#64994) üzenetére


Djuree
félisten

ja, tudom, hülye is vagyok sajnos, én mindent így cserélgetek, legalábbis műszaki dolgokat. aztán meg feleszmélek mennyi pénzt otthagytam egy drónért és elfog a lelkiismeret, hogy elmehettünk volna az árából 10 napra külföldre fullos ellátással és utána meg belegondolok hogy de ez mégiscsak jobb. :DDD

más: van egy 7 töltéses hibátlan x8 akksim és nincs rá szükségem... :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#65004) twine válasza Djuree (#65003) üzenetére


twine
addikt

Majd elmész később a fullos nyaralásra,és arra legalább már lesz egy jó dronod amivel tudod is rögzíteni a környezetet :D

(#65005) Djuree válasza twine (#65004) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, ez mondjuk igaz. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#65006) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Rövid képes történet tegnapról és a leszakadt VTX antenna javításáról.

1) A dipole bot lebontása

2) Az árnyékolás és a szigetelés lehántása, ónozás

3) Helyére forrasztva, védő zsugorcsővel ellátva

4) Teszt: működik, király, a VTX nem égett el korábban se most :))

5) A végeredmény egész pofás és mindenek felett rugalmas. A többi antennát végül nem pakoltam át, nem volt most rá időm.

Ugyanitt 1 szett átlátszó kék Emax Avan 3024 propeller eladó. Valahogy a rendelésnél sikerült elsiklanom afelett, hogy ezeket nem lehet feltenni az M3-as tengelyű motorokra, mert más a felfogatása... :U :DDD

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65007) varadigabor válasza ezoltan (#64986) üzenetére


varadigabor
senior tag

Milyen gépre kell akkora ?
amúgy 2db 1500 mah 4s-t összekötsz :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#65008) vizimento válasza mrbig (#65001) üzenetére


vizimento
senior tag

Forrasztás nem gond, ha már tudom mit-hova. Nyilván nem komplett lap összes alkatrészének összeforrasztására gondolok, de egy vezeték beforrasztás, vagy egy alkatrész csere nem gond.
Programozás csak nagyon szájbarágós tutorial alapján.

Az a transmitter nekem szerintem nem jó. Legalábbis nem értem hogy lehetne jó nekem. Hagyományos táv joystick-ja lenne jó.

A motorok 12V-osak és igen, kefések.

Nem találtam pörgős autós RC fórumot, tudsz esetleg segíteni?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#65009) ezoltan válasza varadigabor (#65007) üzenetére


ezoltan
tag

Repülőre.Nem akarok a balansz miatt két akksival is szórakozni.
Lett aztán HK-től 4k-s,csak jó lett volna hamarabb,hazai forrásból.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65010) Geller72 válasza ezoltan (#65009) üzenetére


Geller72
veterán

Az angliai verziónál nincs gyorsabb. És itthon főleg olcsóbb.

(#65011) ezoltan


ezoltan
tag

No,bevált a sokadik gps-mod.
Stabil,folyamatos 22-25 műhold,az eddigi 5-10-zel és megszakadásokkal szemben.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65012) Geller72 válasza ezoltan (#65011) üzenetére


Geller72
veterán

Akár mesélhetnél is. :D.

(#65013) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#65011) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Mi volt a gond a GPS-el? Árnyékolt helyen volt? A Matek dobálta el a holdakat?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65014) ezoltan válasza Geller72 (#65012) üzenetére


ezoltan
tag

Elég instabilan működött,maximum 10-12 holddal gazdálkodtam,de hajlamos volt eldobni ennek is a felét,elvágva a Rescue funkciót is.
Minden lehetséges helyen próbáltam már pozícionálni,de hol az R9 T-antennája zavart (nagy teljesítményen járatom ha “felhőzöm”),esetleg a vtx antennája,karon a karbon propeller...
Egy karbon karocskával kinyújtva és a gócpontoktól eltávolítva megtört az átok.

Most relatív sokat járattam,és gyakorlatilag 100%-os lett.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65015) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#65013) üzenetére


ezoltan
tag

Az volt,igen.
Nem gondoltam hogy ennyire sokat számít az elhelyezése.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65016) mrbig válasza vizimento (#65008) üzenetére


mrbig
csendes tag

Róluk tudom, hogy mostanában elég aktívak: https://www.facebook.com/buharcteam/

(#65017) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van egy ilyen 1$-os servo tester, egy bugs3 motor és egy hozzá való esc (újabb verziós). Hogyan kellene összekötnöm, hogy a testerrel járathassam a motort? néztem yt-on videókat, de több féle módon is mutatják, meg ott a motoroknak a plusz és mínusz mellett nem csak 1 kábel van...
csak azért kérdem, mert nem akarom tönkretenni pl. az esc-t rossz kötözéssel.
Eddig úgy állok, hogy a motor az esc-re oké, ott elvileg a három kábelből mindegy melyiket melyikkel kötöm. Aztán az esc-n van ugye az akku felé egy + és egy - , azokat tippem szerint az akkura kell kötni :) Ha eddig okés, akkor marad még az esc signal (?) kábelje, amit a testerre kéne dugni. Ezt már nemtom, hogy hová és az előzőekben leírtak sem biztos, hogy jók.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#65018) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#65014) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A telemetria teljesítménye befolyásolható? Nem csak a távirányító adása módosul teljesítmény emelésekor?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65019) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#65018) üzenetére


ezoltan
tag

Erről halvány fogalmam sincsen...

Remekelt ma a dög amúgy.Eszméletlen feeling volt.Kilenc percet utazgattam vele úgy,hogy kláudhunterkedett az elején.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65020) ezoltan


ezoltan
tag

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65021) syler123 válasza ezoltan (#65020) üzenetére


syler123
veterán

Na jó ez durva :D Egy átlagos receiverrel meddig jutnék? Milyen vevő / modul kell ahhoz hogy ilyen magasra eljussak?

(#65022) Steph88


Steph88
csendes tag

Sziasztok.

Augusztusban utazok ki egy hétre Mallorca-ra és hülye lennék nem kivinni a Fimix X8-at :C Mondom utána járok mik is a játékszabályok. A BUDair egész jófej módon áll a dolgokhoz - [link]

Ryanair-el megyek oda-vissza, egyetlen kikötésük az akksival van, hogy nem lehet nagyobb mint 160W és mehet kézibogyászban is. Ebbe is simán beleférek. Gondoltam azért megoldom okosba, de biztos ami biztos, megnézem az ottani drónozási szabályokat is. Nagyon meglepődtem, milyen korrekt. - [link]

Lényegében múlj el 18, ne menj 120 méter fölé és emberek közé, hanyagold a katonai és természetvédelmi területeket de alapból a hobbi drónozás nem engedélyköteles. Tuti neki vágom egy szikla falnak :DD

Egyedül a Mallorco reptérről nem találtam semmi leírást, mit lehet és mit nem. Ez egyelőre még vakfolt :(( Valakinek van infója?

(#65023) ezoltan válasza syler123 (#65021) üzenetére


ezoltan
tag

Frsky rendszert használok,R9M modul a távon,R9 SlimPlus receiver a gépen T-antennákkal.
Mindkét egység Flex fw-rel.

Az átlagos receiver elég tág fogalom és sok mindentől függ. Nem igazán tudom megválaszolni. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65024) syler123 válasza ezoltan (#65023) üzenetére


syler123
veterán

X6B-re azt írják 1-2km is lehet a táv, ha csak felfele megyek, akkor meglehet gondolom :D Kezd unalmas lenni a semmi közepén repkedés, érdekes lehet magasabbra repülni, 50m-100m-nél kb még nem mentem magasabbra.

Ez milyen magasság volt?

Ahogy nézem ez a modul nincs is elérhetetlen áron. Ebben benne van minden. Ez gondolom használható lenne Jumper T12 távban.

[ Szerkesztve ]

(#65025) ezoltan válasza syler123 (#65024) üzenetére


ezoltan
tag

Azokkal az elméleti adatokkal azért csínján bánnék...
Az a Super8 antenna nagyon jó,én is azt használom.Ezeknél figyelj arra hogy mindenképpen fw változtatás kell,mert nem Eu-s! Ez igaz az antennára is,az optimális teljesítmény érdekében azt is cserélni kell,más a hossza.

Ez ~1,7km volt.

Remek élmény a "felhő-diving" :D is,de számomra a legkomolyabb mikor borult jellegű idő van,mint ahogy múltkor elindultam:

...és a felhőzet felett ragyog minden:

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65026) Steph88 válasza szasza0802 (#49) üzenetére


Steph88
csendes tag

Most tárgyaltam a spanyol légiszolgálattal vagy mivel. Adott egy csomó leírást mit és hogy az új szabályok miatt. De abban maradtunk, ha okosan csinálom, nem lesz baj. Jó hozzá állás :C

[ Szerkesztve ]

(#65027) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#65025) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ez eléggé területfüggő!
Én pl múlt szombaton, mikor felemelkedtem 300 méter fölé is úgy mentem, hogy szép lassan forogtam még tiszta időben is. Baromira rossz vicc volna valamivel találkozni. Felhők fölé meg... :)
Ezt a felhőzést csak úgy tudom elképzelni, hogy itt-ott egy felhőpamacs.

A CON1 (CON2) mire jó a Slim+ on? F.Portosítottad te is?

Syler123
Azok az antennák inkább 900MHz -re jók. Érdemes 868MHz -re setupolni, és oda rendelni antennát.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65028) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#65027) üzenetére


ezoltan
tag

Őszintén szólva nem tudom,de utána sem olvastam még.
Nem,SmartPortot,IRC trampot használok,Lua Script fut,él a telemetria.Ez nekem mindenre elég.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65029) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#65006) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ugyanez szóban is.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65030) SpydeR3412 válasza Johnny_vT (#65006) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A nagyobb hatásfok érdekében, érdemes az antenna középső szárán lévő szigetelést, minél hosszabbra hagyni.

(#65031) Johnny_vT válasza SpydeR3412 (#65030) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Elöször csinaltam, nezd el nekem. Az elmelettel tisztaban vagyok, a többi pedig csak idö kerdese :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#65032) Geller72 válasza syler123 (#65024) üzenetére


Geller72
veterán

A modul mintha csak olyan Frsky távokban menne, amihez ez a modul ok. Nem vagyok benne biztos, hogy a Jumperben ez menne. Taranisban azt hiszem ok, de ott sem biztos, hogy mindegyikben. Sőt, szerintem egyszerűbb, ha megnézed, hogy a Jumper milyen modult fogad. Mintha lenne saját modulja, ami LR-es 868Mhz-es. QX7-be úgy rémlik, hogy pont ok.

(#65033) syler123 válasza Geller72 (#65032) üzenetére


syler123
veterán

Ahogy olvasom menne az, de nem annyi hogy beteszem összebindelem és repülök.

Ok, I guess the problem has been somehow fixed with following configuration:

T12 flashed with FLEXR9 firmware
R9M module flashed with the standard FCC firmware
R9MM receiver fhashed with SBUS FCC firmware

I've made a short (due to strong wind) flight test yesterday and easily reached almost 700m with residual 60dBi at 100mW that seems legit...

Thanks for helping voodoo614.
Cheers

Mondjuk magán a Jumper oldalán a Firmware, gondolom akkor nagyon nem kell félni tőle:
JumperTX 2.2.3 English (FLEXR9)

[ Szerkesztve ]

(#65034) ezoltan válasza syler123 (#65033) üzenetére


ezoltan
tag

Ez szerintem egyiknél sem ilyen egyszerűen működik. :)
A vevő,míg nem mormoltam végig a fw-mantrát,mukkanni sem volt hajlandó.
Pedig Eu-s Taranis QX7s gyárilag R9M-mel+ Eu-s R9 SlimPlus...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65035) ezoltan válasza syler123 (#65033) üzenetére


ezoltan
tag

Ha hosszú távra tervezel (a szó minden értelmében),gps modulról sem szabad megfeledkezni,és minimum egy korrektül beállított Rescue ha BF-ot futtatsz!
Nem árt egy rendes minőségű,korrekt teljesítményű (4-500mW szerintem bőven elég,csak adja is le-efféle teszteket rengeteget találni megosztókon,ajánlott utánajárni) videóadó,hangolt antennák adó-illetve vevő oldalon is,gépen jól elhelyezve.Nagyobb távolságban rengeteget számít,főleg ha egy kicsit is betakar a géptest,és akkor tereptárgyakról nem is beszélünk még.

Az a kép ami odafelé mondjuk (horizontálisan haladva) 2,5 km-nél zizisedik,hazafelé fordulva nézhetetlen is lehet,de bármi adódhat egyébként is,emiatt nagyon fontos a gps-es védvonal,nem az van hogy majd legfeljebb keresgélek fél órát a réten.Előfordult bizonyos környéken hogy nem volt egyértelmű elsőre a visszaút,itt a home arrow hamar kihúz a bajból.Elsőre vicces szitu,de hamar elveszti a komolytalanságát a dolog,ha megcsappant az akksifesz. :)
Ésszerű korlátok között maradva ha megbízható és jó adó/vevő párost használsz (esetemben R9M+SlimPlus-simán el lehet velük menni 15-20km-re),MINDIG a videó lesz a korlátozó tényező.Szerintem a legfontosabb dolog erre helyezni a figyelmet.

Emellett apróságok,ha nem jól elérhető helyen van a vtx,jó ha van smart audio.Míg a gps-ed fixet talál,nem egészséges ha szétfűti magát feltekert teljesítményen.Koordinátákat kiíratni osd-re és minden esetben dvr!Ennek kényelmesebb módja a lua script,és beállítani hogy a távod kiírja a géped utolsó ismert pozíció-koordinátáit.

Így hamar ennyi jutott eszembe,a lényeg hogy összetett dolog ez,érdemes alaposan felkészíteni a gépet is szoftveresen,hardveresen és magadat is,persze.

..és akkor még mindig ott vigyorog ugye Murphy:D

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65036) syler123 válasza ezoltan (#65035) üzenetére


syler123
veterán

Átgondolom én ezt még párszor mielőtt belevágok, lehet nem lenne türelmem hozzá.

A Rescue módtól félek, mert nálam régebbi BF alatt fura dolgokat produkált. Az nem érdekel ha a gép leesik a réten, az már inkább ha a gép megcélozza a várost, mert éppen nem tudja merre van a "Home".
Először tuti frissítek az új BF-re és tesztelgetem. Los-ra is jó lenne ha működne a Rescue mód, stabilan, biztosan.

(#65037) Markizmark


Markizmark
addikt

Akinek Jumper T12 Plus van, volt e már gimbal problémája és mennyi idő után?
FB Jumper T12/16 csoportban egy tagnak 3 hónap után elfingta magát az egyik. Nem tudom mennyire általános probléma.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#65038) syler123 válasza Markizmark (#65037) üzenetére


syler123
veterán

Nekem néha meg kell mozgatni, mert nem áll be középre és szépen elfordul acro módban a gép. Az hogy teljesen bedöglik nem hinném, hogy általános jelenség.

(#65039) ezoltan válasza syler123 (#65036) üzenetére


ezoltan
tag

Ha jól emlékszem 3.4-től elérhető a funkció,de ajánlott frissebb stabil fw-t használni.
Nem tudom milyen modult használsz,de auto baud,auto konfig legyen engedélyezve,Galileo-használat is.
Nyilván min dth+ereszkedési távolságon belül nem kapcsolunk rescue-t,és mindig meg kell várni a 100% 3D fixet felszállás előtt.
Home arrow korrekt mozgását felszállás után ellenőrizni pár fordulattal.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#65040) SpydeR3412 válasza Johnny_vT (#65031) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ok. Csak biztonság kedvéért írtam. :)

(#65041) Saccco


Saccco
nagyúr

Úgy néz ki nagyon nagy az orrom, nyomja a Quanum Cyclops V2... :O :W :DDD

Gondolkozok a megoldáson, de egyelőre nem tudom hogyan oldjam meg. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65042) Peaceliker válasza Saccco (#65041) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem minden nyomta, pedig nincs nagy duda orrom....ev800 lett a megoldás :(

"Oh my Goa'uld!"

(#65043) Saccco válasza Peaceliker (#65042) üzenetére


Saccco
nagyúr

Skyzone-od is volt nem?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65044) Peaceliker válasza Saccco (#65043) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, ev800 után. Teljesen az sem vt kényelmes, fs jó.

"Oh my Goa'uld!"

(#65045) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha már szemüveg, az ORQA-ról még nem volt szó.

szerk.: Június 15-én indul a Kickstarter hozzá. Early-ben $499.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65046) Peaceliker válasza Saccco (#65045) üzenetére


Peaceliker
őstag

vmi új "FS killer" :) aztán hátha nekik sikerül elsőnek...bár ah FS ár fölött akkor mindegy is :)

"Oh my Goa'uld!"

(#65047) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#65046) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Joshua az erősen prototípust próbálta már régebben. Akkor bízott a gyártókban, akik, ha jól emlékszem lengyelek.

ezoltan
Igen, ez a visszafordulás utáni kép ma eléggé megtréfált. Távolodáskor egész jó kép, majd jött a visszafordulás... Volt ott para. Totál elment a kép, de eszemnél maradtam. Elforgattam a gépet 90°-ban és máris nyugalom. Aztán kissé döntve hoztam egy darabig, majd amikor újra ráfordítottam irányba már jó volt, pedig nem is mentem annyira nagyon messzire, viszont elég magasan húzódó magasfeszültségű tornyok mellett vezetett az utam. Ma annyi propellert törtem, mint fél év alatt szoktam törni :)
Full gázon átronygyoltam egy egy kopasz faágkupacon. A gép a lendület miatt nem igazán panaszkodott, viszont a 868MHz vertikális antenna beleakadt, így azt szerintem a propeller elkapta és eléggé átrendezte formailag :D
Valamennyire kiegyenesítettem az amúgy S betű formát felvett antennát, de a szigetelése megsérült.
A szigetelésnek van szerepe?

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#65048) Geller72


Geller72
veterán

Eksön van BG-n, a Mobula 7 HD 15% mínuszban, 122 euróért pl. A tótpikk 108 euró éppen (fullspeed). A BN-880 - ha már szó volt a GPS-ről, itt is lement 15 euró alá. Nekem vázakat kellett vennem a mobulához. Fogy, nah.. ;]

(#65049) Saccco válasza AMDaZERG_1 (#65047) üzenetére


Saccco
nagyúr

Horvátok, Le Drib-et el is rángatták.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#65050) Johnny_vT válasza AMDaZERG_1 (#65047) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

LR gépen előre szokták tenni a videóantennát éppen azért, hogy ne a visszaforduláskor, hanem a távolodáskor legyen gyengébb a kép. Így ha para van visszafordulsz és máris jobban látod hol vagy.

(#65049) Saccco
LeDrib-et minél többet látom beszélni és szerepelni annál antipatikusabbá válik. Régen bírtam a stílusát, de mostanában egyre inkább ripacs. Nem látom benne a Rotor Riot CEO-ját...

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.