Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) zolikaDB válasza Peaceliker (#72000) üzenetére


zolikaDB
veterán

En meg semmilyet.
Eu line mittudomenmivel rendeltem.

(#72002) Peaceliker válasza zolikaDB (#72001) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is... És ezért bosszantó a kínai posta, mert így ha nem ér ide 07.01ig akkor bukta lesz...

"Oh my Goa'uld!"

(#72003) Intruder2k5 válasza zolikaDB (#71997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mit keresel, de ebben a topikban egy hsz.-ed sem lett törölve.

(#72004) vandor01


vandor01
őstag

meg 2019-ben rendeltem az Xniterol a spec postaval:

Special Line for European
We pay custom tax in advance,delivery in 7-15 working days,can ship packages with battery track here https://www.trackyourparcel.eu/

nos ezek semmifele tax-ot nem fizetnek..... csak probalkoznak megy a sundabunda kulonbozo TN-ek..... a posta kikuldte hogy jott X a ceg az adott Y ..... valahogy a nagy okoskodasban elkavaradott a kit tudja melyik az igazi TN? mire kibogoztam melyik rendeles is?? addigra lejart az ido azt visszakuldtek a feladonak! a vegen a piiizemet -10% levonas utan visszaadtak....

azota is rendelek az Xniterol de csak 22 ejroig....
jovore nezve meg? ki kell hasznalni a savozast!! 50/100/150 ejroig erdemes rendelni
egy telefontok sokba lehet julius 1 tol.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72005) Tibusz00


Tibusz00
tag

Kedves Tagok!

Rendelt valaki a múltkor linkelt Hobbykinges Quanum Cyclops szemüvegből? Megkaptátok már? Én május 13.án rendeltem és még nincs sehol.

(#72006) Peaceliker válasza Tibusz00 (#72005) üzenetére


Peaceliker
őstag

EU bol jön? Feladták egyáltalán? Ha még nem akkor majd köv szállítmányból küldik, az lehet hónapok is.
Ha nem eu bol jön akkor meg még vagy 1 hónap mire ide ér.

"Oh my Goa'uld!"

(#72007) zolikaDB válasza Intruder2k5 (#72003) üzenetére


zolikaDB
veterán

Melóban, asztali gépen nem láttam a képes hsz-em, de már itthon jó.

(#72008) cd334


cd334
tag

Most, hogy vázat vágatok a banggood egyből postára adta,az uz80 framet, szerintem kémeik vannak itt :D

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72009) zolikaDB válasza Tibusz00 (#72005) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én EU raktárból rendeltem, pár nap alatt megjött. (3-4)
Ennek karcos volt a lencséje, jeleztem nekik, Kínából küldtek DHL-el egy másikat, pénteken indult, kedden ittvolt.
Most nézem, hogy újra van EU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#72010) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Aztak.

(#72011) SpydeR3412 válasza zolikaDB (#72010) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Hogyé' megy náluk mostanában a szállítás?

(#72012) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#72011) üzenetére


Peaceliker
őstag

Pár hete 0ft vt pl de jellemzően max 7usd

"Oh my Goa'uld!"

(#72013) zolikaDB válasza SpydeR3412 (#72011) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az EU speciál mittudomen valami 10$ magassaga.
Ugye en eloszor rendeltem toluk, igy egy -3$-t kaptam mult heten.
De akkor +10$-al volt dragabb a Crux, es 18-al olcsobb, mint BG-n.

(#72014) goldister


goldister
tag

Végre megvettem a Mini2-t, most akarom beregisztrálni a drónt.
Ha jól értem ezeket kell beküldenem epapíron.

Pilóta nélküli légijármű-rendszerekről nyilvántartás vezetése
Pilóta nélküli légijármű-rendszer üzembentartó nyilvántartásba vétele
És akkor 2000+2000 Ft a költsége?
Illetve igazolás szükséges?
Köszi a segítséget

(#72015) Celtis válasza goldister (#72014) üzenetére


Celtis
veterán

Igen, ezeket. Mivel 250 gramm alatti, nem kell biztosítás, így értelemszerűen a felelősségbiztosítási kötvény számát sem kell megadni.

Tehát regisztrálod magad, hogy üzemben tartasz valamit, de hogy mit, az nem lesz azonosítva.
Bocsánat, hogy ismételgetem, de nem tudok napirendre térni az ilyen szintű bürokratikus baromság felett.
Miért nem emberre szól a kötelező biztosítás és miért nem az UAS valamilyen azonosítóját kell az üzembentartóin megadni? A legnagyobb üzemben tartott drónnak megfelelő biztosítást kéne kötni és le van fedve mind. Egyszerre úgyis csak eggyel tudsz repülni.

(#72016) cd334 válasza zolikaDB (#72010) üzenetére


cd334
tag

Nagy a kísértés, már 10$ drágábban is rákivántam. Most még nehezebb nemet mondani. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72017) vandor01


vandor01
őstag

mindig az occobb lesz a dragabb! :W

x-niterol mar ne rendeljetek! [link]
- lassu azert fog erkezni Jul 1 utan
- az hogy ok SARCot fizetnek az kamu!

vagy rendeljetek aztan majd fizetve lesz a SARC altalatok.... :DD :DD

szoval inkabb dragabban BG-rol es nagyobb az esely a sarc elkerulesere! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72018) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#72012) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

& zolikaDB

Köszi!

Vándor01: lehet igazad van :F

(#72019) Peaceliker válasza zolikaDB (#72013) üzenetére


Peaceliker
őstag

18al olcsóbb, de bg tényleg eu postával küldi és ha vám /áfa ér, azt állják ők... Most hogy kínai postával jön xt ről, nem vagyok nyugodt...

"Oh my Goa'uld!"

(#72020) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#72019) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Bg a teljes sarcot állja, nemcsak a felét?

(#72021) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#72020) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem ha sarc összege 100usd+ akkor csak a felét... Vagy nem tudom mi az összeg dr ilyen 30k s gépekre nekem állta az egészet eddig többször és villám gyorsan

"Oh my Goa'uld!"

(#72022) Tibusz00 válasza Peaceliker (#72006) üzenetére


Tibusz00
tag

EU-ból jön. Standard szállítás, tracking nélkül. Azt írták : raktáron. Gondoltam akkor fel is adják. Bár most visszanézve az emaileket, már nem vagyok benne biztos.
Nem sürgős.

zolikaDB: Neked gyorsan megjött! :C
Neked ki szállította ki?

(#72023) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#72021) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Na az jól hangzik :K

(#72024) zolikaDB válasza Tibusz00 (#72022) üzenetére


zolikaDB
veterán

Első körben EU-ból talán DPD.
A cseredarabot Kínából a DHL hozta.

(#72025) Tibusz00 válasza zolikaDB (#72024) üzenetére


Tibusz00
tag

Köszi az infót!

(#72026) syler123


syler123
veterán

De rég nem reptettem :D Ma mentem 6 akkut a Froggal, nem is volt rossz, de legutóbb betaflight-ot frissítettem, namármost szépen is repül, de nem tudom átállítani a vtx erősségét és a leggyengébb fokozaton van... CLI-ben írnám át, a parancsot ismerem, át is írja, de mentés után visszaáll 0-ra... Tehát kiadom a save parancsot, újraindul és mint ha semmit sem állítottam volna, get vtx parancsra ugyanúgy 0-án van a vtx_power...

[ Szerkesztve ]

(#72027) cd334 válasza syler123 (#72026) üzenetére


cd334
tag

Milyen VTX? Pontosan üelyik verziós BF? Ports fülön jól van bedefiniálva a protokoll a megfelelő porton? A vtx tábla jól ki van tölte?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72028) syler123 válasza cd334 (#72027) üzenetére


syler123
veterán

Betaflight 4.2.2
Port fülön semmit sem állítottam. Egy ilyen whoop.
Ahogy látom saját márkás vtx: Skystars 25-100MW 5V VTX
Nem állítottam sem csatornát se semmit. A betaflight vtx tab nem aktív, de az korábban sem ment, de cli-ben be tudtam állítani a teljesítményt. Így most nagyon gyenge.

A get vtx parancs pedig ezt adja:
# get vtx
osd_vtx_channel_pos = 234
Allowed range: 0 - 15359

vtx_band = 0
Allowed range: 0 - 8

vtx_channel = 0
Allowed range: 0 - 8

vtx_power = 0
Allowed range: 0 - 7

vtx_low_power_disarm = OFF
Allowed values: OFF, ON, UNTIL_FIRST_ARM

vtx_freq = 0
Allowed range: 0 - 5999

vtx_pit_mode_freq = 0
Allowed range: 0 - 5999

vtx_halfduplex = ON
Allowed values: OFF, ON

vtx_spi_bus = 0
Allowed range: 0 - 3

[ Szerkesztve ]

(#72029) cd334 válasza syler123 (#72028) üzenetére


cd334
tag

A vtx be van kötve egyátalán valamelyik soros portra? A ports fülről tudsz egy képet készíteni? Nagyon úgy tűnik nekem, hogy itt minden a defaulton van. A vtx-n nem tudod gombokkal beállítani? Illetve oldalt van-e vtx menüd és ha igen akkor abban mi van?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72030) syler123 válasza cd334 (#72029) üzenetére


syler123
veterán

Ezt a gépet még sosem szedtem szét :)

Annyi biztos, hogy az elején tudtam állítani és tovább is bírtam repülni. Lehet a ports fülön kihagytam valamit.


(#72031) vandor01 válasza syler123 (#72030) üzenetére


vandor01
őstag

Ha FW frissites volt akkor tuti kiuti a VTX tablat.... en is igy jartam!
keresd meg hozzavalo VTX tablat azt frissitsd fel! HATHA... fingercrox

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72032) cd334 válasza syler123 (#72030) üzenetére


cd334
tag

A régi BF-hez képest ez a rész sokat változott. Ha a frissítés előtt csináltál cli dumpot vagy dif-t, akkor abból könnyen ki lehet deríteni a dolgokat. A ports fülön a megfelelő uartnál meg kéne adni a vtx protokoll típusát, mert jelenleg nincs ott ilyen beállítva semmi erre vonatkozó. És ezután a vtx-hez tartozó táblát be kell tölteni, ahogy @vandor01 írta.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72033) SpydeR3412 válasza syler123 (#72028) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Fizikai gombnak lennie kell a vtx-en, azzal egészen biztosan lehet állítani függetlenül attól, hogy mi van bf-ben.
De pl a Tiny Tank Rush nálam pit módba lépett és nem volt hajlandó kijönni onnan. A megoldás az lett, hogy az uart-nál nem a gyári beállítást (tbs), hanem a másikat kellett kiválasztani. Azóta semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#72034) twine


twine
addikt

Az érzés....

Amikor baromira nem szabad repülni azon a környéken ahol vagy, de te a rendőrök között csapathatod...

:DDD :DDD

Végre érkezett az egyik kedvenc hazai shopomba TBS CROSSFIRE MICRO TX V2 STARTER SET.
Le is csaptam egyre...
Kíváncsi leszek mennyire tudom "összerakni" kérdés, és feszültködés nélkül...
QX7-em van, tehát abban egyből egy forrasztással kell kezdenem...
Aztán a Mormotáról(hétvégén megint dolgozott) is le kell bontani az R-XSR-t, és arra is felforrasztani az egyik vevőt...
Végül irány a szop-ver (OPEN TX / BF )
Nem is tudom a rettegéstől remegek jobban, vagy a kíváncsiságtól, hogy mennyivel lesz f@szább a jelem :B :U
Régi vágyam volt már ez...
CSak ugye a prioritások...
Aksiból is kellene még nem kevés :O
(De sajnos az esetleges félreértések elkerülése végett leírom ismét...én sem nyomtatom a pénzt...baromira élére van minden állítva...)

[ Szerkesztve ]

(#72035) cd334 válasza twine (#72034) üzenetére


cd334
tag

Nem fogsz a crossfire-ben csalódni, nekem bejött, bár most szemezek az ExpressLRS rendszerrel, bár az még nem 100% kiforrott, de látszik benne a potenciál.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72036) twine


twine
addikt

...és van még ez a "minden VÁMolós lesz" témakör, ami mostanában sűrűn előjött...
A 3db trackingemben is megjelent az utóbbi időben olyan pont amikre eddig nem emlékszem, pedig évek óta rendelek:

Hál'isten mind a 3 tétel szimplán landolt a postaládámban, ma mindenféle fizetési kötelezettség nélkül :U

Én nem mondom, hogy ez most már mindig így lesz... Csak elképzelni nem tudom, hogyan tudja azt a mennyiségű tételt bárki ebben az országban feldolgozni ami ömlik befelé... :U :F
Én azért reménykedem benne, hogy nem eszik olyan forrón a kását, mint ahogyan a médiában, és itt tálalva lett...

Ami viszont "fontos", hogy végre a postaládában van a 4db GEPRC 1102 9000KV, és a Mobula7 camera...
Este indulhat a 85mm-es whoop ujjáépítése. :D

(#72037) twine válasza cd334 (#72035) üzenetére


twine
addikt

Bízom benned...Sok jót olvastam már tőled ,róla... :R
Nekem az lenne a fontos, hogy a technológia lehetőségein belül minél többet ki tudjak hozni belőle.
És itt nekem nem a távolság a lényeg, hanem a tereptárgyak...
Hogy cca. 1km-en belül, ha egy lombosabb fa mögé kerülök, vagy hasonlók, akkor ne dobja el magát failsafe-el...Ilyen és ehhez hasonló vágyaim vannak...
Szeretném azt hinni, hogy tisztában vagyok a határaival, tehát nem csodát várok, de azért jóval nagyobb "erőt" várok tőle mint egy R-XSR-től..
A hagyományos értelemben vett Long Range nem kimondottan érdekel...Arra ott a Phantom, ha mindenképpen távolságra akarok repülni és kamerázni...
Viszont jó lenne magabiztosabban repülni egy fákkal bokrokkal megtűzdelt mezőn, mint most...

(#72038) cd334 válasza twine (#72037) üzenetére


cd334
tag

Én whoopon használom főleg (azért a 3" gépmre is rátettem), még nem láttam failsafe-t.

GEPRC 1102 9000kv tapasztalatokra kiváncsi vagyok!

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#72039) vandor01 válasza twine (#72036) üzenetére


vandor01
őstag

en remenykedem benne hogy a nagyok Ali/BG..?? ezek regelni fognak IOSS ba
the European One-Stop Shop system

melynek a celja hogy mar vasarlaskor a vevő az adott orszag AFA-jat kifizeti es ez esetben a cucc megallas nelkul jonni fog a postaladaig.... olyan felado azonosito lesz rajta amit az automatikus feldolgozas felismer es mar nem kell a postas-VAM-os parosnak kezzel tapogatnia! vagy az adott ceg lejelenti melyik TN-ekre van rendezve az AFA?
valami hasonlo lehetseges?

ez az europai terv: AFA bezsakolva a feldolgozas automatikus!
a vevonek szinte eszrevetlen kis kellemetlenseg.... fizetni kell az AFA-t
viszont nem kell fizetni a vamkezelesert!!!
HA az elado vallalja ennek az egesznek a manageleset.... azert ehhez komoly fejlesztes kell a kinaiak oldalarol is! hogy ingyen bevallaljak masok piiizbehajtasat?

szerintem menni fog ez.... mar most erzik a visszaesest!
En ma rendeltem 4 cuccot 2db Ali 2db BG.... mertem vallalni mert mostanaban 10napokat futnak a csomagok.... reggel 10kor rendeltem es 13.00-ra a 4bol 3 mar fel volt adva!
2BG-s es 1Alis (ahol 4napot igertek a postazasig)
Szoval erzesre visszaeshetett a rendeles allomany ezert pikpak feladjak az uj rendeleseket?

Na es par szo a HUN megoldasrol.... masik topokban mar irjak.... Mkir posta bele fog szarni hogy az adott kuldes IOSS vagy sem?
Mindent VAM ele fognak allitani!
Ertem en a posta piizt akar beszedni ezert..... de kerdem keszen allnak ra?
Ha eddig csak a 10%.ot kellett kezzel simogatni? Ezekutan a 100%-ra felkeszultek?
duplaztak triplaztak a melosokat? betanitva mindenki?
az is erdekes? hogy a belga posta mar Apr 15-en megmondta mibe faj a dragasag Julius 1-tol https://www.bpost.be/en/shopping-outside-eu
ez durva 10 euros dragasagra ha nem IOSS-os akkor meg 20euro raugrik
pl egy drarab minosegi vagy pardarab occo telefontok sum 30euro

Mkir csak azt irta hogy Junius 15 tol megmondja mennyi az annyi azaz a savossan beallitott vamugyintezesi dij... erzitek a korrektseget? aki majusban vagy most rendel annak goze nincs mennyit kell majd az Mkir posta markaba rakni Julius 1 utan....

Remelem nerm fog nagyon fajni :DD :DD :DD

De a sok okossagot amit a dronregisztralassal muveltek???
Szerintem ezek meg 2022 nyaran is a 2021-es csomagokban fognak fuldokolni :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72040) DJGABI válasza vandor01 (#72039) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem ebbe a rendszerbe kerüléshez már rég el kellett volna indítaniuk a folyamatot, nem? Jó, persze esély megvan rá, angoloknál működik...

Én is rendelgettem aliról, az mondjuk necces. De BG valóban jó időket fut mostanában

Kevesebb mint egy hónap és csak a totál káosz van, meg az eddigi nyilatkozatok alapján tényleg csak a lehúzás lesz a lényeg

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72041) vandor01 válasza DJGABI (#72040) üzenetére


vandor01
őstag

hááát a lehuzasrol!!???

jelenleg meg nem tudhato mi is lesz az a savos megoldas!?
most egysegesen 3500ft! ha 10 vagy 150 eurot is kell vamkezelni...

de az ilyen kiserteku rendelesek 95% belefer a 150euros hatarba utana mar valodi VAM is van.... belgiumban eddig 50 euronkent 25/30/35 eurot kert a posta.....
Julius 1 tol 15/20/25... yuupeee occobb lett!!! :)
azert lathato hogy az Mkir vamkezelesi dij baratsagosabb.... persze ha minden 1 euros rendelesre ravagjak a 3500-t az nem faja...
En azt varom, hogy 50euronket 1200-2000 kozott lesz valahogy??? remelem
na es akkor hova erdemes rendelni? pl 50eurot HU vs Belga? pl 1500 vs 15ero ???
vagy kovetik a nyugatot!? 5000 lesz 50 euronkent??? :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72042) twine válasza cd334 (#72038) üzenetére


twine
addikt

elkészült/újraépült végre a whoop...
2-3S 85m(pár fotó)
Váz:UR85HD
Motor:GEPRC 1102/9000KV
Vezérlő:CrazyBee F4FR Pro V2
Cam: AIO 25MV, 120fok, 700TVL(MOB7 camera)
Prop:Hulkie 1940-3
Aksik:-2S GNB 300mAh HV
3S Tattu 300mah HV
Végül (ha valakit érdekel) 41g lett a konyhai mérlegen aksi nélkül...

Motorokról néhány szó, tul sok tapasztalat nélkül egyelőre...:
Szerintem nagyon szép ez a fegyverszürke vagy mia szösz a hivatalos neve ennek a színnek...
A ragasztása az állórésznél egy lehelettel minőségibb mint a Happmodel féle borzalom, de ez sem örök élet...szvsz erre is rá kell erősíteni, ha tartós működést szeretnénk...
Viszont azt gondolom a minőséget abban is lehet mérni, hogy ugyanazokat a propokat, amiket az URUAV 1102-es motorokrol teljesen "random feszesség" mellet tudtam leszedni(némelyiket alig tudtam letekergetni, fájt az ujjam mire lejött, volt amit meg simán lehúztam...)Nos ezeket a propokat mind a négyet pontosan ugyanolyan erőhatás mellett tudtam kényelmesen, de nem lazán feltolni a motorok tengelyeire...
Én eddig azt hittem a műanyag propellerek azok amiket ilyen borzalom lukméretekkel tudnak "fröccsönteni"...
Most kiderült számomra, hogy azokkal semmi gond..
amivel gond van, az a "sz@r" minőségű motorok tengelyeinek mérete,,ahogy épp sikerül a műhelyben... :(((
Én legalábbis most ezt szűretm le abból amit tapasztaltam...
Hangja szép, furcsa rezgésektől mentes....túl nagy különbség nem hiszem hogy lesz repülés közben egy happymodelhez vagy uruavhoz képest, hiszen a "matek" ugyanaz...1102/9000KV
Gondolom ha lesz különbség, az tartósságban mutatkozik meg...
A kamera képem szép, nincs rázástól való "zizegés", vagy jello...
Első felindulásból elégedett vagyok vele...Nem gondolom hogy borzasztó nagy csodát vásároltam, viszont szvsz mindenképpen minőségibb darabok, mint a Happymodel-UrUAV párosok...

A tartósság meg majd kiderül...Ugyis jövök "sírni" ha megkotlik valamelyik :B :DDD

Holnap szerintem még a szoftveresen is "rendbe rakom" a gépet...(Feldobom a legfrisseb BF.-ot...)aztán öröm és boldogság...
irgalmatlanul megy 3S-en ez a kis gép :Y :C

(#72043) SpydeR3412 válasza twine (#72042) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Grat! Nagyon jó kis gépet dobtál össze, én is imádtam.
A súlyban hozod az átlagot, teljesen rendben van az is.
És valóban, iszonyatosan meg tud lódulni az a konfig (full gáz, fém villany oszlop és szó szerint szét robbant a gép :DDD :DDD :DDD az egyedüli ami túlélte, az a hx100 canopy :C), persze, hogy mindez az utolsó aksinál....

Am nekem eddig 1 gyártó motorjánál sem volt problémám azzal, hogy nincsenek leragasztva a kábelek. Kivétel a tyro69 motorok, de ha minden igaz, abból is csak a 3$-os másolatot zavarta. Persze ártani nem árt.

(#72044) F.E.K.. válasza vandor01 (#72039) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Az hagyján, hogy drágulnak a cuccok (így is lesz amit érdemesebb Kínából rendelni mint idehaza, vagy mert igy is olcsóbb, vagy azért mert egyszerűen itt nem kapható), a plusz idő és macera az ügyintézéssel a rosszabb szerintem.... Így is soká fut be egy-egy csomag, ami az olcsóság mellett rendben volt jellemzően, de mostantól drágább és lassabb is lesz a dolog (a jogalkotók szándékainak megfelelően).

Pf...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#72045) DJGABI válasza twine (#72042) üzenetére


DJGABI
addikt

Jó kis setup, nekem nagyon bejött ez a méret/konfig. Nekem mondjuk 2S-en bőven elég volt

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72046) twine válasza SpydeR3412 (#72043) üzenetére


twine
addikt

+#72045 DJGABI
:R :R
Közben még tegnap éjszaka felkerült rá minden "földi jó"...(képtelen voltam abba hagyni az építkezést/műveletet)
JazzMaverick 48KHz....RPM filter beállítva...
Olyan kis "műszer hangja" van a gépnek...Látom már ,hogy nagy lesz a szerelem :B :D
Ma behoztam melóba, mert itt van jó minőségű takony, és faja pisztoly hozzá...
Megkapták a motor kábelek az erősítést a f@sza takonnyal...
Alig várom, hogy hazaérjek, és induljon az "élmény repülés"...eddig csak a tesztelgetés fázisa volt éjszaka...

Még arra leszek kíváncsi ez is műveli e azt az "átborulást" amiért a múltkor itt nyünnyögtem...
Ha igen,..akkor még a motor/prop forgatás van hátra...

[ Szerkesztve ]

(#72047) vandor01 válasza twine (#72046) üzenetére


vandor01
őstag

képtelen voltam abba hagyni az építkezést/műveletet

na es persze 2 evvel ezelot a jo kis diatonet vmi aprocska receiver problema miatt nyuglodtel itt egy FW csere miatt par kanoc forrasztasa miatt.... ugy hajitottad ki mint macskat..... TAVval mindennel.... most meg??? :D :DDD :C

tegnap delelott 10 kor meg rendeltem nagy batran a Julius 1 elott 2db Ali 2db BG
3db mar tegnap 13.00 kor el lett postazva.... a negyedik most az elobb!
mivel jo idoket futnak? kb 10 nap! batran belevagtam...
de asszem valoban ez lesz az uccso rendeles Jul 1 elotte LD215160225BE
izgibizgi lesem a menetrendet versenyfutast az idovel vegul is van 22napja a VAMra erkezesig de 99% bele fog ferni :DDD
julius1 utanna meg? kiderul vagy beborul? :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#72048) SpydeR3412 válasza vandor01 (#72047) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én is nagyon lesem, mert az fc-m Ali szerint már 2.a óta valami átvevő ponton van, ellenben semmi értesítést nem kaptam még róla. :F Ha vissza, meg újra küldés lesz, az már időponton túli dolog...

(#72049) twine válasza vandor01 (#72047) üzenetére


twine
addikt

És ez pontosan így is van... :P :B :DDD :R
Szóról szóra, egy betűjét sem cáfolom :D
De azóta sok víz lefolyt a Dunán...
Rá kellett jönnöm,hogy ez másképp nem megy...
De a sok munka, és még több belelocsolt pénz..ami a Crashek,és elforrasztasok, és rendelések és ...és ....és miatt elkerülhetetlen volt, meghozta lassan a gyümölcsét...
És itt, ebben elvitathatatlan része van az itteni közösségnek is...sok segítséget kaptam itt amit ezúton is köszönök...
Mostanra már azért van valamiféle tudás...ha nem is sok, de vagy meg tudom oldani a jelentkező problémákat,,vagy legalább tudom mire keressek a "net tudástárában"...
Pontosan tudom honnan indultam...nem tudom elfelejteni, mert nagyon nehezen állt össze a kép...
Abban az említett időszakban szó szerint semmit sem tudtam...de ezt nyilván felesleges magyarázni...
De kedvem sem volt igazán a szereléshez...
Azóta ez változott...nem mondom hogy ettől áll fel a ...........
Még mindig sokkal jobban szeretek repülni...de mára már muszajbol megcsinálom... másképp egyszerűen nem megy...
Az összes segítőkész topictars mellet akiknek nagyon hálás vagyok, muszáj megmelitenem Fuhur topictarsunkal megejtett személyes találkozóm...
Azt hiszem akkor és ott került igazán egyenesbe hogyan is áll össze a vezérlés a BF , illetve a gép-Betaflight-transmitter háromság....arra a pontra datálom azt , mikortól igazán elkezdtem élvezni az "építést-configurálást"...

A tudásom ma sem nagy...de tudom mit kell keressek, ha elakadok, és az hatalmas előrelépés számomra...
És amikor én itt postolgatok ezt-azt...az mindannyiszor az öröm miatt van...nem flex, vagy ilyesmi...
Hanem talán itt sokan el sem tudják képzelni mekkora öröm ennyi említett szenvedés után "egyenesbe kerülni" :B

Az említett diatone-os időszakomban egyébként egy komplett szettet adtam el. Gépet akksi kat transzmittert szemüveget mindent :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72050) vandor01


vandor01
őstag

igen ez van....
is hiaba osszak itt az eszt hogy lehet nem egy cool geppel kell kezdeni FPV-zni mert lassuk be a kis diatone alapjaiban nem kulonbozik az 5 colltol sőőt minden kisebb kevesebb anyag erzekenyebb takolni forrasztani mit egy 5 collost...
DE nem rogton az "utcarol" jove kell neki ugrani... es ugye van akinek mar azert van lovese a dronokrol mert lapul otthon 1-2 Phantom.... de ez nem ugyanaz mint egy "fejlett" 5 collos vagy akar 3 collos kis zsebraketa....
Erdemes ezek elott parhonapot kefesekkel okoskodni megtanulni az alapokat forrasztani elsonek vmi egyszerubb kis kefest kovetkezore komolyabb kefes de meg mindig csak gyerekjatek kategoria... aztan szerintem johet az ACROs zsebraketa....
drgabbnak tunik az ut.... de lehet a vegen occob mint a zsebraketa??
pardarab 5-10 euros kefes FC-t elbaszni csak occobb mint vmi 30-50-100 euros tornyot megfektetni...
mindenki jarja a maga utjat.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.