Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Peaceliker válasza vandor01 (#69900) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elég jó a hatásfoka, sztem 90% tuti van, de régen mérték vmelyiket, pontos szám már nincs a fejemben.
Amúgy miért nem led táp? Legolcsobb cucc, mondjuk nagyobb, de stabil, olcsó.

"Oh my Goa'uld!"

(#69902) Blizzardking válasza vandor01 (#69900) üzenetére


Blizzardking
őstag

A 200W vagy a 9A azok a keretek. Ha nagyobb teljesítményt akarsz kivenni belőle mint 200W, vagy akkora áramot akarnál kivenni belőle, hogy 9A-nál többet kéne hozzá szittyóznia, akkor leszabályozza a kimenő áramerősséget.
Ha a kimenő fesz 30V, akkor 6,6A-nél nem ad ki többet a 200W limit miatt. Úgy ahogy írtad.

Amúgy meg miért nem számítógépes tápokat használtok?
12V, 350W az is tud 30Ampert. Olyat kell keresni, ami egy ágon is le tudja adni a max teljesítményt. Nem feltétlenül megvenni gondoltam, de bontott gépből, innen-onnan csak lehet ingyé szerválni valami 3-400W-os tápot, nem..?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69903) Peaceliker válasza Blizzardking (#69902) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azokkal néha macera, van hogy meg kell külön terhelni az 5v os ágat hogy menjen stb.

"Oh my Goa'uld!"

(#69904) kriszbon válasza ezoltan (#69898) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm a választ!
A pont onnan azért mert sokszor vásárolok tőlük, és sokkal olcsóbbak mint BG vagy egyebek(fele az ára).
A szállítás ide hozzánk is kb. annyi idő, és ha gond van visszafizetés sem probléma(elég sokat fejlődött az Ali)
A 3.3V nem lenne gond, mert van olyan converter nem is egy.
Azért kérdeztem csak, hogy együtt működhet-e ezekkel a vezérlőkkel.

Ez végett voltam/vagyok bizonytalan benne:
"Arduino Compatibles, Data Communication"

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69905) ezoltan válasza kriszbon (#69904) üzenetére


ezoltan
tag

Értelek.
Személy szerint egy pár €-s kacattal nem kísérleteznék csak mert ezt találtad a bejáratott helyen,főleg,mert adott esetben ez menti meg a géped.
BG-ről nekem átlagban két hét minden,én onnan rendelnék egy bn220-at kb ugyanannyiért és gól.
Nyilván drágábban,de Váradi Gabinál (fpvracerstore) is van annak a tbs-es verziója,másnapra nálad van amennyiben sürgősen kell.
Általam tesztelt az is,tökéletesen megy.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69906) ezoltan válasza kriszbon (#69904) üzenetére


ezoltan
tag

Egyébként elméletileg mennie kellene.
Hogy aztán ez a modul mennyire stabil,eldobál-e pár holdat vagy mennyire hamar lesz meg startkor a fix,már más kérdés.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69907) kriszbon válasza ezoltan (#69905) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem viszont nem jön meg 2 hét alatt az biztos.
Azért nem ugyan annyi, és ha a sok kis apróságot meg nagyobb dolgok árát is összeveted, már ott van egy közel fél gép ára.
Már bánom hogy megígértem valakinek hogy olcsón összehozok egy gépet, de most már ez van.

Ez a Gábor az aki itt is szokott lenni a fórumon?

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69908) vandor01


vandor01
őstag

multkor itt 2015-oztem :DD

na nosztalgiabol beleolvastam a topiknyito elso oldalaira......
2014 vege 2015 eleje....
hol van meg a mindenki altal elerheto es megepitheto 5" config???
jo minosegu FPV kamcsik VTX-ek antennak digitlis receiverek.... szemcsik?
kefementes kis raketakrol meg csak nem is almodott a user! whoop? thootpick? ahhhh
kulcs szavak :DDD

dronok
Hubsan H107D
Walkera QR350 PRO
DJI PHANTOM 2 Zenmuse H3-2D
DJI inspire 1
DJI s1000
F450 F450
Hubsan X4 H107C HD 2MP
WlToys V262 hobby grade
WlToys V353
WlToys V959
Parrot Bebop ANAFI USA
Parrot Rolling Spider
Cheerson CX-10
Cheerson CX10 Mini
Cheerson CX10A
Cheerson CX20
Eachine H7
Syma X6
Syma X5C (Az X5C-t sok kínai "gyártó" koppintja, vigyázni kell vele.)
JJRC H5C
JJRC H8C
JJRC H12C
Rotor X129 RC
R998-V2
NINCOAIR QUADRONE

Kamcsik
Sj4000
GoPro Hero 3+
Polaroid Cube
Dimika

FPV
FPV meg túl drága játék
- FlySight Black Pearl diversity monitor 67k
- ImmersionRc 600mW jeladó 34k
- iOSD mini telemetria 17k
- Plug&Play kábel a Phantomhoz 9k
- ImmersionRC Spironet antennák 16k

szabalyzas.... 5eve?????
olyan lassan megy mint a migracio megallitasa az EU hatarokon... :DDD
Szabadban 30 napra előre kell kérni engedélyt ezekhez? milyen magasságra vonatkozik?
Ha jól tudom akkor az idevágó jogszabály még nem készült el, de valószínűsíthető, hogy a nagyobb, komolyabb gépekre valamiféle "pilóta" engedély fog kelleni.

HVG:
Hatósági engedély kell majd a használathoz
A Légügyi Hivatal célja egyébként bevallottan az, hogy előbb-utóbb a hagyományos repülőgépek pilótákéhoz hasonló követelményeket támasszon a drónhasználók felé. Ez azt jelenti, hogy a kereskedelmi célú vagy komolyabb paraméterekkel rendelkező eszközöket bizony csak képesítéssel lehet majd röptetni. A hatóság tervei szerint típusengedélyhez kötnék a gépek használatát, azoknak megbízható ipari környezetből kellene kikerülniük, de szervizelés is szerepelne az előírásokban.
Ozoli Zoltán hangsúlyozta: azt tervezik, hogy kategóriák szerint rendszerezik a drónokat, tehát a pilóta nélküli légi járművek és használóik között sem lesz egyenlőség. „Kategóriáktól és alkalmazási céltól függően lehetnek eltérő követelmények, itt a hobbicélú és kereskedelmi célú felhasználásra is gondolunk. Lenne egy játék kategória, amelyet a törvény nem szabályozna. Még. Mert az eszközök gyors fejlődéséhez folyamatosan alkalmazkodni kell” – mondta a főmérnök. Hozzátette: a hobbicélú felhasználáshoz kevesebb papír kell, viszont sokkal nagyobb lesz a korlátozás, míg a kereskedelmi használatnál több engedélyt kell beszerezni, de cserébe jóval nagyobb szabadság járna.

Ez a Zoli gyerek él még?? vagy nyugerbe vonult!! 5 ev nem volt eleg.... evekig kapjak a fizut a szabalyzas meg meg mindig a talalgatas fazisaban....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69909) ezoltan válasza kriszbon (#69907) üzenetére


ezoltan
tag

Hát sajna ez ilyen... 😕

FB-oldalán eléred,sajnos fogalmam sincs hogy itt jelen van-e,nem ismerem az itteni felhasználókat,csak ritkán nézek fel ide.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69910) vandor01


vandor01
őstag

low budgetban csak bokorugrasra
szoval 500-600meterre osszeraknek egy 6S 6collt 4-5perc repulésre

velemenyeket otletet tanacsot kernek!

van 4db 3S850 HV bolt aksim... 2-esevel sorba kotnem es ott is a 6S
XM+
VTX vtx02 eachine 200mw
vaz hantu 248
camera RunCam Micro Swift 3
motor emax eco 2206 32g 32A
FC na ez az erdekes!!? F4 35A

meg talan a 250gramm ala is becsuszna?????

izgi bizgi....
HA van mas otlet szivesen veszem! de csak occcobb es jobb lehet!! :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69911) Peaceliker válasza vandor01 (#69910) üzenetére


Peaceliker
őstag

az az fc sztem felejtős
inkább vmi 20x20 stack

"Oh my Goa'uld!"

(#69912) vandor01 válasza Peaceliker (#69911) üzenetére


vandor01
őstag

Link? Ehhez akkor mit? 6S.... 40A?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69913) Blizzardking válasza Peaceliker (#69911) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mi a baj vele? Nekem bejön ☺️
Súlyra biztos jobb mint a stack, nem?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69914) vandor01 válasza Blizzardking (#69913) üzenetére


vandor01
őstag

nekem is tetszik nagyon adja magat
egy kiegyenesitett fogpiszka lap :)
30x37mm 2-6S 35A 8gramm

itt van pl ez a hasonlo torony 4+7gramm plus a kabel es csavarbol is tobb kell?
min 13-15gramm

na de egy 6S/6coll nal azaz pár gramm nem oszt nem szoroz....
csak ugye ha mar igy fejlodik a jatek? 5 ev alatt idejutottunk?
egy kis 8g lap elég? annyi hely marad a gepen hogy egy vereb atszall
az also es felso lap kozott :DDD :DDD

szoval ezzel a ket 2206 motorral a papir adatok kiadnak???
Emax eco 1700KV 32gramm es max 32Amper
Iflight xing 1700KV 30gramm es max 30Amper

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69915) ezoltan válasza vandor01 (#69914) üzenetére


ezoltan
tag

Emax-ból nekem az RSII széria volt az utolsó (szerettem,illetve máig az van az egyik gépen),az Eco-kat viszont az ismeretségi körben is nagyon sokan használják.
Remek kis motorok,jól bírják.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69916) vandor01 válasza ezoltan (#69915) üzenetére


vandor01
őstag

nem a motortol felunk.... nem az a gyenge pont az otletnek :)
amugy az emax felaron van mint a xing..... 5db 18e VS 33e

itt a nagykerdes a 8grammnyi kis semmi szinte körömkosz???

megbizhatoan alviszi a cuccot? es meddig 1 het/honap/ev?
igaz csak bokorugrasra lenne szoval ha eldobja magat begyujtheto!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69917) Peaceliker válasza Blizzardking (#69913) üzenetére


Peaceliker
őstag

a korábbi ilyen pofa lapok (hglrc zeus) hullottak, mint a legyek :)

(#69914) vandor01

én fogpiszka lapot néznék, azalá van már tonna váz, xt-n 30 usd egy 20a es lap (mondjuk az 4s), de van 30A es is nem sokkal drágábban

"Oh my Goa'uld!"

(#69918) twine


twine
addikt

Urak, segítséget szeretnék kérni!

Megjött az új Mobula7...
Azt hittem már felkészült vagyok...
Felakasztottam a pc-re,betaflight indít, cli-ben "diff all" futtat, file-ba ment, majd impulse rc driver fixer futtat, drivert telepít, cli-ben "bl" parancs futtat, firmware frissítést indít, szépen le is fut, bl módból kilép, cliben "version" parancsal ellenőriz, öröm, boldogság...majd:
próbálom file-ból vissza tölteni a beállításokat, és ezt a két hibaüzenetet kapom...
Segítsetek légyszi mit kezdjek ezzel, illetve hogyan állítsam vissza a lementett txt file tartalmát?


köszönöm előre is :R

(#69919) ezoltan válasza vandor01 (#69916) üzenetére


ezoltan
tag

Tudom hogy nem a motortól félsz,csak mivel kérdésként szerepelt,főleg az árak tekintetében mondom hogy amilyen olcsó,annyira jó is.Válaszd azt bátran.

Az ominózus AIO-ra visszatérve: véleményem szerint (és tapasztalatok alapján nem vagyok ezzel egyedül) ezek p.csfüstök kb.Főleg 6 cellával meghajtva.
Egyrészt elszáll az egyik esc-d (amire elég jó esély van),kukázhatod az egész hóbelebancot.
Másrészt én 20x20-at nemhogy 6S-re,SEMMIRE nem vennék.Nem bírja leadni a hőt,elmászik a fet,kijön a füst így is,úgy is.
Komolyabb összegben mernék fogadni hogy ezt megtápolva 6 cellával mondjuk a harmadik akksit nem kell már felstrap-elned,feltéve hogy nem csak lebegteted 2x7 percig.


Persze lehet duzzogni a válaszon ahogy addikt felhasználók esetleg teszik és csakazértis berendelni de hidd el,nem érdemes.
Nem kell ennyire kigrammolni egy 6/6 gépet.Én a helyedben egy strapa fc+ mondjuk egy T-Motor 45A 10k körül és lesz egy megbízható setup-od.

Egyébként csak biztatni tudlak mert atomvillanások ezek és 4S felett nem kókadnak a végefelé.
Remélem összehozod. 🙂👍🏼

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69920) twine válasza ezoltan (#69919) üzenetére


twine
addikt

"Persze lehet duzzogni a válaszon ahogy addikt felhasználók esetleg teszik és csakazértis berendelni"

(#69921) Peaceliker válasza twine (#69918) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a helyzet, hogy sosem próbáltam még ilyet :-D
Kb 2 beállítás kell és repülnek, stock on most már.

Sztem dobj fel egy bf 4.1et (ha nem f3 bár én arra is azt raknám, performance edition kell akkor) egy 48khz et mellé, rpm filterrel (feljebb linkelt kolléga jazzmaverick féle cuccot, configurator linkelve van oda) és rá sem ismersz majd

Amit állítani kell, az bind, small angle 180, receiver fülön taer, modes, osd ahogy tetszik, ha akarsz dshot buzzer. És kb mehet is ha fc irány jó. Illetve ha prop out akkor megint konfig fül, dron kép alatt pöcök katt, ennyi. Ha esetleg motor order rossz akkor dobj privit, segítek, az is 2p

"Oh my Goa'uld!"

(#69922) ezoltan válasza vandor01 (#69914) üzenetére


ezoltan
tag

Egyébként egyikőtök sokat foglalkozik/foglalkozott whoop-okkal(?).
Anno azon a véleményen voltam hogy ezek a kis légypiszkok kizárt hogy érdekeljenek,teljesen más az érdeklődési köröm.

Kipróbáltam egy jóbarátom gépét és elképedtem hogy beltérben vagy maximum a kertben gyakorolgatni micsoda elképesztően jó szórakozás is ez.
Rendeltem egyet,amit sosem hittem volna.😃

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69923) vandor01 válasza ezoltan (#69919) üzenetére


vandor01
őstag

ja ja gyanitom vmi ilyesmi lehet a helyzet...... igaz joparan mar keszulodnek hasonlora AIO+4S/5coll vagy AIO 6S/6"..... megvarom mit muvelnek? csak hat a kihivas :DDD kis foss mire kepes? ismerve a kinyaikat nagy az esely hogy a 6S/6" -on elverezne.... az is jo kerdes hogy egy kozepes 4S/5"-t elbirna-e vinni? hamar 3-6S es 35A...??

mondjuk 4S/5" kozepes szarig nem vennek mar 30,5x30,5 tornyot felesleges foleg ha bokorugrasra hasznalnalodik az objekt..... persze vmi csucsrajaratot konfighoz combos T mocihoz ahol 40A fole is szaladhat a moka oda riszkis a 20x20......

van annyi repulo targyam, hogy ez mar csak hab lenne a tortan.... mig el nem fustol :) de egy 4S/6"-t osszerakok mert a cuccok mar megvannak.... 20x20-25/30A es alapfos 2204/2300KV.... ez is izgis..... hogy birja majd? aztan addigra kiderul ki mire jut a fos AIO+ 6S/6"-al? :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69924) ezoltan válasza vandor01 (#69923) üzenetére


ezoltan
tag

Izgalmas projekt,amúgy tényleg kíváncsi lennék a végére. :)
Szerintem nem bírja a komolyabb igénybevételt.
Gondosan választanék propit mindenesetre hogy ne terheljem szét a rendszert.

A 6” méret nekem iszonyatosan bevált,nagyon megszerettem.👍🏼

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69925) Peaceliker válasza ezoltan (#69922) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, mit? :-)
Nehéz a bent is kint is kérdés. Bentre 65 1s faja. Kintre nagyon csak elmegy kategória. Kintre 75 2s faja, bentre sok, 1s en mondjuk jó lehet de jobban nyúzza az agyam mint a 65 ös :-)
65 2s megint sok bent, kintre meg jó lehet bár akár kevés is de akkor 75 2s jobb.
Amúgy kért függő de ha értékes méret akkor 85 vagy még inkább fogpiszka oda való. Bentre 85 az mondjuk karcos :-D

"Oh my Goa'uld!"

(#69926) ezoltan válasza Peaceliker (#69925) üzenetére


ezoltan
tag

Beta75xHD-t.
Nem akartam 5A-es esc-vel vesződni/kockáztatni és a típust többen ajánlották.
Videózni sem fogok vele de jelenleg csak ez volt raktáron. :)
Arra gondoltam,bentre 1S,kintre 2S esetleg...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69927) vandor01 válasza ezoltan (#69926) üzenetére


vandor01
őstag

raneztem erre a Beta75xHD....
nos gondolom vmi ilyesmit kifogasolt kriszbon szaktars....
marek muanyag es 230juro :DDD :DDD
55gramm......... kinabol......... :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69928) ezoltan válasza vandor01 (#69927) üzenetére


ezoltan
tag

Hát,én 109€-t utaltam érte. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69929) vandor01 válasza ezoltan (#69928) üzenetére


vandor01
őstag

digital vtx-es?
ahogy nezem ez a nagy fiicsor hogy majd mehet a DJi szemcsire!...
lehet ezert ilyen huzos az ara??
analog meg a fele :)

Modified Nebula Nano Kit
high-definition picture and a transmission range up to 4km. Users can choose 25mW/200mW/500mW/700mW from DJI goggle settings.

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69930) ezoltan válasza vandor01 (#69929) üzenetére


ezoltan
tag

Neeem,sima analóg 25/200mW.
12A esc.Szerintem a Caddx Turtle v2 mindössze az “extra” ami benne van. :DDD
Teszek bele majd egy rxsr-t aztán ha nem lesz kedvem kint a méteres hóban caplatva spotot keresni,megteszi majd odabent a jó melegben remélem.😀

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69931) Peaceliker válasza ezoltan (#69926) üzenetére


Peaceliker
őstag

1s? :DDD ez min 2s gép, 1 el fel sem fog szállni (ha bebootol egyáltalán). 2-3s ha 8kkv.
Ahogy nézem talán már nem a hulladék ősi racerstar 1103 at rakták bele, mint amúgy szokásuk...
De ilyen lapom hullott nekem is, havernak is, de legyen szerencséd. :-)
Én tuti nem ezt vettem volna. Dög nehéz, így repidő sem lesz harcos, épp súlya miatt nem is tép úgy.

Én kidobnam belőle a turtle t és menne bele vmi pici kamera. Egyből 40g sem lenne és menne jól (ha 8kkva akkor mondjuk 3s en inkább). Mondjuk most én is tervezek építeni egy 75os gépet 1102 vel kisebb (13500)kv val 2s re.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69932) cd334 válasza twine (#69918) üzenetére


cd334
tag

Sajnos főverziók váltásnál 4.0.x > 4.1.x -> 4.2.x nem javasolt a teljes diffek visszatöltése, mert két verzió között általában sokminden változik, lehet ugyanaz a paraméter máshogy befolyásolja a szabályzókört. A régi diff részeit lehet használni de az egészet biztosan nem.
Idézet a 4.2 kiadási megjegyzéseiből:
as you have come to expect, there is a detailed Tuning Notes for Betaflight 4.2. Use them, or use the improved tuning sliders in the Betaflight configurator 10.7.0 to get your craft tuned. Please do not paste tuning configurations from previous versions of the firmware. Some defaults have been changed, and some parameters are used in different ways, so previous tuning settings will not work well with Betaflight 4.1 (#8623, #8736);

Én általában főverzió váltásnál a board defaultjából kiindulvs a diff segítségével szoktam felépíteni újra a konfigot.

Ha kell extra segítség keress privátban és megoldjuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69934) kriszbon válasza vandor01 (#69927) üzenetére


kriszbon
őstag

Most úgy még is méé.. szerinted megér [ennyit] az a gép?
Valld csak be az igazságot, mert hogy ez nem hogy ennyit, de a felét sem(szerintem).
Ez a minden egybe nem gyere be az biztos, főleg ilyen kicsibe és még leburkolva is.
Hogy miért nem, azt meg már leírták előttem. :-P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69935) ezoltan válasza Peaceliker (#69931) üzenetére


ezoltan
tag

Na majd meglássuk.
Azt a kamerát pedig simán kiveszem belőle,ahogy mondtad.👍🏼

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69936) ezoltan válasza kriszbon (#69934) üzenetére


ezoltan
tag

Nekem most,akció nélkül is 150€-ra írja.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69937) Saccco válasza ezoltan (#69922) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én sokat toltam a Whoop szekerét itt. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69938) ezoltan válasza Saccco (#69937) üzenetére


ezoltan
tag

Tényleg😊
Bizonyos dolgok felett automatikusan átugrottam/ugrok,emiatt nem emlékeztem.Sorry!

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69939) Saccco válasza ezoltan (#69938) üzenetére


Saccco
nagyúr

A többség szkeptikus volt a Whoop-okkal. Én az elejétől imádtam. :DDD Főleg a 0 pénzes babrálós beszállás tetszett. A játék gépek hobbi szintre hozása. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69940) ezoltan válasza Saccco (#69939) üzenetére


ezoltan
tag

Meglepett hogy van rendes acro mód,illetve hogy teljesen alkalmas hiánypótlásra,gyakorolgatásra mikor odakint hóvihar tombol. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69941) ezoltan válasza Peaceliker (#69931) üzenetére


ezoltan
tag

Na akkor az egy cella látom felejtős lesz.👍🏼
Jujj micsoda kávészámok.
900-akhoz vagyok szokva🤣

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69942) Saccco válasza ezoltan (#69941) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én 1-2-öt iszok maximum egy nap.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69943) ezoltan válasza Saccco (#69942) üzenetére


ezoltan
tag

😂👍🏼

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69944) twine válasza Peaceliker (#69921) üzenetére


twine
addikt

:R
Köszönöm, később mindenképp megnézem ezeket az "extrákat"....

(#69945) twine válasza cd334 (#69932) üzenetére


twine
addikt

:R
Köszönöm a segítséget.
Képtelen vagyok felzárkózni, úgy tűnik :DDD
Pedig már úgy gondoltam, kő profin mentem a gyári állapotot, tudom, hogy kell frissíteni, stb...
Erre jön egy ilyen :DDD

Hozzáteszem, félig sikerült megoldanom, tegnap este végül sikerült egy "egészséges save" állapotig eljutni...
De élnék a lehetőséggel, és a többit privátban akkor... :R

(#69946) vandor01 válasza kriszbon (#69934) üzenetére


vandor01
őstag

maximalisan egyettertek veled..... 54gramm 85.000 ft-ert???
2/3-a muanyag es nyomokban vmifele femreszecskeket is tartalmaz!
a Dji digitalis hype feelinget kell megfizetni :DDD

en mar az 1,1grammos runcamnano3-on is kiakadtnam 1,1gramm!
megjelenesekor 18ejro plus posta... ugy volt belove hogy 22e alatt legyen
ma mara feleert is van..... a 14K arany felvasarlasa meg 7-8e ft.....

mikor "tulleptem" a kefes kis gepeken
nekem is voltak ilyen grammbaszo kis fosok
dragabb volt az 3grammos kefementes motor mint vmi 2205!
es olyan fos minosegben hogy eletben nem kivanom vissza 11xx alatti motorokat
inkabb kefes!

es igen ma mar nem drone-t epitunk pl F450 F550 meg open sources cuccok
meg mechanikus gyro kis uveg cupola alatt lehet programozni meg agyalni
akkor hogy van ez? hogy is legyen? de a piacnak nem is ez kell!
megvesszuk az aranyaron az osszetevoket azt osszeforrasztjuk azt repul
mosoly a pofankon ha osszetorjuk vagy lefustol veszzuk a kovetkezot :D
es AKKOR ez mar egy szimpla foldi halandonak is eleg eros kihivas!
amilyen kis pici forraszto lukak vannak es amilyen a 40+ ev felett
a venszarok szemei :) veluk eggyut nekem is :)

a legnagyobb kihivas a par evvel ezelotti csak 5 collos korszakhoz kepest
ott ahol defult PiD setuppal is repult mint allat az altalanos usernek
mert ha a P-t 25-re vagy 75-re allitotta barhova akkor is siman repult
ma meg a sok csucsra jaratott motorok es technikak kozott sokkal
finomabra kell allitani mert csak egy szuk savban hajlando fajan menni
pl 40-45 kozott alatta alulvezerelt, felette tulvezerelt lesz azt csattog remeg
erolkodik az aranyaron mert csucstechnika de sebaj ma mar a 4.1.1 tol
mar szamokat sem kell be irni es sakkozni vele
egerrel raklikkelsz azt huzogatod a csuszikat mig jo nem lesz :)
vagy a tableten a mutatoujjal :)

ez ilyen vilag el kell fogadni......

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69947) twine válasza kriszbon (#69934) üzenetére


twine
addikt

Ez gondolom most az újdonság, és az első fecskék, amit csúnyán meg kel fizetni....

Azt semmiképp nem mondanám , hogy értek hozzá, de mostanában elég sokat túrom ebben a témában a netet, és látom az árakat...
Az az előrendelhető X HD valljuk be, egyelőre az első és egyetlen whoop, ami digitális képet tud adni...Nem fogja a gyártó egy marék szotyi áráért adni :U

Más, de kapcsolódva:
Én most pld eléggé be is vagyok szarva, mert a Fatshark HDO2-be beleraktam 150.000.- forintot, a Rapdfire is közel 50 lesz,+ az antennák, és nagyon úgy tűnik számomra, hogy durván ránk rúgta a digitális FPV az ajtót...

Eddig még nem is gondoltam ezt, míg meg nem láttam ezt a whoop-ot...
Én meg még mindig nem vagyok biztos benne, hogy jól döntöttem, és esetleg nem a DJI szemüvegét kellet volna megrendelnem....még most is azon agyalok, ha megjön a fatshark ki sem bontom, hanem rakom hirdetésbe annyiért amennyiért megvettem, és rendelem a DJI-t...
De kb. percenként változik a véleményem...
És miért?
Mert itt a Fatshark digitális rendszere a küszöbön, ami a HDO2-vel működik együtt...

Kicsit olyan most az érzésem, mint anno, amikor a DVD formátumot piacra dobták, és a plusszos, és minuszos szabvánnyal c0patták a népet...Mindkettőt bejegyezték, a gyártók meg jó sokáig csak egyik, vagy csak másik szabvánnyal értékesítették a rettenetes drága eszközeiket...
hosszú időbe telt míg végre plusz, mínusz,R, és RW szabványokat is tudtak olvasni írni a berendezések, és emészthető , széles körben is megfizethető eszközök kerültek a piacra...

Most valahogy ez az érzésem az FPV piacon... a két "nagy" két különböző digitális cucca próbálkozik, az ember meg tudjon dönteni :W :O

Nekem legalábbis ez most erős fejtörést okoz, mert a csillagok épp úgy állnak, hogy most raknék magamhoz képest erősebb összeget hosszú távra az FPv rendszerem alapjaiba...

Kinek mi a véleménye erről a témakörről?

Azokat az evidenciákat most hagyjuk ki a képletből, ha lehet, hogy nem ezen múlik, ki hogyan repül....ez tiszta sor...inkább csak a technika és a jövője foglalkoztat jobban....

[ Szerkesztve ]

(#69948) twine válasza twine (#69947) üzenetére


twine
addikt

De nehogy félre értsük, én sem gondolom, hogy egy marék műanyagért egy whoop méretű kis lóf@szkáért 85.000.- forintot ki kellene adni... :N
inkább csak a piacból indulok, ki...és abból ahogyan az új dolgokat be szokták vezetni...és úgy látom, sajnos ez ilyen...

(#69949) ezoltan válasza twine (#69947) üzenetére


ezoltan
tag

Fene tudja,azért még elleszel sztem azzal a HDO2-vel,amennyiben nem akarsz azonnal a HD-témába ugrani.
A dji rendszere már mióta a piacon,és azért vannak gondjai máig is.
Ki kell annak még forrnia,addig meg lehet használni a bevált és stabil analógot.
Az egy olyan minőségi és értéktartó cucc amin nem fogsz sokat bukni később sem.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69950) cd334 válasza twine (#69947) üzenetére


cd334
tag

Én kivárok még ezzel digitális dologgal. Egyrész nekem még túl drágák ezek a digitális cuccok. Egyenlőre parkban kis területeken whoopozok. Én egy EV800+Pro58+DVR kombóval nyomom. Nem tökéletes, de elég szépen teszi a dolgát. A csikszemüvegek meg a szemem miatt eddig nem jöttek be. Én gondolkodtam, hogy feccöljek-e ebbe most pénzt, de inkább táv és RC rendszer upgrade-re ment az idei keret. (Bennem van a kisördög, de tavaszig én biztos kivárok).
Forrják ki magukat a digitális rendszerek és olcsósodjanak le valamennyire és mivel én whoop párti vagyok még a méret és súlycsökkenésre is várok.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.