Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) vandor01 válasza Saccco (#69600) üzenetére


vandor01
őstag

en meg mindig ott tartok megakadtam 2017ben :)
ezt tegnap tuningoltam 2S-8520-rol a tuningosabb 2S-8523-ra :DD

friss kep most lottem 2S-8523 66mm prop es 100mm-es vaz :)

de van 2S-1020 75mm prop es 120mm-es vazaban is :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69602) Saccco válasza vandor01 (#69601) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ennek is megvan a maga bája. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69603) vandor01 válasza Saccco (#69602) üzenetére


vandor01
őstag

a játék a lenyeg.....
ha szar a PiD ez is tud imbolyogni nem 1x-ru 4 percig nem leesni :)
[link]
de ha jol be van lőve azert ez is hasit mint vmi gyenge hurutos 2S kefementes :DDD
[link] [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69604) twine


twine
addikt

Tegnap vegre az Alienwhoop Zer0 is a levegőbe emelkedett.... :C :D

Zer0+Taranis valami teljesen más liga mint az eddigi boldclash holmik amikkel whoopozgattam...
Sajnos még csak a nappaliban billegtettem losban, mivel nincs még rajta a kamera...de nagyon nagyon stabilnak tűnt,,,teljesen más élmény mint az eddigiek...
Várom ,hogy legyen időm, és ráakaszam a kamerát...és végre rendesen ki tudjam próbálni....

Más;
Ciki vagy sem szeretnék segítséget kérni a taranis q x7-hez, és az frsky xm-ekhez...
Fel tudná valaki tölteni a megfelelő global firmware-t és a "hozzá való" globál xm firmware-t?
Valami szerintem nem stimmel nálam...
Túl sok a furcsaság, szerintem nem sikerült megfelelő verziókat flashelnem.... Jó lenne ezt végre egyenesbe rakni.... :B
Nagyon köszönöm ,ha van erre valakinek energiája ,és tudna segíteni:R :R

(#69605) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni Ublox c94 Rtk beállításában?
Nem kifejezetten drón-hoz lenne, de hátha konyít itt valaki hozzá.

Live poor, die ritch.

(#69606) Peaceliker válasza twine (#69604) üzenetére


Peaceliker
őstag

ha megy a bind, akkor jó az fw :D

Ha nem megy, akkor:
[link]

majd az rssi16_fcc kell neked...ezzel 16os csatin lesz rssi d is :)

[link] jah emmeg az adóé

Elég faja már frsky oldala, szépen be lett minden kategorizálva, eddig csak félprok találták meg mit is akarnak (pl táv adó fw) :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69607) vandor01


vandor01
őstag

ha esetleg vki konnyu es konnyen szerelheto szallithato camping szeket keres?
most 20 ejroert szallitassal akad a nyar vegi akcioban! BG-en! Alin!
repteteshez faja lehet.... nincs 1kg!
BG [link] [link]
Ali [link] itt a videon jol meggyotrik :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69608) DJGABI válasza vandor01 (#69607) üzenetére


DJGABI
addikt

oké h pici, de ennyiből 2 teszkós kijön...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69609) vandor01 válasza DJGABI (#69608) üzenetére


vandor01
őstag

hat na ja nem occo de a maga nemeben ezt most nagyon jo ar!
persze 7-8e bol kijon
5db sima dechatlonos [link]
vagy 2db normal decathlonos [link]
na de a hasonlo dechatlonos 5ev garival? 10eft [link]

de ma mar ez normal hogy kinabol arany aron rendelhetjuk a legujabb technikat :DDD
ott van pl a RunCam nano3 1,1gramm a kezdo ara vmi 7-8e ft volt! ma mar occobb
nos a 14 karatos tortaranyt mennyiert is vasaroljak fel?? 7-8eft/gramm :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69610) twine válasza Peaceliker (#69606) üzenetére


twine
addikt

Nagyon köszönöm :R 1 napig el voltam zárva a külvilágtól, mert lecsapott a szupercella... Sem áram, de még a mobilnet is pusztulat volt...
Most látom hogy kaptam firmware-t..
Amint tudom megpróbálom flashelni..

Köszönöm szépen :R :R

(#69611) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok,

saját használatra keresek egy komolyabb drónt, kirándulások alkalmával videók, fotók készítésére és hobbi céljára. Fontos szempont, hogy megbízható legyen, több aksi legyen hozzá és hogy legalább 1-2 km hatótávót tudjon. A keretet ~120 ezer forintban határoztam meg. Elsősorban új/jó állapotú, használt gépeket nézegettem: Zino Pro, Fimi X8 SE 2020, Mavic Mini.

Kíváncsi lennék a véleményetekre, nekem most a Zino felé dől a mérleg (hatótáv, 4K 30 FPS, 4000 mAh aksik).

Kérdések:
- van e értelmes kínai alternatíva a Zino Pro-ra?
- tegyek hozzá a kerethez, és válasszam inkább a Mini-t?

Köszi a választ! :R

(#69612) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Gondoltam megosztom itt is, mert nem tudom mennyire van átfedés a FB HunWhoop csoport és az itteni közt. IGOW 5. heti kihívására a következő videóval indultam: [link]
Remélem elér egy helyezést! :) Ha nem tudod mi az az IGOW -> [link] (heti rendszerességgel kell feladatokat teljesíteni)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#69613) twine válasza SP!T (#69612) üzenetére


twine
addikt

:R :C nekem tetszett, én megvettem :R

(#69614) Fuhur válasza twine (#69613) üzenetére


Fuhur
kezdő

(#69612) SP!T:
Van még hova fejlődnöm :Y
Gratulálok hozzá!

Twine: Bocsánat, rossz válaszra nyomtam :(

[ Szerkesztve ]

(#69615) Csabex válasza SP!T (#69612) üzenetére


Csabex
őstag

Aztaaaaa **** :DDD Ezt még nézni is brutál volt, hát akkor meg kezelni :D Gratula ! Ezt én is megvettem :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#69616) vandor01 válasza SP!T (#69612) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh ez pont olyan amit en is tudok csinalni... azaz az uccso 5secet!
bemonoklizni a lencset a kamcsin! az mar nekem is megy sokat gyakoroltam :DDD
de az eloote levo 1.25hoz minden tiszteletem es gratula!
NA de hol vegeztel ezzel a multheten?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69617) SpydeR3412 válasza SP!T (#69612) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Akad átfedés, de itt is hajrá! :DDD

(#69618) SP!T válasza SpydeR3412 (#69617) üzenetére


SP!T
addikt

:D köszi!

vandor01: ahogy linkeltem egy online futó nemzetközi whoop verseny heti feladatokkal. egyelőre nem értékelték még ki a beküldött videókat.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#69619) twine


twine
addikt

[link]
Amikor még "értelme" is van a repülésnek.... :R :R

Hozzáteszem cinewhoop témakörben ez a nagy, kedvencem; [link]
NURK videoit amúgy is nagyon szeretem :R

[ Szerkesztve ]

(#69620) twine válasza twine (#69595) üzenetére


twine
addikt

08.27. Délután rendeltem az UR85HD-t,,ma a postás megpróbálta kézbesíteni... :C
Holnap bekuldom érte a feleségem...(mondjuk ezt pont meg akartam úszni, de muszáj lesz "lebukni", ha hétvégén "játszani" akarok) :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#69621) Saccco válasza twine (#69620) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link] - Shutterbug85-ösített UR85HD :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69622) vandor01 válasza twine (#69620) üzenetére


vandor01
őstag

akkor en nyertem.....
4nap alatt megjott a cucc kinyabol sima posta azaz Banggood express...
[link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69623) Saccco válasza vandor01 (#69622) üzenetére


Saccco
nagyúr

Blackmagic!

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69624) twine válasza Saccco (#69621) üzenetére


twine
addikt

Nem zárkózom el tőle ;) :R
De egyelőre még kipróbálom, milyen a hdwhoop életérzés :D
Aztán később lehet, hogy kérek én is hozzá tőled egy olyan "kozdarabot ",amennyiben lenne rá energiád-kedved-lehetoseged :B :DDD
Más:
Másfél év fiókban állás után végre tegnap este kipróbáltam a Zer0-t fpv-ben... :DDD

Most,hogy kb két hete nem repültem a 2S BL whoop-al , most jöttem rá, mennyivel "megbocsájtóbb" a mobula7,és valóban mennyivel kezesebb(erőből ugye sok mindent lehet menteni)...
Nagyon jó a kis brushed whoop... Hiszen a gyorsabb motorok vannak rajta, hv 300-as aksi...és szuper a Zer0 lap is...de azért tök más repülési élmény a 2S BL whoop...
De jönnek az esős és hideg idők, jó lesz ez a kis szúnyog bent a házban mafláskodni :C

(#69625) twine válasza vandor01 (#69622) üzenetére


twine
addikt

Rogán Anti ,te vagy az? :P :DDD privát jet-et küldesz Kínába az új propellereidért?! ;] :DDD

(#69626) Peaceliker válasza twine (#69624) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én tavaly vagy tán tavaly előtt építettem kefés gépet. Asszem az is olyan visszatérés szerű időszak volt nekem, mint ami most van. :-D
Nade a lényeg. Nagyon éltem, aztán kezem közé került bl gép (igaz csak 1s,de bentre az elég) és onnantól a kefés nem repült, hamar el is adtam :-)
Most amit nagyon élek bent az az 1s 65mm gép (custom build, kicsit nehéz is 22,4g 0802 22kkv). 48khz és rpm filter ment fel, nagyon kezes, erő elég és hihetetlen stabil, tán ilyet még sosem láttam eddig. Repidő szar akkuval 3p,hihetetlen...

Most minden gépemre megy fel a 48khz mert ez tényleg egy csoda dolog :-D Motor is éppen csak langyos miatta. Kemény :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69627) vandor01


vandor01
őstag

nalam most eli reneszanszat a kefes cucc....
de en a kinti repulest preferalom oda meg a pocskoszoru tuningos 6mm-es motorok elvereznek sot mar a 85xx is hatareset foleg ha az elettartamot is nezzuk.... 2S ben 2-5 ora a repido de inkabb az olyan 3ora varhato sot mar 2 ora utan elkezd a gép kuszni 70% throtle felett billeg ide meg oda azt ugy kell korrigalni vagy csak 70% alatt repul vele az ember....
na de most hogy mar sokminden occon elerheto pl 2S 1020-as 1ejro/db aron?
ki is probaltam es tok jo mar 5ora repidon tul van es meg mindig nem kuszik a gép kozben mar lassan a masodik garnitura 85xx-es cucc hullik kis a masik a kisebb gepbol!
jo nem egy versenyauto nem egy 3S 1104/8700KV Tyro69-es ferrari.... csak nyugis jo tempoju repulesre faja..... nem uvoltenek a motork azaz nem visitanak csak szepen suhognak a 3 collos propokkal...... egy parkban az emberek nem tartanak tole..... repulés

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69628) twine válasza Peaceliker (#69626) üzenetére


twine
addikt

De várom már a holnap reggelt...este mire hazaértem, már nem fogok repülni, de asszony már hazavitte a postarol az UR85HD-t... :D
Kíváncsi vagyok már nagyon arra a 85mm-es stabilitásra ,amit itt oly sokan megénekeltetek... :U :R

(#69629) twine


twine
addikt

Kezd végre egyenesbe kerülni az aksik,és töltők körüli káosz...
Ez a kis isdt q6nano tud tápegységkent üzemelni, uh. Csináltam egy xt60->xt60 15centis kábelt ,amivel ráakasztottam az 1S boldclash töltőt...
2S-tol fölfelé meg ott a board hozzá...
Az isdt-t meg egy régi notebook toltovel hajtom...
Nektek ez gondolom alap,,de idáig el is kellett jutni, hogy végre ne mindent mindennel átalakítva kelljen kábelkáosszal,vagy egyenként tölteni ,hanem kulturáltan rendben....
Szép lassan alakul a "háttér" is a jatszadozashoz :D

[ Szerkesztve ]

(#69630) Peaceliker válasza vandor01 (#69627) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na ok, olcsó, de pl tinyhawkomban van kb 300 start és nem kíméltem, irodában de sokszor padló gázon és volt kopp nem kevés. :-D Ok ez 1s gép de 2s 75 ös bl gép is ennyiért kapható.
De kefessel az vt a bajom hogy reakció ideje kaki, motor lassan reagál és nincs motor fék sem, ez érződik nagyon. Pid sem sikerült sosem olyan jól azokon.

Twine!

Kíváncsi leszek, te mit mondasz. Bár hd gép azért más a súlya miatt... Van egy turtle 2 cuccom nekem is, azt azért lehet egy fogpiszkaba bele rakom

"Oh my Goa'uld!"

(#69631) Saccco válasza Peaceliker (#69630) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ehhez azt tudom mondani, hogy olyan a gép mintha zsinóron húznák.
Locked-in-feeling. :DDD :DDD :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69632) vandor01 válasza Peaceliker (#69630) üzenetére


vandor01
őstag

jaja pontosan a kefessel meg kell tanulni lenduletbol kozlekedni :D

nincsen hirtelen fek es hirtelen max gáz......
nem versenyauto de meg csak nem is GTi :DDD
csak nyugis jo tempoju repulesre faja.....
nem uvoltenek es visitanak a motorok csak szepen surrognak a 3 collos propokkal......
egy parkban az emberek nem tartanak tole..... annyira....

a 1020-as is hasonlo mint a kicsi kefesek lassu a reakcio motorfek nyema

viszont nekem ami a kefesben szar volt hogy akar mar uj koratol a motorok teljesitmenye kulonbozhet..... tolok egy full gazt.... es a 4 motor acroban mashogy muzsikal es ugye az erosebb kutya...... szoval eltolja a gepet 70% throtle felett vagy billeg vagy vmi hasonlo es ez nem a PiD ez a kefes technika :O :F .... es ahogy kopik a motor egyre szarabb... azt a vegen mar csak illegek billegek 50%-os gazon.... mig vegre valamelyik motor elfossa magat... nos stab-ban ez nem jon ki annyira mert az FC valamennyire utannaszabalyoz.....

a 1020 nal ez mar kevesbe problema szinte mindenhol egyforma a motor teljesitmeny... valszeg ahogy megkopik majd ugy ez is elfog huzni..... viszont eletartamra hosszabbnak tunik mint a kicsik.... egy ilyen 1020-as moci 8gramm mindene kicsit vastagabb/erosebb pl a kis kefek a motor vegebe??? az RPM is kisebb 40-45e kevesbe kopik mint az 50-60-70e -es tarsai.... a kisebb meretben.....

mindegy is a jatek a lenyeg :)
most megint kefeseket hajtok kb 20db kefementes mellett :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69633) Peaceliker válasza vandor01 (#69632) üzenetére


Peaceliker
őstag

"70% throtle felett vagy billeg vagy vmi hasonlo es ez nem a PiD ez a kefes technika "

De, PID. I-t kell növelni addig amíg gáz pumpálásra nem billeg ;)

(#69631) Saccco

Hát a kefés 65ös gép nekem az takony volt...ha má valami szakszóval akarok élni :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#69634) vandor01 válasza Peaceliker (#69633) üzenetére


vandor01
őstag

aahhh dehogy.....
ha finoman 70rol 85%-ra tolom a gazt es a gép elkezd kuszni jobbra vagy ballra? azaz elfordul ha tovabb tolom es le vagy felfele indul meg az egyenes helyett.... sajnos akkor a motorok teljesitmenye már nem egyforma...
kopik hasznalodik elfele vmi pl a kefecske? de ez ilyen.....
ha kell max power? akkor mehet a 4 motorcsere :DDD

minnel kisebb annal hamarabb elhasznalodik ha csak nem takony mar az elejen!
ki tudja? nem birjak az egyeneltes minoseget gyartani? kulonbseg van a hetfo meg a penteki motor kozott de lehet a delelotti muszak szarabbat csinal mint a delutani! ha mar 5-10% kulonbseg van mar akkor nem faja.... de lehet mert csak kefes...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69635) Peaceliker válasza vandor01 (#69634) üzenetére


Peaceliker
őstag

de ezt vezérlő kezeli, kell kezelje...max teljesítmény=leggyengébb motor teljesítménye, ha nem így viselkedik akkor beálíltás vagy akár rezonancia zavar. I felel a szögtartásért, emelj rajta próbára azért

"Oh my Goa'uld!"

(#69636) twine


twine
addikt

na asszony kínos kérdéseit egyelőre sikerült elkerülni,, csendben egyedül kicsomagolni a hdwhoopot... Szerencsére pont le is tojta mi jött, mert mostanában mindig érkezik valami apróság ;]
Első személyes érzés;
P@sztmek ez k*rva nagy... :Y
Második;
Pasztmek ez de csúnya szegény :DDD

De jézusom tényleg ez mi ez a beszteroidozott whoop :DDD
Nekem nagyon furcsa elsőre ez a méret...
Voltak eddig 65, meg 75-ös whoopjaim, de valahogy ez olyan mint mikor az erdőben a legyek között egyszer csak megjelenik egy kbsztt méretű szarvasbogár :DDD :DDD
Lehet ezt whoopnak hívni mert "olyan alakú", de nekem ez már nem az így elsőre...(majd lehet hogy hozzá szokom később)

Pro;
Szerencsére a nemrég vásárolt 2S tattu-k mérete pont passzol a gyári akksi tartóba...
Kíváncsi leszek milyen vele repülni...

De alakra, méretre, nekem a mobula7 féle méret az, ami tetszik a szememnek... :B
Na holnap vissza térek rá... Első repülés után.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69637) SpydeR3412 válasza twine (#69636) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Whoopnak whoop, csak már nem tiny. :DDD

(#69638) Peaceliker válasza twine (#69636) üzenetére


Peaceliker
őstag

erre szoktam mondani, hogy : "FPV-ből nem látszik. ;)
Mit számít, hogy néz kik, mekkora, stb, ha faján és sokat repül és ahova még érdemes be lehet vele repülni ezzel is :)

(#69637) SpydeR3412

Van benne valami, mmint amit twine ír...5" toothpick is mi már? :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69639) Saccco válasza Peaceliker (#69638) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem az tetszik, hogy mit szajkóztam, hogy az apróságok jók, most meg mindenki ezekkel repül. Tudom, hogy a szabályok miatt is. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69640) vandor01 válasza Peaceliker (#69635) üzenetére


vandor01
őstag

megneztem az "i" 40-50 magassagaban van....
az elso ket orai repidoben ez eleg szokott lenni....
de lehet ahogy kopik 2 ora felett erdemes raállitani...
megduplaztam..... a teszt utan nyilatkozom.... :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69641) Peaceliker válasza Saccco (#69639) üzenetére


Peaceliker
őstag

Beértek. Azért pár éve nem nagyon voltak értelmesek. Volt kefés 55mm gépem 1s 8520...hát éppen lehetett vele repülni, de csak lendületből azt is. :-) volt dustx58 am... Hagyjuk is. :-D mi is volt 0703/05 12kkv? 1s alig repült az is marha keveset kávédaráló hanggal. :-D
Utána jöttek asszem 716 meg 615 kisebb gépek, azok már elég értelmesek voltak, én mondjuk lehet későn ugrottam bele mert nemsoká már tinyhawk al repültem ami 100x értékesebb... De akkoriban valahogy 65mm még mindig nem vt vmi faja bl ben. Tavaly jött a gondolat hogy építek, össze is vásároltam, csak nem épült meg, aztán jött a hype is rá pont :-)
Ja közben volt vmikor toothpick előd cuccok 1103 65mm de nem vt még értelmes aio lap és csak racerstar motor vt ami tré. Aztán most már 1102-03 bol tonna felé, jó lapok, sok váz stb.

Szerk :
Így vissza olvasva azért nem lehet mondani, hogy ne lettem volna tesztelgetes kedvemben, mert ez mind volt. :-)
Plusz jó pár másik nagyobb, más gép. Pl babyhawkal repültem bent meg picit könnyebbé építve, 110t 65mm kertre, 3col stb. De az tény hogy azóta élem a legjobban a kerti repülést, mióta van sailfly :-)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69642) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Persze , hogy problémázok, nem is én lennék ha nem :(

BetaFlight-ban van problémám..
Ez mitől lehet?

Innen majdnem olyan, mintha lefagyna a BF, mert innen semelyik másik menüpontba nem tudok visszalépni, viszont a lecsatlakozás gomb működik... :U
Az is furcsa, hogy próbálom beállítani az aksi feszültségeket az adott menüpontban, rányomok a mentésre, és nullázza a vfeszültség beállításaimat beállításaimat....

Mobula 7-nél semmi ilyen problémába nem futottam, de azért ujra telepítettem a BF-t, de semmit nem javult a helyzet...
Merre induljak?
:F
Előre is köszönöm a a segítséget :R

Szerk:

A gép működik, tehát a módok be vannak állítva, de valamiért nem sikerül "beolvasni" a BF-nek
Szerk 2.0:
Ez is furcsa nekem:

Fent látszik , hogy a gyorsulsmérő aktív, a piros felirat meg azt mondja nem található :F :U

[ Szerkesztve ]

(#69643) twine


twine
addikt

Azt sem nagyon értem az FPV kép miért villog olyan nagyon,,,
Gyakorlatilag nézhetetlen irányíthatatlan a gép...antenna csatlakozást már megnéztem...az elvileg jó...
De a pici kertben nem tudok repülni, nem hogy távolságot...
de valójában szinte mindegy is mert amikor a lábam előtt van a gép, akkor is villog a kép sokszor...ugy hogy mozdulatlanul áll a gép a földön...
Ugyanez nem volt a mobulánál, és nincs a kis zer0-nál sem...
tehát valószínűsítem, hogy valami a gépnél, vagy beállítéásainál nem stimmel, és em a szemüvegemmel van baj :U

(#69644) Peaceliker válasza twine (#69642) üzenetére


Peaceliker
őstag

szar bf fw, rakj fel másikat, vagy nem a lapra való lett kiválasztva (ha frsky akkor crazybeef4fr)

kép meg azért szar mert rossz csatornán vagy....vevő megtalálta mert közeli egy másikhoz, de nem arra állt be amelyiken valóban sugároz

"Oh my Goa'uld!"

(#69645) DJGABI válasza twine (#69642) üzenetére


DJGABI
addikt

frissebb F-et tegyél rá. alapból nálam is fagyott modes fül-nél

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69646) SpydeR3412 válasza twine (#69643) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Esetleg szar a vtx. Miylen van benne?

(#69647) vandor01 válasza Peaceliker (#69641) üzenetére


vandor01
őstag

ami engem zavar az 1S konfigban ami lehet kefes vagy mentes is..... hogy ACRO ban gyilkolja az aksit STAB vs ACRO..... kb +20/30%-at tobb delejt kivan az acro..... 20-40 start azt puffednek meg az aksik es felezodnek meg a kapacitasok.... nem egeszseges hogy mar az indulaskor azonnal -0.5V vagy akar -0,7V -al beuti az aksit! 20sec utan egy puncsra mar visit is a beeper... ertem ertem hogy ma mar van HV-s aksi meg RPM filter meg 48mhz.... es a VOLT alarm csipogast be lehet allitani BF ben akar 3V ala is :DDD de akkor is.... pont ettol halnak koran a kis 1S aksik.. sokaig 3V kornyeken vagy inkabb alatta plus még nagy puncsi is :DDD nos ez az ara a power-es tuningos whoop feelingnek :)

2S konfig sokkal aksi baratabb es jobban is teljesit mint 1S-t eroltetni! :C

en 1S konfighoz HV-s GNB650-es 16grammos aksit hasznalok
a 2Shez eleg a fele is sima Turnigy300-as es 18gramm
kb egyforman teljesitenek 3-5perc repido...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69648) twine válasza SpydeR3412 (#69646) üzenetére


twine
addikt

Nos....mint ahogy benne volt a pakliban, részben én voltam a f@sz...
Köszönöm a segítséget mindenkinek... :R :R
Részletezve:
Valóban új Firm. kellet a gépre, amit, az itteni segítség kérés előtt próbáltam ugyan felrakni, de nem sikerült, hiába raktam fel minden drivert, ami csak a BF első lapján szerepel...
De végül J.B. videóit nézegetve megtaláltam az "ImpulseRC_Driver_Fixer"-t...ami megoldotta a problémám, sikerült a firm.et frissíteni.
Ezzel csak az volt a gond, hogy mire idáig eljutottam "idegállapotba kerültem Maóni", így nem csináltam mentést az eredetiről, szóval most lehet beállítani a gépet, amihez egyelőre tök hülye vagyok :O (Hogy lehetek ilyen f@sz?! :O :W )

Kép villogás ugyancsak az "én saram", elnézést hogy félre beszéltem...A szemüveggel lesz valami gond, mivel az eachine RD200-as kis FPV órán nem villog a kép...
Összefoglalva:
Van most egy nyers Firm-el rendelkező UR85HD az asztalon, és egy átnézésre szoruló szemüveg, amivel lövésem nincs mi lehet a gond, mivel eddig rendben működött...

Kérdés:
Nincs valaki "közöttünk" aki esetleg, ha adnék TeamViewer hozzáférést a gépemre,(gigabites netem van, nem lesz gond a sebességgel) beállítaná a BF-al az UR85HD-t?
+"extraként" felhívám telefonon, miközben csinálná, hogy tanuljak is közben, ne csak beállítást kérjek, hanem hogy legközelebb már jobban menjen nekem is a dolog :B :B

Természetesen csokival, sörrel, átutalással honorálnám a segítséget, hiszen mindenkinek drága a szabadideje :K :B :U

[ Szerkesztve ]

(#69649) DJGABI válasza twine (#69648) üzenetére


DJGABI
addikt

Joshua videó jók, azokat amúgy is érdemes megnézni. Hát ja, mentés nem ártott volna, de nem a világ vége.

Itt nézzél egy community presetet [link] szerintem a Mobulás teljesen jó lesz, azt hiszem én is azt használom a 85 millis gépemen. Kiindulásnak legalábbis jó. Armot meg mód váltót (acro/stab) állítsál be, aztán go.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69650) SpydeR3412 válasza twine (#69648) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ha neked sem menne az angol, akkor pedig fpv Betyárnak is vannak használható videói.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.