Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) AMDaZERG_1 válasza KaiotEch (#45000) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Közben rátaláltam, és egyszer már régebben olvastam is Jackal cikkét :U
Vehetek LHCP RP-SMA male aomwayt...

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45002) Teréz Atya válasza AMDaZERG_1 (#44997) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Állandó kötést akarsz a karbon / kompozit lemezek közt vagy oldhatót. Ha állandót, akkor csiszold meg az alsó ill. felső lemezt és ragaszd össze őket epoxyval, mert ez a fő komponens.

@AMDaZERG_1 - arra vigyázz h csatiból is van SMA és RP-SMA.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45003) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#45002) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszi! Szétszedni nem fogom, vagyis nem tervezem, így akár epoxy is lehet a nyerő.
Igen, a csatis dologgal nem volt eddig még problémám, az egyértelműbb :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45004) stefi81


stefi81
tag

Üdv

Rendelt valaki x220-at a bg-ről. Ha igen akkor beleszokott csúszni a vámba?
Vagy van esetleg valahol EU raktárban?

(#45005) Peaceliker válasza stefi81 (#45004) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bele lehet csúszni, sőt elég esélyes mostanság.

"Oh my Goa'uld!"

(#45006) ezoltan válasza stefi81 (#45004) üzenetére


ezoltan
tag

Előző hónap végén rendeltük (ezer köszönet ezúton is,Jackal),ötödikén már hazánkba érkezett,a tracking szerint azóta feldolgozás alatt van........
Csodálkoznék ha megúsznám a vámot... 😕

Ha fejlemény van,beírom,hátha még aktuális neked.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45007) vandor01


vandor01
őstag

mi a jobb egy olomverébnél? :F :F

mi más mint két olomvereb..... :DD

kicsit fogyokuraztattam es a vegen 53gramm lett :DDD
hozzádobom az aksit 2db 1S 300-as turnigy akkor lesz 70gramm

holnap berepulom az ujabbikat...
nekem igy befert minden 1cm-be board+receiver X7-eshez (x251TAV)

53gramm -> TWINS :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45008) PNP


PNP
őstag

Banggoodon a Priority Direct Mail az olyan, mint Gearbesten az EU Express?

(#45009) d.tiborz válasza PNP (#45008) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Eu-raktárból jön, tehát nincs rajta további költség. Gyors, tényleg itt van 10-12 nap alatt, automatikus tracking (NL végű).

(#45010) üszök válasza d.tiborz (#45009) üzenetére


üszök
őstag

Hát a BG Eu sok minden csak gyors nem. 2 hét alatt ért ide egy rc szervóm,ennyi alatt mostanában Kínából majdnem ide ér.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45011) kriszbon válasza d.tiborz (#45009) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem kellene keverni az EU raktárral, mert nem így van.
Bármit rendelek Kínából, legtöbbször kiválaszthatom ezt az opciót, ami lényegében nemzetközi ajánlott küldemény(postán így mondták).

Ja és a sima is megjön majdnem olyan gyorsan, ráadásul most már nagyon drága is.
Bocs most néztem hogy már visszavették az árat a régire, mert 2 ezer környéke volt még 2 hete, hacsak nem értékfüggő az összeg.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#45012) d.tiborz válasza kriszbon (#45011) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ok, ok. Nem EU raktár. Tudom, hogy CN raktár, de NL trackingot kap. A sima küldemény megérkezéséről nem tudok nyilatkozni, én csak így rendelek onnan. Trackingot mindenképpen kérek, ahhoz már nem nagy az árkülönbség a normál és az Expedited között.

(#45013) PNP válasza d.tiborz (#45012) üzenetére


PNP
őstag

De ki hozza ki? Magyar Posta? Azon túl, hogy rárakják a kis sárga matricát, mit tudnak vele csinálni a vámosok? Rendelt már innen valaki drónt Banggoodról Priority Direct Mail-lel?

(#45014) kriszbon válasza d.tiborz (#45012) üzenetére


kriszbon
őstag

A Tracking és Priority Direct Mail két különböző megint csak.
TN számot én is szoktam kérni, hacsak nem valami olcsóságot veszek ahol egyáltalán nem éri meg, a másik többe kerül, vagy jó kétszeres ár a régebbi szerint is.

(#45013) PNP: Nekem eddig mindig a posta hozta ki az ilyen küldeményt, de koptert még így nem vettem. Azoknál legtöbbször nem volt választási lehetőség, csak az Air Parcel Register amivel kaptam TN számot.
A Vámosok meg azzal is ugyan azt csinálhatják szerintem, mint bármi más küldeménnyel, tehát bármit.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#45015) Peaceliker válasza PNP (#45013) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, rendeltem. 6 nap alatt az országban volt és azóta 1 hónap telt el és megy a vámolás. Második ilyen esetem. Szal tök fölös a plusz díjat fizetni érte sztem ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#45016) ezoltan válasza Peaceliker (#45015) üzenetére


ezoltan
tag

Nnna szép kilátások... 😕

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45017) duc válasza Wheex (#44985) üzenetére


duc
aktív tag

Jó tipp köszi, rendeltem is hármat. Kíváncsi vagyok ez melyik klón a kb 20 fajtából.

Nem rosszak a klónok csak oda kell figyelni rájuk töltés közben, illetve nem szabad túl nagy árammal tölteni.
Akkut akkor fújja fel, ha a cellák nagyon elmásztak, ekkor a legjobb cellát túl fogja tölteni mert nem tud elég áramot eldisszipálni a balance kábelen töltés közben.

Mindenesetre még mindig a legolcsóbb megoldás több akku töltésére, kettőt szoktam párhuzamosan tölteni max 5A-el (kb 2C akkunként) így is elszórakozik vele 45 percet balance-szal együtt. A táp meg egy DELL 400 watt amit találtam a kacatok között, szóval elég budget megoldás.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#45018) duc


duc
aktív tag

Ja, meg annyi hogy pl azok a klónok amik nekem vannak, charge alatt is balance-szolnak ugyanúgy mint balance alatt... gondolom egyszerűbb volt a software.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#45019) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Csaxólok, hogy piacra dobták az S800 Sky Shadow V2-őt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45020) KaiotEch válasza Teréz Atya (#45019) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mit yawítottak rajta? :R

(#45021) Teréz Atya válasza KaiotEch (#45020) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

PDB-je állítólag jobb lett, meg mostmár van 3.3V kimenete.
Ja, meg kevésbé gumis. Gondolom h a hétköznapi ragasztók jobban fogják.

Ja voltam ma a gyengébbik modellüzletben. Hát öcsém! Az arc, aki a pillanatragacsokat árulja, úgy nézett ki mintha szívná! Nem találta meg a gumival kevert pillanatragasztót sem, pedig a weblapjuk szerint van a raktárukon! Peckamodel. Pecka ám a tököm, az!*

Inkább járok az RC Svet-be, ott kenik-vágják a témát, az eladókkal mindig jól eldumálok.

* - a pecka csehül/szlovákul király, faszányos, első osztályút jelent

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45022) KaiotEch válasza Teréz Atya (#45021) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham, köszi. De van benne PDB, elnéztem. Átjönne ez plusz költség nélkül vajon? Elég nagy a cucc... Bár nemtudom hogy kell-e nekem ez, a rendes quadom sem repül már kb 2 hónapja, mert nem tudjuk kideríteni mi a szar rajta! :W

Azt szokták mondani, hogy "ha nem tudod eldönteni, hogy kell-e, akkor valószínűleg nem kell".

[ Szerkesztve ]

(#45023) Teréz Atya válasza KaiotEch (#45022) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Biztos ez? Nekem V1 KIT van és van benne PDB 5V-os UBEC-el.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45024) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv,
van egy Flying3D X6-hoz való kontrollerem (drón már kuka). Lebutított Flysky FS-i6, kijelző és vezérlőgombok nincsenek, de trainer csatlakozó van. Egy ilyen adatkábellel még használhatom game controller-ként, vagy ahhoz kell a monitor? :R

4 8 15 16 23 42

(#45025) Teréz Atya válasza tonyrulez (#45024) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nyet, neked trainer kábel és stick kell. Másképp van a data kábel és trainer kábel bekötve. Csináltam pár cikket, hogyan lehet a flysky távokat rákötni PC-re.
Ha ügyes vagy két gyufaszállal, egy jack dugóval meg a smartpropro progival is megoldhaod, erről az első részben olvashatsz.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45026) PNP


PNP
őstag

Nem találtam erre vonatkozó egyértlemű írást, sőt DJI fórumokon rendre mást írnak, szóval:
- ha rendelek kínából akármilyen DJI drónt, akkor arra világgarancia van, amivel a magyar forgalmazó elhajt, ugyanakkor a DJI supporttal fel tudom venni a kapcsolatot és ki tudom küldeni?
- Németországba?
- ennek a díját mindenképp én fizetem (azaz jogos garanciális igény esetén is)?
- 1 év garancia az első használatba vételt megelőző regisztrációtól kezdve él?
- a garancia jellemzően eszközhöz, nem pedig személyhez kötött szokott lenni, de itt valakinek az accountjához rendelődik hozzá, nem?

(#45027) mobbo válasza PNP (#45026) üzenetére


mobbo
senior tag

- igen
- igen
- nem minden esetben, amikor leadod a hibát weben tájékoztatnak mit hogy
- a készüléket használatbavételhez aktiválni kell, onnantól 1 év (mint egy iphone)
- a drón lesz garis, mindegy kinek a fiókjában van

(#45028) ot93 válasza Teréz Atya (#44965) üzenetére


ot93
senior tag

Más konkrétum nincs, csak így végig kéne nézni az összes drónt, hogy milyen motorjuk van, aztán gondoltam hátha valaki tudja kívülről :)
Amúgy kezdő drónnak lenne, meg forrasztani sem forrasztottam még, ezért lenne jó a csatis.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45029) PNP válasza mobbo (#45027) üzenetére


PNP
őstag

:R

(#45030) Jackal2 válasza AMDaZERG_1 (#45001) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt az okosat én írtam anno? Nem is emlékszem rá, ami azt jelenti, hogy régóta megy a blog:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45031) varadigabor válasza ot93 (#45028) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nem igazán van csatis motor, csatis esc meg szerintem egyáltalán nincs. FC-re meg úgy is forrasztani kell:D

Jobb ha gyakorolsz valami rossz alkatrészen,pc alaplap stb. én iszonyat béna vagyok. De amiktől féltem már könnyen mennek. Mondjuk most leszakadt FC-ről az esc jel kábel forrpaddal együtt...:D Az a vicc hogy elvileg nem is kapott olyan ütést, csak a földön pörgött kicsit.

Vannak tutorial videók.1 2

Találtam egy marha jó helyet, régi lőtér. Van fém őrtorony, 1 emeletes ház stb. Kár hogy 1 aksit tudtam kirepülni.....

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45032) wyattthoearp válasza ot93 (#45028) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem volt régen walkera qr-y100 drónom, annak csatlakozósak voltak a motorjai.

(#45033) freezer922


freezer922
aktív tag

Hasonlót van tippetek tudok-e valahol venni Bp-en?
Utolsó pillanatban inkább turnigy aksit rendeltem pluszba bugs 3-hoz és voltam képes nem rendelni hozzá xt60 apa -> xt30 anya átalakítót és ugyan a drónt csak jövő hét elejére várom ha most rendelek Kínából az sokáig lesz még :D ebay meg hasonlók EU-ban ilyen 7-8fontokért küldenek :D az lesz ha más nem, de google nem segít.

(#45034) AMDaZERG_1 válasza freezer922 (#45033) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Menj be a csepeli RC boltba. Ott vagy van, vagy csinálsz az ott vásárolt alkatrészekből.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45035) Peaceliker válasza freezer922 (#45033) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az akkut csak abban a gépben használod majd? Mert ha igen akkor inkább cseréld át a csatit az akkukon.

"Oh my Goa'uld!"

(#45036) ezoltan válasza Jackal2 (#45030) üzenetére


ezoltan
tag

Még az X8 tesztre sem emlékeztél bakker,pedig az alig egy éve volt. 😄
De ez jó,a magamfajtának mindig van valami olvasnivaló kávé mellé. 👍

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45037) Teréz Atya válasza wyattthoearp (#45032) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Vegyél egy brushless Bugs X6-ot, abban nem kell motort cserélni, csak h nagyon csúnyán odacsapod. Gonolom a drónirányítás alapjait már ismered.
MJX Bugs 6 videóteszt egy szimpatikus úriembertől. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45038) ezoltan válasza Teréz Atya (#45037) üzenetére


ezoltan
tag

....ééés jeleznek az Adblockerek 😄😄

Készül a Lopakodrón-saga következő epizódja? ☺
Pár videót néztem a Parrot D-ról,hát valami elképesztő egy gép.
Ha tényleg valami hasonlót produkál majd a projekted,az brutális lesz.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45039) Teréz Atya válasza ezoltan (#45038) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kellett találnom olyan videószerkesztőt ami nem hal be, ha picture in picture-t csinálok, mert egy 8 magos procin csak 1 magot használó kreténség (Videopad) nem lett a szívem csücske. A VSDC meg szar hangsáv vágásra.
Most épp másik kettővel kísérletezek, de ma délután több időm lesz, meglátom mit sikerül kihozni.

Warez szoftvert meg elvből nem használok, így tört Sony Vegas nem játszik.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45040) ezoltan válasza Teréz Atya (#45039) üzenetére


ezoltan
tag

Hát igen,efféle munkákkal meg egy MovieMaker nem igazán khm... kompatibilis.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45041) mobbo válasza Teréz Atya (#45039) üzenetére


mobbo
senior tag

fyi: [link]
free

(#45042) Teréz Atya válasza mobbo (#45041) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

DAFUQ? Ez túl jó, hogy igaz legyen! :R

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45043) freezer922 válasza Peaceliker (#45035) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ez lenne a megoldás gondolom de én még ott tartok, hogy annyira nem mélyültem bele a dolgokba, hogy szerezzek egy forrasztót :D bár lehet itt az ideje, ebay-ről 2300forint lenne egy x60m to x30f xD

(#45044) Peaceliker válasza freezer922 (#45043) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jobb később mint soha. ;-) bg n van elég jó páka elég olcsón (csak plusz egy tartó kell hozzá pár 100 Ft ért), keresek majd linket.

Meg is van :

https://m.banggood.com/Mustool-MT223-60W-Adjustable-Temperature-Electric-Soldering-Iron-with-5pcs-Solder-Tips-p-1077119.html?rmmds=search

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45045) freezer922 válasza Peaceliker (#45044) üzenetére


freezer922
aktív tag

Egy ilyen rendelek, de szerintem most benyelem egy ebay-es Eus csati árát. Úgyis szeretném még használni (esetleg :D) az aksit máshoz aminél lehet xt60 lesz, így inkább azt nem akarom lecsupaszítani illetve ha már ezt rendelem mind1, hogy rendelek-e csatit is vagy én szerkesztem ezzel 2hét múlva :D

Más;runcam 2 kameránál másnak szórakozott már a wifi csatlakozás? Tegnap csomagból kibontva elsőre csatlakozott, beállításokkal is tudtam mókolni de most semmi. Program nem akar csatlakozni, kiír egy factory reset opciót amit megtettem a kütyün de semmi. Simán wifi-vel csak kiír egy "nem lehet csatlakozni az eszközre" infót. Újra húztam firmware-t is másodjára egy reset után de semmi :D Működik meg minden, de nem lehet rácsatlakozni wifivel.

(#45046) KaiotEch válasza Peaceliker (#45044) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem van egy ilyen használaton kívül...

(#45047) stefi81


stefi81
tag

Használ valaki ilyet?
Flysky FS-i6S táv jó lenne hozzá, mert a HK EU lerakatban van 50euro-ba.

(#45048) KaiotEch válasza stefi81 (#45047) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nemhiszem. Nem tudni pontosan minden minőségű alkatrészek vannak benne, elég lutrinak tűnik, valszeg nem egy nagy minőség.

(#45049) stefi81 válasza KaiotEch (#45048) üzenetére


stefi81
tag

Akkor mi az ami jó de nem is túl drága, és esetleg van az eu-ban is?
Bár ez sem lehet annyira rossz 56euro-ba Német raktárból gyakorló gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#45050) Jackal2 válasza varadigabor (#45031) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez nem teljesen igaz, ugyanis elég sok kamera platformot úgy árulnak, hogy a DIY kitként a három motor+esc kábel összedugható bullet connectorral. Ennek egyébként van értelme, pl. tesztelési célzattal, vagy éppen az Emax Nighthawk X6,X5,X4 esetén, ahol felrakhatod karra a különböző propokat és motorokat és ha akarod 6 ha akarod 5 ha meg egyik sem, akkor 4 colos a géped.

Viszont a vezérlő irányában valóban mindenképpen forrasztani kell.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.