Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) dangerzone válasza dangerzone (#62960) üzenetére


dangerzone
addikt

Erre valaki? :B

(#63002) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szeretnék még egy JJRC H67-est kérdezni, ennek az akku csatlakozása mCPX típusú, ugye?

(#63003) ezoltan válasza dangerzone (#62960) üzenetére


ezoltan
tag

Véleményem szerint irreálisan magasak az elvárások az összeg tekintetében,de én nem vagyok kompetens a témában.
Két ismerősöm is hasonló cipőben jár(t),és néhány elvetélt olcsóbb (szintén több tízezres kategória) alternatíva után mindketten DJI Spark-nál kötöttek ki.Azóta is a legnagyobb megelégedéssel használják.

Egyikük új kiszerelést vásárolt 550€-ért,másik 420-ért használt Fly More Combo-t.
Ezek a gépek már tudják amiket felsoroltál.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63004) dangerzone válasza ezoltan (#63003) üzenetére


dangerzone
addikt

Értem, köszi a választ. Akkor picit még gyűjtögetek mellé.

Annyi kérdés még, hogy érdemes először valami gyakorló drónt venni a kezelés miatt, vagy mennyire nehéz irányítani ezeket a komolyabb gépeket? Nem szívesen törnék össze kapásból egy 150.000-res gépet. :)

(#63005) Geller72 válasza Markizmark (#62993) üzenetére


Geller72
veterán

:C Meglátjuk, meddig. ;] Menet közben a legszarabb, ha elmegy a kép. :P

(#63006) Geller72 válasza dangerzone (#63004) üzenetére


Geller72
veterán

A Hubsan új gépe nagyon kellemes és kuponnal 312 euró. Az ~100k huf.
Ennél csak a Fimi A3 olcsóbb, de jelen pillanatban még zsákbamacska, ahogy a később megjelenő X8 is, bár az amúgy is 450 eurós ársáv lenne. (De sokkal többet is tudna.)

[ Szerkesztve ]

(#63007) Markizmark válasza Geller72 (#63005) üzenetére


Markizmark
addikt

Egyhelyben működik, ha nyomom a gázt akkor elmegy a kép, ennyit erről. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63008) Allien válasza dangerzone (#62960) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy, ha szigorúan nézzük, pl az MJX Bugs 5W, JJPRO X5 (a kettő kb ugyan az), tudják mindezt, amit keresel! Csak ugye kicsit sarkalatosan. Pl a ható táv maga, az 1km feletti, csak azt már nem Te irányítod igaziból. Wifis "élőkép", mely ható távolsága ugye korlátos, de azért van kb 100 méter, vagy akár több is, ha jó telód van. Ami a követést illeti, azt az objektumot követi, amire rá rakod a szinkronban lévő telefont, mert lekérdezi a gps koordinátákat, és az alapján halad, ami döcögős, de működik. :K És olcsóbb, mint 60E,de költeni kell rá, azaz jó töltő is kell hozzá, pót akksi, és memória kártya is, mert a gyári az nem igazán jó hozzá. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#63009) SpydeR3412 válasza Geller72 (#62989) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Sajnos az összes v1-es váz törik. Én november óta Mobulázok, nekem még azzal jött, de már v2-vel küldik. Az a váz nem törik, hanem inkább hajlik. Nagyon ellenálló, kérdés az elektronikát mennyire védi. Rendesen tesztelni még nem tudtam, mert előbb ment tönkre a gép. 1s-en lakásban volt próbálva, de csak finoman.

Vebbful: Az egyik legjobb Eachine kamera, nagyon szép a képe. Régebben lehetett kapni, aztán eltűnt, majd valamelyik kopter kamerájáként bukkant fel.

[ Szerkesztve ]

(#63010) Allien válasza dangerzone (#62960) üzenetére


Allien
veterán

Sőt, ha szigorúan nézzük, még több MJX is megfelel elvileg a kritériumoknak. ;] MJX Bugs 2 SE B2SE, és át brandelt JJRC X8 GPS 5G WiFi, ezek is full gps vezérlésűek, de még a MJX Bugs 3 Pro is benne van! :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#63011) majestic


majestic
őstag

Van valakinek tapasztalata DJI Mavik 2 Pro-val kapcsolatban?

A következők érdekelnének:

1. Mennyire masszív egy ilyen gép (mennyi esélye van, hogy elromlik, persze nem ütközés hatására)?

2. Mennyi ideig bírja az aksi a tőltéseket? Hány ciklust lehet tőlteni? Mennyi ideig bírják?

3. Essőben, hóesésben lehet-e egyáltalán reptetni (persze valami “védőöltözék” mellett gondóltam), van-e ilyen eleve kapható vagy csinálni kell?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#63012) ezoltan válasza majestic (#63011) üzenetére


ezoltan
tag

Dji topikban többet tudnak segíteni szerintem...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63013) Geller72 válasza ezoltan (#63012) üzenetére


Geller72
veterán

Ott tette fel először a kérdést, majd 1 perc múlva ide is..már többször el lett mondva, de láthatóan tök feleslegesen.

Az összefoglalót már rég át kellett volna írni, folyamatosan ezt mondjuk, mégsem történik semmi. Látszólag van topicgazda, de csak akkor, ha szerinte nem ide illőt írsz. Lehetne úgy kezdeni, hogy a Dji cuccoknak van külön topicja... Meg egy ajánlóval, hogy hol érdemes kezdeni, aztán ha jön egy értetlen, akkor csak sugallni neki az összefoglalót. A gépajánlót is lehetne frissíteni. Ráférne.

(#63014) Geller72 válasza Markizmark (#63007) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyjából erről beszéltem.. ;]

(#63015) ezoltan válasza Geller72 (#63013) üzenetére


ezoltan
tag

Az ember nyilván segíteni akar,de van az a szituáció,mikor már azt mondod: "Tudod mit?Van rá pénzed,vedd."

A probléma az,hogy minden ilyen könnyelmű,önfejű "pilóta" hatványozottan hordozza az esélyét mind az anyagi,mind emberi természetű károkozásnak.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63016) Steph88 válasza Allien (#63008) üzenetére


Steph88
csendes tag

Nemrég adtam el egy MJX bugs 2 SE -t.

Teljesen jó gép volt. Viszont a kamerája csapni való. Vagyis hát kinek mi az igénye, de szintelen volt, élettelen vagyis használható de nagyon nem szép. Szóval ha valaki kamerázni akar vagy a felvétellel pl. kezdeni valamit, arra nem igazán alkalmas. Ezért is adtam el. Szinta a régi sg 700-as vackom csinált majdnem olyan képeket. Sőt. (bár mentségére, 120-140 méterig is elment a wifi kép még ha ez 5ghz ment is)

Persze az 5W lehet jobb, nem tudom. De én pl ezt a modelt (b2SE) nem ajánlom, ha fontos kicsit is a felvétel. Ha kell, videókat tudok küldeni.

(#63017) Geller72 válasza Steph88 (#63016) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem eddig mindegyik bogár kamerája szar volt. Egytől egyig.

(#63018) twine


twine
addikt

Folytassuk innen itt....
Rend a lelke mindennek :)

Szóval köszi.... :R
a racer vonalról én mindent eladtam, csak egyetlen sosem használt,de kipróbált LST-S2 maradt...nem akartam pénzé tenni, mert nem pénz :DDD
és milyen jó,hogy nem tettem,gondolván, jó lesz az a fiókban bármikor...
egy Ev800 is cca 13000Huf Banggodon....igy csak azt kellene rendelnem , ha kedvet kapnék, de nem vagyok benne biztos...hogy kedvet kapok...

Szeretek ezekkel a kicsi gépekkel LOSban repülni....Főleg mint említettem, a "kulcstartóval" csak a gyerekkel szoktunk játszani..."apa kergessen a pici drón!"
És igen, néztem videókat erről a BoldClash BWhoop B03 Pro-ról,, ezért is jött meg hozzá a kedvem...
Össze nem lehet hasonlítani az e10-el....ég és föld....
A gyerek "vadászatot" új szintre emeljük a nappali-konyha-ebédlő csatatéren ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63019) Allien válasza Steph88 (#63016) üzenetére


Allien
veterán

Basszus, tudod, mióta keresek olyanokat, akiknek van Bugs 3 POR-ja, vagy SE-je? :W ;] Nekem B2C-m van, sajna, az még a buta gps-s verziós. :DDD A lényeg, hogy ez a két gép ugyebár full vezérlést kínál, wifis kapcsolattal. Az SE azért lehet jó választás, mert ha az alja megegyezik a B2C-B2W verzióval, akkor könnyen rá rakható egy sokkal jobb kamera, lehetőleg laposabb fajta, mint pl Mobius. Tehát, akár egy Caddx Turtle V2 1080p 60fps bele/rá varázsolni, vagy Foxeer Legend 2. Hawkeye Firefly Q6 4K. DJI Osmo (vicc), Foxeer Legend 3 (ami most nem nagyon kapható). Ezek jó választások, de ugye árban is vegyesek. De ez igaz szinte az összes hasonló termékre, lásd Hubsan hasonló termékei. Ezért IS drágább annyira a DJI, nem kell a kép minőséggel annyira pironkodni, mint a többieknél, viszont ennek ugye ára van, nem kevés! :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#63020) Steph88 válasza Allien (#63019) üzenetére


Steph88
csendes tag

Szerintem egy hónapot se volt meg a készülék, alig pár repüléssel adtam el. De a kamerán kivül nem igazán volt panaszom rá. Az akksi is 20+ percet bírt a havas időben is. De bejött a FIMI A3 és most arra vagyok rákattanva. Ugyebár megjött, csak alaplap hiba vagy valami gyári hiba volt vele, tegnap küdtem vissza Spanyolba, talán egyszer kapok egy működőtt és legalább ki tudom próbálni, mit tudhat.

(#63021) Markizmark válasza Geller72 (#63014) üzenetére


Markizmark
addikt

Mi tud elszállni benne, ami ilyet okoz? Mintha zavarnák a motorok.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#63022) sketchifun


sketchifun
senior tag

Huhúúúúúú. :)

-3 fok, de tegnap elolvadt a hó, ma meg nem esett semmi. Jelentem voltam repülni.

A gép bitang jól megy, legalábbis nekem freestyle-ra tökéletes.

Kapu ugyan nincs, de vannak fák, azokat már igen tempósan tudom kerülgetni. A gép nem billeg, stabil, szóval na, minden klappol. Egy dolgot kivéve. Az első akksival normálisan, perfektül landoltam. A másodikkal már nem, ezért az picit megrántotta a betáp vezetéket, és elengedett a fekete vezeték forrasztása.

Uraim, most őszintén, mivel forrasszam oda? Már gázpákával is próbáltam, az se melegíti fel eléggé?

Másrészt, próbálgattam a flippeket, a caddx kamerának köszönhetően a földhözcsapós pánik elmúlt, alacsony magasságon is simán flippelek. Viszont a kérdés. Elég lassúnak találom a Pitch és Roll sebességét, ha teljesen elhúzom a kart. Min kéne növelni hozzá, hogy gyorsabban csinálja?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#63023) vandor01 válasza sketchifun (#63022) üzenetére


vandor01
őstag

esetleg azt a kabelt ne csak a forrasztas tartana?
hanem valahol valamerre egy kotegelovel odakotned a vazhoz labhoz ?????
de ha kurvara nincs hely akar meg a takonypisztollyal is oda lehet a kabelt
erositeni valahova hogy ott cingabangalja az aksi ne pedig a forrasztason...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63024) durkonorbi válasza sketchifun (#63022) üzenetére


durkonorbi
tag

... ha a pákád elég nagy teljesítményű, azaz látod, hogy szépen megolvasztja és megfogja az ón* a forrasztási pontot, vezetéket stb. akkor max. még arra figyelj, hogy ha újramelegíted, forrasztod, akkor ne a régi ónt hagyd rajta, hanem vedd le a régit (ha lehet mind) és tolj rá frisset, és semmiképpen ne mozduljon meg a forrasztás a hűlés közben (érdemes rögzíteni mindkét felet).

*jó minőségű, ne ólommentes legyen!

Ha ez esetleg mind evidens volt, akkor nem szóltam... :)

(#63025) durkonorbi


durkonorbi
tag

Starok, ez a kis gep camera nelkul (valami jobb FPV cam beepitessel) mennyire jo vetel a jelen aron (13-14e korul)?

https://banggood.app.link/wa2NCeC4WT

(#63026) vandor01 válasza durkonorbi (#63025) üzenetére


vandor01
őstag

gellertnek van vagy hasonszuro tarsa a bugs.... majd beszamol vagy olvass vissza
de 4 ejroval tobbert inkabb vennem kameraval 52 vs 56 ejro!!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63027) Geller72 válasza durkonorbi (#63025) üzenetére


Geller72
veterán

Az az ár kamerával van csak. És az is inkább közelebb van a 20-hoz, mint a 13-hoz. :D.
Én vettem, és még a lengyelektől jött, talán 3 napon belül. Maga a gép nagyon jó, elég agresszív már azon a gyári 2s akkun is. De tényleg jobb, ha átforrasztod egyből Xt30-as csatira, mert a gyári akku szerintem drága hozzá (~15 Eur/db.) A repideje jó. A kamera megint szar. Nem olyan hullámos, mint az 5820/30-ak pl, de amint megmozdul a kép, elmennek a színek, a felbontás még egy LST-hez képest is egy vicc. (Most nézem, ebben C5810 van, szal még gagyibb.) Tehát eleve kellene bele egy minimum 20 eurós kamera, vagy egy 10 eurós AIO kam. Ez csak a gép, távval. Amiben minden benne van, az több mint 90 euró, bár ez kuponnal egy kicsit korrigálható. Mivel a kamera eleve tré, ha jó lenne a szemüveg/kijelző, akkor sem lenne faja, ráadásul ez a szemüveg azért nem az a .khm..hogy is mondjam...szépen. Kompromisszumokkal használható. :D. Ez így diplomatikus. ;] HA van normálisabb szemüveged, HA van másik kamerád, HA van jobb akkud, csatid, akkor ez egy jó vétel. Szerintem.

Ráadásul a 20%-os kuponnal 2b6adc ez még jobb. 46.79 Euró. All in 72 Euró. Az Eu shipping hiába priority, lesz egy hónap, mire megjön. Kb. ennyi.

Még valami. Ez nem Egy monitor+szemüveg, hanem egy olyan szemüveg, amibe belerakhatod a monitort. ;). Még mielőtt azt hinnéd, hogy habzsidőzsi van. :D.

[ Szerkesztve ]

(#63028) sketchifun válasza durkonorbi (#63024) üzenetére


sketchifun
senior tag

Sajnos amit írsz, evidens, eltekintve attól, hogy megfelelő teljesítményű pákám az nincs.

Természetesen rögzítve van a kábel mindig, de hát megmozdult benne.

Most szépen lepucoltam a forrszemet, és a vezetéket is, és gázossal odaforrasztottam. Ólmozott ónom nincsen sajnos. Most két kötegelő is fogja, remélem jó lesz. Most viszont abba futottam bele, hogy nincs kameraképem. VTX megy, de csak feketeség. Isten tudja megint mi lelte. Kamera be van dugva, ellenőriztem, forrasztások jók, rövidzár nincs, géppel minden rendben. Érdekes....

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#63029) vandor01 válasza sketchifun (#63028) üzenetére


vandor01
őstag

sajnos szarbol szarral nem lehet dront épiteni mert folyamatossan le fog esni! ha épiteni akarsz akkor szerezd be az alapcuccokat de mi is lehet ez??

normalis forraszto, hozzavalo kiegeszitokkel csipesz, pakatarto 2 kulon vastagsagu cin pakahegyek, pakatakarito... esetleg pakabol lehet 2db ot is egy normalist megy egy occcot tarcsiba.....
egy gumitakony pisztoly belevaloval
egy kis satu
egy kis csavarhuzo keszlet
egy kis reszello keszlet
egy keszlet 2mm es 3mm es csavarokbol anyakbol alátetekbol fem+muanyag
egy keszlet kulcs m2/m3 es a dugolukakhoz
egy shincer pillanatragaszto egyebragaszto
vmi kisebb furo 0,5mm tol 5mm ig furoszarakkal
tobb fajta kotegelo
tobb féle/fajta vastagsagu egy vagy 2 oldalas tapados csik
külonbozo meretű csatlakozok JST/jst losi/jst 1,25 2.0/XT30 XT60 valamint kabelek
garnitura zsugorcsovek
lowSR kondik kulonbozo filterek szurok..
aztan meg ki tudja mi?? de 50ezerben biztos benne lesz :DDD

ha ezek nem allnak rendelkezesedre adhatunk nagyon jo es okos otleteket de te csinalod meg a semmibol es a semive lesz aztan a vegen az a hibasd aki tanacsolta hogy igy vagy ugy csinald de a szerencsetlennek fingja sincs a motorgenerálhoz csak egy gyertyakulcsod van :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63030) durkonorbi válasza Geller72 (#63027) üzenetére


durkonorbi
tag

Nalam a BG 16e-re adja camera nelkul, plusz ott van meg a kupon... Kamera azert nem kellene bele, mert utanaolvasva (es ahogy irtad Te is) ramaty... Szemcsi van itthon, AIO van itthon, csak a gep+tav kellene ilyen forman... Ja meg akku... :)

Amugy probalgatom a TX05 kamerat egy ideje, egeszen baba... nagyon komoly viszonyitasi alapom nincs, csak az LST S2, ahhoz kepest egyertelmuen sokkal-sokkal jobb...

[ Szerkesztve ]

(#63031) sketchifun válasza vandor01 (#63029) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezek közül a forrasztópákán kívül minden van. Annyi, hogy sosefogyel. :DDD :DDD :DDD

Szerszámok is Wiha, Knipex, szóval nem gagyizom el. Egész egyszerűen most nem áll rendelkezésre a megfelelő páka.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#63032) Geller72 válasza sketchifun (#63031) üzenetére


Geller72
veterán

Minap 35 euróért láttam a T100-at BG-n..
Ehhez kellhet még mondjuk egy rendes táp. A Saját, 19V-os tápja most 20 euró.

[ Szerkesztve ]

(#63033) ezoltan


ezoltan
tag

Megjött pár energiaforrás...
No,kinek van 170g körüli gépe? ;]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63034) Geller72 válasza durkonorbi (#63030) üzenetére


Geller72
veterán

Őszintén szólva nem tudom, hogy a TX05 milyen, mert olyanom még nem volt. De árban ott van, hogy egy micro kamot is lehet érte kapni, ha nem lenne olyan jó minőségű. Nem volt időm megnézni, hogy a gyárilag implementált VTX mennyire jó. Tény, hogy 42 euróért szerintem RTF gépet brushless mocival nem nagyon kapni. Az Acro módja nekem halálközeli élmény volt, majd meg kell néznem újra, mert ott valami nagyon nem stimmel. :D. Az is lehet, hogy csak nekem szokatlan és egy kicsit más, mint akármelyik racer acroban. Ha a gyári vtx jó lenne, akkor csak a kamot kell felrakni a keretre. A befogató rész nekem kísértetiesen használhatónak tűnik micro kamok fogadására. A gond az, hogy ez csak a kamerás verzión van, az anélkülihez még a konzolt sem adják. Ez azért cumi, mert arra ha ráteszed mondjuk valamelyik micro kamot, akkor állítható marad a szög. Az AIO kam nem tudom, hogy fér majd be oda faragás nélkül, de az állíthatósága mindenképpen korlátozott marad. Két hét múlva többet tudok majd erről, mert szét fogom dönteni még jobban.

Így néz ki a belseje.

(#63035) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#62793) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Tehát eddig tartott a várakozás a ProDrone antennákra. Mindenféle csecsebecsével mellékelve megérkezett! :)
Nem tudom mi a jó, ha nagyon beindul a srácnak, vagy a jelenlegi, ámde szerintem kifogástalan működése.
Mindenesetre kiválóan csinálja az üzletét, mert véleményem szerint perfekt!
Bár a jelenlegi "habverő" antennáit nem próbáltam még, de gondolom nem rosszabb, mint a Pro Pagodája!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63036) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#63035) üzenetére


ezoltan
tag

Már feladta az enyémeket is.
Kíváncsi vagyok,mióta beszéltünk róla,kicsit jobban utánaolvastam és nagyon dícsérik több fórumon is.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#63037) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#63036) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Saját tapasztalat, hogy nem véletlen!
Nem is értem miért rendeltem múltkor BG-ről antennát...
Vagy kamukat adnak, vagy tényleg annyival gyengébbek pl. a BlackSheep antennák, mert nagyon alulmaradtak a ProDrone antennához képest, de még az Aomway habverők is, és bármely pagoda, amiket próbáltam idáig.
Ja, és a cukorka baromi finom! ;)

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63038) vandor01 válasza durkonorbi (#63030) üzenetére


vandor01
őstag

na latod ha1500 forinton szarragozol bele se kezdj! :W
csak kameraval rendelnem mint irjak lesznek ott keretek tartok vmi csavarka lehet vmi kabel dugesszal ami lehet sokat segit a tuningoláshoz! na es addig is van kamera rajta azonnal tudsz repulni! ha valamit elkursz akkor van backup vissza lehet állni a gyari megoldasra! tudod te mit adbak 1500-ert? lofaszt nem hogy egy ilyen alap biztonsagot! ott állsz majd mint jani a hegyen szemcsi a fejeden tx05 befossa magat vagy félrekötöd azt elfustol..... a tavasz nap sut szello lengedezik te meg nyomkodod a rendeles gombot a 3000-5000 forintos kamerakra majd varsz jo esetben 3 hetet vagy talan hatot és talan azt augusztus 20-át már FPV vel unnepelheted! :D :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63039) durkonorbi válasza Geller72 (#63034) üzenetére


durkonorbi
tag

Na, kivancsi leszek mire jutsz majd! :)

(#63040) durkonorbi válasza vandor01 (#63038) üzenetére


durkonorbi
tag

... szarragozol ...

Nem visszaszolaskant, de szerintem nem ment at a lenyeg (persze lehet en nem voltam egyertelmu...). Abszolut nem az 1500 HUFrol van szo... Persze ha a kamera fos benne, akkor 1500ert sem kell - de 200ert sem (egy marek kavicsot sem veszek 20Ft ert ha nincs ra szuksegem... ) Hogy a tarto csak a kamerasban van nem tudtam, de ha tudom, akkor ugy mar megeri a kameraval venni ez nem is kerdes...

DE mivel a neten lattam par tesztet rola, hogy a gyari cam kepe gyenge, a hatotavja kifejezetten gyenge a belso ficek kis antennaval - inkabb beleteszek egy jobb kamerat egy jo adoval, es jo antennaval... Egy tapvezeteket meg be tudok azert forrasztani, ettol nem felek... :)

Ezert kerdeztem ra alapvetoen a gep(!) lehetosegeire, mert meglepo volt, hogy ily kis penzert egeszen jonak tuno gepet adnak...

[ Szerkesztve ]

(#63041) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#63038) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Tudtommal te is csúsztál már bele "szarrágóságba"!
Mellesleg jogos, hogy nem veszi meg, ha szar az a készség legyen az 2 cent.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63042) Geller72 válasza durkonorbi (#63040) üzenetére


Geller72
veterán

Azt is azért had mondjam el, hogy az a kameratartó egy akkora határ kaki, hogy még. Jobbról-balról ugye van 3-3 csavar. A háromból kettő ugye lefogja azt a tengelyt, amin a kamera elfordul horizontálisan. A harmadik csavar szerepe az lenne, hogy ezt az egészet a kamerával lefogassa. Na itt van a bibi. A kb. 2mm hosszan kilógó csavarnak egy gagyi müa. furatba kellene mennie, ami ugye persze nem menetes, mert annyira vékony és kis átmérőjű, hogy nem is adná ki a belső furatot, azaz semmit nem tart. Az első, ami a kezembe maradt a kamera állítgatásainál (meg szerettem volna dönteni) az pont a kamera. Majd megpróbálom hosszabb/kicsit vastagabb csavarokkal ezt a mutatványt megint. Ha nem megy, akkor nincs más, mint pillanatragasztóval beragasztani, esetleg ezeket a "hüvelyeket" kivágni és fém menetes furatokat - amolyan spacereket - visszaragasztani helyettük. De mindenképpen átalakítás fog kelleni, mert a nem gyári kamerák nem fognak enélkül állíthatóan belemenni. De majd ha jobban szétdöntöm, meglátjuk. Egy XT30 csati lesz az első és egy 3s/450-es akkuval megnézem milyen. A sima B3 bírta, de a B6 elájult 3S-en.... Elbírná a nagyobb kapacitású 3S akkukat is, de nem akarok ólomverebet csinálni csak azért belőle, hogy 2 perccel többet repüljön. Így is nagyon gyanús a gyári akkuval a 10 perc feletti idő, de inkább 12-15 lesz az. 3S/650 ha menne, az valahol tömegre is jó lenne, cserébe ugye minden szempontból dobna a dolgon. Repidőn is. 2x850 helyett ugye 3x650 lenne. A B3 anno 3s-en, hármas propokkal olyan lett, mint akit seggbe rúgtak. :D. Kb ezt várom itt is. Ha bírja az elektronika. Prop update is tervben van itt is. ;]

Kitartok az mellett az állításom mellett, hogy aki E011/H67-ről menne felfele, annak ez jó választás lehet még LOS-ban is. De FPV szinten is, ha megoldódnak a kamera gyengeségei, vagy kicseréljük. Az 1s/2s szintű gépek (Snapi, Mobula, Trashcan) kétszer ennyinél kezdődnek és azokhoz táv sincs még. Ami minimum egy FS távot igényel még 30-40 euróért.

[ Szerkesztve ]

(#63043) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#63041) üzenetére


vandor01
őstag

ja ja mindenkinek ott sorakszik a szekrenybe a csontvaz eldobozolva a sok hulyeseg :D :D annak orulnék ha csak 1500ftnyi lenne a tartalék :DDD :DDD szoval ezekutan batran vennem kameraval aztan mehet az enged el a hajam meg a faragas meg a pillanatragaszto.... de istenem nem az orokletnek épitjuk a dronokat csak ez elso toresig fara akadasig vagy vizbeesesig vagy csak egy kis coopertesztre! :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63044) durkonorbi válasza vandor01 (#63043) üzenetére


durkonorbi
tag

En meg kezdo vagyok es bennem el a remeny, hogy megmarad mukodni a gep... :) Persze tudom, nem igy lesz... :)

(#63045) durkonorbi válasza Geller72 (#63042) üzenetére


durkonorbi
tag

A kamera allithatosaga (gondolom a dolesszogre gondolsz) mennyire fontos amugy?

A 3s-re kivancsi lennek en is... de persze mar egy ideje az elemkbol epites fele kacsingatok, de inkabb gyakorlok meg... Apropo gyakorlas, a h67 eseteben erdemes kiprobalni a gyari (260mAh) 30C aksi helyett a 45C-t? Van erezheto kulonbseg? Vagy masik javasolt aksi hozza esetleg?

(#63046) vandor01 válasza durkonorbi (#63044) üzenetére


vandor01
őstag

hidd el 1500-at meg er az :D (nehogyma csak nekem legyen dobozlt cuccom) kicsomizod feltoltod azt mar mehetsz is vele azonnal repulni tanulni gyakorolni ugyse az a cel eloszor hogy tobszazmeter.... csak nyugissan magad korul.... ha 10e lenne a kulonbseg akkor mas a dolog mert vmi kis aio fos nem er annyit!
ne rogton szopással kezdj mert nem ugy lesz hogy parperc alatt felteszed es olom es booodooogsag.... NA persze a kihivas! hajraaa :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#63047) durkonorbi válasza vandor01 (#63046) üzenetére


durkonorbi
tag

Az a baj en butykolos vagyok... :) A h67 sem repult egy masodpercet sem addig mig a kiabalo benne volt es nem ment ra a cam... ;) De persze igaz, mar most is tobb folos cucc van mint ami hasznalatban van/lesz... :) De mivel itt van a gyerek (is), nem marad parlagon semmi... :)

(#63048) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#63043) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ez tény! Mindenki cseszett már rá a garasoskodásra! Vagy legalábbis az, aki beismeri! :)
De véleményem szerint a hobbinak ez is része :D Kicsit mazohisták is vagyunk :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#63049) Geller72 válasza durkonorbi (#63045) üzenetére


Geller72
veterán

"A kamera allithatosaga (gondolom a dolesszogre gondolsz) mennyire fontos amugy?"

-Nagyon. A drón a repülés során a vízszintes helyzetben van a legkevesebb ideig. Itt most nem a kezdő szintű hooveringre/lebegésre gondolok, hanem amikor már repülsz is. Minél nagyobb ez a sebesség, annál nagyobb a dőlésszög. Ha egy vízszintesre beállított kamerád van, aminek ráadásul alacsony a FOV-ja, (Field of View - látómező) akkor csak a földet bámulod, nem az előtted lévő dolgokat. Olyan, mintha úgy akarnál bicajozni, hogy lefele nézel a földre. Eléggé cumi. :D. És szuicid.

Nem fogod megérezni a 30 és a 45c-s akku közti különbséget. Ott mutatkozik meg, amit te és én sem figyelünk, azért nem is vesszük észre, no meg nem mérjük. Egy húzósabb fordulónál, egy neccesebb helyzetben, egy ejtés utáni megtartási képességben. Kimutatható, de nem olyan számottevően, hogy arra felfigyeljünk. Azért érdemes a nagyobb értékűt venni, mert valamilyen szinten jobb és annyiba kerül, mint a gyári. Akkor meg már ugye a jobbat veszem. ;). Nagyobb, több cellás akkunál ez már tetten érhető. Nagyobb, racer verdáknál már 75C alatti akkuval nem igazán érdemes repkedni, mert ott már rá lehet faragni. De ezt 1S-en még nem annyira érezhető.
A faragás nem akkora meló, egy XT30-as csatit érdemes a panelra forrasztani, a képeken létszik világosan, hogy hova. Azt a kábelt elhozhatod felül is és ha nem a gyári akkut rakod rá, hanem egy 3S-es külön akkut, könnyű csatlakoztatni úgy, hogy a gyári lehetőségek is megmaradnak. A fedlap könnyen lepattintható. Egy velcro-val (tépőzáras rögzítő) odafogathatod a nem gyári akkut is. A prop-tuning nem akkora dolog, csak meg kell találni a megfelelőt. A kamera már más meló lesz, de szerintem az sem vészes. ;)

(#63050) Geller72 válasza AMDaZERG_1 (#63048) üzenetére


Geller72
veterán

Én sokszor azért veszek stock fullos cuccok mellet olyan dolgokat is, mint pl ez a B3 Mini, mert kíváncsi vagyok, hogy mi rejlik benne, no meg azért árban ez eléggé best buy akkor is, ha nem egy Hawk 5. :).
De pl. a B3 Minit nem ajánlanám FPV megtanulására, mert arra bőven jó egy B03-as Boldclash, vagy egy H67 kamerával. A B3 Mini még 2S-en is meg tud inulni és nagyon közvetlenül reagál még stab módban is bármilyen irányváltásra - azaz könnyen a falhoz lehet kenni. :D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.