Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) szilu7 válasza blu79 (#67944) üzenetére


szilu7
senior tag

Könnyű irányítani, de távirányítóval jobb érzés. Persze ez ízlés dolga is lehet. Próbáld ki távirányító nélkül, aztán meglátod.
Jóféle táska és távirányító itthon is van hasonló áron.
[link] [link]
Az akksik és töltő olcsóbb kint.
Gépet 25 eFt-ért láttam legolcsóbban, és van pár helyen most boost combo 39 eFt-ért.
Ennél olcsóbb csak az auchanos volt.
Egyébként van DJI topik is. Ha mevetted, talán ott érdemes majd kérdezni és tapasztalatokat megosztani.
#dji #tello

[ Szerkesztve ]

(#67952) F.E.K.. válasza thomasvold (#67922) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Szintén befutott! :)

(ha valaki gondolkodna ilyenen: KELL kontroller, a telefonon tapizva számomra legalábbis borzasztóan kényelmetlen/nehézkes...)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#67953) thomasvold válasza F.E.K.. (#67952) üzenetére


thomasvold
őstag

Először irányítottam drónt lakásban próbáltam ki, nekem nem volt vészes, hamar megszoktam. Szépen bejártam vele a lakást, kültérben még ki sem próbáltam. Biztosan kényelmesebb kontrollerrel, de mobilon sem vészes :) Viszont a plusz akksi kell mindenképpen.

(#67954) F.E.K.. válasza thomasvold (#67953) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nekem már nem "áll a kezemre" a képernyő, megszoktam a fizikai kontrollert egyszerűen.

Sebaj, kontroller is úton, nomeg akku (egy akku nem akku ugyebár) is lesz nyilván :DD

Kifejezett fura hogy milyen nyugis a slow módban, de lakásban elég az bőven!

Ennyiért kár lett volna otthagyni a boltban, nem mai darab de még mindig jópofa :)

Ja igen, tipp: wifi jelszót érdemes beállítani, ha másét nem akkot azért mert a rajta lévő dhcp kiszolgáló csak egy címet kezel! Véletlenül (akár automatikusan is) rácsatlakozik egy közeli telefon, neked meg oda a kapcsolat a drónnal... RTH meg ugye nincs benne, szóval nem vicces...

(Ha meg valakinek fent van az alkalmazás és direkt csinálja akkor pláne nem jó a jelszó nélküli wifi rajta...)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#67955) thomasvold válasza F.E.K.. (#67954) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, jelszót állítottam neki pontosan nekem is ezek jutottak eszembe. Érdekes lett volna ha egyszer csak ki akarna menni a lakásból :)

Akksit és Hub-ot én is rendelek hozzá, kicsit szórakozok vele, míg meg nem jön a Mavic 2-m, de már Phantom is szóba jött :))

(#67956) Sanraith


Sanraith
aktív tag

Olvastam, hogy az akksikat nem érdemes sokáig se teljesen feltöltve se lemerítve tartani.
Hogy tudom ezt könnyen betartani? A Tinyhawkom mellé most lett pár 1S és 2S akkumulátorom. Egyik nap feltöltöttem őket, de végül nem volt alkalmam reptetésre. Baj ha egy hétig így tartom őket? Ha igen, akkor hogyan merítsem őket tárolási feszültségre? Gondolom nem az a legjobb megoldás, hogy a drónt bekacsolva a szemüvegen nézegetem a töltöttséget.

2: A használati útmutató azt írta, hogy szálljak le 3.2V előtt. De az OSD-n ez az érték elég hullámzó, hol magasabb-hol alacsonyabb. Arra vonatkozik a figyelmeztetés, ha egyszer elérek egy alacsony szintet, vagy arra, ha folyamatosan alacsony?

(#67957) Dudi08 válasza Sanraith (#67956) üzenetére


Dudi08
tag

Egy napnál huzamosabb ideig nem tanácsos feltöltve tárolni az akkukat.
3,8V a tárolási feszültség, ezt vagy töltővel lehet elérni(visszameríti), vagy csinálsz neki műterhelést, vagy reptetsz amíg kb arra a szintre nem merül az akku.
3,2V szerintem elég alacsony, inkább 3,5V az ami már a "lemerült" állapot. Szemüvegen amikor terhelés nélkül is 3,5V-ot látsz kb. akkor érdemes leszállni. A nagy terhelés miatti fesz. csökkenéseket ne vedd figyelembe.

(#67958) tirszin válasza Sanraith (#67956) üzenetére


tirszin
senior tag

1-2 nap 100%-ra feltöltve (4.1-4.2V) még nem nagy gáz, de annál jobb neki, minél kevesebb ideig van ebben az állapotban. A 3.2V, és az alatti állapot még gyorsabban tönkre teszi az akkut. Itt lehetőleg órákig se maradjon!
Az a lényeg, hogy terhelés nélkül legyen 3.2V felett. Ha erősen húzod belőle ki az ampereket (repül éppen), akkor alámehet. Ahogy néztem, a repülés általi terhelés kb. 0.1V-ot eleve ejt a cellákon, ez nem számít. Szóval repülés közben 3.1V az a 3.2V egy jó aksinál is.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#67959) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Lehet ezért kezdenek áttérni a gyártók a wifi -s vezérlésre ? :

Kevesebb bajt okozhatnak a drónok

(#67960) blu79 válasza szilu7 (#67951) üzenetére


blu79
addikt

Szia, megrendeltem életem első drónját :D , Dji Tello Iron man lett MM akciós volt ma 29ért , távot is rendeltem 11ért meg aliról fogok amit egy másik kolléga ajánlott 2 aksi töltő meg táska 11ezer kb . Ez lessz a kezdő szett :D
Aztán ha belejöttem a dologba jön a következő szint :)
(Annyit hozzáteszek hogy karácsonyi ajiba kapom ezeket .... addig ki sem bonthatom :N ... nem ... nem a feleségemtől haném anyós... ;] :B :)) )

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67961) kirusz1 válasza blu79 (#67960) üzenetére


kirusz1
őstag

Az itt linkelt akksi,töltő,táska kombót?

(#67962) szilu7 válasza blu79 (#67960) üzenetére


szilu7
senior tag

Szuper. :)
Akkor körbevideózhatod a kedves Mamát karácsonykor. :))

(#67963) DJGABI válasza blu79 (#67960) üzenetére


DJGABI
addikt

én továbbra is tartom: a 8k-s alzás xbone kontrollert [link] (későbbiekben akár pc-hez is használható egy bt adapterrel) meg a mobiltartó kombót venném.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67964) Saccco válasza DJGABI (#67963) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért a két kommentelő a végén nem fogta fel ezt a kuponosdit. :W :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67965) MR007RM válasza JozsBiker (#67959) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem kizárt. Én azért örülök hogy nincs alkalmazásom, így viszonylagos biztonságban érezhetem magam, ha elmászok valahová csak úgy, persze odafigyelve minden részletre. Nem vagyok 007-es ügynök, már régen kiszálltam a cégből. :DDD Semmi kémkedés, csak kedvtelésből nyomom, bizti. :D
Egyébként aki táblagépen futtatja alkalmazását, még az is jobban védettebb az ellen kémkedéstől, mondom mint a másik oldal egyik képviselője. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67966) blu79


blu79
addikt

A lényeg hogy ajiba kapom :DD .. amúgy meg a dji mavik micro -t néztem ki de így elsőre nem szeretnék egy ilyen drága kezdő drónt :))
Ha ezzel a kombóval gyakorlok eleget akkor jövőre talán megkapom a mavik-ot :DD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67967) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Abszolut új vagyok a drón építésben. Első drónomat építem, mateksys 405 ctr frsky xsr, dalrc engine 40a esc, racerstar 2205. Olyan kérdésem lenne, hogy a matek oldalán a vevőnek a smartportját a tx2-re kötöttem ahogy ajánlják, (hogy annak van fenntartva?!), viszont az ott leírt CLI paranccsal a pwm3-at akarja lecserélni, amikor a softserial-t akarom előcsalogatni betaflightban. Honnan tudom meg, hogy mit is kéne beírnom, hogy működjön rendesen a telemetria? A másik amiben nem jutottam dűlőre. egy WS2812B led, buzzert is működésre szeretnék bírni, viszont itt sem egyértelmű számomra a jelölése, miszerint a led panel pwm kimenetét kössem az FC "aux"-ra na most az számomra nem pontos mit takar, ráadásul ha jól értelmeztem egy servo-ként akarja majd kezelni. Lehet hogy kezdőként nem ilyenekkel kéne bíbelődnöm, de ez a része majdnem jobban érdekel mint a repülés, viszont itt elakadtam. Ha esetleg valaki tudna némi nemű infóval szolgálni a bajomra azt megköszönném.

(#67968) vandor01 válasza blu79 (#67966) üzenetére


vandor01
őstag

ha valoper lesz? az asszony számát kuld át! ilyen anyos johet!
eloszor csak suzukit kerek de kovetkezo evben mar csak ferkát fogadok el! :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67969) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
[link] Erről vélemény? Megér ennyit? Teljesen kezdőnek javasolt?

(#67970) KillHates válasza Darth_Revan (#67969) üzenetére


KillHates
nagyúr

Meg ne vedd! 27 ezer a nagykerben.
Ha ki szeretnéd próbálni, akkor szivesen kölcsönadom az enyémet

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67971) szilu7 válasza Darth_Revan (#67969) üzenetére


szilu7
senior tag

Jó választás kezdőnek, de inkább 25 eFt-ért vedd:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#67972) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

jah nem onnan akartam rendelni csak onnan linkeltem :DDD

Köszönöm a válaszokat :R

Gyakorlatilag mennyi a hatótávja? Ajándékba lenne, remélem ez még nem az a kategória amibe nagyon belekötnének, hogy van-e légtérhasználati engedély ha a szabadban van reptetve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67973) KillHates válasza Darth_Revan (#67972) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hivatalosan ha egy papír repülőt eldobsz, ahhoz is kell(ene) legtérhasználati engedély! Közterületen semmit sem lehet engedély nélkül reptetni. Otthon, kertben, havernál sem...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67974) MR007RM válasza Darth_Revan (#67972) üzenetére


MR007RM
addikt

Megelőztek...
Én nem foglalkozom vele.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67975) KillHates válasza MR007RM (#67974) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nincsen ezzel itt a topicban gond Miki, de azért ne reklámozd.
Bátorkodom feltételezni, hogy egy repülőgép sem fog lezuhanni a Fimi-dtől, de a törvények azok törvények és ha nem tartjuk be (legyen bármilyen idióta szabályozás) megkeffenthetnek érte :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67976) MR007RM válasza KillHates (#67975) üzenetére


MR007RM
addikt

Nehogy már ne merje felröptetni a saját kertjében csak mert. Csak bátorítani akartam hogy tisztában legyen vele a legtöbben jelenleg hogyan használjuk. De ki lehet javítani, hogy nem így van. :R
Attól még jó ha tudja mi a helyzet, én is hasonló képen akartam válaszolni.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67977) Johnny_vT válasza MR007RM (#67976) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Egy dolog a törvények betartása és más a józan ítélőképesség. Kisrepülőtér, nagyrepülőtér, katonai létesítmény, helikopter leszálló (pl kórház) közelében még véletlenül sem szabad reptetni, mert bejön valami üzemzavar, a drón irányítatlanul eltűnik a messzeségben, aztán másnap olvasod a hírekben az eredményt. Persze látótávolságon belül a fenti területektől távol nyugodtan lehet próbálgatni, de ott sem javallott másokat zargatni vele, mert odajönnek és arcon csapnak, ha olyanok. Szóval élni és élni hagyni, a komolyabb szabályok mindenkori betartásával.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67978) Darth_Revan válasza MR007RM (#67976) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Valóban van ilyen törvény, de 99%, hogy nem fognak hozzád szólni ilyen miatt még akkor sem ha kint a parkban reptetel. Max 2 oka lehet annak ha intézkednek ilyen miatt veled szembe:

1) hülye vagy és vagy barom módjára veszélyesen reptetsz vagz olyan helyre repülsz vele ahova "nem kéne"

2) van szomszédodban olyan öregasszony aki térfigyelőt megszégyenítő módon figyel és annyira unatkozik hogy ha már csúnyán nézel a virágaira már azonnal hívja a 112-t.

(#67979) MR007RM válasza Johnny_vT (#67977) üzenetére


MR007RM
addikt

Ne az én reptetésemet hozd itt le. Én csak egy filléres kis drónos kedvében akartam járni, aki ha akarna sem tudna azzal kárt okozni! Nem kellene túlreagálni!

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67980) MR007RM válasza Darth_Revan (#67978) üzenetére


MR007RM
addikt

Akkor jobb lesz ha nem veszel semmit, sajnos ez az igazság. Egyébként kérdeztél és kaptál rá választ. Hamar szakértő és kritikus is lettél! :W És olyan nagyon nem is fejtettem ki semmit azzal kapcsolatban amit kérdeztél. Rúgjál csak bele a másikba mindig mikor segíteni akar. Olvass vissza kérlek!

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67981) Johnny_vT válasza MR007RM (#67979) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem tudom milyen reptetésről beszélsz, nem követem folyamatosan a topikot. Amiket írtam azok általános dolgok, de örülök, hogy magadra ismertél benne. :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67982) MR007RM válasza Johnny_vT (#67981) üzenetére


MR007RM
addikt

Isten őriz az áll szenteskedőktől!
Az írásod tartalma nem passzolt a megcímzett hozzászóláshoz. A tartalmával nincs gond. Most pedig megyek engedélyt kérni hogy pár hét múlva repülhessek egy kicsit, remélem te is így vagy ezzel. :U

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67983) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Erről mi a véleményetek?
Ahogy néztem egész stabil szerkezet, de a kamerája nem tűnik túl jónak. Fotókat nem találtam egyelőre.
Esetleg hasonló árkategóriában van jobb?

(#67984) KillHates válasza Kephamos (#67983) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... ez a drón kompletten annyi árban, mint egy másik gyártó madarához egy db akku... Olcsó hús, híg lé. :K Biztos, hogy nincsen benne GPS-es pozícionálás, meg merem kockáztatni, hogy a 4K-t is FullHD-ból interpolálja, ezek a madarak jó esetben sem mennek 2-300m-nél messzebb.
Bátorkodom javasolni, hogy inkább vegyél egy TELLO-t tanulni nagyon hálás kis gép, és aztán olyan 100 ezer körül már kapni jól felszerelt AIR-eket, vagy SPART-okat, de nagyon ajánlom a Fimi-ket is :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67985) kirusz1


kirusz1
őstag

Végül itthonról megrendeltem 2 akksit +3 as töltő hubot postával 16.700 dji tellohoz

[ Szerkesztve ]

(#67986) Frappans


Frappans
újonc

Helló.

Dji tello drónnál normális ha 10perc repülés után "error code 13" hibaüzenetet küld és leszáll? Nektek produkált ilyet akinek van?

(#67987) MR007RM válasza Kephamos (#67983) üzenetére


MR007RM
addikt

[link] És csak 230,8g a súlya. Nem néz ki rosszul, amolyan utazós szelfi drón lehet jó olcsón.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67988) KillHates válasza Frappans (#67986) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha téped neki és beesik az akkufeszültség akkor normális.
Kb ennyit tud repülni egy akkuval, ha dinamikusan mozgatod.
A gyári "akár" 13 percet beltérben lebegve finoman mozgatva tudja megfutni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67989) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!
Esetleg van valakinek tippje hogy holnap (vasárnap) valahol tudnék venni mavic mini fmc-t? Hátha itt tud valaki valami tuti helyet amit esetleg neten nem láttam!

(#67990) krazo válasza Darth_Revan (#67972) üzenetére


krazo
csendes tag

Az Auchanban akciós a DJI Tello: 16 100 Ft
Online kifogyott, de az áruházakban még lehet. Ha itt [link] lenyitod a "Melyik áruházban van készleten" -t ott még sok bolt van felsorolva. Anno láttam a Soroksáriban az akciós cuccok közt egy táblát, azon DJI MAVIC volt (170e körül) és az eladótól kellett kérni (nem rakták ki a nagyszoknyásoknak :D ). Lehet most is kérni kell a Tello-t.

[ Szerkesztve ]

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#67991) Frappans válasza KillHates (#67988) üzenetére


Frappans
újonc

Nem téptem neki. Egy két oldalra mozdulat volt. Csak kíváncsi voltam mi lesz ha teljesen lemerül ne élesben tapasztaljam meg. És bár írta már 20mp-e hogy ideje lenne leszállnom aztán kiírta a hibaüzenetet és letette majd másik hibaüzenetet, hogy a landolás sikertelen . Csak a hibaüzenetet zavar, de akár az is lehet, hogy nem tettem le amikor mondta és addigra kiürült a tank.

(#67992) KillHates válasza Frappans (#67991) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is 13-as hibaüzenettel dobja el magát, ha már elfárad az akku.
Van hogy megvan a gyári 12-13 perc és van, hogy 8-10 perc után kezd el sopánkodni. Mondjuk ha (enyhe) szeles időben kiviszed, akkor elég hamar lemerül, mert nagyon küzd az elemekkel :D
Én a macskákat szoktam a kerben hajkurászni a TELLO-val mert az pici és nem félnek tőle. Ha az Inspire-t meghallják egyből iszkolnak! Igaz azzal a közelükbe sem mennék, mert az veszélyes dög és nem szeretném ha a puhatalpúakban kár esne.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67993) szilu7 válasza Frappans (#67991) üzenetére


szilu7
senior tag

Nekem is csinál ilyet. Külföldi fórumokon is írják.
Landolásnál még a végén lassítani próbál az ereszkedésen. Valószínűleg ott már pont behorpadt az akksi és nem bírta felpörgetni a motorokat, ezért a hibakód.

(#67994) szabacsik válasza szilu7 (#67993) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm mindenkinek. Így már nyugodt vagyok :)

/\____/\

(#67995) thomasvold válasza krazo (#67990) üzenetére


thomasvold
őstag

Nekem kettőt küldtek a Tello-ból, másnap a másikat, amit már nem vettem át, úgyhogy figyelgessétek, hátha azt az egyet még visszadobják online-ba.

(#67996) MR007RM


MR007RM
addikt

Voltam ma repülni, katasztrofális volt. Kerestem egy nyugis helyet kint városszélen és gondoltam megküldöm jó messzire. Kb 400m-et ha ment és lecsatlakozott. Az igaz hogy tele volt a környék mobil tornyokkal, egy közvetlen mellettem, meg villanypózna....az nem tudom zavar-e, nem túl messze több ház.....ettől függetlenül többet vártam.
Egy kérdés, ha lecserélem egy jobb antennára(már úton) az 5.8Ghz-est olyanra ami a célnak jobban megfelel, akkor még ezen a lehetetlen helyen is lehet hogy elmenne legalább 1km-re? Minden körülmények között érezni fogom hogy "erősebb kutya" lettem ahol épp vagyok?

A mostani [link] , és ami jön... [link] .

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67997) KillHates válasza MR007RM (#67996) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig ma az UAV Forecast már reggel bíztatott egy kis repülésre, de autószerelés utána a kis TELLO hekkelése volt ma terítéken :K Úgyhogy kihagytam

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#67998) MR007RM válasza KillHates (#67997) üzenetére


MR007RM
addikt

Szárnyal a fantáziám is, vajon mit tudnék kihozni ebből a szarból. :DDD Erre meg szívat ez a kis dög. :)
Mifelénk nagyon jó idő volt, bár mire kiértem már lemenőben volt a nap.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#67999) KillHates válasza MR007RM (#67998) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt is gyönyörűen sütött a nap. Nem szar a kis A3-as!! A legjobb ár-érték arányú drón! :K
A Xiaomi X8-as nem teljesen digitális madár?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#68000) MR007RM válasza KillHates (#67999) üzenetére


MR007RM
addikt

De az, olyan mint a nagyja.
Az enyém meg se nem ilyen se nem olyan, egyedi. Olyan mint a laposom. :D Megfogom mutatni hamarosan. :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.