Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) fape válasza Saccco (#67249) üzenetére


fape
senior tag

Sztem most érdemes még várni egy picit a frsky táv vásárlással. Mert az access protokoll körül van/lesz egy kis turbulencia. Most éppen nem feltétlen igaz, hogy csak egyszer kell távirányítót venni az életben :S

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67252) vandor01 válasza fape (#67251) üzenetére


vandor01
őstag

háát ez amugy sem aki napi szinten használja? 2 ev és leamortizálodik vagy legalább is a muanyag megkopik a gombok megviselodnek a kijelző muanyag megkarcolodik etc etc... most meg mar technikailag is elavul 2-3 evente.... na persze hetente 1x pár aksit kirepulve egy tav örökélet +1nap :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#67253) fape válasza vandor01 (#67252) üzenetére


fape
senior tag

Az oké, ha azért kell cserélni alkatrész vagy egész távot, mert valami elkopik. Bár az is embere válogatja, én pl tudok rá vigyázni. (Hal gimbalnál nincs is sok kopó alkatrész)

Na de ha azért kell váltani, mert már nem kapható a hozzávaló vevő, az már gond. Így akár cserélheted távod meg az összes vevőd. Ami ezek után kitudja meddig lesz megint jó... (videóban lévő R9M-nél pl 1-1,5 év volt)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67254) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
SP F3 fw frissítésnél galiba jött közbe, így swd porton keresztül ráraktam a 4.05-ös betaflight fw-t, próbáltam 4.06-al is később.
A problémám az, hogy sem az eszközkezelőben nem látok semmi sem a repülésvezérlőből, sem a bf/cf nem lát semmit még DFU sem. Zadig emiatt nem tud megoldást hozni.
Kérdésem az lenne, hogy miként tudom működésre bírni a rep vezérlőt, vagy bekonfigurálni?
Frissítés valszeg jó lett, mert 5v-ot adva beeper szokásos csipogással jelez felém. (gondolom ha dög lenne semmit sem csinálnia)
USB-t rádugva kék led világít, piros 4 gyors és 4 lassabb villanást csinál és ezt ismétli.
Mit ronthattam el, vagy van valakinek tippje mi lehet a baj?
Kösz a válaszokat előre is!

(#67255) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Csak az én Trashcanem eszi nagyon az akksikat? Valamiért nagyon gyorsan merülnek, pedig vadii új akksik..

(#67256) DJGABI válasza RevoneX (#67255) üzenetére


DJGABI
addikt

mennyi az annyi? 2 és fél, 3 perc volt a max amit kihoztam, mondjuk uruav akkukkal. gyáriakat véletlen feltöltve hagytam 1-2 napra, pár hónap után az összes felpúposodott, ilyen 1-2 perceket tudnak már csak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67257) Doki42


Doki42
őstag

Sziasztok!
A fiamnak tehát kezdőnek rendeltem egy ilyet, ezen meglehet szeretni ezt a hobbyt?
Köszi :DDDbocsi nem rakja fel a képet.
Sg 106 1080p

[ Szerkesztve ]

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#67258) Doki42


Doki42
őstag

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#67259) Saccco válasza RevoneX (#67255) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha a gyári és az Uruav a kérdés akkor nem.
Rendes akkuval sem repül nagyon többet 3 percnél.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67260) DJGABI válasza DJGABI (#67192) üzenetére


DJGABI
addikt

nnnnna, nagyjából kész a 85 millis gép. hát ez egy csoda. 5 percet simán tud még a 300as uruav akksikkal is. kezesbárány, meg sokkal halkabb is mint a gyári szett. _számomra_ nem repül érezhetően rosszabbul, mint a gyári tc motorokkal. @cd334 :R :C

(#67257) Doki42 de még megutáltatni is lehet egy ilyennel a hobbit ;] tartalék akksikat meg motorokat azért kapott mellé? nem bántásból, kamera minősége kb használhatatlan kategória, remeg össze-vissza az egész gép. a 22 perc repidőt erős túlzásnak érzem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67261) Doki42 válasza DJGABI (#67260) üzenetére


Doki42
őstag

Köszönöm, majd meglátja, egyből nem akartam nagy manit beleölni.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#67262) Sanraith válasza Saccco (#67249) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Köszi a választ! Egy valamit nem értek: erre az IRX4 modulra miért lenne szükség? A TinyHawk S-hez például azt írják, hogy "Compatible with Frsky D8 / D16". Ez alapján azt gondolnám hogy nem kell külön modul, hogy együttműködjenek.

(#67263) Saccco válasza Sanraith (#67262) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt hittem, hogy a Tinyhawk S is csak D8-ban megy, mint a sima, viszont X9 lite-ban nincs D8. Ha D16 jó, akkor nem kell hozzá az IRX4. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67264) cd334 válasza DJGABI (#67260) üzenetére


cd334
tag

De jó! Örülök, hogy így tetszik!
Nekem jön egy kis upgrade, kap egy foxeer nano 4-t és diamond vtx-t. Egyébként amennyi tarcsi alkatrész összejött, már két gépem van kb. összeszerelve. Az egyikkel mindig tudok repülni, amíg a másikat reszelem.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67265) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Tegnap úgy odakentem szegényt (75mm whoop) a terasz tetejéhez, hogy a + tápkábelben úgy elszakadt a vezeték, hogy a szilikon szigetelés sértetlen maradt. Volt cserecuccom, kicseréltem, viszont bütykölés közben a kezemben maradt az antenna. Eachine aio controllerről van szó a saját vevőjével, megcsináltam rajta az antenna hosszabbítós modot. Ugyanazt a vezetékdarabot ugyanoda visszaforrasztottam, és most sokkal szarabb a vevő. Folyton pofázik a táv hogy rf signal critical, és vannak olyan helyek, ahol eddig simán repkedtem, most meg disarmol.
Elcsesztem valamit? Vagy annyi számít hogy az antenna 2mm-rel odébb megy abban a kis canopyban a vtx meg a motorok között? :F

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67266) Peaceliker válasza Blizzardking (#67265) üzenetére


Peaceliker
őstag

Minden számít. Ha 1mm el rovidebb esetleg mert tört belőle az meg főleg

"Oh my Goa'uld!"

(#67267) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Eachine Cinecanról mi a véleményetek? :D

(#67268) DJGABI válasza cd334 (#67264) üzenetére


DJGABI
addikt

diamond nekem is úton van :D meg pont azon gondolkodtam ha nem lesz rá vevő rendelek egy 60-80$-s gépet (us65-ur85) aztán a tc váz is újra repül. ne porosodjon a rengeteg propeller... bár annyiért már valami toothpick is csábító... aztán a motor is csereszabatos lesz.. hmm-hmm

(#67267) RevoneX na mi van, nálad is eddig tartott a trashcan? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67269) Saccco válasza RevoneX (#67267) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagyon jó alap a váz egy jó kis ShutterBug85-nek. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67270) Blizzardking válasza Peaceliker (#67266) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nyilván eddig sem pont 62.46mm volt. Elég vastag vezetékből csináltam,abból nem tört le semmi. Vagy az elvezetéssel lesz valami, vagy a forrasztással. Amúgy ha pár mm-rel hosszabb, akkor az lerontja a hatásfokát? A gyári szerelésű whoopokban hol megy a vezeték?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67271) molnigee


molnigee
aktív tag

Larva-X kis parkos esztelgetés, úgyfest nem lesz meg a 5perc repidő ezzel az akksival :D
https://www.youtube.com/watch?v=NhWk5YB95Os

--> http://dronearena.hu/ <--

(#67272) Peaceliker válasza Blizzardking (#67270) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen rontja
illetve 1/2 hullámhossz antennát próbálta valaki és rosszabb lett a range, lehet jobban jársz 1/4 el
próbáld vékonyabból esetleg

"Oh my Goa'uld!"

(#67273) Johnny_vT válasza Peaceliker (#67272) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Whoopnál és normál mini vevőknél is 1/4 vagy 1/5 hullámhosszú antennákat használnak a kis helyigény miatt. Wiki azt mondja, h 2.4GHz-en a legnagyobb gain-t 5/4 hullámhosszal lehetne elérni.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67274) Peaceliker válasza Johnny_vT (#67273) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na olyanról még sosem hallottam, de majd egyszer ha fejben lesz a dolog kipróbálom... Mondjuk az a 20m ameddig én megyek.. :D

"Oh my Goa'uld!"

(#67275) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Csütörtökön megvolt a Kék Szaros átépítése XM+-al. Tegnap volt csak alkalmam kipróbálni és megy mint az álom. Tehát valóban az A8S szart be, nem az FC-nek volt baja :))

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67276) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Srácok, hogy is van ez...? Az FCC és az LBT vevők fizikailag is különbözőek (pl antenna aktív rész hossza) vagy elég, ha a firmware passzol? Ma jött postán és kicsit felbszott, hogy az FCC-s csomagra rárakták az EU-s matricát...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67277) SpydeR3412 válasza DJGABI (#67268) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem meg már meg is döglött a diamond :O

(#67278) cd334 válasza SpydeR3412 (#67277) üzenetére


cd334
tag

Mit tettél vele?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#67279) fape válasza Johnny_vT (#67276) üzenetére


fape
senior tag

Antennában van csak eltérés (igen a hosszakban). Mert az fcc/non-eu az 915mhzra van hangolva, míg az eu/lbt az 868mhz-ra. Maga a vevő az ugyan az. Írj a webshopnak, hogy nem az jött amit kértél.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67280) Johnny_vT válasza fape (#67279) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

BG-ről rendeltem, már írtam. Küldtem nekik szívhez szóló unboxing videót is :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67281) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#67277) üzenetére


Peaceliker
őstag

Larvaban pl azért tud halni (meg fc is) mert műanyag csavar görbül(fc tartó) . Ott is érdemes fémre cserélni, mint sailfly nál. Neked mi lett vele és miért?

"Oh my Goa'uld!"

(#67282) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ma belebotlottam egy eldugott kis cseh faluban az RC mennyországba. Egy hatalmas aszfaltozott reptér egy domb tetején gyönyörű tájjal és egy MIG-21-essel! :DD
Instavideó

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67283) Blizzardking válasza Peaceliker (#67272) üzenetére


Blizzardking
őstag

Peaceliker, Johnny_vT és mindenki;

Délután végigpróbálgattam egy rakás variációt 1/4, 1/2 alul felül verziókban, sőt, volt egy 1/1 konfig is próbából.
Nekem az jött be egyértelműen, hogy 1/2 hullámhossznyi vezeték felülről ráforrasztva a kontrollerre, elöl oldalt kivezetve a canopy alatt, és azon hátravezetve. Ferdén függőlegesen kiegyenesítve mégjobb volt, de féltem hogy könnyen beleakad valamibe pl a saját propjába. Ezt a kis kompromisszumot bevállaltam, a lényeg hogy megint el tudok vele repülni a kert minden pontjára, oda is ahová a baleset után nem tudott.
De hogy mitől zakkant meg, rejtély.
Mindenesetre köszi :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#67284) SpydeR3412 válasza cd334 (#67278) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

+Peaceliker Passz, egyszercsak már nem működött. Semmi nem látszódott rajta. Mondjuk kapott előtte a gép, de eléggé védett helyen van. Otthon mikor ráprobaltam, elkezdett füstöt eregetni.
Haverom azt mondja, hogy van az egyik tartónál vmi bizbasz, ami könnyen letörhet. Ezt még nem néztem meg.

(#67285) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Horror sorozatunk második része:
Nem merek képet beszúrni, de itt a link.
[kép]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67286) HornedReaper válasza fape (#67279) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A 900MHz-es (FCC/LBT) Frsky antennákon adó és vevő oldalon jelképez valamit a kék zsugorcső?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#67287) Johnny_vT válasza HornedReaper (#67286) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az aktív rész hosszát. Pár mm az eltérés csak, de ha pl 868-as LBT adóantennád és 868-as vevő antennád van (azonos vagy körkörös polarizációval) akkor nagyon minimális lesz a bleed, azaz a "félremenő" adóteljesítmény. Ergo tisztább jel, nagyobb hatótáv.

Kívülről talán fizikailag nincs is eltérés, de a fekete bigyuszokon belül eltérő az árnyékolatlan rész hossza. A kék(régen piros)-FCC és sárga-LBT jelölés csak az azonosítást szolgálja.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#67288) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Megint előhoznám ezt a milyen LiHV töltőt vegyek dolgot, mert nem sikerült dűlőre jutnom. Már eldöntöttem hogy nem fogok ezen spórolni, mert ha gagyit veszek csak púpozza az akksikat. Szóval előbb-utóbb visszatérül. Persze azért szeretném minél olcsóbban megoldani.

Szóval tudnátok segíteni melyik az a töltő, amihez kapni olyan prallel boardot, amivel minimum 4db 1S akksit tudok egyszerre tölteni és minimum 2db 2S-t?

SkyRC B6 mini, ToolkitRC M6 mini-vel szemeztem de a fenti kérdésre nem találtam még meg a választ. :(

Van egy 19V-os 72W-os DC adapterem, szóval az nem fontos.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67289) HornedReaper válasza Johnny_vT (#67287) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a Super 8-as antenna az R9 Lite-on és az R9 Mini receiver antennája is kék zsugorcsöves.. Akkor ez remélem jó jel :D
Mondjuk LBT van rajtuk. Érkezik lassan az R9MM, az megy majd a fontosabb drónra.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#67290) DJGABI válasza SP!T (#67288) üzenetére


DJGABI
addikt

milyen csati? [link] van pár parallel board. átalakítóval kb mindkét töltőre jó akármelyik.

de egyszerre 1s meg 2s nem fog menni

b6 nem tudom tud-e lihv-t [link] banggood-on egyikhez se írják (b6 mini, ac. "original"-t írd utána, sok a másolat)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67291) SP!T válasza DJGABI (#67290) üzenetére


SP!T
addikt

Igen azt már megtaláltam melyik az eredeti, azzal nem lesz gond. Te sima B6-ot linkeltél. Én b6 mini-t néztem és ott írják a LiHV-t. Viszont nem akarom az 1S és 2S-t egyszerre tölteni, simán külön-külön.

De amitől félek, hogy a parallel boardal elméletileg csak az egyik akkut figyeli. Tehát ha jól értem csak hasonlóan lemerült azonos akksikat tudok egyszerre tölteni.
Egyszerűen nincs olyan 1S töltő, ami külön-külön figyeli az akkukat és ajánlott cucc? (azaz nem púposít)

Már ott vagyok, hogy külön veszek akár normális 1S töltőt és 2S töltőt. 2S-t töltöm akár egyesével is, mert nincs belőle sok.
De az 1S-et zabálja a whoop és 12db-ot tölteni örökkévalóság lenne egyesével.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67292) SP!T


SP!T
addikt

Oké, talán előrébb jutottam egy lépéssel. Ha veszek egy 6S töltőt, akkor arra tudok venni olyan adaptert, amivel 6db 1S-t tudok tölteni sorosan. Sőt akkor már tudok 6S-re olyna átalakítot használni, amivel egyszerre tudok 3db 2S-t is tölteni. Ha jól gondolom.

Példaképpen találtam egy 3S->3x1S átalakítót. [link] De 6S->6x1S-t még nem leltem. :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67293) Saccco válasza SP!T (#67292) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ilyesmit kell venni vagy csinálni igen. Ha rendes nagy töltőt veszel, akkor ne add iSDT alá, szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67294) SP!T válasza Saccco (#67293) üzenetére


SP!T
addikt

Rendes nagy töltő alatt mi értünk? Én a legolcsóbbat keresem, ami megfelel az igényeimnek. :D Úgy hogy ne legyen púpos az akksi kb 10 töltés után. :U ISDT-ből melyik ajánlott?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#67295) Saccco válasza SP!T (#67294) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bármelyik. Nem olyan sokkal drágább mint egy b6.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#67296) DJGABI válasza SP!T (#67291) üzenetére


DJGABI
addikt

1S-ben én linkeltem már korábban, AOKoda CX405 [link] Y kábelnek tűnik, de nem az. szépen, egyesével kapcsolgatja le az akksikat ahogy töltődnek. eddig egyet se fújt fel.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67297) Peaceliker válasza SP!T (#67288) üzenetére


Peaceliker
őstag

b6 mini a kettő közül, abból van AC is és akkor külső táp sem kell.

(#67288) SP!T

ha ez szempont akkor servialba kell kötni balance al, pararell is balanceol csak gyengébb akkukat erőszakosabban, ami nem előnyös

de én 1s akkukat 6x1s töltővel töltök, 2+s t meg nagyobb töltővel (d100 és q6 om van)

"Oh my Goa'uld!"

(#67298) fape válasza HornedReaper (#67286) üzenetére


fape
senior tag

Igen, azt hogy fcc, a eu-s az sárga..
Nem is megy a kék távomhoz :))

How to retune FCC 915MHz FrSky R9 Mini antenna to Europe 868MHz

Annyi még hogy itthon/eu-ban mobil telefon frekvencia a 915mhz, szal ne nagyon használd nagy távolságra, mert egy-egy mobil torony meglepetést okozhat. Ráadásul a szolgáltatok nézik, hogy van-e más sugárzás a sávban. (elsőre ha nem is találnak meg, de ha tájolják, pl hogy keddenként 16hkor az adott torony közelébe mindig van sugárzás még a végén rád parkolnak az úthengerrel)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#67299) DJGABI válasza SP!T (#67292) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] itt van készen 6S -> 6*1s

ez meg 2S-hez: [link]

de akkor viszont már én se totál nem értem, ezek mitől jobbak? most akkor a parallell boardok nem így vannak vezetékelve? szerk: ja hát persze nem, van amelyiken több darab 6S csati van, az nyilván nem viszi át 1db 6-os vezetéken mindegyiknek celláinak az infóit.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#67300) SP!T válasza Peaceliker (#67297) üzenetére


SP!T
addikt

Ez az AC verzió hol lelhető fel? Nem találom. :U

#67299 DJGABI:
Isten vagy! Ezt a kábelt kerestem! :) Már csak akkor lennék még boldogabb ha találnék ilyet XT60-as csatival. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.