Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) ot93 válasza Blizzardking (#69300) üzenetére


ot93
senior tag

Lehet legközelebb lilát veszek, ha los-ban is van előnye.

BF: Hát itt az szerepel, hogy "EXTRA: Preview version of Betaflight Configurator for android: betaflight-configurator_<version>_android.apk"
Szerintem a speedybee nem hivatalos app, ezentúl majd lesz hivatalos is. Gondolom később majd felkerül play store-ba is, mert egyelőre csak githubon van fent.

A magyar nyelv meg jó lesz annak, aki nem ért angolul. Én asszem angolra állítom, mert én pl. a telefonomat is angolul használom. Ennek két oka van: van ami magyarra fordítva fura, akár kevésbé érthető, hogy mire is gondolt a szerző, illetve legalább az angolt is gyakorlom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69302) ot93


ot93
senior tag

A másik, hogy a bf 4.2 is megjelent a mai napon.
Mivel most éppen épül a gépem, így én már ezt a verziót fogom felégetni a chipre (ahogy a magyar verzió fogalmaz :D )
szerintem nagyon kezdetleges lett ez a magyar fordítás, bár idővel biztos javul...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69303) shaddam


shaddam
aktív tag

Egy fél éve nem nagyon követem a drón piacot. FPV AIO kamerában mi most a jó vétel? Kis repülőre kellene, tehát nem baj ha könnyű. Ha esetleg menne 3 cellás akksi balance csatijáról az egyenesen csodás lenne

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#69304) Fuhur


Fuhur
kezdő

Ezt barkácsoltam :)
Értelme ugyan nem sok, de szerintem jól mutat :DD

(#69305) vandor01 válasza vandor01 (#69228) üzenetére


vandor01
őstag

na...
az occo 2 euros motort is lemondta az elado! eloszor probalkozott egy kamu TN-el azaz mas vevo TN-jevel... de mivel ma mar sok posta keszul a januartol indulo kaszara! ezert sok helyen megjelenik a cimzett... LB887298635BE Parcel, Kristel Van Der Stock, Hamme, 9220, BE... azert hogy majd fizetnunk kell?.... lesz pozitiv oldala is.... fulon csipjuk kummantokat.... de inkabb ne kene adot fizetni :)

aztan jott a tovabbi kummantas.... hetfon csomagoljuk aztan visszajott minosegi probléma aztan gyar problema.... de PP-re visszafizetnek.... háát kapjak be! no name shop!
Shop5380234 Store 88.6% Positive feedback

savanyu a szollo.... nekem lehet ugyis tul konnyu mocik lettek volna a valodi sullya csavarok nelkul 3gramm... de a kapzsisag hogy vmi nagyoon ooccoo? csak lett volna vmi belolle! : :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69306) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#69300) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

A chaoli-hoz képest milyen a lila rs moci?

(#69307) Blizzardking válasza SpydeR3412 (#69306) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem emlékszem. :( Csak arra hogy a lila rs kiemelkedő volt. Meg hogy a 0802-es brushless az összes 615-öst porba alázta amikor kipróbáltam. De ez már asszem 2 éve volt. Én már tuti nem veszek kefés mocit. Egyszerűen nem látok előnyét. Volt valami arany színű döbbenet, talán crazepony, csak youtubeon láttam róla videót, az valami brutális volt, de nem próbáltam. Talán az a legbikább kefés moci ami elérhető.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69308) SpydeR3412 válasza Blizzardking (#69307) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Értem, köszi. Ismerem az aranyozott motort, csak annak meg olyan ára van, hogy azt már nem kicsit túlzásnak érzem. Meg asszem csak amcsiból szállítanak.
A h8minibe keresek vmi tartalékot, lehet akkor a gyári lesz (vagy ami olcsóbb), mert az is nagyon jó.
Már én sem használok régóta kefés mocit, néha-néha előveszem őket. Nálam az az előny, hogy szinte soha nem használódnak el és bírják a strapát is, nem úgy mint a bl-ek. Ráadásul egy bl motor árából veszel 5-6db kefést és itt a bf-el sincsenek problémák. :) csak azok a fránya 1s aksik hullanak nagyon.....

[ Szerkesztve ]

(#69309) vandor01 válasza SpydeR3412 (#69308) üzenetére


vandor01
őstag

pedig most a legoccobb a kefes játék szinte felebe kerulnek a cuccok mint a hype idejen 3 eve! most épitettem mindenfelefajtat olyan mocival amik akkor nem nagyon voltak 1S_8523 2S 8523, 1S_1020 es 2S_1020 sooot van mar 1022 is!
egy vaz 5 ejro egy FC 5 ejro plus szallitas a RunCamN3 1,3g es jobb mint az akkori AIOk

repidoleg es sebesseg szempontjabol a 2S-t ajanlom maximum 20grammos aksival pl a Turnigy 2S 300mah 17gramm repido 2S1020 4 perc vagy 2S8520 4,5perc
mondjuk a 2S kefes motornak kisebb az elettartama kb fele az 1S nek!
3-5oranyi az osszes repido! a 2S 8520 MD feliratos mocinak mint ami pl Hubsan ban vagy KingKongos konfigokban van!

2S 8520.... na ez mán 3 éves most kapott uj kamcsit es vtx-et! REPULÉS

1S 8523 RCn3 100mm vaz 65mm prop Xm+.... REPULES

1S 1020... RCn3 120mm vaz 75mm prop Xm+... REPULES

2S 1020 RCn3 120mm vaz 75mm prop Xm+... REPULES mar mar szinte 1102!? :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69310) SpydeR3412 válasza vandor01 (#69309) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Jaja, vágó. A 2s 8520ast én is nagyon imádom, az is a fiókban fekszik, csak össze kéne pakolni. Az már tényleg nagyon nagyon bl közeli. Főleg, ha jól ki van csontozva. De látom te is szépen belehúztál a fogyókúrába. :C

(#69311) blackfly válasza vandor01 (#69309) üzenetére


blackfly
tag

Linkelnéd melyik váz és fc? Milyen kamera?

(#69312) vandor01 válasza blackfly (#69311) üzenetére


vandor01
őstag

sok vaz ami ertelmes nem sok van! raadasul most "akciok" vannak az ALI-n minden dragabb meg raraktak a szallitasra is.... most 1db 120 vaz szallitassal kerul annyiba mint mikor vettem 2db.ot.... a boarddal is hasonlo a helyzet.... de azertt nezelodni es keresgélni kell.... 7-10 ejro kozott kijon a vaz vagy a board.... de ha begyujtottel coponokat? akkor annyi lesz ment az akcio elott kb 5/5euro/db..
vagy varni kell 2 hetet visszacsusznak az arak az akcio elottire :DDD

2 board van amit hasznaltam
1. regebbi 1-es verzio (talan ez stabilabb?) NAZE32
2. ujabb verzio a 2.0... tobb uart van rajta SP F3 EVO

kamera
RunCam Nano3 dragabb de pont annyival jobb a kép minosege RCn3
LDARK felaron fele olyan jo.... 199C

Ezekbe a vazakba fajan stabilan berakhato az az FC!
100-as vaz ez jo a 85xx merethez
120-as vaz ez 07 merethez csinaltak de 17mm szeles a motortarto kifurhato a 10xx-es motorhoz 11mm-re kicsit igazgatni kell reszeleovel max fel mm-ert ekkor a nagy motor belemegy vmi gumigyuruvel pl ezzel es akkor alulrol is vedve van a motor kabel valamint van leszallotalp is! fulllux :)

kell meg VTX
VTX02 7euro de kell ra jobb antenna mert az eachines kaki mint nalam-.....
jobb antenna! HGLRC

propeller
ez a jobb minosegu ilyet meg nem tortem el.... csak elkopott :)
propeller de a 1020 motor tengely 1,2mm a prop meg 1mm
szoval egy 1mm-es furoval kicsit "tagitani" kell azt raugrik arra a tengelyre :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69313) vandor01


vandor01
őstag

EMBEREK!!

megjott ma a TYRO moci 27napra ....
az a csomag ahol fizettem a szallitasert az ingyenesek meg az uton valahol?
Nos ez "eredeti" TYRO/eachines moci! van rajta kabelvedo es ragacs is a tovenel!

es meg mindig 15euro 4db! [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69314) vandor01


vandor01
őstag

nos a kedves armattan 1 honap alatt sem talált postat ami 5dollaret elhozna egy 20grammos levelet na persze 20dollarert mar volna posta.... k..be! 20dollarert a magyar posta vagy akarmelyik Ny-ejropai is kivisz egy 20grammos becsomagolt vazat.... EZT
ennyi ido alatt nekiallok azt kifaragom magam egy carbon lapbol.... max 2x8 ora azt kesz lennek vele :)

Nos igy a 3collos kicsit kesik mig postas nem jelentkezik 5 dezsoert :DDD ..... Vegul a tartalék cuccombol.... 2,5 collos lesz a projekt maradt a jo bevalt Diatone 115-os vaz sajat fedlappal :(
lesz egy 3S Tyro motoros 1104/8600KV 5gramm
masik 4S GEPRC motoros 1105/5000KV 6,1gramm

a kezdet...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69315) SpydeR3412 válasza vandor01 (#69313) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

En meg még előtted rendeltem (05.10), aztán sehol semmi (annyi, hogy elindult euból a tn-es). Pedig már nagyon hajtjanám újra a tyro-t.

(#69316) vandor01 válasza SpydeR3412 (#69315) üzenetére


vandor01
őstag

biztos az ingyen szallitassal kerted!
nekem is van.... na azok meg uton vannak :)
1,5ejroert jon csak gyorsan :) 27nap....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69317) twine


twine
addikt

Sziasztok...

Tisztelettel jelentem, egyelőre itt tart a "p@r@sztFatshark projekt" :)
Forrasztás,vezetékelés done....
Teszt, done...
Kép van, hangot még nem próbáltam, de elvileg annak is működni kellene :U :K
Várom még a Fatshark 18650-es aksitartót, és a 6pines Futaba csatit, azokkal akkor végre el tudok szakadni a konnektortól...(Egyelőre tápról hajtom a gyári kábelkorbácsra akasztva) :DDD
Végül mégis bekötöttem az 5V-os regulatort, így tuti nem kap túlfeszt. a vevő. F@szán teszi a dolgát, mielőtt bekötöttem, kimértem műszerrel, stabilan tartja az 5.13V-ot "akármekkora" feszültséggel táplálom...
Szóval az elektromos része mondhatni kész.
Most még megálmodom vágjam e szét a Fatshark házát,és süllyesszem be a vevőt, vagy roncsolás nélkül akasszam valahogy a szemüveg oldalára...(?)
Előbbi valszeg. szebb, utóbbiban az tetszik, hogy...........:
Eddig minden a tervek szerint halad, és gyakorlatilag semmiben nem tettem kárt.
Tehát ellent mondva annak az elhangzott kijelentésnek,, hogy ez a projekt egy pénznyelő, bármelyik részegységet gyári állapotban tudnám eladni, ha éppen azt szeretném...

Várom a vevőre az antennákat, amit megrendeltem...
Ehhez kapcsolódna a kérdésem...:
Antenna nélkül a vevő is megsül?
Rémlik valamilyen beszélgetés régről, hogy az adót nem szabad antenna nélkül beüzemelni, mert tönkre megy/mehet :F
Erről ha egy két mondatot tudnátok írni, megköszönném...
Nem tudom, jól emlékszem e, és ha igen, ez vonatkozik e a vevőkre is?

Ps:
Természetesen a szemüveg képét, nem azért raktam be, mert abból bármilyen minőség is látszana,pusztán csak a működést szerettem volna vele szemléltetni :B
Ismét köszönöm mindenkinek aki segítséget nyújtott... :R

(#69318) cd334 válasza twine (#69317) üzenetére


cd334
tag

A vevő nem hal meg antenna nélkül. Viszont az adó maghallhat, de ez függ az adótól van-e benne védelem.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69319) Peaceliker válasza twine (#69317) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én valahogy ráakasztanám... Én nagyon ellene vagyok a dolgok szétkaszabolásának :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69320) SpydeR3412 válasza vandor01 (#69316) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Fizettem érte, hogy tudjam merre jár.

(#69321) twine válasza cd334 (#69318) üzenetére


twine
addikt

(#69322) ot93


ot93
senior tag

Ez az antenna elhelyezés mennyire jó? Az egyik ugye függőleges, a másik meg majdnem vízszintesen megy hátra ... [kép]
Illetve ha heat shrink nélkül hagyom, az nem gond, ugye?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69323) vandor01 válasza ot93 (#69322) üzenetére


vandor01
őstag

tok jok :) ahh nem gond :D ugye vannak tarcsi antennaid? :DDD
ezt kb 2sec alatt ledaralja a prop....! nem is kell borulnod csak egy kis flipflap azt a szel befujja az egyik prop ala azt... catcat..... mehetsz keresni a gépet :)

van halom verzio amivel meg lehet oldani..... lehet venni vagy nyomtatni tartokat etc etc...
a szegiiiiny ember antenna tartoja a kotegelo na azt nem kell meg kinabol se rendelni csak a legelso villanyasz botba bemenni azt venni...... es ugye nem art hozzaerositeni valamivel ha nincs heat shrink akkor szigeteloszalag is megteszi..... azt hogy mar neked hol tetszik???
a labara erosited? vagy mehecske verzioban a tetejére?? a te dontesed!

labra

mehecskeben... konnyu gépnel akar vedelem is kisebb boruláskor...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69324) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Ezt az 1S lipo akkut kellene életre keltenem.
Ez eredetileg a TBS Tango 2 rádiónak az akkuja, de nem kapcsol be csak kellemetlen zizegő hangot ad ki ha tölteni próbálom (USB-C-ről).
Úgy sejtem lemerült teljesen és valahogy kívülről kellene feltölteni legalább valamennyire.
Van esetleg valakinek ötlet, miként és mivel?
Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#69325) vandor01 válasza bump3r111 (#69324) üzenetére


vandor01
őstag

ha nincs otthon semmid??

akkor esetleg fagyasztoba tenni es hatha utanna beroffen a toltes?

ha van otthon valamid vmi okosabb toltotd mint USB rol?......
akkor NiCD/NiHM vagy milyen toltessel tolni ra par percet figyelni hogy ne szaladjon tul 3-3,5V ig.... megkapja a kezdo lokest aztan utanna mehet lipo toltovel akar USB rol....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69326) bump3r111 válasza vandor01 (#69325) üzenetére


bump3r111
tag

Köszi a választ! Van egy ISDT Q6 töltőm, de azon csak XT60 meg balance csatlakozó van.
Az USB-C-t úgy értettem, hogy az a TBS Tango 2 taviranyitonak a sajat beépitett töltője, ez az akksi nem is egyszerüen ki-be rakható és cserelhetö, teljesen szét kellett kapni a kontrollert hogy hozzáférjek.
Jelenleg azt sem értem, a piros és fekete kábelek mellett miért van egy harmadik sárga :D

(#69327) bump3r111


bump3r111
tag

Bocsánat a dupláért. Megmértem multiméterrel és semmilyen (!) feszültséget nem mérek az akksin... egyáltalán fel lehet még támasztani?
Hány Volt lehet a töltés kimenete az akku felé? Akár ezzel a NiCD/NiHM töltéssel?
És a current limit? 5000 mAh szóval a 0,5A az rendben lenne?
Elnézést, tudom hogy nem feltétlenül drónos kérdés, de drónoznék a távirányítóval :D

[ Szerkesztve ]

(#69328) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok!

Miután sikerült megjavítani a VR006-ot, mára sikerült végérvényesen meghalasztani, béke poraira. Szerencsére az R11-el már megvan a pótdarab.
Úgy döntöttem hogy vennék egy komolyabb szemüveget, ami most alin elég jól le van akciózva. Amit kinéztem, az Eachine EV800D és EV800DM. Az EV800D-ben szimpatikus hogy monitorként is használható, de nem elsődleges szempont. Melyikkel járnék jobban szerintetek?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69329) ot93 válasza ot93 (#69322) üzenetére


ot93
senior tag

Egyelőre nincs tartalék antennám, de veszek. Sőt akkor hosszabbat mert akkor lehet, hogy máshogy raknám fel. A gyári antennák ugyanis nem minden felhelyezési módhoz kellő hosszúak. Amúgy az antennák gyárilag le vannak ragasztva, azt addig nem akartam piszkálni, amíg nem kell cserélni.
Viszont szerintem nem tudja őket a szél annyira meghajlítani, legalábbis a felfelé állót. A hátrafelé állót lehet, oda lehet teszek is kötegelőt, aztán később esetleg tartót...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69330) cd334 válasza Niczo (#69328) üzenetére


cd334
tag

Az EV800D egy kipróbált darab, nagyon sok emnbernek van és nincs nagyon panasz rá, "dobozos" kategóriában azt hiszem az egyik legnormálisabb.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69331) vandor01 válasza vandor01 (#69314) üzenetére


vandor01
őstag

kesz a mai project egy diatonet TYRO-sitottam egy Elf88 szetszedesebol!
8600KV? vonyitosabb mint a 7500/6800KV! konnyebb prop... vonyiiit es ugrik! :DDD

Diatone-TYRO....

elf88 (2coll)

maradvany az Elf88 bol

a robbantott abra

az elso stage

finale...

amugy kb a konnyebb TWIG 2515 propellerek sulyaval konnyebb a gép
mert a FullSpeed mocik 1104/7500KV ugyanugy 5 grammosak!
2515 -> 0.8g VS Emax Avan 2519 -> 1,4g -> 0,6gx4db .> minus 2,4g
na es a prop csavarok is rovidebbek! - 4x 0,1g.... sum minus 2,8g.... meg is van...

DiatoneFS full speed mocikkal

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69332) fape válasza bump3r111 (#69327) üzenetére


fape
senior tag

Az még nem gond, mert van rajta egy csodás védő elektronika (általában DW01 és 8205A alapú, sajnos lionra tervezve). Azt meg kerülve, közvetlen kell tölteni egy picit. Ha át tudod rakni isdt-t valami buta de szabályozható módba, az legjobb.
Mérj rá a cellára, és ahhoz képest egy kicsival nagyobb feszültség és minimális 0,1-0,2A mellett töltődjön egy kicsit aztán folyamatosan lehet emelni a feszültséget. Viszont azt tudni kell hogy ilyenkor már sérülhetett kémiailag a cella. ja és persze CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE csináld, egyáltalán nem veszélytelen.
Én egy kinai labor táppal csiholtam életre az aksis buzzerem aksikat amik nem díjazták a telet.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69333) rb26dett válasza ot93 (#69329) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Szia! Nekem is hasonlóan van az antenna elhelyezve, de gyorskötöző van függőlegesen is meg hátrafele is, és zsugorcsővel van ráfogatva az antenna, így sokkal merevebb.

(#69334) ot93 válasza rb26dett (#69333) üzenetére


ot93
senior tag

Hát a hátrafelé állóhoz már biztosan teszek gyorskötözőt meg zsugorcsövet.
Amúgy ha az egyik mondjuk letörne, ledarálódna, akkor a másikkal működik tovább a gép, nem? Feltéve, hogy az veszi a jelet...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69335) ot93 válasza ot93 (#69334) üzenetére


ot93
senior tag

Milyen kábelt vegyek (mo-n, mert gyorsan kell :D ), ha ahhoz kell, hogy dolgokat az uartokra kössek? Pl. LED, xm+
Nem is értem amúgy ,hogy miért nem adnak gyárilag pár db kábelt ezekhez...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69336) vandor01 válasza ot93 (#69335) üzenetére


vandor01
őstag

en fogom a "szemetes" kabeles zacsimat azt turok belolle pl Xm+ hoz 3 db kulonozo szinu kabeldarabot... csak 5V-s... UARTtokon nincs is tob 5Vnel....szo barmelyik jo lehet... szinhelyesen beepitem piros/fekete/vmi szines...
de pont az Xm+ hoz adnak 2db 3tuskes pinecsket is.... szo kabel se kene?
de akar a LED hez az LC filterhez a beeperekhez is adnak vmi darabkat (90%)

szoval ember epitkezik es az 5mm nel nagyobb maradvany kabeket gyujtogeti (mint vmi beteg nyugger) pl amik leesnek a VTX rol a motorrol a csatikrol... innet onnet igy mindig akad vmi darabka a kovetkezo épiteshez :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69337) cashback


cashback
őstag

Sziasztok.

Van egy Jjpro x5 epik drónom.
Szeretnék hozzá propellert és aksit venni.
Ahogy nézegettem AliExpress - en az mjx bugs 5w-vel kb megegyeznek.
Előfordulhat hogy szinte ugyan az a kettő?
Kompatibilis lehet az aksija, propellerje?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#69338) Blizzardking válasza cashback (#69337) üzenetére


Blizzardking
őstag

Props

Aksi ha nem vagy barkácsolós típus
Másik
Harmadik

Aksi ha barkácsolós típus vagy
Másik

Lehet hogy ezt is be bírnád szuszakolni, csak a fizikai méreteken múlik.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69339) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

A fiam (11 éves lesz) szeretne venni egy kamerás drónt, de mivel kezdő nem kell az a nagyon komoly cucc kezdésnek. Eddig egy jjrch h26-ot, meg egy jjrc h12C5 drónt nézett ki. Korábban már volt egy jjrc drónunk, azzal aránylag elboldogult.

A két típus közül melyik lenne jobb, vagy esetleg ebben az árban (25 k körül) van más alternatíva?

Előre is köszi!

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69340) vandor01


vandor01
őstag

ujabb égett amper szag.... a kárfelmérések meg tartanak :W

az emax magnum torony nagyon faja 3S-re...
6000KV-9000KV 2"-3" ig.....
de 4S-re nem ajanlott :(
semilyen mocival! meg 4500-al SEM!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69341) vandor01


vandor01
őstag

yah megvan YAW degree!

szeretnek egy FC-t beepiteni de menetirannyal szemben es bealluitanam hozza a "degree" BF ben.... no de melyiket kell 180fokoznom?
Roll Degrees
Yaw Degrees
Pitch Degrees

logikailag a YAW-re szavaznék....
de ha vki tudja serobol erositsen meg vagy ajalnjon masikat :)

jerestem a forumom de nem volt ertelmes talalat :(

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69342) vandor01 válasza vandor01 (#69340) üzenetére


vandor01
őstag

nos egy ESC es egy moci kuka.....

kb 1 orat filoztam szetbontsam vagy legyen 3S vagy javitas!?
3S bol? van egy kalappal....
szetbontas? mihez kezdek KV4500-al? az csak 4S-re a jo játek :D
kapott inkabb egy uj tornyot 20/25A a 12/15A helyett
aztan had menjen amig ujra nem fustol..... :W
lekapargattam a fustot ahonnet lehetet azaz hagyta magat... :DDD
sajna muanyagba beegette magat.... es meg mindig egett amper szaga van

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69343) Niczo válasza zolee0307 (#69339) üzenetére


Niczo
senior tag

Jelenleg ilyen ársávban szerintem ez az MJX B2C [link] a jó vétel, kínai raktárból, EU Priority Line szállítással, BGMJXB2C33 kuponkóddal US$82.04-ért (kb. 25.300 Huf)
Sokkal komolyabb cucc mint amik eddig voltak neki, a GPS miatt nagyon stabil, könnyű irányítani. A kamerája ellenben hiába fullhd, hát nem valami penge, de azért vállalható. Ja, és nem Wifis, így telefonra nem tolja át a képet. Nézz róla pár videót, akad róla néhány.

Szerk.: ha sürgős, cseh raktárból kicsit drágábban US$89.99-ért itt van hamarabb, éppen Flash Deals van rá.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#69344) SpydeR3412 válasza vandor01 (#69341) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Lődd át a fordítást, amire gondolod (szerintem is az), aztán nezd meg bf-ben, hogy megfelelően dől e a gép.

9000kv nálam inkább 2-2.5" 2-3s, 3" meg 5-6kkv 2-3s

[ Szerkesztve ]

(#69345) Peaceliker válasza vandor01 (#69342) üzenetére


Peaceliker
őstag

mi pénz ez a torony?
mert sztem 20x20as értelmes esc et 10k alatt bőven kapni, egy semmilyen noname fc meg 3-4e, azok vtak nekem 5" ban is és semmi bajom nem volt velük.
veszel egy 20A es vmire való lapot és csók

amúgy nekem volt 15A es HAKRC esc, 1407 3600kv 4 colon 4s alatt nem volt baja

"Oh my Goa'uld!"

(#69346) zolee0307 válasza Niczo (#69343) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! Nem tűnik rossz kis gépnek. Annyira nem vészes a kamera sem szerintem, kezdésnek bőven jó. Mennyire bírja a strapát?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#69347) vandor01 válasza Peaceliker (#69345) üzenetére


vandor01
őstag

na csak befejeztem.....
HAKrc 20/25 es FS FC ment bele.....
ez 1106C1-es motor nem ker tobbet 10A-nal! szoval nem a menetkozbeni teljesitmeny felvetel volt a gaz hanem leesett elakadhatott a motor es nem birta a Emax torony megoldani a helyzetet.... 4S-el nem ez volt az elso eset hogy kigyulladt :( ott is leesett..... az emax magnum mar minimum 3 eves de lehet 5 eves konstrukcio is es hiaba 2-4S lehet a 4S oldal nem volt jol megtervezve.... bolcsen az a végkovetkeztetes 3S-ben elviseli a hulyeseget sot egesz jol birja..... de 4S kivegzi.....

par grammal nehezebb lett mint elotte viszont 2mm-el lapossabb :)
holnap tolom neki 4S-el hatha langot kap? :F

ezzel maradok 3S-en mig szet nem boritom mert 4500KV vel nem az alom...
emax tornyos....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69348) twine válasza vandor01 (#69240) üzenetére


twine
addikt

Prodrone.pl-től mennyi idő szokott lenni az antennák kézhez vétele rendeléstől számítva? :F :B
"priority mail-EU"- szállítást választottam...Június 11.-én.
De most néztem a honlapon, és egyelőre még fel sem adták :Y :((
ráadásul ez is furcsa:

Pedig paypal-on kifizettem, és a bankomtól levonták :U
Bár ez utóbbi lehet , hogy valmailyen félreértés részemről, mert a Statusz: teljesítésre elfogadva...
Tehát elvileg részemről minden rendben... :U :F

[ Szerkesztve ]

(#69349) vandor01 válasza twine (#69348) üzenetére


vandor01
őstag

hááát szokott rajta dolgozgatni vagy 2 hetet!
meg kell rendessen forrasztani.... meg kell tesztelni..... a teszt utan ossze kell valogatni a hasonlo frekis cuccokat...... az extra muanyagok kinyomtatasa..... a csokikak beszerzese..... csomag..... ez minimum 2 het de utanna 1 het alatt erkezik! max 1 honap... kinabol meg manapsag max 125nap..... :DDD
raadasul a TN szamot se adja meg csak utolag lehet megnezni....

rendeles 2019 oktober 1
TN RR333098439PL
megerkezes 2019 oktober 21

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69350) twine válasza vandor01 (#69349) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam...várok türelemmel.
:R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.