Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68901) ot93 válasza Bigemperor (#68899) üzenetére


ot93
senior tag

Meg az a MJX Bugs 5W klónja nem? mert ha mindenben egyeznek, akkor akár azt is lehet venni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68902) Bigemperor válasza ot93 (#68901) üzenetére


Bigemperor
senior tag

és DJGABI:

köszönöm, nem kívánok ezzel foglalkozni üzletszerűen, isten őrizz. :)
Az MJX Bugs 5W kicsit drágább, ha jól láttam, esetleg a kettő között van érdemi, jelentős különbség, tudtok róla valamit?
Amúgy nekem tökéletes lenne egy kisebb, könnyebb, de jól használható és értékelhető kamerájú gép ebben az ársávban, ajánlanátok valamit, esetleg most jó áron? :R

(#68903) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szemezek a dji fpv rendszerével. Hol tudnék infókat gyűjteni róla?
Pl.: Hogyha szemüveget megveszem itthon, akkor az gondolom CE lesz max. 25 mW-al, át lehet rakni FCC-be? A drónt (az air unittal) az külföldről rendelném.

(#68904) vandor01 válasza Toncsi (#68903) üzenetére


vandor01
őstag

Joshua Bardwell nek vannak videoi.... pl ez egy osszehasonlit video DJI vs Analog

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68905) ot93


ot93
senior tag

Van itt valakinek HSKRC XL5 váza? :)

Bigemperor Szerintem a kettő egyezik, személyes tapasztalatom nincs vele, de az mxj gépek szerintem jók szoktak lenni. Teszteket, véleményeket, videókat érdemes róla nézni :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68906) twine


twine
addikt

Felvonás 2.0
Talán van aki még emlékszik itt az 1-2 évvel ezelőtti ámokfutásomra :B (Diatone GTR90)
PLd. Saccco :R
Az alienwhoop ZER0-m azóta sem repült, mióta megvettem :B :B
"MOSt" viszont a fejembe vettem, hogy ismét nekiállok a racerkedésnek, csak most betartva a "szamárlétrát" , és fokozatosan emelve a géposztályt....kezdetnek szeretném a ZER0-t beüzemelni...

Ebből eredetileg SBUS verziót rendeltem, és mivel ez a kis lap még nem volt PC-re akasztva, így maradt is az rajta...
Ha jól emlékszem így tökéletes is az FRsky-hoz, ezért rendeltem hozzá egy FRsky ultralight xm mini receivert. Ennek a napokban meg kellene hogy érkezzen.
AZ imént pedig a HobbyKIngtől EU raktárból rendeltem meg egy Fehér Taranis QX7-et.
Aksik, és töltő még van a Boldclashtől a szekrényben...
szemüveget később tervezek venni...(MOst inkább a táv és a vevő, valamint a gép(ek) "alap" konfigurálásának megtanulása lenne az elsődleges cél)
Szóval elvileg 10 napon belül ismét összeáll egy papíron rep.képes kis szett,DE....

LÖvésem nincs hogyan is kezdek neki a TAranis felkonfigurálásának stb...
Szóval az elkövetkező hetekben szeretnék ismét segítséget kérni majd a mit és hogyan dolgokban....
Írtam volna, hogy lövésem nincs"már", de ez nem lett volna igaz,,,a múltban sem volt meg a tudásom, de most hiszem, hogy másképp állok a dologhoz...

Addig is, ha van , vagy született valami igazán jó leírás/video főleg magyar nyelven Taranis Qx7 kezdő beállítás - XM recevier bind és hasonló témakörben...
Azért hálás lennék,ha kaphatnék egy két linket :R

[ Szerkesztve ]

(#68907) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Távot vennék, mindenképppen EU raktárból.
hobbykingen van taranis Qx7 de bangood-ról van taranis x9 lite is 100 USD körül. (kb ennyit szánok rá, így is kell még mindkettőhöz külön akksi)
Elsősorban PC-n szimulátoroznék, amit korábban próbáltam már QX7-el, de akkor a gépem is kevés volt hozzá és én is az acro-hoz :-) viszont #twine-ra emlékszem, akkor sokat olvasgattam ezt a topicot. Majd becsicskultam és DJI kameraplatform felé mentem el.

Most újra nekifutnék így 2-3 év elteltével, de nem vagyok már naprakész a témában. Ha viszont bejön és tudok tanulni, akkor lehet, hogy később egy kültéri whoop-al vagy 5 colos géppel is bepróbálkoznék, ez még képlékeny...

Qx7 vagy taranis x9 lite? Melyik az ésszerűbb választás, ha azt leszámítom, hogy a QX7 egy batár nagy cucc?

[ Szerkesztve ]

(#68908) Saccco válasza twine (#68906) üzenetére


Saccco
nagyúr

;]

Mostanában annyira nem követtem az eseményeket. :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#68909) ezoltan válasza twine (#68906) üzenetére


ezoltan
tag

Véleményem szerint jelen helyzetben a te problémádra már csak egyetlen megoldás létezik.Felveszed a kapcsolatot mondjuk a fb-os drh csoportban valakivel,majd veszed a fáradtságot,fogod az összes cókmókod és elviszed hozzá,hogy lőjön össze mindent.
Hogy miért?
Azokról a dolgokról (is) amiket leírtál,ezrével burjánzanak jobbnál jobb videó-anyagok,Oscarliang oldalán pedig olyan szinten van MINDEN taglalva a témában,képekkel,screenshot-okkal egyértelművé téve,hogy ennél nincs egyszerűbb szint.

Ha akarod ezt a hobbit művelni,akkor ehhez elengedhetetlen hogy olvassgass,informálódj.Értsd meg az alapfogalmakat,mi miért van,mi mit csinál.
Ha kell ott a Google fordító is,hidd el,rengeteget segít ha nyelv-problémáid vannak,mert ezek nem nyakatekert,nehezen fordítható mondatok.
Ha ezeket a lépéseket nem teszed meg,folyamatosan akadályokba fogsz ütközni és csak a kedved fog (megint) elmenni az egésztől.
Ehelyett,miután csillapodott benned a csalódottság és a düh,megint a rendelgetés az első,újfent csak fogalmatlanul,aminek megint az lesz a következménye hogy fogcsikorgatva küzdesz otthon,ahelyett hogy az emlegetett szamárlétrán már pár fokot megugorva önfeledten élveznéd ezt a hobbit.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68910) Niczo


Niczo
senior tag

Sziasztok!

Egy leendő projekthez szeretnék véleményt kérni. Egy MJX B2C-re lenne ráépítve az alábbi kamera:

Akkumulátort kellene választani hozzá, a leírás szerint az ajánlás 3 cellás (a 600mw miatt gondolom).
A következőket néztem ki:
3S 11.1v 1500mAh 40C [link]
Lion Power 11.1V 2200mAh 3S [link]
Teranty 11.1V 2200mAh [link]

Melyik lenne jó? Esetleg más ami ezeknél jobb választás?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68911) ezoltan válasza gonger (#68907) üzenetére


ezoltan
tag

Azt lehet mondani,hogy egyéni preferencia kérdése.
Ha van lehetőséged,fogd kézbe mindkettőt,ez fontos,normális távot “egy életre” vesz az ember.

Az opentx nagyjából ugyanazt tudja mindkettőben,ha későbbiekben modult is használnál,az xlite-féle kisméretű modulokkal kompatibilis az X9 lite,nem a hagyományos “full-size” modul bay-e van.

Számomra például túl apró méret,nyilván nem annyira,mint az x-lite (annál a gimbal-ok is nyilván sokkal kisebbek,ergo az egész érzet teljesen más),emiatt is választottam XQ7(s)-t.
Próba,és nyugodtan vedd amelyik tetszik.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68912) ezoltan válasza Niczo (#68910) üzenetére


ezoltan
tag

Én a helyedben noname akksikat nem rendelnék.
Tattu-k jók,némileg drágábbak is mondjuk.GNB esetleg.
A kollégák biztosan képben vannak alternatívákkal kapcsolatban.
Én kizárólag Tattu,Amax,GNB illetve Turnigy bizonyos típusait használom.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68913) ezoltan válasza gonger (#68907) üzenetére


ezoltan
tag

Okosan kezded egyébként,így is kell azt.
Ismerkedsz a távval,szimulátoron az acro-val.
Aztán lépcsőfokonként szépen megfontoltan.
Sok sikert! :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68914) twine válasza ezoltan (#68909) üzenetére


twine
addikt

Teljesen igazad van....
A megírt hozzászólásom inkább csak ismételt "beköszönés" volt, illetve az újrakezdés félelmei, és a múlt csalódásai szóltak belőlem...
Nem beszélem perfekt az angolt, de azért nagyjából "megvan", főleg a "technikai"...
Miután leadtam a rendelést a Taranisra, és megírtam a hozzászólást, ismét felcsaptam a google-t, és a youtube-ot, illetve az XM és a ZER0 manualját, és eléggé úgy tűnik, hogy megvan a kezdeti "tudástár egységcsomag"...Talán nem lesz olyan copás mint amilyennek annó megéltem a GTR90-el :R
Ami még fontos, találtam az OpenTX-hez is egy elég összeszedett Magyar nyelvű leírást
Ez pld. érdekelt, mert azt gondolom, azért a qx7 és az OpenTx eléggé összetett....
Ebből valszeg tudok hasznos infókat csipegetni...

Szóval hiszem, hogy a ZER0 reptetésével nem lesz gond.
Ami talán jobban aggaszt, majd a későbbiek, (betaflight és társai)ha .................de ott még nem tartunk... :R

[ Szerkesztve ]

(#68915) ezoltan válasza twine (#68914) üzenetére


ezoltan
tag

Csakis tőled függ hogy megéled-e a csalódást vagy sem.
Az információk mindenki számára feketén-fehéren,érthető formában közzé vannak téve.
Neked csak magadénak kell tenned.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#68916) DJGABI válasza Niczo (#68910) üzenetére


DJGABI
addikt

Mármint a gyári akkun kívül még ezt is rá akarod fogatni? El fogja bírni? Vagy csak erről akarod hajtani a gépet is meg a kamerát is valami Y kábellel?

7V-ról már megindul, meg FPV kamerákhoz ilyen 3-400mAh-s akkukat szoktak max ráakasztani a gépekre pluszban.

600mW az 7.4V-n számolva 81mAh, az a fenti akksival is 3-5 óra elméletben.

Szerk: ja közben látom ők tényleg 3S-t ajánlanak, meg 310mA-val számolnak [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68917) vandor01 válasza twine (#68914) üzenetére


vandor01
őstag

nos ha a hobbykingrol rendeltel QX7-et.... akkor valszeg EU LBT verzios jon!
ha igen akkor erdemes olyan receivereket is rendelni hozza....
de persze ha FCC-s a receiver nem gaz! Ez lesz az elso projekt!
"hogyan lehet a TAV segitsegevel frissiteni a FW-t a receiveren"
erre van ez a video: [link]

de kovetkezo projekt a Taranison alapszinten a csatornakat bállitgatni
azt a minimum 8-at hogy tudj repulni
2-2 stickhez
1-1-1-1 beeper, modvalto, arm/disarm, failsave....

az extra hogy tudjon dumálni is.... ha akarod? ott is kell mokolni!

Ez a ket lepes az alap persze ha EUlbt - FCC rendben van akkor az kimaradhat de nem sokaig mert szeretned ugyis a legfrisebb FW-t a receiverre mert szeretned ha mukodne pl RSS.... vagy telemetria vagy ez meg az..... szoval a masodik lepes lesz a FW frissités..

hajra hajra! Udv ujra a fedelzeten....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68918) gonger válasza ezoltan (#68911) üzenetére


gonger
senior tag

A korábbi próbálkozásaimnál XQ7-esem volt. Minőséginek éreztem, de nekem mintha nagy lett volna. Ezen fel buzdulva gondoltam akkor le is adom most a rendelést az FCC-s X9 lite-ra, miután még éjszaka is azt mutatta a banggood, hogy van a cseh raktárban...
Persze ma már nincs :W

(#68919) ot93


ot93
senior tag

Ha már táv, én jumper t8sg v2 plus távot nézegettem (ebből is a carbon editon, bár hivatalos oldalon már v3 néven van), nekem ez szimpatikus, elvileg van rá 2 év garancia is. Bár, hogy pontosan hogyan lehet érvényesíteni vagy, hogy banggood-on vásárolt táv esetén is érvényes-e, azt nemtom...
Ami főleg szimpatikus benne, hogy tud sok protokollt, így a mostani 2 toy grade drónt is tudnám vele irányítani + majd az épített gépet. A mérete sem zavar, sőt... meg én a amúgy is "thumber" vagyok, nem fog zavarni a ha szűkre van szabva. De most éppen nem annyira olcsó, pláne a HUF USD árfolyam őrült emelkedése miatt... Max. 25k-t szánnék rá, úgy, hogy eredetileg 20k lett volna a határ, de már látom, hogy jelenleg ez esélytelen...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68920) Niczo válasza DJGABI (#68916) üzenetére


Niczo
senior tag

Gondolod hogy elbír vele a drón 2 cellás akksija? Akkor nem erőltetem a külön akkut.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68921) twine válasza vandor01 (#68917) üzenetére


twine
addikt

Hálás vagyok a biztató szavakért, és az összeszedet, újoncnak szóló helpért :R

"MIndnet tudsz " :R .....valóban ez lesz...valami halványan derengett az EU/Global(?) verziokról, mert anno csináltam is ezt a javaslatotokra, amikor copt@m az R-XSR-el...
Szóval erre készültem...
A linket köszönöm....valszeg ezzel kezdem, hogy friss, és azonos régiós firm legyen mindkét eszközön...

MOst valahogy másképp érezem magam, mint a múltban...(és aztán sokat nem is akarok lovagolni a múlton)
Anno az volt, hogy megvettem a GT-r90-et, és én repülni akartam minden áron, és lesz@rtam az egész "hátterét", és türelmetlen voltam...

MOst valahogy épp az ellenkezője mozgat,,,most épp a tudás érdekel,,,nincs miért kapkodnom...szeretném megismerni a Taranist...szeretném beüzemelni a ZER0-t....
Mivel gyenge lapos van alattam, igy az FPVfreerider marad az acro gyakorlásra a távval....
és igy tovább apránként,,,ha már élvezem a távot, és a kis whoop-ot....majd utána jön a következő lépcső egy brushless-el...de ennyire most tényleg nem szaladnék előre...

Most azért vágyom a taranisra,és a háttér tudásra mert ugy érzem bele ragadtam a Phantomokkal a kamera platformba, és ebből szeretnék kitörni...legalább anniyra, hogy ha veszek egy cinewhoop-ot, vagy egy nagyobb gépet, ne akadjak el ott, hogy egyáltalán be tudjam konfigolni....hanem a repülés legyen a kihívás...tudom és beláttam a hibáimat,,,most belülről is másképp érzek... :U :B

(#68922) Fuhur válasza twine (#68921) üzenetére


Fuhur
kezdő

A rádióval (távval) kapcsolatban.
Nekem van néhány mondjuk profibb rádióm. Ezek mind Graupnerek. Amikor szimulátorozni akartam, akkor elég sok macerám volt. Kellett spec. kábel, átalakító és esetenként szoftveres "varázslások".

Most, hogy rákattantam a szoba whoopokra, körülnéztem és a Taranis rádiókat találtam a legnépszerűbbnek ebben a témában. Vettem hát egy QX7-est. És persze olyan whoop-ot amiben FRSky vevő van.

Az QX7 nagyon kellemes meglepetése, hogy közönséges USB kábellel összekötve a laptopommal azonnal USB jostick ként csatlakozik. A szimulátor azonnal felismeri, kezeli. Szóval nekem nagyon tetszett. Mivel én úgynevezett pultos rádiókhoz szoktam, a Taranis majdnem kicsi, de azért teljesen jó. A DJI gépeimhez a távirányítók is szinte kicsik. A Mavicé kimondottan frusztrál annyira kicsi nekem. Pedig a cuccot nagyon szeretem :)

Szóval szerintem a Taranis QX7 jó választás.

(#68923) vandor01


vandor01
őstag

Emberek ez meg mindig mukodik! a koddal 25ejro! BGRCR11
https://www.banggood.com/Realacc-R11-Mini-5_8G-FPV-Foldable-RC-Drone-Quadcopter-with-720P-HD-Camera-3-Inch-Goggles
Kicsi fos gép 716-os moci es 3" szemcsi de FPV-s kezdesnek pont jo :D
Kulon csak a szemcsi 35ejro!
Amugy is igy "karanten"ban otthon bohockodni?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68924) Niczo válasza DJGABI (#68916) üzenetére


Niczo
senior tag

Találtam jó áron egy Turnigy nano-tech 460mah 3S 25~40C akkut [link]
Mindössze 45g és 15mm vastag.
Egy ilyen 460mah-os akksival mennyi lehet a kamera működési ideje?
Ha használható, inkább berendelek egy ilyet, és nem piszkálok bele a drón lelki világába.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68925) vandor01 válasza Niczo (#68924) üzenetére


vandor01
őstag

annak idejen az x251-esre raktam eachine tx02 200mw kamerat es 1S 150mah kis aksival repulesenkent cseréltem... majd raktam 1S 500mah azzal 30perc mukodes kenyelmessen megvolt lehet elment volna 1 orat is?.... de a biztosra mentem azaz a dronban 3x cseréltem nagy aksit amivel repult 7-8percet leszallasnal gyors ellenorzes nagy aksi csere.... 3x10perc majd utanna kis aksi csere is a kamerahoz.... szoval sac/kb szamold ki teszteld ki etc ... biztos hogy kell hozza 3S aksi? nem eleg vmi 1S? nem kell nagy C meg bika aksi.... ar/suly inkabb szamit?
birni fogja a gep?? 45g aksi kamcsi VTX.... sum: 70gramm?

lehet ide uj aksi se kell! olyan is jo ami mar 1-2 szezonos mah még van benne csak mar a C bol elhagyta a nagyjat :D ilyennel repulok ez csak 40gramm turnigy 3S 450
de mar a multevieket eladtam.....

de erdemes a pupos gyereket oltoztetni? minden meg lehet csinalni es mukodni is fog de most nezz ra en is mit alkottam :D persze jo jatek faragni varialni probalkozni de csak piiizkidobas... inkabb vmi gyari megoldast bele!?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68926) DJGABI válasza Niczo (#68924) üzenetére


DJGABI
addikt

Inkább szerintem. Ez már vállalhatóbb.

Bezártam a számolós oldalakat, de a lényeg: 1000mAh-s akksi 1A fogyaszóval 1 órát bírja. Ha kisebb a fogyasztó akkor nyilván tovább, a nagyobb akksi szintén tovább bírja időben. Nálad ugye az akku a kérdés, a fogyasztást előző hsz-ben írtam. A többi rajtad áll, hogy mennyire tervezed időben, meg hogy a gép mennyit bír egyáltalán emelni (súly).

vandor01 tapasztalt, érdekes lesz még a rögzítését is megoldani a plusz cuccoknak a gépre...

Azt néztem a géped gyári akkuja ilyen saját design cucc, hiába az xt30 csati, ha az a gép hasában van, azzal sokat nem kezdesz. Bár balance plugról is lehet hogy meg lehetne etetni a kamerát, de gányolós...

(#68923) vandor01 anno megrendeltem, még nem ért ide... utána mondjuk néztem quadcopter101 videóját, azt mondta beltérre nem az igazi. hát kintre meg...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68927) vandor01 válasza DJGABI (#68926) üzenetére


vandor01
őstag

jo lesz az bentre is faltol falig koppanasig :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68928) MrDerekas válasza vandor01 (#68927) üzenetére


MrDerekas
addikt

A hozzávaló szemcsi máshoz is használható?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68929) vandor01 válasza MrDerekas (#68928) üzenetére


vandor01
őstag

minden 5.8 frekihez hasznalhato de ez csak egy nagyon alap belepo kategoria!

3 collos
1 antennas
500mah aksival! (kb 1ora)
felvetel nincs

de igy ha 25ejroert megveheto egy kis dronnal nem rossz.... bohockodni!

a dobozosbol egy "normalis" 80 euro
5 collos
2 antenna diversity
2000-es aksi (kozel 2ora)
DVR-es

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68930) Niczo válasza vandor01 (#68925) üzenetére


Niczo
senior tag

Én is kb. 70g tömeggel kalkuláltam, a B2C nagyjából ugyanaz a technika mint a Bugs 3, ami vígan elvisz egy akciókamerát (ami szintén kb. 70g, plusz a tartó és a lábak).
A 3S akksi az ajánlás a 600mw-os tx-nél, lehet hogy 2S is elég lenne, de a leírás szerint min. 7V-ot kér, úgyhogy az 1S biztosan kiesik, pedig abból van néhány itthon.
Hogy mennyire érdemes faragni? A B2C kamerája nem Wifi-s, lényegében nem látom hogy pontosan mit vesz fel. Logikusnak tűnik rátenni egy fpv kamerát, ami ráadásul biztosan növeli az élményt egy stabil gps-es gépen is. Azért 600mw-osat rendeltem, mert szeretném ha bírná a minél nagyobb távot. Azt hogy a gépre hogyan faragom rá, azt még nem tudom, egyelőre a tecsős videókat tanulmányozom ötletekért.

#68929:
A DVR itt is megoldható, bár kicsit forrasztgatni kell:

Én a H67-essel jókat szórakozok vele a házban, gyakorolni tökéletes.
A nagyobb akku is megoldható, de ha valaki cserélné, nagyon figyeljen a polaritásra, mert pont fordítva van, és az egyik fet-et olyan ügyesen el lehet vele füstölni, hogy öröm nézni. Így lett az enyém is külső akksis. Persze így már nincs korlátozva a méret ;]
A képen még nincs rajta, de azóta ráforrasztottam a másik antenna csatit is, de mivel nem diversitys, igazából nem volt sok értelme.

De nem baj, én is várom az új 25 dolcsis drónnal a pótdarabot :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68931) MrDerekas válasza vandor01 (#68929) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Tehát kezdő szettnek ideális és nem kidobott pénz. Ennyi nekem elég. Sztem be is rendelem ma még. Az 5-10 perces repüléshez bőven elég a szemcsi akkuja szerintem. Köszi!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68932) vandor01 válasza Niczo (#68930) üzenetére


vandor01
őstag

az x251-el az volt a fo problema sehol egy egyenes felulet... mint B2C :D
eloszor alulra raktam a kamcsit a hozzavalo gyarit FOV 80..??
es alul eleg rizikos... odaverodik, letorik leesik etc...
aztan szetfaragtam az x251-est :DDD
ezzel az volt a baj hogy vissza nem lehet csinalni.....
de megalkottam az elso 3D felvetelre kepes dront 6 honappal a kinaiak elott :DDD
sajna meg ez is feltakony ragasztos volt hajszaritoval adapterezheto :W
a vegen inkabb faragtam ra IKEAs muanyag dobozbol azt az adaptert ket kotegelovel bombabiztosan felteheto ha nem kell leveheto..... fent a kiallo arboccal be van vedve a kamcsi az antena etc.... lehet vele borulni... jo szolgalatott tett aztan elengedtuk a kezet most mas hajtja ha meg megy??? :DDD :DDD

a vilag elso 3D dronja :D

Papir modell

aztan a "mester" darab :DD

good luck....
mostanaban mar vannak nagyon jo kis 3D nyomtatok nem kell az IKEA-ba menni :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68933) Niczo válasza vandor01 (#68932) üzenetére


Niczo
senior tag

Gratula, szép 👍 kár hogy nincs 3d nyomtatóm.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68934) vandor01 válasza Niczo (#68933) üzenetére


vandor01
őstag

nekem sincs.... :F
akkor marad a muanyag vagy akar az aluminium/réz? meg a papir model....
ezek azert 1-2 keziszerszammal furo, reszelö, vago... val konnyen formalhatoak!
kameratartohoz aluminiumot hasznalok percek alatt formazhato gyorsabb mint a muanyag nem torik ha elhajlik akkor visszahajlitom :)
es konnyebb mint a 3D nyomtatott muanyagok....

egy oldali kamcsi tarto 0.1gramm

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68935) kriszbon válasza vandor01 (#68932) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!
Azért nem csak te voltál egyedül aki 2 kamerás géppel repkedett. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#68936) kriszbon válasza kriszbon (#68935) üzenetére


kriszbon
őstag

Milyen ügyes voltam hogy 2 egyforma képet raktam be. :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#68937) vandor01 válasza kriszbon (#68936) üzenetére


vandor01
őstag

a kinaiak mar csak masolni tudnak tuti meghackeltek a laptopunkon a dronkepek konyvtarat aztan nagyuzemileg nekiálltak a gyartasnak :D jar nekunk a jogdij :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68938) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Majdnem egy évig birtokoltam egy dji mavic airt, de igazából azt untam meg, amit legnagyobb erényeként szoktak előhozni, azt hogy kompakt. Egyszerűen az agyamra ment a széthajtogatás, a távirányító kinyitása, joyok becsavarása, telefon rádugása, amit néha a semmi közepén gprs net mellett még egy félórás frissítés is megkoronázott. Szóval egy nem kihajthatós, kijelzővel szerelt távirányítós quadkopter felelne meg nekem, egy xiaomi fimi a3, dji mavic air tudással. Letezik ilyen gép?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#68939) Niczo


Niczo
senior tag

A rendeljkinait oldal ajánlotta ezt a DHgate nevű oldalt, hogy milyen olcsó és minden van készleten. Én eddig nem is hallottam róla.
Zino PRO RTF+3Battery+Bag [link] US $20.70 :Y

Én nézek be valamit, vagy nagyon kamuszagú az oldal. Rendelt már innen valaki?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68940) twine válasza Fuhur (#68922) üzenetére


twine
addikt

Volt már a tulajdonomban egy qx7, amit szívesen használtam az fpv freeriderhez, meg néha amikor a gtr-90et sikerült a levegőbe emelni...
Szerettem ,nekem nagyon tetszik is...csak hát semmit de szó szerint semmit nem tudtam róla, illetve az egész transmitter receiver témáról....hogy amikor az ember megveszi akkor mit és hogyan állítson egy ilyen "nyers" eszközön...
Most legalább már annyival vagyok előrébb,hogy az ösvényeket látom, tudom merre kell indulni, így megvannak a kereső szavak is,mit kell keresni ha elakadok,vagy be kell állítani valamit...

Azt nem tudja véletlen valaki, hogy az frsky xm-hez kapok olyan három eres kábelt, csatlakozóval, amivel tudok firmwaret frissíteni rajta?
RxSR-hez volt a csomagban, de mikor én az" fpv szettemet" eladtam, mindent adtam mindenhez "ajándékba" :D :W

[ Szerkesztve ]

(#68941) DJGABI válasza Niczo (#68939) üzenetére


DJGABI
addikt

nem is tudom rendeltem-e már innen, de ahogy nézem olyan mint az ebay vagy ali. Eladók vannak. Ennek a csókának 0 értékelése. Szerinted mennyire kamu? 200k-s gép 6 ezerért... "ami túl szép ahhoz hogy igaz legyen általában nem az"

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68942) Niczo válasza DJGABI (#68941) üzenetére


Niczo
senior tag

Igen, ez kb. a lehetetlen kategória.

Ami viszont korrekt vétel: banggoodon Eachine EX2H [link] BGEX2HES30 kóddal
C4000 1080P Camera US$59.51
C6000 1080P %G WIFI FPV Camera US$73.15

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#68943) DJGABI válasza Niczo (#68942) üzenetére


DJGABI
addikt

ex2 mini jobb deal volt full fpv szettel 17k-ért ;]

[link] úgy látom megint van kupon, bár csak 30%.

73$ abból is a fullos pakk most

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68944) twine válasza twine (#68940) üzenetére


twine
addikt

Közben utána néztem ennek a Futaba szervó csatinak,,itthon is lehet kapni mindenhol....
Szóval lesz mivel frissíteni a firmware-t, ha nincs a csomagban.

Más:
Ezt ki kell beszélnem magamból...
Első körben mikor a fejembe vettem, hogy a ZER0-t megreptetem, már egy ideje nézegettem a Betafpv kis transmitterét de jó régóta out of stock volt...
Mert olcsó, mert aranyos, mert frsky mert tetszik....
Majd gondoltam ugyis jobb a QX7, beruházok....
Nem mondom hogy megbántam, nyilván sokkal jobban örülök neki, de a rendelés után két nappal jött az email....
ismét raktáron a Literadio2 :W :C :DDD

(#68945) vandor01


vandor01
őstag

dillemazok melyik a 4/3 melyik a 16/9
Vki de erosits meg jol gondolom-e?
EOS2 mindket fajta ugyanaz a széles csak a 16/9-nel levag a tetejébol vagy aljabol valamennyit.... ezert a vegen nalam a 4/3-as jon be!

ez itt a dobozbol kivett 16/9-es EOS2
(pedig olyan erzesem van... ez a 4/3??)

ez a kovetkezo meg a 4/3 lehet? erzesre meg 16/9???
de csaloka mert egyforma széles! csak itt nincs az aljabol levagva...

Na es ez a RCnano2 170FOV hasonlo a 4/3-as EOS ra
(kicsit szelesebb FOV160 vs FOV170)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68946) vandor01 válasza vandor01 (#68945) üzenetére


vandor01
őstag

meg is van a valasz.... RCnano2 4/3
Banggood kerdesek kozott ott a valasz...
0Q:
it doesn't say what aspect ratio... 16:9 or 4:3??
A :4:3.
Answered by Shinyvic on December 03,2019

szoval amelyik EOS2 hasonlit az RCnano2-re az lesz a 4/3-as :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#68947) ot93


ot93
senior tag

Üdv, ha az esc motoronként 30A-es és a pdb is az úgy oké, vagy a pdb-nek valamivel magasabb ampert kéne bírnia?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#68948) Bigemperor válasza DJGABI (#68943) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Ebben az ársávban keresnék használható drónt,ex2 mininek mi a kupokodja,mert azt nem találtam meg?
Mondjuk olyan jobb volna,amihez nem kell szemüveg,nem baj ha kicsit drágább is...

[ Szerkesztve ]

(#68949) DJGABI válasza Bigemperor (#68948) üzenetére


DJGABI
addikt

BGMINI30 Termék leírásban van. Már ha még él. Nem próbáltam. Viszont ez videót nem rögzít. Vannak mobilos fpv lehetőségek is [link]

Sztem használható, meg elég sokáig repül, de nem kezdőknek való. Meg nincs benn gps, ha esetleg elmegy nem jön magától vissza ;]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#68950) Bigemperor válasza DJGABI (#68949) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Értem,akkor ezek közül egyik sem az én gépem.Szeretnek olyat ami rögzít és szemüveg sem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.