Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) kriszbon válasza Blizzardking (#69849) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm ezt még nem próbáltam, így majd hozzálátok ha lesz kis időm.

(#69848) syler123 : Nem frissít ez semmit sem.

(#69850) vandor01: Nem kiabál ez, csak nem frissíti.
Az első volt hogy próbáltam az STM32-őt, de még csak nem is látja, persze mert nincs Com port kiosztás.
Ha jól rémlik, még anno én találtam meg egy ruszki fórumon keresztül, hogy van ilyen lehetőség. :-D
Na mert voltak páran akik már küldözgették volna ide meg oda hogy valahol újra tudják programozni, és így indult a dolog.

Köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69852) twine válasza Peaceliker (#69829) üzenetére


twine
addikt

Nos, valóban úgy néz ki, hogy nyertem, 4db 2S 300mAh GNB aksit ajándékba.
Úgy tűnik a szerencsekerék egyből egy normális ügyintézőhöz dobott, mert a problémám leírása , és a fotók csatolása után rögtön az első válasz az volt, hogy nagyon sajnálják, válasszak, hogy refund, vagy ujra küldik...

Válaszoltam, hogy az XXXXX számú rendelésem, akkor kérem küldjék újra...
Már csak át kell forrasztanom a PH2 csatikat xt30-ra a GNB-ken... ;] :DDD
Idő közben megremegett a kezem, és véletlen ;] rányomtam két Lumenier AXII 2 rendelésre...

Dicsőítik nagyon őket internet szerte...remélem nem fogok nagyon csalódni...
majd kicsit később valszeg rendelek két AXII micro-t is a mobula-ra, meg az UR85HD-re...
És akkor elvileg minden fckn kérdőjel szertefoszlik, a technika körül...
(mi villog, miért villog.. stb)
Talán végre eljutok odáig, hogy a repüléssel tudok foglalkozni valóban...

[ Szerkesztve ]

(#69853) twine


twine
addikt

storno, bocsánat :B :B

[ Szerkesztve ]

(#69854) Peaceliker válasza twine (#69852) üzenetére


Peaceliker
őstag

én is tervezem vmi ilyen kis antennát ami átalakító meg minden nélkül mehet a vevőre...csak ami vmire való annak ára is van és meg spúr vagyok :D

"Oh my Goa'uld!"

(#69855) twine válasza Peaceliker (#69854) üzenetére


twine
addikt

Én meg ideges :DDD
Mármint... Elértem azt az állapotot, amikor már szinte minden mindegy..."a cél szentesíti az eszközt"

Sokadszor írom itt le, hogy nem a Rothschild családba születtem, és mindig priorizalom az anyagiakat a családban,, de azt hiszem elértem a "raceres mókolás tureshatarom" végét...
Elegem lett, és szerencsére a csillagok is úgy állnak, hogy elegem lehet :DDD , uh. Most vagy soha felkiáltással úgy gondoltam megalapozom minőségibb holmikkal a hobbit...
Mert ha van használható "kontroller", van egy jó fpv szett...
Egy használható töltő,, akkor már csak a gépeken meg rajtam múlik...
Persze pénzért tudást nem lehet venni, de tényleg úgy érzem egy ideje nem gyakorlok, hanem cop0k...
Ebből lett elég... :B
Uh kicsit most próbálom most átcsoportosítani az erőforrásokat ....
Csak ez várakozás Kínából kinyír :))

(#69856) vandor01 válasza twine (#69855) üzenetére


vandor01
őstag

kell 20db kulonbozo gépet tartani
aksibol ket marekra valot
minden masbol 2-őőt
TAV/szemcsi/tolto

a kinabol varas meg csak mosolygos hobby lesz!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69857) Peaceliker válasza twine (#69855) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazából nálam is van annyi gép, hogy fele ennyi is sok lenne és akkor lehetne pro-bb cuccba rakni. De egyszerűen fizikai fájdalom jön rám, ha tudom hogy vmi ből nem a legolcsobbat veszem vagyis ár érték arányban. Ha 10%al vmi jobb, de 50 el kerül többe... Nem bírom rávenni magam sajna akkor sem. :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69858) twine válasza Peaceliker (#69857) üzenetére


twine
addikt

Ezt szerintem nem kell mondani, mert évek óta látom, és olvasom a topicot...
Szerintem még így is én költöm messze a legkevesebbet erre a "játékra" ebben a topicban...
Valójában azt hiszem, inkább csak magamnak próbálom megmagyarázni , és valahogy legitim mederbe terelni azt a rendelés cunamit, amit az utóbbi időben produkáltam ebben a témakörben :DDD :B

Nekem meg valahogy ez a "100 gépes" dolog nem megy...
Két három gépet tudok elképzelni magam köré, de többet nem nagyon...
Nem is kimondottan érzelmi vonalon, hanem valahogy úgy áll össze a fejemben a gondolat, hogy egy -egy céleszközt / gépet szeretnék csak igazán repiteni...
Mint már kívülről fújják az itteniek... Nekem pld. Az építés nem okoz örömöt...
B@sztatni muszájbol b@sztatom...
Annyit szeretnék elérni, hogy egy két erősebb(4-5 talán 6S) gyorsabb gépet magabiztosan tudjak irányítani....
Semmi több vágyam nincs...
Hogy mikor jutok el odáig?
Csak a jó isten tudja...
De addig is próbálkozom...
Mert a rengeteg problémám(ebben a témakörben) mellett, én nagyon szeretek repülni... És ez az fpv dolog fantasztikus élmény számomra...
Pár éve mikor az első phantomot megvettem, már akkor is ez volt a vágyam,, csak akkor még inkább úgy döntöttem inkább kamera platform, az legalább pénzt is kereshet, ha már egyszer a kamera teszi ki amúgy is a munkám nagy részét 1,5 évtizede...
De ez a racer vonal nem hagyott azóta sem nyugodni...
És azt hiszem talán mostanában csúcsosodott ki valamennyire....

(#69859) kriszbon


kriszbon
őstag

Nos fiúk úgy gondolom mindent próbáltam, de nem akarja az igazságot.
Annyit elértem először minden nélkül, hogy iNAV azonnal írta, de utána is csak DFU van meg Com1 port, belépni nem tudok.
Az előbb elértem hogy BF is frissítse, de csak ugyan az van, configurátorba nem tudok belépni. :F
STM32 sem látja bármit rakok is fel neki(Ringyóz 10) most nincs XP-m, vagy is van, de oda megint fel kellene pakolni mindent, vagy újratelepíteni(kedvem nincs hozzá, sok idő).

Még valami vélemény, tanács amit próbálhatok?

Az előző hozzászólásban amit linkeltem motorokat, azok szerintetek bírnák a 4S aksit?
Na mert hasonló 2300KV motorok ahova csak 3S-t szoktak írni, simán bírni szokták(még a Walkera is anno).

A linkelt GPS kérdés is él még, ha valaki tudná a választ az jó lenne. :R

Még valami, amit linkeltetek mini antennákat azokat lehetne így használni? :-))

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69860) twine válasza kriszbon (#69859) üzenetére


twine
addikt

Nekem legalábbis ez a tervem :U
Nem az egyetlen videó, amit találok a lumenier AXII-rol a weben;

[link]

(#69861) Peaceliker válasza kriszbon (#69859) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ősi sunnysky is bírta a 4s t bár azok bizalomgerjesztőbbnek tűntek, mint ezek... Azok a vezetékek is bazi vékonyak tűnnek.
Próba, max füst, ha nem bírja nem is ér semmit :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69862) kriszbon válasza twine (#69860) üzenetére


kriszbon
őstag

Majd még gondolkodom rajta, hogy az egyetlen gépem miatt a szemüveghez vegyek-e ilyen drága holmit. :R

(#69861) Peaceliker:
A füsttel az a gond hogy nem az enyémek.
Óóó... a vezeték ne tévesszen meg hogy vékony, mert nincs forrasztás, hanem maguk a huzalok vannak kivezetve.
Így ha az nem bírná akkor a tekercsek sem.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69863) vandor01 válasza kriszbon (#69862) üzenetére


vandor01
őstag

ertem hogy occo 5000ft a 4db vegul is kidobja az ember ha elfustol
en ilyent hasznaltam [link] 2 szezonon keresztul csak 4S -el es birja
tesztek rola: [link] [link] [link]
kicsit igenysebben nezki van mikor lehet 4db ot venni 20 euro alatt.....
vagy en is tukmaltam felevig a 4db uj tartalekomat 5piizert senkinek nem kellett
tudom kinabol izgalmasabb :) akkor inkabb epitek belolle egy 6collost :DD
velem nem tolnak ki a vaz mar itt van..... tavasszal megepul :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69864) Peaceliker válasza vandor01 (#69863) üzenetére


Peaceliker
őstag

Volt ilyen motorom, meg az eredeti sunnysky is belőle. Utóbbi sokkal minőségibb volt, halkabb is vt meg erősebb. Persze ma már azt sem venném meg, de anno megérte a felárat az eredeti

"Oh my Goa'uld!"

(#69865) vandor01 válasza Peaceliker (#69864) üzenetére


vandor01
őstag

hat igen fejlodtunk..... mar nem a 2015-os evet irjuk mikor volt a DJI meg csak az 5coll es abbol is max 10fajta vaz, motor, FC, kamera, propeller, es analog cuccok..... mar amelyikbol volt 10fajta??? :) aminek a fele vmi copy of copy of a lopott cuccrol.... :)
ma mar ha egy shopban ha csak a whoopbol 10 fajta gép van az mar pronyo :)
ma mar nem akar az ember vmi elhagyott helyre rohanni es 5 collal ilyeszgetni a madarakat meg az arrajarokat..... mikor otthon a szobaban whoopolhat is.... elmeny ugyanaz.... vagyis inkabb hasonlo.... mert az 5coll azert 5coll azt kihuzni a powerloopbol mas a hanghatas mint egy 65mm-es whoopot megporgetni..... az 5 collba azert beleremeg az ember gyomra egy egy puncshnal a fule mellet eltép es mar 5S+ t mar nem is emlive.... arrol nem is beszelve a fold is beleremeg a sikeresen odeveri az ember.... tud puffani.... nem egy fogpiszka :D :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69866) twine válasza vandor01 (#69865) üzenetére


twine
addikt

"mert az 5coll azert 5coll azt kihuzni a powerloopbol mas a hanghatas mint egy 65mm-es whoopot megporgetni..... az 5 collba azert beleremeg az ember gyomra egy egy puncshnal a fule mellet eltép es mar 5S+ t mar nem is emlive.... "

:C
Alig várom, hogy végre ezt a hangot halljam, és irányítsam.
...
:B :U

(#69867) vandor01 válasza twine (#69866) üzenetére


vandor01
őstag

azert nem olyan biztos hogy olyan jo lesz az?
2015 ben "csak" ez volt ezert azt kellett szeretni ma mar azert van választas....
ha megtehetne vki akkor sem biztos hogy nagy autoval jarna....
mert ugye a praktikum meg kenyelem es egyeb indokok miatt nem kell a ferrari :)

én is mar 3hete csak a kefeseket hajtok...... pedig lenne valasztek :)
viszont a kinai rendeleseket mosolyogva es kisimult ranctalan arccal varom :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69868) ezoltan válasza vandor01 (#69856) üzenetére


ezoltan
tag

20 gépet attyavilág :DDD
Rajtad is elhatalmasodott a szenvedély. :)

Én azt vallom hogy 2-3 célgép minőségi cuccokból építve némi pótalkatrésszel a kofferban a lehető legoptimálisabb választás.

Ennek ellenére 6 masina figyel 5-8”-ig a falon.🤦‍♂️
Aktívan egy 6” 5S és egy 8” 6S van használatban,több mint egy éve.Azóta nem is kellett szerelni egyáltalán.
Beakksizom-repülök.
Mondjuk én “túlvigyázom” a gépeim...

Szerk.:amúgy szép “kis” kollekció :)

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69869) Peaceliker válasza twine (#69866) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jó az 5 col, de nehéz neki placcot találni és akkor oda ki kell menni, nagyobb aksi kell, repidő is kevesebb. Jah és oda nekem jobban kellett a pót gép, 1 el sosem mentem ki, kocsik jobban bírják :-)
Van egy 5 colos gépem, vagyis 1 maradt inkább így mondanám. De 2 éve nem repültem vele, csak azért nem adom el, mert... Nem is tudom miért nem :-D
Pedig jól megy. 200g 2204 3022kv...hasít rendesen :-D

"Oh my Goa'uld!"

(#69870) vandor01 válasza ezoltan (#69868) üzenetére


vandor01
őstag

van aki hajo medelleket epit azt berakja a kredencbe hogy nezegesse es a szoba disze legyen azoknak is akad ketszamjegyben porfogo jo par szekrenyben :)
van aki terepasztalt epit azt egy egesz szobat elfoglal majd orommel nezegetni ahogy koroznek a szerelvenyek.....
mi is modelleket épitunk elfoglaja a falat nezegethetjuk mint a kredences hajokat de legjobb az egeszben elvihetjuk megreptetni es ez azert 3D ben hajtani akar csak a bokrok kozt parszaz meterre vagy km-ekre a hegyekben a felhok folott.... ??

csak jobb mint vitorlas szobadiszeket porolni vagy a vonatokat koroztetni :) :DDD

ezek meg piizben vannak es az épites a hobby mikor elkeszulnek vele kevesebbet erhetnek mint osszerakas elott mert ugye az a hobby benne.... viszont a dronnak meg sokkal jobb a FUN faktora miutan elkeszult..... persze elavul elhasznalodik azt a vegen nem er semmit legalabb is nem sokat.... de egy terepasztalt sem lehet elpasszolni araban..... legfeljebb toredekekeert!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69871) cd334


cd334
tag

Jön a tél és szeretnék egy jó kis krúzolós benti szobacirkálót. Inkább lazább smooth gép kéne, amivel szépen lehet menni, nem kell idegbeteg gép.
65mm whoppban gondolkodom.
Ahogy megnéztem ez kb. a választék:
- Meteor65
- Meteor65HD
- Mobula6
- Mobula6HD
- Ifilght Alpha A65
- Eachine UZ65

Egyenlőre egyébként a Mobula és Meteor között ingadozom, és lehet kipróbálnám a HD életérzést(de ezt még nem döntöttem el). Mindkét gépről jókat lehet hallani.

Ki mit ajánl, mi a tapasztalata?

Illetve ezek általában AIO FC is vannak beépített vevővel. A távom(mindent is tud TX16S + crossfire) érdemes lehetne inkább külső crsf vevővel, vagy az a plusz súly és imkább hanyagoljam?

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69872) Peaceliker válasza cd334 (#69871) üzenetére


Peaceliker
őstag

65os gép faja bent. Nekem egy custom gép van 0802 22kkv, 22.4g lett, szal túlsúlyos, mégis jól és elég sokat repül.
Hd t nem tennék ekkora gépre. Néztem pár vidit de az már sztem nagyon ergya, ezzel is ésszel kell gyorsabban kanyarodni, mert nincs annyi erő mint egy 75os gépben. Hd kammal már sztem tré lenne.
Amúgy mekkora a belső tér. 75os géppel is elég jót repülök néha bent, abból tinyhawk az elég faja, nem nagyon lehet agyon ütni és penge ahogy repül.

Legalja crbf3 van nekem benne, d16on amin szarabb a vétel, több falon át már dumal a táv néha de jelvesztes sosem vt7. Bentre sztem fölös külső vevő.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69873) kriszbon válasza vandor01 (#69863) üzenetére


kriszbon
őstag

Nemnem, csak 4080Ft környéke a 4db.
Na ez az, hogy mindhez azt írják az ilyen motoroknál hogy 2-3S és még is szoktak menni 4S aksival, ezek az MT2204 motorok voltak anno, csak akkor még ott volt a 4S.
Ha figyelted a tesztet, még 10A sem kellett neki 5045 BN propokkal.
Nekem is volt ilyen motorokkal szerelt gépem nem is egy, és ha nem volt túl nehéz a gép, simán ment annyit velük mint az RS 2205-el és 4S aksival.
Egyébként amit linkeltél, szoktam tőlük nagyon sokszor vásárolni, és eddig korrekt módon dolgoztak.

A valóságban nem olyan csúnyák ám, csak a képeken nem jól néz ki a paláston CNC-vel kimart nyílások.

Anyákat viszont nem kapsz az ilyen olcsó motorokhoz.

Olvastam közben a többi hozzászólást, és csak annyit, hogy nekem bőven megfelel egy nagyobb gép.
Csak kimegyek a hátsó kertbe és mögötte a nagy pusztaság(szántóföldek).
Ja és igen, elég förtelmes és kissé ijesztő is mikor nagyon közel engeded és megcsap a szele.
Olyan érzés gondolat, hogy ez mindjárt leviszi a fejedet.

De olyan jó hallgatni hogy több mint 300m-ről, de 400-ról is simán hallod ahogy vinnyog visít a motor mikor jól meghúzatod és 100 főlé mész vele. :-D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69874) ezoltan válasza vandor01 (#69870) üzenetére


ezoltan
tag

Persze,ne is mondd.Ismerem az érzést.
Viszont ez a mennyiség mellbevágott.Durva. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69875) kriszbon válasza Peaceliker (#69869) üzenetére


kriszbon
őstag

"Jó az 5 col, de nehéz neki placcot találni és akkor oda ki kell menni, nagyobb aksi kell, repidő is kevesebb."

A nagyobb aksiban valóban igazad van, de ahogy itt olvasgatom a hozzászólásokat nap mint nap, látom hogy a legtöbbször közel fele annyi időt sincsenek a levegőben ezek a "zsebpiszkok" amiket építetek. :-))
[link] [link] [link]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69876) vandor01 válasza ezoltan (#69874) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh nem olyan sok az de kell..... :DD

4ev termese.....
igaz az elso evet nem szamolhatjuk mert csak a sok muanyag jatekkal nyomult az ember az meg fogyoeszkoz volt :) ott tanultam meg reptetni 10-20 aksival kell menni....1 dron nem dron 2 dron sem dron :) megjott 2016 nyaran a H8 minibol 2db azt irany a reptetes.... az egyiket az egyik cimbi a masikast a masik cimbi kuldte el a "holdra" azt ott alltam 2 TAV val a kezemben es pislogtam mint hal a szatyorban egesz nyaron.... varhattam 2 honapot mire megjott a kinyai szallitmany :)
ez akkora lelki torest okozott azota duplan triplan epitkezem.... nem veszem a draga cuccokat csak olyat ami a bokorugrasra eleg es bevalt.... XM+/Eachines VTX02/EV800D/Q7-es 1xru taranis/kisgepbe Emax magnum/ nagygepbe F3-as occo vezerlo/
van nem egy gép ami mar a 4dik eves 2017bol a leader120bol az FS 1104/7500KV-s motorok..... egyse ment meg tonkre..... vagy leader120-as vazbol keszult a 4S 3coll kisgép.... pardarab Emax torony is mar 3szezonon van tul... ..... minden ami JO ujrahasznosul :) ha nagyon fos a cucc mert a kis kinyai se tudta mire lesz jo csak legyartott valamit? volt ilyen is boven mindenki tudna jo peldat hozni :) akkor inkabb felaron eladom.... lehet masnak pont ez kell?? :DDD
ahogy kriszbon mondja ez mar nem epites... es tenyleg csak osszerakom egy kaptafara keszult mind..... asztan csak hasznalom oket surun nem torom viszonylag stabilak....van mikor hetekig csak hazajovok azt atfogkefezem oket aksit toltok azt masnap ujra irany a park... vagy egynap 2x 15aksival....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69877) Fuhur válasza vandor01 (#69870) üzenetére


Fuhur
kezdő

:))
Nekem vannak repülő makettjeim vitrinben, RC repülőim a garázsban (robbanós és villany kb 15 db), vannak drónjaim sok kisebb-nagyobb, van terepasztalom amit drónfotókból rekonstruált 3D modell alapján készítettem úgy, hogy 3D nyomtatóval van kinyomtatva (2m*1m)!!! :) és van hajóm is. Ez utóbbit most kezdem így csak két gőzhajóm van (tényleg gőzösök gőzgéppel) és most építek egy harmadikat.
És mindnek örülök!

(#69878) Peaceliker válasza kriszbon (#69875) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát nekem az 5 colos az 2:30 és forró az 1500as HV akku ;)
Nem is így mentek az 5 colos gépeim, meg nem is ilyen habitussal tolom nekik. :) /nem kötekedés, csak mondom :) /
Sok hirtelen kanyar alacsonya, azonali stopp stb sokat eszik...ha csak lightban krúzolgatok akkor pl kertben fogpiszka 4:40 körül villantotta be először 3.5v ra az akkut (egy egy sailfly). Jah ez egy 300as akku :) ha tolom neki jobban akkor 3p. 75ös whoop mondjuk inkább 2:30 ugyan ezzel a akkuval. 65ös gép kertben döglött 300as 1s akkuval 2p kb tinyhawk bent 4p 450es akkuval (1s) kint tán 3. De kint kb nincs 50% gáz alatt de inkább 75 alatt sem :)

Nagy géppel sztem utoljára lightban akkor repültem amikor még először került fel a 2204 3s el meg asszem akkor még csak próbálgattam az acrot...legalább 4 éve vt az de lehet több. :)
De lehet 5 colossal is el lehetne lötyögni 4p körül ha nem nagyon pörkölöm oda.

"Oh my Goa'uld!"

(#69879) Fuhur válasza Fuhur (#69877) üzenetére


Fuhur
kezdő

A terepasztal így néz ki és ilyen "csempékből" készült: alt="" title=""
alt="" title=""
És itt a vonatok, kocsik is nyomtatottak. Nyilván a vonatok motorja nem :)
És nem győzöm hangsúlyozni, hogy a felület drónfotókból rekonstruált 3D modell. Például egy zsámbéki kőbánya is látható a terepasztalon :)

[ Szerkesztve ]

(#69880) ezoltan válasza Fuhur (#69879) üzenetére


ezoltan
tag

Nagyon komoly.
Egyszer készíthetnél az RC gyűjteményedből valamiféle mozgóképes bemutatót.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69881) vandor01 válasza Fuhur (#69879) üzenetére


vandor01
őstag

es mi meg csak a szart gurigazzuk meg ugatjuk a holdat jo messzirol a fos kis modernkori kinai muanyag jatekainkkal..... hol lesznek ezek 10-20-30ev mulva???
De milyen az mikor a modellepitesi hobbit olyan orszagban csinaljak ahol hagyomanya van az ipari forradalomnak es minden igazi fembol keszult azt az egesz csalad tolja a hobbit... van a papanak "modelje" aztan anyunak is kisebb hasonlo meg az unokanak is akad egy igazi mini model.... GOZGEP!

"Gizike a Gözekén"

a renszdamos muszakis :) mehetne vele akar a dogozoba is :)

ne de mikor ezek felsorakoznak a gyorsulasi versenyre! es megindulnak az elso kerekek a levegoben..... duborog a talaj mint foldrengeskor ilyenkor senki nem hallana az 5colllos vonyiitasat..... max a kornyezetvedok avekolalsat..... :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69882) kriszbon válasza Peaceliker (#69878) üzenetére


kriszbon
őstag

Persze tudom hogyan szoktál repkedni anno, mert mutattál róla pár videót.
Akkor is írtam hogy nekem az olyan őőő... "eszetlen" (bocs)repkedés nem jön be, én szeretek közben nézelődni is.
Azért 1Km-en 80-100 között menni+vissza nem olyan rossz, szerintem ezek a mai "pöcsköszörűk" füstölve jönnének visszafelé(ha vissza tudnának).
Azokat a vidiket csak azért mutattam, hogy nem udvarban/lakásban használtam a gépeket, kíváncsi lennék hogy ezek az izék ami most divat, tudnak-e felmutatni ilyesmit.
Ja és ha csak úgy repkedtem nem túl gyorsan, még a Walkera Runner is elment vagy 6 perc körül 4S aksival, 3S aksival meg talán 10+t is (csak úgy lassabb volt 50-60 Kmh).
Pedig az 700g felett volt mindenestől.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69883) Fuhur válasza vandor01 (#69881) üzenetére


Fuhur
kezdő

:D
Erre a szintre még nem jutottam, de tetszik! :DD

(#69880) ezoltan
.... egyszer.... talán de sok meló és felesleges. Volt egyszer egy honlapom. Azon szépen fenn voltak az addig elkészült gépeim, de már az sem elérhető és tulajdonképp nem is kell.

Van egy modell repülős robbanómotor gyűjteményem is kb 100 motorral. Egy időben az is fenn volt a Neten, de most már "csak" a dolgozószobám falán vitrinekben van fenn. És ez nekem így pont elég is :)

(#69884) Peaceliker válasza kriszbon (#69882) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, más a stílus, nekem proximity jön be, az terheli kellemesen az agyam :-)
Az lr az egy másik világ. :-) amúgy van pár build most 4" igaz de 1404 meg semmi alkatrészek, 3s en 17p asszem ;-)

Mondjuk vt egy gépem ami elég jól evett az asszem 2306 emax vt 2400kv az közepes csapatást bírta 1000es akkuval tán 3p ig.

Azt látni kell hogy egy toothpick max tempója 60 szal nyilván nem tudna nemtom mennyit menni annyival sem :-) De nem is mezőn tolja neki az ember, tök más egy erdőben /erdő szélén, ahol van akadály is. Nyilván a nagy világba menni nagy gép kell nem véletlen van már sok opció 7-8col 6s re. Azok igazán jó hatásfokkal képesek erre :-)

Szerk : bele néztem videodba és marha sok az oszcillácio. Az fogyaszt, szal ha bepideled jól akkor még többet tud majd repülni ;-)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69885) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni.
Eachine E520 Gps drón eddig működött rendesen. Most elkezdte azt hogy felszállás után szépen lassan elkezd körbe körbe menni aztán elég jól megkeveredik.
Szinte irányíthatatlan. Próbáltam kalibrálni rotort cserélni de valami gond van.
Van valakinek valami ötlete? Tudom nem egy csúcskategória de nekem tökéletesen megfelel(ne)
Köszi

(#69886) kriszbon


kriszbon
őstag

Igen persze más stílus, na de azért nem kellett volna ennyire elszállniuk az árakkal, mert ez a divat.
Kegyetlenül kihasználják ezt.
Amennyiért a többségét adják az oldalakon, annyiból nem is tudom milyen masinát lehetne építeni.
Ez csak 1 példa, de vannak drágábbak is, és mit is tud tulajdonképpen?
[link]

Ha meg valami megpörkölődik akkor szerintem kukázni lehet majdnem az egészet.
Nagyon nem jól van ez így.

Pideli ám a t*köm, úgy jó az ahogy van, amúgy sincsenek már meg azok a gépek.
Van 1db amit használhatok ha esetleg kedvet kapnék hozzá.
Persze GPS meg minden kütyü, még refi is van rajta, a villanó fényt még nem is raktam rá. :-D
Az idén repültem 1db aksi időt és annyi.

Ja igen, amivel repültem folyamatos sebességgel 80-100 között 75% gázzal, azon 2600KV motorok voltak, 5043x3 Dys prop.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69887) Peaceliker válasza kriszbon (#69886) üzenetére


Peaceliker
őstag

GB megőrült... Egy ilyen gép max 110usd. De ha nem kell a 3s akkor egy mobula7 az akcióban 75 kb. Mobula6 az általában 85, sailfly volt már 66 is többször. Nekem eddig nem égett le lapom aminek csak annyi a titka hogy 5a lap csak 2s t kap :-)
Jött hozzám 2 hibás lap. Egyikben gyro volt hibás másikban osd vált le. 3s el hajtottak őket hd konfigban, azt nem bírja :-) fogtam az osd chipet a gyro hibásról, átraktam a másikra, és van is egy faja lapom :-) már rendeltem is hozzá 1102 13500kv mocikat, 75mm en repül majd... Nemtom minek, mert van 9 gépem (kettőt most bontottam el, mert 11 sok :-D) de élem a tesztelgetést.

"Oh my Goa'uld!"

(#69888) twine válasza kriszbon (#69886) üzenetére


twine
addikt

HUjjujujujjj
Témától függetlenül írom ezt, mert a "drágább lett, nem lett" témakörbe nem szeretnék állást foglalni,,,,és nem is tudnék, mert lövésem nincs milyen árak voltak1-2-3 éve...de:
Gearbest-et ne nézegessük...semmiképp, mert az viszont tudom, hogy ott valahogy kb év eleje óta elgurult a gyógyszerük...olyan árakat látok, hogy szürreális.MIntha nem akarnénak semmit eladni. aksit nem is szállítanak Magyarországra, stb...
csak egy példa:
Taranis QX7 a Gerabestről :DDD :DDD
Ez mi?

Szóval Gearbest hónapok óta ment a levesbe nálam...
CSak a banggood, hobbyking, Aliexpress, és esetleg ebay....

Szerk:
(#69887) Peaceliker lekéstem...gyorsabb voltál :D

[ Szerkesztve ]

(#69889) kriszbon válasza Peaceliker (#69887) üzenetére


kriszbon
őstag

És twine:

Nem csak náluk láttam drágán gépet, hanem szinte mindegyiken.
Sőt ez még "olcsó" is.
Ahol olcsóbb volt, ott más alkatrészekből, vagy nem ilyen tudással, anyagból árulták.

Ilyen árból elég sok mindennel felszerelt gépet építek még a mostani árak mellett is.
Persze nem szúnyogot, hanem igazi gépet. [link]
Óóó.. bakker most néztem hogy már BG nem árulja a kedvenc DYS propjaimat(5043x3) mint ami a fenti gépen van, vagy itt a két nehézbombázó (jobbos 700+g, balos kicsit könnyebb) közül a bal oldalin ami van(szemből nézve) [link]
Pedig nagyon szerettem őket, és már csak egy garnitúra van belőle.
Drágább volt anno is mint a többi, de nagyon feküdte a levegőt, és tudott húzni is rendesen. :-((

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69890) ezoltan válasza kriszbon (#69889) üzenetére


ezoltan
tag

Azért annak a QX-árcímkének csúnyán ott maradt egy kettes az elején...

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69891) ezoltan válasza kriszbon (#69889) üzenetére


ezoltan
tag

Hmm nehézbombázó...
825g száraz tömeggel be lehet szállni? :DDD

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69892) vandor01 válasza ezoltan (#69891) üzenetére


vandor01
őstag

eddig mindenki anorexiazott es gramm nacizott akkor most megfordul a trendi? :)
kinaiak jol meg is lovagoltak..... minnel konnyebb minnel vekonyabb minnel gagyibb... de legalabb jol repul csak olyan aron mint egy korrektebb gep :) vagy meg dragabban mert meg kell fizetni az uj technikat a fejlesztest a 3x-os hype szorzoval :)
825g..... valakinek az osszes gepe nincs 825g..... nalad meg akad par nehezbombazo :) ilyen mobula7pro bol ossze kell szedni vagy 30-at.... sulyban egelban legyen na es ertekben 50 mobula 5000ejro :)
szoval nalad van 3-4 ilyen gép mintha nalam logna a falon 100db mobula7 :DDD :DDD
csak az arakrol.....
a runcam nano 3-as 1,1gramm a kezdo ara meg volt 18-22 ejro ano...
a 14 karatos arany felvasarlasi ara meg 7-8e ft/gramm..... :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69893) Peaceliker válasza kriszbon (#69889) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát egy jobb féle motor 5-6k és egy fc-esc torony legolcsobb is 10-12k most. Ebből már kijön bármelyik apró gép kb... Pedig ez még így nem is repül.
Ami drága az a hd-s gép, de az is van már 140usd ért amúgy.
Persze lehet találni rossz példákat, de próbáld meg reálisan nézni azért ;-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69894) ezoltan válasza vandor01 (#69892) üzenetére


ezoltan
tag

Nem gondolnám hogy “megfordult a trendi”. :)
Inkább azt mondanám,engem nem érdekelt sosem a plusz súly.
Illetve annyiban igen,hogy szándékosan nem törekszem a tömeg alacsonyan tartására,mert abban a stílusban,ahogy repülök,kifejezetten jól jön az ebből származó “tehetetlenség”,szebb íveket lehet húzni,nem olyan ideges,direkt mint egy pillekönnyű építés.

Az én gépeim amolyan “öszvérek”,legalábbis a legtöbbet használt példányok.A magas hatótáv mellett szeretem ha power is van,mert a normál sétatempó számomra túl statikus,kell a repülésbe csempészni némi dinamikát is,ami egy long range-re kihegyezett ultrakönnyű,ion-os setup-pal nem lehetséges.

Az említett 8” tömegére még rájön egy 572grammos 3.3 6S 60c+ egy GoPro és ennek ellenére érzésre úgy megy mint egy 5” ha adok a 80A-es esc-knek. :DDD

A 2306 RSII-k olyanok a motorjai mellett mintha whoop-éi lennének.🤣

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69895) Szancsó válasza Bakter82 (#69885) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Nem lehet, hogy a távirányítóval van gond? Legalábbis nekem volt már hasonló táv gimbal hiba miatt, csak az a roll -t "nyomta" folyamatosan egy kicsit.
Mondjuk az enyém egy FlySky táv és a vezetékek csatlakozásával volt gond benne, kicsit mozogtak és rá kellett dolgozni ragasztópisztollyal + trim -elni rajta picit, azóta rendben van.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#69896) vandor01


vandor01
őstag

Szerintetek???

ISDT Q6 nanot megtolhatom 10A-al?
azt irja a spec hogy
Input Voltage: DC 10-30V
Max Input Current: 9A
laedni pedig Max Charge Capacity: 200W
szoval ha? 30V es 9A val lenne etetve az a kb 270Watt

talaltam egy egesz jo adottsagu etetot.... ez kiszolgalna sokaig! [link]
durva ara sincs 16-19ejro XT60 raaplikalva! :) ingyen szallitas! ket opcioval!
12V es 12A ez kb 140watt
24V es 10A nos ez 240watt

igenam de a max amper 9A nal kicsit magasabb 10A...
mondjuk ha nem lepem tul a 24Vx9A=216watt azaz 200watt felett nem toltok aksit akkor csak nem eri el a maxot..... azaz 200/24=8,3A plus veszteseg 10% szoval max 200wattnyit tolthetek..... igaz a ISDT nem is tud tobbet leadni.... meg nekem sincs 1xre 120watt/h nal tobb aksim....

kit mit gondol??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69897) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Nos senki ezekre? :F :R
A GPS kérdés és az F4 talán Omnibus valami.
Mert gondolom ha csak DFU módra ugrik mikor rádugom, akkor egyáltalán nem tudok belépni és állítgatni.
Még az is lehet hogy működik, de konfigurátor nélkül nem tudhatom.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69898) ezoltan válasza kriszbon (#69897) üzenetére


ezoltan
tag

Miért pont ezt a modult nézed és pont onnan?
Elméletileg tudhatja az 5v-ot,de voltak amiken nem volt bec és csak 3.3-mal üzemeltek.
Lábkiosztást fontos hogy kapj/keress hozzá,nehogy elfüstöljön.

Amúgy olyan mint egy bn180...
De miért nem keresel egy bn220-at tíz dolcsiért és akkor nincs varia..?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69899) Peaceliker válasza vandor01 (#69896) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem így működik a fizika :-) ampert nem lehet betolni, azt csak kivenni lehet. Szóval a táp max 10a t tud, töltő meg max 9et vesz majd fel, ez így jó is.

"Oh my Goa'uld!"

(#69900) vandor01 válasza vandor01 (#69896) üzenetére


vandor01
őstag

Peaceliker
oxa akkor tolhatok ra 30V-ig akar 100A -is legfeljebb max 9A-et vesz fel :)
ja nem.... mert 30x9 270w de csak 200w add le max akkor a felvetel
220nal nem lesz tobb? 220/30 sac/kb ez eseteben 7A vesz fel 30V-en...

de kigondoltam magam.....
valahol irtak hogy ez nem tud 7A nal tobbet folyamatosan is csak 6A
Item not capable of delivering 10A. Maximum was about 7A for short duration, and about 6A continuous. To be honest, I am not surprised, as this unit has no cooling fan,

faja kinai kummantas es vetites ha mar ujonan ilyen? milyen lesz fel ev mulva?
ha csak 6A? akkor 24x6 talan meg van a 140w...?? kerdes meddig? ja a fustig! :DDD
inkabb rendeltem a BG rol URUAV -ot talan ez hozza amit igernek 120w?
de akkor 12x9-et fog max felvenni.... 108w....
egyenlore 100 is eleg lesz.... meg egy kanoc hozza: XT60-5.5x2,5

100w fole menni mar csak draga spec jo cuccok vannak hutes nelkul....
asszem ha tobbet akarok occon? vmi dobozos PC hutott TAPot kell felizzitani!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.