Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) ezoltan válasza vandor01 (#69450) üzenetére


ezoltan
tag

A konfigurátorban beakksizva (prop nélkül) nézd meg,melyiknek mekkora hibaszázaléka van.
Lehet hogy simán megpörgetve a “motors” fül alatt is azonnal megmutatja magát.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69452) vandor01 válasza ezoltan (#69451) üzenetére


vandor01
őstag

na ez jo otlet csak mindenbol a leguccso verzio kene...
4.1.1 fw es 16.71 esc vagy feletti verzio kene...
a cumi hogy a G-L-30 bol a leguccso 16.70

igy az error szint 100% :DD

de vki tud linket a G-L-30.HEX-re 16,71 vagy feljebb kuldje toltom...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69453) vandor01


vandor01
őstag

sikerult.... error level 0% 30seces hajtas utan! DE!

talaltam G-L-30-at 16,9-es HEX-et!
install, beallitas a csuszikkal behuztam amit gondoltam
az en beallitasom csuszik nelkul
P 13/15/60
D 13/15

vissza kell venni ezt a kis mocit mert melegszik de most a tesztre 30 secre a csuszi beallitasokat hasznaltam kicsit visszaveve azaz
P 34/37/24
D 26/27

rovidke tesztre csak jo lesz?
30 sec utan ugy felforrosodtak a mocik hogy a rákent ragaszto megperkelodott azt fustolgott! halisten volt rajta extra ragaszto mielott a motor egett volna szenne.... amugy jobb hatso porkolodott meg a legjobban..... fagyasztoba dobtam visszahult az en PiD emmel meghajtva mind mukodik MÉG error level 0%.... ujrakentem a ragasztot! :)

Miert is kell extra ragaszto???
mert kinai minosegi munka!
az a tekercses alloresz (stator) csak ra van ultetve a kupra semmi stift vagy vmi pedig van horony hozza... nos ha ezt kuldi azember 12Vx8600KV.... akkor kirazodik az alloresz azt koveti a magneses forgoreszt a szoknyat.... addig mig a kabel el nem szakad vagy csatlakozasnal vagy a harang teteje megfalatozza a tekercsek tetejet......sajna igy ragasztoval kell megfixalni.... szetszedni nem erdemes mert a bolha patajat sem lehet megpatkolni.... :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69454) ezoltan válasza vandor01 (#69452) üzenetére


ezoltan
tag

Nem láttam setup-leírást.
Szeparált esc-id vannak,vagy 4in1?
Előtte megfelelően működött?
Motor felcseréléssel próbáltad esetleg kiszűrni,hogy szabályzó vagy motor-probléma?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69455) vandor01 válasza ezoltan (#69454) üzenetére


vandor01
őstag

tegnap raktam ossze... ez egy kis fos tyro69 ezzel a cucal 4 in 1
igy az uj ESC hex utan mintha jo lenne?? majd hajtaskor kiderul!
az is megfordult a fejemben hogy esetleg propeller "csuszott" meg? mert nem csavaros van fent hanem a gyari racsusztathatos.... igaz azt is ragasztottam de ki tudja ma mar a ragaszto sem ragaszto? :DDD
koszii... majd kesobb kiderul mit alkottam? :)
de megprobalom.... szarbol varat epiteni! :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69456) ezoltan válasza vandor01 (#69455) üzenetére


ezoltan
tag

Nem megfelelően rögzített propeller is okozhat hasonló anomáliát.
Sajnos a Tyro család a hazai tesztek,tapasztalatok szerint is hírhedt,az átlagosnál jóval alacsonyabb minőségben sikerült ez a széria.
Remélem megoldódik ez a jellegű probléma.Ami még kifejezetten ajánlott,körben a karbonlapok rétegezésének megfolyatása pillanatragasztóval (egyébként is hasznos művelet).
Van,akinek rep közben behatás nélkül szétmállott a kar szerkezete.
Azért lehúzott vtx-szel és propik nélkül hosszabban is tesztelném,hogy viselkednek azok a motorok.
Ne pörgesd túl “üresben”,nagyon könnyen csapágyasodnak.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69457) vandor01 válasza ezoltan (#69456) üzenetére


vandor01
őstag

jaja folyatom mindet amit epitek! utanna csak ugy csillog :)
sot elotte meg az eleket is letorom reszellovel! :)
ne vagja el a kabelt, gumit, tepozarat....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69458) ezoltan válasza vandor01 (#69457) üzenetére


ezoltan
tag

Jópofa kis szúnyogok.
Látszik hogy igényesen építesz.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69459) SpydeR3412 válasza ezoltan (#69456) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez a tyro69 kicsit más, mint a nagyobbak. Mármint abban az értelemben, hogy a váz itt kegyetlen jó (nem válik szét, nem törik), de az fc/esc itt is ugyanolyan kuka. A motorok pedig bitang jók (bár ez igaz a 109esre is) voltak kezdésnek, de már a silányokat adják a géphez is, külön is. Bg-on meg Alin is. És ezek már láthatóan rángatnak fpv-ben, simán nézve meg szépen futnak.

[ Szerkesztve ]

(#69460) ezoltan válasza SpydeR3412 (#69459) üzenetére


ezoltan
tag

Ezt nem hallottam,nyilván egyébként is hullámzó a minőség,illetve volt pozitívabb tapasztalat is az alapvetően gyenge színvonalú gépekkel.
Az erősnek mondható váz már előrelépés akkor.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69461) cd334


cd334
tag

Postásposzt :)) :DD

Flysky i6x leváltva.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69462) Saccco válasza cd334 (#69461) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vacc disz kerek? :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69463) cd334 válasza Saccco (#69462) üzenetére


cd334
tag

Vászt makogsz? :)) :D

(Jobb oldalt a képernyő mellett?)

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69464) Saccco válasza cd334 (#69463) üzenetére


Saccco
nagyúr

Annyira nem követtem a témát újabban, hogy nem is hallottam erről a rádióról. :B :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69465) ezoltan válasza Saccco (#69462) üzenetére


ezoltan
tag

Lehet hogy túl fiatal Hofihoz :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69466) blackfly válasza Blizzardking (#69418) üzenetére


blackfly
tag

Szia! Nem vagyok flysky guru, de a programozás sikerült, és osd-n már frankón mutatja az rssi értéket.

(#69467) SpydeR3412 válasza blackfly (#69466) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Hova kötötted a 4. kábelt?

(#69468) blackfly válasza SpydeR3412 (#69467) üzenetére


blackfly
tag

Ez alapján csináltam. Egy fs-a8s. Csak 3 vezeték kellett DAT, CLK, GND. Tápot a drónról kapott. Nem forrasztottam, 3 gombostűt nyomtam a forrasztási pontokra. Egy kézzel tartottam, másikkal kezeltem az egeret.

(#69469) twine


twine
addikt

Udv urak!

Megjött a fatshark 18650-es aksi tartóm...
Erősen csalódott vagyok...
2*2db Samsung 18650-es aksim van itthon...
Egyszerűen képtelenség bezárni a "doboz' ajtaját ezekkel az aksikkal :U(2-3 mm biztos hiányzik)
Mit rontok el?
Vagy mit tegyek?
Más márkával működhet?
Járt már így valaki?
HobbyKing-rol rendeltem, így talán nem is valami utángyártott hamisított szemét...
De akkor meg hol a hiba? :F

[ Szerkesztve ]

(#69470) fape válasza twine (#69469) üzenetére


fape
senior tag

Milyen aksid van? Védett és buttom top? Azok a leghosszabbak. Próbálj rá egy nem védett flat top-osra. Védelem úgy is van a szemüvegben, 7V (3,5/cella) alá nem fogja engedni szemcsit. A védelem úgy is 3V alatt játszik csak.

Mooch-nál érdemes szétnézni, szemcsibe minél nagyobb kapacitású kell. FS szemcsinél úgy is bukod jó részét a ~7V-s határ miatt.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69471) ot93 válasza cd334 (#69461) üzenetére


ot93
senior tag

majd egy véleményt szívesen olvasnék :D
Amúgy a hall-os verzió ez?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69472) cd334 válasza ot93 (#69471) üzenetére


cd334
tag

Igen hallos. Egyenlőre a első dolgokon vagyok túl. Gyári állapot backup, firmware update, alapvető beállítások. Sikerült létrehozni pár modellt és már túl vagyok egy bind-en és repül is vele. Szokni kell a flysky után, sokkal több mindent lehet állítani és sokkal logikusabb is. Meg kell majd szokni az új kiosztás is, meg azért ez méretre is nagyobb.
Repülni nem tudom mikor fogok, mert eléggé sok a melóm.

Gondolkodom egy utólagos TBS crossfire micro tx 2 kezdő szetten is, de az lehet jövőre lesz csak, bagy karácsonyra.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69473) SpydeR3412 válasza blackfly (#69468) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi megnézem.

(#69474) JozsBiker


JozsBiker
aktív tag

Sziasztok !

Kb. egy éve vettem a gyerkőcöm Rayline R250 drónjához egy ilyen [link] akksi szettet, mert amit hozzá kaptunk felpúposodott. Tulajdonképpen jól is szuperáltak, bár csak néhányszor használtuk. Az idén még nem is nagyon drónoztunk, most szerettünk volna, de amikor előszedtük az akksikat, a 4 -ből 2 erőteljesen fel volt púposodva, a harmadik is "kövérkés" volt. Eddig úgy tudtam, hogy a túltöltést nem szeretik, de ezek álltukban púposodtak fel :F . Tudnátok ajánlani nem aranyáron levő töltőt és akksikat, amiket érdemes megvenni ehhez a drónhoz ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#69475) ot93 válasza JozsBiker (#69474) üzenetére


ot93
senior tag

Lehet, hogy állásukban lemerültek olyannyira, ami már nem tett nekik jót. :F
Meg kéne mérni a feszültségüket, abból lehet látni, ha túlságosan lemerültek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69476) SpydeR3412 válasza JozsBiker (#69474) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Feltöltve nem szabad pár napnál tovább tárolni, de lemerülve sem. 3.7v-3.8v között érdemes
Töltő 1
Töltő 2

(#69477) SpydeR3412 válasza blackfly (#69468) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Tud valaki szoftverezés mentes megoldást flysky rssi kijelzéshez?
Létezik megoldás, mert régen volt rssi-m, de már egyáltalán nem emlékszem, hogy volt megoldva sajnos.

(#69478) Blizzardking válasza blackfly (#69466) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem nem sikerült sajnos. :(
Nekem a chip lábaihoz kellett nyomnom az érintkezőket, mert nincs kivezetve a dat és clk (RX2A Pro).
Egyszer tudott csatlakozni, de nem tudta kiolvasni a firmware-t, azt írta hogy írásvédett. Utána már folyton csatlakozási hibával elszállt. Az ilyen tizedmilliméteres elmozdulások is számítanak.
Én teljesen leforrasztottam a vevőt a kopterről, és a programozó stickről tápláltam meg, 5V, gnd, és a proci lábaira ment a dat/clk. Lehet hogy még megpróbálom egyszer másfajta tűkkel, de most visszaszereltem és repkedek vele inkább.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69479) fape válasza SpydeR3412 (#69477) üzenetére


fape
senior tag

Milyen távod van? Mert i6-ra van custom firmware amiben ki lehet rakni az rssi-t egy külön csatornára.

Ez újabb: FlyPlus: 14-Channel Firmware for FlySky i6

Get RSSI as PPM PWM SBUS IBUS

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69480) twine válasza fape (#69470) üzenetére


twine
addikt

Szia! Szeretném megköszönni a segítséget :R
Első lendületemben valóban csak a pozitívnál "bütykös" aksikat próbáltam a tartóban...
Miután írtad, kipróbáltam a "bütyök" nélküli aksikat is benne, és patent lett...
Nem gondoltam volna, hogy ekkora méter neki különbség van a kettő között.
Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#69481) fape válasza twine (#69480) üzenetére


fape
senior tag

Úgy látom a képet pont kihagytam a múltkor, de jó lesz még most is :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69482) Fuhur válasza fape (#69481) üzenetére


Fuhur
kezdő

Ezt az infót én is köszönöm. Nekem eddig csak "normál" aksijaim vannak. De ha veszek még, akkor most már tudni fogom, hogy erre is figyelnem kell. :C

(#69483) twine válasza twine (#69480) üzenetére


twine
addikt

"méter neki"= méret beli :B :DDD
Hülye autocorrect

(#69484) cd334 válasza SpydeR3412 (#69477) üzenetére


cd334
tag

Egyes RX-ek az egyik csatornán kitolják magukból az RSSI jelet, iylen FLI14+(AUX10), Oversky XR602T(AUX12). Vagy a hivatalos FlySky RX-t lehet "megokosítani" itt vagy itt találsz infót.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69485) Saccco válasza fape (#69481) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tolómérővel jó ezeknek a hosszát mérni.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69486) Fuhur válasza Saccco (#69485) üzenetére


Fuhur
kezdő

A tolómérővel csak óvatosan! Szikra meg füst lehet belőle ha csak úgy "natúr" rámérsz mivel egy normális tolómérő fémből vagyon.

(#69487) fape válasza Fuhur (#69486) üzenetére


fape
senior tag

Sztem pont ezért volt ott a ;] a végén :D
De ahogy kép is mutatja piros vonallal kell mérni :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69488) SpydeR3412 válasza fape (#69479) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

& cd334
Köszi. Egy Jumper t8sg-m van, de sajnos a firmware csere is szoftverezésnek számít nálam. Szóval fizikailag szeretném megoldani a dolgot.
Van egy 4.kábel is, gondolom azt kéne kötni egy uartra talán es ott állítani vmit? :F

[ Szerkesztve ]

(#69489) JozsBiker válasza SpydeR3412 (#69476) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Ha rendszeresen használnánk a drónt ez azt hiszem nem lenne probléma, de így elég macerásnak tűnik, az akksik feszültségének folytonos nyomonkövetése. Köszi a töltő tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#69490) Blizzardking válasza Saccco (#69485) üzenetére


Blizzardking
őstag

:DDD :C good one

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69491) cd334 válasza SpydeR3412 (#69488) üzenetére


cd334
tag

És milyen vevőd van?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69492) SpydeR3412 válasza cd334 (#69491) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez most fs-rx2a pro

JozsBiker: nem kell folyamatosan figyelni. Amikor nem használod pár napnál tovabbig, akkor le kell meríteni 3.8v-ra és ennyi.

(#69493) JozsBiker válasza SpydeR3412 (#69492) üzenetére


JozsBiker
aktív tag

Oké, már csak az a kérdés, hogy álltában milyen gyorsan merül.

(#69494) cd334 válasza SpydeR3412 (#69492) üzenetére


cd334
tag

Akkor lehet a legegyszerűbb vevőt cserélni. Jumper T8 ugye multiprotokol, akkor lehet akár egy frsky xm+, vagy fli14, fli14+, oversky XR602A.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#69495) fape válasza SpydeR3412 (#69488) üzenetére


fape
senior tag

Azon deviation tx van? Akkor esetleg ez: How to setup Flysky RSSI (LQI) with a Jumper T8SG and Betaflight

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#69496) SpydeR3412 válasza cd334 (#69494) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Csak most ez a vevő van, ezzel kell megoldani.
Persze a Jumper visz mindent, de mostanában az frsky-okat hiába bindelem (ezzel vagy az xlite-al), nem armol és bf sem látja őket. Próbáltam vagy 4 fajtát.

Fape: köszi, meglesem este.

(#69497) szasza0802


szasza0802
tag

Sziasztok. Nemrég kaptam kézhez a 2020-as verziót.
Több gondom is van vele.
1. A Fimi Navi 2020 app egy Lenovo Tab3 7-es tablet és egy Huawey Y5-ös telefonon is azt írja telepítés után, hogy "Sorry the app is abnormal will exit" és kilép. A Xaiomi Redmi 4x telefonon frankón működik de nem akarom a munka eszközömet erre használni.
Sehol nem találtam megoldás, hogy a két másik gépen miért nem működik az app.
2. Külföldről a Banggood oldaláról vásároltam az ott lévő hivatalos Xiaomi áruházból egy Xiaomi Fimi x8 se 2020 típusú drónt.
A vásárlás után a kicsomagolást követően hibát nem észleltem semmin. A készülék üzembe helyezése során a leírásnak megfelelően először a hivatalos oldalról letöltöttem a telefonomra a Fimi Navi app 2020 nevű applikációt. A szükséges beállításokat a telefonomon elvégeztem, majd a kontroller kalibrálásának álltam neki.
Ennek során azt észleltem, hogy a jobb oldali irányító kart nem, lehet megfelelően kalibrálni, rossz pozíciót mutat folyamatosan, azaz a kar közép állásban is a telefon kijelzője azt mutatja, hogy jobb irányba húzott állapotú.
Többszöri próbálkozás és mozgatás során sem jött helyre a jobb oldali kar pozícionálása.
Mivel a kar állása pontatlan feltehetően a drón felszállást követően jobbra fog húzni, ami így irányíthatatlan. A hibáról videót készítettem, mely az alábbi linken érhető el:
[link]
Gőzöm sincs mit tudnék vele csinálni, eddig sem a Xiaomitól sem a Fimitől sem a banggoodtól érdemi választ nem kaptam.
3. Ez már az én tudatlanságom: mikor a firmwaret akarom frissíteni a Fimi Navi app-ban akkor azt írja, hogy nincs elég hely az SD kártyán. Na most a frissítést a telefonra akarja tenni ?(ill az abban lévő SD kártyára) vagy a madárban lévő 64 Gb-os Scandisk u3-as kártyára? A telón lehet nincs elég hely. De mikor rámegyek a play áruházra és ott keresem ki az appot nem írja, hogy lenne frissítés hozzá....
4. A leglámább kérdés, szerintem a videó felvételt a gép a hasában lévő SD kártyára tteszi és nem a telóra, jól gondolom? Ma próbltam kicsit repülni (a hibás stick ellenére), de hiába nyomtam rá a felvétel gombra nem rögzült se fotó se videó sehova.
Akinek van türelme a fenti pontokra nekem szájbarágósan válaszolni, annak nagyon megköszönöm, eddig analóg drónom volt, ezek a kérdések most újak nekem.
köszi.

(#69498) szasza0802 válasza szasza0802 (#69497) üzenetére


szasza0802
tag

Az előzmény lemaradt...:
Sziasztok. Nemrég kaptam kézhez a 2020-as verziót.
Több gondom is van vele.

1. A Fimi Navi 2020 app egy Lenovo Tab3 7-es tablet és egy Huawey Y5-ös telefonon is azt írja telepítés után, hogy "Sorry the app is abnormal will exit" és kilép. A Xaiomi Redmi 4x telefonon frankón működik de nem akarom a munka eszközömet erre használni.
Sehol nem találtam megoldás, hogy a két másik gépen miért nem működik az app.

2. Külföldről a Banggood oldaláról vásároltam az ott lévő hivatalos Xiaomi áruházból egy Xiaomi Fimi x8 se 2020 típusú drónt.
A vásárlás után a kicsomagolást követően hibát nem észleltem semmin. A készülék üzembe helyezése során a leírásnak megfelelően először a hivatalos oldalról letöltöttem a telefonomra a Fimi Navi app 2020 nevű applikációt. A szükséges beállításokat a telefonomon elvégeztem, majd a kontroller kalibrálásának álltam neki.
Ennek során azt észleltem, hogy a jobb oldali irányító kart nem, lehet megfelelően kalibrálni, rossz pozíciót mutat folyamatosan, azaz a kar közép állásban is a telefon kijelzője azt mutatja, hogy jobb irányba húzott állapotú.
Többszöri próbálkozás és mozgatás során sem jött helyre a jobb oldali kar pozícionálása.
Mivel a kar állása pontatlan feltehetően a drón felszállást követően jobbra fog húzni, ami így irányíthatatlan. A hibáról videót készítettem, mely az alábbi linken érhető el:

https://www.youtube.com/watch?v=14q8BEn8gxY

Gőzöm sincs mit tudnék vele csinálni, eddig sem a Xiaomitól sem a Fimitől sem a banggoodtól érdemi választ nem kaptam.

3. Ez már az én tudatlanságom: mikor a firmwaret akarom frissíteni a Fimi Navi app-ban akkor azt írja, hogy nincs elég hely az SD kártyán. Na most a frissítést a telefonra akarja tenni ?(ill az abban lévő SD kártyára) vagy a madárban lévő 64 Gb-os Scandisk u3-as kártyára? A telón lehet nincs elég hely. De mikor rámegyek a play áruházra és ott keresem ki az appot nem írja, hogy lenne frissítés hozzá....

4. A leglámább kérdés, szerintem a videó felvételt a gép a hasában lévő SD kártyára tteszi és nem a telóra, jól gondolom? Ma próbltam kicsit repülni (a hibás stick ellenére), de hiába nyomtam rá a felvétel gombra nem rögzült se fotó se videó sehova.

Akinek van türelme a fenti pontokra nekem szájbarágósan váalszolni, annak nagyon megköszönöm, eddig analóg drónom volt, ezek a kérdések most újak nekem.

köszi.

(#69499) szasza0802


szasza0802
tag

Bocsi a duplikálásért, több fórumban is írok, mert ötletem sincs mit tegyek ....

(#69500) blackfly


blackfly
tag

Sziasztok!
Van egy betafpv 85x em, amin még 3.5 ös betaflight van. Mivel lesz jobb ha frissítem 4.2 re? Illetve ha jól tudom nem illik ekkora verzió ugrásnál visszatölteni a beállításokat mentésből. Nulláról nehéz repkésessé tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.