Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) ezoltan válasza cd334 (#69950) üzenetére


ezoltan
tag

Én repülőn már rég használnám ha rendben lenne,de amíg random lefagyogat akár 200m-en belül sokszor reboot-ig,addig nem érdekel.
Próbáltuk,nem olvastuk/hallottuk.

Emiatt nem fogom megtörni a megvigyázott,féltett gépe(i)m,az biztos.Forrja csak ki magát,úgyis ez lesz a jövő,nem szalad el.
Addig viszont repülni “kell”. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69952) twine válasza cd334 (#69950) üzenetére


twine
addikt

Őszinte leszek...
Engem kicsit hajt a munkám is....itt is említettem már sokszor, hogy elég régóta állok kamera mögött, és ebből adódóan, akad munkám is elég sokszor a Phantommal...
Ennek a munkának egy része az autosport, ahová elég sokat dolgoztam be a Phantommal, de egy ideje kevésnek érzem a phantomot hozzá, hiszen sport mod ellenére is állva hagynak sokszor az autók...

És akkor itt ér(ne) össze a hobby és a munka,,,
Ha csak és kizárólag hobby lenne, maradnék a kertben és a környezetemben ahol lakom...
Bármerre indulok, mindenhol f@sza "raceres" pálya van a környezetemben, De:
ott a munka, ahol igazán jó hasznát venném egy 5"-6"-os gépnek egy goproval...
Na erre gyakorlatoznék jelen állás szerint a kis géposztályban, hogy aztán a végén, ha már érzem magamban annyit, beruházzak egy értelmes gépre....
(Álmom melóra, egy Armattan chameleon, vagy marmotte amit készen rendelnék Armattanéktól,,,én nem szeretnék építkezni :B :B )

Na most ehhez a munkához, vagy géposztályhoz meg elég jól jönne a DJI allinone rendszere...
(Analog) Hobbizni meg tudnék a DJI FPV szemüvegre akasztott vevővel...

Ugyanakkor meg ezoltan-nak is ugy gondolom igaza van, azért egyelőre azt olvasom, mindenhol hogy analog vonalon a HDO2+rapidfire, egy elég jó holmi,,,
valszeg az ilyen kezdő "p@rasztgyereket" mint én, ez is tökéletesen kiszolgálna...

Csak, és ezzel ezoltan-nak is válasz, én bevallom kicsit félek attól, hogy gyorsan ránk fog robbanni a digitális fpv mostantól....
gyorsabban mint gondolnánk.... :U

Mert ha jól rémlik a DJI az FPV szettjét alig több , mint egy éve mutatta be...
és mostanában látom elég durván terjedni....egyre több emberen látom, van már nem DJI cucc is, ugye a Caddx vista...egyre több gyártó árulja már az erre a rendszerre konfigurált gépét...
Most már itt az előrendelhető "digitális whoop...."

a tévedés jogát fenntartom, mert tényleg csak találgatok, de nekem olyan az érzésem, hogy eddig nőtt a digitális fa,,,még csak virágzott, a gyümölcs is növögetett rajta, de én "félek" attól"
, hogy most nagyon hirtelen fog beérni a digitális gyümölcs...
:U

(De ez nyilván csak egy személyes találgatás)

(#69953) kriszbon válasza ezoltan (#69935) üzenetére


kriszbon
őstag

Próbálj választani másik rádióvevőt.
Bár most ennél csak pár ezret változik, úgy látszik akkor meg az számít hova szállítanak.
Had szívjon még többet az a b@rom Magyar a kevés fizetése mellé. :-(

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69954) ezoltan válasza kriszbon (#69953) üzenetére


ezoltan
tag

Nem is gondoltam hogy ekkora differenciák lehetnek.🤦‍♂️
Én úgy voltam vele hogy számomra max 40k-t megér.

Ha csak azon múlik hogy mennyire tudok rá vigyázni,a többi gépemből kiindulva örök darab lesz,főleg bent 2s-en lavírozva.😀
Majd kiderül.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69955) Blizzardking válasza twine (#69952) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az hogy a gép mit rögzít, és az hogy te mit látsz a szemüvegben, két teljesen külön dolog. Attól még tud kurvajó minőségben rögzíteni hogy te egy analóg szemüvegben követed az autókat. Nem kell neked ugyanazt látni, ott a minimális késleltetés és a stabil működés a lényeg. Digi szemcsinek szerintem pont akkor van értelme ha valaki magát akarja kényeztetni és élményrepkedni. Melóra egyelőre :N
Főleg ha százötvennel száguldozó autók között repkednél vele.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69956) twine válasza Blizzardking (#69955) üzenetére


twine
addikt

"autók között repkednél vele."
Mielőtt esetleg félre siklanak az infók, tereprallyról van szó, és nem között, hanem mögött, mellett,,,,ahogy eddig is a phantommal, a biztonságot maximálisan szem előtt tartva...
(Ezt csak azért tartottam fontosnak, nehogy az legyen, hogy mit képzelek én ezzel a tudással!?)
;)

De a lényeget leszűrtem, és értem... :R :R
Nem akarnám letagadni, valóban kényeztetném is magam szívesen a képminőséggel, de amit még fontosnak tartok az a papíron 4km range, amit (ismét egy magyarázkodás), a phantomnál sem használok ki, mert meló közben mindig van visual contact a géppel...nem nagyon dolgozom távolabb vele...
Pusztán a biztos jel érdekel kisebb de rosszabb környezeti viszonyok között is akár...
ezoltan azt mondja, nem volt stabil a jel, akár el is dobta teljesen,,,,
hiszek neki, egy pont minusz a DJI-nak...

A másik mínusz pont nekem, mert a tudatlanságom miatt nem tudom, egy long range gép mit tud,,,milyen távolságot, milyen viszonyok között...
ha ugyanazt tudja mint a dji, akkor talán tényleg nem kérdés...

a plusz pont a DJI-nak részemről, az eddigi munkásságuk...
amit gondolom felhasználtak az FPV rendszerüknél is...
Nekem a phantomokkal még soha nem volt bajom... mindig jó minőségű képet kaptam szakadás nélkül...

Magyarul szeretném hinni, hogy egy gyakorlott cégről van szó, akinek mind kamerában, mind képátvitelben van tapasztalata....

és egyben köszönöm a véleményeket,,,egyelőre ugy látom itt mindenki inkább a jó minőségű analóg felé terelne... :R :R

(#69957) twine válasza ezoltan (#69954) üzenetére


twine
addikt

Szerettem volna kérdezni tőled, mint aki 5-6"-al "játszik " főleg, és long range-el is foglalkozik, meg persze mindenkitől, hogy erről a konfigról mi a véleményetek?
Régóta szerelmes vagyok ebbe, de ugye először meg kell tanulni kicsiben játszani, hogy aztán menjen a nagyobb gép is...plusz hát anyagilag sem megy minden egyszerre...
De a konfigról a vélemény nagyon érdekelne...

Más:
16V 100uF helyettt 16V470uF kondi kerül az xt30 tápcsatlakozóra, mi történik? Baj az?
Banggoodon a külön rendelhető Mobula xt30 tápkábelen/csatlakozón 100uF van ha jól látom, nekem viszont ma jött egy raklap 470uF kondi...
Nagyon elrontom vele? :B :F

(#69958) Peaceliker válasza vandor01 (#69946) üzenetére


Peaceliker
őstag

Annyira imádjátok elővenni a szélsőségeket...persze mert ezzel lehet legjobban alátámasztani azt, amit gondoltok (ahelyett, hogy próbáltátok volna.) ;)

Amúgy ennyit tényleg nem ér, de nem is ennyibe szoktak kerülni. Inkább 130 usd max. És akkor abból kb 20k huf a hd rögzítő cucc, ha az nem kell akkor 80-100ra jön k egy egybe gép, ha ügyes az ember épít magának olcsóbban.

Az ősi semmi grammos 1103 meg társai motorok főleg a 0703 meg ezek viccek voltak, és első szériában milyen legyen? Az első 2204 de tovább megyek 1804 meg 1806 mi volt? Dög nehéz gyenge szar, nem!? :)

De eltelt azóta pár év, hogy a whoopok ősével foglalkozták és ma már nem nagyon törnek motork, nem esnek szét, nem esznek sokat és még jól is repülnek. :) Mindezt sokszor 70 dolcsi körül 4-8 dolcsis akkukkal :)
De senkit nem akarok semmire rábeszélni, én nagyon megtaláltam magam ebben a whoop/toothpick vonalban, életemben nem építettem még ilyen könnyen gépet és nem fogyott még ilyen kevés váz/motor stb. Csak az zavaró/furcsa nekem, hogy feltevésekre alapozva vagy több éves tapasztalatra fogalmazol meg "örök igazságokat". :)

Stock piddel, legtöbb gépem már úgy repül jól ha fent a 4.1 bf 48khz rpm filter és semmi más. Flowless, 5 colos gépem nem vt ilyen sima röptű sosem, pedig pidelgettem, fc softmountoltam anyám kínja :)
Bár ahogy látom azt írod nagyobb gépeknél is így van ma már, ez meg faja dolog. Régen sok időm ment el pid el, ha egyszer előveszem újra, akkor ezek szerint faszán repül majd egyből :D

(#69941) ezoltan

Kevés a cella, kell a sok KV

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69959) Fuhur


Fuhur
kezdő

Azért a digitális VS analóg rendszereknél ma még két dolog az analóg felé billenti a mérleget.
Az egyik a késleltetés. Ha cikázol a fák között akkor a DJU-nál ma is megszokott -egyébként kiváló digitális átvitel- késleltetése már határeset lehet. Persze ez javulni fog, de ma még...
A másik a digitális rendszereknél a vétel romlásakor viszonylag hamar megáll a kép, mit a hal szeme. Analógoknál ha szakadozott is, meg zajos is, de még menthető a gép. Egy beállt digitálisnál amelyik egy újabb értelmezhető frémre vár már várni sem érdemes.

Persze pro és kontra mindkét rendszerhez van. De én FPV-hez még biztosan sokáig analógot fogok használni. Ha meg tájkép akkor nekem a DJI digitális rendszere tökéletes.

(#69960) ezoltan


ezoltan
tag

A marketing-dumát félretéve illetve az első bekapcsolás okozta eufórián átesve azért vannak még javítandó dolgok a DJI-nál.

Az ipd nem igazán széles határok között állítható,két kolléga is szenved emiatt.
Head strap,illetve arc-szivacs cserélendő,annyira gyenge minőségűek.Gyári antennák szintén,kipróbálni jók de ég és föld egy utángyártott (egyébként elég borsos) szettet feltekerve.
Dc csati szinte ellenállás nélkül kicsúszkál illetve egyéb apróságok.
Fontosabb hogy hiába az “új” 50Mbps update,látszólag mindentől függetlenül a közelben is be-bekockásodik,ami a legrosszabb,random képes hol kifagyni,hol akár restartolni is.
Maga a kép szép nagyon,de nem olyan folyamatos,”fluid” mint az analóg.
Nyilvánvalóan idővel kijavításra kerülnek a főbb hibák és egyéb upgrade-ekkel igazán élhetővé lehet tenni a készüléket,de ez még szerintem gyerekcipő.
Működik a rendszer,de nekem még nincs és egy darabig nem is lesz benne bizodalmam.
Ahogy kinéznek a dolgok,előbb váltok repcsin 1.2 analógra,mintsem digitálra. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69961) twine válasza Fuhur (#69959) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm neked is... :R

A Fatshak (betateszt)digitális rendszerét elvileg ép ezért dicsőitik sokan, mert állítólag ők valahogy másképp oldják meg a digitális kép "szaggatását"...ők valahogy "pixelre" bontják és szétszorják, azaz, ugy kockásodik, mint az analóg jel, és nem megszakad "telibe" a kép...
"konyhanyelven" valami ilyesmi infót véltem felfedezni az első tesztekben, és infó morzsákban... :B :U

(#69962) twine válasza ezoltan (#69960) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69963) vandor01 válasza Peaceliker (#69958) üzenetére


vandor01
őstag

faja porog a topik :)

ezert jo ez a hobby mert ma mar nem kell mindenkinek egy oskori feltonna 5 collossal analog receiveressel repkednie..... mindenki valaszthat maganak amit szeret.... ha HD-es vagy digitalis vagy akarmi? vegye meg amit szeret :)

en probaltam kicsit de
1. 1xruen egy meret alatt nem szeretem
2. keroban repulni nem birom
3. ide oda csapom a kemeny cuccoknak.... meg amugy kis fos lakasban?
4. aztan a sebesseg.... ha gyors akkor mint a 3.as
5. ha lassu akkor meg tetuzes :)
6. ma mar kozepszar gép egyarban van kicsi kozepes vagy nagy

szoval kicsi a motor meg magas KV.... es LEHET ma mar stabil a minoseg etc.....
a kefesbol is a minimum 8520 szeretek de ma mar inkabb 1020...
ami kisebbek voltak azoktol megszabadultam....
8520/1020..... es igen ezek mar jok kinti hasznalatra...
lehet kisebb kertbe mar sok is... :F :F

analog digital....
biztos digital lesz a befuto..... 5 evvel ezelott csak analog receiverek voltak "olcson" elerhetoen aztan mara 5 ev mulva ki is hasznal analog nagy bumszli receivert labankent kulon funkcioval?? biztos vki.... akik szeretnek epiteni?
szoval elobb utobb meg 5ev? es nagyon sokan digitalban nyomjak majd???

de ma?
sokba kerul csak hogy a magam kenyelmeert oromomre 10x-es budgetbol tartsak digital FPV-et egyenlore boven jo az analog......
szeretek strandra jarni vehetnek ferrarit is es csapathatnek vele a videki strandig a magam kenyelmeert oromomre..... de levisz a suzuki is..... folesleges a ferka..... de ha egy arban is lenne a ferka? akkor is sokat zabal :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69964) Peaceliker válasza vandor01 (#69963) üzenetére


Peaceliker
őstag

amúgy 65, 75 whoop szinte törhetetlen előbbi elég kezes ahhoz hogy bent ellötyögjön vele az ember. 1s en. És azért már bőven többet emelnek, mint anno 55mm propos kefés 55g os csodák. :D Azzal bent szenvedés volt, mert ahogy mondtad is, azokkal lendületből lehetett csak értelmesen. :)
Egy próbát szerintem megérne. Mobula6 néha 75 usd körül van, ha nem jön be 1 nap alatt eladod árában ;)
Amúgy 75ös gépen kint marha magasról nem lassan csapkodtam már mindennek is, canopy tört, meg persze prop. De váz még kb egyben, kamera, lap,motor nem sérült.
Toothpick más, de nálam eddig az is kármentes pedig nem kímélem.

8520 1s en fos vt mert nehéz, 2s en nem vt rossz, de egy 0803as 75ös gép 2s en keresztbe lenyeli és 28g a gép, 300as 2s akku elég neki szal akkor 45g auw?
De azt mondom, próbáld ki!!! Nem tudsz bukni rajta amikor akciós a gép, mobula7 is nemrég vt 70 usd körül.

Digit cucc engem mondjuk nem érdekel. Nekem elég ez a képminőség, úgyis határaimon túl nyomom, mert az jön be, akkor meg nem érek rá pixeleket számolgatni...meg egy spúr paraszt is vagyok. :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#69965) twine


twine
addikt

Srácok!
Bocsánat hogy "türelmetlenkedek",csak nagyon forrasztanék :B :B
"16V 100uF helyettt 16V470uF kondi kerül az xt30 tápcsatlakozóra, mi történik? Baj az?
Banggoodon a külön rendelhető Mobula xt30 tápkábelen/csatlakozón 100uF van ha jól látom, nekem viszont ma jött egy raklap 470uF kondi...
Nagyon elrontom vele? :B :F"
tudtok erre valamit mondani?

(#69966) DJGABI válasza twine (#69965) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] hobbielko topig, szerintem előbb válaszolnak.

a volt szám stimmel, szóval nagyon elrontani nem tudod. gondolom vagy jobban fogja szűrni a tüskéket vagy kevésbé. de úgy rémlikj volt valami elemezgető cikk is erről, hogy hogy jutottak erre hogy kondit kell beforrasztani, sztem ott is lehetnek alternatívák

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#69967) twine válasza DJGABI (#69966) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69968) Fuhur válasza twine (#69965) üzenetére


Fuhur
kezdő

Jó lesz.
Csak a polaritásra figyelj!

[ Szerkesztve ]

(#69969) Peaceliker válasza twine (#69965) üzenetére


Peaceliker
őstag

nehezebb lesz ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#69970) Blizzardking válasza twine (#69965) üzenetére


Blizzardking
őstag

Abból a szempontból még jobb is, hogy a bedugáskor keletkező tüskét jobban szűri, tehát jobban védi a lapot. Minden mást leírtak, nehezebb és ha elcseszed a polaritást akkor felrobban. :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#69971) ezoltan válasza twine (#69957) üzenetére


ezoltan
tag

Ez a váz elviszi a hátán az egész konfigot.Remek darab.
Úgy összességében szerintem a gép is jó,nyilván össze lehetne pakolni olcsóbban is.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69972) Peaceliker válasza twine (#69957) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát ez mocskos drága így. Akkor már inkább csak a váz, de én arra is spur vagyok adni ennyit. Itthon akkor inkább veszek hazai gyártmányt fele ennyibe... Lehet nem ilyen csinos meg hype, de fpv ből nem látszik ;-)
De így egyben sztem irreális drága, inkább építs.

Amúgy 5 colos gépet sokkal könnyebb vezetni, mint a kicsiket, tanulni könnyebb azzal ;-)

"Oh my Goa'uld!"

(#69973) twine


twine
addikt

Elnézést, hogy nem emelek ki külön mindenkit...
köszönöm a topicnak a segítségeket, infókat... :R
Kondit akkor ma feldobom a kábelre...

Gép:
Építeni szerintem nem fogok...
nem értek hozzá igazán, és ahogy látjátok, engem nem is hajt a vágy, hogy igazán beleássam magam, milyen esc-hez milyen motor, milyen "bisz"-hez, milyen "basz" :B :D
A repülés, okoz- okozna örömöt...és tetszenek a szép gépek is, de az építés semennyire :( :B

Látom, és megtanítottátok nekem, hogy ebben a sportban nincs olyan hogy "b@sztatás" nélkül...Elfogadtam, megértettem, hogy valamit mindenképp kell szöszmötölni, de ha egy gyártó gépe jól kiforrott, rendben összeválogatott cuccokból össze van rakva,drágábban, akkor ez lesz az én, és tudatlanságom "adója ".

Mint ahogyan autót sem tudok szerelni. hiába vehetem meg az alkatrészeket hozzá, és sokkal olcsóbb lenne, ha én cserélnék ki bizonyos dolgokat, mégis szervizbe viszem... :B

Van amit kedvem van megcsinálni, mint pld a p@r@sztfatshark projekt volt, de van amiből tudom , mert megtanultam rég, hogy jól nem fogok belőle kijönni...

Viszont én kérdeztem, ti elmondtátok....ezért aztán nagyon hálás, vagyok, és köszönöm szépen a véleményeket :R :R

(#69972) Peaceliker:
"Amúgy 5 colos gépet sokkal könnyebb vezetni, mint a kicsiket"
na akkor a következő beruházás úgyis a gép lett volna, ha megvan az FPV szett....
Februárban lesz a szülinapom, akkor arra "ráhúzom" a rendelést szerintem :DDD
Addig meg még gyakorlatozom az új szemcsivel, meg vevővel a 75-85 whoopokkal... :B

(#69974) twine válasza ezoltan (#69971) üzenetére


twine
addikt

és 5"-vagy 6"-t javasolnál?

:F
"Racer" kategóriában ekkora gépeket soha nem próbáltam még...lövésem sincs milyen különbségek lehetnek a repülést, irányítást, érzést illetően.
Úgy rémlik neked van mind a kettő méret :U :R

[ Szerkesztve ]

(#69975) twine


twine
addikt

Jut eszembe...tegnap megjöttek a regulatorok...és a kondik...
Én 2 regulatort rendeltem elvileg...
Aztán mikor megérkezett, tegnap néztem csak meg, hogy egy csomag, 3db-ból ál... :DDD

uh. most aztán az egész házat le tudom szűrni kondival, és 5V-ra redukálni :DDD :DDD

(#69976) vandor01 válasza twine (#69973) üzenetére


vandor01
őstag

igen az epites azert szoszmotoles......
egy egyszerubb konfig is nem olyan amit kriszbon EPIT csak olyan amit osszeforraszt az ember azt repul vele :)
ha az elso verzio akkor kb van 8oranyi meregetes mm ide oda, hogy legjobb hogy fer el, hogy lenne bevedve esetleg vmi kisebb kiegeszito legyartasa kameratarto vagy mas... etc etc

8ora tilitoli utan mikor meg van minden alkatresz.... a tervek 90%osak.... reggel nekiugrik az ember azt estere meg is van lehet menetkozben kell egy kicsit improvizalni? szoval elso tipus epitese 8+10ora also hangon.... a masodik mar lehet csak 6ora! mert mar minden kiadja a mereteket....

nos mikor ilyenen kell matatni javitani cserelni? ha okosan epitette az ember azaz nem szopatta meg magat vmi spec kialakitassal etc... akkor egy kar csere vagy egy alsolap csere 1 ora max 2....

pont tegnap csereltem 2 gepen fel a motorokat 4ide 4oda cserebere..... csavarozas 2x24db forrasztas.... ugye le es fel.... kis matatas igazitas forgasirany beallitas sum 3ora....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69977) Peaceliker válasza twine (#69973) üzenetére


Peaceliker
őstag

4in1 esc, forrasztás mentes, tuti van olyan ahova vzx-et kamerát csak be kell dugni ;-)
Amúgy azokkal a motorokkal a csavarok miatt lehet szívni fogsz, haver ilyen motorról (csak kisebb méretben, de tengely azonos) állandóan elhagyta a csavart.

"Oh my Goa'uld!"

(#69978) ezoltan válasza twine (#69974) üzenetére


ezoltan
tag

Nekem a 6” vált be leginkább.

Van,aki a pillekönnyű racer-es,ideges gépeket kedveli.
Nekem a tömeg,méret okozta “tehetetlenséggel” járó érzet jön be,ha van elég power alatta.
Fluidabb,teltebb íveket lehet húzni,érezni ahogy kicsit sodródik de gyönyörűen fogható,szinte “folyatni” lehet a manővereket.

Ez úgy viszi a 4000-es Lipót GoPróstul,mint a rongyot,alig érezni.

Persze leginkább a 8” adja az érzést,de az irreálisan felnyomja a költségeket.

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69979) vandor01 válasza ezoltan (#69978) üzenetére


vandor01
őstag

uhh ez pont olyan mint az enyem.... :)
na hat nem egesszen de a kameram az tuti ilyen :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69980) twine válasza ezoltan (#69978) üzenetére


twine
addikt

:R :R

(#69981) ezoltan válasza vandor01 (#69979) üzenetére


ezoltan
tag

🙂👍🏼
6mm-es karjai vannak.
Szoptam eleget a könnyebb,kevésbé merev vázakkal a jello,remegés miatt.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69982) vandor01 válasza ezoltan (#69981) üzenetére


vandor01
őstag

hááát ha 2 labat osszeteszek akkor nekem is lesz 6mm vastag....
na jo akkor 8 lesz... na jo de szelessegben mar meg van 10mm is!
nalam thootpick 6coll keszul lehet meg 6S is lesz??? :Y

az egesz vaz eddig netto 50gramm! 6collos labak ott elol az 5collos..
lehet ha sikerul alacsonyan tarti a tomeget? nem is veszek whoopot bentre!
jo lesz ez is! bent a butorok kozt slalomozni.... ahol nincs ut oda majd vagok
masodjara jarok arra mar ki lesz faragva a tulmeretes whoop osveny :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69983) twine válasza ezoltan (#69978) üzenetére


twine
addikt

még azt elfelejtettem kérdezni, hogy egy ilyen szörnyeteg hány cellán érzi jól magát, ahol igazán rugalmas, és ezzel a 4000mAh-el meddig lehet a levegőben tartani?
MOndjuk hogy konkrét legyek, nem acrorol beszélek, hanem ha csak "simán " repülök...oda vissza A-B pont között...

Köszönöm az infókat... :R

[ Szerkesztve ]

(#69984) vandor01 válasza twine (#69983) üzenetére


vandor01
őstag

hááát szeritem 6S.....
atruccansz vele a leanyfalusi strand folé! par figura meg egy kisfilm a monokinis csajokrol es meg utanna otthon gyakorolhatod vele a power loopot is .... :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69985) ezoltan válasza twine (#69983) üzenetére


ezoltan
tag

5-6S
Az én stílusomban ~6-7perc,egyenletesen haladva talán feljebb tolható,úgy nem próbáltam.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69986) ezoltan válasza vandor01 (#69982) üzenetére


ezoltan
tag

Igen,van benne anyag. :)
Nem is rezeg,vagy vibrál,ultramerev.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69987) twine válasza ezoltan (#69985) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm szépen... :R

(#69984) vandor01 : :C :C :DDD

(#69988) vandor01 válasza ezoltan (#69986) üzenetére


vandor01
őstag

1x az eletemben volt eredeti armattan gep vaz a kezemben.....
haaat a sok kinai kekszkarbon utan olyan volt mintha femet fognek a kezemben
hideg nehez mintha acelbol lett volna..... valszeg ettol meg rugalmas is!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69989) ezoltan válasza vandor01 (#69988) üzenetére


ezoltan
tag

Jó példa erre a Tyro-sorozat,aminek a váza rep közben hullik szét a levegőben. 😀
Emez meg ugye élettartam-garis.Sajnos a minőséget itt is meg kell fizetni.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#69990) twine válasza vandor01 (#69988) üzenetére


twine
addikt

(#69991) vandor01


vandor01
őstag

bohockodni bokorugrani tokeletesen faja a kekszkarbon is.....
inkabb hajtok a mennyisegre mint a perfect minosegre :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69992) twine válasza vandor01 (#69991) üzenetére


twine
addikt

"bohockodni bokorugrani tokeletesen faja a" a műanyag is... :B :D
Épp ma ragasztottam a melóhelyen a Bushido műanyag canopy-t:

Elvileg úton van a gyári is felém valahol a világban...de addig a "glue gun version" is tökéletes... :D

A felfogató kis műanyag b@szokat meg úgy töröm ki a nyomtatott lapból naponta, mint az algopipryn-t a fóliából :DDD
Hála Saccconak, hogy megtehetem.... :R másképp valszeg ott pihenne a dobozában a Bushido :O
De most már megfogadtam, hogy addig nem próbálkozom a Loop-okkal míg megfelelő magasságban nem tudom gyakorolni...mert ez a beltéri probálkozás, meg kint 3-4m magasságban csak földhözcsapkodás a vége :O :B

[ Szerkesztve ]

(#69993) vandor01 válasza twine (#69992) üzenetére


vandor01
őstag

nem lehet arra vmi aluminium cuccot fejleszteni sose torik ha deformalodik ki lehet egyengetni.... megmunkalni sem ordongosseg kis reszello/lemezollo furo..... vmi 0,5 lemezbol? elotte papirbol lemodelezni azt alulemezen korberajz kifur/kivag helyre hajtogat..... jo persze ilyen szep ives gombolyu cucchoz mar ekszeresznek kell lenni de vmi egyszeru tervel ami egyenesekbol es 1-2 kisebb gorbuletbol all? lesz kis badogember.... én hamarabb megcsinalom mig a 3D nyomtato kifossa.... kameratartom csak handmade van alubol..... de mar canopyn is morfondiroztam a Tyrora.... de azt megjott a BG-es 3D-es kupak..... faja jo puha nem torik.... :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#69994) Peaceliker válasza vandor01 (#69993) üzenetére


Peaceliker
őstag

tpu faja, thingiverse tele van tervekkel

"Oh my Goa'uld!"

(#69995) Saccco válasza twine (#69992) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tudtam, hogy egy egész tálca kell belőle, de ennyire fogy? :F :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69996) kriszbon válasza vandor01 (#69988) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem meg ilyen volt [link] csak akkor még 17-18 körül volt az ára.

Na hogy twine fórumtárs kis kedvet kapjon a nagyobb gép építéshez, bütyköléshez, itt egy kis hibakeresés volt ha minden igaz(az építés néha csúnyább is tud lenni).
alt="" title=""

De mondjuk az első linken szereplő váz ilyen lett, és mond csak, hát nem gyönyörű így már?
Megérte vagy sem a copást építés közben?
[Videó]

És képzeld elsőre még repülni is tudott. :-D

Na ez meg egy ócska olcsó ZMR250 vázból kelt életre.
[Videó] :-))

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#69997) twine válasza Saccco (#69995) üzenetére


twine
addikt

Hátőőő;

Jelenleg így áll az "algopyrines" tálca :B :D van még azért gazdagon... De valóban... Ha csak a kérésemnek megfelelő számot nyomtatod, már erősen rezegne a léc :B :DDD de hála neked, most még nem kell izzadnom ezek miatt :R

(#69998) Saccco válasza twine (#69997) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezek szerint csak reggel szeded? Remélem bő folyadékkal. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#69999) twine válasza Saccco (#69998) üzenetére


twine
addikt

Délutánonként.... egy loop....
És már fordíthatom is ki a gyógyszert a tálcából :B :D

(#70000) twine


twine
addikt

Végre eltelt úgy egy hétvége, hogy pozitív szaldót mutat a drónos mérleg :D
Az elmúlt hetekben, talán hónapokban mindig úgy lett vége e a hétvégékének, hogy vagy alkatrészt kellet rendelni, vagy valamilyen tudás morzsáért könyörögni...
Most nem :D

Bushido-ra sikerült raforrasztani egy buzzert, mert gyárilag nem volt rajta és nagyon hiányzott...ha ránéztek egy Crazybee f4 v2 lapra meglátjátok, miért kihívás a buzzert ráforrasztani :W Sikerült...végre csipog... :D És sikerült a kamera lencsét is úgy vissza ragasztani, és beállítani, hogy egész jó lett a fókusz....De tuti ami fix alapon azért úton van egy ilyen glass lens is hozzá, hogy egészséges legyen a kis kamera.

Mobula7-et átraktam a V3 vázba...ami azért jó mert rendben van a 2S 300mAh aksik fogadása...átforrasztottam a tápkábelt a lapon...nem ment tönkre a lap tőle :D (mint legutóbb :W ) faja gemfan propokat kapott....

repültem mind a két géppel hétvégén...sőt újra "programoztam" a taranison mindkettőt...
Végre már az is megy...lassan de legalább fejlődő tendeciát mutatok.. :B
ez nekem nagy öröm....hogy pld. egy párosításnál amikor nem sikerül, most már nagyjából vannak elképzelések merre induljak, és sikerült is megoldani...

Szóval alakul,,még ugyan kicsike a tudás, de legalább az alapok kezdenek a helyükre kerülni...

Köszönöm a topicnak... :R

Fatshark HDO2 már a magyar GLS-nél, ugy néz ki szerdán szállítják...
Lumenier antennákat ma adta fel Banggood....Rapidfire rendelést holnap leadom...
aztán kíváncsi leszek mi változik...

Megint azt tapasztalom, ami eddig kérdőjeles volt nekem...
A mobula7-el gyönyörűen hiba nélkül tudok repülni a p@rasztfatshark-al,,,ehol egy szaggtás...
Az URUAV UR85HD turtle V2 meg szaggat, akadozik a kép bizonyos esetekben... :W
Lehet hogy emmi baja nem volt a "heggesztett" p@rasztfatsharkomnak..kár volt annyiszor szétszedni.....
Most már kiváncsi vagyok milyen lesz az adás minősége az új FPV szetten, ha minden kézhez áll....
Kezdek kicsit félni, hogy a Turtle volt eddig is a hibás :F :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.