Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Gsx-rr válasza Rigormortiis (#1998) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ha ezt igy tudod akkor miert kerdezel ,boduletes baromsagot. Mert a kerdesed a mai helyzetben annak minosul. Ha meg ilyen szakmai gyakorlatotok van amit a kerdesed alapjan ketlek miert egy ilyen kinai jatekquad topicban kerdezoskodsz. Van amugy komolyabb forum de ott is kirohognenek.

Jozsi252: ilyennek akkor van ertelme ha husszutavu repulest akar az ember, azt meg tudjuk nem lehetseges es nem is szabad probalkozni vele.

Tenyleg kivancsi lennek ha lenne ilyen mire hasznalnatok? Remelem nem azt gondoltad ,hogy szallitasra hosszu tavon!
De nagyon egyszeru ,hogy rtf quad ilyennek a kozelebe sincs.
Ajanlom az Rcmodell forumot ott vannak komoly epitok.

[ Szerkesztve ]

(#2002) Minstrel válasza Rigormortiis (#1995) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ilyenre nem lehet típust ajánlani, ilyen erős gépet építeni kell, összenézni, hogy megfelelően erős legyen a motor és combos akkuk. Mondjuk a 2kg még nem is vészes, de az üzemidő már keményebb dió. Írj azoknak akik építették ezt az embercipelő húsdarálót, ők biztos összeépítenének egy ilyet.

(#2003) Rigormortiis válasza jozsi252 (#2000) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi a választ! Mi az Md4-1000 tipusut próbáltuk, nagyon korrekt gép, csak az üzemidö nem megfelelö a vezetöségnek. Plusz egy egyéni igényekre szabott egyedi gyártású drónra nem hiszem hogy kapnánk légügyi hatósági engedélyt.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2004) Gsx-rr válasza Minstrel (#2002) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem is volt olyan otletem ,hogy a hazuntol a telephelyunkig elkuldenek egy quadot neha korulnezni. Kb 2 utca lakott terulet utana szabad legter. Kb 2km. Nem mernek kockaztatni ,mar csak azert se nehogy meghulyuljon es eltunjon.
A mai technika meg ezen a teren gyerekcipoben jar. Nem szabad elfelejteni ezek meg mindig inkabb nagyreszt jatekok ami hobby celra jo.
Persze tudom van profi felhasznalasa de az is a filmezes teren mutatkozik meg. Kis tavon rovid ideig.

[ Szerkesztve ]

(#2005) Cathfaern válasza jozsi252 (#1994) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, hát elég felhasználás függő. Én kizárólag beltérben repkedtem vele eddig (minigarzon, de épp emiatt kb. ~25nm egybefüggő tér), nagyjából olyasmi felosztásban, hogy hazaérek munkából, repkedek vele egy sort, vagy lefekvés előtt repkedek vele egy sort (10 percig nem, de 7 körül kibírja), aztán ennyi volt. Igazából nem is akarnék többet repülni vele, szerintem zárt térben azért ennél sokkal több időt nem lehet eltölteni egy drónnal :)
Plusz azért a tartalékmotorhoz tegyük hozzá, hogy azt forrasztani kell, amihez nem mindenkinek van otthon felszerelése (azért ugye ezek a drónok, főleg a nanok, már erősen túlléptek a hobbista modellező szinten, ahol ez elvárható lenne). Akku modelltől függően ugyancsak forrasztást igényelhet.
Az én H7-em február elején jött meg, repidőt lásd fentebb (eleinte mentem vele napi 3-4x7 percet is, utóbbi időben inkább heti 1-2x), különösebb baja nincs, pedig minden "eredeti" rajta.
Persze nyilván ha valaki vesz hozzá 4 akkut, és 1-2 naponta repül vele fél órát, akkor hamar tönkremegy (főleg hogy gyanítom ezeknek a motoroknak még jobban betesz a melegedés), de ezek a kütyük nem is igazán ilyen felhasználási szintre lettek kitalálva szerintem.

(#2006) Rigormortiis válasza Gsx-rr (#2001) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Miért, annyira elképzelhetetlen a másfél órás repülési idö?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2007) jozsi252 válasza Gsx-rr (#2001) üzenetére


jozsi252
veterán

Lehetségesnek lehetséges, mert merevszárnyú gépekkel el lehet érni több 10km-es repülési távot. De nagyon veszélyes!! Külföldi boltokból berendelgetve simán össze lehet rakni egy olyan merevszárnyút amit el lehet küldeni 20km-re is. De nem szabad mert

- törvénybe ütközik
- veszélyes ( természetesen másokra )

Azért ezek nem haditechnikai eszközöknek minősülnek, ezáltal a megbízhatóságuk közelébe sincs annak.

iPhone 13 Pro Max

(#2008) Cathfaern válasza Rigormortiis (#2006) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos fizika miatt igen. Jelenlegi akkumulátorsűrűség behatárolja, hogy mi a maximum repülési idő (ugye egy idő után hiába raksz több akkut rá, a nagyobb szerkezet + nagyobb motorok többet vesznek el az üzemidőből, mint amit nyersz a plusz akkuval). Szóval amíg ezt nem tudják növelni, addig nem igazán fog kitolódni ez a repülési idő.

(#2009) Gsx-rr válasza Rigormortiis (#2006) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem irtad le mi lenne a cel? Hosszutavu repules?

(#2010) Rigormortiis válasza Cathfaern (#2008) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Teljesen jogos, amit írsz. Most a legújabb tesztalany az SQ7 lesz.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#2011) Moszy válasza LaciX17X (#1993) üzenetére


Moszy
tag

Látom te is Szhelyről....

mert ez így jó

(#2012) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Syma X8C Xiaomi Yi-vel:
https://www.youtube.com/watch?v=aU7ZcxQFZlY
663g felszállótömeg.
Lomha, széllökéseket nem szereti enyhe oldalszélben már Low módban nem tud ellentartani.
Repidő kb 7 perc.

Aki ilyenen gondolkodik, hallgassatok a többikre, és rám: ne mert túl nehéz...
Amit még le tudok faragni, hogy veszek bele kisebb akksit ezzel 32g-al könyebb lesz, várhatóan itt már normálisan fog viselkedni, de a repidőt valahova 4 perc körülire várom.

(#2013) Gsx-rr válasza kazmerr (#2012) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ennyi penzert nem tudsz jobbat! Szerintem! Nekem ilyen is 2 napig volt.

(#2014) maj-viktor válasza kazmerr (#2012) üzenetére


maj-viktor
őstag

Pont ezt a kettőt párosítom jelenleg (akarom) én is... (SYMA X8C és Xiaomi Yi) (mármint az eszközök már megvannak, csak időm nincs)

A kamera rögzítésről tudnál képet lőni!? :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2015) kazmerr válasza maj-viktor (#2014) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Így röviden mikkel próbálkoztam:
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=31901059&postcount=1317

Ez van most rajta:
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=31902881&postcount=1325

http://www.ebay.co.uk/itm/271700729816?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

(ha nem megy az angol szólj összeszedem, csak már kicsit késő van... és ha ezek után is kéred holnap lövök róla képet...)

Most azon pörgök hogy mennyire kell a láb rá...vagy lehet-e, érdemes-e hungarocellel helyettesíteni...

Szerintem egyébként tényleg nehéz ez a felállás. Ha nincs még meg a kamerád, akkor egy runcam, vagy mobius sokat segít a súlygondok elkerülésében. ÉS a tömegközéppontot sem tolja annyira el:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GbREpvVDIxEpPWs9mR9RoQNTUc5_pkiE1RPmUqWs0EE/edit#gid=0

[ Szerkesztve ]

(#2016) maj-viktor válasza kazmerr (#2015) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ohh kamera nem gond... van mindenem "kéznél"! :DDD

SJCAM SJ4000 WiFi
SJCAM SJ5000 WiFi
SJCAM SJ5000 WiFi PLUS
Xiaomi Yi
Mobius (<--- ez még annyira friss beszerzés, hogy időm sem volt még "próba felvételt csinálnom"...)

Most majd jön újdonságként az SJCAM SJ4000 WiFi PLUS ugyebár 2k felbontással (valszeg pár hét - 1hó és nekem is lesz)

Rögzítési módok sem parák, van mindenféle GoPro-s és egyéb felfogatóim (hardveraprón árulom is)
(meg én szerkesztem a SJ4000HUN-t... :D)
facebook.com/SJ4000HUN

Angol alap-középszinten OK, szal megértem azért a linkeket (ahogy lesz időm, átnyálazom - köszi!)
Inkább saját készítésű kép érdekel, hogy oldottad meg, stb.
(GIMBAL megoldás esetleg rárakható-e valahogy, stb. melyik-milyen fajtával szemezel esetleg ha még nincs, de akarsz... banggood-on néztem azt az ~50$ körüli féléket)

Ja meg most jött meg a "digitális tolómérő" cucc, majd mennek képek - posztok SJ4000HUN-ra mm-es kamera méretekről...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2017) Minstrel válasza maj-viktor (#2016) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ez a kefés gépre gimbal nagyon sláger itt :D Próbálja már ki valaki és akkor látjátok majd, hogy semmi értelme. Amúgy ezeknek a gimbaloknak 12V kell, annyi meg nincs is ezeken a gépeken, plusz akku meg plusz súly. Az 50usd gimbal és SJ4000 is kb. 220gramm.

(#2018) maj-viktor válasza Minstrel (#2017) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen, pont emiatt "problémás nekem is"... (vagyis nem költöttem rá feleslegesen)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2019) Gsx-rr válasza maj-viktor (#2018) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezekkel az olcso jatekokkal pont azt kell csinalni amire kitalaltak. Jatszani! El kell felejteni a sok csilli villi marketingdumat. hd kamera stb.. Aki vett ilyet ha teheti hasznalja amig mukodik es utana sporoljon egy komolyabb gepre vagy fogjon epitesbe. 50.000.- korul szerintem mar ossze lehet rakni egy jo kis gepet vezerlovel.

[ Szerkesztve ]

(#2020) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Ha csak egy kicsit is, de másképp látom. :)
Szerintem ez ahogy mondjatok egy játék, de kapu drog is egyben. Ezért szétszedni, újra összerakni, kísérletezgetni is nagyon jó. Megérted és megtanulod az alapokat. Rájössz mit miért mondanak a tapasztaltabbak, és nem csak a vak hit van hanem felépül az a tudás amire, ha megmarad ez a hobbi, később építeni tudsz.
És ha nem tetszik vagy össze törik akkor nem 100k ft ugrik hanem a töredéke.

(#2021) Cathfaern válasza Gsx-rr (#2019) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én arra várok, hogy az FPV-s drónok lekerüljenek a 10-15k-s kategóriába relatív értékelhető képpel :) Szerintem játszani az sokkal nagyobb fun, mint az hogy ha felveszed kamerával és utólag visszanézel egy videózás szempontjából nem túl értékelhető képet. De ha ugyanazt, vagy hasonlót menetközben lehetne látni, az tökéletes lenne. Legjobb lenne ha nano méretben megoldanák az FPV-t :)

[ Szerkesztve ]

(#2022) kazmerr válasza maj-viktor (#2016) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ilyenem van most fent:
https://goo.gl/photos/VMSNBETB7RgVtM49A
korábban ez volt, de túl nehéz, mert a lábakat is le kell hozzá cserélni:
https://goo.gl/photos/rPYMTUaVHG3NF7rj7
Ennyi volt a felszálló tömeg az előző kamera rögzítéssel:
https://goo.gl/photos/UiWiyMBVqgiXRhJ97
Mondanom sem kell hogy nem nagyon emelkedett... Nagyon kínozni nem akartam a motorokat, plusz szeretem ha van benne biztonsági tartalék, így ennek mennie kellett...

Tegnap végülis ez lett:
https://goo.gl/photos/gznTqyDWtwkyLjjDA
ehhez még hozzájön a 107g-os akku.

Ahogy megjön a műanyag védő (nem a tok, hanem ilyen kis huzat szerű) és a uv szürő a kamerához, kipróbálom lábak nélkül... Addig hungarocell lábakat akarom kipróbálni. Annál nem baj ha törik, van belőle bőven :)

[ Szerkesztve ]

(#2023) marciart11 válasza kazmerr (#2022) üzenetére


marciart11
aktív tag

Kefés motor elbírja Xiaomi-t? Nem fog hamar tönkremenni?

(#2024) kazmerr válasza marciart11 (#2023) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ez kb +15%on megy a teljesen felcicomazott gyári állapothoz képest (értem ez alatt hogy ha a gyári állapot 40% gáznál emelkedik, akkor ez kb 55%nál). A repülésben igy már 5-10% között van a padlógázas időszak, de csak low módban (tehát oldaliranyú dőlésnél nincs akkor terhelés csak emelkedésnél). De több gyakorlattal ezt is lehet még szerintem csökkenteni. Szerintem ha ésszel csinálod es beiktatsz a nagy terhelések után lazább részeket akkor nagy baja nem lehet. Mindenesetre van tartalek motorom is :)

(#2025) LaciX17X válasza Moszy (#2011) üzenetére


LaciX17X
csendes tag

Bizony onnan ;)

(#2026) csehferenc74 válasza Cathfaern (#2021) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Cheerson CX30W ezt tudja. Pici dron. Átmenet a nano és a normál méret között. FVP-és dron. Kb. 18eFt-ba kerül ha mobilról vagy tábla pc-ről szeretnéd vezérelni. Nekem is ilyen van. Amíg nem kapcsol be a motor addig gyönyörű képe van. Sötétebb helyeken is. Miután bekapcsol a motor, az interferencia miatt már csíkozódik a kép. Viszont valami gond van nálam az irányításnál mert csak felfele tudok vele szállni és akkor elkezd szép lassan hátra fele repülni. És nem tudom, hogy miért. Propellereket nem birizgáltam és a trimmeléshez sem nyúltam hozzá.

(#2027) Minstrel válasza csehferenc74 (#2026) üzenetére


Minstrel
senior tag

Próbáld kalibrálni, tedd vízszintes helyre és mind a két kart húzd le és jobbra, biztos villog valamit ha kész a kalibráció.

(#2028) csehferenc74


csehferenc74
csendes tag

Megjött már valakinek a 20 dolláros Syma X5C? Csak mert szerintem az kamera és távirányító nélküli változat lehet. Csak ezért kérdezem: http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_160426.html

(#2029) csehferenc74 válasza Minstrel (#2027) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Köszi. KI fogom próbálni! :)

(#2030) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#2028) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ööö: a coolicool-on nem volt ott ez a sor: "( No camera included )"
Valamint ha mégis így jönne, akkor visszakérem a pénzt, a koptert megtartom, és a leamortizált régi kopterről átteszem a hibátlan kamerát az új kopterra :)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#2031) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#2030) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Vissza tudod úgy kérni a pénzt, hogy nem küldöd vissza az árút?

(#2032) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#2031) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

max. kérek 50%-ot, annyit csak megadnak :))

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#2033) csehferenc74 válasza Minstrel (#2027) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Kalibrációt minden egyes alkalommal meg kell csinálni repülés előtt vagy elég csak egyszer?

(#2034) Minstrel válasza csehferenc74 (#2033) üzenetére


Minstrel
senior tag

Elég egyszer, de ha zuhanás van vagy kicsit keményebb landolás akkor megzavarhatja a giroszkópot és olyankor nem árt újra csinálni.

(#2035) Turbobacsi válasza Minstrel (#2034) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tegnap szétkaptam a syma-mat (meghajtótengely csere volt, mert egy landolásnál elgörbült az egyik) micsoda egy egyszerű egy szerkezet ez! Fika alaplap pár alkatrész, de működik!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#2036) csehferenc74 válasza Turbobacsi (#2035) üzenetére


csehferenc74
csendes tag

Rohadt sok csavar van benne! :C
Nálam 4db motort kellene cserélni a Syma X5C-1 dronban csak ahhoz forrasztatnom kellene.

(#2037) Turbobacsi válasza csehferenc74 (#2036) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Igen, vannak nekem is tarcsi motorok, de még nem volt rá szükség!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#2038) akela91 válasza csehferenc74 (#2036) üzenetére


akela91
addikt

Baromi egyszerű kicserélni a motorokat, nekem sincs nagy forrasztási tapasztalatom, életembe ha 3 szor használtam. Épp elég csak hozzáérinteni a pákát és elengedi a vezetéket, plusz forr. ón se feltétlen szükséges ha ügyes a kezed az új motor vez. odaforrasztásához. Komolyan a legnehezebb része a sok kis miniatűr csavar ki/becsavarása... :D

[ Szerkesztve ]

(#2039) akela91 válasza akela91 (#1949) üzenetére


akela91
addikt

Újabb levél, elvileg úton vannak az olcsó Symak nálam is.

"Hi there.
Your order has been sent,but the tracking number is not updated yet,please wait for a few days for the tracking number.
Best regards,
yongjia"

(#2040) zsiz válasza akela91 (#2039) üzenetére


zsiz
őstag

de gondolom a rendelésed még mindig "unshipped" az oldalon. legalábbis nekem az. úgyhogy még simán kamuzhat is. majd ha látom az elő TN-t akkor elhiszem, hogy feladta. mondjuk még akkor se biztos, de legalább történik valami. (én már nem is írok nekik, -gondoltam rá mert 2 napja mondta hogy 2 nap múlva érdeklődjek - pont mint neked-. úgyis ezt a választ kapnám én is)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2041) akela91 válasza zsiz (#2040) üzenetére


akela91
addikt

Haverommal együtt rendeltük, neki már shipped, most változott az oldalon át neki.

(#2042) zoo.x


zoo.x
csendes tag

Sziasztok.
Gép vásárlás elött állok és több tipust is megnéztem X5C X5SW....
Megakadt a szemem ezen a tipuson esetleg valakinek van valami tapasztalate erről a gépről
MJX X400

(#2043) zsiz válasza akela91 (#2041) üzenetére


zsiz
őstag

na az jó :) nekem még unshipped, de majd csak lesz valami

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2044) Turbobacsi válasza zsiz (#2043) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

Confirmed,Paid,Shipped, na végre :) vajon a TN-számot mailban küldik meg?
Update: meg is kaptam :)) SG post lesz

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#2045) zsiz válasza Turbobacsi (#2044) üzenetére


zsiz
őstag

igen, e-mailben. én meg is kaptam már, igaz még nem él. majd 1-2 nap múlva

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#2046) robotkutya


robotkutya
tag

Tegnap reggeli Banggood rendelésem mára shipped, és kaptam TN-t is. Szerintetek mennyi esély van rá, hogy jövő péntekig megérkezik Bp-re? Nem sok, ugye. Free delivery, nem a gyorsított.

[ Szerkesztve ]

(#2047) jozsi252 válasza robotkutya (#2046) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem esélytelen! Én már 1x belefutottam egy ilyenbe

2015-03-27 13:41
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2015-03-28 10:48
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-29 08:01
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-31 07:54
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-03-31 17:28
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery
2015-04-01 13:41
xy posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2048) robotkutya válasza jozsi252 (#2047) üzenetére


robotkutya
tag

Banggod ez is? Bíztató. Jó lenne, ha a nyaralásra megjönnének a kis kopterek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2049) vegyszer válasza zsiz (#2043) üzenetére


vegyszer
addikt

Én kettőt rendeltem, olyan 5 óra eltéréssel. A második már úton van, tracking number jött, de az első még nincs feldolgozva.

Dlegalább mocorog! le

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2050) Attika82 válasza zoo.x (#2042) üzenetére


Attika82
csendes tag

Ha jót akarsz magadnak akkor syma x5c. X5sw-t ne. A nem 5,8 GHz-es élőkép megzavarja a táviranyító jelét. Annak pedig vagy zuhanás vagy flyaway a vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.