Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99351) consono válasza ILLDisPozed (#99350) üzenetére


consono
nagyúr

Hát szerintem jó dolog a Time machine, legtöbbször teljesen elvan a háttérben és végzi a dolgát. Nulláról sokkal egyszerűbb vele visszaállni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#99352) bLaCkDoGoNe válasza ILLDisPozed (#99350) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a kijelentés így azért egy kicsit erős.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99353) TigerCat válasza ILLDisPozed (#99350) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem csak erre jó, kicsit olvass utána, hátha találsz olyan funkciót, amit hasznosíthatsz magadnak. Például változásokat is követhetsz, ami azért gyakran jól jöhet.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99354) KrAt válasza r4z (#99339) üzenetére


KrAt
veterán

Jó tipp, elsőre az iterm2 elnyerte a tetszésem, soksok mindent tud :)

Más kérdés: a jetDrive-nak van létjogosultsága adattárolás terén, vagy nem?

(#99355) Ear001 válasza ILLDisPozed (#99350) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ezt nem mondanám, sőt. Engem nem egyszer húzott ki a szarból a TM, nálam ez az elsődleges mentés, ehhez képest van Nas-ra, felhőbe másodlagos biztonsági másolat, amiből úgy érzem, hogy kell.

(#99356) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Milyen egyszerű, kis méretű usb-c hubot ajánlotok, ami hozza az olvasás/írás szintet? Van egy Samsung T7 SSD-m, amit ha közvetlenül dugok a gépre, akkor hozza 600/600-at, ha a Verbatim kis usb-c hub-ra dugom, akkor csak a 300/300-at :W

(#99357) user12 válasza ILLDisPozed (#99345) üzenetére


user12
őstag

Nálunk a Mac dokumentumok mappája az iCloud-on van, a NAS-on lévő közös mappa meg az Onedrive-ra van tükrözve.
Más ha veszik, akkor veszik. A programok visszaállíthatóak, a nason az adatokon kívül csak filmek vannak.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99358) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok. Lassan új gépet kellene vennem és el döntöttem hogy macbook air m1 veszek. A kérdésem az lenne, ha jól tudom ez egy tavaly bemutatott gép várható hogy idén vagy jövő év elején lesz új frissítés nem is a dizájn hanem egy újabb M2 esetleg? Rebesgetnek ilyeneket? Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99359) sz.balazs.95 válasza Jano_023 (#99358) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Várhatóan a következő generációs SoC M1X lesz, és az lesz benne a legnagyobb trouvaille, hogy 4 db-ot is lehet egy tokozásba rakni, és így már akár az új Mac Pro, iMac Pro, de akár a Macbook Pro 16”-ba is kerülhet. Az jó kérdés, hogy a teljes paletta megkapja-e majd az M1X különböző kiszereléseit, vagy marad az M1 az olcsóbb modellekben.
Igazából itt az az igazi kérdés, hogy mennyire sürgős neked a gép vásárlás, de nem gondolom, hogy rosszul járnál a mostani modellekkel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99360) Jano_023 válasza sz.balazs.95 (#99359) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm. Ezek szerint csak valami leárazást kell megvárni aztán akkor vehetem is. 379k most a Edigitalnal istyleban 399k.
Vajon be megy majd 350k alá?!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99361) Dhampir válasza Jano_023 (#99360) üzenetére


Dhampir
félisten

Például Hardveraprón előfordul, csak kevesebb lesz a gari.

(#99362) Jano_023 válasza Dhampir (#99361) üzenetére


Jano_023
őstag

Csak újat szeretnék.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99363) Dhampir válasza Jano_023 (#99362) üzenetére


Dhampir
félisten

Újra gondoltam, előfordulhat.

(#99364) mobal válasza Jano_023 (#99358) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igazság szerint az M1 is bitang erős jelenleg.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#99365) user12 válasza Jano_023 (#99360) üzenetére


user12
őstag

Szerintem nem nagyon lesz olcsóbb. Jön a brekk friday, akkor kb 20%-ot felnyomnak az árakon majd, azután jön a karácsony. Esetleg ezután lesz majd leárazás. Az új Mac vagy ősszel vagy csak jövőre érkezik, talán még ez nyomhatja lentebb a jelenlegiek árát egy kicsit - de még azt se lehet tudni, hogy mennyin fog nyitni.
Tipp: Istyle-nál ha megveszed, kapsz vele egy egy éves Office előfizetést, ami 25.000 Ft értékű. Ami akár ha nem kell, el is adhatod, így már "csak" 375-ben van az új géped.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99366) akosvargaa


akosvargaa
csendes tag

Sziasztok! :)

Van nekem egy MBP 2017 13" [link] laptopom. Olyan dokkolót/kábelt/megoldást keresnék én, hogy a tv-vel szeretném használni, mint egy asztali gépet (billentyűzet-egér, tv-re kivetítve a kép, képernyő lehajtva..stb..stb). A tv-m az egy LG 43UP75003LF.
Van egy adapterem, amiben van egy HDMI kimenet, kábellel együtt, de az nem képes 4k 60 Hz-en megjeleníteni a képet, csak 30 Hz-en, ami nekem borzasztó zavaró. :(
Néztem a Verbatimnek [link] van egy ilyen kábele (Type C to HDMI), viszont akkor nekem csak egy Thunderbolt csatlakozóm marad, viszont az kevés (ugye ha töltőre rakom fel, akkor nem tudok mit rákötni már). Szóval keresnék én egy dokkolót, amibe tudok HDMI-t dugni (ami lekezeli a 4k 60 Hz-et!), USB-t, tudom tölteni is közben a macet. Talán ha lenne még egy gigabites RJ-45-ös csatlakozó is az már csak hab lenne a tortán.

Ha nincs ilyen, akkor egy olyat keresek, amiben van USB, és tudom vele tölteni a macet, meg akár itt is előny lenne egy gigás RJ-45.

ebay/aliexpress/-ről is rendelek szívesen ha normális márkájú, vagy tudjátok hogy minőségi a cucc

Remélem érthetően fogalmaztam meg, köszönöm előre is Nektek. :D

(#99367) Sefter válasza akosvargaa (#99366) üzenetére


Sefter
veterán

szia!

Én ilyet: [link] használok az általad leírtakra. Meg vagyok elégedve vele.

Psn ID: sefter_hun

(#99368) akosvargaa válasza Sefter (#99367) üzenetére


akosvargaa
csendes tag

Szia! És ez képes HDMI-n keresztül 4k 60 Hz-et megjeleníteni? Nem találok róla sajna sok infót. :(

Szerk.:
Közben találtam egyet Amazonon, szerintem ő lesz az igazi. Eléggé biztosan tűnik. [link]
14 467 magyar forint, szállítással együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#99369) Sefter válasza akosvargaa (#99368) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, ez nekem is szempont volt.

Psn ID: sefter_hun

(#99370) general


general
addikt

Helló! Bocsi, hülye kérdés következik, de eddig ezt sosem használtam, csináltam. :B
Szóval macbookról/asztali macről csak iTunes-on keresztül tudok bármit is átmásolni kábelen telóra? Vagy van valami progi, ami meghajtóként látja/kezeli a kábellel rákötött telót? Zenét, filmet szeretnék másolni, csak roppant körülményesnek érzem az iTunest (mert az..).
Eddig sosem keleltt, ezért nem néztem ennek utána.
Ez az egy, amit anno androidon kényelmesen lehetett mindig csinálni, sokkal egyszerűbben. (emlékeim szerint)

(#99371) bLaCkDoGoNe válasza general (#99370) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Halihó, a Waltr nevű app pont ezt tudja.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99372) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Sziasztok uj OS van fent mbp-n (2017es)
Findert használok és a keresés (kulcsszóra és cimkére is probáltam) nem működik most.
Rendszer ssdn talál de cimkénél ott se ad ki mindent, de külső HDDn egyáltalán nem.
MI lehet gond?
köszönöm!

(#99373) TigerCat válasza general (#99370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Finderben megjelenik, ráhúzod az adott app mappájára. Pl.: VLC mappába a filmeket, amit meg akarsz majd nézni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99374) r4z válasza Jano_023 (#99358) üzenetére


r4z
nagyúr

Jovo hetfon Mac event lesz, azt a helyedben megvarnam vasarlas elott.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#99375) bmakszim válasza r4z (#99374) üzenetére


bmakszim
senior tag

Bár nagyon nagy valószínűséggel 14" és 16" Prok fognak érkezni és az Air érintetlenül marad. Annak frissítését jövő ilyenkorra teszik.

[ Szerkesztve ]

(#99376) Jano_023 válasza r4z (#99374) üzenetére


Jano_023
őstag

Mikor lesz? Köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99377) marsu. válasza Jano_023 (#99376) üzenetére


marsu.
senior tag

Hétfő, magyar idő szerint este 7-kor. [link]

(#99378) Jano_023 válasza marsu. (#99377) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszönöm

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99379) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen (Incase 13 hüvelykes ICON Sleeve Woolenex MacBook Air- és MacBook Pro-tok) tokot?

Apple oldalán lehet kapni. Védőkeret van benne. Bár nem tudom kép alapján, h mennyire könnyű ebbe belecsúsztatni a gépet...?

A másik amit kinéztem (Native Union Stow Slim Sleeve tok 13 hüvelykes MacBook Airhez és MacBook Próhoz)

Vagy mi lenne max 25K keretből az a "belebújós" tok ami jó minőségű, és véd is valamennyire?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv Laller

(#99380) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Most gondoltam arra hogy vennék egy MacBook Air M1 16gb-t, de látom hamarosan lesz új event. Kérdésem lenne hogy érdemes várni? Lesz új Air? Vagy most csak a Pro?

Köszi!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#99381) bmakszim válasza sid87 (#99380) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ami szinte biztos, hogy az Inteles Pro gépeket cserélik most Apple Siliconra (14"/16", talán miniLED, 120 Hz, MagSafe, Touch Bar kuka).
Másról nincs infó, hétfőn kiderül.

(#99382) CharlieDrop válasza bmakszim (#99381) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hétfőn a köv. event?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#99383) user12 válasza bmakszim (#99381) üzenetére


user12
őstag

A pletykák szerint még egy új Airpods is várható :C

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99384) bmakszim válasza user12 (#99383) üzenetére


bmakszim
senior tag

Azt nem mertem leírni, mert azt már tavaly ilyenkor is várták. :)

(#99385) Jano_023 válasza bmakszim (#99381) üzenetére


Jano_023
őstag

Érdekes lesz hogy a leakerek most mit találnak el és mitől nem. Az iPhone 13 esetében nem sikerült mindent eltalálni.
Megvárom én is az eventet hátha befolyásolja majd az m1 Air árát de nem hiszem. Kíváncsian várom.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99386) Head88 válasza Jano_023 (#99385) üzenetére


Head88
addikt

M1 air árát max az befolyásolná ha bejelentenének egy M1X/M2 procis air-t.

(#99387) general válasza TigerCat (#99373) üzenetére


general
addikt

Hát nekem nem jelenik meg Finderben a teló... :(

bLaCkDoGoNe - ezzel működik ugyan, bár 24h trial van csak, az éves licence meg kicsit vicces, sztem ennyit nem ér ez a progi, legalábbis nekem, nem használnám ki.

(#99388) user12 válasza bmakszim (#99384) üzenetére


user12
őstag

És jött is ki új Airpods, igaz kicsit később és kicsit nagyobb :D
(az Airpods max decemberben)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99389) bmakszim válasza Jano_023 (#99385) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én is kevésnek érzem a két Prot egy teljes eventre. Biztosan lesz "one more thing".

Az idei iPhone specifikációkat viszont szerintem elég pontosan megjósolták. Ismertük az új kamera dizájnt, a 120Hz-et, az alap 128 GB tárhelyet.
A Watch esetén volt teljesen mellélövés, de ott az a sejtés, hogy az idénre tervezett modell nem készült el időben és csak egy fallback verziót kaptunk. Ezt erősíti, hogy a kijelzőt tekintve a 7 egy az egyben a tavalyi modell és még így is késett 1 hónapot.
Az iPad Airre tényleg nem nagyon számítottak, inkább későbbre várták. De hátha most is lesz valami hasonló. Mondjuk egy MacBook Air! :)

#99388 user12 Igaz. 👍
Közben én is olvastam az Airpodsról. Nem is lenne rossz egy kisebb, nem agybadugós verzió.

[ Szerkesztve ]

(#99390) general válasza bLaCkDoGoNe (#99371) üzenetére


general
addikt

Na közben látom, hogy az nem fog menni, amit én szeretnék. A zenefájlokat csak egy app-ba tudja átküldeni, jelen esetben a Vox-ba, de ott nem lehet megjeleníteni fájlnév alapján a trackeket és fájlnév alapján nem is lehet így sorrendbe rakni.
Nekem ez tanításhoz kellene, van 3 gigányi mp3 zeném, amik mind át vannak nevezve, a bpm ütemük benne van a fájlnévben, ez alapján választom, épp melyik kell.
Van olyan megoldás, applikáció, ami a fájl neve alapján (tehát nem metadata) látja és szortírozza iphone-on a zenéket egy mappában? Ez az egy, amit azóta is hiányolok az Apple-nél, ez annyira gáz, hogy nem tudnak ilyet. Androidon gyerekjáték volt... :( (más nem hiányzik onnan)

(#99391) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalós és a topik részleges átfutása után azzal fordulnék hozzátok, hogy melyik gépet célozzam meg első MacBook-omnak?

Sosem volt még Mac-em, de már 2 éve iPhone-om van, azóta lett vaccs is, és összességében nagyon tetszik az Apple szemlélete, az egyszerű, hatékony szofveterek, jó kezelhetőség, vonz az ökoszisztéma, ezért arra jutottam, hogy a következő notebookom legyen MacBook.

Ha jól sejtem, akkor a Windowsról való átállás gördülékeny lesz, legalábbis remélem, hogy hamar meg fogom tudni szokni/tanulni a macOS használatát, sajátosságait.

Amire használni szeretném, azt gondolom általánosnak felel meg, pontosabban Office programok, Photoshop mindenképpen, valamiféle fájlszerverre való feltöltést megvalósító alkalmazás, minimális videovágás, böngészés... szóval semmi komoly, vélhetően még közel sem használnám ki egy alap MacBooknak tartalékait.

Azt gondolom, hogy érdemes már mindenképp az M1 gépek közül választanom... az általam megjelöltekhez elégséges a sima 13-as Air 256 Gb, vagy inkább érdemes a Pro-t megcélozni?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#99392) Ear001 válasza evo87 (#99391) üzenetére


Ear001
addikt

Elég az Air.

(#99393) trobi28 válasza evo87 (#99391) üzenetére


trobi28
addikt

Szerintem is elég lesz egy Air ilyen felhasználásra :K
Én kb 3 éve áltam át a sötét oldara :D , nem okozott gondot, pedig nulla MacOS ismerettel rendelkeztem. Az okozott kihívást, hogy másképp álljak hozzá, ne úgy akarjam használni,mint a Windowst, hanem egyszerűbben :K A Wint nem tudom kizárni az életemből, mert a munkám miatt szükségem van rá, de egyáltalán nem okoz gondot a prhuzamos rendszerhasználat, sőt, van amire a Windows a jobb és van amire a MacOS :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#99394) bads1 válasza Lallerboy85 (#99379) üzenetére


bads1
aktív tag

[link] Ilyet vettem M1 Airhez és tökéletes, bar iJoe-nál csak 10 rugó volt két hónapja, kérdezd meg őket ha tetszik ez a fajta táska.

(#99395) marsu. válasza bmakszim (#99389) üzenetére


marsu.
senior tag

Én is reménykedem egy kisebb, de nem agybadugós Airpodsba. Pont jó lenne karácsonyi ajándéknak, tőlem magamnak.

(#99396) evo87 válasza Ear001 (#99392) üzenetére


evo87
őstag

Vagy másképp esetleg feltéve a kérdést... inkább 512-es Air, mint 256-os Pro...ugye? Ha jól sejtem a nagyobb SSD jelentős lesz majd az időtállóság terén.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#99397) user12 válasza evo87 (#99391) üzenetére


user12
őstag

Szerintem megszokható. Nekem a Trackpad kézmozdulatok jönnek be nagyon. Van bluetooth egerem, de nem párosítottam vele, mert nincs rá szükség.
Ami nekem fura, a speciális karakterek. Rögtön a iCloud bejelentkezésnél guglizni kellett, hogy hol van a @ jel. :D (de még utána is volt pár, pl | , ° és a többiek).
A beépített screenshot szerintem nagyon nagy találmány.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99398) sz.balazs.95 válasza trobi28 (#99393) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez különben érdekes: én Linuxról váltottam macOS-re, és tulajdonképpen elég zökkenőmentesnek éreztem a váltást.
Inkább a megfelelő progik megtalálása került kis időbe, cserébe viszont tucatnyi új progit ismertem meg, amik meg Linuxra nincsenek, és nagyon fájó a hiányuk ott (pl Affinity).
Mondjuk így is van 1-2 progi, amire nem találtam meg a megfelelő alternatívát (pl. a GNOME karaktertáblája messze a legjobb a műfajban tbh, de a scannerjét is jobban szeretem, mint a Mac-es variánst.)

Nekem 2015-ös Air-em van, és az általad felsorolt taskokra még ez is teljesen elegendő lenne. (Mondjuk képszerkesztésnél, pláne játéknál azért erősen érződnek a vas korlátai, meg szerintem pasztázni sem ártana egyszer, ha rászánom magam.)
Ami viszont totál érthetetlen számomra, az az, hogy az HBO Go totál megeszi a CPU-t, szinte használhatatlan.

szerk. +1 a trackpadnek! Valóban elég kezes cucc. Rengetegszer van az, hogy a gesture-ök miatt akkor is odanyúlok a trackpadhez, ha egyébként külső egeret használok, mert a GUI-ban való navigálás marha jó vele. Igaz, a legtöbbre van megfelelő billentyű shortcut, de a felét se tudom fejből, mert felesleges. :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99399) sityupityu


sityupityu
veterán

A múltkor már kérdeztem, hogy hogyan tudom átállítani azt, hogy a böngészőt megnyitva az teljes képernyőn legyen rögtön. Kaptam is rá választ, de akkor nem állítottam át, és már nem találom a hozzászólást. :B Tudnátok segíteni, mert magamtól még mindig nem jövök rá. :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99400) Kdani1


Kdani1
csendes újonc

Sziasztok!
Valaki tudna nekem ajánlani egy megbízható, egyszerű, ingyenes torrent progit, ami tökéletesen fut M1-es big suron, az uTorrent helyett?
Ha lehetséges linkkel :) , mert egyszer már bepróbálkoztam egy bittorrenttel, de azt nem volt hajlandó telepíteni, mert hogy nem megbízható forrástól származott(vagy valami ilyesmit írt ki..)..
Köszönöm szépen előre is..
Ui.: kezdő Mac-es vagyok, úgyh bocsi ha hülyeséget írok, vagy túl triviális a kérdésem, de nem szeretném összegányolni a gépet :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.