Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99701) btudos válasza .Szaki. (#99700) üzenetére


btudos
veterán

Erre a felhasználásra biztosan 16 GB RAM-mal vennék gépet, de azon kívül szerintem mindegy, melyiket választod, nagy különbség nem lesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#99702) Thusor válasza .Szaki. (#99700) üzenetére


Thusor
őstag

Én is a 16 GB RAM-ot tudom javasolni. Igazából hogy Air vagy Pro az mindegy, attól függ melyik tetszik neked jobban. M1 processzor ezekre elégnek kell lennie. Visual Studio pedig Universal, tehát M1-re optimalizált.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#99703) oszy


oszy
veterán

A safari egyre több oldalnál ezt a hibaüzenetet írja: Ismételten hiba történt a következővel: "https://edifier.aliexpress.com/store/sale-items/3240092.html"

Ez az az aliexpress oldal.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#99704) Xero válasza .Szaki. (#99700) üzenetére


Xero
nagyúr

1. 16GB Ram minimum, de inkabb 32 (itt ugye ugrik az M1), ha komolyabban fejlesztesz. Ha ezt kihuzom a listabol akkor boven eleg a 8 is.
2. VS-t Mac-en felejtsd el, hitvany utanzata a Windowson elerheto VS-nak. Hasznalj Ridert.

[ Szerkesztve ]

(#99705) .Szaki. válasza Xero (#99704) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az a helyzet, hogy egyetemen Visual Studioval fogunk dolgozni, oda kell a gép. Most fogom ezt az egészet tanulni.

Többieknek is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#99706) consono válasza .Szaki. (#99705) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor viszont bukta a Mac...

"In God we trust. All others must bring data"

(#99707) Xero válasza .Szaki. (#99705) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac Visual Studio != Windows Visual Studio. Tanulni nem jo valasztas M1 Mac ebben az esetben. A Mac-es verzio herelt.

#99706 consono: Max az M1 alapuak.

[ Szerkesztve ]

(#99708) tboldi válasza Xero (#99707) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor inteles Mac kell és Boot camp. :))

(#99709) Xero válasza tboldi (#99708) üzenetére


Xero
nagyúr

Tanulni boven eleg a virtualizalt Windows is. :K

(#99711) .Szaki. válasza #20749568 (#99710) üzenetére


.Szaki.
addikt

Hát akkor a Mac-es pályafutásom elindítása pár évig még várat magára, pedig nagyon ki szeretném próbálni a rendszert. Rendben, akkor ezt most elengedem. Esetleg tudtok valamit ajánlani? Privátban természetesen nem szeretnék itt offolni.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

(#99712) Friczy válasza adamssss (#99661) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem nem TB16, hanem egy nagyobb Dell dokkolóm van, a külső monitorok displaylinkkel mennek. A displaylink manager ingyenesen letölthető.

(#99713) peugeotmate válasza .Szaki. (#99711) üzenetére


peugeotmate
őstag

részemről: egy használt MBP 2013 late-2015 közöttről és bootcamp. ha komolyodik a dolog, akkor meg eladod és vagy win vagy mac+win irányba elmozdulhatsz, szvsz.

[ Szerkesztve ]

meg

(#99714) Smiley válasza .Szaki. (#99711) üzenetére


Smiley
őstag

+1 tipp... ha ezt a palyat valasztod, akkor tanuld meg az ANSI kiosztast, sokkal egyszerubb lesz az eleted.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#99715) Major Lion válasza Smiley (#99714) üzenetére


Major Lion
senior tag

ISO nem jó?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#99716) Xero válasza Major Lion (#99715) üzenetére


Xero
nagyúr

Minden megszokhato, de kb barmilyen dev related munkara jobb az ANSI. Nekem is vannak beteg kollegak, akik ISO-val, sot HUN layouttal toljak, de az mar next level perverzio.

(#99717) emvy válasza Xero (#99716) üzenetére


emvy
nagyúr

Én bármilyen layouttal csinálom, igazából felirat nélkül is oké :)) de magamnak HU-t veszek, és UK kiosztással használom, mert könnyebb eladni, ha arról van szó.

while (!sleep) sheep++;

(#99718) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ha már layout: arra van valami megoldás, hogy hu qwerty kiosztással is legyen ; karakterem? :F Sokkal jobban szeretem a qwerty kiosztást, Linuxon nem is volt vele gondom, mert ugyanaz volt, mint a qwertz, csak a Y/Z felcserélve, itt viszont több eltérés is akad, így pl a számsor írásjelei is tök eltérnek a billentyűre festettől, de az kisebb gond ahhoz képest, mintha valamit effektíve nem tudok leírni kiosztás-váltás nélkül.
Nem tudom, melyik eszelős találta ki anno, hogy a magyar layout feltétlen a németre épüljön, szerintem a nyelv sajátosságai marhára nem indokolják ezt, pl a Ty, Sz, Zs gépelése nekem könnyebbnek tűnik az angol layouttal.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99719) Xero válasza emvy (#99717) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor teged is a perverzek koze sorollak innentol. ;]

(#99720) szoltan válasza .Szaki. (#99711) üzenetére


szoltan
tag

Parallels esetleg? Gyönyörűen fut vele a Win / Office.

(#99721) Smiley válasza Major Lion (#99715) üzenetére


Smiley
őstag

Az ANSI minden rendszeren es mindenhol ugyanaz. Raadasul a hosszu shift a bal oldalon nagyon kenyelmes tud lenni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#99722) adamssss válasza Friczy (#99712) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Nekem az a gondom, hogy egyáltalán nem is ad ki képet... A HDMI-n valamit felismer de akkor is fekete a monitor... Bármi tipp? (elehet, hogy az a baja, hogy a monitorom 4k...
Holnap tervezek venni egy type-c Dv átalakítót és akkor egy HDMI-vel menne a kép, a táp meg a net a dellről beledugva a type-c be fog menni. Elég tákolt megoldás de hátha menni fog :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#99723) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Nem vagyok nagyon jártas a témában ezért kérném a segitségeteket. Van nekem egy 2019 13" Mac pro gépem. Meg éri azt váltani egy M1 Mac Air gépre? Erősebb gyorsabb jobb az M1? Persze akksi terén tudom jobb, de a többire nem tudom a választ. Gondolom a legjobb választás M1 Pro lenne de az szerintem árban magas lehet nekem..köszönöm a választ :R

(#99724) Årpi válasza sz.balazs.95 (#99718) üzenetére


Årpi
őstag

Ukulele-vel bármikor csinálhatsz saját kiosztást.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#99725) CrAzY88 válasza lajosx (#99723) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Sajnos nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, ezért konkrét választ nem tudok adni, de esetleg YouTube-on is találhatsz összehasonlításról videót. Ott talán további számosított különbséget is felfedezhetsz, gondolok például Benchmark-okra (amiket vagy elhiszünk szintetikus mivoltuk miatt, vagy nem). Talán éles teszt is van fent egymással szemben. Meg lehet hogy a kijelzőről is találsz némi infót, ne adj Isten, akár más fontos dologról is.

Azt olvastam anno hogy már a tavalyi Pro-t is bucira veri, de inkább várd meg a hozzáértőbb kollégák hozzászólásait, lehet hogy tök nagy butaságot olvastam, vagy butaságra emlékszem, és/vagy esetleg ez csak pillanatnyi teljesítmény volt.

Csak még egy utolsó kérdés :C

Mire szeretnéd használni?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#99726) Xero válasza lajosx (#99723) üzenetére


Xero
nagyúr

MacBook Pro 15" CTO 2018-at megeszi code compile-ban es FCPX-ben is a base MacBook Air M1. Kb azt hozza mint egy 2020-as CTO 16"-os MBP. Nyers grafikus teljesitmenyben van lemaradva, de ha ilyesmire szukseged lenne, arrol tudnal.

(#99727) Divinity válasza lajosx (#99723) üzenetére


Divinity
őstag

Kicsit szegényes az infó. Mire használod? Elég rá a mostani? Alap vagy CTO amid van és amit szeretnél?
Egyébként CPU-ban megeszi az M1a RAM-od meg semmiképp ne csökkentsd

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#99728) lajosx


lajosx
őstag

Köszönöm neketek a választ, igazaból amire jelenleg használom, arra ez is tökéletes, de úgy voltam vele, ha meg éri akkor váltok rá, már csak az akksi üzemidő miatt is. Bár sokat fix helyen van egy dj szett mellett használom, audio programokkal. Továbbá álltalános használat, net stb..Nem tudom hogy mit jelent hogy CTO vagy alap? Így arra nem is tudok választ adni.Maga a pro egy alap verzió szerintem. Annyit tudok 256ssd 8gb ram 13" retina ha jól tudom. 2020ban vettem de 2019 es. Media Markt-os vásálás. :R

(#99729) Major Lion válasza Xero (#99716) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem latok nagy kulonbseget a us ansi es pl az iso international között, annyit biztos nem hogy szenvedés legyen, persze angol, hun layout szar.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#99730) Major Lion válasza Smiley (#99721) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ah, értem

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#99731) Divinity válasza lajosx (#99728) üzenetére


Divinity
őstag

Ha a programok amiket használsz rendesen működnek M1-en akkor lehet értelme váltani már csak az üzemidő miatt is, CPU-ban jobb, GPU-ban kb pariban vannak az alap RAM mérete meg egyforma így ott nem igazán van különbség.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#99732) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok.
Érte egy kis baleset az M1 MacBookomat. Sajnos egy rossz mozdulatból adódóan ráfröccsent valamennyi tea a billentyűzetre. Nem úgy kell elképzelni, hogy egy az egybe telibe lett öntve a billentyűzet, hanem jópár nagyobb egybefüggő csepp került rá. A felületi feszültségből adódóan ránézésre nem nyelte el a billentyűzet a cseppeket, a felszínén maradtak. Hirtelen nem tudtam, hogy hova kapjak, és amíg papírtörlő után néztem azt találtam a legjobbnak, hogy a gépet billentyűzettel lefele az ágyra fektettem a plédre, hogy valamennyire feligya a nedvességet. Amennyire lehetett utána vizes kendővel át törölgettem, utána szárazra. Később lementem a garázsba és lent kompresszorral (persze nyomást finoman beállítva) amennyire tudtam próbáltam kifújkálni a billentyűzetet, de nedvesség nem jött elő sehonnan sem. Működésbeli hibát abszolút nem véltem felfedezni, külsőleg sem látszik semmi rajta a gomboknál belesve sem. Végsősoron csupán nagyobb cseppekrő volt szó, de nagyon megijedtem, másfél hónapos gép.Minimális védelemmel el van látva a gép a billentyűzet alatt? Van miért aggódnom? Vagy ha nem észleltek semmi problémát, akkor ne foglalkozzak vele? Mint mondtam nem teilbe lett öntve, csak jópár nagyobb csepp került rá. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99733) ferensz válasza sityupityu (#99732) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha mukodni fognak a gombok es nem fog nekiallni ragadni, akkor szerintem nincs sok felni valod. Nekem ev elejen egy feles jagert sikerult beleontenem, annak top case csere lett a vege :D

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#99734) vadászcsiga válasza sityupityu (#99732) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van egy szilikon membrán a bill alatt.

(#99735) TigerCat válasza sityupityu (#99732) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nem volt agyon cukrozva, vagy mézzel telenyomva, talán nem kezd el ragadni. Ha nem is folyt alá a tea, ez okozhat gondot. Hamar ki fog derülni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99736) sityupityu válasza TigerCat (#99735) üzenetére


sityupityu
veterán

Tegnap este történt, ma reggel rápróbáltam a billentyűzetre, de nem tapasztaltam semmi rendellenességet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99737) sityupityu válasza sityupityu (#99736) üzenetére


sityupityu
veterán

Egyébként ha jól értem, akkor max a billentyűzet letapadástól kell tartanom? Meg gondolom ha reggelig (már kiszáradva) nem volt ilyesmi, akkor talán már nem is lesz nem?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99738) Head88 válasza sityupityu (#99737) üzenetére


Head88
addikt

Nem teljesen. A billentyűzet fólián a vezetőrétegek el tudnak korrodálódni.
De az esetedben minimális folyadékról van szó ami valószínűleg be sem került a billentyűk alá...szóval én nem tartanék későbbi hibáktól.

[ Szerkesztve ]

(#99739) sityupityu válasza Head88 (#99738) üzenetére


sityupityu
veterán

Rendben, köszönöm.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99740) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Idén vettem meg első Iphone telefonomat, most úgy gondoltam, hogy kipróbálnék egy Mac gépet is. Arra gondoltam, hogy vennék valami olcsó használt belépő gépet 150k körül, és megnézném, hogy a netezős és tanulós téren (Mérnök Msc, főleg programozás, előadások nézése, matek, stb) hogyan tudok átállni erre a rendszerre.

Ha bejön a váltás, akkor vennék később egy új gépet is.
Addig is arra gondoltam, hogy most csak egy Mac Air 2013 gépet vennék, egy nagyobb SSD-vel (legalább 512GB-ra szükségem van sajnos).

Mit gondoltok, ez jó terv, vagy esetleg tudtok valamilyen tanáccsal segíteni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#99741) waccamár válasza Atos23 (#99740) üzenetére


waccamár
senior tag

Hú, nemtudom, azért egy 2013 Air már elég lomha, nem hiszem, hogy élveznéd napi használatra.

Ha csak az a kérdés benned, amit írsz, hogy hogyan tudsz átállni erre a rendszerre, akkor arra könnyű a válasz: simán. Nincs benne semmi magic. Más az oprendszer, nem windows. Pár nap alatt megszokod.

Ha van rá keret és elköteleződés, én skippelném ezt a használt témát.
Egy M1Air viszont kiszolgál nagyon sokáig ilyen célra.

(#99742) Smiley válasza Atos23 (#99740) üzenetére


Smiley
őstag

Hat ez a semmire nemjo kategoria, fos kijelzo es regi es gyenge hw keves rammal... valoszinuleg kuka akksival. Pont az az elmeny nem lesz meg benne amit keresel.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#99743) Atos23 válasza Smiley (#99742) üzenetére


Atos23
senior tag

Bocsi, ezt jól elírtam Mac Air 13" 2017-et akartam írni, csak megkavart a kijelzőméretben a hármas. Szóval 2017-es modellt vennék. Esetleg 2015, ha az még használható.

És ha bejön a 2017-es modell, akkor pár hónap múlva vennék egy ilyet.

(#99744) bmakszim válasza Atos23 (#99740) üzenetére


bmakszim
senior tag

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy annak az aksija vagy már a halálán lesz, vagy vmi utángyártott hulladék, de egyik se bír ki még egy előadást sem. - Oké, akkor ez storno.

[ Szerkesztve ]

(#99745) Head88 válasza Atos23 (#99743) üzenetére


Head88
addikt

512gb ssd-vel a 2015-2017 air nem jönne ki 150-ből.

(#99746) Atos23 válasza Head88 (#99745) üzenetére


Atos23
senior tag

Az nem gond, ha tenni kell hozzá. Milyen SSD van benne? Apple szabvány, vagy normál boltban kapható?

(#99747) sprX válasza Atos23 (#99746) üzenetére


sprX
tag

Saját Apple a meghajtó. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#99748) CharlieDrop válasza Atos23 (#99746) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és alaplapra van forrasztva

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#99749) sprX válasza CharlieDrop (#99748) üzenetére


sprX
tag

A 2017-es modellben még nem, ez még pre-Retina gép.

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#99750) Hegyirabló válasza CharlieDrop (#99748) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szerintem a 2017-es Airben cserélhető az SSD.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.