Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98201) norbertoth válasza TigerCat (#98186) üzenetére


norbertoth
senior tag

Igen ez a megoldás marad, köszi :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#98202) lmno válasza Ear001 (#98197) üzenetére


lmno
őstag

Onnan indult az egész, hogy az Apple Music korlátozva van Apple eszközökre. Tehát igen, ha veszel egy Apple TV-t, akkor menni fog. A Spotifyhoz nem kell.

(#98203) Divinity válasza lmno (#98202) üzenetére


Divinity
őstag

Érdekes nekem a 2021-és Samu TV-men van Apple Music :DDD
Minden van rajta ami kell, AirPlay2, ATV+, AMusic és teljesen pörgős, biztosan nem vennék mellé semmit

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#98204) nord_ válasza Divinity (#98203) üzenetére


nord_
veterán

Nem tudom, az esetleg felmerült-e benned, attól, hogy neked van, talán másnak nincs. :P
Egyébként az nem rossz dolog, ha annak a kis doboznak köszönhetően a lentieken kívül még kéznél van az HBO GO, a Netflix és mondjuk az iCloud Photos is. Arról meg nem is beszélve, ha netán ott figyel két HomePod a tévé mellett. ;)

(#98205) blakey válasza Divinity (#98203) üzenetére


blakey
titán

8A külső lejátszókat nem azoknak találták ki akik megelégszenek a TV tudásával, sokan igényt tartanak a minőségibb lejátszásra, ezt egy TV soha nem fogja tudni. A TV mindenből tud egy kicsit de igazán jól egyuket sem tudja. Nálam egy TV megjelenítőként funkcinál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98206) Major Lion válasza mobal (#98199) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem tartom lassúnak az LG C9-et. A netflix, prime stb szerintem ugyanolyan gyorsan megy rajta mint máshol.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98207) Major Lion válasza Divinity (#98203) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez fasza, szóval van remény :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98208) Major Lion válasza blakey (#98205) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez érdekelne, hogy mi ez a minőség. Jobb lesz a kép meg a hang ha Apple TV-t használok? Akartam venni nem is olyan régen, de nem tudtam magam meggyőzni. Ami tetszene az egyedül az hogy megy rajta gond nélkül egy Infuse mondjuk és nem a csúnya könyvtárát kell használnom a tv-nek. De még Dolby Vision-ebb lesz egy Netflix film az Apple TV-n vagy mint jelent a minőségibb lejátszás?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98209) Divinity válasza blakey (#98205) üzenetére


Divinity
őstag

Mint például? Netflix, HBO Go, YT, Prime, ATV+, Plex megy gond nélkül 4K-ban. AirPlay-el bármit is letudok játszani más eszközökről, legyen az kép, zene vagy videó reccenés nélkül. Játékra nekem ott a PS. Mégis mi az amire még kell vagy lehet használni egy TVt?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#98210) blakey válasza Major Lion (#98208) üzenetére


blakey
titán

Nem idevaló téma, de igen, minden jobb lesz, a hangról meg ne is beszéljünk, egy TV erősen korlátozott hangminőséget illetően valamint nem így leírva kell meggyőzni valakit, mert megint átmegyünk hitt kérdése, pedig ez nem az, egy lejátszó 100x jobb médialejátszás szempontjából, mint egy TV.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98211) Major Lion válasza blakey (#98210) üzenetére


Major Lion
senior tag

Vicces hogy hit kérdésről beszélsz mikor állítasz valamit és nem tényekkel támasztod alá, csak annyit mondasz hogy jobb, és mi meg higgyük el.
Lehet totál igazad van, viszont nem értem hol romlik el például a hang ha nem Apple TV-ből küldöm az erősítőmbe hanem közvetlen a TV-mből. Tudtommal a TV nem csinál vele semmit, csak továbbítja, majd az erősítő dolgozza fel, nem?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98212) blakey válasza Major Lion (#98211) üzenetére


blakey
titán

Mert ebből a hitetlenek hitt kérdést kreálnak.
A TV hol küldi tovább az összes hangformátumot, az kevés, hogy felismeri, de azt ugyanazokkal a paraméterekkel tovább kell küldeni? Mutasd? Hol tudja a jóminőségű DSD fájlokat lejátszani? Hogy tudsz rá jóminőségű DAC-ot csatlakoztatni USB-n? Mikor játsza le az összes fps-t kadenciahelyesen, azaz 23,976, 24.000, 25, 29,97, 30, 50, 60 fps érintetlen minőségben? Holt tudod a legtöbb fájlformátumot érintetlen minőségben lejátszani, azaz SMB/NFS? A TV-kben egy olcsó chip van, nem arra való, hogy minőségi zenét hallgass, minden hangformátumot bithelyesen szólaltasson meg, a TV egy megjelenítő. Ha nagyon érdekel akkor van médialejátszós topik, van Apple TV topik, van Hifi topik és ugye vannak TV topikok. Lehet oda menni ezzel a témával, ez maradjon az, ami.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98213) TigerCat válasza blakey (#98212) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, épp akartam írni, mielőtt ölre mentek: Apple TV topik

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#98214) Jano_023 válasza V.Stryker (#98195) üzenetére


Jano_023
őstag

Istyleban nézd meg most akció van.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#98215) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok, egy ilyen monitor megfelelő lenne mac mini m1-hez? Semmi extra elvárás, netezésre lesz használva, meg szövegszerkesztés.

(#98216) makaveli666 válasza makaveli666 (#98215) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ez lemaradt, és a szerkesztési időből is kifutottam elnézést :D
LG 27UL850-W

(#98217) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ha már szóba kerültek az airplay képes tv-k, csak egy kérdést engedjetek meg, tudom nem a topik témája. Épp tv vásárlás előtt állok. Rendesen lehet ezekre tükrözni iOS-ről, Macről? Felbontás, stb ilyenekre gondolok. Film nezesen kívül nem lenne más.

[ Szerkesztve ]

(#98218) blakey válasza vadászcsiga (#98217) üzenetére


blakey
titán

Airplay nem filmnézésre való, ha netán ez lenne a szándékod. Ahhoz használj normális hálózati csatlakozást, SMB/NFS, DLNA és ott a Plex/Emby. Az SMB/NFS megy Androidos TV-ken, a DLNA minden TV-n működik, Plex/Emby meg néhány TV áruházában megtalálható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98219) r4z válasza blakey (#98218) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak a pontossag kedveert: az AirPlay mirroring nem valo filmnezesre. AirPlayen teljesen jol lehet multimediat streamelni. En is igy nezek elo sportkozvetiteseket Digi Online-on, illetve neztem anno Beamerrel filmeket-sorozatokat, amikor meg nem volt NAS-om. De filmezesre valoban sokkal jobb opcio a Plex/Emby/Jellyfin vagy egy Infuse-hoz hasonlo dedikalt app.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#98220) vadászcsiga válasza blakey (#98218) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Eddig is HDMI kábellel néztük a filmeket, gondoltam kiválthatom a kábelt.

(#98221) waccamár válasza r4z (#98219) üzenetére


waccamár
senior tag

Ezt hogy értitek, hogy "nem való" filmnézésre? Miért baj, ha elindítom a lejátszót a gépen és átnyomom TV-re? Nekem nem kell plex, nem kell adatbázis, borító, leírás, sorozatkezelés meg semmi ilyesmi.

(#98222) vadászcsiga válasza waccamár (#98221) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem is csak erre kell. Filmeket rögtön törlöm ahogy megnéztük.

(#98223) lmno válasza waccamár (#98221) üzenetére


lmno
őstag

Mert szaggat mint az állat, legalábbis nálam (LG B8, MBP 2014).
Prezentációkra meg képnézegetésre jó.

(#98224) waccamár válasza lmno (#98223) üzenetére


waccamár
senior tag

Oh, értem. Nálam egy 7xxx Samsung van és MBA-M1, 2160p filmeket gond nélkül viszi. Ami még durvább volt, hogy egy 2 órás film után 2%-ot merült az akku :D (lecsukott fedéllel, persze).

(#98225) r4z válasza waccamár (#98224) üzenetére


r4z
nagyúr

Kezdesnek az a gond a mirroringgal, hogy a 2160p filmet nem 2160p-ben kuldi ki, hanem a kijelzo felbontasan, es a hangot is lebutitja. Szoval a streamnek koze nincs az eredeti minoseghez.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#98226) norbertoth


norbertoth
senior tag

Airplay-en keresztül a kapcsolat azaz a lejátszás nálam is szaggat... LG CX 2020-as modell.
Érdemesebb kábellel összekötni a Macbook-ot a tv-vel, én is így szeretném majd, bár túl sűrűn nincs rá szükségem, esetleg ehhez tudnátok ajánlani megfelelő kábelt?

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#98227) vadászcsiga válasza r4z (#98225) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem azt írta hogy 2160p-ben is nézi, hanem hogy ilyen felbontású filmet is ki tud küldeni airplayen Samu tv-re, szaggatás nélkül.
Amúgy végignyálaztam az ajánlott médiaszervereket, de mindegyiknek van valami nyűgje. Vagy a Mac verziójával van gondja, vagy a tv-vel, vagy már nem fejlesztik a különböző klienseket, vagy különböző díjak után működnek csak teljes szolgáltatással. Heti 1-2 film miatt nem éri meg a pöcsölés.

[ Szerkesztve ]

(#98228) waccamár válasza r4z (#98225) üzenetére


waccamár
senior tag

A TV meg 4k... akkor a 2160p-t felskálázott 4k-ra küldi ki, vagy hogy működik?
Az a helyzet, hogy nekem így is teljesen jó volt a minőség, a kép és a hang is :) Őszintén, nem vettem észre, hogy rosszul nézne ki a TV-n. A hang is jó volt - igaz csak egy 2.1 logitech-et használok és nem vagyok audiofil.

(#98229) CharlieDrop válasza lmno (#98223) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én kiterjesztem az asztalt az aTV-re és úgy nézek filmet online streamel le és át a TV-re, nem szaggat, igaz csak FHD :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98230) blakey válasza vadászcsiga (#98220) üzenetére


blakey
titán

Ahhoz nem kell kábel, nem külső lejátszót írtam, hanem azt, hogy miként érhető el jobb minőségben a lejátszás. Az Airplay, ChromeCast (bár az utóbbi valamivel használhatóbb) lényegét sokan elfelejtik. Ugyanúgy tudok gépről, telefonról, tabletről utasítást küldeni a lejátszónak, hogy mit játszon le csak épp az eredeti minőségbe minden szempontból, a többi már csak hab a tortán, hogy úgy tudom használni, mint pl. a Netflixet, Prime-ot, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98231) blakey válasza vadászcsiga (#98227) üzenetére


blakey
titán

Rossz megközelítés, de a te dolgod, én nem szenvedek makulátlanul, tisztán megy minden, hiba nélkül, kép, hang olyan amilyen az anyag, képkockasebesség hibátlan, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98232) Mr Bond 007 válasza waccamár (#98228) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

1080p-ben küldi az airplay 2 és a tv azt skálázza fel, de iszonyat gyenge a minősége még a natív 1080p videókhoz képest is (pl plex). Nem szerencsés így használni. Már az is 100x jobb ha csinálsz a gépre egy plex szervert vagy dlna szervert és a wifin át a tv médie playere onnan játszik le. Vagy még a castolás a beépített chromecast-al. (ha felrakod a videostream plugint a chrome böngésző alá és abba be tallózod a film/sorozat könyvtárát majd a tv-re át castolod)

[ Szerkesztve ]

(#98233) madgie válasza Mr Bond 007 (#98232) üzenetére


madgie
titán

Plex gond nélkül tolja a 4K-t meg a HDR-t is egy egyszerű LG tévének, sima DLNA-nál nekem a feliratok voltak macerásak. Apple TV van itthon, de Airplay-en én se tolok át soha filmet a tévére, tényleg felejtős.

(#98234) Major Lion válasza madgie (#98233) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ha Aplpe TV-ről tolod a Plex-et akkor biztos gond nélkül megy a 4K, de nekem az M1 Pro nem bírt vele

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98235) blakey válasza Major Lion (#98234) üzenetére


blakey
titán

Lejátszóként vagy szerverként? Szinte bizros, hogy mindkettővel megbirkózik, gyengébb hardveren is hibátlanul megy, nálam a PMS egy Synology NAS-on fut, 4K Dolby Vision Dolby True HD/Atmos hibátlanul megy, nem csak Plex klienssel hanem Kodival, Infuse-al, MtMC-vel, de természetesen a kliensekkel is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98236) waccamár válasza Mr Bond 007 (#98232) üzenetére


waccamár
senior tag

hm, ezt nem tudtam, hogy így működik, köszi az infót. Kicsit szomorúan hallom, mert nagyon tetszett ez a feature, hogy nem kell szórakoznom semmivel, csak elindítom a filmet és áttükrözöm 2 kattintással. Plexeztem/plexezek most is másik gépen, de azért bőven nem hibátlan.

(#98237) Major Lion válasza blakey (#98235) üzenetére


Major Lion
senior tag

Lejátszóként.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98238) madgie válasza Major Lion (#98237) üzenetére


madgie
titán

Lejátszóként tegnap is néztem az M1 Air-en filmet, igaz, csak FHD-t (de direkt streamként).

(#98239) blakey válasza Major Lion (#98237) üzenetére


blakey
titán

A 2017-es iMac-en is megy a 4K, akkor egy M1-en ne menne? Szerintem ezt te sem hiszed el, én biztos nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98240) Major Lion válasza blakey (#98239) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igazad van, én se hiszem el amit láttam :D

Azt hiszem félreértjük egymást, a TV a lejátszó valójában, szóval az M1 az szerver...

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98241) Major Lion válasza madgie (#98238) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nekem is megy az 1080p még Direct stream-ben is, viszont a 4K már nem, mármint ha ezt a TV-re kell kitolnia. Valamiért a Direct Play nem mindig jön össze, Xplay-t szoktam használni erre (LG C9)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98242) blakey válasza Major Lion (#98240) üzenetére


blakey
titán

Nem mindegy, hogy lejátszó vagy szerver. A szervert meg pláne, hogy bírnia kéne, viszont azt nem tudom, hogy mennyire natív a PMS M1-re. Plex Pass-om van, ha kell ott a hardveres dekódolás. Volt LG 4K TV-m, hibátlanul ment a gyári Plex app-al és "csak" egy Synology 218+-ról, ment a 4K Dolby Vision/Atmos. A Plex egyes kliensek esetében transzkódolással megy, pl. LG-n kell pl. feliratok esetében, ha nincs Plex Pass akkor szoftveres transzkódolás lesz, amihez kell az erő a szerver részéről. De, ha nem kell Plex és elég egy jó DLNA akkor ott a Serviio, az is csinál borítókat, meg lesz egy elfogadható katalogizálás viszont nem kell hozzá kliens, jól kezeli a feliratokat és sok eszközön hibátlanul megy, transzkódolás meg nem kell, főleg LG esetében, mert megfelelő a "renderer".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98243) Major Lion válasza blakey (#98242) üzenetére


Major Lion
senior tag

Igen, a gond az hogy néha transcodolni akar, hogy a felirat miatt vagy más miatt nem tudom, ehhez viszont kevés az erő.
Megnézem ezt a Serviio-t, nem hallottam még róla.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98244) consono válasza Major Lion (#98243) üzenetére


consono
nagyúr

A Serviio jó, DLNA szerver, használtam egy időben elég sokat, amíg nem volt NAS.

"In God we trust. All others must bring data"

(#98245) moonster


moonster
tag

Sziasztok!
Adott egy Mac Mini 2014. Szeretnénk a képernyőjét egy olyan TV-re kivetíteni, amelyiken nincs NET (régi modell), de van HDMI, viszont a kábeles megoldás nem megoldható. (Tulaj nem akarja). WiFi router van.
Milyen eszközzel lehetne ezt megoldani? Mennyire jó a megoldás?
Legfőként böngészőn szeretne sorozatot (sorozatos oldalak) nézni, így esetleg más megoldás is szóba jöhet.
Köszönöm a segítséget, türelmet.

- Errare humanum est -

(#98246) blakey válasza moonster (#98245) üzenetére


blakey
titán

Wifin de HDMI-vel? Nem igazán értem, hogy milyen eszközre gondolsz hiszen minden adott? Pl. Kodit fel lehet telepíteni és mehet a "menet", elég sok kiegészítő van hozzá, néhány olyan is amiket weboldalról nézne (ezt a weboldalas filmezést sosem értettem, tele van reklámokkal, vírusokkal), de ugye ott van minden. Ha nem lehet HDMI, mert…, akkor én nem tudok jó szívvel ajánlani más megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#98247) Alex91 válasza moonster (#98245) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , de szerintem ahogy meglatja az arat lemond az egeszrol…

Vagy vesz egy Apple TV-t, es Airplay-jel kikuldi a kepet, ez mar olcsobb, es eleg a jo wifi hozza…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98248) Alex91 válasza moonster (#98245) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , talan ez a legolcsobb megoldas…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98249) honeypot válasza moonster (#98245) üzenetére


honeypot
tag

Tehát nincs a tv-n net/wi-fi, kábelt pedig nem akar a tulaj. Akkor itt véget is ért a történet.

(#98250) r4z válasza moonster (#98245) üzenetére


r4z
nagyúr

Vagy a sorozatnezos oldalakrol, vagy a kabel nelkulisegrol le kell mondania. A ketto egyutt nem megy.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.