Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99551) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem fogják vissza magukat az Intelhez képest grafikonokkal. Szóval a notch csak annyi jobb kamera és egy sorral többet látsz, hát faceID-vel könnyebb lenne reklámozni. Magsafe miatt nem perelik majd őket? Az látszik az Apple mindig a saját feje után megy, évek óta fikázzák az iPhone-t az Android huszárok a notch miatt, erre most rátették a laptopokra is. ;] courage©®

(#99552) lypen99 válasza tboldi (#99550) üzenetére


lypen99
aktív tag

Szerintem igen. :D

2.000 dodó a kezdő ár. :Y

(#99553) GreenGoblin válasza peugeotmate (#99546) üzenetére


GreenGoblin
tag

Hát az a notch borzasztó. A dizájnert kirugnám az tuti.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#99554) Norbi887 válasza Ear001 (#99548) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Na igen, ez igaz.

Mondjuk én kevesek egyike vagyok, akinek az iPhone X-én is 'tetszik' a notch.
Vagy inkább úgy mondanám, hogy semmi gondom nincs vele, mert normálisan megvan oldva.
Dark mode mellett meg aztán amúgy se sok látszik belőle :D
Valahogy már-már ikonikus ezekben az eszközökben, szerintem.

A 14 colos modell árára kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#99555) peugeotmate válasza Norbi887 (#99554) üzenetére


peugeotmate
őstag

880 ezró az induló.

meg

(#99556) mSchumi87 válasza Norbi887 (#99554) üzenetére


mSchumi87
senior tag

1999 dollar :D

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#99557) DS39


DS39
nagyúr

Baszki, ezek notch-ot tettek egy laptopra. :DDD

Kínosan ügyeltek rá, hogy a nem gyári appokat ne rakják full screenbe, nehogy kitakarja a program feliratát, menü gombjait.

[ Szerkesztve ]

(#99558) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Nagyon jó gépeket mutattak be, az áruk is magas, de a tudást meg kell fizetni.. A Pro gépek meg általában munka eszközök, szóval meglehet fizetni annak akinek fontos a teljesítmény.

Üdv: Csabee.

(#99559) Lall


Lall
veterán

Nagyon ott van mindkét gép. Leesett az állam.

Norbi887: 879.990

Majdnem a nevedben az ára :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#99560) blscrn válasza tboldi (#99550) üzenetére


blscrn
tag

Nekem is hiányozni fog. 2000 dollár kicsit soknak tűnik így, a Face ID-nak szerintem sokan örültek volna, köztük én is. Viszont a teljesítmény, kijelző, és a portok, meg úgy az egész nagyon jól sikerült, tetszik.

(#99561) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Szerintem semmi gond ezzel a noccsal. Végülis bekerült mellé a kijelző, nem a noccs került a kijelzőre, nézőpont kérdése. Szerintem nagyon bika gép lett.
Nekem tetszik a telefonon is a noccs, de megint csak ízlés kérdése.

A Magsafe miatt nem lesz gondjuk? Ugye mindennek mostmár nagyon univerzálisnak kell lennie... Inkább ezt tenném kötelezővé, nem azt a retek USB-C-t..

Szerk: a Face-ID majd a következővel jön, valahogy majd azt is el kell adni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#99562) bmakszim válasza DS39 (#99557) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem a fullscreen mód úgy fog működni, hogy a notch alatt megáll és fölötte fekete marad. Mini LED-del meg lehet csinálni zavartalanul.
Én nem bánnám ezt a notchot, ha a menüsort lehetne fixen feketére állítani (tudom lehet csökkenteni az átlátszóságot, de attól se lesz teljesen fekete).

(#99563) waccamár


waccamár
senior tag

Szerintem egyáltalán nem húzós az áruk. Ezek már tényleg pro gépek, akinek ilyen teljesítmény KELL, az pénzt keres vele. Ha nem keres vele pénzt, nem kell neki ilyen gép :D

(#99564) lypen99 válasza CrAzY88 (#99561) üzenetére


lypen99
aktív tag

Ha belegondolsz, nem kell dongle-adapter etc.

Szóval "megreformálták" magukat is, viszont ennek ára van.
De updatelve lett minden. (Kijelző, teljesítmény.)

(#99565) bmakszim válasza Lall (#99559) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ráadásul annyiért csak egy csonka M1 Pro jár: 8 magos CPU és 14 magos GPU.

(#99566) blscrn válasza waccamár (#99563) üzenetére


blscrn
tag

És aki csak "kedvtelésből" venne ilyet? :D

(#99567) Lall válasza bmakszim (#99565) üzenetére


Lall
veterán

Csonka... A többihez képest. Ezek azért tényleg munkára vannak és az alap gép is űber. A dolgozó ember - aki jó esetben egy hónap alatt visszakeresi az árát - majd eldönti melyik kell neki.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#99568) consono válasza blscrn (#99566) üzenetére


consono
nagyúr

Az spórol rá :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#99569) #86564352 válasza waccamár (#99563) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez így van. A népnek az M1 Air való. Se touch bar, se notch. :) Remélem ez megmarad Pro "feature"-nek a jövőben.

(#99570) bmakszim válasza Lall (#99567) üzenetére


bmakszim
senior tag

Szerintem sokkal többen veszik otthoni felhasználásra, mint munkára. Én is elgondolkoztam rajta. Néha kényelmesebb lenne egy nagyobb kijelző.

Nekem a notch mellett még az üzemidő is csalódás. Sokkal többre számítottam. De a 14-es még annyit se bír, mint az Air, pedig 40%-kal nagyobb aksi van benne. Sőt, a Vezeték nélküli internet­használat még a 16-osnál is kevesebb. Biztos a kijelző...

[ Szerkesztve ]

(#99571) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Végleges Monterey nem jelent meg? Nem mintha a '15-ös MBP-re fel akarnám tenni.

(#99572) -mugen- válasza waccamár (#99563) üzenetére


-mugen-
tag

Én csak 16colos kijelzőt szerettem volna M1-el,nyilván a teljesítményre nincs szükségem,de ha kell a nagyobb kijelző akkor nincs más opció.
Szerintem lesznek jó sokan akik megveszik szintén hasonló okból .
ILYEN teljesítményű gép nem kell,de ILYEN méretű igen :DD
Dilemma a javából.

"nankurunaisa"

(#99573) Lall válasza bmakszim (#99570) üzenetére


Lall
veterán

Akinek van pénze otthoni felhasználásra ilyet venni, az megveszi, akinek nincs az meg ne sopánkodjon, hogy drága. Drága, mert jó.

vadászcsiga: Október 25.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#99574) r4z


r4z
nagyúr

Nem bantam meg, hogy megvettem nyar elejen a 16/256 Airt. 2x annyit nem adtam volna ki az uj Prora.

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#99575) vadászcsiga válasza Lall (#99573) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi. Big Sur hamar lapátra került.

(#99576) Alex91 válasza vadászcsiga (#99575) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel mar egy jo ideje evente adnak ki “uj” OS-t…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99577) .bTr válasza -mugen- (#99572) üzenetére


.bTr
tag

Ezzel én is így vagyok... 13 nekem kicsi és váltani akartam.
Mondom ha lesz jó áron 14-es, akkor elgondolkodom rajta, de 16 a cél.
Ezekkel az árakkal viszont ha nem a "butítottat" szeretnéd, akkor meg már 16 éri meg jobban.
Ilyen árkategóriában 890 vagy 1080 már szinte mindegy... és ha nem 1 évre veszed, hanem 10-re, akkor nem kérdés melyik éri meg jobban. Persze csak reménykedünk, hogy ezek elmennek majd 10 évet.

[ Szerkesztve ]

(#99578) consono válasza .bTr (#99577) üzenetére


consono
nagyúr

Nem fognak, ezt most borítékolni lehet. Ráadásul ugye 1st gen. hardver, ki tudja milyen baja van gyárilag...

"In God we trust. All others must bring data"

(#99579) -mugen-


-mugen-
tag

Szerintem akinek van pénze az is lehet úgy, hogy nem szeretne feleslegesen fizetni + ~400.000et.
( sok pénzes ember spúrabb/anyagilag megfontoltabb a szegény tarsaihoz képest,nem véletlen penzes)
Remélem nem voltam félreérthető,én sem tudom csak úgy kirázni a zsebemből.
Nem értettem sose,hogy az ha valakinek van pénze miért veszti el a jogát egy ár "drágállására"?!
Nem szeretnék konfliktust generálni ,csak nekem ez tényleg dilemma.

.bTr

Hát igen...
Nekem szinte csak általános felhasználásra kell,egy két helyzetben kellemetlen a 13,de még elviselhető (film,sok ablak...)
de néha GeForce Now-al játszanék akkor már nagyon rossz lenne.

"nankurunaisa"

(#99580) _ak_ válasza .bTr (#99577) üzenetére


_ak_
addikt

Nekem is felcsillant a szemem, hogy ha a mostanit eladom, akkor már majdnem feleannyi az új 14-es és bár régebben jól elvoltam a 14-es laptoppal, annyira megszoktam a 15-öst, hogy szerintem csak feljebb tudnék lépni.

Meg egy kicsit azért bizalmatlan is vagyok. Aláírom, hogy odatették most magukat, de azért kiváncsi vagyok, hogy van-e új gyenge pontjuk. Mondjuk ez már nekem olyan, mint az új autó, CASCO (AppleCare) nélkül, penge élen táncolni minden nap. :D

A touchbart én is hiányolnám egy ideig, de őszintén a hangerő, fényerő állításon és a VSCode debugger indításon kívűl nem sokra használtam. A mostani MBP-n is jó fejleszteni, az M1 (Pro/Max) meg jelenleg nem hozna akkora differenciált a munkafolyamatomba, hogy bármilyen szinten is ésszerű legyen most a csere. Azt hiszem kellene egy új hobby, valami content editor, akkor meg tudnám magyarázni, hogy tulajdonképpen nekem előjog, hogy egy ilyen gépet használjak. ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#99581) hszilard666


hszilard666
veterán

Nah, most értem haza a bányából, megnéztem a keynote ot, és nem rossz, tetszik, de van vele pár issue-m:
-mi ez a pepita megjelenés? Miért kellett a teljes bill-t feketére fújni? A silveren nagyon bután mutat szerintem.

-Minek a notch ha nincs face ID? :DDD

- A 14" árát nem értem. Én többet hagytam volna a kis és a nagygép ára között, valamint a 13" pro-t kidobtam volna a palettáról.

De egyébként tetszik, menő a kijelző, nem hiányzik a touchbar, szuper hogy vannak portok.

Hogy fogok e venni?! Lehet hogy a 14" et kipróbálom hobbi szinten. Hogy megtartom-e? Tuti nem. Saját gépnek nekem a következő egy M1 Air lesz, az biztos. Feltéve hogy a 11" es airem hajlandó megdögleni. ;]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#99582) r4z válasza hszilard666 (#99581) üzenetére


r4z
nagyúr

-Minek a notch ha nincs face ID? :DDD

Kellett a hely a forradalmi 1080p webcamhez ;]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#99583) hszilard666 válasza r4z (#99582) üzenetére


hszilard666
veterán

Azaz, az onlyfans-es hölgyeknek szuper lesz! ;]

De viccen kívül. A telefon azért notchos mert face ID. Ez meg notchos just for the fun of it? Nem értem. De biztos vagyok benne hogy tesztelték a user experience-t szóval csak nem zavaró az a sziget. :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#99584) d.marci


d.marci
csendes tag

Nagy újítás lesz, el is adom a 6 éves gépemet.

16-os mérete nem jön be, így 14-es lesz. Asztali mac mellett nem kell M1Max, a Pro 14 mag és 16 mag között hezitálok. Nem tudom megér-e plusz 40 ezret.

(#99585) nozs23 válasza hszilard666 (#99583) üzenetére


nozs23
addikt

Az Apple azert nem erolteti a notch elhagyasat, hogy elolrol is egy pillanat alatt felsimerj egy iPhone-t. Atlagusert nem erdekli, hogy van.
Ezt szerintem csak megerositi az, hogy Macen is meglépték. Face-ID pedig azert nincs, hogy jovore beletegyek.

(#99586) Hegyirabló válasza nozs23 (#99585) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Telefonnál tényleg nem érdekelt, de laptopon azért elég fura.

Aquila non captat muscas.

(#99587) _ak_ válasza nozs23 (#99585) üzenetére


_ak_
addikt

Van touch is és órás feloldás is, nagyon meglepne, ha ezek mellett bekerülne egy face id is.
Szerintem a vékony kávát akarták meglépni, de a punch hole, még butább lett volna, illetve gondolom az aktív kamera led is oda tudott így kerülni. A menu bar közepe meg amúgy sem érdekes.

Let's begin, de gozaimasu!

(#99588) nozs23 válasza _ak_ (#99587) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem annyira nem tunik annyira vekonynak az a kava, hogy ne fert volna oda az a hangyapocsnyi szenzor es optika ha akartak volna.

(#99589) hszilard666 válasza nozs23 (#99585) üzenetére


hszilard666
veterán

Ebben látok rációt! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#99590) TigerCat válasza hszilard666 (#99581) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A billentyűzettel egyetértek, kicsit gagyi hatású. Szebb volt a váz színével.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99591) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Felemásak az érzéseim.

Ami tetszett:
Az új chipektől letettem a hajam, ez a része nagyon tetszett a keynote-nak; nagyon kíváncsi vagyok, hogy valós életben, valós felhasználási körülmények között mit tudnak, különös tekintettel az energiafelhasználásra és ventilátorzajra. Ezt a notch-dolgot nem igazán tudom hova tenni, de én is abba a kisebbségbe tartozom, akiknek iPhone-on kimondottan tetszik, szóval nem zavar, csak nem igazán értem. Az mondjuk durva volt, amikor a keynote végén egy képen mutatták a régi 13-as Prot az újakkal, hát hirtelen hihetetlen avíttasnak látszott a régi az új gépek vékonyított kijelzőkávája mellett. (Mondjuk ordít róla, hogy ide a későbbiekben FaceID-t terveznek, sima webcam-nek nem kellett volna ekkora helyet hagyni.)

Ami nem tetszett:
Azt nagyon sajnálom, hogy ezekkel a procikkal nem jöttek Mini-k, mert jelen körülmények között én arra cserélnék – nem vennék újra laptopot, úgyis mindig asztalnál használom, most már külső monitorra kötve. Ez a totális idiotizmus meg a portokkal variálással teljesen feldühít: amikor kivezették a MagSafe-et, meg bejött a Touch Bar, akkor az volt az awesome meg spectacular, most meg visszahozzák, és kurva nagy műmosollyal lökik a sódert, hogy mekkora faszaság. Kezdjük úgy, hogy kivenni sem kellett volna, idióták, mert a MagSafe a világon a legjobb találmány a szeletelt kenyér óta.
Nekem amúgy az új Pro formája a bemutatós anyagok alapján nem tetszik, a régi fehér műanyagházas MacBook jut eszember róla. Valahogy olyan "bumfordi".

Ezt meg csak úgy a margóra:
Viszont a keynote maga rendesen szekunder szégyent okozott nekem, nem jön be ez a diversity jegyében mindenféle értelemben szétszabdalt bemutatósdi, ahol minden szereplő teljesen természetellenes művigyorral adja elő az ügyeletes bullshitet, és úgy passzolgatják egymásnak a mondanivaló virtuális stafétáját, mint teniszezők a labdát. Több, mint 10 éve "élek" az Apple ökoszisztémában, nem is tervezek váltani, de egyre jobban taszít a körítés. Mesterkéltnek és őszintétlennek érzem az egészet, sokkal inkább, mint a Jobs-érában, pedig akkor sem fukarkodtak a bullshittel.

Nem akartam nagyon negatív lenni, mert az új gépek tulajdonképpen tetszenek, de valahogy most ez jött ki belőlem.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99592) hszilard666 válasza bLaCkDoGoNe (#99591) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg, most hogy mondod, az új pro-k "lekerekített" sarkai tiszta 2008 as fehér macbook! :Y

Az nekem is fura volt hogy minden második előadó indiai volt, lehet hogy már az apple is mindent oda outsource-ol. ;]

Viccen kívül nekem is hiányzik az az igazi professzionális bemutató mint régen. Pár hete néztem meg a 2012 es első genes retina gép keynote-ját, és ég és föld a mostani prezentáció és tálalás. Az egy szuper keynote volt ám! :K

TigerCat:
Az jutott eszembe hogy lehet hogy actual oka van hogy ilyen:
Nem lehet hogy ez most olyan lesz mint a T-s thinkpadeknél hogy fentről kell elkezdeni bontani a gépet? Avagy a bill-t kell kiemelni ahhoz hogy szerelni lehessen. Szóval ha a régi dizájn lenne ezt nem lehetne megtenni, mert a topcase egy darab. Ti láttatok csavarokat a gép alsó részén?

TheMarci:
Szerintem ez olyan mint egy abuzív párkapcsolat:
Elveszik a portokat, és az escape key-t, avagy bántanak, és amikor visszaadják akkor örülni kell, és éltetni őket hogy milyen kedvesek! Pedig alap lenne a jó port selection és az escape.

Mondjuk én az a kevés user közé tartozom akiknek egyik sem volt issue. :D Az 1 portos 12" es macbookkal is full elvoltam, csak akkor használtam adaptert amikor külső monitorra kellett kötni. :K Minden más wireless és airdrop!

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#99593) TheMarci válasza bLaCkDoGoNe (#99591) üzenetére


TheMarci
addikt

Ezen a port kivezetos, majd most visszarakos reszen gondolkodtam en is, hogy ugy erzem, mintha zsakbamacskat vasarolgatnek, remenykedve, hogy az aktualis eget rengeto featuret nem vezetik ki par ev mulva. Akar mint telefonnal a force touch, es biztos van meg jo par pelda ra.

Vajon magsafe 3 - usbc atalakito lesz? :)
hszilard666: Csak ne repedjen a haza, meg ne valjon le az alja, mint a feher macbookoknak. :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#99594) bLaCkDoGoNe válasza TheMarci (#99593) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem minden józanul gondolkodó ember kristálytisztán látta 2016-ban, hogy a Magsafe meg a kiegészítő csatlakozók elvétele óriási baromság volt. A Touch Bar-ral kicsit más a helyzet, az elsőre még akár jó ötletnek is tűnhetett volna, ott még nem feltétlen látszott elsőre, hogy sikeres lesz-e vagy sem, mert maga az ötlet nem feltétlenül volt rossz.

(És igen, a Force Touch is egy jó példa, a mai napig hiányolom a telefonból és az új Watch-omból is. Én nagyon szerettem, és sokat használtam.)

Mit értesz Magsafe 3 – USB-C átalakító alatt? Elvileg a dobozban egy olyan kábel van, aminek az egyik vége USB-C, másik vége pedig Magsafe 3.

Ez az egyszínű billentyűzet is érdekes: ez azt jelenti, hogy már nem unibody a ház (nem is így hivatkoztak rá a keynote-on, fel is kaptam rá a fejem), ami strapabíróság szempontjából lehet érdekes kérdés (mondjuk ha valami miatt cserélni kell a billentyűzetet, akkor viszont lehet, hogy nem kell az egész topcase-t). Arra is kíváncsi vagyok, hogy a "best display in a notebook ever" érzékeny lesz-e a staingate-re.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99595) hszilard666 válasza TheMarci (#99593) üzenetére


hszilard666
veterán

Fuhh, emlékszem az nagyon csúnya volt! :D Anno 2012 ben kezdtem a középsulit, és a média tanáromnak pont olyan gépe volt. Tanakodtam is magamban állandóan hogy miért olyan rozoga az a gép. Pár évvel később derült ki számomra hogy a gép magától amortizálódik, és nem a tulaj volt trehány. :D Azok voltak a szép idők akkoriban voltam kezdő almás. Gondtalan gyerekkor. Akkor még boldog voltam. :DDD

Nah, sikerült elkapni a frame-et, vannak csavarok az új pro alatt.

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#99596) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Alapvetően üzletemberként használok laptop-ot. Ami a célom, hogy ha most veszek egy gépet az 5-6 évig szolgáljon. Ha air-t vennék akkor az 610-be fájna mert kell az 512 tárhely és a 16gb ram hosszú távon. Vagy ugye van az új 14 pro sok egyéb finomsággal, kicsit rövidebb üzemidővel 880-ért. Egyrészt nem tudom, hogy az air teljesítménye elég lesz-e hosszú távon, másrészt lehet, hogy igen és a pro már overkill. Persze nagyon vonz a nagyobb, szebb, jobb kijelző, a sok hasznos port de mégis. Azért 880 rohadt sok. Bárki bármit írhat. (most egy Latitude-ot nyüstölök egy erős 7300U-val szóval a kezdetben kb minden megváltás lesz. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#99597) bmakszim


bmakszim
senior tag

Ha már a régi jó dolgok visszahozása a téma, jó hír az új Safari tabot nem kedvelőknek: A Monterey-ben újra elérhető lesz a régi tab dizájn.
macOS Monterey Release Candidate Undoes Safari Changes, Reintroduces Old Tab Design

Szerencsére az új is választható marad, nekem tetszik a kompakt nézet.

(#99598) bLaCkDoGoNe válasza adamssss (#99596) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Oké, üzletember, de mire használod? Ha a "szokásos" net, word, excel, powerpoint, mail dolgokra, akkor szerintem az Air is bőven elég lesz 5-6 évig.

Én 2016-ban az akkori új gépek bejelentését követően gyorsan vettem egy kimaxolt 2015-ös 15" MacBook Pro-t amíg még lehetett újonnan kapni, és a mai napig azt használom. Még mindig elég mindenre, amire használom: Adobe Illustrator, Photoshop több száz megás képekkel, webfejlesztés, esetenként videóvágás, bár ez utóbbit mostanában inkább az iPad Pro-n csinálom már.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99599) Smiley válasza adamssss (#99596) üzenetére


Smiley
őstag

Ezek mindig is $2000-ba kerültek, az hogy ilyen fasza a forint es a rekord áfa az nem a gép hibája.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#99600) bmakszim


bmakszim
senior tag

Ami még a keynote-ból kimaradt:
Apple törlőkendő valakinek? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.