Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99751) Head88 válasza Atos23 (#99746) üzenetére


Head88
addikt

2015-2017 Air gépekben még cserélhető az ssd. Egyedi lábkiosztású applenek gyártott pci-e 4x ssd kell bele. 35-50 közt mozog egy 512-es használtan.

(#99752) lajosx válasza Divinity (#99731) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen, akkor szerintem teszek egy próbát az M1 es Air géppel. Igazából teljesen jó a 2019es Pro, de ha már teljesitmény azonos is viszont üzemidőt nyerek már megéri váltani. :R

(#99753) CharlieDrop válasza sprX (#99749) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, Air, én kevertem a Pro-val, elnézést.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#99754) Head88 válasza CharlieDrop (#99753) üzenetére


Head88
addikt

2016-2017 13" nem touchbaros pro-ban is cserélhető, csak az egyedinél is egyedibb formájú és méretű az ssd.

(#99755) blscrn válasza Head88 (#99754) üzenetére


blscrn
tag

A későbbi modelleknél mi indokolta ennek a megoldásnak a kivezetését?

(#99756) lajosx


lajosx
őstag

Sziaasztok!

A 2 mac pro között mi a különbség? Elvileg mind a kettő M1 cpu van szerelve. De árban van eltérés. Továbbá van esetleg valami ajánlott oldal ahogy a legjobb áron juthatok egy új Mac Pro M1 géphez? :R

Apple MacBook Pro 13.3 MYDA2 459.990.-ft
Apple MacBook Pro 13.3 M1 8GB 256GB MYD82 489.900.-ft

(#99757) Smiley válasza blscrn (#99755) üzenetére


Smiley
őstag

Olcsobb forrasztani, es igy a user sem fogja otthon kicserelni maganak ha kicsi fillerekbol, hanem vesz toluk uj gepet. win-win

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#99758) Head88 válasza blscrn (#99755) üzenetére


Head88
addikt

Alaplap design szinten helyspórolás. Nem kell egy vastag foglalatot elhelyezni.
A másik meg az, hogy apple nem szereti ha a user nyitogatja a gép alját. Illetve így könnyebb rávenni a vásárlót, hogy durva felárért nagyobb belső tárhelyű gépet vegyen.

#99756 lajosx
Egyik silver másik space grey

[ Szerkesztve ]

(#99759) sz.balazs.95 válasza Årpi (#99724) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Annyi problémám akadt, hogy a space-t nem tudom beállítani, illetve nem tudom, hol lehet nevet adni a kiosztásnak, a beállításokban Untitled néven jelenik meg, ráadásul 3x listázza ki.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99760) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Jó reggelt!

Ezt megvehetem nyugodtan, van valami ami miatt az M1-es Air nem volna hajlandó kommunikálni vele vagy timemachine mentést csinálni rá?



Specifikációknál az op rendszer bizonytalanított el kicsit.

Köszönöm!

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#99761) TigerCat válasza ILLDisPozed (#99760) üzenetére


TigerCat
nagyúr

4 TB-os verzióban vettem ilyet, Type-C csatlakozóval. ExFAT-ra formáztam és bár kicsit lassúcska, teszi a dolgát fennakadás nélkül. TM mentést nem próbáltam, de gondolom azt is csinálná, mert megkérdezte, csak arra nem akarom használni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99762) ILLDisPozed válasza TigerCat (#99761) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Köszönöm! :R

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#99763) r4z válasza ILLDisPozed (#99760) üzenetére


r4z
nagyúr

Arra odafigyelnek a helyedben, hogy ne SMR drive legyen. APFS-sel eleve nem szerencses HDD-t hasznalni, de ahogy betelik, felulirasnal az SMR miatt kuzdeni fog, mint diszno a jegen.

Ha asztalon csinalnad a mentest egyebkent is, es szukseged van ennyi helyre, 3.5” lemezt neznek inkabb. Annak ugyan kell kulso tap is, de 6-8TB-osakat is siman talalsz SMR nelkul. 2.5”-osbol nem tudok hirtelen olyan 2TB-os vagy nagyobb modellrol, ami ne lenne SMR technologiaju.

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#99764) general válasza r4z (#99763) üzenetére


general
addikt

A 2,5"-ak egyébként is rizikósak fontos adatokhoz az usb-s tápellátás miatt. (na meg a hurcolászás, ütődés, stb..) Persze ha van egy normálisabb másik backup is, úgy minden oké, mert egyszerűen kezelhetőek.

(#99765) r3dsnake válasza general (#99764) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ami nincs meg háromszor, az nem fontos. :)

(#99766) ILLDisPozed válasza r4z (#99763) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Nem annyira fontos, hogy 2TB legyen, csak nézelődtem és láttam, hogy árban nem rossz.
Akkor ez jobb választás lehet mint az előző?
Nem nagyon hordoznám, ütögetném. A közelgő macOS frissítés előtt szeretném az adatokat egyszer elmenteni timemachine-al.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#99767) GreenGoblin válasza ILLDisPozed (#99766) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na ezzel nem fogsz melle. Sok jot olvasok errol az SSD-ről.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#99768) RevoneX


RevoneX
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna ebben a problémában segíteni? [kép]

(#99769) adamssss


adamssss
veterán

Fúú gyerekek ez a mac egy megváltás a win után. Kellett 3 nap átszokni de most már nagyon fasza. Nincs idegesítő driver telepítés, minden intuitíven működik és atom stabil.
Bááár... Most megy a google video chat a laptop kijelzőjén, a miro a másodlagoson és sokszor összeomlik grafikailag a videochat, eltűnnek a safariból a gombok meg ilyenek. De ilyenkor ha újra méretezem az ablakot akkor ez is megoldódik.
Azért tud ez az air is forrósodni pedig csak webes alkalmazások futnak.

De nagyon nagyon fain és maga a gép is csodás. Ja és az iPhone-al az összhang parádés. a Legjobb, hogy command+c mac-en paste iPhone-on. Ezt eddig úgy csináltam, hogy elküldtem magmanak a linket messengeren. Így kicsit egyszerűbb... :D

A teljesítmény is parádés. A saját és a 4k monitor meghajtása gyerekjáték neki. Pedig elég combos webappok futnak.

Szóval aki gondolkodik M1-en zsákolja be most 380-ért az alap airt. nem fogja megbánni. Alap felhasználásra pedig nem kell a 16. Tényleg nem. Egyrészt elég jól tömörít, másrészt az ssd-ről eszméletlenül gyorsan swapol.

Szóval hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#99770) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Vótmá? M1 Pro/Max MacBook Pro Chips Explained: SoC Deep Dive! [link]
M1 pro 16 csatornás mem vezérlővel jön, M1 max 32 csatornás. :Y

Mb Pro 16" M1max 64 giga rammal 3900 dolcsi vs rtx 8000 48gigával 5500 dolcsi (ez a világ legnagyobb vrammal szerelt kártyája, de nem egy komplett gép!) Nem is olyan drága az az m1 max ha kihasználod... :N

[ Szerkesztve ]

(#99771) emvy válasza Mr Bond 007 (#99770) üzenetére


emvy
nagyúr

> M1 pro 16 csatornás mem vezérlővel jön, M1 max 32 csatornás

Ezek elvileg mind benne voltak a bejelentesben.

> Mb Pro 16" M1max 64 giga rammal 3900 dolcsi vs rtx 8000 48gigával 5500 dolcsi (

Na jo, azert a csucs NVidia kartyaknal azert joval gyengebb lesz (ugy nez ki, hogy fele-harmada), dehat masra is valo.

Plusz a csucs NVidia-ban a memoriasavszel is joval magasabb. Dehat laptopban azert ez is kiraly.

while (!sleep) sheep++;

(#99772) Parson válasza adamssss (#99769) üzenetére


Parson
addikt

Na ez egy jó kis feedback... én pl kimondottan filózok ezen a plusz 8 Giga RAM-on... azért most lehet hogy gond nélkül fut minden a sima 8 Gigáson is, de mi lesz 5-8 év mulva? (OK, akkor már nem én fogom használni, hanem valszeg örökli vki a családban, de akkor is)... :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99773) Årpi válasza Parson (#99772) üzenetére


Årpi
őstag

Én most váltottam 8GB-ról 16GB-ra. Mármint konkrétan ma jött meg a 16 gigás Air, 1 évig 8 gigásat használtam. Egy hét múlva leírom a hosszabb távú tapasztalatokat, kicsit kacifántos a váltás története, de az a lényeg, hogy nem a 8 giga ram "lassúsága" miatt váltottam, viszont még1x nem akartam megvenni ugyanazt a gépet :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#99774) adamssss válasza Parson (#99772) üzenetére


adamssss
veterán

Hogy mi lesz 5-8 év múlva az a Jósiten se tudja. Valószínűleg, office, zoom, webappok akkor sem fogják megfektetni. Egyébként pedig nagyon gyorsan swappol az ssd-ről.

Ha kreatív munkához kell akkor kellhet a 16 gb. Viszont a 130k felár 8gb a pofátlanság netovábbja és nagyon nem jó deal. Anno én is 16-al akartam venni de aztán lebeszéltek. Most igazuk van. Én 4-5 évig nem szeretnék gépet cserélni remélem ez idő alatt is megmarad az igazuk. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#99775) Parson válasza adamssss (#99774) üzenetére


Parson
addikt

Na de jó, hogy beszélünk róla... most esik le, hogy amelyik, 256GB-os tárhellyel van szerelve, az mind csak 7-core GPU-s... rafinált gyerekek ezek... - mivel a mediamarktban van akció, ott nézelödök - na most egyáltalán nem derül ki, hogy adott 512GB tárhelyes termék most az alap 7-core GPU-s felturbozott változata 512-re, vagy a 8-core GPU-sból az alap 512-es...na így rendelj okosan... :F

A 130 K differencia itt is megvan, látom... nem igazán tudok én se mit kezdeni vele, de tény, hogy szeretem a középutakat járni, nem kell a csúcs, de azért ne is a belépömodell...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99776) sityupityu válasza adamssss (#99774) üzenetére


sityupityu
veterán

Ugyanígy voltam én is. Mérlegeltem és rájöttem, hogy átlagfelhasználásra több mint elegendő az alap is. Pláne a youtube-os teszteket nézegetve valószínű, hogy ki sem fogom sohasem használni igazán ezt a gépet. És azt se felejtsük el, hogy ez nem egy windows-os 8GB-os gép hanem egy apple, ráadásul M1-es chip-el szerelve. Iphone-t sem jó összehasonlítani egy androiddal :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#99777) Årpi válasza Parson (#99775) üzenetére


Årpi
őstag

Mondjuk az a plusz egy GPU mag....az izgatna a legkevésbé :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#99778) Alex91 válasza Årpi (#99777) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, majd kinyirja ugyis szoftveresen :D.

Igaz, az en gepem meg jo kis Inteles. A multkor meg szepen vagtam az iMovieval, most meg 3 napja frissult… Na,most meg bugzik, meg olyan tetu lassu lett! Igaz, mar kezeli az iPhone 13 ProRes-et, vsak eppen dolgozni nem lehet vele!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99779) Parson válasza Årpi (#99777) üzenetére


Parson
addikt

Hát nem is tudom, én se várok igazából túl sokat, de tény, hogy:
1. alapból szeretnék tisztában lenni, pontosan mit is veszek, ha már kétesélyes
2. felhasználásfüggö... én se tudom mennyivel számit többet (valszeg nem számottevö), de ha lehet eggyel jobb, szinte minimális felárért, miért ne? Szerencsére van idöm eldönteni, nem sietek.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99780) Alex91 válasza Alex91 (#99778) üzenetére


Alex91
félisten

15 perces fullhd videot 11 oran keresztul fogja renderelni :DD . M1-re optimalizaltak, Intelre meg elqrtak… :(((

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99781) tboldi válasza GreenGoblin (#99767) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, nekem is T5-öm van, csak kisebb kapacitású, teljesen jó. Kicsi, könnyű, stabil és gyors. :K

További előny, hogy a T5-ösök valójában mSATA SSD-k egy adapter mellett, a sajátomat szét is szedtem és beleraktam az X230-as ThinkPadbe, így nem kell folyton dugdosnom. :D

(#99782) Årpi válasza Parson (#99779) üzenetére


Årpi
őstag

Az első ponttal egyetértek amúgy teljes mértékben, jogos :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#99783) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Végül nem álltam ellen tovább és egy 512-es M1 Air-re esett a választásom. Mivel még sosem volt Mac-em, tanulom a dolgokat, de egyre jobban hozzámnő. Kérdésem, hogy ha USB-C hubot veszek akkor van jelentősége annak, hogy a hub a laptopon csak az egyik vagy mindkét csatlakozóra csatlakozik?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#99784) vans?


vans?
őstag

Sziasztok,

segitsegre lenne szuksegem. Mivel mar tobbszor felmerult, hogy eleg regi az oprendszer az MBA-n, probaltam a Big Surt feltenni. Nagy nehezen csinaltam neki helyet, elindult, kiirta orakig, hogy 6 ora van hatra. Elmentem aludni, reggel latom, hogy valami PT3 download hiba. :((( Az meg hagyjan, viszont nem is tudom folytatni, mert kozben megint novelte az Egyeb helyet, megint hianyzik neki 8 GB, amit mar nem tudok felszabaditani.

Hogy tudnam a felig vegrehajtott dolgokat torolni es igy helyet felszabaditani? Ot ev alatt nem huzott fel meg ennyire a gep. :B

hábm bábm

(#99785) adamssss válasza Parson (#99775) üzenetére


adamssss
veterán

Az 512 az mindig a 8 magos gpu. Kiveve ha az apple oldalarol rendeled cto. Ott szerintem max a tobb tarhelyt fizeted meg, mert az az 1 gpu mag sokat nem fog szamitani. Ha keves a 250 akkor menj az 500-ra!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#99786) TigerCat válasza vans? (#99784) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld manuálisan, fájlok ideiglenes kihelyezésével mondjuk egy küldő meghajtóra és pendrájvról. Ha le tudod tölteni a telepítőt, úgy mennie kell.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99787) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Sikeresen frissítettem a Safari 15.0-ra... van bármi lehetőség downgrade-re vagy visszatölteni az előző verziót? Ugyanis indításkor (hiába 4 magos a gép) felszökik a hőmérséklet 90 fokra felpörögnek a ventik.... előtte nem volt ilyen. Illetve lehet kérdeztem már, de hogy lehet kiszedni vagy importálni az összes beállítást (jelszavakat főleg) Chrome-ba? Mert akkor áttérek annak a használatára. :R

(#99788) Papa-Het válasza Papa-Het (#99787) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

asszem sikerült csv-be exportálni és eddig működik :)

(#99789) vans? válasza TigerCat (#99786) üzenetére


vans?
őstag

Az a baj, hogy kvazi nincsenek mar athelyezheto fajlok, valami 50+ gigat foglal az egyeb, vannak ugye alkalmazasok, de az sem sok…

hábm bábm

(#99790) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Sziasztok!

nem olyan régen én is vettem egy Macbook-ot (M1 chipeset ) és szeretnék hozzá egy monitort venni és sajnos a "Milyen monitort vegyek" topikban nem kaptam választ, így itt is teszek egy próbát, hátha tudtok segíteni

szóval, ha tudtok, ajánljatok már 1-1-et az alábbi árkategóriákban (lehet hdmi-s is, mert van átalakítóm, bár már inkább usb-c-set szeretnék inkább)

1. 80-120k
2. 120-160 ezer

felhasználás: munka (pl: office, matlab, mikroszkópos felvételek elemzése, oktatásra használom), persze 1-1 film néha lecsúszhat, de ez nem szempont

amúgy én ezen gondolkodom most leginkább: LG 27UL850-W

köszi előre is!

#99783evo87 - én olyat vettem, ami lefoglalja a kettőt, stabilabbnak gondoltam

Resistencia eterna

(#99791) marsu. válasza Papa-Het (#99787) üzenetére


marsu.
senior tag

Ilyenkor egy újraindítás segíthet, ha továbbra is használnád a Safarit.

(#99792) Papa-Het válasza marsu. (#99791) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Volt az is. Onyx lefutott hogy a frissítés után a szemetet törölje illetve az egyéb cash fájlokat, de ugyanazt csinálta. Bezártam, megnyitottam újra. Na ezt párszor eljátszottam... tünet ugyanaz. Átmentem Chrome-ba mivel sikerült exportálni csv-be majd importálni a jelszavaimat, így most ez megy. Eddig rendben van, még gyorsabb is szerintem az oldalbetöltés.

(#99793) emvy válasza bagyulajuve (#99790) üzenetére


emvy
nagyúr

Huawei Mateview 28

while (!sleep) sheep++;

(#99794) bLaCkDoGoNe válasza bagyulajuve (#99790) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azt szokták mondani az okosok, hogy a 27" 4K-s monitorokon natív felbontásban használva nagyon kicsik lesznek a GUI elemei, skálázva pedig nem lesz túl szép.

Én is végigkínlódtam pár hete ezt, bár én egy jóval régebbi, 2015-ös MBP-hoz kerestem külső monitort. Én végül egy 27" WQHD monitor mellett döntöttem (Asus ProArt PA278VQ – ennek van egyébként némileg drágábban USB-C-s változata is: Asus ProArt PA278VC [Rtings teszt]), eddig teljesen elégedett vagyok vele. Azt hittem, hogy a WQHD kevés lesz, de 27"-on teljesen jónak találom. Vásárlás előtt megnéztem a gépemmel egy ilyen felbontású (de Dell márkájú) monitort az Oázisban, az segített a döntésben, sajnos 27" 4K-s demo darabjuk nem volt, így azt nem tudtam megnézni – végül azért döntöttem az Asus mellett, mert kalibrált ill. most az alap 3 év gari mellé +2 év garancia jár.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99795) Parson válasza adamssss (#99785) üzenetére


Parson
addikt

Tárhelyböl igazából elég a 256 is szerintem (nem tudom, mennyi helyet foglal az oprendszer), mivel szeretem inkább csak terminálként használni a gépeket, és a fontos adatokat egy Synology NAS-on tárolni, lokálisan a gépen pedig csak az aktuális másolatok, vagy az iniciális eredmények (pl munka) vannak. Eképpen sosem gond egy rendszerösszeomlás adott gépen, vagy egy ujratelepités, stb. De tény, hogy macOS-szel eleddig még sosem volt dolgom, csak tervezem ezt az ‚átállást‘ az otthoni környezetemben. Lassan rábeszéltek az abszolút belépö modelre, ami végülis vhol elönyös (nem csak anyagiakban, de föleg ott) - kéne vmi összehasonlitó teszt, hogy milyen különségek adódnak teljesitményben (GPU, RAM változása esetén)…

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99796) Major Lion válasza bLaCkDoGoNe (#99794) üzenetére


Major Lion
senior tag

Vicc amugy hogy 24”-ben mar nem is találni 4k-s monitort pedig azzal kapnád meg a retina élményt..

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#99797) bLaCkDoGoNe válasza Major Lion (#99796) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, én is a 23.8" LG Ultrafine 4K monitorát nézegettem, de itthon pont pár héttel azelőtt tűnt el mindenhonnan a kínálatból (az Árukereső szerint legalábbis), mielőtt én elkezdtem külső monitor vásárlásán töprengeni.

(Bár ahogy most nézem, sokra nem mentem volna ezzel a típussal, mert csak USB-C bemenete van, szóval így utólag mindegy is.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99798) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Kezdőnek k nehéz a programozás magyar kiosztású macbookon. Múltkor beszélgettetek erről, letöltöttem a win layoutot de mivel én baromi régen használtam Windowst, igazából sem az, sem a Mac nincs a megszokásaim között. Most össze vissza kapcsolgatok a két layout, és a bill megjelenítő között de egyre nagyobb a katyvasz hogy mit szokjak meg inkább.

(#99799) -mugen-


-mugen-
tag

Külső monitornál ez a "110PPI-s "ökölszabály mindig bejön?

Szoval ha veszek egy monitort és 110felett van akkor ugyan az az élmény lesz mintha a saját monitorját használnám?

"nankurunaisa"

(#99800) bagyulajuve válasza emvy (#99793) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi!

#99794 bLaCkDoGoNe értem és ha kicsit több lenne a pénzmag, de mondjuk 31-34 col a 4k az működhet?

Resistencia eterna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.