Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) Major Lion válasza SharpSA (#98600) üzenetére


Major Lion
senior tag

Na meg ha minden ugyanúgy működne akkor miért akarna az ember Mac-et? :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98602) GreenGoblin válasza SharpSA (#98600) üzenetére


GreenGoblin
tag

Megjegyeztem hogy furcsa nem panaszkodtam! Ezt a stílust hanyagold!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#98603) sityupityu válasza tboldi (#98592) üzenetére


sityupityu
veterán

Oké, az rendben van hogy annál is így van, csak ugye azt félévente kb egyszer kapcsolom ki. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98604) sityupityu válasza consono (#98594) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem. Nekem pl a Dell laptopomon simán be lehet állítani azt, hogy bekapcsolás után az ujjlenyomat olvasóval azonosítson. Ezt leszámítva én nagyjából elégedett vagyok mindennel, ez dolog viszont nagyon nem tetszik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98605) #86564352 válasza sityupityu (#98604) üzenetére


#86564352
törölt tag

USA-ban voltak erről jogászkodások, ugye az ujjlenyomatodat "elveheti" a rendőr, a válófélben lévő házastárs, lakótárs stb. viszont a fejedben lévő jelszót nem. Ezért ilyen, hogy X idő után az Apple eszközök kérik a kódot. Felvethető, hogy adjanak opciót rá csak ujjlenyomat, de pont ezért Apple az Apple. A szemlélet, hogy ők kitalálják usernek nem kell opciókon és következményein agyalni, hanem csak használják és kész. Ez power usereknek néha izé, a milliárd átlag usernek jó.

#98600 jönnek a különbözőségből adódó "problémák"

Mindig mondogatom új userek Apple-nél ne keressék az Androidot és a Windows-t. Amúgy nem is az a baj vannak meghökkenések, hogy valami másképp van. Hanem amikor élből így szar, úgy szar vagy csak tájékozatlanságból nettó hülyeségeket írnak. (úristen itt minden app fizetős, ezt se lehet, azt se lehet téves állítások)

(#98606) GreenGoblin válasza #86564352 (#98605) üzenetére


GreenGoblin
tag

Fejezd már be a hülyeséget?! Minek kell bolhából elefántot csinálni?! Ki mondta hogy szar hogy ilyen az ujjlenyomat olvasó?! Direkt kelted a feszültséget?! Meg tájékozatlanság?! Hogy jön ez ide?! Sok dologra csak a használat során jön rá az ember.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#98607) #86564352 válasza GreenGoblin (#98606) üzenetére


#86564352
törölt tag

WTF? :D Ez most hogy jött ide, miért nekem címzed, mi ez a dühroham? Neked komoly problémáid vannak.

(#98608) sityupityu válasza #86564352 (#98605) üzenetére


sityupityu
veterán

Én teljesen elfogadó felhasználó vagyok, és ez és az ios kimondottan tetszik. Ezért is tértem vissza telefonnál is ios-re, mert a sok androidos "baromságot" semmire sem használtam. A két és fél éves s9-es telefonomon még mindig a gyári háttérkép van. :DDD Meg hát baromi szép is, számomra az ios animációt még semmi sem tudta felülmúlni. Atomstabil egy androidoshoz képest, plusz vele készített képek és videók is baromi jók, örülök, hogy az apple egyenlőre nem szált be ebbe a teljesen felesleges megapixel háborúba ami a kamerát illeti, hanem a végeredményt, az összképet nézi. A velük készített videók minőségéről meg már nem is beszélek.
A híres ökoszisztémával meg ugye mos szembesültem én is amióta az air-t megvettem, hogy milyen iszonyat jól működik. Nagyon tetszik. Az airdrop is valami eszméletlen jól és gyorsan működik a két készülék között.
A lényeg, hogy nekem minden bejön, kivéve ezt az egy dolgot a Bekapcsolásnál, de akkor ezek szerint kénytelen leszek megszokni. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98609) GreenGoblin válasza #86564352 (#98607) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ja hogy most jön az hogy nem is nekem szólt. Jól van értem!
Aztán jön még védekezésként a személyeskedés. Folytasd csak nyugodtan.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#98610) #86564352 válasza sityupityu (#98608) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ökoszisztémából nekem egy fájó pont van: az Apple Music. A Spotify Connect jobb és lejátszó appok működésén, sebességén is lehetne mit javítani.

#98609 GreenGoblin
"most jön az hogy nem is nekem szólt"
ez így is van, mivel én nem szóltam hozzád, te estél nekem ki tudja miért

[ Szerkesztve ]

(#98611) Ear001 válasza #86564352 (#98610) üzenetére


Ear001
addikt

Az Apple music viszont jobban szól, jobb felbontású zenék vannak rajta.

(#98612) SharpSA válasza Major Lion (#98601) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor tuti nem vennék.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#98613) SharpSA válasza GreenGoblin (#98602) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem írtam, hogy panaszkodtál, és milyen stílust kellene hanyagolni? :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#98614) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

no, újrapasztáztam az early 2015 pro-mat.
Vajon az akku csereérett ránézésre is? Ha igen, kb. milyen költséggel érdemes számolni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98615) Major Lion válasza Ear001 (#98611) üzenetére


Major Lion
senior tag

Már nem sokáig, ősszel jön a Spotify-nál is...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#98616) Head88 válasza CharlieDrop (#98614) üzenetére


Head88
addikt

Nem olyan vészes kinézetre az akksid. A szélső cellák vannak kicsit felfújódva.
Jó minőségű akksit a fixshopon találsz hozzá.

(#98617) CharlieDrop válasza Head88 (#98616) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi. A BIG Sur nyavalyog, hogy csereérett az aku

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98618) Head88 válasza CharlieDrop (#98617) üzenetére


Head88
addikt

Coconut mit mutat?

(#98619) CharlieDrop válasza Head88 (#98618) üzenetére


CharlieDrop
veterán

kb ezt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98620) #86564352 válasza Ear001 (#98611) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, már a lossless előtt is jobban tetszett nekem az AM féle AAC hangzása. (Apple Digital Masters program) A Spotify-t csak úgy tudom hallgatni, ha az alapból bekapcsolt audio normalizálást kiveszem.

[ Szerkesztve ]

(#98621) biker válasza CharlieDrop (#98614) üzenetére


biker
nagyúr

ez kuka előtt 1 nappali állapot. saccperkb 70% a coconut állapota, vagy 65%?
ennél kevesebbért azonnal kivettem a gépből, csoda ha nem billeg az asztalon. Nézz alá, nem a lábak érnek le hanem a hasán fekszik a géped szerintem.
2015 volt nekem is 2020 végéig, 2 akkut használtam el.

szerk: most látom a képet.. 68%

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#98622) CharlieDrop válasza biker (#98621) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, nem billeg, stabil. Nem mondom, hogy nem látom púposnak... azért érdeklődtem, hogy mennyire az.

megnéztem a fishopon 23 körül van az akku

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98623) Smiley válasza CharlieDrop (#98619) üzenetére


Smiley
őstag

6 ev alatt 136 ciklus? Hat nem vitted tulzasba...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#98624) CharlieDrop válasza Smiley (#98623) üzenetére


CharlieDrop
veterán

2 éve nem nagyon tolom, előtte meg leginkább tápról ment.

Most elengedném a Minit és ezt visszahoznám az életbe míg valami ARM-re le nem cserélem
(kb 1-2 év)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98625) joey04 válasza SharpSA (#98600) üzenetére


joey04
titán

+1, de nem lesz már apple gépe, talán nem kell hallgatni :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98626) Head88 válasza CharlieDrop (#98619) üzenetére


Head88
addikt

Ez csereérett valóban. 70%-tól már rohamosan tud csökkenni a max kapacitás.

(#98627) GreenGoblin válasza joey04 (#98625) üzenetére


GreenGoblin
tag

Te sem maradhatsz ki a sorbor látom?! :C
Nyugodtan szóljon be még aki akar ha nincs más dolgotok.
:U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#98628) CharlieDrop válasza Head88 (#98626) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98629) tboldi válasza Head88 (#98626) üzenetére


tboldi
nagyúr

És valóban, a tavasszal vásárolt X230 gyári 9 cellás aksija is 68%-os volt, mikor hozzám került, most már alig több 60-nál, pedig csak pár hónap telt el, úgyhogy vettem hozzá egy új GreenCell-t az ajánlások alapján. Azért a régit sem dobtam el, eltettem pótnak.

[ Szerkesztve ]

(#98630) mave13 válasza sityupityu (#98608) üzenetére


mave13
őstag

Ne kapcsold ki... mármint, ha használat után csak félre teszed, vagy lehajtod a fedelet, az bőven elég. Nem kell neki a teljes kikapcsolás, gyorsan elalszik, készenléti merülése meg alig valami. Mivel passzív, attól sem kell félni, hogy megsül a táskában, ha ott véletlenül beindul. Lehet, hogy gáz, de nálam újraindítás is csak frissítésnél volt az egy hónap alatt.
Ha kell csak fogom, egy billentyűt lenyomok, Touch ID, és már kész is a rendszer a használatra. 2 Másodperc se...
Szóval ez nagyon nem PC... gyakrolatilag úgy lehet használni, mint egy iPad-et vagy iPhone-t, legalábbis szerintem.

Icewolf || kósza ||

(#98631) sityupityu válasza mave13 (#98630) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, igazad van. Én csak az akku hosszú távú kímélése miatt gondoltam, hogy kikapcsolom amikor előreláthatólag jó pár óráig nem használom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#98632) consono válasza sityupityu (#98631) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam is csak a rendszerfrissítésekkor van újraindítva a 2017-es Air, egyébként csak alszik. Töltöm amikor kell, nem érdemes ezen parázni. Alvó állapotban gyakorlatilag nulla a fogyasztás.

"In God we trust. All others must bring data"

(#98633) Thusor válasza sityupityu (#98631) üzenetére


Thusor
őstag

Az akkunak pont az a jó, ha 3-4 naponta csinálsz egy teljes ciklust. Ezeket pont arra tervezték hogy folyamatosan használd. Az árt neki ha mindig csak töltőn lóg a gép.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#98634) #72755712 válasza Thusor (#98633) üzenetére


#72755712
törölt tag

Miért árt a Li-ion akkunak ha mindig töltőn lóg? Miért jó, ha 3-4 naponta le van merítve 0-ra, majd feltöltve 100%-ra?

(#98635) SharpSA válasza #72755712 (#98634) üzenetére


SharpSA
veterán

Hamarabb "elöregszik" az akku, ha állandóan töltőn van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#98636) CharlieDrop válasza SharpSA (#98635) üzenetére


CharlieDrop
veterán

No. Nekem 5 év alatt lett olyan amilyen. Láthatjátok.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#98637) consono válasza #72755712 (#98634) üzenetére


consono
nagyúr

Nem 0-100% a jó, sőt igazán az sem jó. Az össze vissza használat a legjobb.

"In God we trust. All others must bring data"

(#98638) zenit73


zenit73
aktív tag

Lithium akkuk nem szeretik ha állandóan teljesen fel vannak töltve, nagy bennük a "kémiai feszültség" és ez rövidíti az életüket. 50-60% között már el vannak, és onnan az önkisülés is sokáig tart, ezért nem kel félni a túlmerüléstől. Nem tudom Mac-re van-e ilyen app, ami ezen a töltöttségen tartja ha valaki állandóan hálózatról használja.

Olvastam fentebb, hogy teljes kikapcsolás után jelszót kér a Mac. Nálam nem kér, pedig ha hosszabb ideig nem használom akkor kivétel nélkül kikapcsolom. Akkor ez most hogy van?

(#98639) Smiley válasza #72755712 (#98634) üzenetére


Smiley
őstag

Tedd fel inkább úgy a kérdést, hogy mi értelme van notebook-ot venni ha folyamatosan csak töltőről használod? Én azért vettem notebook-ot, hogy ne lógjanak madzagok belőle... Ha ehhez naponta 2x kellett feltölteni akkor ez van. 11 év 1700 ciklus után 53% az akksi és nem púpos.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#98640) Mr Bond 007 válasza zenit73 (#98638) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Azért mert neked be van állítva hogy magától belépjen a profilodba jelszó kérése nélkül. (automatikus bejelentkezés) Itt az volt a probléma hogy nem lehet kikapcs után touch id-val belépni, hanem csak a jelszó begépelésével.
Amúgy túl van tolva a téma. Ez nem windows hogy ki kell kapcsolni, anno régi gépen volt 30-40 napos uptime-om is. Én is csak akkor restartolok ha vmelyik app már hülyül vagy update jött.

[ Szerkesztve ]

(#98641) .bTr válasza zenit73 (#98638) üzenetére


.bTr
tag

Van ilyen app: [link]

(#98642) #72755712 válasza Smiley (#98639) üzenetére


#72755712
törölt tag

Azért nem mindenki azért veszi a notebookot, hogy a mekiben mutogassa, sokan vannak, akik azon dolgoznak, napi 12 órán keresztül dokkolón van, állandó töltésen, és este otthon még néha előveszik, ha kell.
Mellette jobban hiszek az Apple-nek, mint a szomszéd Pistikének, hogy mi a jó az akkunak.

(#98643) consono válasza #72755712 (#98642) üzenetére


consono
nagyúr

A szomszéd Pistinek nem érdeke, hogy gari lejárta után új akksit vegyél, amit csak az Apple-től tehetsz meg...

"In God we trust. All others must bring data"

(#98644) rjg válasza #72755712 (#98642) üzenetére


rjg
őstag

Az Apple is azt javasolja, hogy havonta egyszer merítsd le teljesen. A "kemény munka" nem mindenkinél jár dokkoló, vagy állandó táp használatával. Pl: fényképész, aki a helyszínen szerkeszt néhány képet, stb.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#98645) #72755712 válasza rjg (#98644) üzenetére


#72755712
törölt tag

Apple linket tudsz adni a havi egy teljes lemerítésről? Fényképészekről nincs közelebbi információm, de úgy sejtem, a szerkesztés oroszlánrészét nem a terepen végzik, és van egy-két rendesebb monitorjuk.

(#98646) rjg válasza #72755712 (#98645) üzenetére


rjg
őstag

Sajnos az Apple a saját oldalán ezt az infót is kiherélte, de hátha valakinek még el van mentve a régi link. Így hirtelen ezekre kerestem rá, ahol van infó: 1 és 2.
Anno a beszeljukmac.com -on is rendszeres téma volt.
Persze, a fényképészek zömmel nem a helyszínen szerkesztgetnek (van barátom, aki egy régi MBP-t visz magával, otthon pedig egy iMAC-et használ.) De lementeni a képeket, illetve egy-két gyors utómunkát megmutatni az ügyfélnek, gyakran előfordul.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#98647) zenit73 válasza .bTr (#98641) üzenetére


zenit73
aktív tag

Köszi! Elmentettem a linket, hátha egyszer kell.
Én egyébként azért vettem meg az Air M1-et, hogy csak akkuról használjam, vagyis engem ez nem érint, és el vagyok ájulva az akkus üzemidejétől.

[ Szerkesztve ]

(#98648) #72755712 válasza rjg (#98646) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nem kiherélte, hanem 2009 óta már Li-ion akkukat használnak, és ezekben nincs memória-effektus, tehát nem szükséges a teljes lemerítés, ami ellen védelem is be van építve, mert a tényleges 0 és 100 is tönkretenné az akkut. De ritka is az akkucsere, mint a fehér holló, legalábbis az orvoslátogatóim összetörni, buliban elhagyni, hétvégén a jelszavakat szokták elfelejteni jellemzően, hirtelen 1 akkucserére emlékszem. :)
Az biztos, hogy akkut még saját laptopba sem kellett vennem, bezzeg a kocsiba 2 évet se bírnak ki az átlag akkuk (Bannert leszámítva).
Persze az Apple által megadott 1000 ciklust, ami után az akku már csak kb. 80%-on van, szinte lehetetlen is elérni, ha naponta 1 órát használom akkuról, ami kb. 10% csökkenés, illetve 1/10 ciklus.

(#98649) consono válasza #72755712 (#98648) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem kocsiban nem kellett eddig még 7-8 év előtt aksit cserélni, ellenben a céges HP-ben 2 év home office után annyira felpúposodott az akksi, hogy kinyomta a tapipadot. És ez nem egyedi dolog, több tíz gép járt így a cégnél...

"In God we trust. All others must bring data"

(#98650) tboldi válasza #72755712 (#98648) üzenetére


tboldi
nagyúr

Autóaksi azért más, maga a technológia is, meg a felhasználás módja is (hirtelen nagy energia kivétele, majd folyamatos töltés a generátor által), nem a legjobb hasonlat.
Illetve a kedves user sem mindegy, hogy hogyan használja, városi rövidtávok sok indítgatással, vagy egyhuzamban megtesz mondjuk 36 km-t.

Egyébként apum WagonR-ében a gyári Delphi közel 11 évig bírta, és a most benne lévő Exide is már 7 éves, kutya baja.
Az én Honda Jazzemben meg egy Rocket van most (Hyundai/Kia gyári beszállító + Yuasa), novemberben lesz 3 éve bent, és köszöni szépen, jól van. Pedig az autó az esetek döntő többségében csak 3-5 km-es utakra van használva naponta sok-sok indítással.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.