Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99801) emvy válasza bLaCkDoGoNe (#99794) üzenetére


emvy
nagyúr

Így van. MacOS alatt az egész számú skálázás működik igazán jól, és úgy tényleg a legjobb az összes OS közül. Egyébként (pl. 150% vagy hasonló esetben) a Windows a jobb, mert az passzintja a betűk szélét a pixelekhez, szóval nem lesz homályos a szöveg.

while (!sleep) sheep++;

(#99802) TigerCat válasza vans? (#99789) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dokumentumok, videók, képek, stb. Ideiglenesen kirakod, majd vissza. Nem megoldható esetleg?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99803) r4z válasza general (#99764) üzenetére


r4z
nagyúr

Onmagaban a 2.5" nem problema, en egy 320GB-os WD Blacket hasznaltam evekig kulso hazban backupra. Az SMR technologiaval vannak a bajok felulirasnal.

Nyilvan az SSD a tuti, csak nem biztos, hogy megeri erre a celra.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#99804) Parson válasza emvy (#99801) üzenetére


Parson
addikt

No itt álljunk csak meg egy pillanatra, akkor ha veszel egy MBA M1-et (2560x1600) pl, akkor ahhoz milyen felbontású külsö monitort illik venni? Sima 4K Samsung monitor (3840x2160) felbontás már nem is jó? Vagy hogyan kell érteni ezt az egész számú felskálázást? :F

Szerk. Közben most esik le, hogy ráadásúl képaránykülönbség is van a fenti példában MBA 16:10 - Samsung monitor 16:9

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99805) sz.balazs.95 válasza Parson (#99804) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az egész számú skálázás azt jelenti, hogy pl 4K-n 200%-os a skálázás, és a UI olyan méretű lesz, mintha FHD monitorod lenne, csak nyilván sokkal élesebb képpel.
Ezzel szemben a frakcionális skálázás arról szól, hogy 150 vagy 125, vagy más százalékban nagyítja fel az elemeket, ami azt eredményezheti, hogy az egyes elemek pixelei nem lesznek átfedésben a monitor pixeleivel.

off: én amúgy kifejezetten utálom a Windows font renderelését, inkább legyen kicsit homályos a szöveg, mint hogy össze vissza torzítsa a rendszer.
illetve a ChromeOS skálázása nekem nagyon impresszívnek tűnik, az elég jól meg lett csinálva.
macOS-szel nincs tapasztalatom HiDPI kijelző híján :B

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99806) Parson válasza sz.balazs.95 (#99805) üzenetére


Parson
addikt

Hm. Ezt most csak szinkronizált megjelenítésre értitek (ott még érthetö is), és nem asztal- kiterjesztésre, remélem… :F
Különben ilyen és hasonló cikkek élböl kuka, vagy ha nem, akkor éles ellentmondás merül fel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99807) sz.balazs.95 válasza Parson (#99806) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Kíváncsiságból megbabráltam a beállításokat.
Nekem egy 1280x1024-es monitor van kötve a laptopomra, és ha úgy állítom be, hogy tükrözze a laptop saját képet, simán megjeleníti a laptop natív felbontását, holott az 1440x900, csak beletömöríti 1280x1024-be (ugyanis maga a monitor ezt a felbontást nevezi meg erre a bemenetre).
Skálázási beállításokat mondjuk nem találtam, de mint látod, nekem eleve csak kis felbontású kijelzőim vannak, szóval nem tudom, hogy ez hogy működik macOS-en. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#99808) bLaCkDoGoNe válasza bagyulajuve (#99800) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sajnos ezt nem tudom, soha nem volt 4k-s kijelzőhöz szerencsém a Mac-kel.
Van ez a viszonylag sokat hivatkozott, de már 5 éves írás ebben a témában. Ha még aktuálisak a benne foglaltak, akkor nem-retina megjelenítéshez 110dpi körüli, retináshoz pedig 220dpi körüli monitor a megfelelő.

De úgy látom pl. Emvy sokkal jobban benne van ebben a témában (köszi a #99801 választ!), én sajnos csak annyit tudok, amennyit a saját keresgélésem során összeszedtem (és az kb. annyi volt, amit korábban leírtam :) ).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99809) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Na kinek hogy tetszik?
[link]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#99810) bLaCkDoGoNe válasza mSchumi87 (#99809) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Formára nekem továbbra sem tetszik annyira, mint a unibody-k.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99811) Mr Bond 007 válasza mSchumi87 (#99809) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nagy duzzogva elfogadnám.. ;]

(#99812) GreenGoblin válasza Mr Bond 007 (#99811) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én is azt az árából vennék valami olcsóbb lapit és még maradna money nyaralásra is. ;]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#99813) Alex91 válasza Alex91 (#99780) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, sikerült 1 nap alatt a végére érni... :D Szánalmas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99814) Lallerboy85 válasza evo87 (#99783) üzenetére


Lallerboy85
tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#99815) vans? válasza TigerCat (#99802) üzenetére


vans?
őstag

Igen, ezek mar kulso tarhelyen vannak. Nem tudom, mit tudnek meg torolni. Csinalnak esetleg az Apple boltok olyat, hogy kulso lemezrol telepitenek nekem oprendszert? Vagy ilyen nincs?

hábm bábm

(#99816) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

köszi a válaszokat!

ha jól értem akkor 24 colos 4096x2304 vagy 27 colos 5120x2880-as kellene, előbbieket nem kapni, utóbbiakból sem sok van, azok pedig eléggé magas áron vannak

emvy: azt a huawei-t hol lehet kapni?

Resistencia eterna

(#99817) emvy válasza bagyulajuve (#99816) üzenetére


emvy
nagyúr

Amazon.de peldaul.

while (!sleep) sheep++;

(#99818) bagyulajuve válasza emvy (#99817) üzenetére


bagyulajuve
addikt

köszi, kár, hogy kicsit kiesik a megcélzott 160k-ból - de lehet bevállalom, ha tényleg olyan jó

Resistencia eterna

(#99819) emvy válasza bagyulajuve (#99818) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem jo aron van a versenytarsakhoz kepest.

while (!sleep) sheep++;

(#99820) bagyulajuve válasza emvy (#99819) üzenetére


bagyulajuve
addikt

igen, azokhoz képest nagyon rendben van az ár :K

Resistencia eterna

(#99821) leroyclub


leroyclub
senior tag

Valaki tudna segíteni? Google Drive mióta frissült erre az új változatra, nem indexeli a mappákat, spotlightban nem tudok rákeresni a fájlokra. Ha beállításokban "Spotlightkeresés -» Adatvédelem" fül alatt hozzáadom és eltávolítom a mappát utána jó a következő újraindításig. Külföldi fórumokon is nézelődtem de megoldást nem igazán találtam.

(#99822) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom én is a maces csapathoz. Nagyon alap kérdéseim vannak, de úgy érzem hamar bele lendülök majd a rrndszer használatába.

A zöld teljes kepernyo ikonocska az ablakvezérlőknél mindenképp fullscreenbe fogja tolni az ablakot? Nem lehet sima ablakkitöltős teljes kép mint winen?

Át importáltam chromeból a konyvjelzőim, de a favico-k nem jelennek meg csak a helyük. Kattintás után sem.

Erre van valami megoldás?( csak ikon formátumban használtam, szoveg nelkul. Ahol van dzoveg is ott az megjelenik. )

Köszönöm előre is :R

(#99823) r4z válasza kkdesign (#99822) üzenetére


r4z
nagyúr

Alt+klikk a zold gombon pont ezt csinalja.

Safari konyvjelzosavon nincsenek faviconok. En ezt 1-2 karakteres nevekkel oldottam meg.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#99824) TigerCat válasza vans? (#99815) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mekkora vinyód van? Hacsak nincs millió program telepítve, lenni kellene szabad helynek. Bár lehetnek képek, ez-az, te tudod. Viszont az alkalmazásokat szintén át tudod rakni ideiglenesen. A kérdésre nem tudom a választ, szerintem a telepítő így is úgy is ki akarná csomagolni magát. Annak kell hely.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#99825) consono válasza vans? (#99815) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy az előző telepítések többször kibontott dolgai foglalják a helyet? Át kellene nézni a vinyot. Pár hónapja linkeltem erre egy progit, ami megmondja melyik mappa mekkora a gépeden, de most nem találom, nem ugrik be a neve....

Szerk.: megkerestem, [link]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#99826) lajosx


lajosx
őstag

Sziaasztok!
A 2 mac pro között mi a különbség? Elvileg mind a kettő M1 cpu van szerelve. De árban van eltérés. Továbbá van esetleg valami ajánlott oldal ahogy a legjobb áron juthatok egy új Mac Pro M1 géphez? :R
Apple MacBook Pro 13.3 MYDA2 459.990.-ft
Apple MacBook Pro 13.3 M1 8GB 256GB MYD82 489.900.-ft

(#99827) Kommy válasza lajosx (#99826) üzenetére


Kommy
veterán

A színűk a különbség

(#99828) lajosx válasza Kommy (#99827) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R

(#99829) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#99798) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semmi jó tanács?

(#99830) Head88 válasza lajosx (#99826) üzenetére


Head88
addikt

Ezt már a korábbi kérdésednél megválaszoltam. [link]

(#99831) vans? válasza consono (#99825) üzenetére


vans?
őstag

Koszi, jol fog meg jonni, most egyelore ugy nez ki nagy nehezen sikerult eleg helyet felszabaditani. Legkozelebb nagyobb alaptarhelyes gepet veszek az tuti…

hábm bábm

(#99832) Parson válasza vans? (#99831) üzenetére


Parson
addikt

Mekkora a mostani, ha nem titok? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99833) vans? válasza Parson (#99832) üzenetére


vans?
őstag

128-as, meg melle van egy 128-as kartya benne, de arra nem lehet telepiteni.

hábm bábm

(#99834) vans? válasza vans? (#99831) üzenetére


vans?
őstag

Sikerult, de erezhetoen lassabb lett a gep. :(

hábm bábm

(#99835) Parson


Parson
addikt

Ok. Tegyük fel meg van a kiszemelt MBA M1 példány. Mit ajánlotok hozzá biztonságképpen venni? Extra garancia meg ilyenekre gondolok. :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99836) CrAzY88 válasza Parson (#99835) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Ezt mindenki maga döntse el, de az ördög sosem alszik, én kötöttem rá. :U

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#99837) M3NT1 válasza Parson (#99835) üzenetére


M3NT1
csendes tag

Én is kötöttem rá. :K

(#99838) Parson válasza CrAzY88 (#99836) üzenetére


Parson
addikt

Máshogyan teszem fel a kérdést: apple care utólag is vehetö, ha a forgalmazónál nincs rá mód? Ha igen, legkésöbb meddig?
sima garancia csak 1 éves? (Mondjuk ez lehet pont nem jó kérdés, mert nem Mo-n venném a készüléket…)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99839) vans? válasza Parson (#99835) üzenetére


vans?
őstag

En nem vettem ra anno semmit, szerintem tul van arazva.

hábm bábm

(#99840) CrAzY88 válasza Parson (#99838) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Én az Apple-nél kötöttem, azt hiszem 1 vagy 2 hónapod van az első indítás után, már nem tudom pontosan.

Szerk: most nézem, pl Svájcban 60 nap. Gondolom máshol is, ahol elérhető.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#99841) Thusor válasza CrAzY88 (#99840) üzenetére


Thusor
őstag

[Itt] minden le van írva. 12 hónapon belül veheted meg a vásárlástól számítva. Magyarországon ez a hivatalos információ jelenleg.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#99842) Parson válasza Thusor (#99841) üzenetére


Parson
addikt

Köszi a tippet, ez alapján jól látszik h itt nálam (Deutschland) csak 60 nap van rá. Jó tudni! :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#99843) lajosx válasza Head88 (#99830) üzenetére


lajosx
őstag

Nem vettem észre :) elnézést kérek, és köszönöm a válaszod :R

(#99844) kid46


kid46
tag

Sziasztok. Holnaptól mikor tölthető szerintetek a Monterey? köszi

(#99845) vadászcsiga válasza kid46 (#99844) üzenetére


vadászcsiga
félisten

este 7

(#99846) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

A az Air modell mikor fog frissülni?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#99848) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, ma én is beálltam a csapatba egy M1 Air alap verziós géppel.
Rengeteg kérdésem van, de most egy legfontosabbal kezdem.
A iCloudeba mentve vannak a kontaktok és az iMessage üzenetek is. Most a gépen ezek egy nagyon kis része jött csak át. A névjegyekből kb 11 az üzenetekből semmi és mikor írok pl a feleségemnek akkor csak telefonszám látszik, de gondolom ez összefügg. Ezt hogy tudom megoldani ?

Még egy, nem akartam tokot venni ré de a gyűrűm egyfolytában kopog a gépen ha viszem vagy úgy fogom meg. Milyen tokot javasoltok rá? Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#99849) Lallerboy85 válasza Jano_023 (#99848) üzenetére


Lallerboy85
tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#99850) r4z válasza Jano_023 (#99848) üzenetére


r4z
nagyúr

Nezd meg, hogy gepen a Kontaktokban megvan-e mindenki. Ha nincs, akkor iPhone-on neznem meg, hogy tenyleg iCloudban vannak-e.

Tok helyett en inkabb Dbrand foliat vennek a gepre, ha csak a gyuru okozta karcolasok miatt aggodsz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.