Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Ragnar95 válasza darnics (#45849) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ez az iCloud lock lényege, hogy illetéktelenek ne tudják újratelepíteni az eszközöd és lopás esetén távolról használhatatlanná tudd azt tenni. Tehát nem, semmilyen módon nem tudod újrarakni a géphez csatolt Apple ID és jelszó nélkül, mivel az Apple szerverein keresztül történik a gép aktiválása minden esetben, így ha újra is rakod a gépet, akkor is kérni fogja a jelszót.
Ha legális forrásból származik a gép, akkor meg tudjátok szerezni az eredeti tulaj jelszavát, ha viszont nem, akkor nagyon nem itt van a helye a további kérdéseknek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45852) darvin555


darvin555
tag

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni nyomtatásban.

asztali számítógépre (win10 PC) van dugva egy (samsung lézeres) nyomtató ami hálózatban van, meg is találja a macbook de mikor rámegyek a nyomtatóra egyből bejön egy ablak hogy felhasználó nevet és jelszót üssek be de mit??? (azt hittem a macbook felhasználó nevem és jelszavamat kéri mert a nevem már alapból be van írva a felhasználó sorba de bármi jelszót ütök be semmi, nem megy tovább)

az asztalin sehol és semmi jelszó akkor még is mit kér?

ha a vendéget választom és tovább megyek a nyomtatásra akkor meg nem nyomtat semmit.

vki tudja hogyan tudok nyomtatni macbookról?

(#45853) r4z válasza darvin555 (#45852) üzenetére


r4z
nagyúr

A Windows felhasználónevét és jelszavát próbáltad már megadni?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45854) aizen92


aizen92
addikt

Nem tudom ki használt greenshotot PC-n. Az az ultimate screenshot tool mai napig windowsra szerintem.

Mac-re hosszú keresgélés után megtaláltam a Snagitet. rohadt drága véleményem szerint, most a trial verziót nyomom, erősen gondolkodom, hogy megvegyem, nagyon megkönnyíti a munkát. Hihetetlen jól lehet szerkeszteni a lementett régió screenshotját, remek effektek/ábrák/rajzokat lehet csinálni a screenshottal ( fejlesztőknek/QA/BA stb. ajánlott cucc! )

esetleg aki tud olcsóbb alternatívát megköszönöm!
Lényeg: régió screencapture, vágolapra helyezés 1 klikkel vagy Command+C-vel, lehessen számokat, nyilakat pipákat rakni a képre meg textet,+ zoomolni, levágni dolgokat. nagyjából ennyi az igény.

:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#45855) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

jézusom mi megy itt *facepalm*

Amúgy: vettem egy 2012-es 13" retina Prót. :))

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45856) CharlieDrop válasza megema (#45822) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Kapásból nem TP-Linket, vagy más Atheros chipsetes routert kéne venni, ha Apple eszközöket használsz, mert lehetnek gondok."

Nem értek egyet, mert 2 év alatt 0, azaz nulla problémám volt. Ez a második macProm, és a Sierráig semmi bajom sem volt.

Így ebben nem látom a megoldás kulcsát. Ha már az elején baj lett volna, akkor azt mondom oké, stimmel, de nem ennyi idő és oprendszer óta (mavericks óta használom)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45857) buvartacsko válasza CharlieDrop (#45856) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1

(#45858) TigerCat válasza aizen92 (#45854) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Skitch
Lightshot
és a beépített...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45859) Ragnar95 válasza aizen92 (#45854) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lightshotot használom jó ideje és teljesen elégedett vagyok vele. Szerkeszteni ritkán szerkesztem vele a screenshotokat, illetve akkor se túl komolyan, de tudja ezt is. Hogy mennyire jól, azt meg tudod nézni te is, ingyenes az app, egy próbát mindenképp tegyél vele szerintem, ha a másikat túl drágának találod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45860) megema válasza CharlieDrop (#45856) üzenetére


megema
őstag

"mert lehetnek gondok. Nem szentírás, de előfordul."

Nem mondtam olyat, hogy minden egyes TP-Link router vacak lenne, de lehetnek gondok. Nekem sem kapásból jelentkezett a probléma. Fél-egy év után egyszerűen teljesen lekapcsolt a 2.4 GHz-es sáv bizonyos idő után, ha csatlakoztak rá Apple eszközök. Ha nem csatlakoztak, akkor semmi gond sem volt.

Ha Sierra óta van probléma, akkor miért veted fel a router cserét megoldásként? :F Senkinek se javasoltam, hogy dobja ki a routerét és rohanjon másikat venni. De ha valaki venni akar, akkor jobb biztosra menni és Broadcom chipest venni.

SMC és PRAM reset volt? Tiszta telepítést próbáltad?

(#45861) CharlieDrop válasza megema (#45860) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Az a durva, hogy nem dobja el, 7 eszköz van rajta, ebből 3 Wifin, 4 kábelen, a WiFi-sek közül csak az rMBP-vel van baj...
Az volt az alapkérdés, hogy a Sierrában be lehet-e állítani valamit, hogy jobb legyen? :)

Persze barátom a gugli, holnap megírom mire jutottam :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45862) aizen92 válasza Ragnar95 (#45859) üzenetére


aizen92
addikt

+ (#45858) TigerCat

köszönöm urak! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#45863) VirsLee válasza megema (#45822) üzenetére


VirsLee
őstag

A 1043 nálam 2 évet húzott ki, aztán napi 2 újraindítás után ment a kukába...

(#45864) access_denied


access_denied
senior tag

Egy új Air 13" 2015 és 2016 típusszáma (MMGF2MG/A), vagy modell numbere (A1466) miben különbözik?

Magyar billentyűzettel, 8GB RAM, 128GB SSD-t keresek.

(#45865) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogy, hdmi kábellal össze van kötve a laptop megy a tv.
Hogy állandoan ne huzogassam ki, lehet e olyat csinálni hogy kikapcsolni az airplayt? Mert nekem az a funkciót nekem nm lehet kikakcsolni.

(#45866) TommyNagz válasza VirsLee (#45863) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ja, hát én ezt már rég megfigyeltem, bizonyos Athoers chipes wifik néhány TP-Link Routerrel OSX alatt nem működnek. Windows alatt igen. Nem dobálja el a hálózatot, max. térerő van, de semmi nem tölt be, 100% packet loss van. Gondolom fentebb is erről a jelenségről van szó. A legviccesebb, hogy néha TP-Link wifi csinálja TP-Link routerrel, és megint csak és kizárólag OSX alatt.

encapsulation dot1q

(#45867) Lall válasza access_denied (#45864) üzenetére


Lall
veterán

Csak abban különbözik, hogy 8GB van már az alap modellben is. Egyébként szögre megegyezik. 300.000 alatt már egész sok helyen találsz.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#45868) access_denied válasza Lall (#45867) üzenetére


access_denied
senior tag

2015-i kiadásban is van 8GB-os. Az égvilágon semmi különbséget nem találok, serial check ami egyedül segíthet.

Privi ment.

[ Szerkesztve ]

(#45869) darvin555 válasza r4z (#45853) üzenetére


darvin555
tag

Persze próbáltam azt is de semmi...

(#45870) Ragnar95 válasza access_denied (#45868) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs is semmi különbség köztük.
Nem is lesz különböző a model number, mivel az Apple ugyanúgy 2015-ös Airként azonosítja azokat is, amiket jelenleg árul, hiszen nem történt semmi változás, csak megszűnt a 4GB-os modell és alapból 8GB RAM van benne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45871) szezso15


szezso15
addikt

Sziasztok!
Egyetem miatt tervben van, hogy az iPad Air 2-m helyett vennék egy MacBookot (nem tudom használni az iPadet megfelelően doksiszerkesztésre, meg prezentációval való szöszölésre). :)

Az lenne a kérdésem, hogy a nagyjából 100 ezer körül kapható (2009-2010-es) MacBook-ok mennyire használhatóak manapság? Csakis Office, meg esetleg zene, böngészés menne rajta, semmi más. Árban eléggé be vagyok korlátozva, mivel egyetemista vagyok, de maradnék az Apple termékek vonalán. :B

Mit gondoltok, köszi előre is a választ! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#45872) TigerCat válasza szezso15 (#45871) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus, szerintem gyűjtögess. Ennyiért nem nagyon lesz értelmes gép...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45873) CharlieDrop válasza szezso15 (#45871) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Áh, ennyiért én Windows-os gépet vennék. Megértem, hogy szeretnél Mac-et, de véleményem szerint ennyi pénzért eléggé használatban korlátozott gépet kaphatsz (véleményem).

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45874) darnics


darnics
aktív tag

üdvözletem! érdeklödnék hogy a mcbookom recovery menüjébe hogyan tudok belépni?az internetes visszaállitás miért nem müködik?inditáskor cmd+R vagy ALT-COMMAND-R ez a két varjáció az apple oldalon leirva de egyikre sem reagál pedig már 60 szor újrainditottam.az utolsó van pendriven mc os szoftver de nem tuidom hogy kell feltelepiteni? ha bedugom hogyan tovább?köszönöm a segitséget!kellemes napot mindenkinek!

(#45875) Ragnar95 válasza szezso15 (#45871) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az említett feladatokra SSD-vel akár még használható is lehetne egy 2009-2010-es MBP, de én mindenképp i5-öst néznék (2011-es vagy újabb), mivel C2D-sakat már eladni se egyszerű és támogatva se lesznek már sokáig, tehát hosszútávra semmiképp nem ajánlott vételek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45876) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#45821) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én is ezt a routert néztem ki illetve az asus n18u van még talonban. Viszont nekem kelleni fog hozzá ap is,mert 3 szintes épületbe kell és oda nem elég egy db 30-40k router. Megvagytok elégedve a géppel? Kell a gyakran rebootolni,enged e rácsatlakozni jó jelszóval? ( mostani 5k tp link sokszor kidob pedig jó a jelszó)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#45877) buvartacsko válasza CharlieDrop (#45873) üzenetére


buvartacsko
addikt

valamint bele kell számolni az árba legalább egy 40 ezer forintos routert is, hogy működjön a wifi + akkor azt vigye mindenhova magával, hogy jó legyen mindig. :D :C :U

(#45878) TommyNagz válasza szezso15 (#45871) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia!

Legyél nagyon válogatós. 2008-nál régebbit NE vegyél. Ezen kívül kerüld a non-unibody MacBook Pro-kat (2008-as, nVIDIA 8600M), mert azoknál elég gyakori a GPU hiba. Szóval ami talán működhet:
MacBook Alu Unibody (2008): Core 2 Duo 2.0 vagy 2.4GHz nVIDIA 9400m
MacBook non-unibody (2009): nVIDIA 9400m
Unibody MacBook: 2009: Core 2 Duo, nVIDIA 9400m
Unibody MacBook 2010: Core 2 Duo, GeForce 320m
Ezen kívül ha mákod van, találsz 2010-es 13-as Unibody MacBook Pro-t (szintén 320m)

Persze kompromisszumra késznek kell lenni mindenképp. Ja, és 4GB RAM legyen mindenképp, plusz ezeket a gépeket SSD nélkül kínszenvedés manapság már használni.

Szerk: inkább érdemes lenne 2011-2012 környékéről keresni gépet, ehhez már kevés lesz a kb. 100-as keret.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45879) szezso15


szezso15
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ! :R Igazából februárban lesz esedékes ez a dolog, de akkor a 100 alatti MacBook-okat inkább elkerülöm, nézek valami hasonló árú Windowsos gépet, úgy jött át, hogy azzal jobban járok. :)

Köszöntem! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#45880) TommyNagz válasza szezso15 (#45879) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ujat 100bol semmikepp. Ha windowsban gondolkodsz akkor inkabb valami gasza uzleti DELL vagy Lenovo.

encapsulation dot1q

(#45881) megema válasza buvartacsko (#45877) üzenetére


megema
őstag

Senki sem mondta, hogy 40 ezer forintos router kell. Lehet 5 ezer forintos is. A hangúly azon van, hogy Broadcom alapú legyen, ne pedig Atheros. Persze, csak ha jót akarsz magadnak...

Két trollkodás között pedig már igazán megpróbálhattál volna egy TM mentést csinálni és újratelepíteni a rendszert. Semmit sem vesztenél vele. Persze az Apple-t (amúgy okkal, csak megoldás keresése nélkül) szidni egyszerűbb, mint megoldani a problémát.

A szabályzat megsértése nélkül csak ennyit tudok mondani. A továbbiakban ignorálni fogom minden megnyilvánulásodat.

(#45882) lmno válasza megema (#45881) üzenetére


lmno
őstag

Nekem egy 10e Ft-os Linksys routerem van, és működik Sierrával... :U
De működött eddig az összes általam próbált Mac OS-el is.

(#45883) madle válasza lmno (#45882) üzenetére


madle
őstag

Router és a mac témához(vicces): nekem egy TP-link 1043ND V2 van itthon. 1 évig teljes tökéletességgel működött, majd elkezdett szétkapcsolni, ledobálni, brutálisan megakadni.... nem jöttem rá, miért, mert ugyan ott a Windows-os gép tökéletesen ment. Nappaliból a szobáig annyira lecsökkent a jel, hogy nem akartam elhinni.
Ami vicces: volt egy szivacsból készült laptop tartóm, ami olyan volt, hogy kiemelte a gépet és ha volt rákötve külső HDD be tudtam csúsztatni a gép alá. Ez volt a hiba. Amint betettem a gép alá a HDD-t a töltő felöli sarkához, azonnal elvágta a jelet. Persze kezdetekben erre nem jöttem rá, csak az ideget ettem. Nem tudom hol van a Wifi antennája a gépnek egyébként, mert máig nem néztem utána, viszont az tisztázódott bennem, hogy a vinyó kelt valami zavart a gép alatt. :D
Egyébként attól frissítettem a router firmware-t is, és tökéletes megy már 1 éve kb.

(#45884) TommyNagz válasza madle (#45883) üzenetére


TommyNagz
senior tag

maga az antenna a kijelző körül van. Egyébként bőven elég leárnyékolni ott ahol fut a kábel, pl. Air-nél a szellőzőnél és máris 0 térerőd van. Én már szorítottam oda Air-en bottom case-szel a kábelt, aztán pislogtam hogy 2mbps jön át Wifin :C Dehát a legjobbak is hibáznak, na :))

encapsulation dot1q

(#45885) darnics


darnics
aktív tag

üdv4 pendrivröl hogy kell telepiteni?,mcbookra szeretnék a cucc már pendriven van csak fogalmam nincs hogy kezdjek neki.lemezröl megszoktam de pendrivröl nem volt még szerencsém!köszi!!

(#45886) moya#no1 válasza TigerCat (#45789) üzenetére


moya#no1
aktív tag

köszönöm :R :R

Just Ride KTM

(#45887) bmwk1200s válasza darnics (#45885) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Így :)

Semmit sem írok alá!

(#45888) moya#no1 válasza ArrayOfLilly (#45700) üzenetére


moya#no1
aktív tag

A mai nap láttam egy HP tipusu gépet bal alsó sarkán világitó HP logoval ( hasonló méretű mint az  logó )
:DDD :DDD

Just Ride KTM

(#45889) TommyNagz válasza ArrayOfLilly (#45700) üzenetére


TommyNagz
senior tag

azért NY belvárosában hamarabb tépik ki a kezedből, nyugodt legyél :DD

encapsulation dot1q

(#45890) darnics válasza bmwk1200s (#45887) üzenetére


darnics
aktív tag

de a gépben lévő hdd kivül nem lát mást! hiába van bedugva mi lehet a gond?iso to usb-vel irtam rá!

(#45891) darnics válasza bmwk1200s (#45887) üzenetére


darnics
aktív tag

ja és miért nem magyarul van az oldal,lehet ez más?én magyarul is olvastam apple oldalon egy megoldást de igy nem magyrul nem tudom ugyan ez e de szerintem igen.ott bekapcsolás után options gomb és akkor beanyja a vinyokat de az usb nem látszik

(#45892) andreas9109


andreas9109
tag

tud vki segíteni abban, hogy hol tudom beállítani azt, hogy a screenshotot ne az asztalra mentse, hanem a Photosba?

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#45893) Ragnar95 válasza darnics (#45890) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha iso fájlt írtál ki pendrive-ra, valamit rosszul csináltál. Leírtuk többször is, ott van a topik összefoglalóban a leírás a bootolható pendrive készítéséről, kövesd azt az útmutatót és menni fog :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45894) darnics válasza Ragnar95 (#45893) üzenetére


darnics
aktív tag

beiilleszted a linket mert annyi minden van hogy nem lehet mindet átolvasni.össze vissza van minden topik ritkán vagyok itt csak ha valami segitség kell.az iso to usb egy egyszerű program kiválasztod az iso filét és rárakja azon mit lehet elrontani??

(#45895) TommyNagz válasza Ragnar95 (#45893) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem hagjyuk. Majd elmúlik magától... :U

andreas9109,

Tudtommal ezt alapból nem lehet, de az Onyx-szal át tudod állítani, hogy máshova mentse a screenshotokat, és akár más formátumot is be tudsz állítani.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45896) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Na, beszallok en is a router temara mar ha kezd leporogni: nalunk Asus N12 D2-k vannak evek ota, otthon az MBP, apu Elitebook-ja, regebben a Minim, iPad, Xbox, teve, ket telefon van racsatlakozva, atomstabil. Nenemeknel RMB, MBP, egy Air, iPad es 3? telefon van racsatlakozva es nem utkoztek eddig problemaba (csak a UPC DNS szerverenek szarakodasaba, de az ugye mindenhol megvan).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45897) bmwk1200s válasza darnics (#45894) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Melyik rendszert szeretnéd telepíteni? Igyekszem segíteni :)

Próbáld meg ezzel: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45898) darnics válasza bmwk1200s (#45897) üzenetére


darnics
aktív tag

nekem magyar oldalakat adjatok már.na mindegy ez szoftver ezt látom.lényeg magyar nyelv legyen benne mert az a lényeg meg valami uj legyen.a mostani mac os x 10.6.8 amit szeretnék az ugyan ez csak lion nem tudom az mikori vagy milyen azt szereztem más nincs.egyépként azért azt megkérdezném hogy a cmd+R kombináció miért nem müködik mert azzal lehet behivni ugye a rekuvery menüt ahol lehet winyot törölni meg szoftvert telepiteni de az istenért nem jön be mikor bekapcsolom és röktön nyomom

(#45899) darnics válasza bmwk1200s (#45897) üzenetére


darnics
aktív tag

hu ez sierra az jó.

(#45900) Ragnar95 válasza darnics (#45894) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt lehet elrontani, hogy a gyári telepítőfájlok nem .iso formátumúak csupán :U :C
Ha annyira nem vagy képes, hogy a topik összefoglalót kinyisd és elolvasd, magadra vess, nem fogom még külön kimásolni neked onnan a leírást...
TommyNagz: próbál segíteni az ember, de asszem innentől mosom kezeimet, aki nem képes többszöri szólás után sem annyit megtenni, hogy elolvassa az összefoglalót, az magára vessen...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.