Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) r4z válasza bLaCkDoGoNe (#46647) üzenetére


r4z
nagyúr

És környezettudatos is lesz az új gép, hiszen faragnak a fogyasztáson - 130W-os proci helyett már csak 85W-os lesz benne. Sebaj, majd kárpótolnak minket két új színnel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46652) troszti válasza r4z (#46651) üzenetére


troszti
aktív tag

Gold és Rose Gold, vagy Gold és Space Grey lesz? :DD

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46653) Black Dragon válasza Dolpa (#46650) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem volt rossz vétel, ha zavarna a billentyűzet, akkor vegyél majd rá ilyen gumis billentyűzet védőt vagy minek hívják, és azt lehet magyar angol vagy kb bármilyen billentyű kiosztású feliratozással kérni.

(#46654) TommyNagz válasza Dolpa (#46650) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ja mert hogy neked direkt usa bill kell? nekem is az van, bár nem direkt, 180ért retina macbook pro-nál hajlandó voltam elnézni ezt a kis "botlást" :D az tuti hogy úgy nehezebb eladni a gépeket.

encapsulation dot1q

(#46655) Dolpa válasza TommyNagz (#46654) üzenetére


Dolpa
tag

USA billentyut hasznalok mar regota, ezt szoktam meg unixadminkent. Neha elem kerul magyar is, meg neha hivatalos levelet magyarul kell irni, de a MAC magyar kiosztasa amugy is eleg erdekes, nem birnam megszokni. A regi Thinpad T510-es is USA volt.

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#46656) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Segítsééég!

Az első adandó alkalommal letöltöttem a 10.12.2 stabil frissítést, mert reméltem, hogy a PS problémáimat megoldja, de tévedtem, mert megsokszorozódtak.

Az történt, hogy nekem itthon most nincsen rendes NAS-om, csak a Time Capsule-ba van bedugva néhány vinyó és azok vannak hálózaton belül megosztva.

Na most rendszer-újraindításonként változik, hogy ugyanazzal a felhasználóval belépve, valamint ugyanazzal csatlakozva a TC-hez akár afp, akár smb protokollal, a jogosultságok mindig mások. A vinyókra tudok írni, a fájlokat tudom törölni, felülírni, mozgatni, de onnan megnyitni és rámenteni nem.

Mi a fenét csináljak?

Egész éjjel olvasgattam, de nem találtam egyetlen leírást, megoldást sem, hogy mi a fenét csináljak.

Valaki járt már hasonlóan hálózati meghatókkal?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#46657) bmwk1200s válasza ArrayOfLilly (#46656) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Esetleg Onyx-szal jogosultságjavítás? - csak saját felelősségre!!!

Semmit sem írok alá!

(#46658) ArrayOfLilly válasza bmwk1200s (#46657) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Azzal ott elakadok, hogy disk need to be repaired, open with disk utility, már hogy a Mac HD-ra vonatkozóan, viszont a Disk Utility szerint tök ok. (Egyébként szerintem is.)

Viszont most éppen az a kegyelmi állapot van, hogy éppen van jogosultságom és működik. Kérdés, meddig. Áááá... (Ez egy fájdalmas, vadállati üvöltés tehetetlen dühömben, mindenesetre gyorsan csinálom, amit szerettem volna, ameddig éppen hagyja.)

http://www.arrayoflilly.com

(#46659) access_denied válasza TigerCat (#46593) üzenetére


access_denied
senior tag

Szuper lesz a Tinkertool, köszönöm :). Egyelőre magyar az oprendszer, de később lehet ezen változtatok.
Hétvégén birkózok a felbontás mizériámmal, lehet feldobok pár screenshotot.

#46640 bmwk1200s

Hogyan lehet egy "battery life-ot improválni" szoftveresen? Csökkentették az operációs rendszer processzorterheltségét? Van más lehetőség is?

(#46660) bmwk1200s válasza access_denied (#46659) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Optimalizálással?

Semmit sem írok alá!

(#46661) buvartacsko válasza bmwk1200s (#46660) üzenetére


buvartacsko
addikt

van mit, mert Sierra óta úgy belassult ez rakás szar, hogy használhatatlan néha, leírtam már párszor, de ennél még a winXP-t is jobban szerettem. két ünnep között újratelepítek, de a sierrának nem sokt esélyt adok, de már a mac-nek sem, jövőre lehet vissza switch lesz Windowsra, mert ez már nem buli, sajnálom a trackpedet, de ezzel én már csak szopok... az iPhone meg a Watch marad, de beláthatjuk, mióta nincs jobs, nem tudnak már oprendszert csinálni a srácok...

semmivel se kompatibilis, kurva drága, gyenge. eddig legalább nem volt gond a gyenge hw a jol optimalizált szoftver miatt, sierra óta viszont 70-80 fokon tüzel egyfolytában a cpu, pörög a venti, strandlabdák, 4 óra alatt lemerül, szar a wifi, pedig nem mondanám, hogy sok hardverre kell optimalizálni

ehhez képest win user ismerőseim nem panaszkodnak soha. :) (win10 óta)

[ Szerkesztve ]

(#46662) buvartacsko válasza buvartacsko (#46661) üzenetére


buvartacsko
addikt

ui: kurvára szomorú, hogy 10.9el a kezem alá dolgozott ez a gép, 10.10 óta viszont már csak hátráltat, kis lépésekben, de már most kezdünk nagyon nagyon távol lenni a kezdettől, ...

kurva sötét korszaka az elmúlt 2 év az applenek.. én elhiszem az ms-nek hogy egyre többen váltanak át mac-ről oda. most nem lesz aki megmentse a céget. tim cook száján meg csak esik ki hogy nagyszerű termékeik vannak/lesznek meg van 300 új emoji ...

[ Szerkesztve ]

(#46663) CharlieDrop válasza buvartacsko (#46661) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem a 12.2 nagyot gyorsított a rendszeren

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46664) buvartacsko válasza CharlieDrop (#46663) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem 12.2 óta többet laggol, többet strandlabdázik.. :D

(#46665) bmwk1200s válasza buvartacsko (#46664) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nekem is gyorsult es stabilbabb lett 10.12.2-vel, de a 10.12.3 beta 1 amivel mar kezdek bizakodni. Eddig remek.

En 10.8 ota hurcolom a home usert, szoval lehet itt lesz majd vegre az ido egy clean installnak is :)
Ha kint lesz a vegleges .3 szerintem meg is csinalom. Tuti jot fog tenni.

Semmit sem írok alá!

(#46666) megema válasza megema (#46617) üzenetére


megema
őstag

10.12.1 miatt kellett egy külön Time Machine felhasználót csinálnom a NAS-on, hogy ne dobáljon állandóan "A xyz.sparsebundle mentés már használatban van." üzenetet. 10.12.2-nél viszont vissza kellett térni az azonos felhasználó használatához, így most tegnap óta szépen teszi a dolgát. Kopp-kopp-kopp...

(#46667) kiiso


kiiso
tag

Nosza, Macbook Air 13" még olcsóbban :D

istyle.eu/hu/klotildpalota

[ Szerkesztve ]

(#46668) TommyNagz válasza kiiso (#46667) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ennyiert a 13as ratyina nem is rossz.

encapsulation dot1q

(#46669) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#46656) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez a hálózati mizéria engem is kikészít. Mintha komplett idióták fejlesztenének az Apple-nél...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46670) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#46669) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Azt ti értitek, hogy mikor használja a rendszer az account nevet, ill. mikor a teljes nevet?

És amikor a Time Capsule-hoz szeretnék kapcsolódni, akkor (ez nem új, ezt sose értettem, de nem okozott gondot, csak nem értettem), akkor mikor melyiket dobja fel, hogy írjam be a jelszót? És mikor kéri a device jelszót, ami elvileg a vinyók tartalmához kell?

Nekem néha úgy tűnik, mintha az account és a teljes név nem is ugyanahhoz a credential-höz tartozna és még soha az életben nem olvastam erről semmi egzakt leírást, az egyetlen igazodási pontom az a User & Group menüpont ezen oldala, innen gondolom, hogy nincsen jelentősége.

Erre gondolok:

Talán a TC a protokolltól függően kéri egyiket vagy másikat, de miért kéri, amikor a device jelszóval lehet elvileg hozzáférni a megosztott meghajtókhoz, és ha ez is kell, meg az is, akkor a user credential után miért nem kéri azt gyakorlatilag sosem, néha meg csak azt?

Ilyen módon 3 féleképpen azonosít, de csak két kül. protokoll van, tehát valszeg nem attól függ. De akkor mitől?

Erről a témáról tud nekem valaki valami értelmes olvasmányt javasolni?

(Manual, Help megvolt, de nem áll össze kép a gyakorlatban, teljesen sztochasztikusnak tűnik.)

Sőt, az is bonyolítja a dolgot, hogy néha egyszer kér jelszót, néha külön minden vinchesterhez, néha kiolvassa a Keychain-ből és automatikusan felmountolja, amikor rákkattintok, ilyenkor azt se tudom, hogy ezt most melyik módon tette, bár ezt a Sidebar ikonból egy darabig meg tudtam állapítani - most már abban sem vagyok teljesen biztos.

Csak azt tudom, hogy az egészet nagyon nem értem, de eddig ennek ellenére nem futottam bele ilyen anomáliákba, mint ma a PS-sel (is).

Még egy. Korábban volt a Get Info ablakban egy Attributes szekció, azzal mi lett vajon? A befejezett gyűjteményeimet ott zárogattam, rejtettem el. Most látok valamelyik szekcióban egy lock nevű checkboxot, de ennyi. A többi tulajdonság már nem fontos?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#46671) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#46670) üzenetére


TigerCat
nagyúr

NAS-on minden felhasználónak azt a felhasználónév-jelszó párost adtam meg a megosztásához, amivel belép a gépére. Pl.: Kiss Virág, ABC123 Így amikor belép a saját Windows fiókjába és rákattint az oldalsávon rögzített hálózati hely ikonjára, azonnal bent van és nem kell semmi extra autentikáció.

Természetesen Mac-en ezt a megoldást hiába lövöm fel, nem megy. Értem én, hogy más rendszer, de milyen szép is lenne, ha legalább megjegyezné azt a rohadt jelszót és nem kellene naponta 20x beírnom...

Lehet, hogy az új emojik közül kellene jelszót választanom.

Mekkorát nézne az IT-s csóka?
- Mi a jelszavad?
- Kacsintó arc a taccsbáron, vazze'...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46672) Rage47 válasza TigerCat (#46671) üzenetére


Rage47
veterán

Nézegettem Synology NAS-t mostanában. Komolyan így működik? :S Be kell mindig lépegetni?

(#46673) TigerCat válasza Rage47 (#46672) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mióta 10.12.2-re frissült a Ford Sierra...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46674) megema válasza Rage47 (#46672) üzenetére


megema
őstag

Mivel Forkliftet használ, így igen.

A Sierra hozott egy olyan feature-t, hogy minden csatoláskor feldobott a Finder egy jelszóbekérő ablakot. Ha elmentetted a kulcskarikára a belépési adatokat, akkor ki volt töltve, csak le kellett okézni. Ezt a napokban érkezett .2 orvosolta, már nem dobja fel.

(#46673) TigerCat: Lehet, hogy az Apple a ludas, de a Forklift fejlesztőinek kell megoldania a problémát, ha a Finder nem csinálja...

(#46675) TigerCat: Mármint? A Finder is folyton bekéri az azonosítót? Vagy annál mi a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#46675) TigerCat válasza megema (#46674) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Finder is meghülyül, szóval ott sem vagyok sokkal előbbre... Egyébként nem akarom, hogy az összes megosztás állandóan fel legyen csatolva, csak akkor, ha szükségem van valamelyikre.

Ez jogos. Beszéltem velük, rajta vannak, de sajnos még nincs megoldás. Egyébként iszonyat segítőkész és jófej csapat. Tegnap jeleztem egy hibát az átnevezéssel kapcsolatban, egy óra múlva jött a válasz és a javított verzió linkje. Bárcsak az Apple is jobban figyelne a felhasználói visszajelzésekre...

Amit fentebb írtam tegnap...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46676) megema válasza TigerCat (#46675) üzenetére


megema
őstag

Ja, az eredeti elemes üzenet. Az sajnos ilyen. Bár .2-re frissítés óta nálam még nem jelentkezett. Ha megint csinálja, majd egy kicsit körüljárom mi akadhat be.

(#46677) Handball94 válasza kiiso (#46667) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ez a 13-as retina tök jó áron van, ha lenne felesleges 300k-m cserélném is rá az Airt.

(#46678) #33846528 válasza kiiso (#46667) üzenetére


#33846528
törölt tag

Vajon lesz legalább 2 megvásárolható darab?

(#46679) TigerCat válasza Handball94 (#46677) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem rossz az ár, de 128-as SSD-vel nem vennék gépet. Persze kinek-mi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46680) Dolpa


Dolpa
tag

Pages, Numbers, and Keynote are free on the Mac App Store for qualifying Mac computers purchased on or after October 1, 2013. OS X Yosemite or later required. Downloading apps requires an Apple ID.

Ilyet olvasok a specifikacioban. Hogy lehet ezeket ervenyesiteni?

Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

(#46681) CharlieDrop válasza buvartacsko (#46664) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerencsére eddig egyszer strandlabdázott, de az egy weboldal miatt volt :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46682) totron


totron
addikt

Létezik összefoglaló-táblázat Apple notebookokról, mint a Thinkpadek esetében? Melyikben milyen kijelző/technológia, megoldások. Minél elviselhetőbb, esetleg PWM mentes megjelenítő a cél. DirectConnectes fényerőszabályzást alkalmazzák már?

Másik: van olyan modell, amelyben a CPU venti nem folyamatosan pörög/alulfeszelhető egy szolidabb hangi élmény érdekében?

(#46683) lmno válasza totron (#46682) üzenetére


lmno
őstag

Mindegyik új Macbookban IPS kijelző van, kivéve az Air-t, abban TN.
Mindegyik baromi halk alapjáraton, csak akkor pörög fel, ha nagyon muszáj.

(#46684) kiiso válasza #33846528 (#46678) üzenetére


kiiso
tag

Csak a rosszindulat.... sajnállak. :N
Több mint 600 gép lesz összesen.

[ Szerkesztve ]

(#46685) #33846528 válasza kiiso (#46684) üzenetére


#33846528
törölt tag

meglátjuk...nem ez lenne az első eset, hogy belenget egy cég egy óriási leárazást, aztán a fele sem igaz.

de én is sajnállak a naivitásod miatt.

(#46686) TommyNagz válasza #33846528 (#46685) üzenetére


TommyNagz
senior tag

jaja, ezt hívják úgy, hogy "reasonable doubt". :K

encapsulation dot1q

(#46687) totron válasza lmno (#46683) üzenetére


totron
addikt

Engem nem a legújabb érdekelnek. S az alapjárat állandóságát lenne jó megszüntetni (máshol megy). Ez így mindig nagyon egyszerű, hogy egy valag pénzért, meg munkahelyen használva, zajos környezetben, de ha otthon és nem a legfrissebb széria, arra már egy cizelláltabb válasz is születhet. Létezik táblázat? Emberek! IPS-nek meg ehhez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

(#46688) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Gyerekek! Meguntam! Meguntam a Windows-t és a hagyományos notebook-okat! Nem tudok normálisan nyomtatni, állandóan kapok valami hibaüzenetet, soha nem áll össze a tökéletes rendszer. Pedig nem csinálok semmi ördöngős dolgot. Általános használat.

- Böngészés
- Excel és Word (Céges ajánlatok)
- Távoli Asztali kapcsolat (Céges tervező program)
- Fényképek nézegetése, rendezése
- Videók nézése, szerkesztése
- Torren*-ezés
- Thunderbird
- Pdf olvasás és szerkesztés
- Sok nyomtatás és Scan-elés
- Kis Photoshop
- Kevés Wordpress
- Nem baj, ha mondjuk játékok is futnak majd rajta
- Fájlok rendezése
- normális USB és memóriakártya olvasó is jó lenne, de ha nincs, az sem baj, biztos van rá megoldás

Erre keresek, megbízható, mindig jól működő gépet, ami nem kezd el magától elindítani folyamatokat, mindig megtalálja és kapcsolódik hálózaton a nyomtatóhoz, és nem gond neki, ha napközben az irodában van, és az ottani eszközökhöz csatlakozik, este pedig itthon teszi ugyanezt! Mivel Apple eddig csak a telefonom volt (Ami jól bevált), így nincs személyes tapasztalatom a notebook-jairól, de ettől csak jobb lehet!

Szép kijelzője legyen, és ha úgy tartaná kedvem, hogy kicsit játszani támad kedvem, (pl.: Dirt Rally vagy GTA 5 esetleg CoD közepes grafikán) akkor ne essen kétségbe. (Persze, ez nem fontos, szóval ha egy játékra is alkalmas gép mondjuk 2-300 ezerrel drágább, akkor nem kell)

Erre van kb 350.000Ft. Ebből ki lehet hozni valami vállalhatót? Max 1 éves gépben gondolkodom.

(#46689) bmwk1200s válasza totron (#46687) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sajna nem tudok most teljesen nekifeszülten segíteni (úton vagyok a moziból haza: Star Wars :D ) de próbáld meg az everymac oldalát. Hátha ott kapsz olyan infókat, amiket szeretnél.

Semmit sem írok alá!

(#46690) totron válasza B.Ricsike (#46688) üzenetére


totron
addikt

Excel és Word olvasás vagy írás? Ezügyben menekülni fogsz vissza Win alá... Többit a többiek.

(#46691) bendefeco


bendefeco
tag

Üdv!

Az új sierrába hogyan lehet visszatenni az akksi időt? vagy plusz progi kell hozzá?
Köszi.

(#46692) kiiso válasza B.Ricsike (#46688) üzenetére


kiiso
tag

Ha elég 128 Gb belső tárhely, akkor 13" Retina Macbook Pro 319e-ért.

(#46693) B.Ricsike válasza totron (#46690) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Olvasás is meg írás is! Sajnos fontos! ennyire rosszul van megoldva?
Fél év néztem egy üzletben Mac-en a Office-os dolgokat. Kicsit lassabban nyílt meg, de mást nem vettem észre, mondjuk nem használtam, csak az eladó mutogatta és nyitogatta az Excel-t meg a Word-öt.

Egyébként van oka, hogy nem oldják meg normálisan ezeket Mac-re?
Bár gondolom, ha megoldanák, akkor még többen térnének át.

A játékról lemondok, ne az alapján válaszoljatok!

(#46694) tboldi válasza bendefeco (#46691) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#46695) TommyNagz válasza B.Ricsike (#46688) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ezt a "gyerekek" megszolitast nem kene eroltetni. Foleg ha segitseget kersz.

encapsulation dot1q

(#46696) B.Ricsike válasza TommyNagz (#46695) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Miért kell ebből morális kérdést csinálni? Jófejségből írtam, kicsit próbáltam barátkozni, közétek tartozni, nem értem, miért a bántó szándékot látod ebben?! Lehet bal lábbal keltél, vagy csak allergiás vagy erre a megszólításra! Elnézésedet kérem. Viszont akkor én meg arra kérlek, hogy legközelebb privátban jelezd, mert ennek a hozzászólásnak az értelme 0 azaz nulla volt.

Én szakmai fórumban a kérdésre válaszolok, és ezt kérném tőled is, és ha bajom van az illetővel, vagy a viselkedésével, esetleg szóhasználatával, akkor privátban kulturáltan leírom, megbeszélem vele.

Köszönöm!

Továbbra is várom a segítségeteket, válaszaitokat!

(#46697) CharlieDrop válasza totron (#46687) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom, volt egy mid2012-m, ugyanúgy qssban volt. a Képernyője meg bármelyik TP-t lemossa...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#46698) raid


raid
újonc

Sziasztok!

[Videó a problémáról]
Model: Macbook Pro Retina 13" Early-2015 8GB RAM, 128GB SSD Mac OS Sierra 10.12.2
Valaki találkozott már hasonló problémával?
Milyen eredetű lehet? (szoftver, gpu, kijelző)
Elsősorban ha alvásból felnyitom a gépet, akkor jelentkezik, azonban nem minden alkalommal.

Minden segítséget előre is köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#46699) buvartacsko válasza B.Ricsike (#46688) üzenetére


buvartacsko
addikt

"GTA 5 esetleg CoD közepes grafikán"

akkor ehhez javaslom neked a 1,5 millió forintos MacBookot Pro-t. :)

Azon megy, de megbízhatóságot ne várj...

(#46700) bendefeco válasza tboldi (#46694) üzenetére


bendefeco
tag

Köszi, de az a baj, hogy egy hete van macem :) szóval nem nagyon vágom ami a link alatt szerepel...
Terminalba kell beírni? Amit a dropboxról letöltök, azt hová kell bemásolni?
Valami egyszerűsített verzió nincs?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.