Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) raid


raid
újonc

(#46752) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok! Azt tudja valaki, hogy a Ps-en lesz e valaha full screen mod?

(#46753) TheMarci válasza Komendabence (#46752) üzenetére


TheMarci
addikt

View - screen mode - full screen?

Do You Dream?

(#46754) icoj69 válasza raid (#46751) üzenetére


icoj69
tag

Nekem ugyan ezt csinálja, de nem mindig. Teljesen véletlen szerűen. Nem tudom mikor kezdődött, lehet, hogy csak a Sierrától.
Ugyan ez a config.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#46755) lugosi válasza lmno (#46728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen egyetértek!
A 10-esre sajnos tudatlanságból frissítettem, nagyon nem kellett volna! Heti egyszer vagy kétszer kell rendszervisszaállítást csinálnom. Elképesztő de olyan létezik, hogy a Windows update letöröl programokat, drivereket a laptopomról. Ilyen egyszerűen nincs, és mégis van. És nem bootol be a gép. Most már kihúzom vele az év végi szabiig, akkor reinstall.
Hozzáteszem, a 8 éves iMac-em nem volt újratelepítve, mindig mentek fel rá a rendszer telepítői mint frissítések, és kész.

(#46756) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Egy kis érdekesség, hogy lehet stresszelni a Macet: yes-szel :D

(#46755) lugosi: dettó! Pont most érik bennem a gondolat, hogy az évek óta csak frissített rendszert végre clean installal kellene friss levegőhöz juttatni. Szerintem a bugok egy része is onnan ered, hogy folyamatosan csak ráfrissítünk a meglévő rendszerre. Na nem mintha az Apple mást javasolna.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46757) r4z válasza bmwk1200s (#46756) üzenetére


r4z
nagyúr

A minap Mac Prot teszteltem így, vicces volt 16x elindítani :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46758) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy nem fogadja el az apple id-met az elso bekapcsolásakor? Server error-t ír.

(#46759) lugosi válasza bmwk1200s (#46756) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az airen most nekem Sierra van, úgy hogy az előző csak addig volt rajta, míg beállítottam az id-t meg leszedte a frissítéseket. Utána Sierra update. Semmilyen bugom nincs, így szerintem jó ötlet lenne egy tiszta telepítés azoknál, akiknél bugos. Régen mondjuk nem volt szükséges szerintem a clean install egy macen.

(#46760) -axxon-


-axxon-
tag

ma állandóan ez ugrál fel 5 percenként...(sierra 10.12)
mi okozza?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#46761) -axxon- válasza -axxon- (#46760) üzenetére


-axxon-
tag

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#46762) bmwk1200s válasza lugosi (#46759) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tenyleg nem. Elvileg nem is kellene. A store telepito se kinalja fel hogy ha akarod es adsz egy pendriveot csinalok neked oda egy telepitot. Persze meg lehet csinalni, de a userek 90% tuti nem foglalkozik ezzel.

Semmit sem írok alá!

(#46763) B.Ricsike válasza Rage47 (#46736) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Elolvastam!

Köszönöm! És a többieknek is!
Akkor a Macbook Pro 2015 az én notebook-om! Mondjuk nagyobb tárhellyel, mert 128Gb édes kevés.
Lehet cserélni, vagy mindenképpen másik gép kell?

Rajta leszek, köszönöm!

(#46764) r4z válasza B.Ricsike (#46763) üzenetére


r4z
nagyúr

Cserélni lehet, de beszerezni az SSD-t nagyon macerás. Vegyed eleve megfelelő méretű tárhellyel.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46765) lugosi válasza bmwk1200s (#46762) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó is a felvetés, lehet hogy nekiesek egy ilyennek az asztali gépen el capitan-nal. Majd a két ünnep között.

(#46766) #33846528


#33846528
törölt tag

Kidohogom magam itt: vettem egy 2015-ös macbook pro retinának hirdetett gépet ebayen, amiről most derült ki, hogy 2014 mid-es, de ráadásul 12 töltési ciklus van benne, jóllehet teljesen újként hirdették...

Régóta használom az ebayt, de még sohasem fordult velem elő ilyen, nyithattam egy "ügyet" a kérdés megoldásához..

(#46767) bmwk1200s válasza lugosi (#46765) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Mi parommal megbeszeltuk a 10.12.3 veglegest. Majd akkor ;)

Semmit sem írok alá!

(#46768) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Amikor egy régi, de szeretett gép még egy esélyt kap:

:C

Ezt meg nem lehet kihagyni:

:DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46769) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46768) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mi ez? 2012? A három pigtail-es wifi+bt kombókártyából gondolom hogy c2d-nél talán újabb. De a pedómacit nem tudom hova tenni.

Szerk.: a lakcímed viszont megvan :C szép környék! :)) Én mindig kipicsázom az összes exifet az ide töltött képeimből :D de lehet én vagyok paranoiás :D

Szerk2: ja és 4 pigtail! :D

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46770) TBMC válasza bmwk1200s (#46746) üzenetére


TBMC
addikt

szijartg, TigerCat : mindenképp érkezem, remélhetőleg blogbejegyzésben, ahogy lesz időm megírni a cikket, de rövid beszámolóval itt egyből jelentkezni fogok :R
jó, rossz, minden amit tapasztalok. bármi :D

markbellus.hu 

(#46771) andreas9109 válasza Ragnar95 (#46701) üzenetére


andreas9109
tag

Nekem Airen a Hearthstone is sütötte a gépet, pedig az nem egy übergraph. game. Az Apple notik zusammen alkalmatlanok a játékra, már, ha van található rájuk valami. Még mindig a Doom 3 a legnivósabb valami az  Storeban.

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#46772) TommyNagz válasza andreas9109 (#46771) üzenetére


TommyNagz
senior tag

'12-es 13" retina szimpla külső kijelzős youtube-tól 70-75fok úgy hogy most pasztáztam újra....vicc....

encapsulation dot1q

(#46773) bmwk1200s válasza TommyNagz (#46769) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az. 2012es i5. Ami vicces, hogy a cyberport még mindig 1029.- akarja adni a gépet, ami röhej :DDD

Nyugi. Az nem az én lakcímen ;)

A véleményem az intelről úgy általában :))

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46774) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46773) üzenetére


TommyNagz
senior tag

hehehe itthon ezek 200 alatt mennek :DD de azért hogy felismertem már na, azt hiszem jár a keksz :C

encapsulation dot1q

(#46775) andreas9109 válasza TommyNagz (#46772) üzenetére


andreas9109
tag

Ennek mi az oka? Rossz az OS? Gyenge hw? Rosszul kivitelezett hűtés?

AMD Ryzen 1500x + ASUS Strix RX 480 8gb/SC2: zerg player

(#46776) TommyNagz válasza andreas9109 (#46775) üzenetére


TommyNagz
senior tag

az hogy ez a foshalom nem egy DELL :DD (üzletire gondolok persze, nem a konzumer szemétre) Az ÖSSZES kib*szott Apple gépem (és volt egy pár....) szerelt melegedni normál használatnál is. A hardver jó, az OS jó (bár ez is lejtőn van) két ventilátor van benne, ami 2000-es fordulat körül forog, és látod, ez sem elég. Magától fel se megy a hűtő nagyobb fordulatra. 90 fok környékén (magok, 90 lapka 75-80 körül) megy fel kicsit ilyen 3-4ezrekre........

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46777) _adaml21_ válasza TBMC (#46742) üzenetére


_adaml21_
őstag

Egy árnyalatnyival kevésbé sejtelmesebben nem tudnál írni erről a készlet dologról? :) Nem számokra (vagy max csak kb.), vagy a "forrásodra" vagyok kíváncsi, csak ha úgy döntenék, veszek egyet, és csak emiatt felutaznék vasárnap reggel 10-re Pestre, akkor biztosan jutna 1 db nekem, vagy már az is lutri?

(#46778) TXT


TXT
őstag

MB Pro 13" (2012 Mid - Non Retina - i5 2,5GHz, 8GB RAM) milyen jatekhoz elegendo, mi az, ami kihagyhatatlan lenne es jol is fut rajta? :U Kiprobalnam egyreszt mit tud a kicsike, illetve megneznem vele, hogy viselkedik ilyesfajta terheles alatt, amolyan stress test a maga(m) modjan. :DDD :DDD
Egyebkent jol tudom, 2x8GB a memoria plafonja ebben a modellben? :U
Elore is koszi a segito hozzaszolasokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#46779) bmwk1200s válasza TXT (#46778) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Fentebbi kép pont az általad kérdezett modell :D
Anno ezen sikerült nativ felbontásban (ami ugye nem sok) Portalt, Half-Life 2 és epizódjait, Jedi Knight Jedi Outcast és Academyt futtatni játszható szinten. A Dirt széria már nagyon fújta a ventit és nem is volt igazán élvezhető. Jaa.. az NFS Carbon is meglepően elment rajta, plusz a nagy kedvenc az Underground 2.
Hirtelen ezek jutottak eszembe. Ezek mentek OSX alatt (Mavericks).
Windows nem volt a gépen, tehát ott passz.
Win7-re ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46780) TXT válasza bmwk1200s (#46779) üzenetére


TXT
őstag

Es ezek milyen modon tehetok fel OSX alatt, pl Underground2? Azt anno nagyon csiptem :DD
Nem ismerem Mac ezen oldalat, plusz honnan szedhetoek le stb...biztosan erted ;)

(#46781) drzozo


drzozo
senior tag

Valahogy sikerült a mappa jel elől eltűntetnem a szürke lenyitható háromszög szimbólumot... Vmi ötlet a visszaállításra?

(#46782) #33846528


#33846528
törölt tag

Ha már játék, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat a football managerrel kapcsolatban, ami ugye alapvetően nem a grafikus teljesítményre épít, hanem a processzorra. Nagyon sokat mérgelődtem itt korábban, mert a játék elindítása után már a menü után elkezdte pörgetni a processzort, és elment 100 fokig. (teljes képrenyős mód)

Megoldásként olvastam, hogy "windowed' móddal lehet orvosolni a problémát, így rákötöttem a fullhd monitorra, és nagyjából arra a méretre állítottam a "játék ablakát", amekkora az Air kijelzője alapesetben.

Jelentem a játék hibátlanul fut és grafikus terhelés alatt sem megy 80 fok fölé, de közben az Air kijelzőjén tudom használni a Mailt és a Safarit is. Érthetetlen, hogy ez megoldást jelent, de egyben nagyon boldog is vagyok, mert így egy sima 4gb-os Air is maximálisan kiszolgálja az igényeimet.

A ramkezelés továbbra is példás EC alatt, igaz kellett hozzá néhány frissítés, de tudja a 11 óra körüli üzemidőt.

A rossz termékleírással ellátott Pro-t meg visszaküldöm a feladónak, mert nem járja, hogy valaki forcetouchos gépet hirdet, aztán nem azt küld.

[ Szerkesztve ]

(#46783) tDr1v3r válasza TXT (#46778) üzenetére


tDr1v3r
veterán

CSGO

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#46784) bmwk1200s válasza TXT (#46780) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egy részük fent van a Storeban, másik részükre tudom ajánlani a Steamet, harmadik esetről pedig itt a fórumon nem beszélünk!! (arra google a barátod ;) ).

Semmit sem írok alá!

(#46785) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

iMessage-en kívül sima sms-t nem lehet küldeni az üzenetek app-al mac-ről, vagy én nem jól csinálok valamit? Sima sms-t szerettem volna küldeni a szifonon keresztül mac-ről, de azt írta, hogy az üzenet nem lett elküldve. Van valami trükkje, vagy ne próbálkozzak?

(#46786) #33846528 válasza lugosi (#46785) üzenetére


#33846528
törölt tag

kipróbáltam, nekem működik.

simán kiválasztottam a lenyíló részből a partnert, és egyből el is ment az üzenet.

[ Szerkesztve ]

(#46787) lugosi válasza #33846528 (#46786) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor próbálgatom.

(#46788) TBMC válasza lugosi (#46785) üzenetére


TBMC
addikt

Nálam is megy

markbellus.hu 

(#46789) bmwk1200s válasza lugosi (#46785) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nalam is minden ok.
Esetleg megprobalhatod hogy kilepsz az accountoddal a gepbol, restart es vissza.

Semmit sem írok alá!

(#46790) 1Laci


1Laci
tag

Hello, lenne egy kérdésem ahhoz, aki cserélt már macbookon kijelzőt vagy csak ért a javításhoz:

rMBP 15" late 2015 - lenne egy ilyen hiba - én arra tippelek, hogy elromlott a kijelző és nem kontaktus-hiba vagy netán alaplap vagy csak szoftver hiba. Szerintetek?

Nem szivesen rendelnék 300 euróért fölöslegesen kijelzőt és hátlapot, ha nem muszáj, de szerintem kell majd. Ha netán ez lehet alaplap hiba is, akkor meg nem érdemes szerintem a javitassal bajlódni.
Esetleg ilyen állapotban milyen értéke van egy ilyen számítógépnek? i7 2Ghz - 8gb - 256gb - iris pro 5200.
(a macbook nem az enyém, de hozzám fordultak segítségül, hogy lehetne megjavítani)

Köszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#46791) TommyNagz válasza 1Laci (#46790) üzenetére


TommyNagz
senior tag

En lcd vezerloelektronikara tippelek mint a regi iMacnel. Kabel paranal mashogy nezne ki picit. De bmw a szaki, o majd megmondja. En azt mondom panelcsere. Azaz inkabb teljes display assembly mert en pl. semmi penzert nem bontanam meg.

Szerk de ha late 2015 akkor meg vastagon garis. Oda tessek menni.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#46792) 1Laci válasza TommyNagz (#46791) üzenetére


1Laci
tag

Köszi szépen a választ - fent azt ott szépen elírtam, természetesen late 2013*

Persze, ebayen csak teljes display assemblyt neztem, nem csak lcd-t. Akkor meg is rendelem - köszi még egyszer!! :)

Érdekesség képpen még egy kérdés: ha van egy late 2015-öm, de nincs hozzá semmilyen garanciális papír, számla stb. - honnan tudom h gari alatt van e? Vagy akkor automatikusan nincs?

(#46793) megema válasza 1Laci (#46790) üzenetére


megema
őstag

Ha saját fotó, akkor ez nem lehet 2015 Late. A rendszer Mavericks-nek tűnik, ami max. 2014-es gépeket támogat.

Közben látom helyesbítettél. :)

[ Szerkesztve ]

(#46794) 1Laci válasza megema (#46793) üzenetére


1Laci
tag

Pedig elvileg az: kép 1, kép 2 :)
mármint 2013 late. - most néztem, hogy Te még az első hsz-re reagáltál :) közben korrigáltam, de a lenti spec alapján egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#46795) raid válasza icoj69 (#46754) üzenetére


raid
újonc

Érdekes, lefuttattam az Apple-ös diagnosztikát is, de nem talált hardwares hibát. :(

(#46796) TommyNagz válasza 1Laci (#46792) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Apple warranty lookupot belevered a googleba, csak a szeriaszam fog kelleni. Ugyintezeshez meg nem kell semmilyen papir.

encapsulation dot1q

(#46797) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Valaki hazsnál bármiféle virusirtót MAC en ?

Just Ride KTM

(#46798) bmwk1200s válasza moya#no1 (#46797) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pusztán a kíváncsiság hajtott nem is olyan rég és próbára tettem az ESET Macre készült teljes programcsomagját. Ingyenesen lehet próbálni 30 napig.

Szintén nem olyan régen kipróbáltam a Bitdefender hasonló csomagját is; ennél is van próbaidőszak.

Kevés erőforrással beérik, személyre szabhatóak. Már nincs fent egyik sem. Nem érzem azt, hogy ésszel használt internet és jól beállított tűzfal mellett szükség lenne rájuk.

Más meghajtóját meg nem csatolom fel ;)

Semmit sem írok alá!

(#46799) moya#no1 válasza bmwk1200s (#46798) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Értem értem :) Én még nem probáltam eggyet sem, csak legutóbb egy nagyon makacs felugróablak keserítettte meg a weben böngészést azon az oldalon :F

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#46800) bmwk1200s válasza moya#no1 (#46799) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Adblock plus? Bár nem mindig segít...

Illetve (persze saját felelősségre) Malwarebytes Anti-Malware Mac ingyenes verzióját szedd le, futtasd le és amit jelez töröld ki, majd restart. De mint írtam saját felelősségre!

Ezzel szoktuk leszedni a MacKeeper maradványait, hogy ..... aki kitalálta.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.