Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) bmwk1200s válasza bendefeco (#46400) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hm.. ha nincs admin jogosultságod vagy nem ismered az admin jelszót, akkor rakd újra a gépet. Bár ez felveti nálam, hogy milyen forrásból lett a gép...

Semmit sem írok alá!

(#46402) TigerCat válasza bendefeco (#46400) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, az alkalmazások mappába tedd, de van, amit be kell mountolni és onnan behúzni, mert pl. dmg lemezkép. A fiókod jelszava elég. Ha van másik felhasználó és ő a gazdi, akkor ő diktál. Ezt nem tudod kikerülni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46403) TBMC válasza lugosi (#46398) üzenetére


TBMC
addikt

Jaa azthittem vmi mas miatt :d
De sajnos ilyen benazas megy :(

markbellus.hu 

(#46404) moya#no1 válasza TigerCat (#46399) üzenetére


moya#no1
aktív tag

ez a problémám hogy kellene csak, ?= de semmi valami pót cselekvés amivel frissülhet?

Just Ride KTM

(#46405) Ragnar95 válasza lmno (#46397) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hacsak nem direktbe Windowsra fejleszt valaki, elég erős tanácsnak érzem hogy unix helyett windowsos fejlesztést ajánlj... :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46406) madle


madle
őstag

Üdv,

valaki tudna arra választ adni, hogy miért nem tudok letörölni két retkes filmet a külső vinyómról? Annyira szétvitt már az ideg, folyamatosan minden próbálkozásnál azt írja ki, hogy a fájl használatban van.
De nem értem, mi használhatja, a VLC-vel volt egyedül megnyitva, semmi mássl, azt bezártam. Nem lehetett letörölni, csak a kukába helyezte át, de onnan sem lehet kiszedni.
Újraindítottam a gépet, és még így is ugyan ezt játsza....
Tuxera fent van és működik...

(#46407) TommyNagz válasza TigerCat (#46402) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem ugy van az. Ha nincs filevault vagy firmware jelszo eleg bebootolni single user modban, kitoroln a /var/.AppleSetupDone-t, aztan restart es csinalsz egy zsir uj fiokot. Ennyit a biztonsagrol :))

encapsulation dot1q

(#46408) Ragnar95 válasza madle (#46406) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Terminalban lsof | grep filename parancsot lefuttatva kiírja a rendszer, hogy melyik app használja épp az adott fájlt, azt lődd ki tevékenységfigyelőben és utána jó kéne hogy legyen.
Illetve szintén Terminalban a killall Finder is megér egy próbát, bár ha újraindítás nem segített, gyanús, hogy ez sem fog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46409) TigerCat válasza TommyNagz (#46407) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem van, nem is feltételeztem, hogy ki van lőve. Alap, hogy bekapcsolt állapotban legyen. Szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46410) moya#no1 válasza TigerCat (#46399) üzenetére


moya#no1
aktív tag

netes felületen az icloud ba az új illetve a modósított kontaktok vannak, egyedül csak a macen nem :%=

Just Ride KTM

(#46411) TommyNagz válasza TigerCat (#46409) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Senkinel nem lattam meg.

encapsulation dot1q

(#46412) bmwk1200s válasza TigerCat (#46409) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egyetértek. Firmware pass is aktív. Főleg hordozható gépnél alap, de nálam asztalin is aktiv.
Egyéb iránt egy windowsnak mennyivel jobb itt a védelme? :))

Semmit sem írok alá!

(#46413) TigerCat válasza moya#no1 (#46410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jelentkezz ki és vissza. Nagyjából ezt tanácsolná a support is. Tudod, "it just works". Vagy nem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46414) moya#no1 válasza TigerCat (#46413) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Köszi. Kipróbálom :U

Just Ride KTM

(#46415) lugosi válasza madle (#46406) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha Ragnar által írt módszerrel nem sikerülne, akkor próbáld meg leválasztani a külső vinyót, újraindítani a gépet, és újra felcsatolni a külső vinyót és akkor törölni.

(#46416) madle válasza lugosi (#46415) üzenetére


madle
őstag

Megpróbáltam a terminalos parancsokkal megnézni, de nem használta semmi egyébként, illetve a killall finder parancsra sem tudtam végül törölni. Kihúztam a vinyót és egyből eltűnt a kukából. Visszadugtam és megjelent megint és újra nem engedte törölni. Akkor most a vinyón maradt valami töredékfájl?

Köszi mindkettőtöknek a segítséget!!

[ Szerkesztve ]

(#46417) moya#no1 válasza TigerCat (#46413) üzenetére


moya#no1
aktív tag

kontaktok beállításban icloud fiok engedélyezáse kipipálva, majd minden koktakt törlése, utána pedig fiok engedélyezése és modosult minden :R :R

Just Ride KTM

(#46418) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Van olyan beállítási lehetőség MAC en, hogy a bizonyos feladótol érkezett maileket egy adott mappába tegye? vagy csak a kézi mozgatás?

Just Ride KTM

(#46419) cse978_1


cse978_1
csendes tag

Rendeltem egy ilyet ha gondoljátok dobok tesztet, leírást, megéri-e.

[link]

(#46420) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Low-end kérdés... Felraktam a gépre az NFS MW-t, de már letörölném. Összesen annyi dolgom van, hogy behúzom a kukába, azt kiürítem és le is van törölve?
11 gigát foglal és most hírtelen szükségem lenne erre a helyre a 128 giga miatt.
Köszi

(#46421) lugosi válasza madle (#46416) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem maradt. Az üres helyet visszakaptad?

(#46422) bmwk1200s válasza csipszikutya (#46420) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Csinald az AppCleanerrel. Szerintem az a legjobb megoldas. De az persze a menteseket is torolni fogja mert az tenyleg mindent letorol.

Semmit sem írok alá!

(#46423) r4z válasza bmwk1200s (#46422) üzenetére


r4z
nagyúr

Már ha azokat is kijelöli az ember.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46424) bmwk1200s válasza r4z (#46423) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Hogyne.

Semmit sem írok alá!

(#46425) TommyNagz válasza madle (#46416) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Igen. A kuka mindig egy rejtett .Trashes mappa. NTFS vinyókon szokott beragadni, terminálból ki lehet irtani et voila. :))

encapsulation dot1q

(#46426) madle válasza lugosi (#46421) üzenetére


madle
őstag

Nem figyeltem, hogy a hely felszabadult-e, mert 1TB-os külső vinyóról van szó és nem mértem fel előtte/utána.

TommyNagz: a terminállal, hogy lehetne kiíírtani? Most megnéztem Forklifttel a külső HDD-t és van rajta valóban egy "recyclebin" mappa, viszont hiába töröltem ki belőle mindent, akkor sem engedi üríteni a kukát. :N

(#46427) bmwk1200s válasza madle (#46426) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt probaltad mar?

Command+Right Click the Trash can
Select “Secure Empty Trash"

Persze a meghajto legyen csatlakoztatva.

Semmit sem írok alá!

(#46428) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46427) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Az mar nem aktualis sierra alatt.

encapsulation dot1q

(#46429) bmwk1200s válasza TommyNagz (#46428) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem figyeltem hogy Sierrarol van szo, bocsi! :B

Semmit sem írok alá!

(#46430) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46429) üzenetére


TommyNagz
senior tag

még a legjobb családokban is előfordul! :R

encapsulation dot1q

(#46431) Ragnar95 válasza moya#no1 (#46418) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mail>Preferences>Rules>Add rule

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46432) megema válasza lmno (#46397) üzenetére


megema
őstag

.NET-hez azt használom, csak Parallels-szel. A kérdés egy általánosabb, "lightweight" programra irányult, amiben HTML, CSS, PHP, C++, stb. szerkeszthető IDE-ra hajazó környezetben (kódkiegészítés - mind beépített, mind projekten belüli elemekre, git, stb.)

(#46374) bmwk1200s: Köszi! Egy részüket ismerem, a többit megnéztem. Ezek sem az igaziak erre a célra.

(#46375) Ragnar95: Az Xcode nem csak Apple specifikusan működik IDE-ként? Más nyelvekhez csak szövegszerkesztőnek jó. A Vim nem áll távol tőlem, szoktam használni, de nem programozásra. Azt is szépen testre kéne szabni.

Tudásában a VS Code (+ néhány kiegészítő) lenne a legjobb, de túl sokat fogyaszt. Egyelőre marad a Sublime Text, csak keresek hozzá jobbnál jobb kiegészítőket. A kinézete már egyedi. :D

(#46433) bmwk1200s válasza megema (#46432) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sajnalom, hogy nem tudtam tobbet segiteni.

Meg ezt talaltam, nem tudom volt e mar rola szo: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#46434) pana0017


pana0017
senior tag

Macbook Air 13"-hez szeretnék tokot vásárolni. Eddig az iStyle-os Herschel és Tucano tokokat néztem. Ezekről van valami tapasztalatotok? Illetve 10 ezer környékén lenne ezeknél jobb alternatíva? Ebay stb is jó.

(#46435) Ragnar95 válasza megema (#46432) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem teljesen, használható pár nem Apple specifikus nyelvhez is, C++-t például pont támogatja, de a többi említett nyelvet nem.
HTML-hez és CSS-hez nekem az Espresso vált be, bár ezeket én csak hobbi szinten használtam, munkára nem, így nem tudom, komolyabb munkára mennyire jó az Espresso.
PHP-t nem használtam, így arról nem tudok nyilatkozni.
Vimnek valóban akkor jön ki az előnye, ha megfelelően testreszabja az ember.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46436) TBMC válasza pana0017 (#46434) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem incase.
apple.hu

nekem ez jött be a legjobban, pedig egy párat már kipróbáltam. :K
az újhoz is ezt rendeltem. a szörmés belsővel.

markbellus.hu 

(#46437) lmno válasza megema (#46432) üzenetére


lmno
őstag

Most jön VS egyébként Mac-re (nem a Code), van már belőle valami preview, de nem próbáltam még, nem tudom mit tud és mit nem.

(#46438) TBMC


TBMC
addikt

valaki próbált már parallels + win10 + fifa 17?

ha esetleg igen, mi a fenéért lehert, hogy felraktam az origint a fifa17et, és hiába kattintok a launch gombra, nem indul el, nem csinál semmit. karikázik a kurzor picit és ennyi..

:U :F

markbellus.hu 

(#46439) Csabee. válasza TBMC (#46438) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Paralells-el kétlem hogy te fogsz fifázni. Közel nem tud olyan grafikai teljesítményt nyújtani mint egy lokális gép.
Jobban járnál egy bootcamp-es megoldással ha fifázni szeretnél.

Üdv: Csabee.

(#46440) TBMC válasza Csabee. (#46439) üzenetére


TBMC
addikt

az lesz majd ha megerkezik az uj macbook, csak szerettem volna megprobalni a demo-t az imacen, parallels el.

markbellus.hu 

(#46441) Csabee. válasza TBMC (#46440) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az nem működik. Paralells nem játékra van, sem pedig grafikai dolgokra. Alap irodai alkalmazásokkal viszont szépen elboldogul, meg oprendszerekkel.

Üdv: Csabee.

(#46442) Meszi73


Meszi73
csendes tag

Sziasztok! Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy 13" air-nek, (semmi tapasztalatom sincsen az almás gépekkel) és lenne egy kérdésem amire nem találtam idáig választ. Sierrát használok, és nem tudom hogyan lehet kikapcsolni az indító hangjelzést, ha ki lehet egyáltalán kapcsolni? Köszönöm a segítséget! :R

"Ami nem élmény, az tapasztalat"

(#46443) TigerCat válasza Meszi73 (#46442) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy-két módszer...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46444) lmno válasza Meszi73 (#46442) üzenetére


lmno
őstag

Mute-olod amikor kikapcsolod a gépet.

(#46445) troszti válasza Csabee. (#46441) üzenetére


troszti
aktív tag

Én a fifa07-tel toltam még régebben a 13-as MBP-mon (i7, HD4000) és igaz hogy vissza kellett kicsit vennem a grafikát, de teljesen jól ment. Úgyhogy azért azt nem mondanám hogy a Parallels egyálalán nem való játékra...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46446) Csabee. válasza troszti (#46445) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a 07 egy 8-9 éves játék aminek sokkal kisebb grafikai igénye van. És azt is minimumon tudtad játszani. Mai játékok felejtősek virtualizálva.

Üdv: Csabee.

(#46447) Meszi73


Meszi73
csendes tag

Köszönöm a segítséget :C :C :DD :R

"Ami nem élmény, az tapasztalat"

(#46448) bmwk1200s válasza Csabee. (#46446) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha muszaj lenne megis csak valasztani, hogy parallels vagy vmware fusion, jatekra, melyik lenne?

Semmit sem írok alá!

(#46449) troszti válasza Csabee. (#46446) üzenetére


troszti
aktív tag

Igen azt tudom, de egy 4 éves gépen futtattam. Gondolom az 5K-s iMac-be már kicsit komolyabb cucc van mint a HD4000-es IGP.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46450) TBMC


TBMC
addikt

Amit meg kerdezni szerettem volna sracok. Van jelenleg mukodo (esetleg nem
Ultrabonyolult) megoldas kulso ssd + bootcamp win 10re?

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.