Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) dabgergo válasza lugosi (#45648) üzenetére


dabgergo
őstag

Nekem még ott sem midnen olyan jó, mert a Microsoft Office sokkal rendszeresebben kifagy, főleg a PowerPoint...

(#45652) TigerCat válasza troszti (#45650) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Légy férfi és tedd fel a Sierrát.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45653) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Még mindig nem találtam magamnak hogy macbookot ami tetszene. Az ár már nem is érdekel annyira csak jó legyen a gép. Néztem YouTube teszteket olvastam fórumokat de még mindig nem tudom eldönteni hogy megéri-e azt a plusz 50-e egy i7-es proci. Valóban indokolt egy ilyen relatíve erős proci a mindennapi netezéshez,HD tartalomhoz. Jelenleg egy i7 2.7ghz Intel hd3000 van a terítéken 4gb rammal.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45654) TigerCat válasza bull84ghia (#45653) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Te is légy férfi. Maxold ki az új 15-ös MacBook Pro-t és vedd meg potom 1 571 590 Ft-ért.
Aztán majd írd meg, hogy hasít rajta a fészbúk...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45655) Ragnar95 válasza bull84ghia (#45653) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

13"-on nem éri meg egyáltalán, mivel az i7 is ugyanúgy 2 fizikai magos és csak 10-20%-al erősebb az azonos évjáratú gépekben lévő i5-nél, tehát ahova kevés az i5, oda kevés lesz az i7 is.
Inkább RAM-ra + SSD-re költs, azoknak ki is jön az előnye mindennapi használatnál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45656) TigerCat válasza Ragnar95 (#45655) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azám... 8GB RAM és egy gyors SSD és még 1-2 évig rendben van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45657) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#45656) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

És ugye az SSD sebessége függ a méretétől, tehát szerintem az 512-es pl. egy jó kompromisszum. Nekem az ideál jelen pillanatban a 13" 512GB SSD 16GB RAM, és akkor kérdés, hogy touchbar+touchid vs. akkumulátoridő.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#45658) Ragnar95 válasza ArrayOfLilly (#45657) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bőven jó sebességet hoznak már jó ideje a kisebb SSD-k is, akinek nincs pénze 512-esre és elfér kisebb tárhelyen is, annak bőven elég a 128/256GB is.
A 16GB RAM-os, 512GB SSD-s 13" árából meg 10% híján ki is jön egy 16GB RAM-os 256GB SSD-s 15"-os gép, ami szerintem minden szempontból jobb vétel a kisebb modellnél... Kisebb kijelző és jelentősen gyengébb teljesítmény szerintem elég rossz kompromisszum 2x akkora tárhelyért cserébe.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45659) troszti válasza TigerCat (#45652) üzenetére


troszti
aktív tag

Azt mondod rakjam fel? :D

Nekem amúgy csak azért nem volt túl szimpatikus, mert az összes újítás olyan, aminek az a lényege, hogy az apple termékeid minél jobban összhangban legyenek, ami csak azért rossz, mert ez az egyetlen apple termékem :DD

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45660) bull84ghia válasza TigerCat (#45654) üzenetére


bull84ghia
őstag

Eladom az autót és veszek kettőt is 😂
Ragnar95 megfontolandó.
Kicsit körülményes vagyok de 2-3 évig nem akarok gépet venni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45661) TigerCat válasza troszti (#45659) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem simán. Nekem is Sierra fut és különösebb gondom nincs a rendszerrel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45662) ArrayOfLilly válasza Ragnar95 (#45658) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nekem személy szerint a minél kisebb méret de már használható teljesítmény miatt a favoritom, semmiképpen nem sem egymás alternatívái valóban.

http://www.arrayoflilly.com

(#45663) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Srácok 20 éve használok windowst de iPhone ön van és megtetszett a könnű egyszerű kezelés.így rászánnám magam egy macbookra mi a véleményetek fogok csalódni?

(#45664) dabgergo


dabgergo
őstag

Minek hívják angolul azt a négy kis kör alakú dogot amin a MBP nyugszik?:D
Egyik kezd lejönni... még legalább el nem veszett,vissza kéne ragasztanom. Van erre valami bevállt módszer? Pillanatragasztóval odarakom azt kész?

(#45665) Ragnar95 válasza Franky2Ster (#45663) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez attól függ, miért váltanál. Ha eleged van a Windowsból, akkor valószínűleg nem csalódnál, de ha igazából nincs problémád a Windows-zal, csak kipróbálnál valami újat, akkor van rá esély, hogy nem tetszene a macOS, mivel elég sok területen gyökeresen más látásmódot alkalmazott az Apple a macOS tervezésénél, mint a MS a Windowsénál.
Először is boltban próbáld ki mindenképp a rendszert, bár sajnos ezzel túl sokra nem mész, mivel a fő kérdés, hogy élesben bejönne-e a rendszer. Ha bizonytalan vagy, vegyél használtan egy gépet és így ha mégsem jönne be, akkor is minimális bukóval kiszállhatsz nagy eséllyel belőle.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45666) troszti válasza dabgergo (#45664) üzenetére


troszti
aktív tag

Én biztos nem ragasztgatnám :D

Rendelj egy újat, bár nem tudom anyagában mennyire hozza az eredeti minőségét, de egy próbát megér :))

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45667) TheMarci válasza troszti (#45666) üzenetére


TheMarci
addikt

Egy hónapja rendeltem ilyet, anyagában kb ugyanolyan, de nem vagyok műanyag szakértő, felrakni még nem tettem fel, azt írja, hogy hőre kioldódó ragasztóréteg van rajta, hajszárítózni kell a felrakáshoz.

Do You Dream?

(#45668) GhettoChild válasza TheMarci (#45667) üzenetére


GhettoChild
tag

Helló !
Ha szétfoszlik a gumi a töltővezetéken garanciába csinálhatnak vele valamit, igaz ?
:F

[ Szerkesztve ]

(#45669) dabgergo válasza troszti (#45666) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, talán ez jobban hasonlít ahhoz ami nekem a 15ös rMBP-ra kell, egy próbát megér: [link]

De mivel négyesével adják felmerül bennem h nincs e itt a fórumban valakinek fölösleges? Én is csak egyet használnék fel a 4ből, tehát lenne maradékom.

[ Szerkesztve ]

(#45670) r4z válasza dabgergo (#45669) üzenetére


r4z
nagyúr

Ne fogadj rá, hogy azonos a magassága a gyárival. De egyébként is 900Ft a csomag, miből áll megrendelni egy alsó hangon 300k-s géphez?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45671) GhettoChild válasza GhettoChild (#45668) üzenetére


GhettoChild
tag

Közben rájöttem, hogy mindenre van gar.

(#45672) dabgergo válasza r4z (#45670) üzenetére


dabgergo
őstag

Mindig nevetek magamban amikor ezzel a spórolós hozzáállással jön valaki. Kizárólag a gyorsaság miatt gondoltam h jobb ha valaki tud adni, mivel eBay-ről mostanában nekem néha 3 hétbe is beletelik mire megjön a termék. Nem a 500 forint spórolás motivál most, főleg h fizetnék is azért az egy darabért, de egyébként nem tartanám jónak h csak azért mert van egy elég drága gépem, erre hivatkozva sehol nem a igyekeznék már spórolni...

(#45673) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Semmiképen nem tudok rátenni egy Maverickset az aláírásomban szereplő gépre? Nincs valami kiskaput, hogy mégis? :)

(#45674) sztanozs válasza GhettoChild (#45668) üzenetére


sztanozs
veterán

(Szinte) kizárt dolog - engem feslő az iPhone töltő kábellel is elhajtottak (egy éven belül).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45675) szabogabor10 válasza Lazika (#45673) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45676) sztanozs válasza Lazika (#45673) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem így:
1. Letöltesz egy Maverics install-t egy Maverics előtti gépen.
2. Csinálsz belőle egy Install pendrive-ot
3. Full backup a saját gépeden (ha kell róla adat)
4. Formatálod a partíciót
5. Maverics install a pendrie-ról

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45677) szabogabor10 válasza sztanozs (#45676) üzenetére


szabogabor10
veterán

De akkor is lehet így telepíteni, ha Yosemite-tel adták ki a gépet? Szerintem nem, nincsenek driver-ek hozzá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45678) Lazika válasza szabogabor10 (#45677) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen,poont a driverek miatt kerdezem. Mivel
hivatalosan a mavericks nem tamogatott csak 2014 es mbp-t tamogatja.

(#45679) r4z válasza Lazika (#45673) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem fog menni, nincsenek meg benne a szükséges driverek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45680) TBMC


TBMC
addikt

ez tényleg valami rossz vicc.. mit művelnek az Applenél? (legyen ez most hardveres vagy szoftveres problem tökm1) :O

markbellus.hu 

(#45681) megema


megema
őstag

Ha valakinek azt játszaná a TimeMachine, hogy naponta benyögi a "Biztonsági mentés már használatban van" dumát Sierra alatt, arra van két megoldás:
1) Csatolja le a gépről a hálózati megosztásokat, amik ugyanazon a NAS-on vannak, majd próbálja újra a mentést.
2) Csináljon külön felhasználót a NAS-on a TimeMachine-hoz és állítsa be azzal a mentést a gépen. Ez viszont azt fogja okozni, hogy minden egyes ébresztésnél lecsatolt megosztások fogadják Finderben.

[ Szerkesztve ]

(#45682) Lall


Lall
veterán

Engem kifejezetten bosszant az üzemidő csökkenés Sierra alatt (szerintem valós), illetve nálam alvó állapotban is elégg drasztikusan zabálja az akksit a kapitányhoz képest. Most nem tudom úgy lerakni éjszaka, hogy pl. 10%-on van, mert szinte biztos, hogy lemerül. El Captain alatt max 1-2%-ot merült. A többi nyígja nem érdekel a Sierrának, de ez nem kicsit idegesít. (Air 2015)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#45683) biker válasza megema (#45681) üzenetére


biker
nagyúr

nem segít.
nekem minden usernek van egy normál accountja, és egy a backuphoz.
AFP-n backup, a file system újabban ugye smb-zik
a mbp-n kb 2 hetente újra akar kezdeni TM-ezni
néhe ledobja a felcsatolt megosztásokat, sorolhatnám. egy fos egy ideje. Synology DS 216+II
utoljára a mavericks előtt volt stabil hálózat :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45684) megema válasza biker (#45683) üzenetére


megema
őstag

Ha jól rémlik, akkor te frissítettél Sierrá-ra. Én újraraktam (+ SMC és PRAM reset) és a mentést is újrakezdtem (a régit is megtartva). Én fájlkezelésre is AFP-t használok. Nálam csak a fenti üzenet jelentkezett, amit a második megoldással sikerült nagyjából megszüntetnem. Két hét alatt egyszer találkoztam vele, de akkor valami összeakadás volt.

Ezen felül a szerveremen is frissítettem a Netatalk-ot (AFP) a legújabbra. Elvileg a Syno is ezt használja, csak a verzió a kérdés.

(#45685) troszti válasza Lall (#45682) üzenetére


troszti
aktív tag

És amúgy ezen kívül milyen "nyígja" van még a Sierrának?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45686) tDr1v3r válasza troszti (#45685) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Sokaknál zabálja a RAM-ot a Safari (nálam ElCap óta rossz mondjuk), meg a framebuffer is szétesik néha - olyan hibákat produkál mintha GPU-hibás lenne az eszköz (ez mondjuk csak nálam jött elő, de a béták alatt keményen jelen volt másoknál is - azt meg kétlem hogy a gépem hibás lenne, csak a mirroring bekapcsolásánál jelentkezik, amíg ki meg vissza nem kapcsoltam kb. egy hete jó volt). Más komolyabb hibáról nem tudok.

(#45680) TBMC: Na, ez van nálam is! Ez 100% szoftverhiba, az ElCap és Sierra bétáknál is jelen volt csak idővel kijavították. Csak kicsit félrecsúszhatott valami a .1-es frissítésnél... de nem is értem hogy hogy engedhetnek ki így valamit.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45687) troszti válasza tDr1v3r (#45686) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem. Lehet hogy adok egy esélyt a Sierrának, tetszik benne pár dolog. Aztán ha nálam is nagyon instabil lesz, visszarakom a Kapitányt.

Amúgy meg hogy engedhetik ki így? Hát fontos az "évente új rendszer" dolog, szóval nincs mese... :DD

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45688) Peetey91 válasza troszti (#45687) üzenetére


Peetey91
senior tag

Persze "fontos" évente új rendszert kiadni, de a felhasználók jelentős része évek óta jobban várja a hibajavításos verziókat, mint a főverziót.

[ Szerkesztve ]

(#45689) Ragnar95 válasza Peetey91 (#45688) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Főleg hogy évek óta nem igazán sikerült jelentős funkcionális újításokat felmutatniuk egyik frissítéssel sem :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45690) TigerCat válasza Ragnar95 (#45689) üzenetére


TigerCat
nagyúr

És a Folders on top az mi?
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45691) Ragnar95 válasza TigerCat (#45690) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jogos, hogy is feledkezhettem el erről a világmegváltó innovációról :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45693) GhettoChild válasza sztanozs (#45674) üzenetére


GhettoChild
tag

Ez komoly ??? Az is tartozék és arra is érvényesnek kell lenni a garanciának.
Vagy nem ???
Akkor most a szarnak adttam egy pofont, hogy 1 hónapra leadtam ??? 😓😡

(#45694) TigerCat válasza Ragnar95 (#45691) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt kb. az Apple világ kezdete óta várta egy halom felhasználó. Köztük én is... Szerintem az XtraFinder felhasználóinak 90%-a emiatt telepítette az alkalmazást.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45695) r4z válasza TigerCat (#45690) üzenetére


r4z
nagyúr

Folders on top? Kit érdekel? Van 1000 új emoji! :DD

:U

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45696) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Srácok csak én hiányolom a világitó mágikus  logót az új MACről?? :F :F

Just Ride KTM

(#45697) TheMarci válasza moya#no1 (#45696) üzenetére


TheMarci
addikt

Én már a kis 'lélegző' ledet is hiányoltam a rmbp-k elejéről.

Do You Dream?

(#45698) moya#no1 válasza TheMarci (#45697) üzenetére


moya#no1
aktív tag

akkor azt hittem ez csak nálam....:) de megnyugodtam.
Szerintem ezek olyan kis apróságok mégis, elengedhetetlen részei lennének a MAC nek :/

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#45699) r4z válasza moya#no1 (#45696) üzenetére


r4z
nagyúr

A vékonyítás miatt megváltoztatták a háttérvilágítás módját, úgyhogy ha ki is lenne vágva a logó, nem világítana. Emiatt meg plusz fényforrást bekötni nettó pazarlás lenne. Engem jobban zavarna a töltésjelző LED hiánya az USB-C-n.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45700) ArrayOfLilly válasza moya#no1 (#45696) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Én pl. baromira örülök neki, hogy nem világít. A következő szempont miatt: messziről feltűnő. Mivel nagyértékű és kis helyen elfér, vagyis nagy értéksűrűségű cucc, érdemes ellopni, és én szoktam sötétben használni nyilvános helyen, 55 kg-s nőként nem feltétlenül életbiztosítás.

Szóval az én számomra rendkívül megnyugtató, hogy egy kávézó kirakatán keresztül nem látszik már a túloldalról is, hogy egy drága géppel ül ott valaki a célcsoportból, még akkor is, ha meg tudom védeni magam. Csak úgy pusztán a sanda, irigy pillantásoktól is véd, bár azok legalább nem veszélyesek.

Nyilván ez földrajzi helyzet függő is, talán NY belvárosában kevésbé gond, mint itt, de én is "jó" helyen lakom, aztán mégis futottam már.

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.