Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) darnics válasza Ragnar95 (#45900) üzenetére


darnics
aktív tag

nem találom emberkelrt szerinted lusta vagyok ne mondjál már baromságot éjfélkor.minek jössz ide ha nem akarsz segiteni?tele van ilyen semmit tevö unatkozo emberekkel mindt te.ha nem akarsz nem tudsz akkor lépj tovább.szevasz!

(#45902) darnics válasza bmwk1200s (#45897) üzenetére


darnics
aktív tag

ez a telepitő milyen formátum?csak egy ikon

(#45903) TommyNagz válasza Ragnar95 (#45900) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Erősen gondolkodom hogy veszek prémium tagságot az ignore miatt... :DD de túlságosan jól szórakozom :))

szerk.: Viccet félretéve...azt hiszem látszik, az előző hsz-eimből/hsz-einkből hogy ha valaki normálisan jön ide, és meg tud fogalmazni értelmesen egy kérdést, szívesen segítek/segítünk, legyen szó asztali, vagy hordozható Mac-ről, hardveres, szoftveres, vagy akár hálózati problémáról. Ez sajnos nem az a kategória. Inkább vidd el valami olyan helyre, ahol megnézik. De gyanítom, hogy isten tudja honnan, szereztél valami ezer éves szar gépett (2006, 2007 MacBook vagy MacBook Pro, amin 10.6.8-nál nem is lehet újabb OS) ráadásul valami olyan embertől akinek annyi esze nincs, hogy a fiókját letörölje (hozzáértő két perc alatt kikerüli a jelszót). Szerintem hanyagold ezt a topikot inkább.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45904) bmwk1200s válasza darnics (#45902) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Milyen formátum? Nem értem a kérdést. Ez egy alkalmazás, ami a letöltött oprendszer-képfájlból elkészíti neked a bootolható Flashdrive telepítőt.

Tehát Sierrát-t szeretnél? Akkor le kell tölteni a 10.12 dmg fájlt és abból elkészíti neked a bootolható usbt.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45905) bmwk1200s válasza darnics (#45902) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Még ezt találtam, ami segítségedre lehet: [link]

Semmit sem írok alá!

(#45906) Nnobi válasza darnics (#45901) üzenetére


Nnobi
tag

Nem értem mit ugrálsz itt, neked akar segíteni a fórum nagy része, ha nem vagy befogadó képes álapotban az nem a mi hibánk! Amennyiben nem tetszik a fórumon "logó" kollégák segitségének a minősége el lehet menni másik fórmut keresni és ott kiélni a tudatlanságodból eredő flusztrációidat! :D

üdv: Norbi

(#45907) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

2015 ös macbook pro gépen sokan frissitettétek már SIERRA-RA?
Gondolkom rajta hogy előbb utób ugy is le kell frissíteni ..
Kinek mi a tapasztalata érdemes, vagy hagyjam ?

(#45908) zsnorbi21 válasza szezso15 (#45871) üzenetére


zsnorbi21
tag

Szerintem simán ki tudsz fogni egy jó gépet, cáfolni tudom az előttem szólókat.

Kb 2 hete vettem az ebay-en egy mid 2009-es unybody MacBook White-ot, jelenlegi árfolyamon nagyjából 30.000 Ft-ért. Ami igaz és amiért ennyibe került az az, hogy nincs túl szép állapotban, de nem is a starbucksba vettem szóval nekem nem probléma, de jó állapotúakat is lehet kapni kb. plusz 10k-ért. Rögtön vettem is bele egy SSD-t nagyjából 9.000Ft-ért, ráment a Sierra, így hasít.

A következő hetekben rendelek bele +4 giga ramot ami sajnos hiányzik, ezt érezni ha safariban megnyitok 4 lapot. Ez sincs több 10.000-nél, és így összeadva 60-70K-ért már egy egyetemre teljesen használható gépet tudsz csinálni.

(#45909) TommyNagz válasza zsnorbi21 (#45908) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Azert lassuk be hogy ez eleg ritka. En nem talaltam normalis macet ebayen ami annyival olcsobb hogy meg szallitassal egyutt is jobban jossz ki mintha itt vennel. Sztem ilyen kb szokoevente egyszer van.

Szerk: de amugy gratula ez igy jo vetel volt.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45910) ArrayOfLilly válasza zsnorbi21 (#45908) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

További info: én leejtettem táskával együtt a 2015-ös 11"-os Macbook Airemet (még az első héten, amikor megvettem), alig látszik, le tudom úgy fotózni, hogy igen, de valójában hetekig észre sem vettem a sérülést, ha nem az alját nézem, akkor gyak. csak egy szögből látható, megfelelő fényviszonyok között egy 1mm-es horpadás a kijelző kávájának bal alsó sarkán. Nyitva egyáltalán nem látszik és az alján sem vészes.

Na most, amikor el akartam adni (csere miatt), akkor a használtmac kereskedők (nem akartam az eladással sokáig szarakodni), 130e forintot ajánlottak a garis (már ha a sérülés miatt nem ugrott), de mindenképpen fiatal és tökéletes gépemért. Nyilván nem ennyiért vennéd meg tőlük te, de jelzi, hogy lehetséges ilyet kifogni, amin minimális esztétikai hiba okoz komoly értékcsökkenést.

Ebben az esetben persze nem árt átnézetni valakivel, mert nekem szerencsém volt és nem lett más baja, de ez nem feltétlenül igaz minden gépre.

Igaz, én a végén inkább megtartottam, jó az valamelyik családtagnak, nem érte meg eladni, de akinek kevesebb gyereke van, annak megérheti, úgyhogy lehet, hogy érdemes kitartóan lesben állni hirdetési oldalak környékén. (Én az Ebay-t preferálom, itthoniakkal kevésbé jó a tapasztalatom, de mások máshogy vannak vele, szóval mindenhol (is)).

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#45911) Lazika válasza apple87 (#45907) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia! Az elso beta ota hasznalom. Nekem nincs bajom vele. Jelenleg is beta van a gepen. Bar meg mindig azt mondom a Mavericks volt az egyik legstabilabb os x.

(#45912) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#45876) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Teljesen jó, nem nagyon nyúlok hozzá, leszámítva azt az esetet, amikor egy új eszköznek kell helyet foglalni a hálózatban. Ráadásul szünetmentes is van előtte ami a modemet és a NAS-t is ellátja árammal, így az újraindítás is valóban ritka. Nekem bevált...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45913) lmno válasza ArrayOfLilly (#45910) üzenetére


lmno
őstag

Azok a kereskedők kb. 200-ért fogják továbbadni.
Hardverapró, ebay, vatera stb. ilyen helyeken érdemes venni/eladni (magánszemélytől).

(#45914) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Tudom régebben sokszor felmerült már a kérdés, de most újra aktuális, és nem követtem a dolgok változását.
Kell a TRIM, vagy nem kell? Jó az, vagy nem jó? :F

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45915) darnics válasza bmwk1200s (#45904) üzenetére


darnics
aktív tag

de nekem csak egy ikont ad be és ha rányopmok nem tudja megnyitni semmi.azt hittem egy mac os szoftvert küldtél!én iso to usb-vel raktam rá az miért nem jó??

(#45916) bmwk1200s válasza troszti (#45914) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Szia! Alapvetően a TRIM azt a célt szolgálja, hogy optimalizálja az SSD élettartamát. Nélküle egyes cellák idő előtt elhasználódnának. Ha gyári az SSD akkor aktiv a TRIM. Ha saját magad teszed bele, akkor az újabb rendszereken már van mód a TRIM terminálból történő bekapcsolására. Ez elviekben rejthet némi kockázatot, erre a terminal parancs kiadása után fel is hivja a rendszer a figyelmet.

Semmit sem írok alá!

(#45917) bmwk1200s válasza darnics (#45915) üzenetére


bmwk1200s
őstag

A linken mac os szoftver van. Azért nem lesz jó, mert a telepítő képfájl kiterjesztése .dmg nem .iso.

Egészen pontosan most milyen gépen vagy? Melyik típus? Melyik OS verzió? Ugye most nem windowson vagy, mert akkor persze hogy nem tudja megnyitni az appot.

Ne érts félre, nem hülyének nézlek, csak nem teljesen értem, hogy hol lehet a bibi és segíteni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45919) troszti válasza bmwk1200s (#45916) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem! Valahol olvastam hogy a TRIM a rendezgetéssel lehet hogy több kárt csinál mint hasznot... És hogy igazából nem tudják hogy most jó vagy nem jó :DD Igaz ez egy 2010 es cikk volt.

Ha terminálból engedélyezem, milyen veszélyek lehetnek?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45920) bmwk1200s válasza troszti (#45919) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Főleg adatvesztés fordulhat elő.
Nem hiszem, hogy káros lenne... bár tény, hogy nem vagyok a téma szakértője. Ugyanakkor nem hiszem, hogy véletlen létezne és véletlen lenne gyárilag is aktiv.

Semmit sem írok alá!

(#45921) bLaCkDoGoNe válasza bmwk1200s (#45917) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csodálom a türelmedet... :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45922) darnics válasza bmwk1200s (#45917) üzenetére


darnics
aktív tag

most win pc-röl vagyok.a laptop az egy pot mikor a család a pc-n log.ha ráteszem pendrivre és bedugom a mcbookba ott fogja látni rendesen?de azzal mit csináljak??ráteszem és tudok telepiteni??mcbookom van a hofehér mac os x 10.6.8 verzió.nem baj ha hülyének nézel mert windoz meg mindenbe ott vagyok de mivel mcbookom még nem volt igy abban nem.de ipad vagy iphone abban benne vagyok de ez kicsit más.pedndrivröl sosem telepitettem csak lemezröl szerintem azzal nem lenne gondol csak nincs külsö vinyom szabad vagy külsö meghajtom.ugyhogy ehez nem értek felvállalom ezért vagyok itt és egyedül te vagy aki segit a többi csak unatkozik fikázik.sajnos én az a fajta vagyok aki szereti a szájbarakosan magyarázzák sajnos.a lényeg hogy kell egy magyar szoftver ha lehet valami friss mert a mostani angol és ha ismerném nem lenne gond de mivel nem igy egy kicsit gond fölleg hogy németböl van és a billentyű sem magyar kiosztású amire vennem kell ilyen magyar kiosztású billentyű foliát.

(#45923) apple87


apple87
senior tag

ÜDV!

A rar file-kat milyen porgival nyitjátok meg ?

(#45924) Smiley válasza apple87 (#45923) üzenetére


Smiley
őstag

The Unarchiver

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#45925) troszti válasza bmwk1200s (#45920) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem, köszi az infókat :) Van benne valami, úgyhogy akor bekapcsolom szerintem, de előtte nyomok egy backupot!

Jut eszembe, backup. Szerintetek mit érdemes használni? Time Machine, vagy Carbon Copy Cloner (vagy valami hasonló)? TM-be kicsit idegesített az óránkénti backup, plus igazából sose kellett használnom, így nem tudom hogy milyen, mikor vissza kell állítani valamit. CCC meg teljesen tiszta, klónozza a teljes merevlemezt egy másikra.
Ti mit gondolkok erről?

(#45923) apple87
Én az Entropy-t használom, szerintem ez a legjobb.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45926) tDr1v3r válasza darnics (#45922) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pontosan melyik gep az? A gepen bal felul katt az alma ikonra es menj ra az "About My Mac" menupontra. Az abalakot amit kidob fenykepezd le es rakd be ide! Igy ki tudjuk talalni hogy melyik a legutolso rendszer ami felmegy ra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45927) tboldi válasza apple87 (#45923) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg a BetterZippel. :)

[ Szerkesztve ]

(#45928) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Keyboard-ot szeretnék venni macbookhoz.

Érdemes ebayrol rendelni ilyet?
Illetve mi a külömbség a kép bill között?

[ Szerkesztve ]

(#45929) darnics válasza tDr1v3r (#45926) üzenetére


darnics
aktív tag

elöbb szolohoz irtam:MAC OS X 10.6.8.innentöl nem frissül vagyis ha rányomok nincs rá.nem muszály nagyon új de az app store nem engedi a sierrát ugyhogy külsöleg kell.nálam van fenn a pc ez csak leonba gondolom ez nem leon de azt hiába rakom fel pendrivre nem látja.de ha minnél frissebb lenne persze az jobb lenne mert modernebb jobban néz ki meg sok minden van az áruházba de a legföbb hogy MAGYAR LEGYEN EZ LEGELSŐ SZENTPONTÉs menjen pednrivröl.van a cmd+r variácio de az nem megy meg a alt-command-r variáco az sem megy pedig kb 100-or inditopttam ujra és probáltam.köszi!

(#45930) TommyNagz válasza tDr1v3r (#45926) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ide a rozsdás bökőt hogy Early 2006-os Core Duo MacBook lesz :D Amúgy meg nem szép dolog idejönni és követelőzni meg üvöltözni. GTFO!

RAR-os témához: Stuffit Expander 16 verhetetlen, App Store-ban megtalálod :))

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45931) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

NAS-t szeretnék venni. Itthon egy imac és egy air, valamint a párom windowsos laptopja érné el, valamint egy PS3 mint "médialejátszó".
Távolról az irodából is szeretném elérni.

Ja, hogy mire kell, azt lefelejtettem. A fotóimat és a zenéimet áttenném rá (zeném nem sok van, gyakorlatilag a saját cd-im, de ha lenne elég tárhely, akkor begrabbelném őket alac-ban újra, fotóm nagyon sok van), jó lenne ha menne rajta a time machine. Meg mindenféle cuccot amit ne kelljen a belső tárhelyen tárolni. Filmjeim is vannak most külső vinyón, de kevés. Nyilván a külső vinyót is kiváltanám vele.

Milyet ajánlotok? Teljesen tapasztalatlan vagyok a témában, ha nem bonyolult beállítani, az nem baj. :D

[ Szerkesztve ]

(#45932) bmwk1200s válasza darnics (#45929) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az about my mac ötlet pedig nagyon jó, kérlek csináld meg és tedd be ide a fényképet.

PCről én még sosem készítettem mac-es bootolható pendrive-ot, szóval itt az én tudásom is véget ért. Biztosan van rá megoldás, de abban most nem tudok segíteni. 10.6.8 alól is megoldható a dolog. Amit én küldtem linket, ott a 10.6.8-on futó verziót kell letölteni és persze ott kell letölteni a hivatalos lion telepítőt. Ha ez megvan akkor az az alkalmazás elkészíti neked a bootolható pendriveot.

A gond az, hogy még mindig nem tudjuk a gép pontos típusát, évjáratát és igy nehéz megmondani melyik a legutolsó rendszer ami még felmegy rá.

bLaCkDoGoNe: Én is voltam régen hasonló cipőben :)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45933) Tibi86 válasza apple87 (#45928) üzenetére


Tibi86
aktív tag

A kettő közötti külöNbség:

A felső képen a második - akksival szerelt - generáció van, míg az alsón az első generáció, ami még cserélhető AA elemekkel operál.

Ezen kívül lényegi különbség nincs között... ja de mégis... az ára. ;)

(#45934) TommyNagz válasza lugosi (#45931) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Na de kollééégaaaa...van külön NAS topik! :D Amúgy nekem Zyxel 325V2-m van 2 db 2TB WD black-kel RAID1-ben, nagyon jó és mocskosul olcsó. Time Machine-t is tud, egyebek mellett, ha olcsón akarsz jót, csak ajánlani tudom. Ha többet szánsz rá, akkor synology, D-Linket mindenképp kerüld el, még a drágábbakat is.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#45935) darnics válasza bmwk1200s (#45932) üzenetére


darnics
aktív tag

about my mac az mi???disc maket amit küldtél azzal mit kell csinálni??milyen szoftverrel??amit te küldtél az disc maker az stimm de milyen redszerrel csináljak boot lemezt és hogyan müködik?az én szoftveremmel??ami nkem van??nekem lion van a pc-n de akkor az a lényeg hogy mindent a mcbookon csináljak ne a pc-n? ezt nem értem.a pc-n miért ne?,attol még a mac mac marad

(#45936) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :W

encapsulation dot1q

(#45937) drzozo


drzozo
senior tag

Arra van lehetőség, hogy Word-ön belül a letöltött free fonts-oknak külön menüpontot hozzak létre ott, ahol legördülve ki lehet választani, hogy milyen betűtípust akarok használni a szövegre?

Keresek valami modern, és szép "üzleti" betűtípust, de nem fogom tudni megjegyezni, hogy miket szedtem már le eddig, ezért szeretném valamilyen módon kategorizálni és rendszerezni...

[ Szerkesztve ]

(#45938) bmwk1200s válasza darnics (#45935) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha bekapcsolod a macbookot és felállt a rendszer, akkor bal felül kell lennie egy alma logónak és arra rákattintva a legördülő menü első pontja az About This Mac. Ha arra rákattintasz akkor látnod kell a gép pontos típusát, évjáratát. Ekkor tudjuk neked megmondani, hogy melyik az a rendszer ami még feltelepíthető a gépedre.

Az alkalmazás amit linkeltem fogja elkészíteni mac alatt a bootolható pendriveot.

Ha a PC-n hackintoshként egy lion fut, azon is működnie kellene a linkelt alkalmazásnak, persze csak ha az azzal kompatibilis verziót töltötted le.

Akkor szerintem a hackintosh alatt, a storeból újra le kellene tölteni a liont, de előtte tényleg tudni kellene a géped pontos típusát, mert lehet hogy a lion már nem megy fel rá.

A hackintosh ki csinálta neked a PC-re? Csak azért kérdem, mert ha illető elérhető, lehet egyszerűbben meg tudja neked oldani. Persze ettől még szívesen segítek a továbbiakban is.

A többieket kérdezem, hogy érthető amit írok, vagy nagyon átláthatatlanul fogalmazok?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45939) TigerCat válasza darnics (#45935) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. Szívesen segítünk, de kérlek próbálj meg tagoltan írni. Tudod, írásjelek után szóköz.

2. A bal felső sarokban van egy kis alma logó. Arra kattintva About Mac, vagy a Mac névjegye. Amit ott látsz, fényképezd le és tedd be ide. Utána könnyebb lesz a helyzet, de szerintem még az elején leírtuk, hogy mi a teendőd.

(#45938) bmwk1200s

Nem, csak szegény nem érti, mert nem ismeri a rendszert.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45940) bmwk1200s válasza TigerCat (#45939) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Az oké, hogy nem ismeri, ezért is igyekszem segíteni, csak tudni akartam, hogy érthető e amit irok :D

Semmit sem írok alá!

(#45941) bandras0226 válasza apple87 (#45928) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A fölső beépített aksit tartalmaz. Az alsóba, ha jól emlékszem ceruzaelemeket lehet tenni.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#45942) Ragnar95 válasza bmwk1200s (#45938) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tökéletesen érthető, csak épp a kérdező inkább felháborodik és meg sem próbálja megérteni, amit írunk neki :U
Én is leírtam már korábban, hogy írja már le a gép típusát többször is, de már akkor is neki állt feljebb, hogy ő már leírta, hogy 10.6.8 van a gépen és ez a gép típusa...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#45943) darnics válasza bmwk1200s (#45938) üzenetére


darnics
aktív tag

a pc-men winos 10 van .ezen mi nem érthető,milyen mekintos??elöbb irtam már kétszer hogy MAC OS X 10.6.8 van a mcbookon.amit belinkeltél nem kompatibilis egyik sem.probáltam és kiirja nem kompatibilis.ami windozon van az iso ti usb egy tök jó és egyszerű program de azzal hiába csinálom nem látja a gép mikor az option gombot nyomom induláskor és akkor csak a vinyot adja be az usb nem.ezerszer kérdezek meg mindent és nem jön válasz.MIÉRT NEM MÜKÖDIK A CMD+R KOMBINÁCIÓÓÓÓÓÓÓ??????:???HA AZ NEM AKKOR A ALT+COMMAND+R kombinációóóóó???? egyik sem pedig ezek dják be a recovery menüt ahonnan lehet törölni visszaállitani meg telepiteni is.ez egy nagy kérdés még.eddig semmi nem kompatibilis ugyhogy nem vagyunk sehol.leirom mégegyszer gyerekek MAC OS X 10.6.8 és a gép intel core 2 duo 2gb ram ddr2 sdram 160gb hdd invidia g force 9400 m ha jól tudom 2006-os

(#45944) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#45942) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Értelek, de emberileg én másképp gondolkodom. Átérzem, hogy egyedül van ebben a problémában, próbálkozik a maga módján és még ha kicsit hepciáskodik is számomra nem az a megoldás, hogy magára hagyom. Amíg időm, energiám engedi, én igyekszem segíteni.

Semmit sem írok alá!

(#45945) madle


madle
őstag

Félig OFF: Van valakinek praktikus megoldása biztonságos adattárolásra Machez? Úgy vagyok vele, hogy, szeretném folyamatos biztonságban tudni a fotóimat és a TM mentést a gépemről ill. torrentezni is. Mindezt egy helyre.
Eddig így vagyok: 2db My Passport Ultra, egyiken torrent és fotók, másikon TM és iPhone fotók a Photos.app végett. De unom már hogy állandóan pakolgatnom kell mindkettőt a Macbookra. Jó lenne letudni egyszerre és egy helyen, csak nem tudom, mennyire alkalmas pl egy NAS torrentezésre, vagy akár arról film lejátszásra.

(#45946) bmwk1200s válasza darnics (#45943) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt irtad: "nekem lion van a pc-n de akkor az a lényeg hogy mindent a mcbookon csináljak ne a pc-n? ezt nem értem.a pc-n miért ne?,attol még a mac mac marad"

Nekem ez azt jelenti, hogy a PC-den egy Lion rendszer van feltelepítve. Ha nem eredeti Apple terméken futtatunk OSX-et, azt hivjuk hackintoshnak.

A windows és a macOS teljesen más. Ezért is írtam, hogy windowson nem tudom hogyan kell bootolhato OSX telepítőt csinálni. Biztosan van módja, csak én azt nem ismerem, mert olyan régóta nem használok már windowst.

Te félreerted a kérdést. A géped típusát nem az operációs rendszer verziószáma határozza meg. Értjük, hogy a fehér macbookodon 10.6.8 van, de ebből még nem derül ki a pontos macbook típus. Lentebb már leírtad, hogy 2006osnak gondolod. Rendben van. Azt is értem már, hogy windows fut a PC-den, csak ott van letöltve a lion isoja. Elnézésed kérem, de nem volt teljesen érthető a megfogalmazás.

Fehér macbook, ami NVIDIA GeForce 9400M szerelt az inkább 2009es lesz. Elviekben erre felmegy OS X 10.11.6-ig.

Ezen a gépen, ezen a szoftververzión, a 10.6.8-on lehet még nem úgy megy a recovery mint ma. Rég volt, nem emlékszem teljesen. Indításnál a cmd feliratú gombot kell nyomvatartani, kiválasztani azt a meghajtót ahonnan bootolni szeretnénk és onnan mennie kellene.

Persze valószínű, hogy nem sikerült megfelelő boot mediát készíteni windows alatt és itt hasal el a dolog.
Én a macbookon próbálnám a boot mediát megcsinálni.

Ahogy utánaolvastam ezen a gépen még nincs recovery partició, ezért nem megy a cmd-r kombó.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#45947) buvartacsko


buvartacsko
addikt

hol találom a regisztráció törlése goNBot? :C

(#45948) Peetey91 válasza darnics (#45935) üzenetére


Peetey91
senior tag

De könyörgöm próbálj meg érthetően tagoltan írni, mert szó szerint fáj olvasni és értelmezni amit ideböfögsz.

(#45949) TigerCat válasza darnics (#45943) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ember, elolvasod amit írunk? Tagoltan, értelmesen fogalmazz és ne hőbörögj. Segíteni szeretnénk, de te is úgy állj hozzá, hogy ezt szívesen tegyük. Így esetleg lesz megoldás a gondodra...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45950) troszti válasza troszti (#45925) üzenetére


troszti
aktív tag

Erre valaki?

Jut eszembe, backup. Szerintetek mit érdemes használni? Time Machine, vagy Carbon Copy Cloner (vagy valami hasonló)? TM-be kicsit idegesített az óránkénti backup, plus igazából sose kellett használnom, így nem tudom hogy milyen, mikor vissza kell állítani valamit. CCC meg teljesen tiszta, klónozza a teljes merevlemezt egy másikra.
Ti mit gondolkok erről?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.