Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Nagytoll válasza troszti (#46900) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Nem is apple oldaláról vennék. Használtan 600 körül, újonnan pedig 670-680 körül találtam dedikált gpu-sat.

(#46902) troszti válasza Nagytoll (#46901) üzenetére


troszti
aktív tag

Értem! Amúgy mindenképp 2015-ös modellt szeretnél? Ez egész ütős szerintem :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46903) Nagytoll válasza troszti (#46902) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Tegnap kérdeztem meg itt, hogy ki mit ajánl, 14 vagy 15-ös évjáratot és az alapján inkább a 15-ös felé hajlok. Elvileg picit jobb az üzemidő, na meg a force-touch trackpad is tetszik, tegnap megtapogattam egy MM-ben.

(#46904) troszti válasza Nagytoll (#46903) üzenetére


troszti
aktív tag

Ja hogy az ott jött be?! Azt hittem a 14-es modell is "tudta" már. Én a helyedben rámennék a dedikált GPU-s gépre, úgyis egyre kezdenek elterjedni a 4k-s tartalmak, és ha 5 évre tervezel vele...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46905) B.Ricsike válasza Rage47 (#46893) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Köszönöm, kicsit most megnyugodtam.
Mondjuk nekem a 128GB édes kevés, legalább 512, de inkább 1TB kellene.
Lehet utólag cserélni benne, mert ahogy nézem az árakat, 150.000 több ha 256Gb-osat válaszok, ami elég horror és irreális, szóval valami más megoldás fog kelleni.

Akkor itt nem jellemző, hogy nem találja a hálózatot, eldobálja, kifagy a masina igaz?

(#46906) lmno válasza B.Ricsike (#46905) üzenetére


lmno
őstag

Utólag cserélni még drágább lesz... (Retinásban + Airben is)

(#46907) access_denied


access_denied
senior tag

Kicsit off, de hirtelen nem találtam megfelelő topikot. iMac, op rendszer (Snow Leopard) nem indul. Diszken adatok, van-e mód op rendszer repair-re, vagy egyéb ötlet az adatok megmentésére?

(#46908) TommyNagz válasza B.Ricsike (#46905) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hahaha cserelni EZEKBEN? :DD Ne viccelj ez premium termek. Hogy gondolod hogy tobbszazezer ftos arkategoriaban nornal meretu tarhelyed lesz vagy bovitheted? Viccet felreteve amugy egy kulso hdd sokat tud segiteni vagy egy sd kartya. Van olyan microsd adapter ami pont ehhez a gephez van tervezve, kivulrol alu szinu, betomi a lyukat, olyan mint ha ott se lenne.

encapsulation dot1q

(#46909) Rage47 válasza B.Ricsike (#46905) üzenetére


Rage47
veterán

Transcend Jetdrive-ot javaslom, nekem is van.

A hálózatról fogalmam sincs, párszor vpn-eztem, akkor jó volt. Egyéb nem volt. Majd más, aki ezen dolgozik naponta 8 órát, talán jobban vágja.

(#46910) biker


biker
nagyúr

A mai magsafe toltok mind szarok? Az elso kifingott 10 honap utan. Csereltek gariba, 12honapos, kifingott.
Elotte volt tobb 3even felul megert toltom is!
Szetvet az ideg

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#46911) megema válasza biker (#46910) üzenetére


megema
őstag

A 2013 Latehez kapott 2,5 év után még működik, és nem is foszlik, nincs megtörve a kábel. Igaz, a lakást még sosem hagyta el, csak takarítás idejére volt kihúzva. Így nem nehéz...

(#46912) buvartacsko válasza megema (#46911) üzenetére


buvartacsko
addikt

detto, nekem is több mint 2 éves a töltő, és semmi baja nincs.

(#46913) B.Ricsike válasza TommyNagz (#46908) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Erre vagy inkább ilyenre gondolsz?

[link]

Végül is, jó megoldás, csak hát ugye nem ezt várná az ember....

(#46914) TommyNagz válasza B.Ricsike (#46913) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Jaja, ilyenem van. Nem para, minden felhoben van ugyis, ami meg nem, arra ott a kulso hdd es ssd.

encapsulation dot1q

(#46915) bLaCkDoGoNe válasza access_denied (#46907) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a te topikod.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46916) Dusee


Dusee
őstag

Sziasztok,
Vettem tegnap az iStyle-ban egy MacBook Air-t (már csak az jutott akciósan), nincs is vele semmi baj, viszont a garancia idejét ha leellenőrzöm a gépnek az alábbi képen láthatókat írja ki az Apple weboldala.
Én ha jól tudom ezt a fogyasztóvédelmi törvényes szöveget akkor írja ki, ha az 1 év garancia lejárt már, de európai a készülék és lehet élni a +1 éves szavatossági garanciával (vagy mivel).
De ugye ez tegnap lett kibontva, aktiválva, illetve a telefonos műszaki szolgáltatásos időtartam helyes.
Mi lehet ilyenkor?

(#46917) TommyNagz válasza Dusee (#46916) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Semmi, ne fossal, ket eved van ra.

encapsulation dot1q

(#46918) r4z válasza Dusee (#46916) üzenetére


r4z
nagyúr

Mivel jogosult vagy az AppleCare-re, ezért még az első év ketyeg. Ahogy a kolléga írta, két év garid van rá.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#46919) atika88 válasza TigerCat (#46890) üzenetére


atika88
senior tag

igen, kikapcsoltam az iCloud-ot is, és a Google-t is. Konkrétan nincs ugye szinkronba semmi, és a jelenség ugya az újra és újra :O

(#46920) Ragnar95 válasza Dusee (#46916) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nézd meg esetleg másik domain alól (apple.com, nem .com/hu), iPhone-oknál sokaknál ugyanezt írja ki a magyar oldal, mit nálad, de az USA jól írja ki.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#46921) access_denied válasza bLaCkDoGoNe (#46915) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, és sorry.

(#46922) Dusee válasza Ragnar95 (#46920) üzenetére


Dusee
őstag

Igen, amcsiról működik, ki is írta a helyes dátumot, köszi.

TommyNagz & r4z: nem izgultam egy percig sem, van számla, garanciajegy, csak fura volt.

(#46923) lugosi válasza Nagytoll (#46896) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem hiszem hogy mérvadó vagyok, de 8 és fél éves az imac-em itthon és még használom, 5 és fél éves az irodai laptopom és még használom, csak az akkuidő és a súly (a hordozhatóság) miatt vettem egy air-t. Meg mert az imac már lassú volt néha, de alapvetően használható.
Egy aktuális modellel az 5+ év szerintem simán (!) tartható.

(#46924) madle


madle
őstag

kaptam egy levelet egy totál ismeretlen feladótól, google translate-es irományról van szó, egyből levettem, hogy valami spam, vagy vírus lesz a dologban. Viszont a Mail.app-ot ahogy megnyitottam egyből az olvasásra ment rá, vagy én voltam figyelmetlen és odahúztam a kurzort, a lényeg, hogy a levelet megnyitottam, viszont a mellékletekre nem mentem rá, sem a linkekre. Így nem származhat belőle semmi probléma, igaz?
Azért érdekes, hogy nem szoktam minden rossz helyre megadogatni az e-mailem, mégis kapok havi párszor ilyen szir-szart...

(#46925) marsu. válasza madle (#46924) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem is szokott jönni mindenféle érdekes helyről mail, sok cég sztem simán eladja a mail címed, neved.
Szerintem egy mailtől nem lehet nagy baj (de az ebben okosabbak kijavítanak, ha kell). A mellékletekkel kell vigyázni, főleg az érdekes kiterjesztésűekkel (pl. docm).
Legtöbb támadás elkerülhető kis odafigyeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#46926) TommyNagz válasza lugosi (#46923) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Hasznalhato minden, attol fugg mennyire vagy turelmes :DDD

encapsulation dot1q

(#46927) bmwk1200s válasza TommyNagz (#46926) üzenetére


bmwk1200s
őstag

2012-es i5-ös 13" MBP az Angelbird SSD-vel (nativ trim OSX alatt), 16GB RAMmal zseniális a mai napig. Semmi türelem nem kell, igaz nem FCPX renderer rajta egész nap, de nagyon korrekt.

Semmit sem írok alá!

(#46928) TommyNagz válasza bmwk1200s (#46927) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Jaja akartam meg kiegesziteni hogy en ma 2016ban 2012nel oregebbet nem vennek. Hianyozna az usb3. De kinek mi a fontos. Egy sandy bridge i7 (mi is volt az, 2620qm) szamolasban eleg jo tud lennni.

encapsulation dot1q

(#46929) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok! Az mitől lehet hogy a trackpad a dupla kattintásra nem reagál ha pl egy mappát szeretnék megnyitni a finderben? Csak úgy tudok mappát megnyitni ha "jobb klikkel" rámegyek hogy megnyitás.

(#46930) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Samsung telefont mivel csatlakoztassak macosx-hez, hogy a képeket lássam a telefonon és áthuzzam a gépre?

(#46931) TigerCat válasza apple87 (#46930) üzenetére


TigerCat
nagyúr

?
:DDD

Egyébként a Fotók alkalmazás asszem beimportálja...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46932) Hunter2


Hunter2
addikt

most vettem egy betört kijelzős air 11" 2013-ast és az lenne a kérdésem hogy itt is van valami szo*ás az iclouddal mint a telefonoknál vagy kijelző csere után újrahúzom az IOS-t és annyi?
A tulaj egy középkorú nő szóval ha nem muszáj ilyenekkel nem zaklatnám, valószínű fogalma sem lenne miről beszélek.

(#46933) TigerCat válasza Hunter2 (#46932) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ki kell jelentkeztetnie a fiókjából, ezt követően újrahúzhatod a sajátoddal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#46934) troszti válasza apple87 (#46930) üzenetére


troszti
aktív tag

Próbáld meg ezzel :DD

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46935) Peetey91 válasza apple87 (#46930) üzenetére


Peetey91
senior tag

Android File Transfer nevű alkalmazás használható erre a célra, illetve gépről telefonra másolásra is.

(#46936) apple87


apple87
senior tag

Bocsi érdelmetlenül írtam :)
Alkalmazásra gondoltam :D :D :D

(#46937) lugosi válasza apple87 (#46936) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van egy android file transfer nevű progi, azzal.

(#46938) xedos válasza apple87 (#46930) üzenetére


xedos
addikt

Google?
Van a SAMSUNG-nak saját programja : [link]

(#46939) bull84ghia


bull84ghia
őstag

2011 early mbp és iphone 5s közt nem működik az airdrop. Nem is látja egymást a 2 eszköz. Finderben megnyitom az airdrop mappát és ott nem jelenik meg eszköz. Bluetooth be van kapcsolva.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#46940) bmwk1200s válasza bull84ghia (#46939) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"AirDrop system requirements

To send items to an iPhone, iPad, or iPod touch, or to receive items from those devices, you need a 2012 or later Mac model with OS X Yosemite or later, excluding the Mac Pro (Mid 2012)."

Semmit sem írok alá!

(#46941) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

A 2015-ös 15"-os MacBook pronak van valami hibajelensége amire érdemes odafigyelni?
Illetve azt hol tudom megnézni, hogy az akksiban hány ciklus van eddig?

(#46942) tboldi válasza Nagytoll (#46941) üzenetére


tboldi
nagyúr

Illetve azt hol tudom megnézni, hogy az akksiban hány ciklus van eddig?

Rendszerinfó -> teljesítmény, vagy coconutBattery.

(#46943) troszti válasza tboldi (#46942) üzenetére


troszti
aktív tag

Utóbbi szerintem jobb, mert nem csak a ciklus számot írja ki, hanem a jelenlegi kapacitást is, ami talán fontosabb is..

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#46944) apple87


apple87
senior tag

A kies az egy fos.. :D

android file transfer az meg valamiért nem működik nálam!

Ezt írja ki...

(#46945) Lazika válasza apple87 (#46944) üzenetére


Lazika
senior tag

Samsung smart switchet tölts le és menni fog! :)

(#46946) bull84ghia válasza bmwk1200s (#46940) üzenetére


bull84ghia
őstag

Így már tiszta. Köszi szépen.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#46947) xedos válasza apple87 (#46944) üzenetére


xedos
addikt

Gépet újra indítottad? Telepítés után kell...
Amúgy a telefon USB beállítása ügye nem töltés? Ja és a telón is engedélyezni kell.
Nekem mind a kettő ment. A KIES nem totál szar, sokmindent tud - firmware frissítés, mentés stb...

(#46948) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy macbook air (2014 eleje) amit sikeresen tovább adtam egy PH-s kollégának. Most hívott és kért tőlem tanácsot, hogy le szeretné rá tölteni az apple irodai office csomagját (pl: Pages) és fizetős nem ingyenes. Korábban én ingyen le tudtam tölteni a store-ból.

Tudtok valami tanácsot adni ez a jelenség mitől lehet?

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#46949) bLaCkDoGoNe válasza Laurh (#46948) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én úgy tudom, hogy csak új gép gépvásárlásakor kapod meg ingyen. Rajta van a gépen és hozzárendelődik a fiókodhoz, amivel a gép beállításakor bejelentkezel az AppStore-ba. (Nekem legalábbis így volt, de ha esetleg hülyeséget írtam, akkor bocs.)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#46950) TigerCat válasza Laurh (#46948) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor ingyenes, ha új gépet vásárol. Az övé erre nem jogosult, csak a te fiókod, hiszen te vetted a készüléket. Fentebb írtam, nézzétek vissza...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.