Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) r4z válasza generic (#45499) üzenetére


r4z
nagyúr

Így van, a Preview a legegyszerűbb. Vagy ha külső appot keresel, akkor LilyView. Semmi keret, semmi cicoma.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45502) generic válasza r4z (#45501) üzenetére


generic
senior tag

Na pont ilyet kerestem, azt hiszem ezt megveszem, köszi :R

(#45503) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Dongle-t keresnék egy 2015-ös MacBook-hoz. Lehetőleg egyben USB A + C + SD kártya olvasó kéne. Eddig amit találtam azok mind nagyon le voltak pontozva. Valami bevált dolog van? :)

Finn the human

(#45504) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
A 2 gép közt érdemleges különbség van? Igazából netezés,youtube a lényeg, illetve az hogy kisebb legyen a hordozhatóság miatt.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45505) r4z válasza bull84ghia (#45504) üzenetére


r4z
nagyúr

Minden tekintetben jobb a 2010-es 13".

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45506) Raz3r


Raz3r
tag

Szerintetek számol akkuciklust a macbook, (most fog megjönni a másik) hogyha folyamatosan itthon, és az irodában is töltőre dugva használom? - mert míg utazok az irodába, addig nyílván nincs töltőn (kb napi 2-3óra utazás).

(#45507) VirsLee válasza bull84ghia (#45504) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem szabad szerintem már core 2 duo procival gépet venni... csalódást fog okozni...

(#45508) lmno válasza VirsLee (#45507) üzenetére


lmno
őstag

Ha ssd-t rak bele, netezésre meg youtube-ozásra bőven elég.

(#45509) VirsLee válasza lmno (#45508) üzenetére


VirsLee
őstag

Attól függ mit nevezünk annak, ha meg akarsz nézni egy 720p videót a youtube-on úgy, hogy ne legyen hangosabb a hűtés mint a videó akkor nem biztos, hogy össze fog jönni. Nekem legalábbis volt vele gondom C2D macbook-on...

(#45510) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Inkább nézzek egy 2012-2013-ast? Az a baj hogy max 150e szánok rá.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45511) lmno válasza VirsLee (#45509) üzenetére


lmno
őstag

Ki kell takarítani meg újrapasztázni

(#45512) buvartacsko válasza bull84ghia (#45510) üzenetére


buvartacsko
addikt

5 éves ferrarit vennék, de max 1 millát szánok rá, de pöpec legyen ám!

nem javaslom, hogy így indulj neki mac-et venni.

(#45513) bull84ghia válasza buvartacsko (#45512) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem látom értelmét többet kiadni egy olyan gépért amin csak netezni fogunk jobbára. Ha nem kéne sokat hordanom a jelenlegi 2008-ast akkor nem is gondolkodnék a cserén mert maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45514) Peetey91 válasza Raz3r (#45506) üzenetére


Peetey91
senior tag

Amikor 100%ra van töltve akkor nem számol. Ha lemeríted útközben pl 70-re majd otthon feltöltöd 100ra akkor azt számolja.

(#45515) r4z válasza bull84ghia (#45513) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha 1:1 vagy minimális ráfizetéssel tudnád cserélni, akkor vágj bele. De az SSD-t tartsd meg mindenképpen, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45516) szijartg


szijartg
senior tag

Mit gondoltok, Apple.hu-n mekkora lesz a BF akció?

(#45517) Matada2.3 válasza Matada2.3 (#45503) üzenetére


Matada2.3
veterán

Vajon ez jó? Tudtok segíteni? :)

Finn the human

(#45518) Rage47 válasza szijartg (#45516) üzenetére


Rage47
veterán

gift cardokat adnak, nem lesz akció

(#45519) bull84ghia válasza r4z (#45515) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az marad mindenképpen. Sokat dobott ezen az öreg gépen is.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#45520) TigerCat válasza r4z (#45501) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez a képnézegető hogy jelenít meg mappában levő képet? Menüből tudom megnyitni? Vagy ha egyet megnyitok vele, akkor lépteti a mappa tartalmát abc sorrendben?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45521) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

iStyle-nál most a 2015"-ös nagyobbik 15" rMBP 729900 HUF 899900 helyett. Ha valaki cserén gondolkodik, és kell neki USB-A, SD kártya olvasó vagy MagSafe akkor ez most egy elég jó ajánlat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45522) r4z válasza TigerCat (#45520) üzenetére


r4z
nagyúr

Kb ugyanúgy működik, mint a Preview, beállításai sincsenek. Abc szerint tudsz vele lépkedni az adott mappában. A menüje kb annyiból áll, hogy megnyitás, de duplaklikkel nyilván egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#45523) access_denied válasza bLaCkDoGoNe (#45521) üzenetére


access_denied
senior tag

Meglehetősen szánalmas, hogy egy közel háromnegyed milliós ár jó ajánlatnak tűnik egy (bocsánat) koszos notebookért. Ha ezen nincs 5-600%-os haszon akkor semmin. Abszolút irreális.

(#45524) TigerCat válasza r4z (#45522) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi a tippet!

Egyelőre van másik 3 amit használok, az iFoto Viewer a legjobb, de van benne pár hiba, amit az istennek sem akarnak javítani. Pedig nagyon jó lenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45525) GSpecter válasza TigerCat (#45498) üzenetére


GSpecter
tag

Megoldódott a probléma a Drive ikonnal, ugyanis már egyik fiókban sincs a szép ikon, mindegyik mappakénk jeleníti meg. :D

(#45526) TigerCat válasza GSpecter (#45525) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Abszolút tökéletes megoldás.
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45527) marsu.


marsu.
senior tag

Lehet csak én vagyok a béna, de Megtekintővel nem lehet ugyan azt a PDF-et kétszer megnyitni? Amikor újra megnyitnám, akkor csak előrehozza. Próbáltam Jobb klikk, 'Megnyitás ezzel'-el, de akkor se...

(#45528) GSpecter válasza TigerCat (#45526) üzenetére


GSpecter
tag

Dicsérem érte a Mac-et, mert amúgy nem csináltam vele semmit. :D

(#45529) lmno válasza access_denied (#45523) üzenetére


lmno
őstag

Lehet venni az idei modellt is 1.030.000-ért, ha nem tetszik.
Egyébként ha azt nézzük, hogy egy iPhone 300+ ezer, akkor a 700 ezres noti már "nem is olyan drága".

(#45530) megema válasza marsu. (#45527) üzenetére


megema
őstag

Fájl » Megkettőzés. Nem a legjobb megoldás, mert tulajdonképpen lemásolja a fájlt.

Esetleg Terminálban belemész az adott mappába (cd path/to/file/) és open -n filename.pdf. Ez a megoldás akkor is jól tud jönni, ha két példányt akarsz futtatni egy alkalmazásból. Pl. VLC-ben össze akarsz hasonlítani két videót. Mondjuk Megtekintőnél kicsit érdekesen működik, mert az összes megnyitott állományt megnyitja mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#45531) bLaCkDoGoNe válasza access_denied (#45523) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nézőpont kérdése. Ha egy év alatt megkeresed vele az árának a 8-10×-ét, és feltesszük hogy 3-5 évig tudod használni, akkor nem mondanám soknak. Ha csak Facebookozni veszi az ember, akkor persze az.

Amúgy meg a fő gond nem a noti ára, hanem az itthoni alacsony bérszínvonal. Máshol sem feltétlenül ez a legköltséghatékonyabb választás, de közelebb van az átlagemberek pénztárcájához, mint itt.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45532) marsu. válasza megema (#45530) üzenetére


marsu.
senior tag

Köszi! :)
Most leszedtem egy PDF readert, így egyszer abba, egyszer meg Megtekintőbe. De a megkettőzéses se egy rossz ötlet. Fura, hogy a Megtekintő nem tudja legalább 2x megnyitni ugyan azt.

(#45533) bLaCkDoGoNe válasza marsu. (#45532) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ugyanazt az XLS fájlt sem tudod egyszerre 2× megnyitni Excelben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45534) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Abban tud segíteni valaki, hogy miért "ébreszti" fel magát macbook pár perce időközönként?
Akkor tűnt ez fel amikor a pc-m használom, mindkettőn van steam, kiírja pc, h továbbítás elérhető a macbook, majd magától 1-2perc múlva megszűnik... De éjjel is feltűnt azóta, hogy felpörög magától...
Ez valami beállítás vagy program?

(#45535) access_denied válasza bLaCkDoGoNe (#45531) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem tudom, hogy egy 200e Ft nem Apple és egy 1000e Ft-os Apple notebook között milyen szignifikáns különbség lehet felhasználói szempontból. A notebook csak egy eszköz, persze ha a presztízs és a villogás kell, akkor lehet érvelni mellette, de semmilyen más érvet nem tudok elképzelni.

Vajon melyik az az alkatrész, amely egy 1000e Ft-os notebook több százezres részét tenné ki? Egy 4 magos i7-es processzor? 16GB RAM? 512GB SSD? A 13/15" retina kijelző? A ház? Számomra az jön le, hogy a ház és a touch bar lesz minimum 6-7-800e, mert a többi nem lehet :).

(#45536) marsu. válasza bLaCkDoGoNe (#45533) üzenetére


marsu.
senior tag

Valóban. Habár Mac-en még sose kellett ugyan az az Excel 2x megnyitva. De, ahogy nézegettem, 2x ugyan azt a file-t, ugyan azzal a programmal nem is nyitja meg semmi. Legalábbis alapbeállításokkal.

(#45537) TigerCat válasza kacsaesokos (#45534) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt nézd meg:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#45538) lmno válasza access_denied (#45535) üzenetére


lmno
őstag

Ne kezdjük már el ezt 100-adjára :)
Nem kötelező megvenni. Megsúgom, hogy Dell-ből is van 700 ezres laptop, sőt HP-ból is. Ha nem látod a 200 ezres és a 800 ezres noti között a különbséget, akkor nincs miről beszélni, vedd az olcsóbbat, "mer abban is ugyanolyan Intel proci van".

(#45539) ArrayOfLilly válasza bLaCkDoGoNe (#45533) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Dehogynem.

Egyébként az Acrobatban a pdf-t is.

http://www.arrayoflilly.com

(#45540) VirsLee válasza access_denied (#45535) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem is kell elképzelned :) Köztudott tény, hogy drágábbak az átlag notebooknál, de nem annyival, mint ahogy Te azt elképzeled... Mi az alternatíva a 13 colos 289e forintos macbook air-re? Mi az alternatíva a 12 colos 440e forintos 0.9 kg-os macbookra?

Amúgy a benne lévő leggyengébb 4 magos i7, vám nélkül, nagy tételben több, mint 140e forint, az 512GB-os SSD több, mint 100e forint... Dedikált videókártya van mellette az új 14nm-es szériából... Szóval azért nem szotyival szórják tele a házat, abban biztos lehetsz.

Engem nem annyira az ára bosszant, hanem az 1 év garancia :))

(#45541) bmwk1200s válasza VirsLee (#45540) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Olaszban kell megvenni és ha időben kontaktolsz velük, akkor magyar billel is megkapod ;)

Semmit sem írok alá!

(#45542) Eszleny válasza marsu. (#45527) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Skimben lehet olyant, hogy egy fájlt több ablakban lehet megnyitani. Tulajdonképpen nem teljesértékű ablakok, pl. csak az eredetiben lehet csak keresni.

(#45543) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok.

Más is találkozott ezzel a problémával iCloud Drive esetén? Mi lehet a hiba oka?

iCloud hiba

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#45544) access_denied válasza lmno (#45538) üzenetére


access_denied
senior tag

Szép válasz. Amikor ilyen kommenteket írsz, akkor azért gondolj arra is, hogy talán a másik sem apuci kezét fogva sétálgat a kirakat előtt és életében először döbben meg az árcédula láttán. Mielőtt valakit megpróbálsz porig alázni előtte tájékozódj a másikról. Szerintem.

#45540 VirsLee

Tény, hogy az Air mostani akciós ára több mint jó. Sajnos hirtelen nem találtam alternatívát, lehet, hogy nincs is és lehet, hogy ebben a szegmensben ez a best of.

Amiről beszéltem az az 1000e notebook. Itt egy Lenovo Yoga. Hasonló felszereltséggel. Tételezzük fel, hogy CPU, MEM, SSD azonos, akkor az említett Macbook pro közel 400e-el drágább és akkor a különbség a köntösben, kijelzőben, perifériákban keresendő.

Pusztán erre szerettem volna rávilágítani, semmi többre. Nincs szükség olyan példákra, hogy A-ból B-be elvisz a Trabi is és a Ferrarari is etc.

Ehhez jön hozzá az, hogy pl. az említett Core i7 CPU az Apple-nek csodálkoznék ha az említett ár harmadánál többe fájna.

A garanciát - jó pénzért - ki tudod terjesztetni, aki ennyi pénzért vesz notit az szerintem automatikusan kattint a teljes védelem 3 évre.

Off Off

[ Szerkesztve ]

(#45545) Alex91 válasza access_denied (#45544) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, mert pl. a Lenovo-ban is retina kijelzo van.... :W (Ok, erintokijelzonek erinto...)

Tapasztalatom szerint mas gyarto is hasonlo parameterekhez hasonloan araz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45546) D4ni válasza access_denied (#45544) üzenetére


D4ni
őstag

Az ár akár 100%-át kitehetné a szoftveres támogatás, több éven keresztül. Ja, és nem vágja haza az update az egész gépet, mint ahogy kedves Anniversary tette.. Amit pedig Imno írt szerintem teljesen jogos, és még ő tájékozódjon? Jó-jó, a stílus nem mindegy.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#45547) biker válasza Alex91 (#45545) üzenetére


biker
nagyúr

Van retina kijelzos asus zenbook, i7, 16/512gb kihajthato erintos full alu es 550e penz
Sorry, ezt egy mac fan mundja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45548) VirsLee válasza access_denied (#45544) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem is hasonló :)
Ami 1 millió az a 15 colos macbook pro, ami nagyobb kijelzőt (méret és felbontás) és 4 magos procit tartalmaz, plusz dedikált videókártyát. Teljesen más kategória.
Hasonlítsd össze a méretben hozzá passzoló 13 colos próval, amiből a régi 420 ezertől, az új 550 ezertől indul. Ha ugyanolyanra konfigurálod, mint a yogát, talán 10-15 százalékkal lesz drágább, jobb kijelzővel és ssd-vel. Az pedig akármit is gondolsz, nem oszt nem szoroz.
Gondolj bele, van 200 forintod fagyizni, pisztáciát szeretnél, de tudjuk nagyon jól, hogy az olcsó fagyizóban "pisztácia nem is volt", ha a másik fagyizóban van, de 225 forint egy gombóc, akkor melyiket választod?
Tudom, hogy nagyon sarkított a példa, de hidd el, ha valaki 600e forintért vesz egy yogát, 90 százalékban nem zavarná a 650e forintos macbook ára se. Egyébként szerintem épp a piacot teszteli az Apple a mostani áremeléssel, lesznek ezek jobb áron is, hisz csökkennek az eladásaik ;)
Az ember döntései általában nem racionálisak, én is figyelembe veszem, hogy mekkora felára van a menő, utána pedig a presztízs cuccnak, nem sikerül mindig racionálisan döntenem, hisz emberek vagyunk. Szempont az is, hogy szép, ezért is számolhatnak némi felárat :) ha van két kedves, okos, jól főző, mosogató, gondoskodó nő szerintem Te se választod azért a csúnyát, mert kevesebbet kell neki udvarolni :)

[ Szerkesztve ]

(#45549) #93794560


#93794560
törölt tag

Új problémák merültek fel az új MacBook Pro gépek grafius rendszerével kapcsolatban: [link]

(#45550) moya#no1 válasza bull84ghia (#45510) üzenetére


moya#no1
aktív tag

amire hasznalni szeretnéd, én nem vennék olyan régi gépet. Èn is vasarlas elött voltam, Pro-n vaciláltam de nem szántam rá írtó sokat. Egy havertol kaptam egy jo ajanlatot 125 töltési ciklusos aksi német bill hasonló áron amennyiert keresel. És ez egy Air 2013 mid :)

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.