Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) Ragnar95 válasza megema (#44485) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Kapitány alatt a Safarinál és a Previewnál jelentkezett egyértelműen nálam, illetve fórumokban is erre a 2 appra volt leginkább ilyen jellegű panasz.
Sierra alatt Previewnál eddig nem fedeztem fel a memory leaket, de Safarinál még mindig jelen van. Pontosan nem tudom, mi okozhatja a problémát, nagyon úgy tűnik, hogy az Apple sem tudja vagy csak sz@rik bele. Annyit tudok, hogy az Activity Monitorban csomószor fel vannak sorolva olyan Safari tabok memóriafelhasználóként, amiket rég bezártam. Previewnál pedig csak hízott és hízott a használt memória mérete Kapitány alatt, csomószor 5-8gigára is fölment, miközben csak 3-4 PDF volt megnyitva és még a Preview app újraindítása sem orvosolta a problémát, csak teljes reboot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44502) Alex91 válasza atirag (#44483) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, ez viszi az mkv-t is... :))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44503) TigerCat válasza bmwk1200s (#44498) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elvileg az indítás is automatikus lett, tehát felnyitom és működik? Kérdem én: - Hogy tisztítom meg a felületet egy enyhén nedves ruhával úgy, hogy ne történjen valami közben? Mert letiltani ugyebár nem lehet, viszont a tisztítást kikapcsolt állapotban javasolják... Mázli, hogy évek óta elérhető a KeyboardCleanTool. Remélem még működni fog egy darabig.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44504) bmwk1200s válasza TigerCat (#44503) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Engem az is erdekel, hogy mi van akkor ha egy alkalmazas megakadalyozza a leallitast, de a user mar osszecsukva a taskajaba tette a gepet, ahol szepen tulmelegedik majd...
A hang letiltasa nem hat meg, bar en szeretem...de ne a gep dontse mar el, hogy mikor kapcsol ki es be. Ezt azert illene a user kezebe adni. Remelem a sys prefbe tovabbra is allithato marad a felhasznalo reszerol.

Semmit sem írok alá!

(#44505) TigerCat válasza bmwk1200s (#44504) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mondjuk a leállítást látod, gondolom menüből, vagy gyorsbillentyűkkel ugyanúgy lekapcsolhatod a gépet. Illetve talán valami kényszerített hardveres kinyomásnak is lennie kellene, ha minden befuccsol és lefagy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44506) buvartacsko válasza TigerCat (#44503) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mondjuk kinyitott állapotban kikapcsolod.

(#44507) bmwk1200s válasza TigerCat (#44505) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem lealiitasrol beszelek. Csak lecsukod. Ekkor az eddigi sleep helyett kikapcsol. Ha meg felnyitod bekapcsol.
Tehat te johiszemuen lecsukod a kijelzot, elrakod a gepet, de ekkor mar hogy ellenorzod hogy tenyleg leallt e?

Semmit sem írok alá!

(#44508) TigerCat válasza bmwk1200s (#44507) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem marad a sleep, miért állna le?

(#44506) buvartacsko:
Én is azt írtam. Nyilván logikus... Viszont hogy nyomod ki, ha minden odavan?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44509) manacz


manacz
csendes tag

Urak!

2015-ös Retina Macbook Pro gép kapcsán érdeklődnék!
Azt tudom, hogy a memória bővítés felejtős mivel alaplapra van integrálva a drága...
Mi a helyzet az SSD nagyobbra cserélésével?
Sok helyen csak feltüntetik, hogy miket vállalnak, de nem írják oda, hogy mely gépeknél lehetséges ez... :)

Köszönöm előre is a válaszaitok!

(#44510) Ragnar95 válasza manacz (#44509) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

SSD cserélhető, de egy vagyonba kerül a PCIe SSD.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44511) manacz válasza Ragnar95 (#44510) üzenetére


manacz
csendes tag

Köszi!

Elméleti kérdés csak jelenleg :)

(#44512) bmwk1200s válasza TigerCat (#44508) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor mi értelme van az automata bekapcsolásnak? Eleve mac-et nem nagyon szokás kikapcsolni..
Ennek én csak akkor látom értelmét, hogyha a rendszer olyan gyors bootba, hogy már nem éri meg sleepelni, gondolom növekszik az üzemidő, és akkor mindig kikapcsol ha lehajtod és mindig be, ha felhajtod.

Semmit sem írok alá!

(#44513) lugosi válasza xedos (#44479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja arra már csak legyintek hogy mit csinálok a FireWire vinyómmal ha gépet cserélek. Valószínűleg szétszedem és a borotválkozószereimet fogom tartani benne.

(#44514) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy jól látom, hogy a 12"-os MacBook esetén az USB-c csatlakozó nem thunderboltos?

(#44515) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Ha már hibáknál tartunk, ez asszem már megvolt Kapitány alatt is, de lehet csak Sierránál kezdődött, viszont elég idegesítő, hogy egy sima FaceTime videó hívás közben maxon pörögnek a ventik és a FaceTime elég szépen feltornázza a procihasználatot is...
Másnál jelentkezik ez a probléma?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44516) CharlieDrop válasza Ragnar95 (#44515) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jó kérdés, nekem cinál olyat, hogy egyszer csak kilép. Lezár képernyő, jelentkezhetek be újra. Ilyenkor nem megy a watch-csal a feloldás és az összes progit újraindítja, mintha éppen bebootoltam volna...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44517) Raz3r válasza Raz3r (#44400) üzenetére


Raz3r
tag

Szerintetek mennyire szükséges a dedikált VGA? vagy mennyire tudnék kibékülni vajon az új macbookokban lévő intel iris 550el (13asokat illetően)? Alapvetően AI PS ID LR grafikai programok, külső thunderbolt monitoron. Illetve néha fcpx+ae - de erre szerintem megmarad az imac, de ez még kiderül.

Egysuzerűen nem tudom eldönteni, 15 vagy 13 lenne a megfelelő, nyilván a 15VGA erősebb, de lehet fölösleges lenne s a méret miatt inkább a 13 tetszene. De ha véleményetek szerint a kellene a dedikált, akkor maradok a 15 kategóriánál.

Viszont még azt sem tudtam eldönteni, hogy 2015 mid vagy 2016 late macbookok közül mely mellett is döntenék. :(

Előre is nagyon köszi! Légyszi segítsetek, nagy a döntésképtelenség :D

(#44518) Somansky


Somansky
aktív tag

Apple a saját monitorját is legyilkolta, helyette jött a LG UltraFine 5K Display , ami csak Thunderbolt 3-as kompatibilis... Köszi!
Most egy Dell2412M monitorom van, de lassan érik a csere. Már nem mai darab és jobb lenne a felbontást is emelnem. Ki mit ajánlana helyette? 27-es lenne az igazi azt hiszem 4K vagy 5K, esetleg elég lenne a Retina nativ felbontás is? Mit bír a 15pro ATI kártyája?

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#44519) apple87


apple87
senior tag

Az uj macbook pro procia ugyan olyan gyors mint a 2015 ös é?

A benchmark nál ezek az adatok ezt jelzik?

[ Szerkesztve ]

(#44520) TBMC válasza apple87 (#44519) üzenetére


TBMC
addikt

igen, elvileg még picivel gyorsabb is.
ráadásul ez az alapmodellé (2016ból).

markbellus.hu 

(#44521) apple87 válasza TBMC (#44520) üzenetére


apple87
senior tag

Akkor valamennyire reális az ára főleg hogy 256 gb os és jobb videokártya ,gyorsabb ssd stb....

(#44522) MmDorian


MmDorian
őstag

sziasztok!

valamiért egyik napról a másikra nem tudok írni a pendriveomra. win alól meg, valószínűleg maga a pd jó. ntfs, tuxera van.

valaki tlaálkozott már ilyennel ?

(#44523) Imy


Imy
veterán

Létezik valami program, ami a felső sorban (ahol az óra van, mi is a neve?) kiírja a processzor terheltségét, és a memória foglaltságát?

(#44524) buvartacsko válasza Imy (#44523) üzenetére


buvartacsko
addikt

iStat Menus.

(#44525) biker


biker
nagyúr

még nem ért végére az ismételt első TM mentésnek, ismét meghalt, és kezdené előről.
Superduperrel mentegetek most.

egyébként mail mappákba áthelyezésnél
[link]
a szürke részen kellene kiírva lennie az utolsó mappába mozgatás céljának, hogy mozgatás ismét ..... helyre
Ez sem működik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44526) Imy válasza buvartacsko (#44524) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, ez egész jó, de nincs valami nem fizetős applikáció? :)

(#44527) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Másnál milyen gyakori a Safari crash report? Nálam kb 1 napra jut 1-3 között.

(#44528) drzozo válasza Papa-Het (#44527) üzenetére


drzozo
senior tag

Hasonló, youtube és facebook alatt, miközben mondjuk nyitogatom-zárogatom az olvasási listát.

(#44529) Peetey91


Peetey91
senior tag

Újabb gyöngyszem.
Egyszer csak gondol egyet és lenémul a a gép, ha a jack bemenetre hangfalat dugok. Kihúzva a beépített hangszóróról működik.
Eközben ilyen igényessé vált egy-két ikon a Menu Baron retina MBP-n.
Egy újraindítás megoldotta mind ezt a grafikai hibát, mind a hangfal-mizériát, de hát na... :(

(#44530) #214 válasza Peetey91 (#44529) üzenetére


#214
tag

iTunes felső részén tapasztaltam hasonló kipixelesedést, indőnként alvó állapotból felébresztés után jön nálam elő

(#44531) GSpecter


GSpecter
tag

Nekem a Safarival az a gondom, hogy néha teljesen random oldalak nem töltenek be. A betöltőcsík eljut kb. 10%-ig, aztán megáll a tudomány. Ugyanezek az oldalak ugyanebben az időben Chrome-mal simán mennek. Aztán ez a kurzorátváltás probléma csak zavaró, de annyira béna hiba.... A kattintható tartalomnál vagy átvált kézre vagy nem, ha igen akkor úgy marad szöveg fölött is, vagy visszajön a nyíl... vagy nem, mert előtte egy kép felett nagyítóra váltott és inkább úgy maradt.

(#44532) Lall


Lall
veterán

Én is vártam a bemutatót, főképp egy új Air-t, de ezt a vonalat ugye burkoltan kinyírták. Van egy 4GB RAM-os Air 2015-öm, amit le akarok cserélni. A kiszemelt, így a bemutató után a 8GB-os Air. Viszont a 128-as 290.000 a 256-os 410.000. Azon dilemmázok, hogy megér -e 120ezres felárat a +128Giga vagy csak lökjek bele egy gyorsabb 128-as SD-t :F A gépet főleg munkára használom, web, facebook oldal szerkesztés, illetve emellett egy kis PS, képszerkesztés, néha videó vágás.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#44533) GSpecter válasza Lall (#44532) üzenetére


GSpecter
tag

Brutális a különbség 128Gb-ért, ennyit nem ért meg nekem sem. 20-22 ezer körül lehet rendelni e-bayről pont beleillő sd kártyát, észre sem veszed, hogy benne van, én is egy ilyenen gondolkozom.

http://www.ebay.com/itm/121963362541?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

(#44534) Lall válasza GSpecter (#44533) üzenetére


Lall
veterán

Jaja ezt a Transcend JetDrive-ot nézegetem már én is jó ideje. Most egy ennél lassabb 32 GB-os SD van benne, amin az adataim egy részét tárolom. Annyira nem érzem lassúnak, egy PS file megnyitás (nyilván nem 100+ megás). A 120ezres felár szerintem túlzó ár/érték szintem, de ha az ember felrak egy Parallels-t, hogy egy Corel-t is tudjon néha futtatni, akkor kevés lehet a 128GB. Dilemma, de csak megszülöm. :D

Esetleg valaki használ itt Corel-t Paralells alatt? Ha igen, mik a tapsztalatok?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#44535) Parson válasza Lall (#44532) üzenetére


Parson
addikt

En 120ezerböl vennek egy Synology Disktation-t meg bele vinyokat es van egy NAS. Illetve ez csak szükösen fer bele a 120-ba, es nekem mar van is, ugyhogy en ezt a 120-at siman extra vinyokra költenem. De en is az AIR-en gondolkodom. Kis szerencsevel karacsonyra bele is fer.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#44536) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

lehet, hogy elofizetek Office 365-re edesapammal, mert kene neki a win-es gepre. Hogy mukodik ez Mac-en? Tehat elofizetnek az O365 otthoni verziora, ekkor le tudom tolteni az Microsoft honlapjarol a programokat? Csak mert App Store-ban nem latom oket, igy a mereteket sem tudom (128-as SSD van csak egyelore a gepben...). Illetve ha a .com oldalrol veszem, ott 80 USD lenne evente, ami kevesebb, mint a 30k a magyarrol. Ezzel tudnam magyarul hasznalni a programokat?

koszi a valaszt!

hábm bábm

(#44537) xedos


xedos
addikt

Kicsit lemaradtam APPLE SSD ügyben... én meg írogattam, miért nem cserélitek nagyobbra :-(
Brutál áron méri az egyedi csatolós SSD-it az APPLE. Az SD kártyás megoldás sem olcsó. Elképesztő...
Itthon láttam iJonál 480-as SSD-t 140.000Ft-ért, SD kártyát meg 256G 65.000Ft.
Ez durva. Ehhez képest most vettem vadi új M2 csatolós, de még SATA-s 256-os DELL SSD-t 13.000Ft-ért.

(#44538) r4z válasza vans? (#44536) üzenetére


r4z
nagyúr

Az Office 365 oldaláról tudod letölteni a telepítőt bejelentkezés után. Olyan 6-700MB egy Office app, tehát nagyjából annyi, mint az Apple-ös megfelelője. Word, Excel, PowerPoint és (asszem) OneNote van csak, de az első három biztosan. Magyar nyelv nincs Macen, csak helyesírás-ellenőrzés.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44539) vans? válasza r4z (#44538) üzenetére


vans?
őstag

Rendben, koszi. Igazabol a magyar nyelv inkabb a Win-es verziohoz lenne szukseges (edesapam csak nemetul beszel), viszont ha az amerikai verziot megvennem olcsobban, nem talalok rola infot, hogy van-e benne magyar nyelv...

OneNote is van benne, bar azt nem hasznalom.

:R

hábm bábm

(#44540) r4z válasza vans? (#44539) üzenetére


r4z
nagyúr

Windowsra olyan nyelvű Office-t szedsz le, amilyet csak szeretnél, a vásárlás régiójától függetlenül.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44541) lugosi válasza lugosi (#44514) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

12"-os MacBook nincs valakinek?
Érdekelne hogy tényleg nem thunderboltos-e az USB-c rajta?

(#44542) TigerCat válasza vans? (#44539) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Előfizetsz a magadnak a havidíjas verzióra, amit összesen 5 eszközre telepíthetsz. Az előfizetésed megoszthatod 4 családtagoddal, akik szintén telepíthetik 5 eszközre. Összesen 25 eszközön futhat egy előfizetés. Elég jó konstrukció.

Telepítve ennyi helyet foglal:

A nyelv olyan, amit akarsz, leszámítva a Mac-es verziót, ahol az angolt tudod telepíteni. De ahogy a kolléga írta, müxik a helyesírás ellenőrzése is.

Egyébként az Excel messze nem olyan kezes és pattogós, mint Windows alatt, de használható.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44543) r4z válasza lugosi (#44541) üzenetére


r4z
nagyúr

Biztosan nem támogatja a Thunderboltot. USB3.1-ből is csak Gen1-et támogat, azaz a standard 3.0 sávszélességét.

TigerCat: Uhh, hízott azóta rendesen akkor az Office. Határozottan emlékszem, hogy nálam anno 1GB alatt volt darabja.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44544) TigerCat válasza r4z (#44543) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem láttatok valahol összehasonlítást az új CPU és GPU teljesítményekre az előzőekhez viszonyítva?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44545) r4z válasza TigerCat (#44544) üzenetére


r4z
nagyúr

Notebookchecken van egy jó kis adatbázis, én az Intel ARK oldaláról kikerestem a pontos típusokat:

Belépő 13": 6360U, 6660U
Sima 13": 6267U, 6287U, 6567U
15": 6700HQ, 6820HQ, 6920HQ

Az IGP-ket lassíthatja, hogy csak DDR3 memória van alattuk DDR4 helyett.

A korábbiakat meg megtalálod például EveryMacen.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44546) TigerCat válasza r4z (#44545) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Meg kell várni a frissített verziókat. Az első retina széria is hasonló volt, sokan szívtak vele.

Viszont nekem nagyon tetszik az új dizájn és a lapos billentyűzet is megszokható. Más meg nem számít! Ja, de. Nem világít az alma logó...

Pedig milyen menő már?!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44547) lugosi válasza r4z (#44543) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi.
A legkisebb új MacBook pro esetén ugye 2 PORT van, az mind a kettő teljes sebességű? Mert olvastam hogy a touch bar-os 13-ason a két jobb oldali csökkentett sebességű.

(#44548) TigerCat válasza lugosi (#44547) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, még ez is...
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44549) lugosi válasza TigerCat (#44548) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a gáz hogy olyan ez az egész mintha kihozták volna a 0.7 verziót a gépekből azzal, hogy jövőre jön az 1.0 és akkor cseréld.
Az a baj hogy most évekre kéne vennem valamit, a lehető legjobb csatlakoztathatósággal, 12-13-14" méretben, kis súly, külső kijelző, jó akkuidő irodai és otthoni feladatokra, de nem tudom nyugodt lelkiismerettel rámondani erre az új szériára, hogy akkor ez lesz az. Valamiben mindegyik modell kripli. Vagy portban, vagy hardverben, vagy másban.

(#44550) r4z válasza lugosi (#44547) üzenetére


r4z
nagyúr

Pontosan. Mondjuk ezzel az Apple nem tud mit kezdeni, a processzor limitációja miatt van ez a felállás.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.