Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) apple87


apple87
senior tag

A magicmouse 2 megéri az árrát ?
[link]

(#44752) bLaCkDoGoNe válasza apple87 (#44751) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem nem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44753) Ragnar95 válasza apple87 (#44751) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem. A rendes egerek pontosságától messze elmarad, ergonómiailag se túl jó a kialakítása, gesztusokban meg a Magic Trackpad darabokra veri.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44754) lmno válasza LaptopSystem (#44750) üzenetére


lmno
őstag

(#44755) drzozo válasza Ragnar95 (#44749) üzenetére


drzozo
senior tag

Az a baj, hogy a legkisebb új Pro lenne az egyedüli alternatíva, de annyit nekem nem ér... Windows-os gépet meg már nem akarok venni 2 év osx után...

(#44756) TBMC


TBMC
addikt

Az MJLQ2MG/A 15" macbookban csak integrált vidikari van, vagy benne van egy AMD Radeon R9 M370X 2 GB GDDR5 memóriával és automatikus grafikaváltással?

egyik helyen így (pl itt) olvasni, másik helyen csak integrált Iris Pro-val.

:F

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#44757) r4z válasza LaptopSystem (#44750) üzenetére


r4z
nagyúr

Kigyűjtöttem a pontos típusokat itt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44758) LaptopSystem

köszi :R

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#44759) szabogabor10 válasza TBMC (#44756) üzenetére


szabogabor10
veterán

Elvileg integrált.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44760) r4z válasza TBMC (#44756) üzenetére


r4z
nagyúr

A specifikációkban már csak Iris Pro van a MM oldalán is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44761) Alex91


Alex91
félisten

[link], egyre jobb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44762) bLaCkDoGoNe válasza TBMC (#44756) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a nagyobb modell, amiben Radeon is van: MJLT2MG/A.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44763) TBMC válasza Alex91 (#44761) üzenetére


TBMC
addikt

ez egy katasztrófa... de komolyan egy kicseszett vicc.. 1 milliós gépekről beszélgetünk...

bLaCkDoGoNe, és a többiek! köszönöm, akkor jól gondoltam.

:R

markbellus.hu 

(#44765) lugosi válasza apple87 (#44746) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gondolkoztam rajta én is, azon gondolkoztam hogy nagyobb háttér és jobb üzemidő, kicsit kisebb súly az egyik oldalon, nagyobb teljesítmény, jobb kijelző a másik oldalon. Aztán a "mire kell" alapján (állandó hordozós gépnek) végül az air lett.

Parson: igen, valószínű nagyon nem lenne baj egy eggyel jobb proci, de adott helyzetben ezt jó vételnek tartottam. Irodai felhasználásra lesz, így szerintem elég a teljesítménye.

TBMC: csábított engem is, de típusszám és nézelődés után én is arra jutottam sajnos hogy a 15-ösnél sajnos elírták azt a Radeont, nincs benne csak Iris Pro. Bármennyire is szükségtelen lett volna a teljesítménye nekem és bármennyire is nagy + nehéz lett volna arra amire akartam, valószínű megremegett volna a kezem a 10%-os akcióban, ha kiderül hogy tényleg AMD kártyás a gép. Bár nem bánom, őszintén szólva ha most 650 körül tudtam/akartam volna laptopra költeni akkor én bizony megrendeltem volna az új 13-as touch bar-os pro-t.

Valójában sokat (ez nem jelenti azt, hogy jól! :D) gondolkoztam a gépvásárláson mostanában, és a következőre jutottam.
A számomra ideális felállás a következő lenne. Hangsúlyozom abban az esetben, ha az anyagi oldala valamilyen okból teljesen közömbös lenne.
Vennék egy 13"-os, touch bar-os Pro-t, és mellé egy thunderbolt kijelzőt itthonra, hozzá külső vinyót, és - ahogy Tigercat is írta - a monitorhoz lenne kötve minden, amikor hazaérek, akkor csatlakoztatom a Pro-t a monitorhoz, elkezdi tölteni, és ez helyettesítené az asztali gépet is. Ugyanezt a felállást megcsinálnám az irodában is, és azt számoltam, hogy ez - kompromisszumoktól függően - 1 és 2 millió Ft közötti árból kijönne. Ebből kifolyólag lenne egy hordozható, jó akksis gépem, otthoni körülmények között pedig nagy kijelzőm, külső egerem és billentyűzetem, úton pedig kb. nem lenne túl érdekes, hogy milyen az az új butterfly billentyűzet.
Látom (körvonalazódni) az usb-c jövőjét, szerintem ez a felállás lesz nálam pár év múlva amit fent vázoltam, de majd akkor, ha azok a technológiák, amik most megjelentek, leszivárognak a középkategóriás gépekbe (kb. mai air, vagy Pro legolcsóbb verziója, olcsóbb TB kijelzőkkel és olcsóbb TB külső vinyókkal).
Addigra (2-5 év közötti időtartam) a jelenlegi early adopterek tapasztalatai alapján kiforrja magát az usb-c, akkor már az lesz a sztenderd és bátran lehet belevágni az akkor már elterjedt szabványba. Addig azonban kiszolgál az air, illetve az irodai windowsos gépem. Az airhoz egy vga dongle-t kell vennem csak, így az irodai monitort rá tudom kötni, illetve az előadásaimhoz kelleni fog a projektorhoz. Ezzel aránylag egy (apple ársávban) olcsó befektetéssel megvan a következő nagy váltásig nálam a felállás.
De most egy új pro (550-650), plusz az usb-c adapterek (150e-ért láttam egy nagyon jó szettet, de külső áramforrás kell neki, tehát dongle mindenképpen kellene a mobil előadásokhoz), ami egy 7-8-900k-s beruházás lenne mindennel együtt, egyszerűen elképesztően nem érte volna meg nekem (azzal, hogy ebben egy árához képest gyenge hardver van benne, és a pénz kb 1/3-át elviszi a meglévő környezethez igazító kompromisszumokat leküzdő kiadás). De szerintem a következő vétel néhány napos átgondolás után már biztos, hogy egy ilyen "moduláris felállás" lesz, külső monitor és rákötött eszközök, valamint egy MBP.

(#44766) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Üdv. Az aranykérdés: Töltön hagyva és úgy használni, ill ami a telefonon van apple id azt hasznalni a macen ?
Köszi a valaszokat :) MacBook air 2013

Just Ride KTM

(#44767) TigerCat válasza moya#no1 (#44766) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1. ahogy jól esik, néha merítsd le.
2. igen, pont ez a lényege az ökoszisztémának

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44768) moya#no1 válasza TigerCat (#44767) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Csak mert akitől vettem, ő azt mondta töltőn ne nagyon hasznaljam, inkabb töltsem fel es lehúzva hasznaljam. ( többet vagyok vele asztalnal mint úton )

Just Ride KTM

(#44769) TigerCat válasza moya#no1 (#44768) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Használd nyugodtan töltőn, így kevesebb ciklus megy bele. De az mindenképpen jót tesz neki, ha havonta 1x lemeríted. Állandóan tölteni-lemeríteni nem szerencsés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44770) Smiley válasza moya#no1 (#44768) üzenetére


Smiley
őstag

Errol megoszloak a velemenyek... en annak a hive vagyok amikor csak lehet akksirol hasznalom, ezert is vettem hordozhato gepet. Pont a mai nap szaladt bele a 6 eves gepbe amiben meg az eredeti akksi van az 1200-ik ciklus es meg 78%-a megvan a teljes kapacitasnak.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44771) CharlieDrop válasza Smiley (#44770) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, de akkuüzemmódban elindul az energiatakarékos mód intel procik máris váltanak steppinget ilyenkor

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44772) moya#no1 válasza TigerCat (#44769) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Rendben köszi sracok.
Igen néha ennis elmozdulok az asztaltól ezért is esett a választás a hirdozható gépre se többnyire asztalnal vagyok :)

Just Ride KTM

(#44773) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok,

Kezd nagyon lepusztulni a Safari a 2013 mid-es MBA-mon. Egyszerűen annyit forog a beachball, vagy akad be a böngésző már 5 tabnál ami nagyon megkeseríti az életemet. Sokat van hordozva, ezért más böngésző nagyon nem jöhet szóba (vagy igen?). Töröltem már cache-t mindent, de nem segített. Az OS a legfrissebb.

Valami ötletetek van? :)

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#44774) Ragnar95 válasza Matada2.3 (#44773) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sierra alatt nagyon elcseszték sajna a Safarit, nekem is gyakoriak a fagyások, főleg YT vagy FB alatt.
Megoldásról nem igazán tudok sajna.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#44775) Csabee. válasza Ragnar95 (#44774) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem is többször összeomlik az oldal betöltése közben.

Üdv: Csabee.

(#44776) Smiley válasza CharlieDrop (#44771) üzenetére


Smiley
őstag

Persze, ez melos gep volt az elso 4 eveben, akkor reggel az irodaban ra lett kotve monitortol elkezdve minden, este vissza a taskaba, majd otthon mar csak akksirol. Aztan amiota nyugdijazva lett, es mar csak netezek rajta, azota folyamatosan akksirol megy.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#44777) vans? válasza Matada2.3 (#44773) üzenetére


vans?
őstag

Chrome-mal mi a baj?

hábm bábm

(#44778) Black Dragon


Black Dragon
addikt

(#44779) Handball94 válasza vans? (#44777) üzenetére


Handball94
aktív tag

Energiafelhasználása nagyobb, mint a Safarinak.
De ha rövid időn belül nem javítják ki ezeket a gyakori fagyásokat, akkor én is kénytelen leszek átállni rá..

(#44780) TigerCat válasza Black Dragon (#44778) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Örvendezzünk!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44781) vans? válasza Handball94 (#44779) üzenetére


vans?
őstag

En mondjuk nagyon eroforrasigenyes dolgokat nem csinalok, semmi bajom nem volt eddig a Chrome-mal, igaz 2 honapja hasznalok csak Mac-et.

hábm bábm

(#44782) Matada2.3 válasza vans? (#44777) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem próbáltam még, sokat olvasok arról, hogy nagyon széteszi az aksit :(

Vivaldim van lent, de az még durvábban zabál, le is fogom most szedni. Esetleg Opera jöhet még szóba, de katasztrófa ez a Safari.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#44783) vans? válasza Matada2.3 (#44782) üzenetére


vans?
őstag

Hat nekem Air-en van, boven elmegyek 10-12 orat vele.

hábm bábm

(#44784) TigerCat válasza Matada2.3 (#44782) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, kinek-mi. Részemről a Safari az elsődleges és teljesen jól megvagyok vele. Ja, vannak gondok, de élhető. Pl.: a helyesírás javítás sokkal jobb, mint Chrome alatt.

Ezen kívül lényegesen kényelmesebb a használata, ha több eszközöm van és a rendszerbe is jobban integrálódik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44785) Matada2.3 válasza TigerCat (#44784) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is teljesen jól ellenék vele de használhatatlan Sierra alatt. :( Lehet kipróbálom a Chrome-ot, bár nem vagyok nagy barátja, ám ha működik akkor valahogy csak csak kijövünk.

Szerk.: (#44786)

5 tab felett (egy YT egy FB a többi hír vagy egyéb nem nagy energiaforrást igénylő oldal), hajlamos gépelés/scrollolás közben beakadni fél percre és ezt félóránként kétszer. Nem tudom hol esett hiba a rendszerbe, de valami nagyon tré.

Szerk 2.:A FB tab pedig lefagy ha nem azon vagyok épp és nem jelzi az üzeneteket csak akkor ha refreshelem..

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#44786) TigerCat válasza Matada2.3 (#44785) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Baszki, egész nap megy a Safari, a gépem 8. napja nincs leállítva és nincs kritikus hiba. Nem laggol, nem lassú, nem fagy. Egyszer írt hibát a kapcsolat sebességére pár napja, de ennyi. Pedig hol dokkolva van Thunderbolt adapterrel LAN kábelen, hol mobilos megosztással, hol pedig más vezeték nélküli kapcsolaton. Tegnap éjjel is 2 routert konfiguráltam és arra sem panaszkodott. Érdekes...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44787) szijartg


szijartg
senior tag

Ez új szerekezet, nem?
Eddig még nem láttam, de kiváncsi lennék rá :U

(#44788) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Akkor már lehet ennek is örülni, aki ez érint.

Nagyon igyekszik "könnyebbé" tenni az USB-C átállást.

(#44789) Peetey91 válasza moya#no1 (#44768) üzenetére


Peetey91
senior tag

2 éves a gépem, szinte csak töltőről használom, 30 ciklus van benne, 98-99%-os az akksi a Battery Monitor szerint. :C

(#44790) Matada2.3 válasza Peetey91 (#44789) üzenetére


Matada2.3
veterán

Wow, nekem 515 és kicsit több mit két éves :D Bár napi szinten van hordozva.

Finn the human

(#44791) Alex91 válasza Black Dragon (#44788) üzenetére


Alex91
félisten

Ezen all vagy bukik...

Amugy nem ertem, hogy mi a baj az atalakitokkal, mert kabal igyis-ugyis kell. Max. itt 2 db-bol all. Inkabb az ar a gond, de latszik erre ok is rajottek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44792) lugosi válasza Black Dragon (#44778) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is épp találtam egy cikket ebben a témában:
https://techcrunch.com/2016/11/04/apple-provides-a-softer-landing-for-macbook-pro-buyers-with-deep-discounts-on-peripherals-and-dongles/

Ez egy szimpatikus lépés.

(#44793) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Milyen tokot ajánlotok egy 13"-os airhez? Ilyesmit szeretnék, erről van véleményetek?

Egyébként ma a médiában kuponnal 252k a 13-as air, úgyhogy rendeltem is egyet, üdv köztetek :))

[ Szerkesztve ]

(#44794) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Nekem nincs különösebb problémám a Safari-val Sierra alatt. Igaz 1 hete vettem a gépet. :D
Egyébként nálatok is fennáll az, hogy ha belépek pl. Prohardveren, nem léptet be a lapcsalád többi tagján? Idegesítő.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44795) zenwalk válasza szabogabor10 (#44794) üzenetére


zenwalk
senior tag

arch linux és chromium alatt is ezt csinálja, én már kezdem megszokni :))

(#44796) TigerCat válasza szabogabor10 (#44794) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások, adatvédelem, sütik engedélyezése mindig. iPhone-on is így állítsd be.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44797) szabogabor10 válasza TigerCat (#44796) üzenetére


szabogabor10
veterán

És tényleg, iPhone-on is ugyanez volt a probléma, ez megoldotta. Köszi szépen! :)
Viszont iPad-en meg alapból is okés. Ki érti ezt? :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44798) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Tervezek venni egy Macbook Airt. Az lenne a kérdésem, hogy átlagos felhasználásra kezdésnek ( régóta iPhone-t és iPadet használok ) ez a gép , milyen választás? Ahogy nézegetem az új árakat itt a legolcsóbb ez. Net, szövegszerkesztés, routerre kötött vinyóról film nézés, kb ezek lennének az alap felhasználási célok.
Köszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#44799) pockhome válasza atees (#44798) üzenetére


pockhome
senior tag

Én is ilyet vettem ~2 hónapja, hasonló dolgokra használom, ugyanennyiért vettem iStyleban.

Ezekre a dolgokra tökéletesen megfelel, feleslegesebb is lenne erősebbet venni.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#44800) lugosi válasza atees (#44798) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó kis gép lesz az, amit leírtál bőven bírja, sőt még többet is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.