Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) atees válasza lugosi (#44800) üzenetére


atees
őstag

Köszi! Tavasszal tervezem, de nézem az akciókat hátha lesz vmi nagyobb akció.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#44802) Nnobi


Nnobi
tag

Médiamarktnál érdemes nézegetni főleg a vidéki üzletekben a kiállított darabokat is , vagy ha van ismerős megbeszélni vele , hogy szóljon ha leárazzák a gépeket.
Mi most vettünk a zalaegerszegi üzletbe egy macbook 12" gépet 380 ezer ft kb 100 ezerrel volt olcsóbb mint más értékesítőknél ez a típus csak azért ,mert 3 hete ki volt állítva gari minden a vásárlás napjától indul rizikó nincs vele.
Régebben más müszaki terméket igaz, de lehetett ott vásárolni úgy is ha volt ismerős /megfelelő beosztásban /persze hogy mintadarabra át állították a rendszerben a készülék státuszát és jelentős 30-50 % kedvezménnyel ellehetett hozni, ez nem tudom , hogy még járható út-e.

üdv: Norbi

(#44803) atees válasza Nnobi (#44802) üzenetére


atees
őstag

Én is itt zalaegerszegen nézegetem :)
Van ismerős, de sajnos ezek már nem működnek!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#44804) lugosi válasza atees (#44801) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem ha megvárod a tavaszt, lesznek még jobb akciók mint most. Illetve jön még a karácsonyi szezon, akkor is lehet számítani akciókra.

(#44805) dabgergo


dabgergo
őstag

Sierrarol tudok úgy downgradelni El Capitanra, hogy nem veszik el semmi új adat sem? Van még TM mentésem el capitanos de azóta rengeteg új dokumentumot hoztam létre stb.
Lehetséges?

(#44806) Imy


Imy
veterán

A MacBookomról töltöttem eddig is a telefonomat esténként (iPhone). Tegnp reggel tapasztaltam elöszőr, ha lehajtom a kijelzőt, akkor az USB portól lekapcsolja a feszültséget.
Eddig nem kapcsolta le, és reggelre feltöltődött a telefonom...
Semmi nem történt, nem is frissítettem. A magsafe rajta van, azaz feszültség alatt van a notebook. Mit állítsak be, hogy ne kapcsolódjon ki az USB? :F

(#44807) Peetey91 válasza Imy (#44806) üzenetére


Peetey91
senior tag

Beállítások-Energiatakarékosság-Tápegység fülön a Power Nap engedélyezése. Fura, nekem mindig be volt kapcsolva és most ahogy ránéztem kikapcsolt állapotban volt...

[ Szerkesztve ]

(#44808) Imy válasza Peetey91 (#44807) üzenetére


Imy
veterán

Tényleg. :)
De érdekes, hogy most néztem, és a jobb oldali USB-ben volt feszültség, de a balban nem. Most mindkettőben van. :)

(#44809) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok !

Azt szeretném megkérdezni,hogy van arra valamilyen opció,hogy minden értesítés hang vagy face time hívás le legyen némítva miközben egy adott programot használok ?
Hangtechnikus vagyok, gépről játszok be előadás közben és elég gáz lenne,ha megcsörrenne a face time vagy kapnék egy üzenetet...

Köszi előre is !

(#44810) Peetey91 válasza Pacee90 (#44809) üzenetére


Peetey91
senior tag

Bevallom, az életben nem használtam még, de van egy beépített Ne zavarjanak funkció. Hogy ez minden értesítést letilt-e azt nem tudom, ki kell próbálni, mindenesetre a Beállítások-Értesítések alatt megtalálod. Az Értesítési Központban pedig be tudod kapcsolni.
Programhoz rendelve viszont nem hiszem, hogy működik, biztos van valami ilyen alkalmazás, én csak a fenti opciót ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#44811) Pacee90 válasza Peetey91 (#44810) üzenetére


Pacee90
tag

Köszönöm szépen ! :)

(#44812) GhettoChild


GhettoChild
tag

Helló !
Az Air-emnek van ez a zsanér hiba, hogy nem zárja össze feszesen a gépet a "mágnes" ha lecsukom.
Ezt vajon garanciába tudnák javítani ?

(#44813) Matada2.3 válasza Matada2.3 (#44785) üzenetére


Matada2.3
veterán

Lekopogom, de miután feltettem a Chrome-ot és újraindítottam a gépet, azóta stabilabb sokkal a Safari. Lehet megérezte a konkurenciát és megemberelte magát :DDD

Finn the human

(#44814) TBMC válasza GhettoChild (#44812) üzenetére


TBMC
addikt

természetesen!
icentre be vidd sztem :K

markbellus.hu 

(#44815) GhettoChild válasza TBMC (#44814) üzenetére


GhettoChild
tag

Köszönöm !
Ilyenkor nem kell gyári vissza állítás, meg semmi extra igaz ?

(#44816) TBMC válasza GhettoChild (#44815) üzenetére


TBMC
addikt

nem, dehogy. bár egy backupot érdemes készíteni. :K

markbellus.hu 

(#44817) TBMC


TBMC
addikt

skacok!

valaki futott már itthon ilyen hibába?
a minap takarítottam faterom kijelzőjét, mikor észrevettem mintha meg lenne kopva a kijelző felső rétege. Miután letörölgettem, ténylegesen láttam, hogy meg van kopva.

Ily esetben mi a teendő? 2015.03.23.-án vásárolt high-end 15" rmbpro.
Külföldi oldalon ezt találtam: "Apple said that anyone suffering from Staingate should contact the Apple Support Centre, but if your Warranty or AppleCare has expired, you might have been charged for the repair or replacement." forrás - de basszus ez mi már? konkrétan gyári hibás, de már nem garanciás ugye... vagy az itthon lévő +1év szavatosságra ezt el lehet intézni? (céges vásárlás)

Képek:

(bocs az álló képért :B )

markbellus.hu 

(#44818) szijartg válasza TBMC (#44817) üzenetére


szijartg
senior tag

iCentre-be cserélik!
Mindegy, hogy mennyi idős. Apple tud erről a hibáról, de nem csináltak rá hivatalos "visszahívást".

staingate

[ Szerkesztve ]

(#44819) WaterWave válasza szijartg (#44818) üzenetére


WaterWave
veterán

Ha nincs meg a számlám akkor is cserélik vajon? Konkrétan nincs semmi papirom a gépről

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44820) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok!
2008 late MBP 15
A billentyűzet alsó sorában az Z,X,C,V,B,N időszakosan akar működni 2 napja. Nem kapott semmilyen vizet, leejtést, stb. Van hogy megy minden, de van hogy csak a b, x, z (amerikai bill), és van hogy egyik sem. Egyszer helyreáll, egyszer nem. El Capitan van a gépre telepítve. Szoftveresen megoldható ez valamilyen módon, vagy szervizeltetni kell? Előre is köszi a választ.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#44821) Buffa válasza WaterWave (#44819) üzenetére


Buffa
csendes tag

Nem kell számla se érvényes garancia, a sorozatszám ott van a gépben. 3-4 nap alatt cserélik, az új kijelzőre 90 nap garanciát kapsz.
Az enyém így nézett ki. :)

(#44822) TigerCat válasza Buffa (#44821) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Klassz. A cserélt darabok esetén is várható idővel, vagy javították a hibát?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44823) Buffa válasza TigerCat (#44822) üzenetére


Buffa
csendes tag

Remélem, hogy javították, mert azt a délutánt amikor ez történt, nem kívánom senkinek. :)

(#44824) TigerCat válasza Buffa (#44823) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Smirglivel tuti lejött volna...
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44825) Peetey91


Peetey91
senior tag

Rámentem ma a Tárhelyre és látom, hogy 54 gigát elfoglal valami "kiüríthető" kategória. A Lomtár üres és a Disk Analyzer Pro sem mutat semmit, hogy mi lenne ez a hatalmas mennyiség. Újraindítás után is ott van... Valakinek van ötlete, hogy hogyan tudnék megszabadulni tőle?
Screenshot

(#44826) r4z válasza Peetey91 (#44825) üzenetére


r4z
nagyúr

DiskWave megmutatja, csak kapcsold be a rejtett mappák kijelzését is. Tippre a Time Machine lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44827) Peetey91 válasza r4z (#44826) üzenetére


Peetey91
senior tag

Épp ez a baj, hogy a rendszer nem tud elszámolni kb. 50 gigával. Bekapcsoltam a rejtett fájlokat is.
Rejtély... Holnap tudom majd rádugni a TM mentéses HDD-t, de ha az lenne akkor is jeleznie kéne itt. :(
Minden ilyen tárhely-optimalizálásos, Asztalt a Felhőbe szinkronizáló idiótaságot a Sierrára való frissítéskor kikapcsoltam.
DiskWave eredmény

[ Szerkesztve ]

(#44828) r4z válasza Peetey91 (#44827) üzenetére


r4z
nagyúr

A TM mentést Sierrán nem jelzi ki nálam backupként, hanem a purgeable kategóriába sorolja. Üres a .MobileBackups?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44829) Peetey91 válasza r4z (#44828) üzenetére


Peetey91
senior tag

És tényleg ez lesz! Kinyomtam az automatikus TM mentést, egyből felszabadult. Elég fura, úgy rémlik régen a TM mentéseknek volt egy külön szín a Tárhely alatt.
Köszi a segítséget! :R

(#44830) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, gyors kérdés...adott (még 1hónapig) egy 2009es c2d-s macbook és egy 34um58 LG monitor. Ultra wide-os szóval nem a szabvány felbontáson müködne, 2560x1080. Van HDMI átalakítóm amivel rágudva megjeleníti a képet, de csak a szabvány felbontásokat dobja fel. Mi módon tudok ilyen custom felbontást beállítani El Capitan alatt?

(#44831) r4z válasza Sakab (#44830) üzenetére


r4z
nagyúr

A QuickRes-t vagy a SwitchResX-et próbáld ki, hogy egyáltalán be tudod-e állítani a felbontást. A miniDP-HDMI adapter is lehet szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44832) Raz3r


Raz3r
tag

Sziasztok!

A mai napon az őrületbe kerget a kicseszett 2014es retina macbook prom.
MI a büdös fenétől tudja azt művelni, hogy az 5ghz wifi hálózatokhoz csatlakozik csak??? a 2.4ekhez nem.

Ezt írja az összes 2.4ghz wifikhez, teló megosztáshoz, mindenhez ami nem 5ghz.

Egyzerűen megőrülök, nem lehet esetleg valahogy újrarakni az os wifi driverét? vagy mi lehet a gond? van bármi ötletetek?

(#44833) Sakab válasza r4z (#44831) üzenetére


Sakab
senior tag

Quickres:

Itt nem tudok hozzáadni csak szabvány felbontást.

Switchres:

Itt betudnám állítani, de inaktív valamiért a fül :W

(#44834) r4z válasza Sakab (#44833) üzenetére


r4z
nagyúr

SwitchResX-nél menj rá a Custom Resolutions fülre, ott tudod beállítani kézzel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#44835) Nnobi válasza WaterWave (#44819) üzenetére


Nnobi
tag

Én most cseréltettem az almáriumban kedden bevittem pénteken hoztam el. Elvileg azt mondták hogy javították a hibát és az új kijelző nem kopik majd meglátjuk.
Macbook pro 15"

A szépséghiba csak annyi , hogy a jelenlegi ingyenes csere okt 31.ig szólt legalábbis ezt mondták az üzletben.
Tény hivatalos visszahívás nem volt, sőt az egészet nem verte nagy dobra az apple...., mert én is januárban akartam csak cseréltetni de most megkellet tennem.
De most nagyon jól néz ki, az új kijelzővel.

Próbáljátok meg hátha bevállalják még!

üdv: Norbi

(#44836) CharlieDrop válasza szijartg (#44818) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor is oda vigyem, ha MediaMarktos a gép?

(#44835) Nnobi
Remélem még cserélik

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44837) Nnobi válasza CharlieDrop (#44836) üzenetére


Nnobi
tag

Mindegy hova viszed csak hivatalos szervízbe vidd , mert ott cserélik , ha cserélik!

Hívd fel Őket és megmondják mi a teendő, én ajánlani tudom az almáriumot is, reméljük szerencséd lesz még!

üdv: Norbi

(#44839) Sakab válasza r4z (#44834) üzenetére


Sakab
senior tag


:F

(#44840) tlac válasza Sakab (#44839) üzenetére


tlac
nagyúr

kapcsold ki a system integrity protection-t
és utána próbáld újra

(#44841) Sakab válasza tlac (#44840) üzenetére


Sakab
senior tag

köszi szépen, így már tudok manuálisan bevinni..már csak azt kéne tudni hány hz-et álítsak mert outof range-et ír ki :F de lehet már nem is kínlódok vele dec elején cserélem 2014es pro-ra azon meg van már hdmi. De azért köszönöm a segítséged :R

(#44842) kiiso válasza Sakab (#44839) üzenetére


kiiso
tag

Szia, vagy nagy felbontást támogató HDMI adapter (és kábel), vagy Dual-Link DVI adapter kell.

(#44843) TBMC válasza Nnobi (#44835) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm mindenkinek!

hát basszus nagyon reméljük, hogy kicserélik... 1mft-os high end gépről van szó. alapból vicc, hogy ez megtörténhet egy ilyen kaliberű gépnél... nagyon remélem, hogy tényleg cserélik, térítésmentesen.

:K :U

markbellus.hu 

(#44844) Raz3r válasza Raz3r (#44832) üzenetére


Raz3r
tag

erre valaki? :F
(bocsi, csak egyszerűen nem tudok meglenni nélküle... muszáj használnom a 2.4ghzt)

(#44845) CharlieDrop válasza Nnobi (#44837) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44846) WaterWave


WaterWave
veterán

felpattintottam az istats menu programot... normál használat mellett 5o fok, videonézésnél 6o-7o fok, webes játéknál 85-9o fok, izmosabbnál belecsip a 95 fokba a cpu-m... igaz a ventilátort 9o fok körül kezdem hallani de az sem vészesen...

kérdésem, hogy ez igy rendben van? nem magas? vagy 9o meg se kottyan neki?

config: macbook pro 15, i7, 16gb ram, ssd5oo, 2o14 eleje

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#44847) TigerCat válasza WaterWave (#44846) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha egész nap úgy használod, nyilván nem tesz jót neki. Normál használattal teljesen rendben van az érték.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44848) Pacee90


Pacee90
tag

Tudtok ajánlani valamilyen programot vagy weboldalt,amivel lehet youtube-ról hangot letölteni ?
Clipconvertert használtam eddig,de mostanában nem akar működni.
Köszi !

(#44849) pockhome válasza Pacee90 (#44848) üzenetére


pockhome
senior tag

Esetleg ezt próbáld meg :)

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#44850) atirag


atirag
őstag

Mostanában van némi problémám a safarival. Vagyis lehet,hogy azzal.
Némelyik weblap pl. index hülyén működik. kattintok egy cikkre majd miután elolvastam vissza lépnék ,de kétszeer is betölti ugyan azt az oldalt. Ráadásul még várnom is kell míg betőlti és utána tudok újra próbálkozni. És kb harmadjára lép vissza csak a főoldalra. Eddig ezt nem csinálta.
Van valakinek ötlete mitől lehet? Vagy használjak chrome-ot?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.